AlKIttl AiKriEitifi- Lsilliiilla Politiek moeit der week. INGEZONDEN^ Zondag 13 Juli I 9< 12. 46sle Jaargang No. 3748. Buitenlandsch Nieuws. TRANSVAAL. iSfSV jpjsZzs"* «r-, ":-dT «r-»,™* Binnenlandsch Nieuws. J DRAAIT. Dit blad verschijr.t tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 are, worden ADVERTENT1EN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHAGKSi, Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. ff I K E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTÏNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.26 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. (jr e in e o ri t o Mcliagen. BEKENDMAKINGEN. o-o Luxe- Hijtnis:- PAARDENMARKT, te Schogen. Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN, brengen ter kenen Tan belargbtb enden, dit in hunne gemeeDte de PAARDENMARKT, welke hoofd- xakelijk ia bestemd voor luxe- en rijtuig- paarden, geschikt voor den bnitenlandschen handel en voor paarden, geschikt voor de Remonte, (de laatrten vanaf drie-jarigen leeftijd), aal worden gebonden op Donderchg 24 Juli 1302 Gelyk bekend, heeft deze markt plaats op den dag vóór dien waarop eenzelfde paardenmarkt wordt gehouden te Haarlemmermeer. Voor de aangevoerde paarden zal geen marktgeld verschuldigd zijn. Heeren paardenfokkers e a. worden beleefd verzocht tot deze markt, die o.a. zeer wenschelqk wordt geacht door het Hoofdbestuur der Vereeniging „Het Neder- landsch Paarden-Stamboek", door het aanvoeren hunner daarvoor geschikte dieren ook thans te willen mede werken. mede in han eigen bdang. Kunnen toch die dieren te SCHAGEN van de hand worden gedaan, dan wórden daardoor de belangrijke kosten vermeden, aan het vervoeren naar verder afgelegen markten, bijv. te HAARLEM en elders verbonden. Buitenlandsche kooplieden hebben reeds verklaard, de markt te zullen bezoeken, indien op eenigen asnvoer gerekend kan worden. Schagen, 5 Juli 1002 Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. Het grootsche plan van FerdinaDd de Les- seps de verbinding tusschen den Atlan- tischen en den Grooten Oceaan, dwars door Midden-Amerika, zal ten slotte toch wor den uitgevoerd. In stede van een internatio naal kanaal, gelijk dat van Suez, zal het echter een Amerikaansch kanaal worden. Lang hebben de Amerikaanscbe staats lieden en ingenieurs gestaan voor de vraag, wat het meest te verkiezen washet kanaal door de republiek Nicaragua, langs San Juan en het Nicaraguameer, of dat tusschen Aspinwall en Panama in de republiek Columbia. De gedeeltelijke vol tooiing en de korte weg van het Panama plan hebben ten slotte aan dit laatste de voorkeur doen geven. De Panama-kanaal- Maatechappij zal nu hare rechten voor 40 millioen dollars aan de Unie overdoen. Ook heeft Columbia de overdracht van het kanaal aan de Vereenigde Staten goedge keurd, zoodat voor de uitvoering thans alle hindernissen zijn verwijderd. Na het treurig verleden, dat de Panama-actie achter den rug heeft, een verleden dat rjjk aan bedrog en zwendelarij is, is dit zeker een goed en verblijdend bericht. Minder roos kleurig is eene andere tijding, die uit de Unie tot ons komt. Het betreft den economischen en maatschappelijken toestand van de jonge republiek Cuba. De schat kist is leeg, de uitgaven overtreffen verre de ontvangsten, de tegenstanders van den pas gekozen president, versterkt met ruim 40.000 strijders uit den vrijheidsoorlog, die thans wegens gemis aan werk een kommervol bestaan leiden, dreigen met opstand, ziedaar een drietal gegevens, die overvloedig stof tot onrust geven. De hoofdproductie van Cuba bestaat in suiker en tabak. Beide vinden in de Vereenigde Staten voornamelijk het afzetgebied. Het protectionistisch tarief van de Unie is voor den Cubaanschen handel echter zeer n&deelig geweest. Zoolang de strijd tegen Spanje werd gevoerd en ook nog daarna, in het