PLAATSELIJK NIEüWs? TRANSVAAL. Voorz. doet na toezegging, dat B. en W. alles in oogenschouw zallen nemen. Ja, niet alleen kijken, zegt de heer Vijn, maar ook voorstellen doen! Non, zegt de heer Van Diepen, het zon wel lijken, dat er niets in orde was, maar alles moet toch betaald worden ook. Je kan wel om den minderen man denken, maar je moet ook om de meorgegoeden denken. De heer Vijn zon nog wel meer kunnen opnoemen, dat niet in orde is. De Voorz. sluit hierna de vergadering. Vergadering van den Baad van WIERINGEN. gehouden op Zaterdag 22 Maart 1902, des namiddags 2 nnr. Afwezig met kennisgeving de heer J.Her mans. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester. Na opening door den Voorzitter, worden door den Secretaris, den heer J. BraaL, de notnlen der vorige vergadering gelezen en vervolgens door den Raad onveranderd goedgekeurd. 1. Naar aanleiding der gelezen notnlen, deelt Voorzitter mede, dat de bouw van een nieuw schoollokaal te Hippolytnshoef met den heer R. Dekker, opzichter te Anna Paulowna, is besproken. B. en W. hadden nog getracht, om achter de thans bestaande school eèn stukje grond aan te koopen van den heer S. Lont, doch Lont was hiertoe niet genegen, zoodat thans aan het voor- gedeelte der school zal worden gebouwd. Bestek en teekening zullen volgens de thans bestaande school worden opgemaakt en later worden aangeboden. 2. Van Gedeputeerde Staten is goedgekeurd terug ontvangen het besluit tot het houden van een veulenmarkt. 3. Voorzitter deelt mede, dat de uitkeering ten behoeve van het Lager Onderwijs over 1900 bedraagt f 1700.—. 4. Dat de uitkeering ten behoeve van het Lager Onderwijs voor 1902 zal bedragen f 3150.-. 5. Een missive van Gedeputeerde Staten, mededeelende, dat met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag is verleend aan den heer L. C. Kolff, als burgemeester dezer gemeente. 6. De verhuring van gemeente-eigen- 7. Ingekomen is een verzoekschrift van het bestuur der Wieringer IJsclub. Dit bestuur heeft van de gemeente in pacht het gras- en rietgewas in de Haukesvennen. Daar op Wieringen heel weinig gelegenheid bestaat om schaatsen te rijden, was het bestuur der IJsclub voornemens, om de door hem gepachte landerijen door een kade af te sluiten, opdat kelen in populairen vorm geschreven, geve. Men achtte het geen directe behoefte, foksta- tions voor varkens op te richten. Een vrij mandaat werd gegeven ten opzichte der keuze van een lid voor 't Hoofdbestuur. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Bossen, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen in 1901 f485.70; de uitgaven f285.13» en er alzoo een batig saldo was van f 200.56s. De reke ning met de bescheiden werden nagezien door de h.h. G. Vrijburg en H. de Graaf en in volkomen orde bevonden, waarna met alge meen goedvinden de rekening onder dank zegging aan den penningmeester, werd goed gekeurd. Van de ingekomen stukken werden twee voor kennisgeving aangenomen en dat van 't Bestuur der Vereeniging van Oud-leerlin gen der Rijkslandbouwwinterschool te Beha gen om subsidie voor de oprichting en exploitatie van een laboratorium voor 't melk- onderzoek op vetgehalte te beantwoorden met de toezegging van een drie jaarlijksche bijdrage van 10 gld. uit de kas der afdeeling. Een voorstel om voor dit jaar 20 gld. toe te staan en 't volgend jaar te zien, wat men dan kan doen, werd verworpen. De vragenlijst van 't Hoofdbestuur gaf tot geen bespreking aanleiding. Besloten werd, 't programma voor de tentoonstelling in zoo verre te wijzigen, dat er zou zijn een rubriek voor vierjarige paarden en ouder, een voor driejarige, een voor tweejarige, een voor mer ries met veulens en een voor veulens. Ook de rubriek fokschapen zal gescheiden worden en wel in die voor gekruist ras en voor Texelsch ras. Bij de rondvraag werd het voorstel gedaan, om de vergaderingen 's morgens te houden, maar bij de stemming bleek het, dat 15 voor