Donderdag 30 October 1002. 46ste Jaargang No. 3779. StureauLaan, D 4. EERSTE BLAD. Provinciale Staten. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. ctia lEifiii Kiens-, UT. Aimteitit- Liiilml Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 nre, worden ADVERTENÏ1EN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Uitgever 5 P. TRAPMAN. ÜJedewprkerJ. W I K E L. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 8.60. Afzonderliike nummers 6 Cent. ADVERTÏNTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DU nummer bestaat uit twee bladen. etneeute W c ti a g e n BEKENDMAKINGEN. o-o VERlilICZINGt voor de ooooo— De Burgemeeeter der Gemeente Schegen brengt hiermede ter openbire kennis, dat op Woensdag 19 November aan staande, zal plaats hebben de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, in het Kieadialriet Schagen, waartoe deze gemeente behoort dat op dien dag van dcg voormiddags negeo tot des nsmiddege vier nren, ter secretarie hg den Bnr- gemrester der gemeente Sehagen (hoofdplaats van het kiesdistrict) kannen worden ingeleverd opgaven van Candidaten, sla bedoeld in artikel 61 der Kieswet en artikel 8 der Provinciale wet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor- lettere en de woonplaata v»n den candidaat en onder teekend zijn door ten minate veertig kiezers,-bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per. •oonlyk door één ol meer der personen, die de opgave hebben onderteekrnd. De candidaat kan d&arbg tegenwoordig zijn. Van da inlevering wordt een bewijs van ontrangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van len 27 October 1902 tot en met den dag der ver liezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieawet, luidende als volgt: Hjj, die eene opgave, ala bedoeld in artikel 61, inlevert, wetende dat zij is voorzien van kandteeko- ningen van peiaonen, die niet bevoegd zijn tot deel neming san de verkiezing, waarvoor de inleveriDg geschiedt, terwijl zonder die bandteeken:ngen geen voldoend aantal voor eeoe wettige opgave zou over blijven, wordt gestraft met gevangemsatraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden Met gelijke straf wordt gestraft hij, die, wetende dat hjj niet bevoegd is tot deelneming aan de ver- kiesing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld Dij artikel 61, beeft onder teekend. Schagen, den 25 October 1902. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Vergadering van den Raad der gemeente SINT MAARTEN, op Zaterdag 25 October 1902, 's morgens lOunr. Afwezig de heer K. Slot. De notnlen der vorige bijeenkomst worden voorgelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding daarvan deelt de Voorz. mede dat door mojde wed. J. Dekker te Eenigenburg hardsteenen paaltjes voor de begraafplaats aldaar zullen worden geleverd van fl.60 per 8tuk. Ze zijn dan, zegt Spr., iets smaller en even korter dan die te Valkoog. Voorts deelt Spr. mede, dat het hek bij de school aldaar ie geverfd en dat de oude Brandspuit ver zonden. Geschiedt medodeeling: van de Benoeming tot zetters voor 's Rijks belastingen der heeren G. Schoorl en J. Dekker Ta dat de gemeenterekening goedgekeurd is terug ontvangeneveneens het besluit tot het aangaan eener geldleening, en dat vrij stelling is verleend van het geven van her halingsonderwijs overdag aan de scholen van Valkoog en Eenigenburg; dat den 19en November a.8. een verkiezing i moet plaats hebben van een lid voor de Prov. Staten, wegens ontslagneming van den heer L. C. Kolfi. Wordt voorgelezen een missive van H. H. Ged. Staten waarbij de gemoentebegrooting, dienst 1903, was teruggezonden met het ver zoek om daarop alsnog te willen brengen een post in ontvangbijdrage voor het her- halingsonderwjjs, en in uitgaaf een voor rente en aflossing in mindering