S|> ringveereiN G. GLASTRA, OPRUIMING Kinflersehoanwerk: O. de kieviet, INGEZONDEN. D.A, Wisselink, Schosnhandel Uit en voor de Pers. Bionenlandsch Nieuws. ADVERTENTIEN. Garantie: 30.5 pCt. Eiwit, 10.8 pCt. Vet en slechts 27 pCt. Zetmeel. tlinder voederkosten, méér eieren. Knikens hiermede opgevoed, lejf- gen op leeftijd van 4 maanden. 50 kg. 25 kg. 10 kg. 5 kg. iJZEREN MESTWAGENS, IERK&RREJV, ïnrypoorten, Tuinhek ken. enz. Kapok- on Stpoomalrassen, Rolgordijnen, Breukbanden, Strijkinstrumenten en Snaren. Molenstraat, SCHAGEN. een partij vanaf 20 Cent het paar. elementaire vaardigheid, kunde van een zeven jarig knaapje, bijna niet. Zij krabbelen hun gedachten wel neer, maar zij schrijven niet. Voor mij is een onleesbare brief een nare zending, 't maakt me nerveus, als ik moet studeer en op eea boodschapje, dat een ander mij zendt en waarnaar ik meestal niet gevraagd heb Dat zal wel zoo wezen voor alle menschen. Een duidelijk geschreven brief ziet ge met plezier, de fraaie lettertjes doen zoo vroolijk. zij brengen u waarlijk in uw humeur en als de schrijver u iets verzoekt, heelt hij veel eerder kans van U een toestemming te krijgen, dan een die stottert en krompraat met zijn pen. Handteekeningen was het niet Bismarck die per kabinetsorder zijn ambtenaren verzocht werkelijk hun naam onder een stuk te plaat sen? handteekeningen mogen nog onlees baar zijnals de brief leesbaar is, zijt ge al voldoende op streek, maar zoo'n brief kaart als ik ontving moest strafbaar zijn naar de wetten der civilisatie. Er zijn onderwijzers voor stotteraars en spraakgebrekkigenwaarom vestigen er zich geen luiden, die onderwijs willen geven aan schrijfgebrekkigen Er loopen leerlingen in massa rond D. Niet-geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Aan den heer P. Kooij, lid ivjw den Raad der gemeente Hoogtcotid. Naar aanleiding van 't raadsverslag van Hoogwoud van 12 dezer, wenschte ik U twee vragen te doen en een paar opmerkingen te maken. lo. Hebt gij ooit gebrekkige kinderen ge had of er meê getobd 2o. Kan de heer Kooij zich indenken in het leed en hartzeer van ouders, die anderer kin deren daarbuiten zien spelen en dartelen in het volle genot der gezondheid, terwijl hun eigen gebrekkig zijn Mijn opmerkingen zijn de volgende lo. Ik ben in mijn handelwijze ten opzichte der voordracht niet netjes geweest God dank 1 't Zou ook al te mooi worden, wan neer allen in Hoogwoud netjes gingen denken, spreken en handelen, som mige leden van den Raad niet uitgezonderd. 2o. De heer Kooij heeft de goedheid mij „geleerdheid" toe te dichten. Nu ben ik me van deze zonde niet bewust, maar passons outrewat ik dan toch vast en zeker niet weet en nog veel minder begrijp, is dit: Hoe het in de hersens van een man, vader van kinderenvan een man, wiens dag den avond ook nog niet heeft bereikt, kan opkomen, op minachtenden toon te spreken over een meisje, dat hij in eene openbare raadszitting, zonder het ééne maal te hebben gezien, op zijne beschaafdemanier aanduidt als kwalijk loopend. Voor de oplossing vooral van dit raadsel houdt zich ten zeerste aanbevolen P. RONNER Jr., H. d. S. In zijn „Stemmen voor Waarheid en Vrede" heeft Dr. Bronsveld het over de bewegelijk heid en bedrijvigheid van minister Kuyper. Hij schijnt, zegt Dr. Bronsveld, den Keizer van Duitschland in de schaduw te willen stellen. Hij is geweest te Brussel en te Londenhij heeft een enquête uitgelokt be treffende de werkeloosheidde werking van de wet op den leerplicht is in onderzoekde vaccinatie komt weldra in de Tweede Kamerirevaardigden van de werkstakers uit Ens zijn in verhoor genomen het historiscc irenije" aan den Vijverberg is verwisseld met een ander vertrekvele