avond-vergaderingen waren, 6 't onverschillig was en 2 vóór morgen-vergaderingen. Een ander voorstel, om ook inwonende zoons boven de 18 jaar tot de vergaderingen toe te laten, werd met algemeene stemmen aange nomen. Wijl niets meer te behandelen was, sloot de Voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen voor de gezellige wijze, waarop vergaderd was, en met den wensch, dat ook dommen, op 22 Februari jl. gehouden, heeft U87C'V j opgebracht de som van f 143 82». de vol^nde vergaderingen even goedbezocht mogen zijn, deze bijeenkomst. -LUTJEWINKEL. Zaterdag 22 dezer vergaderde het Bestuur van de Afdeeling LutjewinkelWeere der Groentenvereeniging „De Niedorper Kogge", ten huize van den heer J. KorfF. Deze vergadering was o.a. belegd naar aan leiding van het besluit tot ontbinding van „De het water niet weg kon loopen, en hiervoor Niedorper Kogge", hetwelk natuurlijk tenge- werd van den Raad machtiging verzocht. Over 't algemeen was de Baad hier niet voor, en Voorzitter stelde voor, deze zaak nog eens te onderzoeken, wat werd goed gekeurd. 8. Wordt gelezen een missive van mevr. Kolff-Hageman, waarin deze wegens vertrek uit de gemeente, als lid der sohoolcommissie voor 't nazien der nuttige handwerken, ontslag vraagt. De heer Obreen stelt voor, dit onder dankbetuiging voor bewezen diensten, te verleenen. Allen voor. 9. Ingekomen van de commissie, die pogingen aanwendt om op 't eiland een Rijks-ontvanger geplaatst te krijgen, een verzoekschrift, om het bijgaande rekest voor den Minister van Financiën vanwege het Gemeente-bestuur te willen onderteekenen. Voorzitter stelt voor, het rekest niet te onderteekenen, doch als het door den Minister aan het Gemeente-bestuur om advies zal worden aangeboden, dan alle steun en medewerking te verleenen. Aangenomen. 10. Ingekomen de volgende reclames Ds. Bax, vermindering Hoofd. Omslag, afw. beschiktWed. D. Sprenkeling, ontheffing id., toegestaan; M. Kooij, verminderingid. afw. beschiktP. S. de Haan, af schrijving van Honden-Belasting, toege staan Wed. C. P. de Haan, id. id., toe gestaan. 11. Ter tafel worden gebrachta. Een tweede suppletoire begrooting voor 1901, tot een bedrag van f 318.75b. Staat tot het doen van af- en overschrijvingen op de rekening 1901, tot een bedrag van f 649.31» c. Staat tot het doen van uitgaven uit den post onvoorziene uitgaven, dienst 1901, tot een bedrag van f 40.45. Met algemeene stemmen vastgesteld. 12. De kiezerslijst voor 1902 wordt vast gesteld met een getal kiezers van 497. 13. De gewijzigde verordening op het herhalings-onderwijs wordt na voorlezing vastgesteld. 14. Wordt voorgelezen het verslag van den toestand der gemeente over 1901. Zonder aanmerkingen goedgekeurd. De rondvraag niets opleverende, sluit de Voorzitter onder dankzegging voor opkomst en medewerking de vergadering. Ten huize van den heer A. Bruin te SCHAGERBRUG vergaderde j.1. Maandag avond de afdeeling „Zijpe" der Hollandsche Maatsch. v. Landbouw. De vergadering, die door 23 leden werd bij gewoond, werd geopend door den heer G. C. Hulst, die 't betreurde, dat de heer Odendaal volgens 't reglement als voorzitter had moeten aftreden, wijl onder diens leiding de afdeeling sterk vooruit was gegaan en veel goeds had gedaan. Spreker zelf had wel wat te weinig tijd om zich zoo aan de afdeeling te wijden, maar de heer Odendaal was nog in ons midden en ook van de nieuwe leden, die hij in deze vergadering welkom heette, hoopte hij, dat zij krachtig zonden medewerken. Met dien wensch opende de voorzitter de vergadering en gaf hij 't woord aan den secretaris, om de notulen te lezen. De uitvoerige notulen der vorige vergadering gaven geen aanleiding tot op- of aanmer kingen en werden met een woord van dank zegging goedgekeurd. Naar aanleiding van die notulen werd mee gedeeld, dat geen jongeling zich had aange meld om voor rekening der Afdeeling de lessen aan de Landbouwwinterschool te Schagen bij te wonen en dus deze poging der afdeeling om de school te steunen, had schipbreuk geleden. 