Gemengd Nieuws. PLAATSE LUK NIEUWS. Jm Bij den heer J. N i e r o p te NIEUWE NIEDORP is aan komen vliegen een postduif, die aan den eenen poot een koperen en aan den anderen een guttapercha- ringetje draagt. De rekening der gemeente HARINGCARSPEL over het jaar 19U1sloir met een bedrag aan ontvangsten van f 1 >33—4o tegen een uitgave van f 1D537.873. Het balao bedraagt das f 794.56*. - E Heikens te EENIGENBURG heeft met gunstig gevolg overgangs-examen gedaan van de le naar de 2e klasse der K.H.hS.ö. ie Wageningen. - ANNA PAÜLOWNA. Vier ongelukken, waar telkens een geluk bij kwam. Deze week heeft zich bijzonder gekenmerkt door ongelukken, die echter allemaal van een geluk vergezeld gingen. Het eerste ongeluk dan was, dat aan den overweg nabij het station een kind door een fiets werd overreden en het geluk was, dat het kind vrijwel ongedeerd bleef en alleen de fietsrijder zich het linkerbeen bezeerd had. Het tweede, dat iemand, die met zijn bak- wagen een varken zou wegbrengen, aan den Kncesweg met wagen en varken en al te water geraakte. Gelukkig echter daagde er spoedig hulp op en door twee paarden weru nu het drenkelingpaard weer op den wal ge trokken. Het derde ongeluk wilde, dat W oensdag aan de Kleines!ais een kind al spelende in de Molenvaart geraakte, maar met den schrik en een nat pak kwam het er ook weer uit. Het vierde ongeluk eindelijk wits het vol gende De heer P. Kreijger Hzn. had met de zeis een diepe wonde in de hand gekregen. Ge lukkig echter had men een aseptereb nood verband van Utermöhlen in huis, waarvan nu onmiddellijk gebruik gemaakt werd en waardoor het bloedverlies tot een minimum beperkt bleef. Dokter Oostra, die inmiddels was ontboden, kon dan ook niet anders con- stateeren, dan dat het verband uitstekend station aldaar, om er zijn koffers in ontvangst Door den Prov. N. H. Boeren- bond is het volgende request verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur van den Prov. Noord-Hollandschen Boerenbond, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 12en Febr. 1900 No. 44. tellende 16 afdeelingen met ongeveer 1000 leden, dat in de Alg. Vergadering, den 31en Mei j.L te Alkmaar gehouden, ernstig over wogen is in welk opzicht de Wet op de paardenfokkerij nadeelig werkt op de belangen der fokkers onder onze landbouwers, dat volgens het algemeen gevoelen dier Vergadering deze Wet wijziging behoeft, in het bijzonder wat betreft de cornagekeuring, dat reeds een groote stap in de goede richting zou gedaan worden, wanneer deze keuring plaats had tot den drie-jarigen leef tijd, weshalve bovengenoemde Prov. N. H. Boerenbond de Regeering verzoekt, dat de cornage-keuring tot dien leeftijd worde teruggebracht. 't Welk doende (w. get.) Mr. J. P. Kraakman, Voorz. A. J. v. Benthem, Secr. Inbraak te UTRECHT. Een stukje dat te Utrecht is uitgehaald bij de familie Viuke in de Parkstiaat, zal de Amsterdamsche inbrekers ja- loersch maken. De toestand van de woning is na het bezoek der ongewenschte gasten eenvoudig vreeselijk niet alleen heeft men van al het kristalwerk het zilver ruw afgeslagen, doch de inhoud der karaffen, olie enz., over den gond en de meubelen uitgestort. Er wordt heel wat vermist. De inboedel was verzekerd. Dezer dagen werd gemeld, dat te VENLOO een meisje, 't welk in een restaurant diende, spoorloos was verdwenen, naar men vermoedde ontvoerd. De dader is thans gevonden. Een der twee heeren. die sedert eenige dagen in datzelfde hotel te Venlo