Donderdag 22 Januari 1903. 1 -a7»l£ Jaargamg Mo. 3803. Binnenlandsch Nieuws. F ÜÏL L E T O N. ai Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. KureauICHAGKI, ï<aafa, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W I X R E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van den Raad der gemeente SINT MAARTEN, op Zaterdag 17 Januari 1903, 's morgens 10 ure. Afwezig wegens ongesteldheid de heeren Blom en Visser. Nadat de vergadering door den Wethouder Bruin is geopend, worden de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Geschiedt mededeeling omtrent de op 6 December 1.1. gehouden kasverificatie. In kas moest zijn en was aanwezig f1522.875. De Secretaris leest 2 verzoekschriften voor, n.1. van de heeren P. Peetoom en N. van Albada, hoofden der scholen te Sint Maar ten en Valkoog, verzoekende eervol ontslag uit hun betrekking tegen 1 Mei a.s., terwijl door den hr. Van Albada eveneens ontslag werd gevraagd voor zijne vrouw, Mej. J. C. van Albada-Beth, als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school te Valkoog. Besloten wordt aan de drie genoemden het gevraagde eervol ontslag tegen gemelden datum te verleenen. Nog was ingekomen een request van den heer A. Louw alhier, verzoekende hem in erfpacht te willen afstaan het perceeltje grond naast zijn nieuwgebouwde schuur, om daarop een woning te bouwen. Wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Komt in behandeling het punt der agenda: wijziging verordening tot regeling der onder- wijzerstractementen. De heer De Boer vraagt, welke redenen er toe hebben geleid, om de nieuwe verorde ning reeds nu te wijzigen, en of B. en W. een bepaald voorstel daaromtrent hebben. Spr. wordt medegedeeld, dat] deze zaak Maandag wel is besproken, doch wegens ziekte van den Burgemeester geen voorstel is gemaakt. De burgemeester vond het aan vangssalaris van de hoofden te laag, temeer omdat de Districts-schoolopziener onlangs te kennen heeft gegeven, dat verschillende bijbetrekkingen, zooals b.v. secretaris van een polder, niet meer door hen mogen worden uitgeoefend, omdat daarvan 't gevolg is, dat het schoolhoofd ter vergadering is en de kinderen hij den weg loopen. De heeren Slot en Rens meenen, dat zulks geen bezwaar zal opleveren, als die vergade ringen dan op Zaterdag of Donderdag worden gehouden. Voorts wordt nog meegedeeld, dat de bepa ling in de wet vrij zeker wel is gemaakt, opdat de werkzaamheden van een onder wijzer niet te veel afgeleid worden door alierlei bijbaantjes, terwijl een goed onder wijzer des te gemakkelijker zal zijn te krij gen voor goed loon. De heer Slot is van meening, dat men voor f 800.— sollicitanten genoeg zal krijgen en dat het z. i. voor het onderwijs niets zal hin deren als de onderwijzers vóór schooltijd andere bezigheden hebben. Na eenige verdere bespreking geschiedt mededeeling van de regeling der jaarwedden in de gemeente Haringcarspel, welke in overleg met de Wethouders zijn gevraagd. Deze zijn voor de hoofden aanvangssalaris f850.—, met 3 vijfjaarlijksche verhoogingen van f50. voor de onderwijzers f 600.na 10 jaren f650.—, na 15 jaren f700.—. De heeren De Boer en Rens kunnen zich met een aanvangssalaris voor hoofden in deze gemeente van f 850.—, voor onderwij zers van f 600.,wel vereenigen,doch wenschen slechts twee verhoogingen, n.1. met 10 en 20 dienstjaren f60.—. Hoewel er op wordt gewe zen, dat die verhoogingen dan zoo lang uit blijven, zijn de andere heeren daar ook voor, 0'- e n Oi) ffc r. Roman van M. GRAVIN VON BÜNAU. 