n.üerikiBBli Iriivitlitkit 12£? 16 A9ril I90S- Plaatselijk Nieuws. W eerstandskas. Gemensd Nieuws. 372ste STAATSLOTERIJ) Marktberichten. AÖVKRTSNYISN. Burgerlijke Stand. L, Bruin te Kolhorn vraagt met 1 Mei of eerder, een of een fflnken JONGEN, die in het vak wenscht opgeleid te worden. TE EOOP, e^n met lamoen, en een MKLKKAR tip vneren, voor een bond, waar flink 8 vaten op staan kunnen. Te bevragen bij H. VOORTHUIJ- 8EN te Kolhorn. dan de staking toch in zeer korten tijd totaal verloopen zon geweest zijn. 4de. Een bijkomstige reden voor het eenigs- zins haastige optreden van het Comité is, dat voor Vrijdag verschillende nieuwe sta kingen werden verwacht, die in de bestaande omstandigheden volslagen nutteloos meerdere slachtoffers moesten maken. Werd het besluit tot opheffing der staking nog in den nacht voor Vrijdag genomen, dan kon dat voor komen worden. Dit zijn de hoofdredenen, die het Comité van Verweer tot zijn besluit hebben gebracht Over deze redenen waren alle leden van het Comité het eens. —De heer J. de Boer te Oudendijk is benoemd tot kaasmaker in de fabriek aan den Boermansweg te ANNA PAULOV NA. Het tekort van f 2600 over 1902 in de kas van den Vrijzinnig-Democra- tischen Bond is door vrijwillige bijdragen gedekt. Daar over 1903 voor commissoriale werkzaamheden, propaganda, tusschentijdsche verkiezingen, enz., veel nocdig zal zijn, heeft het bestuur zich tot de leden gewend met het verzoek om zoo mogelijk hunne jnarlijk- sche contributie te verhoogen en het getal leden te helpen uitbreiden. De „lock-out". De schuitenvoerders hebben aanvaard de loonsvoorwaarden, destijds door de patroons aangeboden. Bij de verschillende patroons meldden zich de werklieden in grooten getale aan. eveneens bij de veem en en bij de stoom- vaartmaatschappij©!), waardoor alle kans be staat. dat heden, of althans Maandag1, de „lock-out4' zal knnnen worden opgeheven, om dan den gestoorden arbeid met kracht j te hervatten. Er liggen een aantal booten, die op los- sing wachten. Een nadere vergadering van de vereenigingen der werkgevers zal over een definitieve opheffing van den „lock-out heslissen. De staking der smeden is eveneens aan 't verloopendie der grondwerkers is opgeheven. Naar wij vernemen heeft M. J. de Jongh onlangs van H. M. de Konin gin 3 maanden vermindering vsn straf ge kregen. (De bekende moordzaak op den zoon van den heer BogaerdfC „H et Centrn m" verneemt, dat de benoeming der Staatscommissie van enquête betreffende toestanden bij het Spoor wegpersoneel eerstdaags kan worden verwacht. Als voorzitter der Commissie zal optreden mr. J. D. Veegens, oud-griffier en ond-lid der Tweede Kagner. De koninklijke trein. De koninklijke trein is Vrijdag door de firma J. J. Beynes te Haarlem afgeleverd aan de directiën der H. IJ. S. M. en der S. S. Dat de trein zal gebruikt worden in beider dienst, blijkt nit het opschrift op de onder stellen. De trein wordt heden ondergebracht in een vrijgemaakte machineloods en zal Maan dag worden beproefd op de lijn Haarlem Leiden. Het vorstelijk echtpaar zal, zoo men zegt, nog deze maand van den trein gebruik maken. „N. R. 0." j Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Noordgouwe (Z.) Ds. H. G. W. Briedé te KOL- HORN. Schagen, 18 April 1903. i In de gemeente BARSINGERHORN is geteekend voor eene totale som van f 275.—, waar niet in begrepen zijn de bijdragen der kaasfabrieken. Bij Kon. Besluit is benoemd tot commies ter directie der registratie en domeinen te Amsterdam, de heer D. Vofite surnumerair te Amsterdam, vroeger alhier. De tweede Volksvoordrach tenavond, welke door de spoorwegstaking uitgesteld was moeten worden, zal nn plaats hebben op Dindag a.s. Donderdag werden in het openbaar verkocht een zevental niet afgehaalde prijzen onzer verloting. De opbrengst was: no. 338 een leidsel f 1.25 no. 216 stel tim mergereedschap f 3.20; no. 835 leidsel f 2.10; no. 369 emmer f 0.60no. 868 idem f 0.90 no. 296 Idem f 2.80de 21ste prijs, varken, f 28.