geldleening. Naar aanleiding hiervan wordt <le begrooting ge wijzigd en de genoemde posten geraamd respectievelijk op f 115.20, f36.en f 100 en de post onvoorziene uitgaven met f 19.80 verminderd. De verordening herhalingsonderwijs wordt hierna vastgesteldde Raad kan zich echter niet geheel met het advies van den Districts schoolopziener vereenigen. De vakken, waarin onderwezen zal worden, zijnde Nederland- sche taal, .het rekenen, kennis der natuur en aardrijkskunde voor de avond-cursussen, en de drie eerste vakken met handwerken voor den dagcursns. Het onderwijs 's avonds zal worden gege ven Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 6 tot 8 uur, gedurende November, December, Januari en Februari, en overdag, op dezelfde dagen vanaf 15 April tot 15 Augustus van 3'/i tot 6'/j uur. Tot onderwijzers worden benoemdvoor Sint Maarten, de heer J. Akkerman, voor Valkoog de heer N. van Albada, voor Eeni genburg de heer F. E. Heikons, en voor de nuttige handwerken voor den dagcursus mej. G. Schol lee. Voor schoolgeld zal geheven worden f0.25 per kind in de maandonvermogenden zijn evenwel geheel vrijgesteld. Hierna deelt Voorz. mede, dat voor Sint Maarten zich hebben aangemeld 6, voor Eeni genburg 6 en voor Valkoog geene leerlingen. Een snppl. Begrooting dienst 1902 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf groot f 752.-. Het snppl. kohier Hoofdelijken Omslag wordt opgemaakt tot een bedrag van f 19.12. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt besloten, een post achterstallige dijkpaclit over 1896 groot f53.van Tamis Schenk te Sint Maartensbrug, oninbaar te verklaren. Tot leden van het stembureau voor de mogelijke stemming van een lid der Prov. Staten worden benoemd de heeren K. Slot Jr. en J. Dekker Tz. en tot plaatsvervangers de heeren P. de Boer en J. Bruin. De Voorz. brengt een verzoek over van den heer C. Peetoom, om ook dezen winter weder een mestvaalt te mogen maken in de toren- buartdit wordt toegestaan. Niets meer te behandelen zijnde, sluiting dor vergadering. Door Burgemeester en Wet- houders der gemeente OUDKARSPEL wor den pogingen in het werk gesteld, teneinde de gemeente door middel van een Rijkstele- phoonkantoor aan het Rijkstelegraat'net aan te slniten. - HARINGCARSPEL, 27 Oct. 1902. Door mei. C. H. J. Schaafsma, onderwij zeres aan ae school te Waarland, is als zoo danig eervol ontslag aangevraagd tegen 1 Januari e.k. 1 Roman van WILHELM MEIJER-FORSTER. 0-0-0 6. Groot, verbluft, had de generaalsweduwe Lena aangekeken „U kent Parijs „Ja-" ou „Wanneer zijt ge er geweest En L9de dacht na „Voor de eerste maal in 1887 jabij de wereldten toonstelling en dan '91wij zyn er toen den geheelen winter gebleven." „Winter gebleven zeide de gene- malsweduwe. Iets van een groote verbitte ring kwam een oogenblik in haar op. Het drong haar, te zeggen „elke andere stad elke andere verblijfplaats was voor een jong meisje gelukkiger gekozen geweest", maar ze bewaarde haar houding en zweeg. Met een gedwongen wending bracht ze W gesprek op Londen en wijdde ellen- ^°g uit over de heerlijkheden van deze PWs. „Leer Londen kennen, mijn lief kind, dan zullen we later wel eens samen over •darijs babbelen." Verstrooid, als uit een diepen droom op krikkend, keek Lena haar aan. „Londen0, dat ken ik. Wij wa- re° bijna eiken herfst in Londen waD- We caar Newmarket reisden." Het was doodstil in de kamer. De naeis- V* aaten onbeweeglijk, geen hoofd werd ogenslechts de oogen gingen van HARINGCARSPEL, 27 October 1902. Het bericht omtrent het aantal leerlingen voor het herhalingsonderwijs in deze ge meente vcreischt in zooverre verbetering, dat het aantal leerlingen aan de drie scholen samen niet 86, maar 38 bedraagt. Tevens moet daarbij in aanmerking genomen wor den, dat dit getal alleen mannelijke leerlingen