sftyx. "STvr U "z Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. r&rs&ü .r&„i„24,"D.Lr TRANSVAAL Gemengd Nieuws. De heer Koog herinnert nog eens aan de zitbanken in de „blikken trommels" van de tram. Spr. vraagt, hoe het afgeloopen is. Voorz, zon dat immers in de tram-vergade ring ter sprake brengen Voorz. zegt, niet op die vergadering te zijn geweest en dus ook geen gelegenheid te hebben gehad, om er werk van te maken. Er wordt nu goedgevonden, schriftelijk aan de maatschappij de plaatsing van zitbanken te vragen en bij weigerend antwoord ze voor gemeenterekening aan te brengen. Abeen de heer Van Diepen is niet voor dit laatste dat is het werk van de Tram, meent hij. De heer Vijn bespreekt den toestand aan het Zuid-end te Aartswoud. Pief Mienes schijnt daar wat veel drukte te maken, en Heggelaar lapt zijn huis op met opgegraven doodkisten hout wat zeer stuitend is voor de buren. Hij koopt het hout van S. Koorn den doodgraver van Aartswoud. Heggelaar zal verboden worden, zooiets weer te doen, en Koorn, om dat hout na opgraving andermaal te doen gebruiken. Het „groene paadje" is volgens den heer Vijn in zeer slechten toestand. De Vier Noorder Koggen heeft echter verleden jaar al een begin gemaakt met de verbetering en zal nn verzocht worden zoo spoedig mogelijk die verbetering voort te zetten. Het riool bij Klomp in de Boekei dreigt weer volgens den heer Vijn met hooi ver stopt te geraken. Zal op gelet worden. Van den grooten post in het landpad van de Weere is een plank stuk. De heer Vijn wordt gemachtigd daarin te doen voorzien. Het is nu zomer en droog zegt de heer Vijn, dus is het nu tijd, om de kuil bij P. Glas eens nader in oogenschouw te nemen. Daar zal geschoeid moeten worden. Zal naar gekeken worden. Hoe staat het met den Norton-put in de Weere Het best is er een te plaatsen bij „zwarte Piet Klaver" (P. Klaver Jz.); twee is echter nog beter. Dat heeft de Kogge gezegd te willen doen, als er geld over is. Hoe is het nu met de erfpacht van Klaas Hiele? heeft hij die al; kan hij al bouwen? vraagt de heer Vijn verder. Voorz zegt, dat Hiele vanochtend bij hem geweest is. Met Augustus is het huisje van Hiltje Rood ook aan den grond en daarna kan de acte van erfpacht gepasseerd worden en kan hij bouwen. Tot slot heeft Voorz. nog mededeelingen betreffende den brand bij Koop. Na op de vraag van den heer Hartog, of er al genoeg deelname voor het vrijwillig brand weerkorps is, geantwoord te hebben, dat zich in de Weere 20, te Aartswoud 8 en hier te Hoogwoud 34 personen hebben aangemeld en dat onderzocht zrl worden of dit voldoende gemaakt kan worden, deelt Voorz. mede, dat hij veel moeite gehad heeft den brand bij Koop meester te worden. Om zeker te zijn, dat het personeel niet wegliep, had Spr. allen een belooning beloofd en daartoe de namen genoteerd. In 't geheel waren er 42, die voor eene belooning in aan merking kwamen ze hadden ongeveer 2'/i nur werkzaam geweest. Spr. stelt -voor, ze een belooning van 25 ct per nur te geven en den lijd op 3 uur te stellen, zoodat ieder f 0.75 ontvangt. Drie van hen hebben zich echter buitengewoon goed gedragen en uitmuntend gewerkthet zijn Pannekeet, Mulder en Jb. Smit. Voorz. stelt voor, hun een extra beloo ning van f 2.te geven, dus tezamen f 2.76. Tien hebben als wakers dienst gedaan, nog ongeveer 4'/i uur, stel 5 uur a f 0.25, is voor dat waken f 1.25 per persoon; totaal precies f 50.'s Voorz. vraag, of de Raad er zich meê vereenigen kan, om deze belooningen uit te keeren, wordt algemeen toestemmend beantwoord. Men zal echter de verzekering maatschappij om een bjjdrage vragen. Hierop sluit de Voorz. de vergadering. Raadsvergadering te HARING- CARSPEL, van 21 Juli 1902. