MET il KAB, La ii dli ooi, KAASBAK F. F. m 5 Metten, SPANBROEK. Donderdag 26 Maart iHOii 47ole Jaargang No. 3821. Uit en voor de Pers. Binneniandsch Nieuws, ^'"'AöviIfi^rEN7' TE tiUOP II Wit II O O I Te koop TE KOOP, Kreil, bij A. BAS, Wieringerwaard, Uit de hand te Koop of te Huur rr TE KOOP, Uit de hattd te koop te koop, Houthandel en.Stoomzagerij, SCHAGER SIIRHII1T In de Nieuwe Crt. lezen we De raad van den heer Troelstra (geen zgn. „politieke" werkstaking, maar zoo gauw mogelijk en zooveel mogelijk „economische" wei kstakingen), schijnt hier en daar te zullen worden opgevolgd. Wel heeft die raad ook in arbeiderskringen veel ontevredenheid gewekt. Al wie niet bij de S. D. A. P. is aangesloten, verzet er zich tegen, en ziet er niet meer dan een taktischen zet van de parlementaire groep der socialisten in, om de leiding der beweging in handen te houden of te krijgen. Zoo bevat het te Amsterdam verschijnende blaadje De Havenarbeider propagandistisch orgaan van den Nederl. Scheeps- en Boot- werkersbond (vroeger De Propagandist, redacteur A. C. Wessels) eeD artikel over den raad van „Het Volk", waarin gezegd wordt, dat, indien gedurende deze dagen telkenmale kleine stakingen uitbreken, die grootere na zich sleepen, het gevolg daarvan zal zijn, dat op den dag waarop een groote algemeene werkstaking tegen de „dwangwetten" noodig is, den meesten organisaties de kracht zal ontbreken. Wij missen den moed zoo gaat het voort om nog meer van het artikel te zeggen, omdat wij ons wellicht zouden laten verleiden tot dingen te zeggen, die onze be weging zouden kunnen schaden. Alleen kunnen wij niet nalaten, nog onze verbazing er over uit te spreken, dat Het Volk nu gaat voorspellen, dat een staking tegen de wetsvoorstellen niet meer gewettigd is. Als een werkstaking tegen de wetsont werpen nu niet meer gewettigd is, is zij het vroeger ook niet geweest, en dan betreuren wij het geld en den tijd, zoek gebracht, wat alleen ten voordeele is en zal komen aan de politieke partijen. Het beste is, dat het Comité van Verweer maar spoedig klaren wijn schenkt, den knoop maar doorhakt, anders zien wij het onge hoorde feit nog gebeuren, dat de redactie van Het Volk aan de arbeidersorganisaties de wet wel zal voorschrijven. Het artikel eindigt met de woorden, merk waardig om de plaats waar ze zijn neerge schreven, en op die plaats bijna ironisch „Arme arbeiders, wat wordt er met u gesold Mr. Troelstra 's houding wordt ook in het Sociaal Weekblad beoordeeld, en dat oordeel valt niet gunstig uitmen kan nu eenmaal Mr. Troelstra's optreden in de Kamer niet afscheiden van zijn houding buiten de Kamer, Is men, zoo zegt het Sociaal Weekbl. Is men het eene oogenblik bezig als ernstig man, dan treedt men in de andere rol on vermijdelijk op als acteur. Ditmaal zijn er voor de heeren van de S. D. A. P. wellicht bijzonder redenen om buiten de Kamer eens duchtig revolutionnair to zijn. Dit optreden is hun buitengewoon gemakkelijk afgegaan. Maar zou de heer Troelstra dan niet heb ben voorzien, dat hij in de Kamer met zijn makheid een gek figuur moest slaan Na tuurlijk, er kwamen van tijd tot tijd kracht termen tusschen anders zou het ook al te erg zijn maar de minister heeft niet ten onrechte van den sirenenzang gesproken. De wolfspooten kwamen te duidelijk onder de schapenvacht uit. Studentenbetoogingen te Budapesth. Vrijdag was het de sterfdag van den nationalen held 'der Magyaren, Kossuth. D e studenten te Boedapest vonden dit een gepaste aanleiding om te manifesteeren tegen de regeering. Zoowel aan de hoogeschool als aan het politechnicum staken zij de rouw vlag uit. Een poging der politie, om de betoogers uiteen te jagen, werd door de studenten beantwoord met het werpen van steenen en koolstronken. Tal van agenten werden gekwetst. Tenslotte verzocht een lid van het Huis van Afgevaar digden den studenten uiteen te gaan, aan welk verzoek zij voldeden. 