Donderdag 3 April 11)02. I li 46ste Jaargang No. 3719. 11 Binnenlandsch Nieuws. Het A VAN HET B C LEVEN. Nitiu- DRAAIT. Alm» Lnfliiv Dif blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in bet eersfuitkomerd nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Riireau: &03 Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. Medewerker J. W1\K R L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. AfzonderliiVe nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 cf Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. (jJemeente Schaden. BEKENDMAKINGEN. o POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren portemouDaie, inhoudende 5 a 6 gulden. —o KENNISGEVING, liet Hoofd van bel Plaatselijk Bestuur der gemeente Schngen, brengt bij doze ter kennis van de ingeze'enen dier gemeente, dat het kohier No. I der persoucele belasting, dienst 1902, op den 27 Maart 1902 door don Heer Directeur der Directe Belasting n te Am^te - dam is executoir verkUatd en op heden aan den lieer Ontvanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. leder ingezeten, welke daarby belang heeft, wordt plzoo vermaand op de voldoening van zijnen aan^Dg behoorlijk acht te geven, teneinde alle gerech'elyke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schngen, den 29 M iart 1902. Het Hoofd van het Plaatselijk Be^tnur voorno md H. J. POT. Raadsvergadering te ZIJPE, Dinsdag j.1., v.m. 10 ure. Afwezig wegens ongesteldheid de heer Francis. Na opening, volgt de lezing en goedkeu ring der notulen. Hierna is aan de orde het rapport van de Commissie, in de vorige vergadering aange wezen, omtrent de subsidie-aanvraag van de Noorderstoomtram-vereeuiging, n.1. nog f 5000 renteloos voorschot. Deze commissie bestond uit de heeren J. van Beusekom, Gr. Nieuwland en Jb. de Moor. Eenstemmig was de commissie van oordeel, dat het zeer gewensebt was, dat de tram van Alkmaar door de Zijpe naar Schagen, zoo spoedig mogelijk tot stand kwam, wegens haar groot belang, niet alleen voor de Zijpe, doch voor de gelieele streek. Vooral ook voor de eindpunten Alkmaar en Schagen, waarom de commissie het betreurde, dat door deze gemeenten geen genoegzamen steun was verleend. Ondanks dit, en de geheele weigering van de Gemeente en Banne St. Maarten en den Polder Schagen, had de commissie toch ge meend, de gevraagde subsidie niet te moeten onthouden,in de verwachting,dat ook de overige corporatiën het hunne zouden doen. Eén lid meende, dat van de Gemeente f3000 gevraagd had moeten worden, evenals van den Polder; de landeigenaren toch hebben ook veel profij t van de tram, terwijl een deel der lasten nog door de uitwonende eigenaren gedragen wordt; doch het meerendeel was er voor, te geven wat werd gevraagd. De gemeente Zijpe geeft dus nu: f15000 renteloos voor schot en neemt voor f 10.000 deel in 't aan- deelen-kapitaal, waarvoor 3% rente wordt vergoed. De jaarlijksche annuïteit van f950 is voorzeker een belangrijk cijfer, doch alle ingezetenen zullen profiteeren van de tram. Dit was het oordeel der commissie in hare vergadering van 17 Maart. Tot haar leedwezen vernam zij echter daarna nit de couranten, dat door den Polder Schagen geweigerd was f5000R. V. en f5000 aandeden te verleenen. Onder deze omstandigheden had de C. geen vrijheid gevonden tot het bovenstaande te adviseeren. Het schijnt wel, dat men het te Schagen er op toelegt, de lasten te schuiven op