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de Secretaris de notulen leest der vorige. Onveranderd worden ze vastgesteld. De Voorz. deelt mede, dat Ged. Staten geen bezwaar hebben tegen de terugbetaling van de helft der kosten van den ligger der wegen dezer gemeente, ook al zullen die kosten f 1200 bedragen. Voorts, dat Kuilboer zijn puntdraad langs den weg heeft wegge nomen. En eindelijk, dat de uitkeering inge volge art. 1 der wet van 1897 (ter vervanging van het vroegere 4/s pers. bel.) over 1902 zal bedragen f 4700.08, zijnde ruim f 30.meer dan vorige jaren. Die verhooging is, zooals de Secr. toelicht, een gevolg van de vermeer dering der bevolkinger wordt uitgekeerd aan deze gemeente f 2.18 per inwoner. Deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen Thans wordt ter tafel gebracht een ont- werp-verordening tot regeling van het herhalingsonderwijs, opgemaakt in overleg met de hoofden van scholen. De Voorz. deelt, nadat het ontwerp is voorgelezen, mede, dat op voorstel van den Distr.-Schoolopziener is weggelaten de bepaling, dat tot het herha lingsonderwijs zouden worden toegelaten de kinderen, die niet langer dan twee jaren de lagere school hebben verlaten. De School opziener schrijft, dat die beperking door Ged. Staten niet zal worden goedgekeurd. De Voorz. zegt, dat de hoofden van scholen gaarne die beperkende bepaling hadden be houden hg meent echter, dat het in de toe komst niet veel bezwaar zal opleveren, de toelating open te stellen voor kinderen van eiken leeftijd alleen in de eerste jaren kan daar eenige last van ondervonden worden. De heer De Jongh zegt, dat te Kerkebuurt, waar vroeger door het hoofd der school geheel vrijwillig avondschool werd gehouden, jongens van eiken leeftijd werden toegelaten en dat het hoofd d. s. aan de oudste leer lingen juist de dankbaarste had. De heer Bijpost is het met den Voorz. eens, dat na verloop van enkele jaren zich voor het herhalings-onderwijs enkel zullen aanmelden de kinderen, die niet langer dan twee jaren de lagere school hebben verlaten. De heer De Jongh zegt, dat den vorigen win ter, toen van gemeentewege herhalings-onder wijs is gegeven,te Kerkebuurt jongens van ver schillenden leeftijd er aan hebben deelgenomen. Toen is de toelating ook onbeperkt openge steld, zegt de heer Bijpost Het concept (zonder de beperking wat de toelating betreft) wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen, nadat nog was bepaald, dat vrijstelling zal worden aangevraagd van de verplichting om overdag herhalingsonder wijs aan meisjes te doen geven Uit de verordening stippen wij aan, dat herhalingsonderwijs zal worden gegeven aan alle scholen in de gemeente aan hen, die het gewoon lager onderwijs hebben genoten. Zij, die hunne kinderen het herhalingsonder wijs wenschen te laten volgen, moeten daai- van veertien dagen voor den aanvang van den cursus aangifte doen bg het hoofd van het herhalingsonderwijs. Het onderwijs wordt gegeven eiken Maan dag, Woensdag en Vrijdag. Voor de jongens in NovDec., Jan. en Febr., van 68 uur; voor de meisjes in Mei, Juni, Juli en Aug., van 4'/i tot 7 uur. Onderwezen zullen wor den de navolgende vakken voor jongens Ned. taal, rekenen, kennis der natuur en aardrijkskunde voor meisjes Ned. taal, reke nen. kennis der natuur, nuttige handwerken. Teneinde de toelating tot het herhalings onderwijs zoo gemakkelijk mogelijk te maken, stelt de Voorz. voor. «reen schoolgeld te heffen. Dit voorstel vindt algemeene instemming en wordt aangenomen. Aan de orde wordt gesteld het opmaken van een voordracht ter benoeming van twee zetters voor 's Rijks dir. bel. Nevens de af tredende zetters, de heeien W. Go vers en J. Schoorl, worden op de voordracht'gebracht de heeren De Jongh en Keesom. Bij de nu volgende rondvraag informeert de heer Keesom, of de hooistekers jaarlijks bericht krijgen, wanneer zij met hnnne werk zaamheden moeten beginnen. Voorts zegt de heer K., dat een der hooistekers, P. Hoedjes, hem had medegedeeld, dat A. Hoogvorst niet meer voor de betrekking van hooisteker in aanmerking wenschte te komen. De Voorz. antwoordt, dat hem van een even- tuëel bedanken door Hoogvorst niets be kend is. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten, waarna de Raad in comité gaat ter De gewoonte van sommige fietsrijders om een tram in volle vaart te willen vasthouden, veroorzaakte nabjj NAAR DEN een ernstig ongelnk. Een jongmensch uit Bussnm geraakte op die wijze onder de Gooische tram en werd deerlijk verminkt naar 't militair hospitaal te Naarden vervoerd. Zonderlinge vondst. Bij het afbreken van eenige bouwvallige panden aan de Slaakkade te ROTTERDAM, is in een glazen jnmaakflesch (stopfleschi gevonden een kinderlijkje van het mannelijk geslacht. De flesch zat onder het metselwerk onder drie vloeren. Het lijkje, dat betrekke lijk nog gaaf is, is vermoedelijk meer dan 100 jaar oud. Overreden. Bij SUAMEER (Fr.) is een 70-jarige vrouw, die met haar man van 't land kwam en ondanks zijne waarschuwing de rails overstak, door de tram overreden en direct gedood. Een treurig ongeluk op den AMSTEL. Is vorige week een meisje op den Amste! verdronken, doordat een stoomboot een over- haalbootje, waarin het slachtoffer met eenige anderen de rivier overstak, overvoer, Zondag middag is er op dezelfde wijze op den Am- stel weer een ongeluk gebeurd, dat opnieuw een slachtoffer heeft geëischt. Omstreeks drie uur waren er een drietal behandeling van een zevental reclame's tegen jongens op de hoogte van „De Hoop" aan den Hoofdelijken Omslag. - HARINQCARSPEL. In navolging van wat elders geschiedt, zal er ook met de leerlingen der school aan de Kerkebuurt in deze gemeente, dit jaar een rijtoer ondernomen worden. Door ruime giften daartoe in staat gesteld en met mede werking van de eigenaars van paarden en rijtuigen, zullen ruim 100 leerlingen oen reisje maken door Hugowaard naar Alkmaar en het spelevaren, zooals dat nu dagelijks door den vacantietijd gebeurt. Van Schollenbrug kwam omstreeks dien tijd het bootje „Generaal de Wet" aanvaren, dat den dienst vandaar met het Weteringplantsoen onderhoudt. Door wiens schuld het geschiedde, weet men niet precies, doch vermoedelijk is het hier aan roekeloosheid van het personeel der stoom boot te wijten, dat er een aanvaring plaats mazen noor inugowaaru naar uamam »u waardoor het bootje kantelde. rijtoer zal plaats hebben, bepaald op Woens dag 30 Juli a.s. - ANNA PAULOWNA. We beginnen hier zoo zoetjes aan te mer ken, dat de zoo veel besproken kermis spoedig zal aanbreken. Men is reeds druk in de weer, om een paardenspel op te bouwen en verder zijn nog aangekondigd een kine matograaf, een luchtschommel, een werptent, een Transvaaltent met vooruitloopende beel den, een kegel- en knikkervermaak, kramen met ververschingen, suikerwerk, gebak, galan terieën enz., slagmachines en natuurlijk ook de op een kermis onmisbare draaimolen, ja, zelfs zal er voor de goedgeloovigen een waar zegster te raadplegen zijn. Zondagmorgen zal bovendien de schietver- eeniging „President Steyn" een ouderlingen schietwedstrijd houden; Maandagmiddag wacht ons een ringrijderij aan de Geldersche Huisjes, opgeluisterd door muziek van onze „Harmonie" en een kindervoorstelling van het gezelschap Ter Hall, dat 's avonds voor de grooten zal optreden. Dinsdag zal er een ringrijderij aan het Breêzand worden gehouden, terwijl de „Harmonie" een concert in den tuin van het hotel „Veerburg" zal geven. Voorts