Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Is 't met Ie graverij gedaan, dan vinden, ze werkzaamheden bij de dioogmalring In den herfst liggen jongelingen enjonge- dochters bij groepen op het land, om de aard appelen te delven. Steeds onder en bij el kaar op het veld. Heeft zoon meisje in den herfst een aar- digen stuiver in huis gebracht, menig ouderen- paar ontzegt haar nu >ok niet de deelname aan het geregeld kroegioopen op Zaterdag- of Zondagavond. Onze politie weet maar al te goed, wat bacchanaliën men in die kroegen dik wijls aanricht, en vechtpartijen onderling en tegen de openbare macht zijn geen zeld zaamheden. Voeg daarbij nog de vele gelegenheden met verboden verkoop, waar men dikwijls samenrot, waar maar al te vaak vechtpartijen ontstaan, die meermalen op den openbaren weg worden voortgezet. Het is der politie onmogelijk, bij haar betrekkelijk gering aantal leden, in verband met de uitgestrektheid van zoo'n kolonie, al deze ongerechtigheden te bezweren ol te voorkomen. Zie, uit dergelijke oogpunten beschouwd, wordt een meisje met een mes zeker een minder vreemde verschijning: gevolg van 't opgroeien in een atmosfeer, waar znlke zaken zijn te verwachten. ANNA PAÜLOWNA. Na een ziekte van slechts enkele dagen, die zich aanvanke lijk volstrekt niet zoo hopeloos liet aanzien, overleed plotseling de heer J. C. van Wijk. in den ouderdom van 46 jaar. Waar iemand wordt opgeroepen in de kracht van den mannelijken leeftijd, 't zij onder geringen of grooten, daar is zijn heengaan niet enkel een smartelijk, maar ook een onherstelbaar vérlies voor echtgenoote en kinderen. Doch waar de overledene tevens was een man, die deelnam aan het leven om hem heen, daar is bovendien dat heen gaan een verlies ook voor de gemeente. En zóó iemand was de heer Van Wijk! Het lief en leed van Anna Paulowna ging hem ter harte als weinigen, en wkt ook onder nomen werd om den bloei dezer plaats te bevorderen, bij hèm kon het op belangstel ling rekenen. En de burgerij, zij wist, zij gevoelde dat. Zij nam hem op in het bestuur harer ver schillende instellingen, overtuigd dat haar keuze goed was geweest. Hij hóórde er nu eenmaal bij, heette het ten laatste, 't Was of het niet goed kon gaan, indien hij er aan ontbrak. En toen nu eindelijk de heer Van Wijk, door het vertrouwen zijner medeburgers, ook in de Raadszaal de belangen onzer gemeente zou mogen behartigen, toen zullen er wei nigen zijn geweest, bij wie deze keuze afkeu ring zal hebben gevonden. En nu, zijn verleden ligt daar als het krachtigst bewijs, dat dit vertrouwen niet werd beschaamd. Is het dan wonder, dat de tijding van zijn plotseling heengaan uit ons midden voor allen een pijnlijke verrassing is geweest Weggerukt nog in den Zomer zijns levens, zijn wij overtuigd, dat hij nog zoo véél had kunnen doen in het belang en tot bloei dezer jeugdige gemeente dat hij bovenal als Raads lid en Wethouder een leegte achterlaat, die moeilijk zal aan te vullen zijn. WINKEL. De markt te Winkel heeft haar besten tijd alweer gehad. De boomvruchten zijn nagenoeg verkocht. En wat er nog is, bezit uit den aard der zaak genoeg duurzaamheid, om eenige dagen te blijven liggen. Het bestuur heeft daarom besloten, voortaan niet meer te markten op Donderdag, maar alleen des Dinsdags. LUTJEWINKEL. Woensdag j. 1. werd het twee-jarig doch tertje van een