hadden gelogeerd, was nl. aan het aan en werd voor met de waar, die daaraan gren d 12°' Sf KS'rf.'I'!j'3 een v„„bii - Veiling van „Ons Belang" aan en werd voor goede prijzen_gek«'h1;^d^ het station HEER HUGOWAARD. II Juli. Groote muizen f 0.90 a Kleine f 0.35 a f 0.50. „~r-n0nd Men schrijft uit VELSEN: 8melkgevende koeien waren prijzig. Vrijdagochtend, om elf uur, raakte de pak- wag jn deze afdeeling ook lang alles king los van een der ketels, waarin in de goud, wat er blonk. In deze mindere papierfabriek van de firma Smidt van Gelder ^Qort wag Qe handel bepaald stug. Voor den het hout wordt gekookr Deze ketel heeft betrekkelijk kleinen aanvoer van vette schapen cnoon v„ hnnt Met ont- nQJg a, kooperS) zoodat een goede prijs zat en dat bij ontstentenis daarvan het bloed verlies zeer aanzienlijk zou geweest zijn. Deze noodverbanden kunnen dus niet genoeg wor den aanbevolen. - De voordracht voor Hoofd der School te SCHAGERBRUG bestaat uit de 1 eerenM. Bergsma te De Wetering (Fr.), H. van Asperen te Nijenga (Fr.) en F. Wieberdink te Teiwispel (Fr.) - WINKEL. De leerlingen van den landbouwcursus alhier maakten Donderdag 10 dezer eene excursie naar het Westland. 's Morgens om half zeven uit Schagen vertrokken, arriveer den ze even vóór elven te Naaldwijk, waar eerst de proeftuin in oogenschouw werd ge nomen. Alle Westlandsche culturen zijn hier in een kort bestek bijeen, terwijl er boven dien nog een groot aantal variëteiten der verschillende gewassen bij wijze van proef geteeld worden. Om een voorstelling te krij- gen van de wijze, waarop het tuinbouwbedrijf in het groot wordt uitgeoefend, werd Dui- venberg bezocht. Zooals bekend is, zijn de kassen in het Westland in de laatste jaren j zeer in grootte en in aantal toegenomen. De huizenhooge, zeer breede en soms meer dan 100 Meter lange kassen leveren van binnen een verrassenden aanblik op, vooral in dezen tijd van het jaar, nu de rijpe, welgevulde blauwe druiventrossen bij duizenden verleide lijk naar beneden hangen. Nadat de jongelui van de druiven en perziken hadden geproefd en vijgen, Spaansche peper, enz., enz., hadden zien groeien, werd de reis aanvaard naar Scheveningen, om daar een paar uur aan het strand door te brengen. Van hier ging het naar Den Haag, om, zoo mogelijk, nog eenige indrukken van de hofstad mee te nemen. Om acht uur aanvaardde het gezelschap de terug reis en kwam met den sneltrein van tienen weer te Schagen aan, waar spoedig werd in gespannen, om de vermoeide reizigers thuis te brengen. - WINKEL. Woensdag j.L maakten de nulverzuimers onzer schoolkinderen hun jaarlyksch reisje naar Amsterdam. Met de tram van achten ging het naar Schagen en vandaar met den snel trein naar Haarlem. Hier stond de paardentram gereed, om het gezelschap naar den Hout te brengen, waarin na het nuttigen van een glas melk. de historische plek van Laurens Janszoon Coster werd bezocht. De tram bracht allen naar de Markt, om de groote kerk van binnen te bewonderen. Te Amsterdam werd natuurlijk een groot deel van den tijd in Artis gesleten. De terugtocht had plaats over Zaandam, Hoorn, Wognum. Het gunstige weder heeft er stellig ook veel toe bijgedragen, dat dit uitstapje uitste kend geslaagd is. Deze reis, die, ter bevordering van getrouw schoolbezoek, nu reeds meer dan 25 jaren her haald is, mag nog steeds in hooge mate po pulair genoemd worden. Bestaat er over het schoolfeest der jongeren soms ver schil van gevoelen, wat de inrichting