0-0-0 4, „Heeft Irma je niet gezegd, wat haar scheelt, Ilse „Neen, zij was lief en goed, zooals altijd, maar ze wilde mij niet op mijn vragen antwoorden. Ik ken dat reeds bij haar. Wanneer haar iets drukt, dan bergt ze dat maar op, deelt er niets van aan een ander mede, al breekt haar ook het hart daarbij. Wanneer mij iets scheelt, huil ik een half uur, of mopper eens flink, en dan is het meestal voorbij. Irma en ik zijn ook zoo verschillend." „Ja, dat zijt gebuitengewoon ver schillend Ditmaal kan ik jo evenwel vertellen, wat Irma drukt.Wij zullen nu stapvoets rijden, Ilse, je spant je te veel in. Wij komen nog wel op tyd." „Heb je met haar getwist? Ik begrijp niet, hoe men met Irma twisten kan," „Ik weet niet, of het je bekend is, Ilse, dat we op Klokkenburg geen schatten ver zamelen „Landheeren klagen altijd"! antwoordde Ilse. „Ik wil je heusch niets voorjammeren. Ik moet echter geld hebben beslist. En daar ik anders niets los krijgen kan, wil ik de bibliotheek van haar vader ver- koopen. Dat heeft natuurlijk aanleiding tot ©en kleine botsing gegeven." zoodat de verordening in dien geest wordt gewijzigd. In de vorige verordening was hi t aanvangs salaris der hoofden f800.na 10 dienstjaren f 850.-, na 15 f 900.-, na 20 f 950.- dat der onderwijzers respectievelijk f 550. f 600.-, f 650.- en f 700.-. Besloten wordt, voor de met 1 Mei a.s. vaceerende betrekkingen van hoofden der voormelde scholen, oproepingen te plaatsen in de Vacature. Voor de periodiek openge vallen plaats van Armvoogd wordt metalge- meene stemmen herbenoemd de heer A. Wit te Valkoog. Hierna gaat de Raad in comité, aangezien een der leden iets heeft mede te deelen inzake het Algemeen Armbestuur. Na heropening wordt besloten, B. en W. op te dragen, eene instructie te maken voor het Armbestuur, of zoo er eene bestaat, indien noodig, te herzienaan welke instructie de leden zich zullen moeten houden. Wordt weder ter sprake gebracht het wer pen van vuilnis in de sloot van Lutjeweg. Door B. en W. was het maken van vuilnis- hokken besproken. De heer De Boer vraagt, of nog over dien dam van Schermerhorn is geschreven aan het Bestuur van den Ringpolderzoo ja, gaarne vernam hij dan het antwoord. Hem wordt medegedeeld, dat een brief door het Gemeentebestuur aan het genoemde Bestuur is geschreven waarop mededeeling is ontvangen, dat een schrijven aan den heer Schermerhorn is gericht, hem verzoekende den bewusten dam te doen opruimen en daarvoor in plaats een brug te maken. Van terzijde is hier vernomen, dat de hr. Schermerhorn daartoe on genegen is, omdat hij niet verplicht is, op zijn kosten daartoe over te gaan, doch dat hij voor het algemeen belang er niet tegen is, dat de Ringpolder zulks verricht ten koste van den polder. Het Bestuur schijnt daarvoor niet onver schillig, doch zou bepaald wenschen, dat de Gemeente en Banne Sint Maarten in de kosten bijdroegen. De heer Slot zou de Banne hier buiten willen laten, als niet belanghebbende, doch is er vóór, dat de gemeente bijdraagt, wat door anderen wordt beaamd. De heer De Boer stelt voor, een schrijven te richten aan het Bestuur van den Ring polder, te kennen gevende, dat, indien hetgeen is mêegedeeld, officieel is, de gemeente gaarne Wil mede betalen aan het opruimen van meergemelden dam en het maken der brug. Niets meer te behandelen zijnde, sluiting der vergadering. E en doofstomme vreemdeling, die zich sedert 1892 in het stedelijk armenhuis te AMSTERDAM bevond, is overleden. De politie heeft, zegt De Tijd, sedert zijn verblijf daar zich alle mogelijke moeite getroost, om te ontdekken wie de man was. Bijna drie weken vóór zijn dood werd ontdekt welke vreemde taal door hem.begrepen werd. Dit geluk viel ten deel aan den heer A. Harm te Amsterdam, belast met de zielen- zorg voor de roomsch-katholieke doofstommen. Deze hoopte nu heel de lijdensgeschiedenis van den man te vernemen. Maar Woensdag heeft de dcod plotseling een einde aan die nasporingen gemaakt. De betrokken gezant zal nu volledig over deze zaak worden ingelicht. Menschelijke woning? Men schrijft: Een bedeelde vrouw in de