molenaar in den Braakpolder zoo door een molenwiek getroffen, dat het oogenblikkelijk aan de gevolgen is bezweken. WINKEL. De belangstelling in het herhalingsonder- wijs in onze gemeente is nog grooter dan men verwacht had. Toen de lessen deze week begonnen, daagden 30 leerlingen op (22 jon gens en 8 meisjes). Treurig ongeluk. Te EPE had in de buurtschap De Woeste een treurig ongeluk plaats. De broeders Hendrik, oud 22 jaar, en Dries de Weerd, oud 16 jaar, waren gaan grint graven. Toen zij wat lang uit bleven, zond hunne moeder er een jonger broertje van 12 jaar heen, om te zien waar zij waren. De jongen vond zijn broers niet bij of in het grintgat, wel hun jassen. De moeder vermoedde, dat zij een buurpraatje waren gaan houden. Toen zij echter nog niet spoedig thuis kwamen, ging de vader eens kijken en vond den put ingestort' Met behulp der buren ging men aan 't graven en vond de lijken van Hendrik en Dries pl. m. een meter onder het zand, den oudste zelfs in staande houding met den schop in de hand. Het onheil had vermoedelijk 's middags reeds plaats gehad. In het begin dezer week, Maandag, reden twee bereden agenten van de Amsterdamsche politie op den Middenweg in den BUIKSLOTERHAMPOLDER. Voor hen uit ging een polderwagtn, beladen met bieten, en een tilbury, waarachter de heer J. Duinker, machinist en opzichter over dijken en wegen van den polder, liep. Het paard van een der bereden agenten sloeg plotseling op hol, naar men zegt door het.schrikken van een hond, die onverwachts een sloot oversprong. In vliegende vaart ging het schichtige dier er van door. De beangste berijder moet, naar ooggetuigen vertellen, wel driemaal tegen den machinist Duinker geroepen hebben„Denk er om, pas op Doch deze scheen doof. Mogelijk was het geraas van de beide wagens in het kiezel de oorzaak, dat hjj niets van het geschreeuw hoorde. Een ongeluk was nu onvermijdelijk. Paard en ruiter stortten zich op den onge lukkige, die, evenals de politieagent, gewond weid en onmiddellijk bewusteloos was. Dadelijk schoten eenige voorbijgangers, be woners van Buiksloot, toe. om de behulpzame hand te bipden. De politie-agent en het paard waren in staat na een half uur naar Amster dam terug te keeren. De toestand van Duinker was echter zeer ernstig. Hij bleef bewusteloos. Men bracht hem in allerijl per brancard naar het Binnen gasthuis, waar hij helaas overleed, zonder bij kennis te zijn geweest. Duinker was een oppassend, oprecht en degelijk man, die hoog in aanzien stond bij zijne superieuren, het bestuur van den Buik- sloterhampolder. N. v. d. D. Door gassen bewusteloos. Aan de gemeente-gasfabriek Oostzeedijk te ROTTERDAM, waar men gistermorgen bezig was de nieuwe fabriek voor watergas in orde te brengen, zijn vier personen, die zich tegen het nadrukkelijk verbod in op het dak hadden begeven, ten gevolge van de giftige gassen bewusteloos geraakt. Eerst na geruimen tijd gelukte het den politie-dokter, hen weer bij te brengen door middel van kunstmatige ademhaling. WIEBINGERWAARD. Op Zondag 16 Nov. ei. zal door het Too- neelgezelschap Potharst en Verhagen worden opgevoerd: „Beaujolais", de Goochelaar van Montmoreney, Tooneelspel in 6 bedrijven. WIERING ER WAARD. De school wordt hoe langer hoe meer ontvolkt door het heerschen van de besmet telijke keelziekte. Reeds zijn twee kinderen aan diphtheritis overleden, 't Is te hopen, dat deze gevreesde ziekte zich niet verder zal uitbreiden. WIERLNGERWAARD. Het herhalingsonderwijs is deze week be gonnen met 7 leerlingen, n.1. 