's Avonds herhaalden zich de manifestaties in nog veel heviger mate. De „Köln. Ztg." meldt, dat honderden per sonen zijn gekwetst34 zwaargewonden werden in het hospitaal gebracht, in het club gebouw der onafhankelijkheidspartij werden 16 zwaar gewonden binnengebracht, twee gewon den waren stervende. De een werd ruggelings met een sabel doorstoken, den ander werd de slagader in den hals door een sabelhouw doorgesneden. Later werd aan hetzelfde blad gemeld, dat de beide studenten, want dat waren de doodelijk gewonden, overleden zijn. Des morgens kwamen 2500 studenten bijeen en trokken met rouw banieren naar het Huis van Afgevaardigden. Aan de „Voss. Ztg." wordt nog gemeld, dat de straten, waardoor de betoogende stu denten trokken, als het ware in staat van beleg verkeerden. In den Hongaarschen schouwburg, waar weder het tendenzstuk „Gott erhalte" werd opgevoerd, ging het ook buitengewoon rumoerig toe. Het is Zaterdag bar toegegaan in de Hongaarsche Kamer, naar aanleiding van de botsing tusschen de studenten en de politie Nauwelijks was de zitting geopend, of de oppositie begon Szell uit te schelden en te jouwenEr uit met den moordenaarBeul van 't volken dergelijke vriendelijkheden meer. Verschillende afgevaardigden van de Kossufh-partjj schreeuwden door elkander en schilderden in hartstochtelijke taal de voor vallen van Vrijdag, de brutaliteit der politie, die zelfs vrouwen en kinderen te lijf was gegaan, en de onverstoorbaarheid van den eersten minister, „terwijl de jeugd vermoord werd". De afgevaardigde Ratkay verklaarde, dat de onafhankelijkheidspartij alle discussie zou beletten, zoolang het hoofd der politie. Rudnay, op zijn post gehandhaafd bleef. Eensklaps riep een der leden„Er is politie in de Kamer." Dat was een sejn voor de geheele Kossuthpartij om als één man in de wandelgangen te stormen, zwerende geweld met geweld te zullen keeren. Het bleek evenwel een loos gerucht. Nauwelijks was dit incident voorbij, of er gebeurde een tweede. De afgevaarde Barta riep heftig bewogen, dat hij een telegram had gekregen, meldende, dat de politie oprukte tegen de in het Poiytechnicum verzamelde studenten. „Men kan van alles verwachten voegde hij er bij. Eindelijk staat Szell op om door eenige mededeelingen de Kamer tot kalmte te bren gen. Maar vergeefs. Het lawaai verdubbelt en men roept hem toe„We hebben genoeg van je mooie praatjes. We willen het ontslag van Rudnay. Gij zult zoolang wij onzen zin niet hebben, niet spreken". De laatste woor den worden in koor herhaald onder begelei ding van klappen met de deksels der lesse naars. Toen werd de zitting geschorst. Bij de heropening begon het gejouw tegen Szell opnieuw. Hij probeerde het rapport ovêr het Vrijdag gebeurde voor te lezen, maar na elkon zin schreeuwden de opge wonden Kossuth-mannen „Zitten Zwijg Je liegtGraaf Apponyl, de voorzitter, moest toen ten tweeden male de zitting schorsen. Eerst daarna kon Szell betrekkelijk rustig spreken. De Dinsdag gehouden ver- paebting van graseewas van 18 