't Voorstel, om den heer Reimers eene lezing te laten houden over de paarden, werd aangehouden en 't Bestuur opgedragen, naar de kosten daarvan te informeeren. Algemeen was men er voor, dit jaar weer een tentoonstelling en loterij aan de paarden markt te verbinden den Gemeenteraad sub sidie te vragen voor de paardenmarkt en 't aantal loten te bepalen op 10.000. Als commissieleden voor de paardenmarkt, tentoonstelling, enz., werden gekozen de h.h. M. Bossbe, J. van Leverink, Th. E. J. Oden daal, A. Bakker, J. Louwe, C. Hooij, W. D. Jimmink, J. J. de Wit en de Voorzitter. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering op den lOen April a.s. werden gekozen de h.h. J. de Moor en A. Bakker. Besloten werd, den afgevaardigden op te dragen, 't voorstel-Opmeer omtrent 't jaar boekje te steunen, en er op aan te dringen, dat 'het Landbouwweekblad wat meer arti- volge heeft, dat de afdeelingen ook als zoo danig ophouden te bestaan. Besloten werd, een zelfstandige corporatie op te richten onder den naam van „Land en Tuinbouwvereeniging Lutjewinkel-Weere" en daarvoor rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Met de nieuwe zuster-vereeniging te Winkel, die eveneens uit de asch der moedervereeniging zal verrijzen, kan, evenals de vorige jaren, weer worden samengewerkt. De secretaris zal, naar aanleiding daarvan, aan het bestuur dier vereeniging voorstellen, een gecombineerde bijeenkomst te houden op Zaterdag 29 dezer, ten huize van den heer C. Kieft te Winkel. Voorloopig werd aangenomen, dat de markt te Lutjewinkel dit jaar weer zal worden ge houden op Dinsdag en Donderdag. Als boekhouder werd herbenoemd de heer L. Koelman en als afslager de heer D. Slooves, terwijl in plaats van den heer D. Otzen, die als zoodanig niet weder in aanmerking wenschte te komen, tot keurmeester werd benoemd de heer A. Broers. Verder besloot de vergadering, zich te con- stitueeren als voorloopig comité der nieuw op te richten vereeniging. Als zoodanig ont wierp zij nieuwe statuten, die aan het oor deel eener op te roepen ledenvergadering zullen worden onderworpen, om er daarna de Koninklijke goedkeuring op te vragen. De heeren J. Breebaart Dz. en G. Nobel verklaarden zich bereid, respectievelijk het voorzitter- en het secretarisschap waar te nemen, om deze voorbereidende werkzaamheden tot stand te brengen. Den 22sten Maart j.1. werd van de scheepswerf van de firma W. F. Stoel en Zoon, te ALKMAAR, te water gelaten een nieuwe stalen motorboot, gebouwd voor reke ning van den heer T. Schotvanger te Alkmaar en bestemd voor den sedert zoovele jaren bestaanden dagelijkschen dienst tusschen Alkmaar en Schagerbrug. De boot bevat een zeer nette kajuit voor passagiers en is verder ingericht voor het vervoer van goederen en vee. HARINGCARSPEL, 23 Maart 1902. Gedurende twintig jaar bestaat aan de openbare school te Waarland een schoolspaar- bank. Gedurende dat tijdvak werd ruim f6000.gespaard en terugbetaald, terwijl aan renten te goed gemaakt werd bijna f 60. Het 21e boekjaar is dezer dagen begonnen met een te goed van ruim f 150.—. WIERINGEN. Onze geachte plaatsgenoot de heer Ds. Smidts, heeft een beroep ontvangen naar de Doopsgezinde gemeente te De Rijp (N. H.) WIERINGEN. Naar wn vernemen, geeft de muziek-veree niging „Harmonie" op den 2en Paaschdag eene openbare uitvoering in 't lokaal van den heer Koorn. Behalve eenige muzieknummers, zal een tooneelstuk worden opgevoerd, getiteld Een gevaarlijk Sujet, kluchtspel in drie be drijven door Mart. L. Liket. Benoemd tot Heemraad van den polder WIERINGER WAARD, de heer H. Waiboer Jbz. te Wieringer waard. HARINGCARSPEL. Op de kiezerslijst van deze gemeente zijn voor 1902 geplaatst 376 kiezers voor de Tweede Kamer, 375 voor de Provinciale Staten en 347 voor den Gemeenteraad. In 't vorig jaar waren deze getallen respec tievelijk 334, 334 en 