niet èn conducteur Verwondingen door de glasscherven en eenige brandwonden door het kokend water, dat door den schok uit den stoomketel spatte. Later deelde men aan het blad mede, dat de locomotief bij de remise, tusschen Beverwijk en Velsen, zonder toezicht was gelaten, daar het juist schafttijd was, terwijl de stoker, belast met de zorg voor de machine, zich had verwijderd. Door een of ander toeval men zegt door in de nabijheid spelende kinderen was de bewegingsinrichting in wer king gebracht en voort ging het over de bekende Yelser voetbrug, door wissels en langs bochten door Velsen, Santpoort en Schoten, vaak vlak langs de huizen of kruisende wegen, op een tijd dat tal van schoolkinderen op het pad waren. Dat niet meer ongelukken zijn voorge vallen, is in hooge mate te verwonderen. De al te vlugge locomotief werd te Haarlem tusschen haar zuster en de tramrijtuigen genomen en ondanks haar zelve naar de remise teruggebracht. De tram vertrok een uur te laat. Uit Velsen meldt men nog aan de O. H. C. Het is nog niet bekend, of een kwa jongen den handel heeft overgehaald het terrein ligt open en vlak aan den weg dan wel, of een beambte van de maatschappij nonchalant geweest is. In Santpoort is een paard op hol ge slagen. Op het Kennemerplein is een machinist op de locomotief gesprongen, doch do rem weigerde, zoodat de machine met een flinken bons op de stilstaande liep, beide deukende. De stoomketel had geen water meer, zoodat deze elk cogeDblik had kunnen springen. Er is proces-verbaal opgemaakt HEER HUGOWAARD. Donderdag 15 dezer werd de alge- meene vergadering gehouden van het lJrot. Ondersteuningsfonds bij Ziekte al hier. Door ds. Brink werd de vergade ring geopend. Met genoegen constateert de Voorz., dat het fonds na de weder oprichting zich heeft mogen kenmerken door een rustigen, kalmen gang van zakenhet fonds is dit jaar flink voor uitgegaan. Spr.hoopt, dat de besprekingen en besluiten dezer algem. verg. mogen "zijn in 't belang van 't fonds. Door den Secr., den heer Brugman, worden vervolgens de notulen gelezen van de verg., gehouden 20 Pebr. 1902. Uit den aard der zaak waren deze zeer uitgebreid, aangezien in die verg. de noodige wijzigingen in Grondbeginselen en Reglement waren aangebracht voor de hervorming van het fonds. Daar geen op- of aanmerkingen, de notulen betreffende, worden geuit, wor den deze goedgekeurd, onder dankzeg ging aan den Secr. voor de uitvoerige en correcte teboekstelling, waarmeê de verg. instemt. Thans komt aan de ordeRekening en verantwoording van den Penning meester, den heer A. Groot. Uit diens verslag blijkt, dat 't vereenigingsjaar aanving met 151 leden. Door de her vorming van 't fonds in een voor hoof den van gezinnen en daarmee gelijk te stellen personen, werd 't ledental op 1 Maart 59, t. w. 51 mannelijke en acht vrouwelijke- In den loop van het jaar werden 4 nieuwe leden ingeschreven, terwijl 1 lid van de lijst werd afgevoerd, zoodat op 31 December 't ledental 62 bedroeg. Door 60 begunstigers werd bijge dragen de som van f 152.75. Onder de oude voorwaarden werd in de eerste helft van Januari nog uitgekeerd f 35.50 onder de nieuwe voorwaarden waren de uitkeeringen als volgtvan 1 Maart tot 31 December aan 3 leden elk f 18, aan 1 lid f 13.50, aan 3 leden elk f9 en aan 2 leden elk f 4.50totaal der uit- keering in 10 maanden f 103.50, ter wijl over het geheele jaar werd uitge keerd f 139. De andere uitgaven bestonden in f36.75 