perceelen weg der Banne NIEUWE NIEDORP heeft opgebracht f544, het vorig jaar f 553. -Men meldt uit AMSTERDAM De staking der grondwerkers breidt zich allengs uit. Zoo is er nu weer een quaestie ontstaan met een aantal gemeente-stratenma kers, die weigerden met „onderkruiperszand" te werken, te weten zand, dat niet door grondwerkers was aangevoerd. Uit het ss. Iris, liggende in de Nieuwe Vaart, moest 150 M;i. ballast gehaald worden. Aangezien aangenomen wordt, dat het ver werken van ballast grondwerk is, weigeren de stakers den ballast te lossen en hebben zij bij de Dis posten uitgezet. Voor geen enkel schip zal ballast worden verwerkt. Zie le blad. Aan de kolonie der Int. Broe derschap te BLARICUM zal binnenkort een inrichting voor ouderwijs worden verbonden „op humanitairen en lipertairen grondslag". Allereerst zullen de kinderen der aldaar geves tigde medewerkors der verschillende groepen er onderwijs ontvangen. Ook voor kinderen van buitenstaanden bestaat de gelegenheid de school te bezoeken. Gisteren heeft in de Coehoorn- kazerne te ARNHEM een treurig ongeval plaats gehad, waarvan de milicien E. uit L., beh'oorende tot de lichting 1900 en ingedeeld bij de le comp. van het 4e bataillon, het onschuldig slachtoffer werd. Bij het koffie drinken was hij nl. met zijn makker K. op vriendschappelijke wijze aan het stoeien. E. gaf K. een klap, waarop K. antwoordde met een koffiekom in de richting van E. te wer pen. Deze werd daardoor zoodanig aan den slaap getroffen, dat een bloedende wond ontstond, die zijn overbrenging naar het mi litair hospitaal noodig maakte. Daar deden zich verschijnselen voor, die wezen op hersen schudding en 's avonds half negen reeds was E. een lijk. Voor zijn dood heeft E. nog kunnen ver klaren, dat hier aan een ongelukkig toeval moet worden gedacht en in geen geval aan boos opzet. De milicien K., die gehuwd is, is in arrest gesteld. [N. Arnh. Ct] Men meldt uit UTRECHT De stoelenfabriek van Gerhard Terlinden Actiën-Gesellschaft, alhier, is Maandagmorgen gesloten, omdat het geheele fabriekspersoneel, op twee oude werklieden na, zich niet kan vereenigen met de voorgestelde loonsverlaging, terwijl ook de chef der fabriek niet toe wil geven. In den drukken tijd werken er ruim 80 personen, terwijl 't personeel thans bestaat uit 40 personen, waarvan er drie dienst doen als koetsier, als inpakker en als expediteur. Een 50-tal mattenvlechtsters, die thuis ar beiden, zijn door deze sluiting buiten werk geraakt. Naar door den chef der fabriek medegedeeld werd, zal het bedrijf geen stoornis ondervinden, daar de drie fabrieken der Actiën-Gesellschaft in Duitschland geregeld doorwerken. Men meldt uit DOETINCHEM: In de omstreken van deze plaats kwam herhaaldelijk diefstal van kippen voor, zonder dat men den dader kon ontdekken. Toen de wed. Jansen te Didam deze week uit haar kippenhok 27 stuks vermiste, vond zij een I hechtpleister in het hok, waardoor de ver-1 denking onmiddellijk viel op zekeren D. D. bij eene vechtpartij aan den duim fietsrijscholen in fietsende houding gezien, zoodat bij een evcntueele staking d« dokters niet licht meer door de koetsiers zullen wor den gedupeerd". Een „opruio r". Men weet, dat onze partijgenoot P. C. Kappetein, de Holdersche onderwijzer en reserve-korporaal, sedert 7 Maart in arrest is wegens liet verspreiden van manifesten in de kazerne, zegt Het Volk. Ons Heldersch partijblad „de Strijd" meldt daarover Deze manifesten bevatten niets