323. Moord? Uit de Ringvaart van Haarlemmermeer, bij het fort de Liede, is opgehaald het naakte lijk van een onbekend man. Bij onderzoek vond men op het lijk tal van wonden, zoodat een vermoeden van moord niet uitgesloten was. Onder geleide der politie is het naar Hoofd dorp gebracht. Uit de lijkschouwing is gebleken, dat de dood door verdrinking is ingetreden en de talrijke wonden eerst na den dood zijn ont- staan. Alleen verdiept men zich in gissingen over het 'feit, dat op het lijk zich niets be vond, dan aan een der voeten een sok en schoen. Vadermoord. Aangaande een vadermoord te ROTTERDAM wordt gemeld. In het benedenhuisje van perceel no. 1 in de Vondelstraat, op den hoek der Groenenlaan, woont het gezin van den 52-jarigen hoeden maker A. J. van Efferen. Het gezin bestaat, behalve uit vader en moeder, uit elf kinderen van verschillenden leeftijd, van welke de oudste zoon, Anton C. G. van Efferen, 24jaar telt. De moeder, die een lang leven van zor gen achter zich heeft, is de laatste jaren lij dende aan een borstkwaal en dientengevolge een zwak vrouwtje. Sedert lang heerschte er in het gezin geen al te beste verstandhouding tusschen den vader en het meerendeel der kinderen, omdat dezen het niet konden aan zien, dat hun moeder een minder prettig leven had door de behandeling van den vader. Meermalen waren daardoor reeds twisten ontstaan, die soms zeer hoog liepen. Zaterdagochtend omstreeks halftien, terwijl de vader en zijn oudste jongens, die eveneens hoedenmakers van beroep zijn, zich in het achtervertrek van het benedenhuisje, dat als werkplaats is ingericht, bevonden, kwam een van de dochtertjes haren vader zeggen dat zij garneersel voor een hoed wilde gaan koopen. De vader wilde dit niet toestaan een woor dentwist had plaats en de vader maakte een beweging alsof hij zijn dochtertje wilde slaan. Toen trok de oudste zoon; de genoemde 24- jarige Anton, voor zijn zuster partij, en nu keerde zich de vader tegen dezen zoondeze, toch reeds overspannen door de voortdurend minder goede verstandhouding en de voort durende ruzie, greep in dien toestand een vlijm scherp gebogen hoedenmakersmes van de werktafel en stootte dit zijn vader in de borst nabij het hart. De vader, zich doodelijk gewond voelende, liep de deur uit en de straat op, doch kon het niet verder brengen dan tot in de Groenenlaan, waar hij op de straat ineen zakte. Eenige burgers namen den man op en droegen hem een fabrieksgebou w in de Groe nenlaan binnen. Eenige oogenblikken later blies hij daar den laatsten adem uit. Door 't Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers wordt een onderzoek ingesteld naar 't aantal Onder wijzers en Onderwijzeressen, die op 15 Maart nog zonder betrekking waren. Het noodigt hen uit, hun naam en adres ten spoedigste op te geven aan 't Algemeen Sekretariaat, Ceintuurbaan 286, Amsterdam, met vermel ding van 't aantal malen, dat men gesollici teerd heeft, de plaats waar men zijn opleiding genoten heeft, en de mededeeling, of men al dan niet als tijdelijk onderwijzer(es), of als volontair werkzaam is. Zaterdagnamiddag, omstreeks vijf uur, is een loodgieter van een steiger ge vallen in de Dirk Hoogenraadstraat te SCHE- VENINGEN. Men was n.1. bezig grint op te hijschen om het dak te asphalteeren, toen de mand te zwaar bleek voor den persoon die beneden stond, en deze een voerman aanriep om even het touw aan zijn paard te bevesti gen en dit de mand te laten optrekken. Dit gebeurde, met het gevolg, dat het paard den steiger en al omtrok, waarop bedoelde loodgie ter stond. Met verschillende gebroken lichaams- deelen is de man naar het ziekenhuis vervoerd Een vrouw verbrand. Men schrijft uit MIDDELBURG Zondagmorgen werden de politie-agenten Haak en Van den Ende gewaarschuwd, dat in een bovenhuis in de Spanjaardstraat, bewoond door de ruim 80-jarigejuffrouw Schraver, brand scheen te zijn ontstaan. De agenten spoedden zich naar boven en vonden de