aanschrijvingen aan allerlei autoriteiten ver laten zijn departement, en geven op verschil lende bureaus en in allerlei corporaties handen vol werk. Wij hebben op geestelijk gebied geen eenheidsmaat om het werkver mogen van een mensch uit te drukken ware dit het geval, dan zou bij Dr. Kuyper die eenheid met een groot cijfer vermenig vuldigd moeten worden. Toch hebben ook zijn krachten grenzen, en het zou wel eens kunnen wezen, dat op den langen duur meer dan een van zijn ambtgenooten, die nu in zijn schaduw verdwijnt, het langer uithield en meer tot stand bracht dan hij. Wij zien in al die drukte o geen bewijs van kracht. Men 1 ook overschatten. Zoo is de omtrent een onderzoek naar werkeloosheid niet geschikt, om een hoogen dunk op te vatten van de kalmte, waarmede zulke veel omvattende zaken door den minister worden behandeld. Inmiddels nemen de meesten „een afwachtende houding" aan. Daarna waarschuwt Dr. Bronsveld tegen de zoogenaamde verzwakking der Liberalen, en vestigt de aandacht op de goedmoedigheid waarmede de heer Alberda van Ekenstein, blijkens zijn rede in de Eerste Kamer, dé toekomst van de openbare school tegemoet rt. Al werden, zegt Dr. Bronsveld, maar helft van de eischen der roomsch-katho- lieken op onderwijsgebied ingewilligd, zou dit voldoende zijn om mannen als den heer Alberda te doen bezwijmen van schrik. Het staatstoezicht en de staatsinvloed op de bijzondere scholen moeten tot een minimum herleid worden. Er zal meer tijd moeten openvallen voor godsdienstonderwijs. Een half-uur of een unr per dag is daartoe niet genoeg, schreef het Roomsche blad De Tijd. Als de roomsche geestelijken op scholen, door den staat geheel of grootendeele bekos tigd, konden „schalten und walten",dan zouden ingrijpende veranderingen in het leerplan worden aangebracht. IJveraars voor gelijk stelling van de bijzondere met de staats scholen, gelijk de heeren Lohman en H. Pier- son, hebben steeds vooropgesteld, dat zij het gehalte van het onderwijs eer beter, dan slechter verlangen. Maar de Roomschen willen scholen, die in de eerste plaats bruikbare leden vormen der Kerkof de leerlingen in maatschappelijke kennis niet uitmunten, gaat hun niet zoo zeer ter harte; en dat zal hun nog minder zorg baren, wanneer geen diploma s meer geëischt, en geen examens meer afgenomen worden bij het dingen naar eene betrekking. De geestelijke broeders en zusters, die hoe langer hoe meer de niet-geestelijke roomsche onderwijzers en onderwijzeressen verdringen, moeten, naar den wensch van het blad De Tijd, de vorming van de leerlingen geheel in hun macht hebben. En op hun getuigenis zal men de door hen onderwezen jongelieden moeten toelaten, zonder dat naar de mate en het gehalte van hun kennis een onderzoek wordt ingesteld. Dr. Bronsveld kan zich haast niet voor stellen, dat de mannen van het Unie-rapport zoover zullen gaan in de „vrijmaking" van het onderwijs. Hij houdt hen voor paedagogen en niet voor politici. Moesten wij vreezen, dat zij door politieke actie beoogden hun plannen te verwezenlijken, dan zouden wij ons ten zeerste ongerust maken. Immers zouden wij dan duchten moeten, dat er tusschen anti-revolutionnairen en roomschen over-en-weêr zou geschikt 8D geplooid worden, totdat ten laatste de school „vrij" werd naar het hart van De Tijd. Daarna merkt Dr. Bronsveld op, dat de minister van justitie in de Eerste Kamer zich veel zwakker tegen de wederinvoering der doodstraf verklaarde, dan in de Tweede, en dat de roomschen, ook op het stuk van den vaccinatie-dwang, bezig zijn „door te vloeien' Hij vreest dat de anti-revolutionnairen op dit punt htm zin zullen krijgen tot dezen prijs, dat de roomschen de vrijheid erlangen om hunne scholen