natuur lijk overal dansmuziek, zoodat liefhebbers van kermispret hun hart ruimschoots kunnen ophalen. ANNA PAULOWNA. Te Breezand viel een jongen van het hek waarop hij zat, met het noodlottig gevolg, dat het ventje een arm brak. ANNA PAULOWNA. Diefstal moge in de groote steden aan de orde van den dag zijn, uit het feit, dat bij iemand aan den Koningsweg eenige stukken goed van de bleek zijn gestolen, blijkt, dat ook in den Polder niet allen behoorlijk het onderscheid tusschen het mijn en dijn in acht weten te nemen. De kaaimuren aan weerszijden van het Klein-Slootje te KOLHORN naderen hunne voltooiing". Nog een kleine maand en alles kan behoudens onvoorziene omstan digheden opgeleverd zijn. De Oude Streek zal door deze werken een veel fraaier aan zien verkrijgen. WINKEL. Zijne Excellentie de heer Commissaris der Koningin in deze provincie zal Zaterdag 26 Juli a.s. omstreeks 11 uur aan deze ge meente een bezoek brengen en aan de inge zetenen die hun verlangen daartoe op de secretarie hebben kenbaar gemaakt, audiëntie verleenen. Bij aanplakking zijn de burgers verzocht, dien dag de vlaggen uit te steken. Marktbericht van LUTJEWIN KEL van 22 Juli 1902. Aanvoer 728 zakken groote muizen f 0.90 a f 1.40; 54 id. kleine muizen f0.50 a f 0.95 per 36 K.G.aalbessen 6 a 9 centkruis bessen 4 a 5 cent per pond groote boonen 4 cent per 100. Op de voordracht ter benoe ming van Hoofd der School aan de Openbare School No. 1 te Zwijndrecht, komt met no. 2 voor de heer J. M Hoffmans, hoofd der school te OUDKARSPEL. H. M. de Koningin en Prins Hendrik zijn in welstand op HET LOO teruggekeerd. H. M. ziet er welvarend uit. Een blosje kleurt haar wangen en zij heeft geheel de oude gratie terug In FRIESLAND werden 19 en 20 Juli jl. 30 openluchtmeetings voor alge meen kiesrecht op verschillende plaatsen ge houden. Door 26 verschillende personen werd het woord gevoerd, onder wie twee dames. Onder de sprekers merkte men op de Kamer leden Schaper, Helsdingen, Hugenholtz, Mel- chers, het oud-Kamerlid mr. Troelstra, en Fortuin uit Amsterdam. Er was weinig belangstelling. Dienstboden. Naar de „Zw. Crt." meldt, heeft de OVER- IJSELSCHE Boerenbond plan, pogingen aan te wenden om paal en perk te stellen aan de willekeurige handelwijze van vele dienst boden, die meermalen zonder wettige reden tijdens drukke werkzaamheden een diens' verlaten. Voorgesteld zal worden, dat de leden zich onderling verbinden om geen dienstboden in dienst te nemen of vast werk te geven, die in het jaar met verbreking van huurcontract zonder gegronde reden een dienst verlieten. Wat maar zelden gebeurt, ge- schiedt thans. De boeren bouwboeren worden bedoeld, zijn tevreden. Het vrij gestadige zomerweer, dat niet te nat en niet te droog, niet te warm en niet te koud, niet te stormachtig en niet te stil is, doet alles naar wensch wassen en rijpen. De arbeiders kunnen zonder overmatige zonnewarmte ook veel beter hun werk doen, zoodat tot heden iedereen vrijwel tevreden is. Benoemd tot Burgemeester van BARSINGERHORN, de heer D. Spaans. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau de heer G. C. van Balen Blanken Sr., te SIJBECARSPEL. gered worden, doch de derde opvarende zonk in de diepte weg. Direct begaven zich ver scheidene personen te water. Hun mensch- lievende pogingen mochten echter niet baten de knaap werd eenigen tijd later levenloos opgehaald. Een vreemde geschiedenis, die aan een poging doet denken, om in ons land anti-semietische schandalen uit te lokken, wordt uit DOETINCHEM aan de „Graaf schapsbode" verhaald Maandag j.1. was de koopman Salomons van daar met zijn kar met manufacturen op weg naar 's-Herenberg, toen hij ten huize van een zijner klanten, nabij die plaats, door