6 jongens en 2 meisjes. Overreden. Door de stoomtram van Antwerpen naar Bergen-op-Zoom is, ter hoogte van STA- BROECK, de secretaris dier gemeente over reden. Hij was met zijn verloofde naar Antwerpen geweest om meubels te koopen, doch geraakte door te vroeg uitstappen onder de tram, met het gevolg dat beide beenen hem werden afgereden. Hij is reeds overleden. „OnsBelang", station HEER HUGOWAARD. 5 November, aanvoer 18850 stuks kool, roode kool f4.a 6.25, kleinere f 1.60 a 3.76, gele f 3.76 a 6.60, kleinere f 1.a 3.25, witte f 2.70 per 100. 6 November, aanvoer 24760 stuks kool, roode kool f 4.50 a 6.50, kleinere f 1.80 a 4.—, gele f 8.60 a 4.76, kleinere f 1.10 a 3.25, witte f 1.20 a 3.26 per 100, uien f 1.— per baal. 7 November, aanvoer 24260 stuks kool, roode kool f 4.60 a 6.26, kleinere f 2.60 a 4. gele f 3.60 a 4.76, kleinere f 1.60 a 3.25, witte f 1.a 3.per 100. —„Nieuw Leven." Station NOORD- SCHARWOUDE. 5 Nov. Aangevoerd ruim 16000 stuks kool. Roode kool f 6.a f6.60, kleinere f 2.40 a f 4.50, kleinste f 1.— a f 2.10, gele f 3.— a f 3.50, kleinere f 1.80 a f 2.80, witte f 2.30 a f 2.80 per 100. 6 Nov. Aangevoerd 21260 stuks kool. Roode kool f 4.50 a f 6.26, kleinere f 2.a f 3.75, kleinste f 1.— a f 1.80, gele f 2.80 a f 8.50, kleinere f' 1.40 a f 2.40, witte f 2.— a f2.80, f 1.a f 1.80, nep f 0.65 per 50 K.G. 7 Nov. Aangevoerd 24700 stuks kool. Roode f 6.— a f 6.60, kleinere f8.—af 4.76, kleinste f 1.20 a f 2.80, gele f 3.a f 3.76 kleinere f 1.60 a 2.80, witte f 2.80 a f 3.60 per 100. Uitslag van de publieke ver horing voor den tijd van 4 jaren, van de bermen en overhoeken langs de tramlijn WognumSchagen, vanaf de Langereis, onder Nieuwe Niedorp, tot Schagen, op Donderdag 6 Nov. 1902, in de herberg van den heer C. Kieft te WINKEL perc. 1 f 60.—, huurder D. Koorn 2 8.50, D. Kuilman 8 „66.J. Koomen Hz. 4 op 30.opgehouden. 6 69.huurder P. Witsmeer 6 64.—, D. Keesman 7 69.S. Wardenaar 8 28.—, W. Smit 9 21.—, A Bronder 10 op 68.opgehouden 11 82.huurder G. Smit 12 85.T. Smit. Dezer dagen hadden de ver kiezingen plaats van Hoofdingelanden voor de Hondsbossche en Duinen tot PETTEN. Dinsdag werd te Limmen herkozen de heer P. Pepping aldaar, voor het 3e-District Duin kavel. Woensdag werd voor het le District van Waterland gekozen de heer A. Honig Cz. te Heemstede. Aftredend was de heer P. Laten- stein te Zaandam. Voor het 3e District van Waterl&o'a werd Donderdag gekozen de heer P. Olij' te Groot schermer, in de plaats van den heer E. Dekama te Alkmaar. Eenige dagen geleden werd gemeld, dat de 2e luitenant M. van het le reg. inf. te DEN HELDER bij het jagen, door een ander officier niet gevaarlijk in het been werd gewond. Latere berichten evenwel doen zien, dat dit jachtongeluk ernstiger is dan aanvankelijk gedacht werd. Het schot een dubbel schot, dat niet door een officier, maar door een burger was afgegeven, heeft het rech terbeen over 6 cM. boven den enkel geheel verbrijzeld, en zeer waarschijnlijk zal dejonge officier voortaan voor het leger onbruikbaar zijn. Onder den trein. Ter hoogte van de Tweede Rosestraat te ROTTERDAM stapten Donderdagnacht de hoofdconducteur R. W. Jansma en de remmer J. P. Cramer, beiden