overgangstijdperk, werd zulks minder ge voeld, maar nu op het eiland geregelde toestanden beginnen te heerschen, de braak liggende gronden weder in cultuur worden gebracht, beginnen de hooge invoerrechten van de Unie loodzwaar te drukken. Wel is in de Unie bet plan geopperd, om aan Cuba een verminderd tarief toe te staan, doch de invloed van de groote Buikerfabrikanten heeft deze beweging in haar wording gesmoord. Ook de tegen standers van een zelfstandig Cuba hébben het hunne gedaan, om den handel en den uitvoer van de republiek te dwarsboomen. hopen, dat, hoe ellendiger de toestand wordt, hoe eerder Cuba bij de Unie zal worden ingelijfd. Volgers den Ameri keenschen oud-consul te Havana, generaal T^i 's het thans reeds zóó ver gekomen, Unie verplicht zal zijn, tusschen i 1 konierl- President Roosevelt zal n 6t 8®val het congies bijeen moeten foepen, opdat Kamer en Senaat gezamen lijk maatregelen beramen, die aan Cuba ten goede kunnen komen. In de eerste plaats zou het congres een Cubaanscbe leening moeten garandeeren en verder zou een minimum tarief voor Cubaansche waren moeten worden vastgesteld. Doch het zal de vraag zjjn, ot de Ameri- kaansche Republikeinen en Democraten daarvoor te vinden zullen zijn. Gunstiger dan de berichten uit Cuba, luiden die over de Philippgnen. De toestand is daar zoodanig verbeterd, dat tot de invoering van een geregeld bestuur is besloten. Door de regeering der Unie is eene proclamatie afgekondigd, waarbij aan alle vluchtelingen, politieke gevangenen en an deren, wier daden niet vallen onder het bereik van de Strafwet, amnestie wordt verleend. Aan de Philippijnen zal eene wetgevende vergadering worden toegestaan, die een groote mate van zelfbestuur zal bezitten. Dat de regoering te Washington wer kelijk vertrouwen in den nieuwen toestand stelt, bewijst zij door aan den leider van den oorlog de vrijheid te hergeven. Men zal zich herinneren, dat Aguinaldo de ziel was van den opstand tegen Spanje. Toen Amerika met Spanje in een oorlog werd gewikkeld, werden de Amerikanen als redders en bevrijders met open armen door Aguinaldo en de zijnen ontvangen. Deze vriendschap verkeerde evenwel in vijandschap, toen het bleek, dat de Ameri kanen niet genegen waren, het besluit der nationale vergadering, waarbjj de Philip pijnen onafhankelijk werden verklaard en Aguinaldo tot president werd uitgeroepen, te erkennen. Toen bij den vrede met Spat) je de eilandengroep aan de Unie werd afgestaan, werd de verwijdering tusschen de redders en geredden 3teeds grooter. Tenslotte verklaarde Aguinaldo aan de "Vereenigde Staten officiëe'l den oorlog. Op slinksche wijze overrompeld en gevangen genomen, werd de aanvoerder der Tagalen naar Amerika gevoerd, vanwaar hij nu naar Maüilla terugkeert. Het is vooral het persoonlijk ingrijpen van president Roosevelt, dat de Amerikaansche beloften zoo spoedig in daden worden omgezet. Ook in andere opzichten schijnt de President krachtig te zullen optreden. De merkwaardige redevoering, bij de viering van den Onafhankelijkheidsdag te Pitts- burg gehouden, dient als bewijs voor deze opvatting. Dafir heeft de President niet meer of minder verkondigd,dan dat een wets ontwerp op de trusts in bewerking is. Amerika is het land van groote persoonlijke vermogens en van groote kapitalen in handen van corporaties. Met die millioenen leggen deze lichamen beslag op de eene of andere productie van den bodem, of van den arbeid, en regelen dan de markt geheel naar hun goed.dunken. Op alle mogelijke gebied werken deze trusts en niet het minst op de artikelen voor de dagelgksche behoeften. Zoo zjjn de prijzen van petroleum, meel, leer, vleesch, geheel van hunne willekeur afhan kelijk. Zij, die er het meest door getroffen worden, zijn het, die het minste weerstands vermogen bezitten. Arbeiders en kleine neringdoenden lijden