den veldwachter werd aangehouden en naar 's-Herenberg medegevoerd,onder beschuldiging van den ll-jarigen zoon van den gemeente- veldw. te Zeddam, zekeren Dales, in de onmiddellijke nabijheid van diens woning, aan den publieken weg, waar meerdere huizen staan, aangegrepen, gebonden, op zijn kar geworpen, een eind meegevoerd en eindelijk in een nabijgelegen bosch met den zakdoek van den knaap aan een boom gebonden te hebben, waarna hij hem met zijn ellestok zou hebben mishandeld. Te 's-Herenberg werd S., bij afwezigheid van den burgemeester, voor den secretaris gevoerd, die order gaf, hem naar de marechaus seekazerne te brengen, waar hij eenige uren gehouden en verhoord werd. Tegen den avond werd hij weder vrijgelaten en kon hij zijn weg vervolgen, nadat hem het verlof, door den burgemeester Van Bergh verleend, om in die gemeente te venten, was ontnomen. Voor een paar jaar werd onder bijna gelijke omstandigheden een dergelijke beschuldiging tegen een paar Israëlieten gericht, die ten slotte op niets is uitgedraaid. Toen zou een broertje van den jongen Dales het slachtoffer geweest zijn. De marechaussee heeft proces-verbaal op gemaakt. Salomons, die te goeder naam en faam bekend staat, kan getuigen bijbrengen, die verklaren kunnen, dat althans de bewering, dat hij iemand op zijn kar had liggen, onwaar is. De moord tg HAARLEM. Zondagavond is door de veldwachters Smits en Van der Hulst onder Aerdenhout een goede vangst gedaan. Door hen werd name lijk op het door de Justitie verspreid signa lement aangehouden de beruchte Frans Rosier, bijgenaamd Haarlemsche Frans, verdacht van den moord op wijlen mej. Van Weemen- Douglas aan de Raamvest. Zaterdagochtend werd Rosier op de Zand- die met twee stralen werkte, is de brand tot het benedenhuis beperkt, dat evenwe K is uitgebrand. De groote hoeveelheid gereed liggend vuurwerk ging te loor en oo meubelen zijn vernield. De brandweer de glasruiten der ramen verbreken om e brandende perceel binnen te komen. Een m bevond zich in een achterkamertje van e hnis en kon dat tijdens den brand niet ver laten. Hij bleef ongedeerd. De Wandelpier te SCHEVE- NINGEN blijft nog maar steeds in trek. Zaterdag en Zondag niet minder dan -l bezoekers. De ZIJ PER loten zijn aan het hoofddepót uitverkocht. Dat is zeer vlug en wel een bewijs, dat de Zijper loten een goeden naam hebben bij het publiek. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Zuiderwoude de hter P. Groot te M1DWOUD. ALKMAAR, 19 J u 1 i. D o o r B. e n W. wordt aan den gemeenteraad verzocht hun een krediet te willen verleenen van ten hoogste f 1300, teneinde van gemeentewege te kunnen bijdragen tot het welslagen van de vijfjaarlijksche tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, welke van 18 tot 24 September e.k. alhier zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling van B. en W., uit dit krediet in hoofdzaak te bestrijdende feestelijke ontvangst door den gemeenteraad van het hoofdbestuur, de eereleden en de afgevaardigden ten raadhuize de kosten van een ter beschikking te stellen gouden medaille; die voor het doen geven van een vuurwerk en van een volksconcert en die voor het doen verlichten van den toegangsweg naar het tentoonstellingsterrein. Behalve dit bedrag, werd reeds vroeger door den raad een bedrag van f 2500 als subsidie aan het hoofdbestuur toegekend. —Een onderwijzer te AMSTERDAM ontving volgend briefje „Menheer, onze Karei kan niet op school komen, omdat we allemaal bij het begrave van een bevrind lijk zijn gevraagt en ons kind dat plesiertje niet onthouwen willen. Met agting Uw dw. dr." - WIERINGEN. Door den heer Schinkel, eigenaar van de electrische kinematograaf, werd een fotografie genomen van de