Friesche gemeente OOSTSTELLINGWERF, die alleen woonde, moest hare woning verlaten, omdat deze ongeschikt werd verklaard. De armvoog den verkochten daarop het krot voortwee gulden. „Irma's boeken wil je verkoopen Ilse zag haar zwager met wijdgeopende oogen aan. „De boeken, waar zij zooveel van houdt Maar ben jij dan heelemaal zjj tikte tegen haar voorhoofd. „Volstrekt nietslechts de geldnood, waarin ik verkeer, maakt het absoluut noodig." „Ik begrijp je niet, Kurt. Eerder hadt ge je paarden, ja ieder meubelstuk moeten verkoopen, dan Irma dit leed aan te deen. Zij, die door haar zwakke gezondheid zoo weinig vreugde heeftIlse's stem ver stikte in tranen. „Dat zult ge haar niet aandoenO, Kurtdat zou ja niet gedaan kunnen krijgen van jezelfdat weet ik welmaar dat je er slechts een paar minuten aan hebt kunnen denken hoe moet Irma dat hebben gekrenkt!" Kurt keek strak voor zich heen. „Je weet niet, hoe brandend de geldvraag voor mij is, Ilse. Het moet gebeuren." „Dat zal nooit gebeuren, dat vaders boeken in vreemde handen komen", zeide het meisje beslist. „Vooruit, schrijf nog vandaag aan mijn voogd. Hij moet de bibliotheek voor mij koopen. Dat ze dan weer aan Irma behoort, spreekt vanzelf. Maar de smart, dat gij, haar man, zulk een offer van haar kunt verlangen, die laat zich niet meer goed maken. Dat weet ik zeker." Zwijgend reden zij verder. Kurt keek zijne gezellin van terzijde aan. Een rimpel trok de fijne wenkbrauwen samen. De lip pen bleven styt op elkaar gesloten. „Ben je boos op mij, Ilse?" vroeg hij smeekend. „Boos? Neen ja, eigenlek toch wel 1" „Wees weer goed op me, Ilse,ik - WIERINGERWAARD, 19 Jan. 1903. De werkman van den heer K. had heden het ongeluk, met paard en rytuig op hol te slaan. De man viel van Lat kret en de wagen ging over hem heen. Gélukkig heeft hij zich niet zoo ernstig bezeerd, als had kunnen zijn en werd het paard spoedig tot staan gebracht. - WIERINGEBWAARD. Zondag j. 1. gaf de gymnastiekvereeniging „Olympia" een uitvoering. De zaal was matig bezet en de weg- blijvendenbehoeven geen berouw te heb ben. Bij den aanvang de mededeeling, dat een paar gymnasten niet meê konden werken wegens ongesteldheid. Wel werden die plaat sen welwillend aangevuld, maar men begrijpt, dat er van een goed geheel geen sprake kon zijn om de eenvoudige reden te weinig voor bereiding. Zóó met de gymnastische toeren, zóó met de tooneelstukjes met zang, ter af wisseling. 't „Geheimzinnig logement" flauw; - ,,'t Inhalen van den nieuwen Burge meester" dito. Wegens te groote rumoe righeid kon men geen woord verstaan. Gaat het in deze gemeente met veel zoo ook de 'gymnastiekvereeniging is er niet op vooruitgegaan. Er was niets nieuws onder de zon. De worstelstanden en het touwtrekken verwekten groote hilariteit. Het snelteekenen van den heer B. vond nogal bijval. Gelukkig, dat de Heldeische muziek voor de noodige afwisseling wist te zorgen. Overigens kan men ook van deze uitvoering getuigen, dat de belangstelling tegenwoordig op het vries punt staat. Evenwel gymnastiseert voortuw lichaam zal er de heilzame gevolgen van ondervinden. Moge bij een volgende gelegen heid met meer succes worden gewerkt. - Een twintigjarige boeren dochter te LUTTENBERG, gemeente Raalte, is sedert drie weken lijdende aan slaapziekte. Dagen achtereen slaapt zij door. Soms ont waakt zij voor een korten tijd en slaapt dan weer in. - ANNA PAULOWNA. De voordracht voor Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder bestaat uit de volgende heeren: 1. C. R. Waiboer; 2. D. C. Rezelman en 3. L. Metzelaar. - ANNA PAULOWNA. Op de jongste Nuts vergadering is tot commissaris-boekhouder benoemd de heer Jb Siikkër - ANNA PAULOWNA. Vergade ring van de Liberale Kiesvereeniging „Alge meen Belang", op Zaterdag 17 Januari, in „Veerburg". De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Als punt 1 van de agenda is aan de orde Het verkiezen van een bestuurslid, naar aanlei ding van de vacature ontstaan door het over lijden van den heer Prins. Er wordt geen voordracht ingediend. Na de stemming blijken 18 stemmen te zijn uit gebracht, waarvan echter niemand een vol strekte meerderheid op zich heeft weten te vereenigen. Bij herstemming wordt gekozen de heer Jn Blaauboer, die zijn benoeming aanneemt. Vervolgens is aan de orde: ballotage van den heer Jm. Blaauboer, die bij acclamatie als lid wordt aangenomen. Daarna is aan de orde punt 3Het stellen van een candidaat voor de vacature in den gemeenteraad, ontstaan door het overlijden van den heer Van Wijk. De gewenschte candidaten, bij gesloten briefjes kenbaar gemaakt, blijken te zijn de heeren G. Brands, K. A. Kaan, M. Kooij en C. Tijsen. De heeren Kaan en Tijsen verklaren echter, niet in aanmerking te willen komen, zoodat kan het niet verdragen, dat jij boos op mij bent." Hij drong zijn paard dichter tegen het hare en legde zijn hand op de kleine vuist in den lederen handschoen. „Irma mag mijnentwege haar boeken behouden. Ik zal trachten een anderen weg te vinden." Ilse's oogen straalden, „Ja, zoo is het nog veel mooier, dan wanneer ik haar de bibliotheek teruggeven moest." Zij drukte haar zwager harteljjk de hand. „Zeer lief van je, Kurt, en zij aarzelde „kunt ge je van mijn voogd geen geld laten zenden,toe toe Hg schudde het hoofd. „Neende zekerheid, die ik bieden kan, is te gering. Jou mag ik geen offer opleggen.Ilse nooit". Zij keek hem verwonderd aan. De harts tochtelijke tooD, de vurige blik zijner oogen, maakte haar verlegen. Dadelijk daarop schudde ze die onbehaaglijke ge waarwording van zich at. „Hier kunnen we wel galoppeeren ja Daar zie ik de heeren reeds vlug, wij mogen niet op ons laten wachten." Het overige jachtgezelschap was reeds voltallig aanwezig veleofficieren van het in de provinciestad liggende huzaren-regiment, die de jacht gearrangeerd hadden, en eenige landgoedbezitters uit dea omtrek in roode jachtrokken met zwarte mutsen en hoogen rijlaarzen. „Daar komt Geldern eindolyknu zijn we zeker voltallig zeide ritmeester Von Raven. „Wat drommelGeldern heeft een dame meegenomen. Zijn vrouw Ik wist niet eens dat die rjjdt". een keuze dient gedaan te worden tusschen de heeren Kooij en Brands. Na eenige bespreking wordt de heer Kooij gekozen tot candidaat dor Kiesvereeniging met meerderheid van stemmen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. - ANNA PAULOWNA. Vergadering van de Coöperatieve Winkel- vereeniging „Moed en Volharding", op Zon dag 18 Januari, in het lokaal van den heer G. Volder. Aanwezig zijn 22 leden. De Voorzitter opent de vergadering en betuigt zijn tevredenheid over den toestand der vereeniging, ofschoon pas in Mei opge richt, en spreekt den wensch uit, dat het reeds nu bereikte resultaat velen moge aan sporen, om als lid toe te treden. Daar dit de eerste algemeene vergadering is, zijn er geen notulen te lezen, zoodat onmiddellijk de penningmeester het woord krijgt, om zijn verslag uit te brengen. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten bedroe gen f 3473.03, de uitgaveD f 3235.28'/j, wat een saldo gaf van f 237.741I1. Hiervan ging af de inleg, rente, dividenden en reglements- kosten, zoodat er een batig saldo is van f28.32 De heeren Krabman en Jongejan, bij stem ming aangewezen om de verschillende be scheiden na te zien, verklaren, die in orde te hebben bevonden. Bij acclamatie wordt het batig saldo bestemd, om een reserve-kas te helpen vormen. Het bestuur stelt voor, de dividenden niet uit te keeren, daar die feitelijk bestaan in winkelwaren, maar dat ingeval van werke loosheid ieder lid zooveel aan boodschappen zal kunnen halen als het dividend