betreft, vooral nu de inkomsten minder groot zijn dan vroeger, de reis naar Amsterdam blijft, wat de hoofdzaken betreft, steeds onaangevochten. te nemen, waar hij werd aangehouden. Voor den commissaris van politie gebracht, ver klaarde hij, dat juffrouw D., oud 19 jaar, door hem te Aken was gebracht. Voorloopig in arrest gehouden, ten einde omtrent zijn voorgeven nadere inlichtingen in te winnen, werd het meisje aan het opge geven adres te Aken gevonden, en is zij, tot vreugde harer ouders, te Sittard terug gebracht. De dader, zekere W. E., oud 32 jaar, van beroep artiest, is thans, op aanklacht van den vader, ter beschikking van den officier van justitie gesteld, wegens ontvoering van een minderjarig meisje. Men schrijft aan de „Nbr." Zes uur namiddag. Exercitieveld Hint- hameruitgang ('s Bosch). Schutter-kapitein wandelt, wenkbrauwen gefronst, exercitieveld op en neer. Kijkend op horloge. Driftig stampvoetend op den grond. Daar komen langzame schutters. Sommigen moe, zwaar slepend blinkende wapenenanderen met schuins op hoofd staande schako's slordig dragend de uni form blijkbaar aan Bacchus offerende schutters. Aanvangsteekenen klinken dof en zwaar uit lam klinkende trom. Van verre in haastige langzaamheid te laat komende mannen. Kapitein troep monsterendmet barschen blik officieren zoekend. Op eens echt kranig militair uitbarstend ,,'t Is me de schutterij welDondert maar op, allemaal Zonder protest, schutters af. De Belgische kikkervangers zoeken zoo schrijft men uit ZUIDDORPE aan de Axelsche Crt. onze slooten en plassen weer van den vroegen morgen tot den laten avond af. om met hun schepnet de kikkers te verschalken. Vele van deze voor den landbouwer zoo nuttige dieren moeten het dan ook met het leven bekoopen. Jammer, hoogst jammer evenwel, dat ze, alvorens te sterven, nog een ware marteling moeten ondergaan. De vreemdsoortige jagers komen met hun buit op het erf van den herbergier, waar ze van Maandag tot Zaterdag gelogeerd zijn en storten de levende kikkertjes hals over kop in een diepen put met loodrechte wanden en daar kunnen de arme diertjes in het mulle zand heen en weer springen, tegen de wanden hopeloos opklimmen, afgemat en uitgeput ueervallen en door hun minder afgetobde lotgenooten vertrapt worden, tot de voorraad groot genoeg is, om aan de slachting te be ginnen en ze uit hun lijden verlost worden. Nog gunstig gezind. Naar aanleiding van de benoeming van den heer A. J. de Koek tot gemeente-geneesheer te BRUINISSE, schrijft men van daar aan I de „Midd. Ct.u „Er was ditmaal heel wat publiek in de raadkamer, dat met belangstelling de benoe ming van den heer A. J. de Koek vernam, en daarmeê zoo ingenomen bleek, dat direct van eenige vaartuigen in de haven gevlagd werd. Men herinnert zich nog zeker wel het droevig huwelijksdrama, waarin de nu opnieuw benoemde gemeente-geneesheer de hoofdper soon was. Hij werd in Mei 1901 door de Een droevig ongeluk is in de Zierii?ee' jegens mishandeling, Vrolikstraat te AMSTERDAM gebeurd. Eenige o gevolge hebbende, veroordeeld kinderen zaten daar voor een winkel te spelen - aar gevangemsstraf. Het Hof verme- op een wagentje van een melkboer, dat tegen den gevel stond. Plotseling werd een hevige gil gehoord en zag men een der kleinen ba dende in zijn bloed, bedolven onder een stuk kunstzandsteen, dat op het wicht was geval len. Onmiddellijk werd het kind naar het O. L. V. gasthuis in de Oosterparkstraat ver voerd, doch bij aankomst bleek de