slaapkamer vol rook. Het gelukte den agent Haak op de knieën het ledikant te bereiken, alwaar de juffrouw, volgens verklaring der buren, in moest liggen. Tot niet geringe ontsteltenis vond hij daar het reeds geheel verkoolde lijk van de vrouw. Terstond daarop werd het brandje, dat niet veel beteekende, gebluscht en bleek toen, dat bij het ledikant een petro- leum-toestel stond, zoodat verondersteld wordt, dat de dekens hierdoor vlam hebben gevat en zoo de vrouw eerst is gestikt en daarna verbrand. Even voor het station GORSSEL is Zaterdag een spoorwegongeluk gebeurd, dat heel wat materiëele schade tongevolge heeft gehad. Het terrein, waar het ongeluk heeft plaats gehad, toonde een ontzettende verwoesting. Locomotief en tender lagen rechts van den weg, de bagagewagen en derde-klasse-rijtuig links. Alles is zwaar beschadigd, terwijl nog een derde-klasse-rijtuig zwaar beschadigd op den weg staat. Telegraafdraden, trekwissel, draden, alles is stuk. Het ongeluk is ontstaan, doordat een hulp wachter, die dienst deed als wissel wachter, den wissel overhaalde toen alleen nog maar de machine en tender op het goede spoor waren, waardoor alles uit de rails vloog. Ge lukkig dat de trein geen snelheid meer had, omdat hij te Gorssel moest stoppen, anders waren de ongelukken niet te overzien geweest. Nu hadden er, wonder genoeg, geen persoon lijke ongelukken plaats. Den machinist, die tegen de vuurkast bijna onder den grond zat vastgeklemd, heeft men er uit moeten zagen, wat twee uren geduurd heeft. De man had nogal letsel gekregen en is naar Zwolle vervoerd. De stoker is van de machine geslin gerd zonder letsel. De conducteur, die in den gekantelden bagagewagen zat, heeft men er van boven moeten uitkappen. De justitie uit Zutphen kwam op het ter rein om een onderzoek in loco in te stellen. De toestand van den machinist, die zulke hachelijke oogenblikken heeft doorleefd, was niettegenstaande de brandwonden en kwetsuren, die zich over zijn geheele lichaam vertoonden, vrij bevredigend. In de stoomzagerij van den Hout handel voorheen G. Alberts Lz. en Co. te MIDDELBURG, heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een der werklieden, A. L., die een der zaag machines bediende, kreeg een eind bijna afge zaagd hout, dat opwipte, tegen het hoofd, met zooveel kracht, dat hem vreeselijke won den aan het hoofd werden toegebracht. De man, die hevig bloedde, was dadelijk bewus teloos en is, na de eerste geneeskundige hulp ontvangen te hebben, naar de nabij gelegen woning zijner schoonouders gedragen. De toestand van den gewonde was zoo ern stig, dat men hem de Sacramenten der ster venden heeft toegediend. Hij, betrekkelijk nog jong, is gehuwd en vader. De groote voorjaarsmarkt te HOORN wordt gehouden op Woensdag 30 Aprilniet 28 April, zooals eerst is gemeld. Niet tevergeefs aangeklopt. Men schrijft uit ZAANDAM aan De Tijd In de gemeentelijke ziekenbarakken, waar patiënten, lijdende aan besmettelijke vlek- typhus, worden verpleegd, hebben de verple gers de zieken in den steek gelaten. De bur gemeester, Mr. H. J. C. van Tienen, seinde te halfeen naar Amsterdam om hulp aan den Overste der Eerw. Broeders van den H. Joan- nes de Deo; waarop reeds te 3'/i ure drie Broeders ter hulpe aankwamen. De Broeders hebben voorloopig den geheelen verplegings dienst op zich genomen, maar de voorwaarde gesteld, dat voor vrouwelijke patiënten ook vrouwelijke hulp moet worden aangewezen. De burgemeester zou zich naar Amsterdam begeven om assistentie in te roepen van enkele katholieke liefdezusters. Doch de correspondent der N. R. Ct. heeft het wenschelijk geacht, zich tot den burgemeester te wenden om inlichtingen en deze heeft de stellige verklaring afgelegd, dat er niet alleen geen 6prake is van dienstweigering doo de gemeentelijke'verplegers(den'heer Lntterloff en echtgenoote), maar dat deze ambtenaren tot nu toe hunne, in deze dagen hoogst moei lijke en gevaarvolle taak