geducht onder het schrikbewind van dit groot-kapitaal. En nu zal president Roosevelt daarin veran dering brengen(?). Hij, de cacdidaat der republikeinen, van de groote bezitters, van de alvermogende clubs, zal aan hunne almacht tornen Wij zjjn benieuwd, waar die strijd op uit zal loopen. Mag het den president gelukken aan de overbeerscliiDg van het millioecenstelsel paal en perk te stellen, dan kan hij in tegenstelling met de woorden van keizer Frans Jozef, gerust zeggen, niet tevergeels geleefd te hebben. De bittere woorden, wolke dezer dagen de lippen van dien grjjzen vorst ontglipten, waren het gevolg van de ontbinding, die in de Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie wordt waargenomen. De algemeene achting en eerbied voor den keizer houden de ver schillende deelen nog bijeen, doch wat zal er gebeuren, wanneer de keizer niet meer zal zijn? 't Is bard, na veertig jaren voor de welvaart en de grootheid van zijne staten ga werkt te hebben, te moeten er kennen tevergeefs geleefd te hebben Zooals de berichten ons steeds hebben willen doen gelooven, is het in Zuid-Afrika tusschen Boer en Engolschman alles botertje tot den boöm en wai en alle Boeren blijde over den vrede en de voorwaarden, waar- op die is gesloten. Dat schijnt, op zijn zachtst uitgedrukt, een weinig scheef te zijn voorgesteld. De Temps schrijft In plaats van de geestdrift, die men ons teelt beschreven, yp„u de grenzenlcoze vreugde, van de tra* en van voldoening legeren om de orde te handhaven. over het gebeurde, bjj al deze ongelukkigen, heerschte er een wreede ontnuchtering, een algemeene droefheid bij de gedachte, dat al hunne offers voor niets waren geweest, voor het oogenblik althans. De tranen, die gestort werden, kwamen wellicht ten deele voort uit blijdschap, dat aan de gevangen schap een einde zou komen, maar zij welden ook op uit wanhoop bij de gedachte, dat hun vrjj land, dat zij hadden ontgonnen met zooveel opofferingen, een deel zou worden van het domein der Rooineks, die zij altyd zullen vervloeken, zoolang een hunner zal leven. En toen Schalk Burger de vredesvoor waarden had voorgelezen, bereikte de ver ontwaardiging haar toppunt. De arme vrouwen liepen schreeuwend te hoop en voorzagen zich van stokken, die zij wierpen naar het hoofd van den waarnemenden president, hem beschuldigende, dat hij haar had verkocht aan Engeland. Slechts met behulp der politie gelukte het, Schalk Burger in vrijheid te brengen naar men mij verzekert, werd hij intusschen door een der stokken aan het hoofd gewond. - Dat klinkt wel eenigszins anders en in onze oogen meer geloolwaardig. Dit ge schiedde in de concentratiekampen bij Durban. Een zeer belangwekkende brief geeft het Hbld. te lezen, die 12 Juni uit Pretoria is gezonden „De vrede is daar, zoo zegt men, maar Diet die vrede helaas, dien zoo menigeen graag had gezien. De commando's komen zoo successievelijk in. Het is een wonder lijk gezicht, die menschen te zien inkomen. Zij dwingen medelijden en tegelijkertijd respect af, want wat zij hebben gedaan, is bijna bovenmenschelijk. En vooral de laat ste maanden hebben zij het zwaar gehad. Hun kleeding en schoeisel is allertreurigst wat zij aan hebben, hebben zij alles zelt in 't veld gemaakt. De meesten hebben een broek en een jas aangemaakt van bok- kiesvel. De bokkies zelt geschoten en het vel op Boerenmanier gelooid. Sluyter heeft reeds een heele verzameling en zal deze naar Holland zenden voor het museum. Strooien hoeden gemaakt van gras op het veld, vorken gemaakt van telegraafdraad, kommen gesneden uit hoorn, alsook een pijp daarvan gemaakt. „Al die meDSchen krijgen gelukkig van J het Ned. Bijstandsfonds een nieuw pak klee-1 ren, ondergoed, sokken, schoenen ete. Dit is een groote hulp in deze tijden. „Als men hoort, wat deze menschen doorstaan hebben, dat is verschrikkelijk. De