dood reeds te zijn ingetreden. De bewoners uit de buurt zijn zeer verbolgen op den huisheer, wien zij de schuld van het ongeluk geven. Er wordt beweerd, dat de zoogenaamde inhoud voor 60000 kg. hout. Met ont zaglijke kracht ontsnapten stoom en loog. en het was van buiten gezien zoo'n verschrik kelijk gezicht, dat in minder dan geen tijd vrouwen en andere familieleden van personen, die in de fabriek werkten, toestroomden en buiten stonden te jammeren, om mannen of kinderen, die daar zonden zijn veiongelukt. Alles is echter goed afgeloopen. Toen het ontsnappen begon, waren op de verschillende verdiepingen tal van personen aan den arbeid, zoo b.v. in een ketel, vlak naast die, waar de pakking losliet, 9 man, die bezig waren hout in den ketel te stampen. Zij bleven gelukkig bedaard daarin zitten, en hebben zeker daaraan hnn behoud te danken. Drie anderen, die een verdieping hooger werkten, vlogen naar beneden en zoo naar de noodtrappen, en ontkwamen. Alleen een hunner kreeg aan het gelaat brandwonden van de loog. Drie jongens raakten het hoofd kwijt en gingen, in plaats van naar de noodtrappen, naar de bovenste verdieping, waar zij, gelukkig aan de windzijde, de ramen stuk sloegen, en zoo voor verstikking bewaard bleven. Een hunner raakte echter zoodanig zijn bezinning kwijt, dat hij uit het raam wilde springen van het 39 meter hooge gebouw. Gelukkig beletten zijn kameraden hem dit. Zij zijn met ladders uit hel gebouw gehaald. Door het personeel buiten werden zoo wat al de ruiten stuk geslagen, en toen de dam pen ontsnapt waren, ging men binnen zien naar de 9 man, die in den ketel zaten. Zij werden toen uit hun benarde positie verlost. Donderdagavond is in de gemeente OUDKARSPEL, onder toezicht van Burgemeester en Wethouders, eene proef genomen met acetyleengas voor straatver lichting, welke uitstekend is geslaagd. Iedere lantaarn vertegenwoordigde eene lichtsterkte van pl. m. 14 kaarsen, zoodat men op een afstand van ongeveer 25 M. alles duidelijk kon onderscheiden. Uit BRIELLE meldt men: De noodkreet „moordweerklinkt niet dikwijls in het stille Brieltje. Toch was dit Donderdagnacht het geval, waar een der me dewerkende leden van het tooneelgezelschap Hart, dat zich tijdens de kermis in Den Brie! bevindt, bij het gaan naar zijn logement in de Nieuwstraat, plotseling aangevallen werd. op gevaarlijke wijze in den bovenarm ge wond, en vervolgens bij zijn vlucht nog in den rug gestoken werd. Het geschiedde bij het voorbijgaan van eenige opgeschoten jon gens, en schijnt een daad van plotseling op komende woede geweest te zijn, waaraan misschien de drank niet vreemd is, want er is geen reden denkbaar, waarom de heer M. Dahme (zoo heet de getroffene), die bij zijn kunstbroeders juiBt als een man van zeer zachtaardige inborst bekend is, het slachtoffer van dezen aanslag moest worden. Zijn toe stand is zeer ernstig, ja schijnt niet geheel buiten levensgevaar te zijn. De politie heeft reeds de hand gelegd op den vermoedelijken dader. Vrijdagavond 1. 