betreft. Het herhalingsonderwijs voor vrou welijke leerlingen zal gehouden worden in de maanden Mei, Jnni, Juli en Augustus. HARINGCARPEL, 27 Oct. 1902. Tusschen de besturen van de polders Waar land en Slootgaard bestaat een kwestie over de zoogenaamde Oude Ringsloot, welke de beide polders van elkander scheidt. Deze ringsloot, voor lang aan de beide einden gedicht, is indertijd aan polder Waarland toegewezen en wordt ook door Waarland bemalen. Kadastraal is ze echter bij Slootgaard gevoegd. Uit dit laatste put het bestuur van polder Slootgaard nn het recht, om de ringsloot als vischwater te verpachten en polder Waarland te ver bieden tot het wegruimen van dammen, welke de bemaling hinderlijk in den weg staan, doch noodzakelijk zijn, om het water zijn waarde als vischwater te doen behouden. Een cn ander wordt door het bestuur van polder Waarland betwist. Daarom hebben beide besturen zich met een Nota tot Ged. Staten der Provincie gewend, om in dezen als scheidsrechters op te treden. Hnn uitspraak in deze zaak hopen we later mede te deelen. ZIJDEWIND, 27 October 1902. Bleven we hier tot heden van de zoo gevreesde typhus verschoond, thans heeft zich ook hier, evenals in 't Veld, een geval 1 voorgedaan. ZIJDEWIND, 27 October 1902. Ook alhier blijkt zeer veel belangstelling voor het herhalingsonderwijs te bestaan. Er hebben zich n.1. 31 leerlingen aangemeld, te weten 16 jongens en 15 meisjes. Gedeputeerde Staten der pro- vincio NOORD-HOLLAND hebben de vaste toelagen van de secretarissen der gezond- heidscommissiën in deze provincie (die voor de gemeente Amsterdam en Haarlem, waar art. 29 der Gezondheidswet toepassing vond, uitgezonderd) bepaald op f500.'sjaars, met inbegrip van het bedrag van f 400.dat jaarlijks voor elke toelage uit 's Rijks kas zal worden betaald. Benoemd tot Hoofd der O. L. School te OUDKARSPEL, de heer W. Vis, onderwijzer te Amsterdam. De winners te SINT PANORAS van den hoofdprijs in de bij gelegenheid der Alkmaarsche tentoonstelling gehouden ver loting der Holl. Maatschappij van Landbouw, hebben met veel moeite voor landauer, paarden en tuig kunnen maken resp. f650.,f600. en f 100.zijnde een aanzienlijk minder bedrag dan de waarden, welke vóór de ver loting daarvan werd opgegeven. De landauer is verkocht aan den leverancier te Alkmaar, die er zelf f 1076.voor heeft ontvangen eene prijsverlaging alzoo van 40 Toch wel wat heel erg Het aantal ratten, dezen zomer in het zuidelijk gedeelte van GEEST- MER-AMBACHT gevangen, is enorm alleen te Noord-Scharwoude, Zuid-Scharwoude, Br. op Langendijk en Sint Pankras 14523 stnks. En dat, niettegenstaande de strijd al eenige jaren is gevoerd. Van het staken van den 8t I t strijd zal dns voorloopig nog wel geen sprake kunnen zijn. Al» eene b ij zonderheid kan worden vermeld, dat in den tnin van den heer B. te BARSINGERHORN het aard- beienbed voor de tweede maal in dit jaar vrij rnim voorzien is van bloesems niet alleen, maar ook van halfrijpe en rijpe aardbeien. Waar alles in boomgaard en tnin om dezen tijd zich gaat ontbladeren, levert een bloeiend aardbeien bed met rijpende vrachten een vreemd gezicht op. Als een b ij zonderheid kan zeker worden vermeld, dat voor de gemeente SINT MAARTEN, Maandag 27 dezer hebben geloot 9 jongelingen, waarvan 8 hnn naam begon met de letter B. Geen enkele reden van vrijstelling werd opgegeven, terwijl de drie laagste nummers werden getrokken door de drie eerst opvol gende lotellngen. De commies bij 'sRijks di- recte belastingen te NIEUWE NIEDORP, de heer H. Nieuwbeerta, wordt met 1 No vember a.s. overgeplaatst naar Driebergen. Te Nieuwe Niedorp wordt dan geplaatst de heer G. Zandvoort, commies bij dezelfde middelen te Driebergen. Een kostbare prentbriefkaart. Gisteren vervoegde zich te VENENDAAL aan het postkantoor