anderen, terwijl men zelf de meeste baten heeft. De C. wilde wel de f 5000 verleenen, indien Polder en Ge meente Schagen geven wat van hen gevraagd FEUILLETON. wordt, maar zij meende tevens, dat, als Schagen halsstarrig bleef weigeren genoegzamen steun te verleenen, het dan beter was, het geopper de plan van een tr.im aansluitende op de Holl. Spoor te Oudesluis, te nemen. Dan zouden nog meer ingezeten en profiteeren,terwijl we eene verbinding kregen met Den Helder een stad met 26000 zielon, die een goede af- zetpiaats zon worden voor onze landbouw producten. Ook do kosten van aanleg zouden minder zijnZijpe kon door grooter belang meer bijdragen, terwijl ook de tram van Winringerwaard kon aansluiten. Voorz. zegt de heeren dank Spr. is er voor, te geven wat gevraagd wordt. Zijpe is eene gemeente, die mede 't grootste belang beeft bij de tram. Dat de Polder Schagen van de tram niets wil weten, daar moeten wij ons niet aan storen. Misschien is de Polder S. wèi genegen, alleen f 6000 R. V. te geven. Het comité is van plan dat te vragen. Terwijl aan de Ge meente Schagen nog geen hoogcre bijdrage is gevraagd ook aan Alkmaar nog niet. De heer De Moor wijst er op, dat het rap port niet afwijzend wil beschikken op 't adres van de N. S. V., doch een afwachtende houding aannemen. Want als Schagen blijft weigeren, aan eene eventueele aanvrage te voldoen, wat is het gevolg De commissie zal willen doorgaan om haar plan gereed te krijgen zij klopt dus weer aan om het tekort bij andere besturen de C. meendedat gaat niet. Spr. gelooft dat Schagen meer belang bij de tram nog heeft dan Zijpeals Schagen zoo goedkoop eraan weet te komen, dan vindt Spr. dat heel aardig, maar voor ande ren is het dat niet. Voorz. wijst er op, dat door het bestuur van den Polder Schagen het verzoek der Tram is afgewezen met 5 tegen 6 stemmen dit bewijst, dat, waar vroeger niets voor de tram werd gevoeld, er nu belangstelling voor is. Wellicht dat de Polder wèl f 6000 R. V. wil gevendie f 6000 aandeelen heeft het comité niet noodig. De heer Van Beusekom verklaart zich vóór aanhouding. Den heer Mann stemde het le gedeelte van het rapport zeer prettig. Het laatste gedeelte heeft hem echter teleurgesteld. En wel om de eenvoudige reden, dat de 0. de subsidie-verleening wil afhankelijk stellen van wat de Polder Schagen doet. Spr. gelooft, dat uitstel voor het tramcomité eene groote teleurstelling zou zijn. Het gevolg n.1. is, dat het tot werkeloosheid wordt gedoemd. Want het is afwachten, en het b 1 ij f t afwachten. 6 Jaar is men al bezig aan de zaak, het comité beeft een Jobsgeduld moeien hebben met dat afwachten. Thans zou hét uitstel hier veroorzaken, dat het comité er niet mede kon doorzetten om zich weder te wenden tot die besturen, die afwijzend beschikten. Het is voor het comité zoo gewenscht te weten, waarop het kan rekenen,en Spr. is er tevens van overtuigd, dat, wanneer de Zijpe nu dit ver zoek, evenals de eerste aanvrage, zoo royaal inwilligt, het comité later niet meer zal komen en zeggen Jullie bent zoo goed, wij nemen de vrijheid nog eens te komen. Het comité zal graag nn met het werk doorgaan en langs anderen weg tot het doel trachten te komen. Want de Provincie heeft nu juist niet als beginsel aangenomen, om voor elke onderneming een zóó groot deel te geven. Voor de lijnen Alkmaar-Bergen en Alkmaar Egraond is er wel genoemd een zooveelste deel, maar er is bij