1 wareu liyj& aL j - gemaakt werd. Vette varkens loopen gestadig terug, een verschijnsel, dat ook in vorige zomers werd waargenomen. De warmte en vrees voor ziekte noodzaken tot verkoopen. Dat moest natuurlijk op de prijzen inwerken. In den overigen aanvoer bleven de pnjzen vrijwel dezelfde. Tegen stoffige wegen< In de Fransche akademie van geneeg. kunde is deze week een mededeelint gedaan over proeven, om de straatwegge minder stoffig te maken. In Calif0rnjg begiet men met dat doel de wegen tweemalen in 'tjaar met ruwe petroleum wat goed schijnt te voldoen en niet duUf is, omdat de ton petroleum daar maa f 5 kost. Te Monte Carlo heeft onlan»! dr Guglielminetti zulk een proef »g] nomen, door een weg te doen besmeren met kokende koolteer, welke in twe« of 3 dagen opgedroogd was. Toen het een zeer hard vernis geworden, d® al 3 maanden lang zich bestand heeft getoond tegen het verkeer met rgtuige„ Voor uitglijden bestaat geen gevaar, a|g' Een weinig zijn. de afd. SINT PANKRAS der Landbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Omstre ken". Behandeld werd het voorstel der afd. Broek op Langendijk, tot oprichting van een Bond van Landbouwvereenigingen, wat in zich sluit opheffing der bestaande vereeni- ging- Van de 53 aanwezige leden verklaarden zich 52 tegen den Bond en dus voor de instandhouding der Landbpuw- en Handels vereeniging „Langedijk en Omstreken". Groentemarkt te SINT PANKRAS. Woensdag 9 Juli. 571 manden aardappelen, f 0.60 a f 1.05 per 17'/j K.G.bloemkool f 7.26 a f 9.75 per 100; bosuien f2.30 per 100 bos. Donderdag 10 Juli. 399 manden aardap pelen, f 0.60 a fl.— jier 17'/i K.G. Vrijdag 11 Juli. 530 manden aardappelen, f 0.60 a f 0.95 per 17'/2 K.G.bloemkool f9.76 a f12.per 100. Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag 9 Juli 978 manden aardappelen f 0.75 a f 1.10 per 171/» K.G. 100 bos uien f 2.30; 50600 bos wortelen f 1.— a fl.90 per 100 bos bloemkool f 4.50 a f 14. per 100. Donderdag 10 Juli. 904 manden aardap pelen f 0.65 a f 1.10 per 17'/2 K.G.326 bos uien f 1.80 a f 1.90; 92000 bos wortelen f 0.90 a f 1.80 per 100 bos bloemkool f 17.50 per 100. Vrijdag 11 Juli. 554 manden aardappelen f 0.50 a f 1.10 per 17'/i K.G. 20500 bos wortelen f 1.20 a f 2.40 per 100 bosbloem kool f 11.50 per 100. roover zooals er De New-Yorksche bla den spreken met grooten ophef van een zekeren Harry Tracy, een boef, die uit de gevangenis te Salem in Oregon ont vlucht is en die in weinige dagen meer misdaden bedreven heeft dan Musolino in hetzelfde aantal jaren. Tracy heeft eerst de gevangenbewaarder te Salem vermoord om te kunnen ont snappen. Van de vijf agenten, die hem vervolgden, doodde hij er drie en kwetste de twee anderen door revolverschoten. Daarna maakte hij zich meester van een stoomsloep en kwam op 't eiland Bain- bridge, waar hij een boer en zij n vrouw, die het hem lastig maakten, doodde en nog vijf andere politieagenten buiten gevecht stelde. Toen begaf hij zich naar Benton, waar hij zich in een huis ver schanste, dat door vijftig man aangevallen werd. Toen het dezen gelukte binnen te dringen, vonden zij den eigenaar aan een boom in zijn tuin opgehangen, maar geen spoor van Tracy. Meer dan 500 agenten zijn nu bezig den bandiet te vervolgen, maar ondanks dat een premie van 5000 dollars op zijn hoofd is gezet, durven de meesten een zoo gevaarlijk individu niet te grijpen. In Frankrijk maakt men zich niet weinig druk over het ongeluk kig verloop van een militairen marsch van het 109de regiment infauterie. In een groote hitte moest het 34 kilometer loopen Toen een aantal manschappen neervielen, liet de kolonel drie uur halt houden. Maar een man stierf onderweg en bij aankomst te Manzac overleden nog een korporaal en een soldaattezamen zijn 320 soldaten in verpleging genomen aan het eind van dezen marsch. Een onderzoek is ingesteld en generaal Négrier heeft uitgemaakt, dat de eenige schuldige het warme