geheel te brengen in handen der geestelijken. p zichzelf nog san zijn kracht aanschrijving de bestaande dat punt wel eenige zorg hebben gehad. Bertie is meer dan gesoigneerd. „En wat een vreeselijk gek ding moet ik je schreven jouw portret staat op Bertie's schrijftafel. Dat van vroeger, eer jij je met Willy verloofdet. Toen was je een ware boonenstaak. zoo dun en zoo lang. En dat een verstandig menschenkind als jij er zóó aartsdom hebt kuDnen uitzien 1 Maar ik heb opgemerkt, dat bijna alle menschen op de portretten uit hun jeugd er verbazend dom uitzien. Waaruit men de gevolgtrekking mag maken, dat het nieuwmodische aan een mensch den schyn van intelligentie geeft, ter wyl het oudmodische een mensch aftakelt. Gekke verblinding Wat Wij hangen toch zeer af van datgene wat we zien, en ook hoe we het zien. „Of Bertie je nog liefheeft, kan ik je waarachtig niet zeggen, en waarom het portret daar staat, tot welk doel, weet ik niet. Aardig is, dat de vrienden Bertie be handelen als een onsterfelijk man. Of men zoo iets van zichzelf kan weten Of de medelevende vrienden dat weten kunnen Zeker, natuurlyk, Schiller en Goethe moeten het wel aan zich bespeurd hebben. Maar zulke onsterfelyken van de tweede, derde en vierde klas Die zijn er toch ook. Weet je, zulken die men leert kennen op z'n taalles, doch later niet recht meer weet thuis te brengen, 't Kan zijn, dat Bertie zoo iets wordt. Maar dan wordt jij mede on sterfelijk, daar helpt geen lievemoederen aan. Zrj noemen je hier „de eerste vrouw in Bertie Aschroth's leven." Is het niet om het uit te gillen Kijk je oude portret toch eens aan. Je moet het zelve ook vinden, zoo stakerig cu dom. Maar weet je hoe ze Vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE NIEüORP,op Woens dag 12 Eebruari 1902, namiddags 3'/j uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorz., de heer J. v. d. Stok, deelt bij de opening mede, dat hij mede ter vergade ring heeft uitgenoodigd de armvoogden, de heeren F. Brouwer en J. B. Wilken, die deel uitgemaakt hadden van de commissie voor het onderzoek van de candidaten voor de betrekking van armenvader en -moeder. Spr.'s vraag, of men ook eenig bezwaar tegen die uitnoodiging heeft,wordt algemeen ontkennend beantwoord. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Met algemeen goedvinden gaat hierop de vergadering in geheime zitting over, teneinde de commissie rapport omtrent haar onderzoek te doen uitbrengen en om vrijelijk de candi daten te kunnen bespreken. Na de opheffing der geheime zitting wenscht niemand meer het woord over deze benoeming en gaat men tot stemming over. De uitslag daarvan is, dat de heer D. de Graaf met echtgenoote te Nieuwe Niedorp wordt gekozen met 5 van de 7 stemmen. De beide andere stemmen erlangt de heer M. Kuilman inet echtgenoote te Zijpe. Omtrent den datum van in-functie-treding zal overleg worden gepleegd met den patroon van den heer De Graaf, den heer D. van der Stok zoo mogelijk zal de in-functie-treding plaats hebben op 1 Maart a.s. Bij de hierna gevolgde rondvraag komt de heer Koopman tenig op zijn in de vorige vergadering geuit idee, ten opzichte van een pensioen voor de benoemden. Aangezien bij het doen der oproepingen te dien aanzien geen verplichtingen zijn opgelegd, moet het aan den armenvader en -moeder worden overge laten, of zij voor een pensioen willen bijdragen of niet. B. en W. zullen aan den benoemde een daartoestrekkend verzoek doen. Wordt door den armenvader en -moeder f25.