boeren die tegen hen vochten en voor namelijk de Kaffers, schijnen den doorslag gegeven te hebben, dat voor hen de toe stand onhoudbaar werd. Enfin, in details kan ik niet treden. „Laten toch die menschen, die hier vroeger geweest zijn, niet deuken dat zij ongeveer dezelfde toestanden zullen terugvinden en daardoor maar weer hals over kop op goed geluk terugkomen. Laten zij zich eerst op de hoogte stellen, want anders zie ik hier veel armoede komen onder hen. Bezigheid is nog even slecht, er gaat niets om." Verschillende berichten wijzen er op, dat het in sommige steden in Zuid-Afrika een echte bende is. Twee elementen, de kaffers en de vrij willigers uit alle deelen van het Engelsche rijk, zijn plotseling tot niets-doen gedoemd. Er worden strenge maatregelen genomen om de dronkenschap en de woestheid tegen te gaan, en steeds worden er gewelddadig heden gepleegd ven allerlei aard. Vele Canadeezen en Australiërs zyn aan geworven, om na den oorlog in Afrika te blijven, maar zij kunnen nu geen werk vinden, want er is nog geen werk en de armoede wordt met den dag grooter. Zij verlangen naar hun lard terug te keeren, maar de gelegenheid daartoe ontbreekt, en de verbittering neemt evenzeer toe als de ontgoocheling. Voor de Kaffers is men ook zeer beangst. In Basoetoland schijnt het niet zuiver. De Engelsche regeering wil Joël, een Kaffer- hoofdman, doen terechtstaan wegens hoog verraad, maar andere Kafferhoofden schijnen Joël te steunen. Voorts weigeren de Kaffers te werken in de mijnener is groot gebrek aen arbeidskracht in de mijnen. Men wil trachten de inboorlingen door aanbieding van hooger loon tot dienstneming voor de» mijnarbeid te winnen, maar toch is dit loon nog steeds te laag om daarvoor blanken in dienst te nemen. De toestand is dus zoo, dat er voor den arbeid, die te doen valt, geen zwarte arbeidskrachten te krijgen zijn, en dat de blanke bevolking geen werk vinden kan. De sterke troepenmacht zal nu in Afrika Uit Pretoria wordt gemeld dat de Boe ren gedurende den oorlog 75.000 man onder de wapens gehad hebben. Tijdens de cam pagne zijn er 3700 gedood en 32.000 gevan gen genomen, waarvan er 700 stierven. Deze cijfers zijn gepubliceerd door het bureau van het Roode Kruis naar het Gemeente-Ziekenhuis vervoerd. Woensdagochtend had hij nog niet het bewust zijn herkregen. De politie heeft een onder zoek ingesteld, omdat uit verschillende om standigheden. o. a. door het vinden van een briefje, schijnt te zijn af te leiden, dat hier opzet in 't spel is en de bewoner waarschijn lijk door verstikking een einde aan zijn leven heeft willen maken. De heer P. Peetoom, hoofd der school te SINT MAARTEN, denkt in het begin van het volgende jaar pensioen aan Mijnheer de Bedacteur I te vragen. De heer Peetoom zal dan meer „Eenige Kolhoraers" hebben volkomen dan een halve eeuw bij het openbaar onder- gelijk, waar zij beweren, dat de sloot, die j WÜS werkzaam zijn geweest, onmiddellijk langs de school loopt, op BARSINGERHORN. Van de vier I bonden, n.i. „de Kreiler Kapel. Jammer, want j de minste onder de znsteren was zij niet. Het te ver uiteen wonen der leden gaf nog al beter kon zijn, als door tralie- of netwerk het onooglijk vuil uit de zijsloot geweerd werd. Zij slaan echter den bal mis, waar zij beweren dat dit slootje door berichtgever bedoeld werd. Wie trouwens kennis heeft genomen van het verhandelde in de laatste Raadsvergadering, zal begrijpen wat en nog maar gedeeltelijk met „allerlei invloeden" bedoeld werd. Toch werd door het wegruimen van rottende visch al weer een stap in de goede richting gedaan. Eu toen b. v. door de zorg van 't Kerkbestuur langs de Kerksloot een soort plantsoentje met boomgewas werd aangelegd, om o n o o g- lijke toestanden, daarachter ge legen, te eclipseeren, mocht dit toch voor belanghebbenden geen aanleiding zijn om die