weer is vergaderde men over het pas aangebrachte teer zand strooit. De aldus verniste fijt) We8 ii Het gevangenisstraf van vernie tigde echter dat vonnis en legde hem, wegens het door schuld veroorzaken van den dood zijner echtgenoote, een 9 maanden op. Dat de publieke opinie hem steeds gunstig gezind is gebleven, blijkt wel uit het boven gemelde." De aanhouder wint. Den 5en Juni j.1. was het vier jaren geleden, dat te OPPEXHLHZEN bij Sneek de laatste tram van Heeren veen ontspoorde. Bij dat ongeluk werden eenige dames vrij ernstig gewond, o.a. omej. Theresia Potma aldaar, wier ééne been tympaanversieringen van kunstzandsteen bo- t?eheel werd verbrijzeld, zoodat het den vol- Schasbn, 12 Juli 1902. BADINRICHTING. bestuur der Afd. Schagen van de Vereen. „Het Witte Kruis" heeftaan het regle ment (zie 2e blad) nog een artikel toegevoegd, waarbij het verboden wordt, zonder zwem broek in de badinrichting te gaan baden. Tot stoker aan de aangesteld J. Koopman alhier. Voor het toelatingsexamen aan de R. H. B. 8. te Alkmaar is geslaagd v. d. Wal alhier. De motorboot Kolhor n Schagen vervoerde in het 1ste halfjaar van 4165 personen en 1239 colli goederen. tram is W 1902 ven ramen en deuren in de Vrolikstraat slechts met wat kalk tegen den muur geplakt zijn en nu door de droogte loslaten. De politie stelt een onderzoek in. Een afschuwelijk feit van dierenmishandeling heeft onlangs plaats gehad te HOOGEVEEN bij een zending var kens, die, bestemd voor Engeland, vervoerd werd naar Hoek van Holland. Er was bij die dieren een van een ander ras, en om te voorkomen, dat dit tijdens het transport met de andere zou gaan vechten, werden hem vóór vertrek de oogen uitgestoken Een ingesteld onderzoek toonde aan, dat zulks was geschied1. omdat het dan niet meer kon zien2. omdat het dan „te veel pijn" zou hebben om naar de andere varkens te gaan. En daarbij bleek tevens, dat zulk een gru welijke manier van handelen op de booten door de dierenvervoerders meer gevolgd wordt. genden dag moest worden geamputeerd, en wiêr andere been op drie plaatsen werd gebroken. De moeder van het toen 16-jarig meisje stelde tegen de betrokken tramweg-maat schappij een eisch tot schadevergoeding in van f 6 per week tot 23ste jaar, en na dien tjjd eene uitkeering ineens van f 2000. De maatschappij wilde van dien eisch niets weten, zoodat eene procedure volgde. Eerst nu ontving genoemde weduwe een telegram uit Utrecht, meldende dat haar eisch was ingewilligd. —V eiling van„NieuwLeven"aan het station NOORD-SCHARWOUDE. 9 Juli aangevoerd bijna 900 mnd. Groote muizen f 1.35 a f 1.45. Kleine f 0.60 a f 0.75 per 36 K.G. Peulen f Ö.10 per KG. Bloemkool f 6.per 100 stuks. 11 Juli. aangevoerd 680 mnd. Groote mui zen f 1.26 a f 1.40. Kleine f 0.50 a f 0.70 per 35 KG. Wegens het ijs werd in 32 dagen, en om andere redenen in 6 dagen de dienst niet waargenomen Trots het belangrijk aantal passagiers, heb ben echter de ontvangsten de uitgaven niet kunnen dekken, wat uitsluitend te wijten is aan de hooge sluisgelden, die door de Banne en den Polder Schagen geheven worden. Waar uit bovengenoemde cijfers bljjkt, dat de motorboot werkelijk in eene bestaande behoefte voorziet, is het zeker te betreuren, dat de onderneming van genoemd Polder bestuur niet de medewerking geniet, waarop ze aanspraak mag maken. Wij willen dan ook hierby den wensch uitspreken, dat in dien toestand weldra verbetering mag komen Het algemeen belang, en dat van Schagen in t