— jaarlijks bijgedragen, dan zou de gemeente i ook een dergelijke bijdrage kunnen verleenen en wellicht kunnen ook Armvoogden in die richting medewerken. Vervolgens sluit de Voorz. onder dankzeg ging en met den wensch, dat de heden gedane keuze een gelukkige zal blijken te zijn, niet het hier vindenvol kracht en hoogheid Dus jouw Willy kan zich ervan verzekerd houden, dat zijn vrouw nog eens in het eene of andere schoolboek komt, al is het dan niet door hem. „Beste Karie, ik weet, datje een gruwel hebt aan brieven schrijven, maar laat nu eens een paar regels los. Ik moet alles heel nauwkeurig van je weten. Ook van Peter. Ach, ook hij was toch een stuk van die kostelijke, onvergetelijke dagen van geluk „Van hier schrijf ik je gaarne, en zoo veel als je wilt. Ik weet wel niet, of het je interesseert, maar het zal je ditmaal aan mededeelingen niet ontbreken. „Heb je al eene briefkaart, of een brief van Robert gekregen Hij is zeker nu in Colombo, misschien wel reeds in Singa- poore. Vergeet niet, mij alles te schrijven. Ik ken Robert reeds lange jaren en dan heeft men voor zulk een persoon onwille keurig belangstelling. „Voorloopig zjjn we hier slechts met ons vijven. Twee van Aribert's broederen in Apollo zijn afwezig, 't Lijkt mij toe, dat zij onderweg zijn als twee commis-voyageurs in geestelijke zaken en den roem van dezen groep-Aschroth. (Als Bertie dit las, hing hij me op). Conrad Brügge is een geniaal mensch en op den zekeren weg van roem en eer. Een blonde Germaan is hij. En, zoo als de ware grooten meest zijn trouwhartig en open als een kind. Dus bijna een type. Hij is degene, die het ongeluk heeft gehad. Dan zjjn daar nog de Contils; een echtpaar 1 ik zeg je, zoo iets heb je nog nooit aan schouwd. „Zij heet Paulette en is héél mooi. Niet zooals de dames in onze kringen mooi zjjn alleen wat de financiëele zijde betreft, maar ook voor de verpleegden, de vergadering. Met ingang van 16 Februari is de heer G. Blaauw te Sint Maarten benoemd tot postbode te BURGERBRUG. Iemand te AMSTERDAM, die zich had bemoeid met een straatstandje, dat hem niet aanging, werd door een politie-agent uitgenoodigd, mede naar het bureau te gaan en aldaar nader uiteen te zetten, wat hij op zijn licht-ontvlambaar gemoed had. Pruttelend voldeed hij aan het bevel, maar nauwelijks was de man in de agentenkamer aangekomen en had hij daar een oogenblik geluisterd naar het voorlezen van de courant, waarmede een der politiedienaren zijne collega's aangenaam bezighield, of zijn heele gelaat veranderde. Hij begon als een dolleman te dansen, slaakte de onzinnigste vreugdekreten en noemde, nadat hem herhaalde malen instantelijk geboden was zulks te doen, de oorzaak van zijn plotselingen gemoedsommekeer. Hij had zooeven hooren voorlezen, dat op het nummer van de Staatsloterij, waarvan hij een twintigje had, de honderdduizend was gevallen In de val. Uit eene bovenwoning in de le Ooster parkstraat. nabij den overweg van het spoor, te AMSTERDAM, werden bij herhaling goederen van verschillende waarde ontvreemd, zoodra men eenige oogenblikken afwezig was geweest. De vrouw des huizes besloot zelve een onderzoek in te stellen, verborg twee mannen achter het bed, sloot de deur en ging heen, na vooraf de bovenbuurvrouw gewaarschuwd te hebben, dat zij heenging. Dit geschiedde. Nauwelijks was de juffrouw heengegaan, toen de verborgen mannen de denr hoorden ontsluiten en zagen de bovenbuurvrouw binnenkomen, een kast openen en een gouden horloge wegnemen. Toen zij zich wilde ver wijderen, werd zij gegrepen en de politie ontboden, die haar arresteerde. Den mond voorb ij gepraat? In een der zittingen der Eerste Kamer in het laatst der vorige maand, beweerde minister Kuyper o. a., dat de arbeidende klasse in ons land in kennis zooveel lager staat dan in Engeland en Amerika. In j Chicago, waar de minister een paar jaar ge- leden is geweest, verdienen de werklieden j driemaal