bodeloon; f32.38 aan drukwerk, porto's en administratiekosten, f 4 resti tutie aan leden, wat een totaal van uit gaven vormt van f212.13. Met het saldo der vorige rekening bedroegen de ontvangsten f514.76, zoo dat op 31 Dec. gewezen kon worden op een saldo van f 302.63, waarvan f300 is geplaatst op 's Rijks postspaar bank. Met applaus werd dit verslag begroet. De Voorz. dankte den Penningmeester voor zijn beheer en stelde voor, de rekening te accepteeren onder voorbe houd van nadere goedkeuring van den Raad van Toezicht, waarmeê de verga dering instemt. Vervolgens bekomt de Secretaris 't woord, om verslag uit te brengen over het jaar 1902. Spr. wijst daarin op den toestand van 't fonds bij de intrede van 1902, op de hernieuwing van 't fonds j in de vergadering van 20 Febr., op 't feit, dat in de bestuursvergadering van 3 April kon worden meêgedeeld, dat 59 leden onder de nieuwe voorwaarden waren toegetreden en een bedrag van j f 152.75 was toegezegd door een 60-tal begunstigers. Verder, dat 't bestuur na 3 April nog tweemaal vergaderde en steeds mocht worden geconstateerd, dat nóch bij toelating, nóch bij de inning der contributie, nóch bij de uitkeerin gen zich moeilijkheden hadden voorge daan. Éénmaal slechts was voor toetre- attest ding een geneeskundig geacht. Spr. eindigt zijn verslag met den wensch, dat het volgende jaar gekenmerkt moge worden door algeheele afwezig heid van wanklankendat 't fonds zich meer en meer zal mogen ver heugen in algemeene sympathie, zich uitend in toetreding van vele nieuwe leden, zich uitend óók in den steun van hen, die oog en hart hebben voor goede zaken. Mogen de leden, zegt Spr. aan 't slot, zonder onderscheid het fonds steeds beschouwen alleen als een toe vlucht in den nood, opdat ook de bestuursleden die belangeloos op zich genomen taak met liefde en toewijding, doch ook met genoegen, zullen kuifnen volbrengen. De Voorz. acht 't hartelijk applaus der vergadering 't bewijs, dat hij haar tolk is, wanneer hjj den Secretaris dank zegt voor zijn duidelijk en warm verslag. Bij de verkiezing voor bestuursleden worden de aftredenden, de heeren H. G. Brink, als Voorzitter, D. Stapel en Jb. van der Busse als leden met bijna alge meene stemmen herkozen. Allen aan vaarden deze benoeming. De heer P. Beers, die moet aftreden als lid van den Raad van Toezicht, geeft de vergadering in overweging, op hem geen stemmen uit te brengen, aangezien hij de gemeente gaat verlaten. Bij eerste stemming wordt gekozen de heer P. Wonder Pz., die echter bedankt, aange zien hij door allerlei functies reeds ge dwongen is, zoo vele vergaderingen bij te wonen. Een nieuwe stemming wijst den heer P. Meereboer aan, die de be noeming aanvaardt. Bij de rondvraag wenscht de heer Meereboer eenige inlichtingen omtrent zijne werkzaamheden als lid van den Raad van Toezicht, aangezien hij nog maar pas begunstiger is geworden en nog geen reglement heeft ontvangen. Door den Voorzitter worden deze inlich tingen verstrekt. Door den Secr. wordt ter sprake ge- bracht een aanvraag om uitkeering. Na bekomen inlichtingen is de verg. van j oordeel, dat in dit geval geen verdere j uitkeering moet worden gedaan, al kan zij zich met de eerste uitkeering wel vereenigen. Verder levert de rondvraag niets meer j op, zoodat de Voorz. de aanwezigen dankt voor hunne medewerking en met den wensch, dat 1903 voor 't fonds een goed en voordeelig jaar moge wezen, de vergadering sluit. - HARENKARSPEL, 16 