doodloopende sloot te veronachtzamen. En is het geen feit, dat ze vóór den regen der laatste dagen een poel vertoonde, waarin zelfs een eend te vies was om te duiken Ook dit zal even als al het andere, beter worden, maar ik herhaalverschillende invloeden dragen er too bij, bij schoon, warm wéder de atmosfeer op enkele plaatsen onzer gemeente te verontreinigen. Uw Berichtgever. -WINKEL. De resultaten van verschillende proefne mingen op landbouwgelied te lezen, is zeker leerzaam, maar wanneer men met eigen oogen de uitkomsten ziet, zal dit bij menig een meer indruk maken. In dezen tijd van 't jaar is men daartoe in de gelegenheid. Zooals we indertijd mededeelden, worden dit jaar bemestingsproeven genomen in bet Winkeler Zand op een stuk land, bebouwd met aardappelen en gebruikt door den heer D. Dekker. De uitkomsten zijn bier verras send. Reeds op een afstand kan men duidelijk de perceeltjes, bemest met chilisal peter, onder scheiden. Het perceel met patentkali en superphospbaat is voor het oog gelyk aau het onbemeste, terwijl de twee perceelen, waarop deze meststoffen respectievelijk ont breken, maar chili gestrooid is, gelijk zijn aan het perceel, dat alle drie ontving. Wanneer de oogst hiermee overeenstem mende uitkomsten geeft, kunnen we aanne men, dat deze grond voor aardappelen genoeg kali en phosphorzuur, maar te weinig stikstof l evat. Deze veronderstelling klopt geheel met datgeen, wat we hier bij klaver waarnemen. Deze groeit namelijk uitstekend, zelfs op onbemest veld. Zooals we weten, heeft dit gewas wel behoefte aan phosphorzuur en kali, maar niet aan stikstof in den grond, omdat het behoort tot de stikstofverzamelaars, die in staat zijn de stikstof uit de lucht tot zich te nemen. Op het land van den heer J. Kamp is weinig van de werking der kunstmeststoffen te bespeuren. Wij veronderstellen, dat dat per ceel door doelmatige bemesting der vorige jaren in zoo'n voedingstoestand verkeert, dat het aan geen enkele stof behoefte heeft. Op het weiland van den heer C. Meurs aan den weg naar Limmerschouw kan men de wer king van alle meststoffen duidelijk waarnemen. Een perceel rogge, alleen bemest met cbilisalpeter, is reeds op een afstand door kleur en forschlieid van het onbemeste te onderscheiden. Op het bouwland van mej. de wed. Veth- man is bij gerst de werking van alle drie meststoffen, vooral van chilisalpeter, zichtbaar. De veronderstelling, dat de kunstmest op het land in den Groetpolder niet zou werken, blijkt dus onjuist te zijn. Wel bestaat er kans, dat het graan door de overvloedige bemesting zoo zwaar wordt, dat het gaat legeren. Marktbericht van LUTJE- WINKEL van 10 Juli 1902. 244 manden en zakkeu groote muizen f 1.25 a f 1.50, 43 manden kleine muizen f0.60 a f'0.95 per 35 K.G.; aardbeien 4 Cent per mandje. De laadplaats voor groenten aan het station NOORD-SCHARWOUDE is thans aanmerkelijk verbreed door de aannemers aan de Holl. IJz. Spoorweg-Mij. overgedragen. Door deze uitbreiding is eene groote ver betering voor het groenten ver voer tot stand gekomen. Gestikt. Dinsdagnacht omstreeks half een werd door de buren brand ontdekt in een huisje in een hotje aan de Trompstraat te 's-GRAVEN eens moeilijkheden. Te wenschen en te ver wachten is het, dat de leden zich over andere corpsen, als Barsingerhorn, Wieringerwaard en Kolhorn, zullen verdeelen. In WAARD e n GROET is het op het oogenblik een echte warwinkel. Door bet slechte weer der laatste dagen stortbuien en sterke wind ligt het zaad van vele lande rijen plat. Waar de aren tot ontwikkeling zijn gekomen, zal die toestand aan 't te verwach ten beschot weinig afdoen, maar laat gezaaide gerst en dergelijke, die nog niet in die gun stige conditie verkeeren, lijden er onder. Ook het blanwmaanzaad een zeer fijne zaad soort dat in den voorzomer veel slecht weer te verduren had, en hier