bedraagt. Een voorstel, dat het bestuur (wanneer het soms weer eens werkzaamheden mocht heb ben van 8 tot 12 uur of van 2 tot 9), koffie en brood zal mogen gebruiken op kosten van de vereeniging, wordt aangeno men bij acclamatie. De heer D. Schenk geeft in overweging, of het niet wenschelijk zou zijn, rechtsper soonlijkheid aan te vragen. Het bestuur antwoordt, dat het dit tot heden steeds gelaten had uit vrees voor de kosten, doch belooft onderzoek. Hierna sluit de Voorz. de vergadering met den wensch, dat de vereeniging voortdurend in bloei moge toenemen. ANNA PAULOWNA. Vergadering van „Het Witte Kbuis", in Veerburg, op Zaterdag 17 Januari. De Voorz. opent de vergadering. De notu len worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Secretaris mededeelt, dat slechts vijf boekjes, behelzende het verslag van de 43ste algemeene vergadering, ter beschikking der leden zijn. Voorts doet het bestuur de mededeeling, dat de heer R. Dekker benoemi} is tot pen ningmeester der afdeeling. Uit de rekening en verantwoording, die nu aan de orde is, blijkt, dht de ontvangsten hebben bedragen f 435.295 en de uitgaven f 425.445, zoodat er een batig saldo is van f 9.85. De rekening wordt nagezien door de heeren C. Tijsen, J. Blaauboer en N. Raap, daartoe reeds in een vorige vergadering be noemd, en door hen in orde bevonden. Alsnu wordt de voorloopige begrooting, ten bedrage van f 483.85, aan het oordeel der vergadering onderworpen en bij acclamatie goedgekeurd. Uit deze begrooting bleek, dat het aantal leden tot 286 was geklommen. Verder stippen we alleen nog aan, dat het bodeloon van f 25.op f 30.is gebracht dat f 40.voor verpleging op Heideheuvei is uitgetrokken en besloten werd, om, na „Doet ze ook niet. Mevrouw Geldern is een blauwkous van het zuiverste water. Het is zijn schoonzuster, eigenlijk meer huwelijksverwantschap, dan bloedverwant' schap. De kleine Hansteineen mooi meisje." „Dus weer een dame meê op jacht", zuchtte ritmeester Von Enkevort. „Het was zoo mooi zonder die rokken bij onze jachten Zonder dames gaat het niet in het leven, maar bij het jagen zijn zij bepaald te veel." „Dat zyn ze ook", bevestigde luitenant Von Ortzin, een flinke jonge huzaren officier met een fijnbesneden gelaat, ener gieken mond onder een dichte blonde snor, met ernstige oogen. „Of zij rijden als de duivel zelf, den leider voorby, óf zij veron gelukken bij de eerste sloot. Dwaasheid, dat Geldern juffrouw Hanstein meebrengt." „Is jou dat werkeljjk zoo onaangenaam, beste Ortzin?" plaagde een kameraad. Jy rijdt den laatsten tijd bedenkelijk veel naar Klokkenburg." „Zij kan niet goed rijden noger zou haar iets kunnen overkomen", antwoordde de jonge officier zacht. „Daarom rijd ik vandaag niet als vos". „Ah zoo Do ritmeester lachte. „Geluk er medeOns kan de nieuwe regimentsdame uitstekend bevallen. Maar Geldern bewaakt de kleine met arends- oogen." Mijnheer Von Ortzin voelde zich onaan genaam getroffen, „Uw combinatiën zijn dwaas, ritmeester. Overigens is mijnheer Gendern niet de voogd van juffrouw Von Hanstein." „Neenalleen maar een galante zwager". De eigenaardige toon, waarop dit werd gunstige informatiën, een ijs-hooikist aan te koopen, zooals door Dr. Hamaker op de alge meene vergadering beschreven werd. Het bestuur deelt verder nog mede, dat da Holl. Spoorwegmaatschappij zich weder belast met het vervoer van besmette goederen, mits deze goed verpakt zijn. Bij rondvraag informeert de heer K. A. Kaan, of ook op advies van een dokter uit een an dere plaats, iets uit het magazijn mag wor den afgegeven. Het antwoord is bevestigend. Hierop sluit de Voorz. de vergadering. - WEERINGEN. Naar wij vernemen is alhier een tweede IJsclub opgericht, en wel aan 't Westeinde van 't eiland. Het bestuur bestaat uit de heeren H. J. Pool, voorzitter, en