Jan.'1903. J.l. Woensdagavond hield de Groenten- vereeniging „Waarland en Omstreken" haar gewone Voorjaarsvergadering. Van de 53 leden waren 20 ter* ver gadering aanwezig, Nadat de Voorz. met een kort woord de vergadering had geopend en de notu len der vorige bijeenkomst waren gelezen en goedgekeurd, deed de Penningmeester rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer- Daaruit bleek, dat een saldo aanwezig was ten bedrage van f 62.575. Overeenkomstig het reglement werd besloten, daarvan een bedrag van f 50 op de Rijkspostspaarbank te plaatsen. De rekening werd vervolgens goedge keurd en den Penningmeester dank ge zegd voor zijn gehouden beheer. Mededeeling wordt nog gedaan, dat de ten vorigen jare aan de zustervereeni- ging „Nieuw Leven" aangeboden f 15 als renteloos aandeel in de kosten van het marktwezen, niet waren geaccep teerd, daar men zich op andere wijze financiëel geholpen had. Bij de nu volgende Bestuursverkiezing werden de heer W. Zut (penningm.) en de heer K. Kuiper als zoodanig herkozen, de eerste met algemeene stemmen, de laatste met 15, terwijl 5 stemmen waren uitgebracht op den heer J. Bos. De herkozenen lieten zich hun benoeming welgevallen. Als ingekomen stukken werden ter tafel gebracht 1. Een afwijzende beschikking van het bestuur der Banne Harenkarspel, op het verzoek, om de wegenverpach- tingen om beurten ook in het Waarland te houden. 2. Een idem van de Directie der H. IJ8. M. tot het aanleggen van een los- en laadplaats voor groenten langs de ringvaart van Heer Hugowaard. Deze afwijzing was echter in bewoordingen gesteld, die hoop schenen te geven, dat een hernieuwd, met redenen omkleed en vooral een door anderen gesteund verzoek, wellicht betere resultaten zou hebben. Redenen daartoe meende men ook te hebben hierin, dat reeds een deel van het verzoek ten uitvoer was gebracht, nl.het aanleggen van dubbel spoor tot in de onmiddellijke nabijheid van de geprojecteerde oplosplaats.' Het bestuur werd dan ook in dezen diligent verklaard en zal weldra hernieuwde pogingen aanwenden, om het voorge stelde doel te bereiken. 3. Een schrijven van „NieuwLeven",om adhaesie-betuiging aan haar bekend ver zoek aan Prov- Staten van Noord-Hol land, om geen subsidie te verleenen aan een tramlijn DirkshornBroek, maar wel aan een, die tot eindpunt zou hebben het station Noord-Schar- woude. Na eenige discussie werd besloten de gevraagde adhaesie-betuiging te _i a v, u i„„„ 4flord voor den werkman de familie- recht uit den band te springen.Want er was „ood.g Iso. iLi- banden zullen hechter worden, «led. niet., dat.de Mndneht bepjntlde't Zon het marktwezen aan het station Noord Scharwoude, hoewel men zich niet ont veinsde, dat het verzoek van „Nieuw Leven" waarschijnlijk wel geen resul taat zou hebben. 4. Een schrijven uit Boskoop, om zich aan te sluiten bij de beweging tegen de hooge invoerrechten, door Duitsch- land te heffen op onze groenten en op gave te willen doen van de hoeveelheid, welke naar Duitschland wordt uitge voerd. Hoewel de datum, om zich bij deze beweging aan te sluiten, eigenlijk reeds gepasseerd was, besloot men, om kinderen hun ouders niet meer zullen gekomen zijn inderdaad, en vandaar al die 11r. 4a» mano^llöTI TTlfHir 't Wfl8 ftl' behoeven te onderhouden, soms ten koste van hun eigen bestaantje. Wanneer 50 menscben in onze gemeente elk 300 gld. pensioen zouden hebben, dan werd reeds ter plaatse een kapitaal verbruikt van 15000 gld., weer