met de meeste toe wijding vervullen. WINKEL. Maandag j.1. vergaderde het „Departement Winkel der Maatschappij tot Nut van t Al gemeen", ten huize van den heer A. Wit. Na de lezing van den heer R. Rezelman, volgde het verslag van de Spaarbank. De heeren A. Egmond en K. Vries werden res pectievelijk als commissaris en beheerder van deze instelling herkozen. In plaats van den heer E. Wind, die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid geko zen de heer E. Kluijver. Het voorstel van den heer Onnekes om te breken met het bestaande ancienniteitsstelsel bij de keuze van afgevaardigden ter Alge meene Vergadering, werd verworpen. Besloten werd een commissie te benoemen om te onderzoeken of het onder de bestaande omstandigheden mogelijk is, „Floralia" weder in 't leven te roepen. -WINKEL. Dinsdag 25 dezer vergaderde de Afdeeling „Waard en Groet" der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, bij den heer A. Wit. Aanwezig 6 leden van de 70. De voorzitter, de heer P. Schaap, opende en leidde deze bijeenkomst. De secretaris, de heer J. H. Berkenbosch, las de notulen, welke daarna werden vastgesteld. Als candidaat voor 't Hoofdbestuur werd o.a. genoemd de heer P. Oly te Grootschermer. De heer P. Schaap werd gekozen aJs af gevaardigde naar „Hollands Noorderkwar tier", terwijl als zoodanig naar de Algemeene Vergadering der Hollandsche Maatschappij gekozen werden de heeren W. C. Visser en H. Waiboer. De op 22 Maart vastgestelde kiezerslijst voor 19021903 te NIEUWE NIEDORP telt 284 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en 281 voor den Gemeenteraad. Het vorig jaar waren die cijfers: voor Tweede Kamer en Prov. Staten 288 en voor Gemeenteraad 284. De Dinsdag 1.1. door hetBanne- bestuur te NIEUWE NIEDORP gehouden verpachting van het grasgewas langs de buitenwegen in die gemeente, bracht f653. op, tegen f522.in het vorige jaar. NIEUWE NIEDORP is dit jaar vrij gelukkig geweest in de Paaschtentoon- stellingsverloting te Schagen. Zoover bekend is, werd er gewonnen 1 os, 2 koeien, 1 tilbury, 1 varken, 1 schaap en verscheidene kleinere prijzen. Er worden pogingen aange- wend om het noordelijkste deel van KOEDIJK, dat tot de gemeente Oudkarspel behoort, bij de eerstgenoemde gemeente in te lijven. Het polderbestuur van KOE DIJK heeft afwijzend beschikt op het verzoek tot verhooging der deelname in het kapitaal van de Noorderstoomtram. In het lokaal van den heer N. de Jong te BARSINGERHORN werd j.1. Zondagavond eene openbare uitvoering gege ven door de Gymnastiekvereeniging „de West fries". Verschillende omstandigheden hadden er toe medegewerkt, dat de gymnasten zich bij deze uitvoering eenigszins moesten beperken en dat sommige oefeningen niet het succes verkregen, dat hun bij vroegere uitvoeringen ten deel viel. Terecht trokken zeer de aandacht de Vrije Oefeningen, no. 5 van het programma, waarbij de gecompliceerde bewegingen correct werden uitgevoerd. De heer Nico de Haas gaf ter afwisseling komische voordrachten, die, als gewoonlijk, werden toegejuicht, en ter opluistering gaf het Kleine Muziekcorps der Kon. Ned. Marine van Den Helder menig lief muziekstuk te hooren, zeer ten genoegen van de aanwezigen, die de muziek met aandacht volgden. De zaal was zeer goed bezet. ANNA PAULOWNA. Als zeldzaamheid kan worden medegedeeld, dat de heer J. C. Schenk (Oostpolder) een koe heeft, die reeds 6 maal bekroond is, n.1. met 3 eerste prijzen, 1 tweeden en 2 bestuurs- prijzen. De eerste prijzen zijn te Purmerend, te Zaandam en bij den Slagershond behaald. De tweede prijs eveneens bij den Slagershond en de bestuursprijzen te Schagen en te Alkmaar Verloting van Paarden. Bij kon. besl. van 17 Maart 1902 is aan het bestuur der Vereeniging tot het bevorde ren van den bloei van jaarlijksche paarden markten te Alkmaar, vergunning verleend tot het houden eener verloting van paarden, rij tuigen enz., ter gelegenheid van de in Sept. a.s. te houden