in dienst der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, uit een stil- staanden goederentrein, komende uit de rich ting Dordrecht. Zij bleven een oogenblik staan op de rails naast dien trein met den tremmer B., en door de duisternis bemerkten zij niet, dat uit de richting IJselmonde een achteruitrijdende trein aankwam, hoewel deze trein toch behoorlijk verlicht was. Te laat werden zij den trein gewaar. Cramer werd gegrepen en door den trein overreden. Zijn hoofd werd verpletterd en de romp in tweeën gesneden. De hoofdconducteur Jansma werd door den trein tegen den grond geploft, doch kwam gelukkig tusschen de rails terecht. Hij had, door het bloed van Cramer bespat en liggende naast diens verbrijzelde ledematen, de tegenwoordigheid van geest zich, niette genstaande zijn linkerbovenarm door den val gebroken was, plat tusschen de rails te leggen. Vóór de locomotief van den over hem heen rijdenden trein hem bereikte, werd gelukkig op den stilstaanden goederentrein het onheil bemerkt. Een noodsignaal werd gegeven, de rangeerende trein tot stilstand gebracht en afgekoppeld en Jansma uit zijn gevaarlijke positie verlost. Hij is daarop naar het zieken huis gebracht. De tremmer B. kwam met den schrik vrij. Op 11 November a. s. zal te St. PANKRAS een rijkstelefoonkantoor, in ver binding met Alkmaar, voor het algemeen verkeer worden opengesteld. Uitslag der verkooping van 1 de boerenplaats, toebehoorende aan Dr. A. J. J. Kloppert te Hilversum, gelegen in het Koegras, onder Callantsoog. ten overstaan van den Notaris C.L. van den Bergh alhier gehouden. Sectie B, groot 5.42.00 H.A.opbrengst f 4686.Sectie B, groot 15.54.40 H.A.op brengst f 15806.40. Sectie B, groot 15.—. H.A.opbrengst f 5333.34. Sectie B, groot 12.40.40 H.A.opbrengst f 7688.80. Sectie B, groot 5 H.A. opgehouden. Sectie B, groot 5 H.A:opbrengst f 2500. Uitslag der verkooping van zeven boerenplaatsen, onder de gemeenten Den Helder en Callantsoog. toebehoorende aan wijlen den heer J. van Embden en vrouwe W. D. Loopuit, ten overstaan van de Notarissen C. L. van den Bergh alhier, A. Moll te Doetinchein en N. Th. Ladenius te Arnhem, alhier gehouden In het Koegras, gem. Den HelderHuiB, boet, enz., sectie C, groot circa 72.29.20 H.A. Verkocht voor f 61616.Huis, boet, enz., sectie C, groot ongeveer 70 93.00 H.A. Ver kocht voor f 31095. Huis. boet, enz., sectie C, groot circa 68.95.90 H.A. Verkocht voor f 29756.Huis. boet, enz., sectie C, groot circa 54.26.30 H.A. Verkocht voor f23927. Huis, boet, enzsectie C, groot circa 94.35.00 H.A. Verkocht voor f 23190. Huis, boet. enz., sectie C, groot circa 77.33.60 H.A. Ver kocht voor f23735.—. Onder CallantsoogHuis, enz., sectie B, groot circa 48.75.00 H.A. Verkocht voor f16425.Totaal groot 487 23.90 H.A.; totaal opbrengst f223.633. Daar is geen ontkomen aan: de Polderboeren en verdere gegadigden krijgen duur stalvee. Hoe belangrijk de in- koopen zijn, die onze bouwboeren in den herfst genoodzaakt zijn te doen, werd ons nog dezer dagen door cijfers duidelijk. Wij hoorden van een landman uit den Anna Paulownapolder, die reeds 80 gelde- koeien had gekocht, waarvan alle den prijs van f 200 te boven gingen. Dat heteekent Donderdag was het stalvee als vroeger. De handel leek iets stugger, ook al omdat de belangrijkste inkoopen reeds zijngeschied.Vette koeien waren stug, met