ten goede komende aan 't algemeen verkeer, De rede van den geachten spreker van a tot z te volgen, is ondoenlijk, aan gezien de redenaar zeer vlug ter tong is en dus moeilijk in zijn gedachtengang te volgen. Dit durven we wel verzekeren vereende krachten en met zulke voor gangers, de zaak zeker in goede richting gaat. Van de gelegenheid tot debat werd alleen gebruik gemaakt door den heer Van Krevelen ter weerlegging van een enkel bezwaar, en den heer Sijbrands, die maar niet begrijpen kon, hoe een kop koffie of thee of een pijp tabak niet tot de uitrusting van elk huisgezin zou be- hooren. De redenaar gunde elk zijn genoegentje in dat opzicht, maar toonde aan, dat genoemde zaken voor 't men- schelijk bestaan totaal onnoodig waren. „Waarom", zoo vroeg hij, „trekken de menschen suiker uit de bieten Eet de bieten en ge hebt de suiker en veel goedkooper ook." Hierna kregen we met behulp van den caleidoskoop een overzicht van de Dusseldorfer Tentoonstelling. Veel merkwaardigs werd ons op de witte muurvlakte te zien gegeven, terwijl de toelichting van den spreker ons een denkbeeld gaf van zoo'n grootsehe onderneming. t belang der zaak, daartoe toch nog dat allen zeer voldaan zijn huiswaarts over te gaan en na lange berekeningen gekeerd, met de overtuiging, dat met werd het bedrag aan groenten, uit Waarland en Omstreken naar Duitsch land verzonden, globaal vastgesteld op 500 wagons. Verder werd besloten, evenals vorige jaren weer voor gemeenschappelijke reke ning kunstmest aan te schaffen. Staande de vergadering werd ingeschreven voor 14500 K.G. superphosphaat en 1250 K.G. landbouwkalk. De deelname blijft zoowel voor niet-leden als leden nog enkele dagen opengesteld. Het laatste punt der agenda was „Brandbluschmiddelen". Deze bestaan te Waarland uit een brandhaak Dat er ook brandspuiten in de gemeente Harenkarspel zijn, daarvan heeft men hier bij gevallen van brand nooit iets ge merkt. Bij den grooten afstand van Dirks horn zou 't ook in de meeste gevallen te laat zijn, vandaar met de brandspuit naar Waarland te komen. Nu dit gedeelte der gemeente echter zoo dicht bevolkt wordt en er hier en daar zelfs geheele buurten ontstaan, is er in geval van brand vaak gevaar voor de belendende gebouwen. De laatste brand bewees dit opnieuw. Itlén perceel kon slechts door natgehouden zeilen behouden blijven, terwijl een regen van vonken op het school- dak terecht kwam. Algemeen achtte men het dus noodzakelijk, dat hierin verbetering kwam en dat ook in dit deel der gemeente een brandspuit ge- stationneerd werd. Met algemeene stem men werd dan ook besloten, in dezen een adres aan het Bestuur der Gemeente te richten en dit adres door geheel Waarland en Omstreken te laten circu- leeren. Bij de algemeene rondvraag werd sterk geklaagd over den ongunstigen toestand der wegen en besloten werd, om aan het Bestuur van den polder Heer Hugowaard en aan dat der Banne Harenkarspel een schrijven te richten, om hierop de aandacht te vestigen. In het belang van het laden van groenten aan de „Weelbrug," zal dan tevens aan het laatstgenoemde Bestuur verzocht worden, een gedeelte van de brugleuning- zoodanig te verplaatsen, dat dit laden gemakkelijker kan plaats hebben. Niets meer te behandelen zijnde, werd deze, voor „Waarland en Omstreken" zeker belangrijke vergadering met een opgewekt woord door den Voorzitter gesloten. menschen, maart was er niet, 't was een grap geweest, een hartelijke grap, uitstekend