jaarlijksche paardenmarkt te Alkmaar. Deze verloting zal gehouden worden ten overstaan van den notaris J. van der Veen, aldaar. De gezondheidstoestand der Koningin. Door den particulieren secretaris van H. M. de Koningin is het Hdbl. gemachtigd, het navolgende te berichten Hoewel de gezondheidstoestand van H. M. de Koningin thans reden geeft tot groote tevredenheid, heeft Hare Majesteit toch op advies van den behandelen den geneesheer, dr. Roessingh, die van meening is dat in het belang van de gezondheid van H. M. de Koningin groote vermoeienissen dienen te worden vermeden, tot Haar groot leedwezen moeten besluiten dit jaar af te zien van het bezoek aan Amsterdam. Ieder fietser weet, hoe moei lijk het is, als het sterk waait, in den wind op te fietsen. Bakker De J. te HAVELTE doet in zoo'n geval een hond voor zijn fiets. Dat dier verricht zijn werk zoo goed, dat de berijder zelf weinig te doen heeft. De heer B. wilde den hond van De J. ook wel eens voor de fiets hebben. Dit gebeurdedoch toen hij ongeveer halfweg Havelte enUffelte was, keek de hond even om, en toen hn zag, dat het niet zijn baas was, dien hij trok, maakte hij in eens rechtsomkeert, terwijl B. genood zaakt was het voorbeeld van den hond te volgen, die alzoo spoedig op de plaats van vertrek terug was. Op echt gemoedelijke wijze werd voor eenige dagen een aardig bedrag door ons land vervoerd. Een postbeambte men zegt ons een „besteller", maar in elk geval een man alleen zette zijn negentien mandjes met goud in een goederenwagen en ging er toen zelf bij zitten. Zoo gingen twee milfioen gulden het land door naar Esschen. Daar kwamen drie gendarmen met geladen tweeloopsgeweren het vrachtje overnemen. Was er vroeger aan den LAN- GEDIJK maar een handelaar, die meer dan 1000 wagons naar het Buitenland verzond, de heer R. Slot van Broek op Langendijk was Zaterdag 1.1. reeds de derae, met wien dit het geval was. Wel een bewijs, hoe de han del nog steeds zich uitbreidt. Brand te ALKMAAR. Dinsdagmorgen te 2uur ontstond K in de exportslachterij van A. van Wierin Alkmaar, waardoor de slacj^erij en aan verbonrtan wonnhnis aan verbonden woonhuis werden Eenige varkens, een koe en een aantal n tere kalveren kwamen in de vlammen Het vee is op beurspolis verzekerd. De sch0ni' steen schijnt de oorzaak te zijn. Hoewel e °°r" sterke wind woei, en daardoor de beleiaf 88,1 huizen CTOOt erevaar lienen wist "k J huizen groot gevaar liepen, wist de b weer ze te behouden. 'ran<j. Een Zonderling. Te AMERSFOORT is een zondert iap 73-jarige Wonterus Veldhuizen, gesto^ e Toen des morgens zijn armzalige wonin sloten bleef, stelde men een onderzoek in'*" vond men den man dood op zijn legerstan Deze man bezocht jarenlang alle openkj^ verkoopingen van inboedels, enz., kocht ald steeds den „rommel" die voor geen anderH voor hem eenige waarde of aantrekkelijk), had, en des Vrijdags kon men hem aln^ even levendig en bedrijvig, op de marktnl tusschen een gedeelte zijner aldaar tentaats gestelde schatten bezig zien. 0on" Zijn nalatenschap schijnt dan ook T - alleen te bestaan uit dat „oud-roest van hii wagenvrachten bezit Wasr- van hij wagenvrachten bezit. Op het lijk vond men een bedi zeven centen. TaS van Schagen, 2b Maart 1902 der gemeente "ihag'" gehouden" Dinsdag 25 Maart 1902, des morgen® Afwezig de heer Asjes, met r, nnisgevfr. Voorzitter de heer H. J. Pot, bu. gemeester' Na opening der vergadering, volgt lezing en goedkeuring der notnlen. Ingekomen is Gemeente-Crediet van de de Maatschappij van mededeeling, dat W dividend bedraagt over 1901 f62.- per aandeJ Ja» L1000 wat voor de gemeente wnM, i 201.50tevens is van gemeente wordt ingekomen het verslag van den Toezicht. van Het proces-verbaal van de kasverifica fe luidt: ontvangsten f 40273.64, uiteaver, f 34677.72, dus moest in kas zijn f5595.92. Een suppletoire begrooting, dienst 1901 wordt aangeboden en ligt ter visie. Het kohier van de honden-belastins bedraagt f 186.