Ged. Staten geen defini tieve regeling aangenomen om aan elke latere onderneming evenvéél te geven. Zjj wilden daaromtrent geen vaste regeling, doch integendeel elke nieuwe aanvrage onder de oogen zien en dan erop besluiten naar gelang der bestaande belangen en behoefte. Zoo zon het dus kunnen wezen, dat de Provincie bereid was meer tef geven dan waarop nn gebouwd is. Echter, óók wel het tegendeel, 1 als het Prov. best*®» overtuigd ervan is, dat de belanghebbende best aren meer kunnen doen. Spr. is er ook nog voor, dat Zijpe thans de f5000 verleent, omdat hij meent, dat hot indruk zal maken, als de Zijpe zooveel goe den wil toont, eu dat eene nieuwe aanvrage aan het Polderbestuur van Schagen daardoor meer succes zal hebben, door 't goede voor beeld. De heer De Moor spreekt graag een woord van waardeering uit voor den ijver van het comité, niettegenstaande de kolossale tegen werking van enkele corporatiën. Hij is het niet met don heer Mann eens echter, dat onze inwilliging een spoorslag zal zijn voor den Polder Schagen; juist het tegendeel. Neen, hier stelt hij zich niets van voor; een afwachtende houding wil hij aannemen. De heer Nobel wil eerlijk bekennen, dat hem na lezing van het rapport het idéé van aanbonden aanlachte. Maar na het ge sprokene door den heer Mann is hij er van teruggekomen. Ik beaam het geheel, dut het te betreuren is, dat lust comité zoo in onzekerheid zou moeten blijveneen op onthoud van enkele maanden kan een jaar vertraging geven, en aangezien men al reeds 6 jaar bezig is, wordt het toch wel tijd, eindelijk tot resultaat te komen. Ook mij komt het voor, dat het niet te verwachten is, dat het comité alwéér tot die goeie ge meente Zijpe zich zal wenden. Spr. wil in deze vergadering beslissen. De heer Scbuijt ook is niet voor aanhou ding. Wel had hij graag gezien, dat f3000 was gevraagd. Toch zal hij er voor stemmen, om door te zetten. De zaak is zoo veel be sproken, er moet een eind aan komen. Wat een ander doet, moet die weten. De heer Mann wil nog een kleine zaak er aan toevoegen; dit: Wij hebben gehoord, dat men zelfs het plan oppert, bij onwillig heid van Schagen, dan te trachten een wijzi ging te brengen in de richting. Laten we aansluiting zoeken te Oudesluis, we krijgen verbinding met Den Helder, eene belangrijke gemeente. Dat is een wapen, maar daarom niet uitstellen de subsidie-toekenning. Stel 't geval, dat we weinig medewerking blijven ondervinden van Schagen, en men het comité in overweging geeft, aan te sluiten te Oude sluis. Het comité moet dan daarvoor weten waarop het heeft te rekenen, om te kannen beoordeelen, wat het kan tot stand brengen. Voorz. vindt, dat er eenmaal een eind moet komen. De lieer Nienwland zegt, dat, als Mann meent, dat 't comité er voor te vinden zon zijn, do richting der lijn te veranderen, de commissie haar voorstel wel wil wijzigen. Voorz. wijst er op, dat daar hier natuur lijk niet op kan worden beslist. De heer De Moor antwoordt Mann, dat het rapport duidelijk genoeg uitdrukt, waarop het comité kon rekenen als de richting Ou desluis werd genomen. De heer Mann vervolgt zyn pleidooi. De commissie gaf in haar rapport blijk, dat zij niet alleen niet afkeerig is van de tram, maar de tot-stand-koming van groot belang acht. Hier is dan ook niet de kwestieis men vóór of tegen subsidie Maar alleen een groote mate van ontevredenheid uit te druk ken over het Polderbestuur van