van stapel geloopen. Overal door de stad was het n. 1. per bulletin bekend gemaakt, dat uit pure blijdschap over de opening van den Noord-Oosterlocaal, te 8'/, uur een fak keloptocht zou worden gehouden doorZwol- le's straten, georganiseerd nota bene door ingezetenen van Ommen, met medewer king van het Dalfser fanfarekorps. De route was nauwkeurig aangegeven en enkele café's als pleisterplaatsen aange kondigd. En 't had ingeslagen. Den optocht achtte men de natuurlijkste zaak van de wereld, want bij zoo'n be langrijke gebeurtenis moest er wel iets plaats vinden. De handige grappenmaker zal zich zeker hartelijk hebben vermaakt. Dr. S c h a e p m a n. De Tijd ontving het volgende bericht r De toestand van dr. Schaepman is steeds vooruitgaande. Dr. Sampa, de geneesheer die hem behandelt, noemt het een vooruitgang zooals hij niet durfde verwachten. Alweer oen stenimachine. Ook door den heer C. vau de Stadt Hz., te Zaandam, is een steinmachine uitgedacht. Deze is van bescheiden omvang en wordt op een tafel of lessenaar geplaatst. Daarvóór bevindt zich op den grond een verhevenheid. Door hier op te gaan staan, wordt de machine door het gewicht van den kiezer, tot stemmen geschikt gemaakt, op dezelfde wijze als bij automatische weegtoestellen Het stemmen geschiedt door het verschuiven van een knop. Wanneer de kiezer zijn plaats verlaat, herstelt de machine zich in den vroe- Na afloop was het dan ook geen wonder, dat de Voorz. namens de ver gadering zijn hartelijken dank betuigde voor den zeer genotvollen en leerrijken £ei^n oes ai] - - - J Behalve dat zij op elk oogenbhk het aantal op iederen candidaat uitgebrachte stemmen aangeeft, telt zij ook het ge tal kiezers, dat aan de stemming heeft deelgenomen. Het uitbrengen van waar- delooze stemmen, behalve blanco-stem men, is buitengesloten, zoomede het WIERINGERWAARD, 16 Jan. 1903. De afd. Wieringerwaard van den Bond v. Staatspensionneering had Vrijdagavond het genoegen, den heer De Clercq van Bloemendaal als spreker te zien optreden. Na opening door den Voorzitter met de mededeeling, dat de spreker in den waan verkeerde, voor een Nutsvergade- ring te zullen optreden, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De heer De Clercq, ofschoon dus wel een weinig onvoorbereid, vergastte ons niettemin op een betoog vol gloed en vuur, vol warmte en sympathie voor de goede zaak. Hij wees er op, hoe ons volk van nature conservatief is en er niet zoo gauw toe overgaat, ingrijpende maatregelen te nemen. De zaak der Staatspensionneering is echter al van zoovele zijden bekeken, dat er nu alleen nog maar wakkere geesten behoeven op te staan, om als voorvechters baan te breken. Spreker wees op de mogelijk-1 heid, om desnoodig in eigen gemeente den grond te leggen voor pensionnee- ring van oude mannen en vrouwen. Een voorname kwestie zal dan worden uit den weg geruimd, nml. het gebruik maken van zeer oude en zeer jonge arbeidskrachten. In de toekomst zal dan alleen arbeid verricht worden door menschen in de kracht van hun leven. De arbeidsloonen zijn over het geheel te gering om voor den ouden dag te kunnen zorgen, daarom moet door den Staat worden aangevuld, waar in deze is tekort geschoten. Staatspensioen voor iedereen, rijk en arm, is de leuze en dat zonder premiebetaling. Daarvoor rekent men noodig te hebben per 50 millioen gulden. Maar hoe aan dat geld te komen Het Nederlandsche volk is rijk, want 't betaalt volgens spreker aan