verlaagde prijzen. De groote aanvoer, zoowel elders als hier, werkt nadeelig op de markt. Bij een kleinen aanvoer van vette schapen was de handel vlug met vaste prijzen. De heer H. W. te Wieringerwaard ontving de hoogste markt met f 28. Vette varkens blijven na een lang- zamen teruggang van 3 a 4 cent per K.G. thans prijshoudend. Bij den grooten aanvoei op de verschillende markten is een prijs- verhooging voorloopig niet te verwachten. „Tam wild" vond grage koopers; zuivel bleef prijshoudend. Eieren zijn langzaam-aan tot hun hoogsten prijs geklommen. Schagen, 8 Nov. 1902. J. Koolbebgbn, politieagent- nachtwacht alhier, heeft eervol ontslag uit zijne betrekking aangevraagd. Uitslag der openbare ver kooping te Schagen, van weiland, op Don derdag 6 November 1902, voormiddags 11 uur, in de herberg van den heer C. Zijdewind, ten overstaan van den notaris B. van der Veen te Schoorldam Weiland aan den Halerweg te Schagen, sectie G, nos. 202, 203, 206 en 205, groot 4 hectaren, 6 aren, aan den heer K. Jonker, voor f 6766.44 Eene buitengewone alge- meene vergadering van „Algemeen Belang" is uitgeschreven tegen Dinsdag 11 November a.s. De agenda luidtNotulenAdvies inzake het adres der West-Friesche Kanaal vei eeni- ging; Bespreking herdenking 300-jarig be staan der Juni-PaardenmarktVerkiezing bestuurslid (vacature-Vlaming.) We hebben in een vorig nummer van de Doechoborzen in Amerika verteld, die Christus zochten. De arme dwazen zijn op hun tocht door een geweldigen sneeuwstorm overvallen en dat heeft hun toestand nog ellendiger gemaakt dan die reeds was. Velen gaan blootsvoets, lijders aan longontsteking zijn talrijk onder hen, maar de aanvoerders gaan zonder omzien voort in de verwachting Jezus te zullen zien. De ongelukkigen voeden zich met wilde bessen en rauwe tarwesomtijds geeft een medelijdende kolonist hun wat eten, maar voldoende is dit natuurlijk niet. Revolutie-bouw. Te Anderlecht zijn een zestal werk lieden de slachtoffers geworden van het al te luchtig bouwen van een tweetal woningen. Het schaftuur was juist afge- loopen en de zes metselaars hadden hun werk aan de bovenste verdieping hervat. Van de vier opperlieden was er juist een de ladder opgeklommen met een bak kalk op den schouder, toen hij een ver dacht gekraak hoorde. Hij liet zich naar beneden glijden en waarschuwde zijn kameraden, die zich nog juist intijds door de vlucht konden redden. Voor de zes metselaars was het te laat. Plotse ling stortte de achterhelft van de beide huizen in en verpletterde de ongeluk kigen onder een massa puin en balken. Aanvankelijk durfde men de huizen niet te naderen, daar nog enkele muren overeind stonden. Een compagnie grena diers, die in de nabijheid aan 't exer- ceeren waren, rukte echter aan en begon het opdelvingswerk. Eerst werd voor den dag gehaald het vreeselijk verminkte lijk van den opzichter, en kort daarna slaagde men er in, een der werklieden nog te redden, maar met verschrikkelijke kwetsuren aan beenen en hoofd. Daarop volgde een derde metselaar, die ook zwaar gekwetst was. Eerst een paar uur later werden nog twee lijken gevonden. Een van de ge kwetsten is reeds in het gasthuis over leden. De beide ingestorte huizen waren de eerste, die door den aannemer gebouwd werden. Het parket heeft de teekeningen in beslag genomen en aan een deskun dige een onderzoek opgedragen. Als