bijzonder, moge ons Polderbestuur °tot ruimer inzichten brengen. Als er twee koeien te veel en twee kooplieden te kort zijn, is de markt meestal stug. Dit is een waarheid, die bij kooper en verkooper algemeen bekend is. Dat was ook de oorzaak, dat het Donderdag bij vette koeien ietwat trekkend was. De aroma van de markt, de fijne kwaliteit, was wel gewild nadruk geweigerd. Ongeluk te Londen. Don derdagnamiddag, toen een talrijke menigte in Regentstreet op het voorbijrijden van de Koningin stond te wachten, die een weldadigheidsbazar in den botaaischen tuin van Regentspark ging openen, is eenige oogenblikken voor de komst van den stoet een steen, wegende 100 KG., van een kerk losgeraakt en te midden der toeschouwers gevallen. Een vrouw werd gedood. Acht andere personen zijn gewond, waarvan vier ernstig. De cholera woedt hevig n Peking onder de Chineezen. De ziekte verbreidt zich zoo snel, dat een opgave Ier dooden niet te geven is. Dagelijks worden een honderdtal lijken de poorten uitgedragen. In Tientsin neemt de epidemie af. Daarentegen komen weer slechtere berichten van de Philippijnen. Zondag werden in Manilla 50 gevallen met doodelijken afloop geconstateerd. Vreeselijk woedt de cholera dan ook op de Philippijnen. Een telegram van 4 Juli meldt, dat sedert het uitbreken der epidemie 10.832 gevallen zijn voor gekomen, waarvan 7713 doodelijk. In Parijs is telegraphisch bericht ontvangen, dat Woensdagavond van half acht tot middernacht toe weer een hevige uitbarsting heeft plaatsgehad van den Mont Pelóe op Martinique In Fort de-Frauce ontstond een paniek Bij zonderheden over de verwoestingen zijn nog niet bekend, omdat de telegraaf draden weer vernield zijn. Een ondernemend man. De Figaro doet het volgende verhaal omtrent een stoutmoedigeo ondernemer van kinematografische vertooningen, die, als dat verhaal waar is, inderdaad niets, zijn eigen persoon inbegrepen, ontziet, om het publiek iets buitengewoons te doen aanschouwen. Dezer dagen zou de man zich naar „Buckingham-palace" begeven hebben om aan de artsen van koning Eduard vergunning te vragen, opnamen te mogen doen van de operatie, door den koning ondergaan Men dacht, dat men een gek voor had, maar toen de man blijken gat van volkomen gezond van zinnen te zijn, beduidde men hem, dat hij in elk geval te laat kwam Geen nood: „Dat weet ik," zoo sprak de Barnum, „maar daar een toeschouwer der operatie toch het gelaat des Konings niet zou gezien hebben wijl ik bijna zoo gezet ben als Z M. en geloof aan dezelfde ziekte als de zijne te lijden, mogen de heeren mij opereeren, terwijl mijn personeel het toestel in werking brengt. Mocht er blijken, dat ik inwen dig niets mankeer, dan zullen de heeren toch hun honorarium ontvangen." Het verzoek werd met begrijpelijken ondoordringbaar voor regenwater, zoo^» er geen modder en geen stof is. De test is niet hinderlijk en de grijze kleur go^ voor de oogen. Bij een prijs van fjg voor de teer, komt een weg van 6 meter breedte aldus behandeld op f i or kilometer. Eerstdaags zullen onder leiding Tan een ingenieur van den waterstaat h" Champigny op een departementalen weg dergelijke proeven worden genomen m. wel met teer als met petroleum. De warmte te Londen De Engelsche bladen maken meldin» van talrijke ongevallen tengevolge van de warmte, die bijna ondragelijk is geworden. Te Hackney, waar zich veel tuinen bevinden, zijn een aantal kinderen ernstig door muskieten gestoken. Automobielen. Een merkwaardige