zooveel als hier, daar eten ze zelfs tweemaal daags vleesch, ze hebben een woning en een tafel (met eten wordt bedoeld) als de kleine burgers. In de Handelingen (het officiëele verslag der Kamerzittingen) komen deze beweringen echter niet voor De Kameroverzichtschrijver van het „N. v. N.," die op deze wegmoffeling de aandacht vestigt, teekent hierbij aan, dat dr. Kuyper er zeer op gesteld is, dat alles zelfs letterlijk j gedrukt wordt, zooals hij het heeft willen j zeggen. Het is bekend, dat drie vellen Handelingen, bevattende de redevoeringen door minister j Kuyper gehouden, hij de algemeene beraad slagingen over de Staatsbegrooting in de j Tweede Kamer, opnieuw zijn gedrukt, voor namelijk wegens redactioneele wijzigingen, en dat verbeteringen in andere redevoeringen aangebracht, 4'/j kolom van de Handelingen j beslaan. Iemand, die er zoozeer op gesteld j is, dat woordelijk wordt gedrukt zooals hij het heeft willen zeggen, kan het euvel wor den geduid, dat hij een geheele passage schrapt, die inderdaad niet verdedigbaar was. Hoe dr. Schaepman over influ- enza denkt. Het eerste nummer van de derde reeks, der Chronica opent dr. Schaep man met de mededeeling, dat hij door ziekte verhinderd werd het nummer eerder te doen verschijnen. „Ik ben overvallen door de ziekte, de ziekte, die is de langst sluipende en de snelst ver rassende, de vaagste en de werkelijkste, de eenvoudigste en de ingewikkeldste, de goed aardigste en de verraderlijkste, de vervelendste en de prikkelendste, de afmattendste en de opzweependste, de onnoozelste en de aangrij pendste, de vluchtigste en de koppigste de ziekte, die geen enkel orgaan tot vasten zetel kiest en alle organen foltertdie tot kenteeken heeft dat zij geen enkel kenteeken het hare noemt en de verscheidenste bezit die de zenuwen spant, de spieren inkrimpt en uitrekt, de hersenen bezwaart en het arme hart naar allerlei disharmonieën laat slaan en jagen, welnu, ik ben een slachtoffer geweest van de influenzahebt medelijden met mij Een oud gebruik. Men schrijft van URK aan de „N. R. C.": Op Urk wordt volgens zeer oud gebruik een dank- en een biddag gehouden voor de visscherij. Het visschersbedrijf staat echter tusschen deze beide dagen Oudejaar en den tweeden Woensdag in Februari geens zins stil. De schrale verdiensten, inzonder- j heid in het najaar, zijn ook al oorzaak, dat men dien zoogenaamden rusttijd niet onge bruikt kan laten voorbijgaan. Met vroeg invallende winters hebben de visschers zich meermalen, hoewel noode, laten uitvriezen, om den tijd zonder verdienste te bekorten; de dankdag is daar wel eens voor uitgesteld. Met open winters begeven ze zich na Nieuw jaar naar de Noordzee, om door te vissollen. Meestal zijn de resultaten door het onstuimige weder gering, doch 'n natte aand gift altoos W Zonder noodzaak zal geen Urker op biddag afwezig blijven. Tegen dien dag spoedt ieder zich met zijn vaartuig naar het eiland. Met toenemende ijs belette dit echter in het laatst der voorgaande week, tot „passierden Zuun- dag" een sterke westelijke wind de Zuiderzee zoover het oog reikte, ruim maakte. Van Nieuwediep kwamen alras eenige visschers- vaartuigen de haven binnen, doch van IJ mui den, waar tegenwoordig het overgroote deel I der visschersvloot zich ophoudt, bleef de overtocht door het ijs op Pampus onmogelijk, i Voor de postboot leverde dit een aardig buitenkansje op. Honderd-en-dertig visschers- lieden reisden nu via Enkhuizen, om toch met biddag op Urk te kunnen zijn, hun knecht of derdeman tijdelijk op het vaartuig ter be waking achterlatende. Aan den spooroverweg te PEPERGA (Friesland) stond bij avond een fletser te wachten om een trein te laten pas- seeren. Zijn solar-lantaarn brandde helder, het roode zijglas gekeerd naar den kant, van waar de trein komen moest. De trein kwam, doch Rtopte op eenigen afstand voor den overweg. De machinist had nl. het roode j fietslicht voor: „onveilig" aangezien. Tegen den wielrijder is proces-verbaal opgemaakt. 