onnoodige uitgaven voor drank, koffie, thee en tabak zoo ongeveer 223 millioen gulden. En dan nog al die erfenissen in de zijlinie, geld voor verre neefjes en nichtjes, legaatjes waar men volstrekt niet op rekent, beloopende zoo ongeveer een som var, 100 millioen. Wanneer daar eens de helft van ten goede kwam aan 't rijk, dan waren we in eens uit den brand Zal het zoover komen De tijd zal 't leeren. avond, daarbij getuigende, in langen tijd niet zoo'n gezellige vergadering te heb ben bijgewoond. Onder daverend applaus werd den spreker dan ook een welge meend „tot weerziens!" toegeroepen. Dat deze avond voor de propaganda ook weer goede vruchten heeft afge worpen, bewees, dat er zich staande de vergadering 12 nieuwe leden aanmeldden, waaronder één dame. WIERINGERWAARD. O p verzoek van Burgemeester en Wethou ders zal aanstaanden Woensdag den 21 Januari a s., des namiddags 2 uur, in de gemeenteschool gelegenheid zijn tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie voor een ieder, 't Geldt hier ook weer den put dempen éér 't kalf verdron ken is dus een lofwaardige maat regel. Dat ieder er het belang van inzie. Het Departement KOL- HORN der M. 't N. v. 't Alg. hield j.l. Donderdag een vergadering, waarin besloten werd den Volksvoordrachten avond ongeveer half Februari te houden. Het program van dien avond belooft veel. Behalve een vertooning met ver klaring van lichtbeelden, zullen tal van voordrachten gehouden worden. Ook de gewaardeerde hulp van 't Fanfarecorps „De Eendracht" zal ingeroepen worden, om 't aangename aan 't nuttige te ver binden. Het Hoofdbestuur heeft wederom subsidie verleend zoodat een honderdtal kaarten, elk goed voor 2 koppen choco lade, uitgereikt zullen kunnen worden. Afgifte dier kaarten zal plaats hebben den 9 Februari, op nader te bepalen plaats. E ven als het vorige jaar stelt de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier wederom personen met een gezond gestel en eenige geschiktheid, in de ge legenheid zich onder leiding van den heer J Pronk te WARMENHUIZEN te bekwamen in de veeverloskunde. Leergeld betaalt de Vereeniging, plegen van fraude. Enkhuizen Stavoren. De dienst EnkhuizenStavoren is geheel gestaakt tengevolge van het ijs. In een woning in de Groensteeg te UTRECHT was een 2V2-jarig meisje door de ouders zoo dicht bij de kachel neergezet, dat tengevolge van de felle hitte, die uitge straald werd, de kleertjes in brand vlogen. Toen de moeder kwam toesnel len, was de kleine reeds geheel in rook en vlammen gehuld. Het arme schep seltje was op verschillende plaatsen met brandwonden overdekt. De huid van de armpjes en het aangezicht was verschrompeld en opge kruld als de bladen van een boek, hetgeen een afschuwelijken aanblik op leverde. Onder herhaalde jammerkreten had de_ overbrenging naar het politie bureau en vandaar naar het Zieken huis plaats. Te OUDE NIEDORP is een IJsclub opgericht, die reeds 70 leden telt. Het doel is hoofdzakelijk het aanleggen en onderhou den eventuëel van goede hanen. Het bestuur bestaat uit de heeren A. Wonder Pz., voorzit ter, C. Over van Verlaat, C. Rempt, M. de Jongh, A. Bart, J. L. Strijbis en M Kooij- man, secretaris-penningmeester. Van de 4 lotelingen uit NIEUWE NIEDORP, die Dinsdag te Den Helder zich hebben onderworpen aan het onderzoek naar lichamelijke geoefendheid en militaire bekwaamheid, zijn geslaagd de heeren E. Schild en S. van der Stok en van de 8 lotelingen uit Oude Niedorp de