een man, met het verzoek, het van zijne elders dienende dochter ontvangen bankbiljet van f 25 te willen wisselen voor zilver. De man was een en al verrukkinghij wist wel, dat hij een goed kind had, dat zij spaarzaam, oppassend en braaf was, maar dat zij nu, nog zoo betrek kelijk kort „er uit", al f 25 voor haar ouders had opgegaard, neen, zoo hoog had hij zijne verwachtingen toch niet durven spannen. Er werd hem duidelijk gemaakt, dat het postkantoor geen wisselbank was, waarom hij zich tot een kassier had te wenden. Het kostte dezen echter heel wat moeite den nog altijd van blijdschap opgewonden man aan het verstand te brengen, dat hem door zijne dochter slechts een curiositeit van eenige centen, een prentbriefkaart, gezonden was. Zijn gebit ingeslikt. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontmoette een agent van politie te ARNHEM iemand, die het erg benauwd had en iets in zijn keel bleek te hebben. Hij werd naar hot ziekenhuis geleid, doch bij aankomst aldaar wist de patiënt zelf het voorwerp, dat in zijn keel zat, te verwijderen. Het bleek te zijn een gebit valscbe tanden, dat hij verzuimd had af te leggen en in den slaap had -inge slikt. (N. A. C.) Door de duisternis misleid, had Zondagavond een jongeling te VALKOOG het ongeluk, te water te geraken. Gelukkig verloor hij geen oogenblik zijne tegenwoordig heid van geest en wist hij zich met inspan ning van alle krachten weder op het droge te werkeu. Liefderijk opgenomen en verpleegd door een feestvierend echtpaar, was hij spoe dig, dankzij den daar aanwezigen brandewijn met boontjes, van den schrik verlost, Het ongeval is des te meer droevig en wekt te meer het medelijden op, wanneer men weet, dat het meisje, dat door hem thuis gebracht moest worden omdat men vreesde, dat haar een ongeluk zou overkomen, op den wal bleef staan lachen met een lantaarn, die uitge gaan was, in de hand. B ij de j.1. geüouden klopjacht in de gemeente CALLANTSOOG in 't bosch van Jonkheer Van der Poll werden door 3 heeren en 1 dame geschoten 24 fazanten, 6 houtsnippen, 12 konijnen en 17 hazen. Lena naar de generaalsweduwe „Ja? zoo..." zeide de oude dame na een poos en verder zeide ze niets meer. En zonder Lena aan te kyken, met de lippen vast op elkaar gedrukt, liep ze, zonder een woord meer te zeggen zelfs, de kamer uit. Zy kwam nooit op het thema terug, maar juffrouw Von Baggersen, die het onderwijs leidde, meende naar den zin harer superieure te handelen, wanneer zij zoogenaamd onschuldigjes Lena uitvroeg over haar verschillende reizen, en toen ze allee wist, bracht ze er de generaalsweduwe geheel mede op de fcoagte „Zy is in Rome, Weenen, Sicilië geweest en elk najaar bijna in Nizza „Zij was misschien ook wel in Japan", zeide de oude dame. „Waarom ook niet het wurm schijnt reeds overal geweest te zijn." Het regende bijna steeds en het was koud en kil geworden. Over het breede Weeerdal spanden zich de donkere wol ken van de eene zij naar de andere kant als een gewelf. Het was nog steeds gesn herfst, ofschoon de eerste bladeren toch reeds begonnen te vallen. Het stadje Oldeslo lag stil en dood, en wanneer Lena zich uit haar venster boog en de leege straat langs keek, dan zag ze i alleen, hoe de regen neerplaste. De wandelingen in den namiddag waren kort geworden, en wanneer de generaals weduwe het r.oodig vond, hare jonge dames te laten wandelen, dan ging men dicht naast elkaar, in gummi-schoenen met regenmantels aan en onder een dubbele rij parapluies, als een begrafenisstoet zwijgend voort. Maar Lena was gelukkigZe zag George elkeu dag. Op een bepaald uur liep hy het huis voorbij, en in dat wachten en iu het korte oogenblik, dat hunne oogen elkaar ontmoetten, in den angstigen twijfel, dat dit moment niet zou komen, lag een betoovering, die hen misschien vaster