14 i p p K i kunnen het dubbel aantal eieren leg gen bij goede verzorging en voedering met beroemd Gedeponeerd Handelsmerk. Mep* voor Minstens 10 pCt. Vet is noodig voor dooiervorminguiéér dan 30 pCt. Zet meel of ?iaisineel i/h Ochtendvoeder maakt de kippen Tet en houden ze op met leggen. Legresultaat 214 eieren 3 ets. is f6.42 Voederkosten */4 ct.p.da<r X 365 f 2.74 Winst p. kip in 't jaar gemaakt is f 3 68 J-' f 5 50 f 2.90 f 1.30 f 0.70 Reeds 300 Depots in Nederland. Overal soliede Depóthouders gevraagd. Brochure wetenschappelijk kippen voeden gratis en franco. Hoofdagent schap vae. Harry's Ponltry-fleal te Barneveld. DEPOTS Schagerbrug bij D. KOSTEROudesluis bij P. KLEES \nna Paulowna hij C. den ENGELSE; ludkarspel bij H. HART Mzn. worden vervaardigd in de fabriek van W, P. STOEL Zoon, Mkmaar. Zoo geheel anders, ongelooflijk, als eene teekening in den stijl Ik vind haar ver schrikkelijk Hier zijn vier uitroep- teekens eigenlijk te weinig. Ik vrees, dat Bertie verliefd op haar is. Of hjj dat zich zelf wil bekennen Of die Contil niet ijver zuchtig ig Ik zeg je, dit is een mensch 1 Spreken doet hij weinig, met mij bijna in 't geheel niet. Maar hij moet ongehoord „fijn aangelegd" zijn. Hij moet het gras kunnen hooren groeien. Nu, my is dat goed. Maar hij is ook afschuwelijk Eigenlijk ook nog meer dan vier uitroepteekens „Heeft Robert je zijn portret nog gegeven als kapitein »Ik geloof, dat die Contils geen echte vriendschap voor Bertie koesteren, maar hem aanwenden tot eigen nut. „Daarentegen is Conrad Brügge zulk een goud-eerlijke kerel, dat het een mensch warm om het hart wordt, wanneer men aan hem denkt. Ik ben zeer met hem bevriend. En Conrad Brügge zegt, dat Bertie werke lijk wat is 1 „Stel je voor, lieve Karie, ik ben jaloersch op die Paulette Zy wordt hier geëerd en in de hoogte gestoken en bewonderd zonder einde. Hare moeder was eene gravin Symankowska, die als jonge weduwe er vandoor ging en in tingel-tangels zong. Willy herinnert zich dat wellicht. Ik geloot, dat mannen zooiets altyd weten. Of deze Paulette ook zooiets is geweest, kan ik niet zeggen. Maar tooaeelspelen en zich aanstellen doet ze steeds. „Ik erger mij over mijzelf. Ik moest er veel te trotsch toe zjjn. En steeds heb ik ook gedachtjaloersch is men slechts in de liefde. Niet waar, is het niet zeer dwaas „Maar ach, ik wil je slechts zeggen het is, God weet dat, geen aardig gevoel, wan neer steeds en nog weer eens, alles wat voorvalt en passeert, je in zekeren zin toe roept je bent niets, je kunt niets 1 „Mij wordt, zoo het schijnt, niet eens zooveel gave toevertrouwd, dat ik een man ia het huwelijk gelukkig kan maken. En deze Paulette heeft er steeds een halfdozijn van het mannelyk geslacht geknield aan haar voeten. „En steeds heb ik my ingebeeld, dat ik toch geen vogelschrik ben. Maar jawelMen moet een gelaat hebben als van melk (maar met een scheut water) en een haardos, die een beetje geverfd is, en dan nog slaperige oogen. Dan is men mooi. Ik ben het niet. „Uw neef Robert heeft mij wellicht ook leelijk gevonden. „Ach, Makarie „Laat dezen brief Willy niet lezen. Ver brand hem natuurlyk den brief, niet Willy dadelijk, want hy is heel dwaas. „Hoe zal men ook duidelijk en begrijpe lijk schrijven, als het leven zoo verward is? Conrad Brügge zegt, dat velen het ABC van het leven niet learen kunnen. Tot die behoort bepaald je vriendin Sylvia Aschroth." Sylvia