zeegrasmaaierij, welke hij op de kermissen hoopt voor testellen. Behalve de visschersvloot, welke aan 't maaien was, hadden zich op booten en tjalken een massa menschen verzameld om een kijkje te nemen. - WIERINGEN. Vrijdag 25 Juli a.s. wordt door Z.Exc. den heer Commissaris der Koningin dezer pro vincie een bezoek gebracht aan ons eiland. Uit WESTERWOLDE meldt men: Nu de prijzen der varkens en biggen hier te lande erg zijn gedaald en bij onze oostelijke naburen sterk zijn geklommen, bloeit de smokkelhandel in varkens van hier naar de Duitsche markten tegenwoordig meer dan ooit. Dezer dagen werden op een naburig grensplaatsje niet minder dan 104 biggen aan twee Pruisische smokkelaars afgeleverd tegen f 6.75 per stuk. Wanneer die sluikers met zoo'n vrachtje de limiet kunnen oversteken, zonder door de talrijke Pruisische grenz-auf- sehers te worden ontdekt, dan zit er natuur lijk nog al een aardig duitje voor hen aan. Alle listen moeten daarbij natuurlijk te baat genomen worden. - Uit RHENEN meldt men: Alhier en op enkele plaatsen in de Betuwe tot Gorinchem toe, is men thans druk in de weer met het inmaken (inzouten) van noten, ter verzending naar Engeland (ook naar Duitschland). Men gebruikt daarvoor de onrijpe noten, nog vóór de houten schaal zich ge vormd heeft. De oogst gaat $oo lang voort tot men de onrijpe vrucht niet meet meteeu naald doorsteken kan. Tal van vaten liggen thans reeds gevuld en ter verzending gereed. Hier is de bewer king eenvoudig inzouten, waardoor de groene vrucht hare bitterheid verliest. In Engeland overgebracht, worden de noten daar verder toebereid, tot ze geheel klaar een smaak krijgen, die veel overeenkomst heeft met dien vau onze iugemaakte augurken. In Duitschland worden de daar aangevoerde noten meer „geconfijt". De noteboomeu staan in de Betuwe, enz. voornamelijk langs de dijken, en geven den -ring de heer P. R. Zaterdag jl. 0p het ruim 20 pond baars, waarvan twee s het respectabel gewicht van 5'/, pond haï?e Een ander liefhebber ving Zondag jn vy meer dan 25 pond karper. Ook de overW van hengelaars uit Alkmaar, Den Hein0"" zelfs uit Amsterdam, getuigt, dat hie'r wel een vischje te vangen is. r Kippe ti houders, denkt omi wild! Zondag 20 Juli ontdekte d k J. Kamp op de Laan alhier, dat er zestien kippen van dertien weken oud door bu verscheurd waren. Sluit uw hokken vl Honderdvoudig. Voor eenige jaren kreeg C. Melker mi van een bloemist uit Heilo een bollen van de Keizerskroon ten gescb'^' Door doelmatige kweeking wist M. dei,*}1 zoodanig te vermeerderen, dat hij dezer d in de gelegenheid was aan dezelfde ruim 400 stuks te verkoopen. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 19—22 Juli 19qo GeborenDirk, z. v. Jan Bos en j '««je Ovetifl voortsche laan bij Aerdenhout gezien door j eigenaars een niet onaardig voordeel. De oogst een der knechts van de firma Paul Kaiser, is dit jaar weer niet onbelangrijk, maar toch die hem aansprak, doch geen antwoord kreeg, minder dan verleden jaar Men besteedt thans De man kende Rosier echter goed en gaf van f 5 tot f 5.50 per 65 liter, van zijn ontmoeting kennis aan de Haarlem- Het inmaken geschiedt in groote vaten sche politie, die onmiddellijk het signalement voornamelijk die eerst gevuld geweest zijn aan de politie in Bloemendaal, Heemstede, met „rood", waarvan de drab dikwijls nog Overveen, enz., opgaf. De gemeente-veld wachters van Bloemendaal, A. Smits en W. van der Hulst, gingen toen naar Haarlem om het portret van Rosier te zien, daar zij hem niet kenden. Zondagmiddag nu zich bevindende in de boschrijke omgeving van de buurt Aerdenhout, zagen zij daar den verdachte en vielen hem zoo onverhoeds aan, dat Rosier, overrompeld, zich op den grond