het kalf T e Steinbruch bijWatten- bach, in de buurt van Kassei, is een nieuw huis, dat op een erg afgelegen plaats was gebouwd, spoorloos verdwenen. Toen de eigenaar er naar kwam kijken, bleek dat dieven het afgebroken en al de afbraak weggesleept hadden. De bewaarder van het huis, die een paar uur ver woonde, kon den teleurgestelden heer des huizes als eenig overblijfsel slechts den sleutel ter hand stellen. De justitie doet het gebruikelijke onderzoek. Een dure kus. Een geneeskundige te Berlijn is deze week veroordeeld, omdat hij een jonge lame, die hem kwam raadplegen, tegen haar zin een kus had gegeven. De eisch was 3 maanden gevangenisstraf wegens beleediging. De rechter achtte het feit echter voldoende gestraft met een boete van 300 mark. Dinsdagavond verdron- gen zich ruim 30.000 menschen is Madisonsquare, New-\ork, om den uitslag der verkiezingenj- te lezen. Bij zulke gelegenheden wordt altijd vuurwerk afgestoken. Zoo ook nü weer. Men had gezorgd voor vuurpotten en zwermen op drie verschillende plaatsen. Plotseling ontbrandden tegeljjk met de eerste afdeeling.de tweede en derde.geheel onver wachts. Onder de toeschouwers ontstond een onbeschrijflijke paniek, die meer dan een half uur duurde. Dadelijk kwamen de ambulancewagens en 12 lijken werden spoedig weggebracht. Verschillende doo- den waren onherkenbaar vertrapt en verminkt. Thans telt men reeds meer dan 50 gewonden, van wie vele zeer ernstig. Een der menschen, die zwaar gekwetst werd, is in het hospitaal overleden. Dat brengt het aantal slachtoffers op 13. Een bepaalde verantwoordelijkheid voor het ongeluk schijnt niet vastgesteld te kunnen worden. Hoofdzakelijk schijnt het gemeentebestuur van New-York schuld te hebben, om de roekeloosheid waarmede het de slechte opstelling van de vuur werkmortieren heeft toegelaten. De WeenerZtg. meldt dat de Oostenrijksche minister van landbouw heeft besloten een landbouwschool voor vrouwen te stichten. Het programma omvat algemeene kennis van landbouw en veeteelt, doch laat ook gelegenheid open tot ruimere studie van bijzondere onderdeelen, als de melkerij, het tuinieren, bijenteelt,hoenderfokkerij,vee- en schapen teelt. De cursus duurt drie jaren. Candidaten voor het onderwijs moeten eerst een gymnasium of daarmede gelijk staande inrichting van onderwijs hebben afgeloopen. Aan de school wordt een modelhoeve verbonden voor het practisch onderwijs. Leerlingen die den cursus met vfucht hebben gevolgd, zullen dezelfde rechten hebben als hun mannelijke vak- genooten, die een landbouwschool hebben doorloopen. De dag van opening is nog niet vast gesteld. Er hebben zich voor de nieuwe school reeds 325 jonge dames aangemeld. Een verzekerde stem. Het verzekeringswezen breidt zijn werkkring gestadig uit. Zoo lezen wij nu in de „Fr. Ztg" in een bericht uit St, Petersburg, dat een tenorzanger van de keizerlijke opera te Moskou zijn stem voor 25.000 roebel heeft verzekerd. Zoo dra hij buiten staat geraakt, zijn groote rollen te vervullen, moet hem die som door de verzekering-maatschappij worden uitgekeerd. Er zal wel een bepaling bij zijn gemaakt over de wijze waarop over deze „invaliditeit" in geval van verschil zal worden beslist. De Magdeburger Ztg. verneemt.dat aan boord van de pakketboot Sithonia van de HamburgAmerikalijn op dej»Westkust vanwAfrika". ten gevolge van het springen