A. Peereboom, secretaris-penningmeester. - WEERINGEN. J.l. Zondagmiddag te 2 uur had vanwege onze IJsclub eene ringrijderij op schaatsen plaats. De baan was thans beter in orde en beter te bereiken dan de vorige maal. Velen waren dan ook aanwezig. Aangemeld hadden zich 2 dames en 15 heeren. Na afloop was de uitslag als volgt: afd. dames, le prjjs een vogel kooi met standaard, mej. G. Lont2e prijs, een ansichtkaarten-album, mej. T. Jongkind. Afd. hoeren, le prijs, een barometer, de heer S. J. Zomerdijk2e prijs, een wekker met standaard, de heer C. Bakker Pz.3e prijs, een inktstel, de heer S. Wiegman; 4e prijs, een portemonnaie, de heer Jb. Bruul5e prijs, idem, de heer N. Lont6e prys, een sigaren koker, de heer S. Russelman 7e prijs, een portemonnaie, de heer R. Keulen. De prijzen werden 's avonds met een toe passelijk woord uitgereikt door den Voorz. der IJsclub, den heer W. de Jong, in 't lokaal van den heer D. D. Lont. - WIERINGEN. Vergadering der afd. Wieriogen van de Holl. Maatschappij van Landbouw, gehouden op Maandag 19 Januari 1903, des avonds 7 uur, in het logement van den heer D. D. Lont. Aanwezig 22 leden. Na opening door den Voorz., den heer Cavaljé, worden door den Secretaris, den heer J. Bosker, de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde verkiezing van 3 bestuurs leden, aftredenden de heeren Cavaljé, Jb. Mos- tert en P. Keijzer, die allen werden herbe noemd en deze herbenoeming wederom aan namen. De heer S. Groeneveld bracht een uitge breid verslag uit van de Algem. Verg. op 19 September 1902 gehouden te Alkmaar. Namens de vergadering bracht de Voorzitter den afgevaardigde dank voor zijn nauw keurige aanteekeningen. Op voorstel van dokter Schagen werd be sloten om den heer Morra, kunstmesthandelaar te Alkmaar, te verzoeken, een lezing te willen houden over de behandeling van kunstmest, op 3 Februari a.s. Verder werd nog besloten, dezen winter een gezellige bijeenkomst te houden en wel op Dinsdag 10 Februari a.s., ten lokale van den heer D. Lont. De heer P. Keijzer nam op zich, om iemand van Schagerbrng als spreker te laten optreden. De kosten hiervan zullen door de afd. worden gedragen. - WIERINGEN. Op Vrijdag 16 Januari 1903, des avonds 7 uur, vergaderden ten lokale van den heer D. D. Lont een 17-tal personen, met het doel om pogingen in 't werk te stellen tot oprichting van een Hengsten-vereeniging, ter veredeling van 't paardenras op ons eiland. De heeren O. J. Bosker en Jb. Land man, die deze vergadering hadden uitgeschre- gezegd, viel Ortzin op. „Wat moet dat beteekenen De ritmeester haalde de schouders op. „Sla ze maar eens gade", antwoordde hij kort. Ortzin zette zijn paard in galop en reed de aankomenden tegemoet. Hij groette stijf, de toespelingen van den ritmeester hadden hem ontstemd. Ilse lachte hem eenigszins verlegen toe. „U is zeker wel boos, dat ik meegekomen ben vroeg ze zacht. „U houdt van geen dames bij de jachtmaar ik had zoo'n geducht verlangen en de Heks loopt be paald zeer braaf." Zijn ontstemming verdween voor den zoeten blik barer oogen. „Blijf dan tenminste maar bij mij", verzocht hij. „Mijn schoonzuster rijdt met mij", zeide Geldern koel. „Ik ben tegenover mijn vrouw rekenschap verschuldigd voor haar veilig heid." De jonge officier boog even. „Zooals u beveelt" Ilse keek hem treurig na, toen hij spoe dig daarop in langen galop eenige meters achter den leider aan, haar voorbijstormde. Zij moest op Geldern's verlangen haar paard inhouden. „Waarom toch Wij komen niet meer mede", zeide Ilse ongeduldig. „Laat mij daar nu maar voor zorgen. Ik ken het terrein. Wy buigen rechtsom, dan halen we ze bepaald in. Ik wil niet, dat je dadelijk in dien dichten hoop rijdt. De Heks ia dan moeilijk te regeeren." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1903 | | pagina 1