opruiends en dienden slechts om onder de militairen een juister inzicht in den stand van zaken te geven, om de onkunde tegen te gaan, die velen er toe brengt, tegen „die stakers" te foeteren, daar zij in hen de oorzaak zien van kun tegenwoordigen onaangecamen toestand, terwijl zij toch inderdaad mede moesten ge voelen met de voor hun recht strijdende arbeiders. Intusschen, hoe onschuldig het manifest ook geweest mag zijn, het was in deze dagen van beroering een voldoende aanleiding voor de militaire autoriteit, daartoe, naar men zegt, van hooger hand aangezet, om Kappetein te arreateeren. Men bedreigt hem met een gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaar en ontzetting uit eene rijksbetrekking voor vijf jaar. Men meldt uit ZUTPHEN van '22 Maart Een zeer brutale diefstal heefc alhier plaats gehad. Op klaarlichten dag is n 1. bij den onderwijzer A. W. S. aan den GraafottosiDgel ingebroken, terwijl de familie op de wande ling was. Na door de deur aan de straat binnengekomen te zijn, hebben de dief of dieven de raamgordijnen in de voorkamer laten vallen, ten einde niet door de vele wandelaars, welke dezen singel Zondags over gaan, gezien te worden. Daarna hebben ze alles onderstboven gehaald en wat gesloten was, losgebroken. Eenig geld en verschillende sieraden wor den vermist. Als de vermoedelijke daders werden dien zelfden middag nog door de politie een drie tal personen gearresteerd, welke reeds een paar dagen in de stad liepen te bedelen. Bij visitatie werd echter bij hen, noch in de slaapstee, waar ze hun intrek genomen had den, iets van het gestolene gevonden, terwijl zij zei ven volhouden den diefstal niet gepleegd te hebben. Een twaalfjarige vechters baas. Aan het Kortenbosch te 's-GRAVENHAGE waren Zondagavond eenige knapen aan het vechten, waarbij een der jongens, een knaapje van-12 jaar, een nog al woest gebruik maakte van een degen uit een degenstok, welken hij van een der andere jongens had afgenomen. Een weesjongen, die aan het gevaarlijke spel letje een einde wilde maken en de vechtende jongens trachtte te scheiden, ontving van den deugniet, die het wapen hanteerde, een diepen gevaarlijken steek in den buik. Per raderbaar werd de gewonde naar het weeshuis vervoerd, vanwaar hij later op last van de geneesheeren naar het Gemeente-Zie kenhuis werd overgebracht. Zijn toestand was niet zonder gevaar. Een andere jongen, nog wel een kame raadje van den dader, had bij bedoelde vecht partij eveneens een steekwonde met den degen bekomen, en is in het R.-K. Ziekenhuis opgenomen. De jeugdige vechtersbaas is door de politie aangehouden. Merkwaardig. Als een groote bijzonderheid kan worden gemeld, dat mej. de wed. Gr. te SNEEK bij het schillen van een grooten aardappel tot de ontdekking kwam, dat deze een zilveren theelepeltje bevatte, dat er geheel in ver groeid zat. Uitwendig vertoonde de steagelknol van de Solanum tuberosum geen verschil. Uit de moppentrommel van de Amst. Ct. Directeur van de vangenis,,'t Is onze gewoonte, de gevangenen het beroep te laten uitoefenen, dat zij in de maatschappij deden. Wat is jouw beroep Kleermaker, timmer man, schoenmaker of Gevangene„Ik ben handelsreiziger, mijn heer." Beambte n-p ersoneel bij post en telegraaf. Naar men verneemt zal binnenkort bij de posterijen en telegraphie een voor het beamb- traktementsregeling aldaar, die tuj eene vecütpartij aan een duim fen-p<jrsoneel gunstiger was gewond. De dokter had er toon een