— honden le klasse, f 146- honden 2e klasse, en wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Aan T. Bakker wordt afschrijving verleend van een !/i jaar honden-belasting voor een hond in de le klasse, wegens foutieven aanslag De rondvraag levert niets op; de Raad gaat in comité ter behandeling van een reclame Hoofdelijken Omslag en ter opma king van het kohier Hoofdelijken Omslag. De uitslag van den doorloo- penden schietwedstrijd door „de Roos van Schagen", gedurende het tijdvak van 20 Maart 1901 tot 20 Maart 19Cfè gehouden en in den loop dezer week gesloten ,is als volgt: 1. J. P. de Klerk 188 punten; 2. J. H. Schene 184 p.; 3. A. van Gastel 184 p.; 4. W. van Straalen 182 p.5. C. Smit 181 p.; 6. J. van Pelt 181 p.; 7. C. Roggeveen 181 p. Het maximum bedroeg 200 punten.' Het overgangsexamen aan de Rijkslandbouwwinterschool alhier zal plaats hebben op Woensdag 2 April en het eind-examen op den 3en dier maand. Maandag j.1. werd aan D. dei Adel alhier, smidsleerling aan de Ambachts school te Alkmaar, het einddiploma uitgereikt. Zondagmiddag vergaderden in het Stationskoffiehuis alhier timmerbazen uit Wieringerwaard, Zijpe, Anna Paulowna en Koegras, teneinde over de loonregeling van gedachten te wisselen. Ten slotte werd vastgesteld, dat door de aanwezigen aan knechts, die hun vak goed verstaan, 17 cent per uur zal gegeven worden. De vergadering werd door i4 bazen bijgewoond, terwijl een drietal schriftelijk hunne instemming met de ontworpen plannen hadden betuigd. Aan den Westfrieschen Dijk bij 't Wad werd een postduif gevonden, een ringetje aan den poot had, gemerkt 99 - 2919 - S |- R C V D. Het beestje was blijkbaar aangeschoten en ging spoedig dood. De Nu t sz an gsch o o 1 onder leiding van den heer Roep gaf Dinsdagavond hare „proeve van bekwaamheid". Er was een ruim bezoek, zooals dat altijd op dezen avond het geval is. Er werden door hoogste laagste klasse eenige nummertjes gezongffl en tot slot de operette „Goudgansje". Blijken; het applaus hadden de kleinen succes. Dt aardige tooneeltjes in de operette hebben bepaald geamuseerd. Op de heden gehouden alge meene vergadering der Plattelandsche Bauk- vereeniging werd besloten tot liquidatie der zaken over te gaan. Gemis aan een geëigenden opvolger van den overleden heer Koomen gaf daartoe aanleiding. De Vennootschap werd in 1868 opgericht en hare ontbinding zal door velen word'5 betreurd. Eensklaps komen er vredesgeruchten. Lord Wolseley, de oud-opperbevelneb van het Engelsche leger, was voor zijn heid naar Kaapstad, heette het officieel beweerde evenwelhij was naar K3»?5 met een speciale opdracht van den schen Koning en die opdracht had betr» king op den vrede. Weldra kwam het bericht, dat de Boet leiders Kitchener te Pretoria hadden be?-®0 De Engelsche bladen jubelden reeds, "a,un Boeren nu toch eindelijk i nzagen, dat n zaak hopeloos stond. Een volgend bericht luidde De leden der Transvaalsche regeer) Schalk Burger, Reitz, Lucas Meijer, Kr°g Van der Velde, kwamen hier van Middel aan met een extra-trein onder de witte v De Standard vernam uit Pretoria, Schalk Burger en andere gedelegeerden f leden week te Rhenosterkop waren, waal dicht op de hielen werden gezeten door nel Park en anderen. Bij een geleg6"^. ontkwamen zij ternauwernood aan de gc - genneming. Hun positie was meer en hopeloos geworden, toen ordonnanceu 4rlJ^ nacht naar Balmoral werden gezonde" de mededeeling, dat de gedelegeerden zouden aankomen, wat daarna geBeur2flwri» werden dadelijk onder escorte naarUj[ll>r»' overgebrachthun geleide bleef te on^lk Bij de aankomst te Pretoria reden j-. Burger en zijne mede-gedelegeerden 1 chener's rijtuigen naar het hoofd Na een onderhoud met Kitchener ver zij met den trein naar den Vrijstaat. Wfj*. De Daily Chronicle vernam uit goc dat na het onderhoud met Kitchenei ren naar Kroonstad vertrokken. En wat is nu officieël de waarhei

Schager Courant | 1902 | | pagina 2