toer werd dezer dagen te Kopenhagen per automobiel volbracht. Een 34 meter hooge torer die vroeger als observatorium gebruikt werd en door een zeer smallen spitaal- vormigen weg, die 15 centimeter per meter stijgt, te bereiken is, werd met een automobiel van 1000 kilogr., voorzien van een motor van 5 p.k., bereden door 3 personen, bezocht. Zoowel het stijgen als het dalen geschiedde zonder eenige moeilijkheid. Negus Menelik en het alcoholisme. De voorstanders der matig heid geven het volgende verhaal over den Negus. Keizer Menelik heeft eiken invoer van alcoholische dranken in zijn land verboden. Waarschijnlijk is hij door de slechte voorbeelden in zijn onmiddellijke omge ving tot het besluit gekomen, om dezen radicalen maatregel te nemen. Want 't is een feit, dat de Abessynische notabe len en zelfs de keizerin Taitou nog al van een glaasje hielden. Zij vinden trouwens in het land zelf bronnen genoeg, waaraan zij zich kun nen laven. Er wordt nl. in Aethiopië een soort wijn gefabriceerd, dien men verkrijgt door honig in water te laten gisten. Men drinkt er bovendien nog een aftreksel, bereid uit eene plant, die veel van Spaansche peper heeft. Ook is het bier in het land niet onbekend, als men ten miste dezen naam mag geven aan een vuilgeel vocht, waarvan de samenstelling elke poging tot analyse trotseert. In Engeland blijft men zich bezighouden met de vraag wanoeer zal de kroning plaats hebben P en, mag men de berichten gelooven, dan houdt de koning zelf zich voortdurend met deze kwestie zóó bezig, dat dit hem onrustig maakt en de geneesheeren er op aan dringen, de plechtigheid zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben, teneinde den lijder weer tot rust te doen komen. De Times verzekert, dat in politieke kringen wordt gezegd, dat de kroning op 9 Augustus zal doorgaaneen ander blad meldt, dat heden, na het consult der geneesheeren, de datum van de plechtigheid zou worden vastgesteld. Het jacht des Konings is geheel en al in orde gemaakt, teneinde Z. M. 'e ontvangendoch ook daarvoor zal wel een toestemming van de artsen noodig zijn. Men spreekt er van, dat e Duitsche Keizer op zijn kruistocht in e buurt van Helgoland, den Engelse en Koning zou ontmoeten, teneinde dezen met zijn herstelde gezondheid geluk e wenschen Zoo heel best schijnt het intusschen met die herstelde gezondheid niet te zij®- Tenminste, men overweegt reeds, het niet mogelijk zou zijn, den Ko®®8 bij de kroning in een draagstoel voeren. En daar men in Engeland „precedenten" hecht, heeft men er hier een gezocht en gevonden. K°nin8\ Anna kreeg nl. op haar kroningsd8» een aanval van jicht en is in 88 «II I«u J fl draagstoel gekroond. De zaak is dus orde. Als 't niet hooger ot lager kan met vorst Eduard VII op deze wijze worden gehandeld. Donderdagochtend h ef r Jdo» ernstig spoorwegongeluk plaats gehad op oen and Brighton Railway. Bg het binnenstoonoen het station Bognor ontspoorde de vlak acn locomotief zich bevindende wagen. DojTLea brak; twee derde-kl-a rijtuigen werden ondersi geworpen en schoven gedeeltelijk in elkaar, ^fen andere wagens vlogen nit het spoor, maar overeinJ. Twee-eB-twintig passagiers rijn negen ernstig en vier hnnner zwsar. Een w o a. de arm bij den elleboog totaal afgeslagen vond hel stok later onder de rnine der wagens Sinds de Brighton-sneltrein eenige jaren he door de brug te Norwood viel, was er geen onp op deze drokbereden lijn gebeurd.

Schager Courant | 1902 | | pagina 2