Schagen ontevreden is niet alleen de Commissie, ook 't groote publiek. Spr. herhaalt echter zijn meening, dat het goede voorbeeld van Zijpe eene goede uit werking zal hebben op Schagen, ook met 't oog op deze besprekingen, en deze Polder toch ten slotte niet zijn steun zal onthouden. Doos IDA BOY-ED. 0-0-0 28. Spoedig daarop kwam Mike Drews binnen en zeide duisterend, dat allen in de kamer moesten blijven niet in de gaDg komen ot de trap opgaan, de kist kwam en mijnheer wilde alles zelf Lang zaten ze zwijgend, onder het pijn lijke oogenblik bevend en luisterend naar wat zjj liever niet hooren wilden. Dan echter begon Ludwig Mammling te spreken. Ook de moeder mengde zich daarin. Het scheen hen wel gewenscht, Sylvia eens alleen te spreken. Ludwig MammliDg had het zich vroeger al eens voorgesteld, dat Makarie eens on gelukkig aan haar eind zou komen. Zij was steeds zulk een waaghals en was aar bepaald trotsch op geweest. Het was precies, of ze met Willy cequetteerde. De oude vrouw gedacht dankbaar de groote lieide der doode en voegde er voor zichtig verontschuldigend aan toe, dat het zoo jammer was, dat zij Willy zoo ver- M 'D z^ne liefhebberijen. «Maar ik heb nooit twee menschen ge- gelukkig waren en zóó bij zehf® Sylvia met harts- Ïrft «ver. Zij wilde Makarie niet Hoer Wilt >Cn<f°or niemand, ook niet Y8 verwanten.... „Mijn kind", zeide de oude vrouw zacht en treurig, „het schéén zoo Makarie ge loofde ook bepaald en zeker dat het zoo was. Maar zij bevredigde mijn zoon niet. Zij voegde zich slechts naar hem. Of Willy dat ook zoo erkende, dat weet ik niet. Ik geloof het echter wel. Zijn eerlijkheid, zijn meer dan gewone fijngevoeligheid heb ben hem echter verhinderd, haar ook slechts maar met een oogopslag te ver raden. Godlof, dat baar alle strijd be spaard is gebleven. Want eenmaal waren die dagen gekomen, moeeten ze komen. Nu is ze heengegaan in het vroolijke ge loof aan haar geluk en dat van haar man. Hoe kostelijk, dat te deDken 1 Een leven zonder bitterheid, wien valt dat altijd ten deel En het is hiar deel geworden." Sylvia zweeg. Had zij niet eens iets dergelijks gedacht Maar dat wilde zij nu voor zichzelf niet meer waar hebben. Scheen het niet, als prees de oude vrouw Makarie's lot Dat was de rijpe wijsheid der grijze haren. Haar, het joDge mensch, scheen het beter, te leven eu te strijden, al was het dan ook in bitterheid, dan star en koud daar neêr te liggen. Ach, wanneer Makarie toch nog leetde! Ludwig Mammling echter knikte slechts, wanneer zijn moeder het een ot ander zeide. En dan wierp hij een plan op, dat hij reeds te voren had bedachtzijn broeder meest in Hamburg bij hem blijven en dat ding hier, dat leelijke Süderfood, moest hij verkoopen. Natuurlijk zou dat niet gaan zonder verlies. Maar daar kwam zyn moeder tegen op; Willy had haar reeds gezegd, dat hij na de begrafenis dadelijk weer naar Süder food zou terugkeeren en daar den eersten tijd wilde blijven. Die jammervolle eenzaamheid van zijn leven, zoo nabij die verschrikkelijke plaats des ongeluksdat waagde geen van drieën zich voor te stellen. De moeder verklaarde, dat zij dan bij haar zoon wilde inwonen, totdat het hem beliefde een ander doel aan zijn leven te geven. Maar toen word Ludwig MammliDg be paald boos. Zij^ de beide andere zoons, zou den het niet veroorloven, dat zij, de moeder, zich zoo opofferde. De moeder keek hem aan, met een die pen blik, lachend