van den ketel, zestien stokers en machinisten levend zijn verbrand. Russische gevangenis- toestanden. Een oproer in de ge vangenis van Lomza in Polen heeft zich aldus toegedragen Eenige gevangenen, die van Kiëf wa ren aangebracht, slaagden er in op de slaapzalen de bedden in brand te steken. In de verwarring, die hierdoor ontstond, gelukte het een 300 gevangenen, om te ontvluchten. De gouverneur der gevan genis vroeg aanstonds de hulp van een eskadron paardevolk, dat het grootste deel der ontsnapten achterhaalde en terugbracht. Is ontsnapping reeds in 't algemeen een droombeeld, dat de meeste gevan genen voortdurend bezighoudt, in Rus sische gevangenissen zal dat door de heerschende toestanden nog wel sterker het geval zijn dan elders. Een pas te Jekaterinenburg gevoerd proces heeft eens weer aan bet licht gebracht, hoe de spreekwoordelijke beruchtheid der Rus sische strafinrichtingen nog steeds ver diend is. De schuldige is hier gestraft, maar dit vonnis kan niet goedmaken het feit, dat er jaren lang onopgemerkt in een Russische gevangenis toestanden kunnen bestaan, als hier weer bekend geworden zijn. Voor eenigen tijd is nameljjk uitge komen, dat een zekere Foss, directeur der gevangenis te Jekaterinenburg, zich aan de verschrikkelijkste barbaarschheden heeft schuldig maakte en bovendien hem toevertrouwde gelden verduisterde. Hij liet de gevangenen werken ten voordeele van zijn eigen zak en als er iets aan mankeerde, liet hij ze geeselen met in zout gedoopte roeden. Een gevangene, die een poging tot ontsnapping had gedaan, werd zoo geranseld, dat hij één en al wonden wastoen deze begonnen te genezen, werden zij weer opengeslagen Een poging tot muiterp onder de gevan genen werd met zulke woestheid onder drukt, dat het vertrek, waar de strafoefe ning plaats had, een waar slachthuis leek blijkens de verklaringen der getui gen. Behalve geeselingen waren er andere tuchtmiddelen, die het stelsel van den directeur volkomen waardig waren. Daar bij had hij zulk een schrik onder het personeel, dat zelfs de dokter en de ka pelaan der gevangenis hem niet durfden te tarten. Maar toch bljjft het vreemd, dat niet een der cipiers, die wei»erj zijn beestachtige bevelen uit te voere daarom door hem aan de deur weV* gezet, eerder de onmenschelijke bel deling der gevangenen heeft «--■ I Foss is door de rechtbank te rinenburg veroordeeld tot drie jaar »e genisstraf, verlies van alle burgpr^' rechten, decoraties en medailles en bov dien tot vier jaar politie-toezicht zijn ontslag uit de gevangenis. De U* volking hiervan, die zoolang het slacht offer van zijn wreedheid is geweest hem zeker van harte welkom heete'n haar midden. Ui In het testament vans rijk en boosaardig Engelsch man men het volgende Aan mijn vrouw Elisabeth, die da i zij mijn domheid, mijn vrouw is gew den en met een te waardeeren volh ding mijn goeden naam door het 8|t' heeft gesleurd, vermaak ik jaarlt f 5 en het afschrift van het thans van rechtswege vernietigde test*' ment, waarbij ik haar universeel erf» naam had gemaakt van mijn vermr van 130.000. ^6D Ik vermaak 5 shillings aan mijn ai, Margareta O' Reil, die zich Zonda»8 plaats van naar de kerk te gaan, bedrinkt. Voor gezegde 5 shillings zjj van mijn begrafenis wegblijven zich thuis, te mijner gedachtenis, eett stuk in haar kraag drinken. Aan mijn „vriend" Charles