vallen liet, een vergeefsche poging doende om zich te verdedigen. Daar hij weigerde goedschiks meê te gaan, zette men hem op een voorbijrijdend wagentje en bracht hem naar het politiebureau te Overveen. Daar gaf hij op te heeten Karei Hobijn, en weigerde hij zijn leeftijd, geboorteplaats, enz. op te geven. Een vijftal veldwachters bracht hem daarop, onder grooten toeloop van volk, naar Haarlem, alwaar men op het politiebu reau in hem terstond Rosier herkende. In zijn bezit waren gevonden, behalve een revol ver en een mes, een paar patronen, een zak doek, waarin ooggaten waren uitgeknipt als een masker, en drie doosjes lucifers. Zondag avond is hij terstond naar het huis van be waring overgebracht, alwaar de instructie heropend is en verschillende personen met hem werden geconfronteerd. Voor zoover op het oogenblik is na te gaan, is nog geen enkel positief bewijs tegen den verdachte verkregen in geen enkele van de in ruime hoeveelheid op den bodem ligt. Toen nu dezer dagen zulke vaten hier weer aan den Rijnkant lagen, hadden daar de jongens gauw den reuk van, en ook den smaak. Gevolg daarvan was, dat Vrijdag morgen enkele knapen op school kwamen in „kennelijken staat". Niet zoo dadelijk wetende, waar men meê te doen had, liet het hoofd der school den dokter ODtbieden, die de kwaal al spoedig constateerde, waarop de jongens nader ondervraagd werden, en zij meêdeelden wat er de oorzaak van was. Des middags moesten om dezelfde reden weer eenige knapen verwijderd worden, terwijl er bij waren, die de zakken nog gevuld hadden met drab. Gioentemarkt te ST. PANKRAS. Zaterdag 19 Juli, 400 mnd. aardappelen f 0.60 a f 1.05 per 17!/i KG.bloemkoolen 2e soort, f 3.25 a f 6.25 per 100. Maandag 21 Juli. 511 mnd aardappelen 1 0.60 a f 1. per 17'/i KG.; bloemkool 2e soort f 4.— a f 6 per 100; slaboonen f 0.90 a f 1.per 1000. Dinsdag 22 Juli. 515 mnd. aardappelen t 0.60 a i 0.95 per 17'/j K G.bloemkool S°0rt „f 5~ a f 7 6° Per 100slaboonen f 0.70 a f 0.80 per 1000. Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. veruacuie veraregen in geen enxeie van Ue 7iat«.d»<» iq T„li ave j misdaden, waarvan hij verdacht wordt. Want f 0 50 a i 171/^ aaxnonPeuen behalve den moord op Mej. Van Weemen wortelen f 1 40 ff 9 m tril schrijft men hem ook toe de inbraak met bloemkoolen 'f3 601 f S vT* poging tot moord bij den heer Westendorp, Maa„da r 21 Tnl? 603 P J 10°' die bij de familie B. op de Raamvest, die bij Maandair 21 Juh- 303 rand de familie Kersten te Heemstede, eenige dagen geleden, en de afdreiging van ongeveer f 130 ten vorigen jare gepleegd ten nadeele van mej. de Wed. Van Dregt in de Nieuw- straat te Haarlem. Ontploffing. Maandagmiddag tegen 6 uur hoorde het personeel van de brandweer in de Daguerre- straat te 's-GRAVENHAGE een hevigen knal. Al spoedig bleek dat eene ontploffing had plaats gehad in het benedenhuis Frank- linstraat No. 92, bewoond door den kunst vuurwerk meester Joh. Loeff en waarin een groote voorraad gereed gemaakt vuurwerk aanwezig was. In een oogenblik stonden alle kamers van de benedenwoning in lichte laaie en gevuld met een verstikkenden rook. Door het spoedig optreden van de brandweer, Maandag '21 Juli. 603 mnd. aardappelen t 0.55 a f 1.10 per 17'/i K.G. 40000 boswor telen f 1.70 a f 2.50 per 100 bos11000 bloemkoolen f 5.50 a f 14.— per 100; 825 roode kooien f 13.— a f 16.— id.50 gele f 5.25 id 1 baal nep f 2.40 per baal. Dinsdag 22 Juli. 674 mnd. aardappelen f 0.55 a f 1. per 17!/i K.G. 30500 bos wor telen f 1.80 a f 3.10 per 100 bos9500 bloem koolen f 6.— a f 18.— per 100; 468 roode f 14.— a f 16.— id.100 bos uien f 2.