hecht- wür(ieu ingevoevd. pleister opgelegd en D. kwam den dag na den diefstal om een andere vragen en liep —Naar men a a n - - - 1 de Tweede Kamer Maandag 30 de M i d d. C r t. zoodoende in de val. Hjj is gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Hollandsche goudvelden. Men schrijft uit DEVENTER De proefnemingen met den goudhoudendon grond bij den Hellendoornschen en Naesseler- berg zijn gestaakt, daar zij ten slotte geen gunstig resultaat hebben opgeleverd. Mogen er ook sporen van goud zijn gevonden, ge bleken is, dat het in onvoldoende hoeveel heid aanwezig was om een exploitatie loonend te kunnen maken. Het consortium dat zich deze ontginning ten doel heeft gesteld, heeft er f12.000 in laten zitten. Men meldt uit HAARLEM: De reislustige korporaal uit dit garnizoen, die er een week of drie geleden vandoor ging, is, naar men mededeelt, te Dresden en zal door de Saksische regeering worden uitgeleverd, omdat hij zich bjj zijn heengaan schuldig heeft gemaakt aan diefstal van goederen, den staat toebehoorende. Hij nam toen n.1. medeeen revolver van een tam boer zijner compagnie en twee pakjes patro nen van een anderen tamboer,die op wacht was. Koetsiers, die zichzelf van den bok helpen. De „Kampioen" herinnert, dat in de Kamer ter sprake kwam de overlast, dien de dokters te AMSTERDAM door de stakende koetsiers ondervonden, en schrijft „Dit is zeker, dat de jongste stakingen tal van nieuwe fiets-aankoopen hebben uitge werkt. Te Amsterdam zijn de meeste dér niet fietsende doctoren wier aantal naar verhouding klein is al in en om onze Naar meldt, zou dezer weder bijeenkomen. -TEXEL, 23 Maart. Aan Den Burg is een afdeeling opgericht van den Bond voor Staatspensionneering, waarover de heer Van Krevelen uit Anna Pay- lowna eene lezing hield. Staande de verga dering traden 75 personen als leden toe. Men zal trachten ook op de andere dorpen van ons eiland afdeelingen in het leven te roepen. Te WATERGRAAFSMEER en om streken heerscht tegenwoordig een ziekte, die veel overeenkomst heeft met influenza, doch gepaard gaat met gezwollen mond en andere buitengewone verschijnselen. De ziekte is over het algemeen niet kwaadaardig. Woensdagavond werd uitDru- ten om consult gevraagd prof. K. teUTRECHT. Als snelste middel van vervoer maakte de prof. toen gebruik van een automobiel, welke te Utrecht aan het station gereed staat om in geval van spoorwegstaking de verbinding met Emmerik te kunnen onderhouden. Om halfelf werd de tocht 'begonnen, en reeds om 3 uur in den morgen was prof. K. aan het ziekbed der patiënte. Men zou nog vee) vroeger te Druten heb ben kunnen zijn, indien men niet aan het Tielsche veer zoo lang was opgehouden. Van welingelichte zijde wordt bericht Met President Steyn gaat het weder min der goed. Hij zonk dezer dagen in elkander en lijdt aan slapeloosheid en aan zijn hoofd. V-olledige rust is hem nu aanbevolen. In de veenderij te BEETS [Fr.] zijn verschillende turfmakers aan het werk gegaan tegen 5 ets. minder loon per 16 vierk. M. dan verieden jaar werd betaald. De toe stand van de veen-industrie was verleden jaar van dien aard, dat de turfmakers deze veria- ging volkomen gewettigd achten. Spoorwegpersoneel. De Bond van Staatsspoorwegpersoneel telt thans ongeveer 1100 Jeden. Het jongetje, wiens beentje is afgereden door de tram WognumSchagen, blijkt niet overleden te zijn. Op eene vergadering van de Vereeniging I). O. G. te BARSINGERHORN is de vraag besproken, of het niet