Cunnerd vermaak in een negenoog (een soort van lamprei of prik), omdat ik geen bW voor hem kan achterlaten. Deze negenoor moet voor hem een zinnebeeld zijn dat ik hem als een slang aan mijn boezem gekoesterd heb, opdat hij mg iB de sociëteit als den gierigstcn kerel kon bekladden. John Abbot, mijn trouwe knecht, krijgt zes stuivers. Daarvan moet hij een strop koopen, opdat hem, als hij voor zijn boevenstreken wordt opgehangen en de sheriff den strop vergeet, ten minste het wachten op de plaats der terecht stelling bespaard wordt. Behalve de bovengenoemde legaten valt mijn vermogen ten deel aao de navolgende liefdadige instellingen (volgt de opsomming). Overover-grootmoeder. Zulk een zeldzame vrouw is thans het plaatsje Gjörvik in Hammerdal in Zwe den rijk, mevr. Lisbet Eiiazdotter. Het merkwaardige is, dat ook de drie tus- schenpersonen en de jonggeborene allen van het vrouwelijk geslacht zijn. Te Stockport heeft Woensdagavond een zware brand ge woed in oen katoenspinnerij, vermis delijk ten gevolge van een gebrek ih de electrische geleiding. Toen de brand uitbrak, waren in de fabriek 500 menschen aan den arbeid. Velen van dezen konden slechts met de uiterste moeite gered worden, een hunner be zweek aan zijn wonden, een dertigtal anderen moesten in het gasthuis ter verpleging worden opgenomen. De fabriek is geheel afgebrandde schade wordt op honderdduizend pond sterling geschat. Een Fransch duel. Een zekere markies De Dion en de socialist Gérault-Richard, beiden Kamer leden, moesten met elkaar duelleeren,wao! de socialist had den adellijken mijnheer een schop gegeven. Dinsdagmorgen vroeg te Neuilly ver scheen de markies in zijn automobiel, de socialist op zijn voeten, en het gevecht begon. Ieder met een sabel gewapend, sprongen de beide heeren volgens de regelen van de hooge kunst om elkaar heen. Bij de 10e reprise werd Gérault- Richard in den rechterarm gewond, waarna de geneesbeeren het gevecht deden staken. Beide vechtersbazen zijn volleerde duellisten. Dit was het 18e duel van De Dion, het 13e van aen socialist. Tot dusver is De Dion iD ai zijn duels overwinnaar gebleven. Hoewe ook Gérault-Richard een goed schermer is, bleek al onmiddellijk bij het begin van het duel de superioriteit van den markies. Men zou zoo denken, dat zoo ie8 moorddadigs in alle stilte gebeurde.0 neen- Een honderdtal toeschouwers, gewapen met photographietoestellen, woonden e ontmoeting bij. Als dat nu geen flau*® comedie is, weten we waarlijk niet. wat dkn dien naam verdient. Duur. De eigenaar va- een grooten winkel te Brussel had af zijn personeel van vele dames gela8<i ook Zondags te verschijnen. De danie8 echter weigerden en bleven Zondag* weg. De eigenaar ontsloeg het halsstarrig personeel en de dames hebben zich to den rechter gewend. In deze zaak 18 thans vonnis gewezen en de rechter heeft de dames in het gelijk gesteld en den eigenaar veroordeeld tot het ui - keeren van het loon over de maan October en bovendien tot 310 francs, uit te betalen aan elke winkeljufirou*) als schadevergoeding voor het onrecb matig verbroken contract. De rechtban was van oordeel dat, indien over dagsarbeid geen nadere bepalingen m het contract zijn gemaakt, de Zondag geacht moet worden niet als werkdag te gelden. Terecht waren dus de winkel juffrouwen weggebleven, en dit weg'

Schager Courant | 1902 | | pagina 2