en toch weemoedig. „Opofferen Ach, mijn zoon, wat praat ge Denkt ge, dat ik één uur rust zou hebben, wanneer ik een mijner kinderen eenzaam in het ongeluk weet Denkt ge dan niet, dat het een moeder lichter en beter is, wanneer zij het ongeluk mag hel pen dragen „Wanneer moeder zoo eigenzinnig is en wanneer Willy het aanneemt, belooft gij mij bij voorbaat iets, juffrouw", zeide Lud wig op zijne gewone besliste manier. „Wat?" „Dan blijft gij bij moeder. Ge hebt uit vrijen wil hier een woonplaats ge kozen „Makarie was mijn beste vriendin", riep Sylvia snel en met een donkeren blos op de wangen. „Maar in o'k geval was u noch Süder food, noch mijn broeder een hinderpaal daarvoor. Dus ik neem aan, dat ge hier heel gaarne waart en dat ge het leven Spr. heeft nog meer. Hij acht het noodig, dat de zaak in al haar omvang besproken worde. Hij heeft nagedacht over het feit, dat men vanuit Alkmaar drnk bezig is, allerlei tram- verbindingen aan te leggen, en toen is bij hem de vraag gerezen, of dit streven was mot een bepaald doel. We zien tramwegen uitloopen van kleine plaatsen op 't groote centrum Alkmaar; zie trammen van Egmond en Bergen. Thans is het plan in wording, om Haringcarspel en Langedijk met A. te ver binden. De gemeente en polder Warmenhnizen geven eene zeer belangrijke subsidie voor onze tram; nu weet Spr. beslist, dat men in Warmen- huizen al sinds jaren bezig is, deze plaats mot A. te verbinden. Spr. is zoo bang, dat, als er voor de Noordertram geen medewer king genoeg is, Warmenhuizen misschien in de gelegenheid zal komen een eigen lokaal- spoortje aan te leggen naar Alkmaar, met de belangrijke subsidiëu die zijn toegezegd. En dau zal 't nooit gebeuren, dat wy hier krijgen aansluiting met de markten. Spr. wil waarschuwen: laten we alle zeilen bijzetten, om aansluiting te krijgen op de groote spoor wegen van ons land. Er is een gevaar, dat niet denkbeeldig is, en waaraan ook Schagen wel eens denken mag. Want op grond van alle waarnemingen lijkt het streven wel, om van Alkmaar een groot centrum te maken, het marktwezen daar te coneentreeron. Spr. beweert vervolgens dat Zijpe evenveel belang heeft bij eene verbinding met Schagen als met Alkmaar. De belangrijke marktplaats Schagen is thans zoo slecht te bereiken ook do Wintcrschool, dio nu zoo moeilijk uit de Zi jpe te bezoeken is, is voor Zijpe een belang. Spr. acht het daarom niet goed, al te sterk aan te dringen op Oudesluiseene directe verbinding met Schagen geniet bij hem de voorkeur. Voorz. zegt, dat nu de zaak genoeg be sproken is eu tot stemming zal worden overge gaan, of we de aanvraag zullen toestaan of niet. Op eene opmerking van den heer Van Beusekom wordt echter eerst behandeld het advies van het Rapport, tot aanhouding. Dit wordt verworpen met 7 stemmen tegen 3. Voor de heeren De Moor, Van Beusekom en De Wit.Vervolgens wordt de gevraag de f 6000 renteloos voorschot toegestaan met 7 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren De W it, i Bakker en Van Beusekom. Voorz. begroet dit besluit met den wensch, dat Schagen zijn belang zoo goed moge be- grijpen als Zijpe. Vervolgens wordt na eenige discussie en eene kleine wijziging met algemeene stemmen vastgesteld de opgemaakte Regeling, betref fende het herhalingsonder wijs. Deze regeling zal aanvangen 1 Mei 1902. Onderwijs zal gegeven worden aan jongens en meisjes af zonderlijk; het onderwys zal 2 jaar