en daar zoo is opgekomen, dat de stengels geen genoegza- rnen steun aan elkander hebben, heeft veel geleden. Geknakte stengels komen zoo slecht op hun verhaal. De boonen hebben zich best gehouden. De boomgaarden kunnen op heden ook meespreken. Appelboomen, die een ruim beschot beloofden, hebben de jonge vrachten bij honderdtallen laten vallen. De peren hielden zich beter. Bessen, aardbeien en steenvruchten zullen allen dit jaar wel iets later to genieten zijn, dan gewoonlijk. Gebrek aan warmte vertraagt het rijpen op tijd. Er zijn thans verschillende streken in Noord-Holland, die met den Lange- dijk o ra de eer van de beste en vroegste kool dingen. Wat vroege kool betreft, is het record voor dit jaar zeker behaald door den heer A. Waiboer in den WAARDPOLDER. Donderdag j 1. werden door genoemden bouwer 20.000 witte kooien in één koop verkocht. Al deze kool is reeds geschikt om gesneden te worden. Door wel willendheid van den heer Waiboer hebben wij ons in persoon van de qualiteit en quan- titeit van zijn product kunnen overtuigen. Beiden lieten weinig te wenschen over. In de plaats van wijlen den heer T.Koomen Az. is de beer G. Beers verkozen tot directeur vau de kaasfabriek te KOLHORN. HEER HUGO W AARD. Onze plaatsgenoot, de heer H. B. A. Boekwin kel, heeft met goed gevolg het candidaats- examen in de Wis- en Natuurkunde afgelegd te Leiden. Do jongeheer S. J. van der Meulen te NIEUWE NIEDORP, leerling van den heer B. Sieswerda, slaagde Donderdag j.1. voor het toelatings-examen van het Gym nasium te Snec-k. Voor de vr ij willige oefenin- gen in den wapephandel te NIEUWE NIE DORP hebben zich 26 personen aangemeld. Ook dit jaar zal dus de cursus weer kunnen plaats vinden. Het onderricht biedt voor ben,die er met goed gevolg aan hebben deelgenomen, belangrijke gemakkeu en voordeelen aan. (Korte dienst tijd keuze van wapen en garnizoen, enz.) Harddraver ij en en Rennen te BERGEN. De aangifte voor de op Zondag 20 Juli te Bergeu te houden courses ia buiten gewoon groot, daar niet minder dan 94 paarden zijn ingeschreven, t. w. 36 voor de reunummers en 58 voor de barddraverijen. Aan prijzen wordt bet belangrijke bedrag van f 4000 beschikbaar gesteld voor de Bergen- prijs alleen f 1280, behalve de inleggelden. Deze races worden ieder jaar belangrijker.Het bestuur van de Kennemer Sportclub spaart geene moeite om èn, baan èu terreinen in eerste klasse conditie te brengen. Dit jaar zjjn weer verscheidene nieuwe boxes bijge bouwd en daarbij is Bergen, die prachtige oase in de vlakke weilanden van Kennemer- land, met zijn heerlijk natuurschoon, een punt. van groote attractie voor iedereen. Zoodat Zondag a.s. ongetwijfeld vele sportliefhebliers en beminnaars van deze schoone omgeving de races zullen bijwonen. —De h - er P. Groot Jz., predikant te MIÜWOÜD, is beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Zjiderwoude, gem. Broek in Waterland. L andbouwschool Wageningem Eindexamen,geslaagd J. Breebaart, WINKEL. R ij k s-T ninbonwschool Wage- ningen. Eindexamen Middelbare afdeeling, geslaagd H. E. Heikens te EENIGENBURG. Droevig geval. I wee broeders uit REKKEN, gemeente Eibergen, moesten te Groenico, bij den over weg van de iocaal.-poor voor een goederen trein met bun paard en wagen wachten. HAGE. De brand die ontstaan schynt ineen Een hunner nam uit v^org het Zrd bij brandstollen-bercrnlaati; onHar Ha lWUtaHa ivt J brandstoffen-bergplaats onder de bedstede, werd spoedig door de brandweer gebluscht. De brandweer vond bij haar komst den be woner, die alleen thuis was, in b^wusteloozen toestand te bed. De man werd door de politie gebleven en kreeg geen letsel. den bek, maar werd door bet schichtig geworden dier tegen den grond geworpen en zoodanig getrapt, dat hij bijna onmiddellijk overleed. De andere broer was op den wage

Schager Courant | 1902 | | pagina 1