— per 100 bos. F Schagen, 23 Juli 1902. Ons vischwater. Wij hebben wel eens hooren beweren, dat onze polder arm aan visch is. De vangst van menig lief hebber wgst evenwel op het tegendeel. Zoo Zwaagdijk. Ondertrouwd, Getrouwd en Geene. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 11—18 Juli 1000 Geboren: \tfillem Coinelis, z. v w'-a mus Johannes Pontvuijst en Breeti»4 r Aagtje, d. v. Jacobus de Vries Cornet? Boer. Johanna, d. v. Dirk Mak I a de Boekei. ®n Aafri« OndertrouwdGeene. GetrouwdLourens van der CWa landman 32 jr„ te Noord-Schamende' Geertje Schotvanger, jd., zonder beroen 0.7 jr., te Zijpe. a' Een Reuter-bericht deelt mede, dat Botha en De la Reij op reis zijn gegaan naar Europa. Zjj reizen waar schijn lijk met den sneltrein, die 's Maandags uit Pretoria vertrekt en de Transvaafsche mail Woensdagsmorgens aan de dien dag naar Engeland vertrekkende mail boot aflevert. Gaan zij met dat schip, dan kunnen zij ongeveer 8 of 9 Augus tus te Southampton zijn. Hetzelfde tele gram zegt, dat De Wet zich onderweg denkelijk te Kroonstad bij de twee Transvaalsche generaals zal aansluiten. Daaruit moet men opmaken, dat ook hij toch naar Europa komt. Een zonderling huwelijk Tegen het einde van September zal het huwelijk voltrokken worden van little Tams, athleet zonder armen, 80 c.M. hoog, met mejuffrouw Marie Lacouthure, wo nende nabij Sos (Frankrijk). De toekom stige echtgenoote heeft evenmin armen; haar beentjes zijn slechts 20 eM. lang; haar taille is 0.9 M., zij meet over de borst 0.95 M., haar hals is 0.43 M. in omtrek. Zij heeft een aangenaam uiterlijk en geniet een uitstekende gezondheid, Evenals little Tams heeft zij in haar boe nen geen gewrichtsverbuigingen. Mejuf frouw Marie Lecouthure is zeer „handig", zij maakt het eten klaar, schrijft., naait en breit met de voeten. Little Tams is 25 jaren en Marie 18 jaren oud. Een tram-staking. Te Riga is het electrisch tramverkeei gestaakt om een zeer eigenaardige reden, namelijk de woede van het publiek wegens het woeste rijden. Telkens kwamen onge lukken voor; opgelegde boeten hielpen niet. Toen nu jl. Zondag een jong kind werd overreden, barstte de verontwaardiging los. Eenige wagens werden met steenen geworpen en zwaar beschadigd, de leidin gen doorgesneden en de koetsiers afge ranseld De politie moest de orde herstel len, maar op eenige lijnen moest de dienst worden gestaakt. T e g e n e e n 0 n d e r n e m end jong Amerikaan, den heer Putnam Brad- lee Strong, is door de autoriteiten een bevel tot inhechtenisneming uitgevaar digd, en inderdaad niet geheel zonder reden. De heer Strong, eertijds kapitein in het Amerikaansche loger, en zoon van den vroegeren burgemeester van New-York, had zijn voornemen ts kennen gegeven in het huwelijk ,e treden met de gescheiden vrouw w lord Francis Hope, en in afwachting van den dag, dat de wettelijke tern)1-!"' binnen welken het huweljjk niet moe worden voltrokken, zou zijn verstreke1 wist bij zich geleidelijk meester te maken van de juweelen der bruid, tot een gezamenlijke waarde van meer dan honderdduizend dollars. Het ontvreemde werd door Strong beleend. Dinsdag j.1. ontving de a.s. «^ru' een briefje van Strong, waarin hij hsa bekende zich van de juweelen te hebbe» meester gemaakt en nu zelfmoord zullen plegen. Aan zijn vader zond dief een dergelijk schrijven. Natuurlijk worden alle mogely middelen in het werk gesteld om hem 1 handen te krijgen. Een bekeerde inenting8* bestrijder. De opzichter van den ontsmetting»* dienst te Battersea, mr. Woodhousft heeft, naar het „Brit. Medical meedeelt, aan een geneesheer eenbri^ geschreven, waarin hjj verklaart, tegenstander der inenting, een yoor?ta,e der te zijn geworden door zijn pract'8® ondervinding, in de elfjarige uitoefen'^ van zjjn beroep opgedaan. „Ik ben T

Schager Courant | 1902 | | pagina 2