verwachtte geen antwoordMakarie schreef eigenlyk nooit brieven. Zelfs de kleinste mededeelingen aan de familie moest Willy nog voor haar doen. Dat was geen luiheid bij haar, maar ze beweerde, dat ze de gave om zich uit te drukken, geheel miste. Conrad Brügge vroeg er eiken dag naar, bij L. Eeijneveld, Wint e( Amor Guitarr Zither met 5 accoorden f 8 Harmonica's vanaf Blaasharmonica's ,'f? Mondorgeltjes van nikkel Kleine Mondorgeltjes Qr" Fluiten van celluloid ,'lu nikkel n"~ hlik '6 j» n OHK q. Zither-notenplaten, waarop de mooiste en nieuwste wijzen Voorbanden de volgende muziek voorniet, Trilby, Valse van Théo Bonheur Set The Liberty Bell, marsch v. J. p. Sousa 30 Ist deun kern Stuhl da, lür meine Hulda met Hollandsche en Duitsche tekst '20 The Geisha, by Sidney Jones 30 Valse de Betsy, par C. van Tal 25 Ernestine Wegner, Walzer 25 Ueber den Wellen, Walzer, Ludolf Waldmann 25 Lustspiel, Ouverture v. Kéler Béla 20 Myasotus, valse, Caroline Lowthian 20 Donau Wellen, Walzer v. Ivanovici 20 Mikado, Walzer v. P. Bucalossi 25 Marche Funèbre par Fred. Chopin 15 Aanbevelend, C. A. B1JP0ST, Stationsweg, S C H A G E N. Houttil Xo. I, Alkmaar, belast zich mot den aan- en verkoop van effecten, plaatst en bezorgt kleine en groote kapita len op hypotheek op zeer BILLIJKE VOORWAARDEN neemt gelden h déposito, opent rekening-courant met rentevergoeding, geeft geld op prolongatie, koopt cheques, coupons, vreemd bankpapier en specie voor de hoogste koersen, sluit verzekering tegen brand en inbraak, verzekert op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, belast zich verder met alles wat op het kassiersvak betrekking heeft; Houdt DoDderdags te Schagen zit ting in het Café van den Heer Cor- rüelis Zijdewind van eenige paren Heeren-bottines van f 5 voor f 3. Dames kamgaren elastiek-laarzen van f 4 voor f 2.50, beëedigd Makelaar, te Wieriiujerwaard, beveelt zich aan voor het koopen, verkoopen en taxeeren van roerend en onroerend goed, het bezorgen van Kapitalen, onder verband van le en 2e Hypotheek op zeer billijke voorwaarden, van losgeld op obligatie onder borgstelling, het sluiten van brandverzekering en verzekering op het leven, het koopen en verkoopen van effecten en het inwisselen van coupons. Des Zondags geregeld des voormiddags van 10 tot 12 uur aan huis te spreken oi er al antwoord was. Op een goeden dag kwam het hem in de gedachten, dat Sylvia half October weg had gewild. Zij stelde hem dadelyk gerust daarom had ze aan de Mammling's schreven. En zooals alle zieken, die maar moeten afwachten, dat hun iets ge beurt dat wat afwisseling brengt, begon ook Conrad Brügge belang te stellen in allerlei kleinigheden. Wanneer Sylvia hem verliet, wilde hij weten wat ze in huis te doen had en wanneer ze terugkwam. Hy bemoeide zich met alles wat ze deel en maakte al hare liefhebberyen tot de zijne. Onuitputtelijk was zyne belangstelling in Sylvia's jeugd en voor den inhoud van haaf laatste levensjaren. Het deed haar goed, daarover te kunnen spreken. Wie had er ooit zooveel belangstelling voor haar getoond? En even groot ais zyne belangstelling was, was hare mededeelzaamheid. Slechte één naam noemde ze nooit. Zij had reeds begrepen, dat deze naa® en zyne beteekenis in het binnenste van Con rad Brügge de zaligste hoop zouden dooden. Zy wilde deze hoop niet aanmoedigen, 0 neen, zeker niet. Maar het was z°° schoon, zoo heerlyk, te weten, dat er iemand leefde, die zulke gedachten aan haar persoon vastknoopte. Ook hield ze heel dikwijls met zichzelf redeneeringen. Was het wel verstandig, vroeg ze dan, nog steeds aan een man te hangen, dj® blykbaar toch niemendal van haar wild® weten WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 6