aaueenkoppelde, dan een ongehinderde om gang, die den vollen beker des geluks reikte. Nu was bet de groote tijd van de ren nen in Issezheim, die elk jaar in het heen en weêr trekken een poos van rust bracht, 's Morgens vroeg trok men het bosch in, om de rennen te zien op een opengehakte plek, en 's avonds zat men in het Kurpark te Baden-Baden, waar tusschen de boomen bonte lampions hingen, terwjjl de muziek de vroolijkste deuntjes speelde. Lena dacht daaraan, maar zonder er naar te verlangen. Steeds weer was in baars vaders brieven dezelfde toon „wanneer jij je in je eenzaamheid en verbanning niet geluk kig gevoelt, schrijf dan een enkel woord en ik zal je halen Maar Lena was gelukkig. Gelukkiger dan ooit te voren in haar leven. Ook Schwerin schreef. Geregeld eiken Zaterdagavond ging hij zitten en schreef met zijn groot, stijf handschrift vier kantjes vol, waarin hij met buitengewone droogheid alles meêdeelde, wat er die week zoo al was gebeurdmeestal een regelmatige opsomming van sportgebeurte nissen maar Lena wist zeer goed, wan neer ze 's Maandagsmorgens den brief kreeg, dat de majoor minstens een heelen namiddag noodig had gehad, om hem te schrijven. En zij moest lachen, wanneer, in het eerst slechts zwak, maar steeds dui- Een noodlottige brand heeft Maandagavond kort na half tien de wijk buiten de Haarlemmerpoort te AMSTERDAM in rep en roer gebracht. Op den hoek van de Van Benningenstraat en de Van Limburg Stirumstraat heeft de heer H. van Eykelenburg een tapperij en slijterij. Met zijn vronw en zes kinderen bewoont deze het onderste bovenhuis van perceel 78 aan de Van Beuningenstraat. Vijf van zijn kinderen waren alreeds te bed ge bracht, een jongetje van rnim twee jaar, Herman, sliep mat een broertje van 9 en een zusje van 11 jaar in een klein kamertje naast de voorkamerin een alkoof achter de voorkamer waren twee meisjes van 7 en 9 jaar, Hendrika en Trnitje, te slapen gelegd. Omstreeks half tien, terwijl vader en moe der met eenige bezoekers in de tapperij zaten, begaf zich de oudste dochter van het echt paar, een flink nit de kluiten gewassen meisje van 15 jaar, naar boven om wat te halen. Zij droeg in de hand een petrolenm-gang- lampje van het bekende model. Het meisje heeft veel last van kramp in de handen en werd daardoor juist overvallen, toen zij zich voor de deur van de alkoof achter de voor kamer bevond. Zij liet het lampje vallen, de peer brak, de petroleum verspreidde zich en vatte vaar. Ontsteld liep het meisje naar beneden om haar ouders te waarschuwen. Het jongetje van 9 jaar in het kleine kamer tje, dat nog niet in slaap was, bemerkte onraad, doordat zyn muts begon te branden; met zijn elfjarig zusje liep ook hij door de voorkamer naar beneden om vader en moeder te roepen. Het tweejarig broertje lieten de kinderen liggen, denkende dat de brand niet zoo heel erg was. De ouders snelden naar boven naar de alkoof en redden daaruit de beide meisjes, die reeds deerlijke brandwonden hadden be komen aan de armen en het gelaat. Geen van hen beiden dacht aan het jongste kind dat nog in het zijkamertje sliep. Op dit oogen blik had het nog zeer goed gered kannen worden, maar de vader verklaarde later, op de vraag waarom hjj zyn jongste kind niet had medegenomen „Ik wist zelf niet dat het kind daar nog laganders had ik het gemakkelyk kannen weghalen." Inmiddels was de brandspuit van het Haar lemmerplein ter plaatse gekomen, enkele minuten nadat het alarm was gegeven. Hoe spoedig echter de hulp kwam opdagen, het was reeds volstrekt onmogelijk het brandende huis binnen te gaande vlammen sloegen nit de drie ramen van de eerste verdieping. Toen de brand gebluscht was onder leiding van den hoofdbrandmeester Proost, die voor den heer Nienwenhuis den dienst waarnam, werd de tweejarige Herman voor dood