mogelijk zou zijn, dat verschillende ingezetenen in het bezit van gas zouden kunnen komen, zonder een kostbare brongas-inrichting te moeten laten maken. Op die vergadering werd ook genoemd het zoogenaamde luchtgas (aërogeen- gas). Deze bespreking had dit gevolg, dat de vergadering besloot eene commissie te benoe men, om deze zaak verder te onderzoeken. Een vijftal heeren, nl. de heeren Ds. J. Kooiman, Dr. Th. W. Beeker, K. Beek, A'. C. Bol en P. Bronder, daartoe aangewezen, hebben zich te dien einde gewend tot een deskundige. Deze heeft in persoon Barsin- gerliorn bezocht om te kunnen beoordeelen, of en op welke wijze eene uërogeengasfabriek voor Baraingerhorn zon kunnen worden tot stand gebracht en verklaard, dat, wanneer een zeventigtal ingezetenen zich daartoe gin gen aansluiten, een gasfabriek aldaar met succes gedreven zou kunnen worden. Het aërogeengas wordt reeds in enkele plaatsen van ons land en in vele plaatsen in het buitenland met goed gevolg gebruikt. Het is, wat, den prijs betreft, vrijwel gelijk aan dien van petroleum en niet gevaarlijk. Wilt U zich dus ook in het genot gesteld zien van gas, zoo zegt de Commissie in eene tot de burgerij gerichte circulaire, zoo sluit U aan, spreekt er met Uwe kennissen en buren over, want in deze geldt zeer zeker het spreekwoord „Eendracht maakt macht." Hoe meer aansluitingen, hoe goedkooper het gas. Hierbij komt nog, dat, indien uit de ont vangen opgaven blijkt, dat deze voldoende zijn om een gasfabriek te kunnen oprichten, de kansen om straatverlichting te krijgen, hierdoor aanmerkelijk worden vergroot. Aangenaam zal het ons zijn, wanneer de voorgestelde zaak bij U een gunstig onthaal n oge vinden en dat, wanneer bij enkele dagen een paar leden der Commissie U een bc-zoek gaan brengen, U zich bereid verklaart om als gnsverbruiker te worden aangemerkt en ons daarbij wilt opgeven het, minimum bedrag, dat door U per jaar gegarandeerd wordt, opdat wij daaruit kunnen nagaan, of de zaak al dan niet levensvatbaarheid kan hebben. Dit bedrag is zeer goed na te gaan wanneer U bij elkander telt hetgeen U voor petro letim en voor brandstoffen voor de keuken sameD per jaar betaalt. Naar Amerika. Men schrijft In FRIESLAND is thans veel meer „trek" naar Amerika dan in de laatste jaren. Tal van gezinnen zijn reeds vertrokken terwijl andere zich gereed maken voor de emigratie, Bijna alle gezinnen behooren tot den arbeidenden standhet meerendeel heeft in „The far West" familieleden of goede kennis sen. Vooral door het aanraden van dezen wordt de reis aanvaard in alle brieven wordt gemeld, dat de positie van den arbeider in Amerika veel beter is dan die van den arbeider in Friesland. In menig geval worden de tickets voor den overtocht toegezonden, opdat gebrek aan het noodige reisgeld hen niet zal weerhouden van de emigratie. De „trek" is verreweg het grootst onder de arbeiders op den kleigrond, zoowel uit den bouw- als den greidhoekvan de zandgronden vertrekken er veel minder. Daarvoor bestaat reden. Over het geheel is de maatschappelijke toestand van den arbeider op de Friesche zandgronden beter, dan die van zijn collega op de klei. In de meeste gevallen heeft de eerste zoo veel grond ter zijner beschikking, dat hij daarop zijn winterprovisie geheel of grooten- deels kan verbouwen. Dit is voor den arbeider op de vruchtbare klei uitzondering de kleigrond is daar te duur. Op den zandgrond kan de arbeider een schaap houden, soms een koetje, hij