dnren, gedurende 96 uren per jaar; deze 96 uren verdeeld over 4 maanden en wel: de jongens vanlNov.1 Maart, 3 dagen per week, 's av. van 6—8 nur; de meisjes van X Mei tot 1 I 1 Sept., 2 dagen per week, van 4—7 uur. Minstens 4 leerlingen moeten er aan deel nemen. De leerlingen, die de herhalings school verlaten, en do lessen vljjtig en met viucht hebben gevolgd, zullen van gemeente wege een getuigschrift ontvangen. Goedgevonden wordt, het jaarverslag van den toestand der gemeente by de leden rond te zenden. Voorz. zal er dan bij inleggen de verslagen van de verschillende schoolcom- missiën. Tot onderwijzeres te Ondeslnis wordt, met algemeene stemmen benoemd Mejuffrouw G. van der Meulen te Sneek, no. 2 van de voordrachtop de voordracht kwamen nog voor de dames: 1, A. M. Veldbergen te Hoorn, en 3, J. J. Albada te Hoorn. Ingekomen is van Ged. Staten de mede- deeling, dat vrijstelling van gymnastiekonder wijs aan de scholen was verleend voor 3 jaar het was gevraagd voor 6 jaar. Voorz. deelt mede, dat bij de jongste Kas opname in kas was f 4831.07. Ingekomen is een adres van 62 In- en omwo ners van 't Zand waarbij nogmaals wordt verzocht een telefoonkantoor te stichten. Voorz. zou er sterk voor zijn, 't verzoek in te willigen, maar hij heeft gelezen, dat er een wetsvoorstel zal komen, om ieder hulp kantoor der posterijen tevens van rijkswege tot telefoonkantoor in te richten. Hoe lang dat nog kan dnren, weten we niet, maar hij acht 't verstandig te wachten. De heer Mann (door den heer Nobel inge licht dat er een ontwerp is opgemaakt en bij den Raad van State in behandeling, of- i schoon nog niet bekend is, hoe dat ontwerp er uit ziet) is er voor, niet te wachten tot de wet aangenomen is. De bestaande tele foonkantoren zullen dan wel worden over genomen door 't Rijk, en daarom, als er te 't Zand, werkelijk behoefte bestaat, kan er 1 zonder bezwaar een telefoonkantoor ge sticht worden. Laten we het adres nog tot de volgende vergadering aanhouden, dan kan er een persoonlijk onderzoek plaats hebben. De heeren Nobel en Schuijt vreezen, dat dan ook St. Maartensbrug en Burgerbrug komen: dan is 't moeilijk te weigeren en zou het kostbaar wordeu. Na nog eenige deliberatie wordt besloten, het adres aan te honden. Bij de rondvraag licht Voorz. den heer Van Beusekom op diens vraag, of er in plaats van de gerooide boomen bij de school te 't Zand nog nieuwe worden geplant, in, dat dit zal afhaugen van het oordeel van het Hoofd der school. Ondervindt deze te veel last van de zon, enz., dan zullen we weer plauten. Daarna sluiting. De raad gaat in comité. Vergadering van de Tain- bouw-Vereeniging „ANNA PAULOWNA," op 29 Maart. Tegenwoordig 10 leden. Na opening door den Voorzitter, den hoer Brands, en lezing der notulen door den secre taris, den heer Smit, waarop goedkeuring volgt, stelt de Voorz. namens het Bestuur voor, eene uitnoodiging aan te nemen van de hier gevestigde aideeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, om een collec tieve inzending op het gebied van land- en tninbouw te doen naar de tentoonstelling te Alkmaar in September a.s. Voorts, om daartoe te kiezen eene commissie van uit voering namens deze vereeniging van 3 leden, rerwijl reeds 4 zijn aangewezen voor die van de Laudbouw-afdeeling. Het voorstel vindt bijval in de vergadering en wordt na eenige inlichtingen, welke door de heeren C. Geerligs en Van den Borg ge vraagd worden, unaniem aangenomen. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren C. den Engelse, C. Smit, (secretaris der vereeniging) en C. Geerligs. De beide 1 aatstgenoemden nemen de benoeming aan aan den eerste zal van de zijne worden ken nis gegeven. Nog vraagt het bestuur machtiging der vergadering, om f 10.— uit de kas te bestem men voor bijdrage in de kosten, hetgeen wordt goedgekeurd. Daarna heeft de rekening en verantwoor ding plaats van den peuningmeestor, den lieer Van Wijk. De desbetreffende beschei den worden in handen gesteld van de heeren C. Geerligs en Raap, die alles in orde be vinden en tot goedkeuring adviseeren. Aldus besloten. Alleen informeert de heer P. Kaan, hier de voorkeur gaaft boven ergens elders. Ik bid u, blijf by mijn moeder. Ik weet, dat mijn moeder juffrouw Aschroth heel gaarne mag. Ik moet indiscreet zijn toen wij een poos geleden hier waren, sprak moeder zoo warm over u, zooals zy maar zelden doet." „Maar myn jongen „Nu ja, moeder, een andere gezelschaps dame krijgt ge hier niet. Wij kunnen het toeval slechts prijzen. Ge hoort, juffrouw, ik spreek ronduifT Eu de rest, die vindt zich wel. Wilt u salaris Spreek ronduit." „Neen", zeide Sylvia. „Geldt het neen het salaris, of het hier- blijven De weirig teera manier, waarop de man de zaak behandelde, gaf Sylvia haar inner lijke vrijheid weer. Wat een geluk, dat Willy dit niet hoordehij met zijn fijn gevoelhij had bepaald er onder ge leden. „Dat neen geldt het salaris", sprak ze. „Dus ge blijft bij mijn moeder, zoolang moeder hier zal zijn „Ja, wanneer uw broer hier ten minste niets op tegen heeft", zeide Syivia zeer vor melijk. Voor niets ter wereld had ze op dit oogenblik Willy kunnen zeggen. „Wel, wat zou die er tegen kunnen heb ben Op den volgenden morgen moesten moe der en broeder wel alles met Willy hebben besproken. Hij liet Sylvia door Mike VTa- gon,in zijn kamer te komen. „Vergeef me, dat ik je hier laat roepen, alsof ik over je heb te beschikken. Maar ik wil gaarne eens ongestoord met je pra ten", begon hjj. Hij stond tegen zyn schrijftafel aange leund en had zijn armen over de borat ge slagen. Fiink keek hij haar in de oogen, flink en ferm, zoodat het haar onmogelijk zou geweest zijn, hem uit beleefdheid of uit medelijden iets voor te jokken wan neer ze dat had gewild. „Mijne moeder staat er op, dat ze bij my blyven wil. Ea jij wilt werkelijk bij myne moeder blyven „Wanneer hetu goed is. En zoolang het u bevalt." „Lteve Sylvia, in zulke dagen wil men veel en gelooft men veel te kunnen. Smart neemt de nuchterheid van het oordeel weg." „Ik ben dankbaar, dat ik eindelijk eon plicht hebben zal. Ik zal ze met liefde vol brengen, want ik vereer mevrouw Mamm ling. - „De moeilijke tijd op Süderfood komt echter nogik meen, wat de natuur betreft." „Dan zal ik trachten het uw lieve moe der in huis zoo behaaglijk mogelijk te meken." „Ik zie, dat ge werkelyk wilt." „Ja, ik wil het." ast en helder beantwoordde zjj zijn blik. „Nu", zeide hy dan, „dan heb ik slechts één verzoek." Hij zette haar uiteen, dat het beter was, dat ze dien middag niet mede naar Hamburg ging, maar hier bleef, om iatus- schen alles in orde te brengen, zoodat zyn moeder, als ze van de treurige eu inspan ning eischende reis terugkwam, een vrien delijke ontvangst zou genieten. Vier of vyf dagen zou het duren eer zij terugkwamen. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1