opgenomen. De beide gewonde dochtertjes, Trnifje en Hendrika, werden door de brandweer verbon den en vervolgens per rijtuig naar het Wil- hel mina-Gasthnis gebracht, waar ze ter ver pleging zijn opgenomen. Beiden hebben ern stige brandwonden bekomenvan een van haar is de toestand zelfs bedenkelijk. De vrouw van Van Eykelenburg bekwam bij het redden der kinderen lichte brandwon den aan de handen. Hygiène op do spoorwegen. Door de H. S. M. is aan de station» eene waarschuwing aangeplakt, waarbij de reizigers er op worden gewezen, dat het verboden is, in de wachtkamers, op de perrons en in de rijtuigen te spuwen. Deze maatregel wordt ook in België en Dnitschland toegepast. Het personeel wordt aanbevolen hierop een streng toezicht te houden. delyker, uit de brieven van den majoor berouw kloDk. Hij had tien jaar lang den ritmeester gekweld, om Lena toch weg te zenden, en nu hij zyn zin had gekregen, sprak het bijna uit eiken regel van den brief, dat hij Lena verbazend miste. Er kwamen allerlei bezendicgen van hem aaneerst slechts spaarzaam en van kleinen omvang, dan meerdere malen, en tenslotte van zulke afmetingen, dat de gene raalsweduwe en alle jongedames er ten zeerste over verwonderd waren. Groote manden vol druiven, kisten vol zoetigheden, bloemruikers van een kostbaarheid, zooals de majoor in zijn bewogen jonggezellenleven misschien nog nooit aan een dame had gezonden en die in deze kostschool steeds de noodige uitroepen van ver- en bewon dering uitlokten. En er kwamen ook brieven van George, die, trots de waakzaamheid eener twintig jarige ervariDg der generaalsweduwe, toch in handen van Lena kwamen. Het waren minnebrieven van een bijzonderen aard, zwaar van stijl, maar zóó en niet anders kon de groote George schrijven. Lena kuste de brieven, en verborg ze, en haaide ze te voorschijn om ze opnieuw te kussen. Zij was gelukkig! Steeds kletterde de regen tegen het ven ster, een koude wind kwam uit het Weser- dal en veegde de straten en tuinen schoon. Lena breidde de armen uit en keek over de tuinen heen naar de bergen, waaraan de wolken als zware sluiers hingen. Berg en dal en Weser en stad nu had ze een thuis 1 HOOFDSTUK IV. Zij ontmoetten elkaar maar zelden. In de middaguren, na den maaltijd, wanneer de generaalsweduwe haar kamer hield, om, zooals ze beweerde, te stadeeren, terwijl ze in waarheid een dutje deed en wanneer juffrouw Von Baggersen zich eveneens op haar kamer had teruggetrok ken, om eveneens te studeeren. en mis schien eveneens sliep in dit korte mid daguur, wanneer eene der vriendinnen dap per genoeg was om Lena te vergezellen, dan ontmoette zij hem. Het vond steeds plaats onder hetzelfde voorwendselzij moesten naar de p ist om postzegels te koopen (het was namelijk een van de eigenaardigheden van de gene raalsweduwe, dat, oudaoks dat er in haar huis veel postzegels werden gebruikt, ze nooit kon besluiten eenigen voorraad te koopen) maar dadelijk bij het postkantoor sloegen de meisjes rechtsaf de smalle bergstraat in en met kloppende harten ging het de laatste huizen voorbij,dan den veldweg op en eindely k diep ademhalend het donkere bosch ia. De betoovering van het vreemde en angstige lag over deze tochtjes van enkele minutendicht tegen elkaar aan gedrukt voortgaande,met groote,vreesachtige oogen, haastig, steeds omkijkende of niemand volgde, van elk kind schrikkend, dat over de straat liep en dan eindelijk over het slapend Oldeslo triomfeerend, doordat zij er middendoor gestapt waren en niemand haar op den verboden weg had bespion- neerd. Het groere woud scheen zich met zijn beschermende armen over de beide meisjes te ontfermen en er ging een zucht van verlichting uit hare boezems op, waaneer zij de stad achter zich hadden. Dan kwam George. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1