mest een varkentje en alle beetjes helpen. Paardenstal boven. Men schrijft uit 's-GRAVENHAGE Een Hagenaar stelle zich voor, dat hij bij een stalhouder komt om last te geven tot onmiddellijk inspannen van een rijtuigje voor 't spoorwegstation met zóóveel spoed 'dat hij er op wachten kan om in den stal te kunnen instappen en zijne verbaasde ooren hooren dan uit den mond van den stalknechtbest, mijnheer, als n maar even wil wachten, ik zal direct een paard van boven laten komen 'Minstens zou deze spoedeischende zich in stilte afvragen, met een medelijdenden blik op den stalknecht, of 't bij dezen automedon „van boven" wel pluis was. Geheel ten onrechte echter, indien dat ant woord althans gegeven werd in de stalhouderij van de wed. Leenen in de Korte Houtstraat alhier. Want daar moeten sedert vandaag inderdaad de rossinanlen van boven komen om inge spannen to worden voor een wagentje. Door onteigening van grond ten behoeve van de uitbreiding vun het ministerie van oor log, op terrein door de staihouderes vroeger in gebruik voor stallen en berging van materieel, zag de eigenaresse zich beroofd van een flinke lap gronds, tengevolge waarvan het haar onmogelijk werd, in de stalling van een twintigtal paarden heneden te voorzien. In plaats van een langdurig proces, zocht de eigenaresse de zaak echter in dien zin „hooger", dat zij of liever haar technische raadslieden, eenvoudig tot hot besluit kwamen de paarden boven onder dak te brengen. En zoo staan nu een 18-tal viervoeters op den geheel verbouwden en practisch ingerichten vroegeren hooizolder. Een lange en vrij steile brug met stevige dwarslatten, een z. g. kapjesbrug, leidt naar dien bovenstal en heel gemoedelijk zonder eenig spoor van angst, klauteren de dieren, aan de hand geleid, naar boven. Het afioopen is voor de paarden nog wat lastig, maar het stalpersoneel verklaarde, dat dit na hoogstens eenige dagen wel beter went, en dat ten j slotte de dieren zonder eenig geleide op cn af I zullen kotpen. Een artesische put levert uit stekend drinkwater voor de beesten. Het is werkelijk een curieus gezicht, de paarden op die wijze naar stal te zien gaan. Boven dit hooggelegen paardenverblijf be- viudt zich de hooi- en haverzolder, terwijl de I benedenruimte van deze stalhouderij met „éenries au premier" tha-.s uitfluitend ge bezigd wordt voor berging der rijtuigen. een vlug bij den weg loopende bij DE LEEUW, Callantsöog. TE KOOP: 2 groote en 1 kleine, welke laatste bijzonder geschikt is voor een bakker, kleinen vrachtman of negotiant, allen mak bij den weg. Te bezichtigen en te bevragen bij A, BOR8T, Melkrijder. Heer Hugowaard te Moop, in pakken geperst van 100 Kilo, ook bij 5 pakken tegelijk, Te bevragen bij Breebaart KzGroetpolder, Winkel. üai-1m tegen f 10 per wagen a contant, bi] F. DE BOER, Koegras. 20 wagens best gewonnen op billijke voorwaarden, met b|j«rebOUW, staande en gele gen te Barsingerhorn, aan den Meeldijk. Te bevragen" bij den Makelaar DE KIEVIET te Wieringerwaard. 60 voer bij S. HARTMAN, Waardpolder, Kolhorn. een groot 8 aren, 60 centiaren, aan den Lotweg. Te bevragen bij S. S p e e t s te Anna Paulowna. Gebruikte in goeden staat, inhoud 2500 Liter, aan de Kaastabriek wVita Nova," Heer Hugowaard. Eiken-, Dennen-, Amerikaansch Grenen-, Grenen- en Vuren Bestek hout. Buitenland8cb gezaagd en ge schaafd Hout, Sneedelen voor Kisthout, Paalbalken, Ellens, Kolders, Juffers, Sparren, enz.

Schager Courant | 1903 | | pagina 5