heeren K. van der Oord Jz. en P. Kooij Hz. Mazelen op URK. Op Urk heerschen de mazelen thans zoo hevig dat bijna geen huisgezin ervan ver schoond bleef. Van de 4tJ0 leerlingen der openbare school waren Dinsdag slechts ,..,r A ----o—o. 80 aanwezig. Een groot aantal jongere kin- verblljtkosten en gereedschappen komen deren zijn eveneens aangetast. Reeds kwa- voor rekening van den leerling. j men v<4e gevallen met doodelijken afloop Gegadigden kunnen zich in persoou v00r' aanmelden Zaterdag 31 Januari, des middags 12 ure, in het café Central te Alkmaar, na voorafgaande aangifte bij den Secretaris den heer W. Teengs aldaar. De „kunstavond" van de afd. HOOGWOUD van „het Nut" op Dinsdag 13 dezer, tegen een laag entrée ook toegankelijk voor niet-leden, mag als goed geslaagd worden beschouwd. Het publiek, vooral uit het dorp zelf, maar ook uit de andere deelen der gemeente in de kolfbaan van den heer O. Schermer talrijk samengekomen, was ten zeerste voldaan over de ernstige en luimige voordrachten van den heer Lamberts van Amsterdam, terwijl de muziek van den heer Post alhier (piano), en de zang van de aanwezigen het geheel voltooiden. Een goed geslaagde mop. Men meldt uit ZWOLLE: Wie van een relletje houdt, had gis teravond zijn hart kunnen ophalen in onze anders weinig bewogen stad. Er was een beweging en een drukte op de Groote Markt, op de Melkmarkt, in de Diezerstraat, zelden zoo gezien! Dichte drommen van zingende en joe lende jongens, meêvoerende giebelende meiden, verbaasde nieuwsgierigen van al- 1? i u Tt lerlei gading alles bewoog zich van hier En wat zal t gevolg zijn P erhoo- naar daar, van links naar rechts, zoekende ging en verbetering van den levensstan- naar een welkome gelegenheid om eens - LUTJEWLNKEL. Vervolg van het verslag der jaarlyksche leden-vergadering van de Land- en Tuinbouw- vereeniging „Lutjewinkel-Weere," gehouden op Dinsdag 13 dezer [zie vorig no De Voorzitter deelde mede. dat door hot bestuur de wenschelykheid uitgesproken was voor de bezittingen der vereeniging, bascules' enz een geschikte bergplaats te maken Naar aanleiding daarvan is reeds aan de Directie der tram gevraagd, om een der stilstaande abri's in bruikleen te mogen hebben. Het bestuur zou dan voornemens zyn, daarvan het middenschot naar achteren te plaatsen en vóór een deur te laten maken. Op bedoeld sehryven, dat pas verzonden is, is nog geen antwoord gekomen. Voorzitter vraagt of de vergadering ook deze wenschelijkheid 'erkent en zoo ja, welke som daarvoor beschikbaar kan worden gesteld. De vergadering kan zich met het bestuur in deze vereenigen en vindt goed, er f 20 k f 25 aan ten koste te leggen By het punt marktregeling vraagt niemand der aanwezigen, voor zoover dezen producten aangevoerd hebben, het woord. De Voorz, maakt hieruit op, dat de aan voerders met ons marktwezen, zooals dit tot dusverre geregeld was, tevreden zijn. Niemand ontkent dit. Niet zoo goed tevreden was de ter verga dering aanwezige kooper, de heer J. Korff, Spr. klaagde, dat de leveranciers te weinig werk maken van zuivere sorteeiing. Nog è.1 te vaak gebeurt het, dat groote en kleine, groene en witte, heele en halve aardappels door elkander in een zak zitten. Dit levert moeilijkheden en onaangenaamheden voor den handel op. Spr. zou het daarom wen- scholijk achten, dat hieromtrent voortaan strengere eischen gesteld werden. Dit zou vertrouwen geven in de markt on dus op

Schager Courant | 1903 | | pagina 2