— Maandag is het groote koe markt te Alkmaar en als voormarkt daarvan was de aanvoer op onze markt, gelijk alle jaren, vrij belangrijk. Daar de gewone markt- trein door het stakingsproces „staakt", waren reeds vele kooplieden Woensdagavond present. Met den trein van half negen kwam een ware stroom van bezoekers aan, zoodat de drukte op de markt toen eerst begon. Op onze vragen naar den stand kregen wij een stemmig tot antwoord van de koopers „duur", en van de verkoopers „trekkend". De bekende handelsuitdrukking „trekkend duur", heeft dus een zeer afwijkenden, tweezijdigen oorsprong. Met den handel ging het nog al. Zoowel voor den omtrek als verder werden vooral geldekoeien gekocht. Driften gingen er naar Heer Hngowaard, Noord- en Zuid- Schermer. Met overhonders ging het niet best. „Onverkoopbaar" zei een bekend koopman. Toen wij vroegen waarom, was 't antwoord „omdat 't koeienmarkt is." Zoo lydt ook op de markt het een soms onder 't ander. Var kens gingen iets vooruit Wanneer de groote opruiming geheel achter den rug is, zullen de prijzen wel weer stijgen. Zuivel en eieren bleven vrijwel gelijk. Door de Vereenlging „Alge- meen Belang" is een schrijven gericht aan den Raad van Administratie der H. IJ. S. M. om reeds weder Donderdag a.s. den gewonen vroegen markttreln van Amsterdam te doen loopen. -Rokken en vaccinatie. In een verslag van den gezondheidsdienst 1 in den Staat Connecticnt in Noord-Amerika wordt gemeld dat in vier-en-dertig Bteden pokken voorkwamen. Op tweeërlei wijs gaven de gevallen bewijzen van de voorbehoedende kracht der vaccinatie, nl. door de langzame verspreiding, alleen te verklaren door het groote aantal gevaccineerden, en door de omstandigheid dat ziekte bijna alleen voor kwam bij ongevaccineerden, of bij wie de kunstbewerking lang geleden was toegepast. Ook de spoedige stilstand der epidemie, zoo dra ergens algemeene inenting was toegepast, pleitte in die richting. In het geheel kwamen 323 gevallen voor. In de drie grootste steden, met goed geregelde Inenting, maar 16. Een tweede Brusewitz-zaak te Essen. [Duitschland]. Te Essen ontmoette een zekere Hüssener, luitenant ter zee, welke met verlof was, te middernacht een artilleiist met name Hartmann, eveneens met verlof. Om de eene of andere, tot nu onbekende reden, beval Hüssener den soldaat, hem naar het wachthuis te vergezellen, aan welk bevel door Hartmann weid gehoor gegeven, tot hij, nabij het wachthuis, plotseling wegliep. De officier snelde hem achterna, haalde hem in en bracht hem met zijn sabel eenige slagen I op het hoofd toe, waarna hij hem doorstak, j zoodat de ongelukkige binnen twee minuten 1 overleed. Een aantal menschen waren getuige van bet schouwspelmen is te Esseu zeer ver bitterd op den officier. De zaak is in handen der autoriteiten. De adelborst Hüssener heeft aan de familie van den door hem gedooden kanonnier den volgenden brief geschreven „In diepe ver slagenheid en rouw om uwen zoon richt ik mij tot u, geachte familie Hartmann, om u mijn innigste deelnemiDg met het verlies te betuigen, dat ik u berokkend heb. Weest u verzekerd, dat ik niet uit haat of afkeer jegens uwen heer zoon heb gehan deld het was mjjn bittere, bittere soldaten- plicht. Ik moest mij gehoorzaamheid ver schaffen, het was mijn bittere plicht, en 1 helaas, bestuurde het noodlot het staal zoo ongelukkig. Ik had niet de bedoeling, een bloeiend leven aan den staat, zijn ouders, zijn vrienden te ontrukken. Knnt u mij vergeven Een woord van vergiffenis van u, geachte mevrouw, zou mij een onvergelijkelijken troost bereiden. Want j als de moeder, wier liefde tot haar zoon alles overtreft, vergeeft, dan kan niemand die een eerlijk hart heeft, nog langer mokken. Als het zijn moet, ook nw zeer begrijpelijken haat aanvaardende, ben ik uw medegevoelende j dienaar Hüssener, adelborst". Lock-out in Duitschland. Te Iserlohn is een algemeene lock-out geproclameerd door de verschillende glas fabrikanten. De eigenaars van een glasfabriek hadden een man ontslagen, die benoemd was tot vertegenwoordiger der vakvereeni gingen. Deze laatste, dien maatregel beschou wend als tegen hemzelf gericht, beval den arbeiders in genoemde fabriek te staken, hetwelk gedaan werd, zoodat de eigenaars verplicht waren de fabriek te sluiten. De orders, door de fabriek ontvangen, werden j even wei met behulp van andere iabrieken j toch uitgevoerd, hetgeen aanleiding gaf i tot nieuwe stakingen en lock-outs, zoodat tan slotte de gansche industrie stilstond en 4185 arbeiders werkeloos waren. De j leiders der arbeiders beweren voldoend financiëel weerstandsvermogen te hebben om den strijd vol te houden. Brand in een groote opslag- plaats van petroleum in Spanje. Op het eilnnd Fort Louis bij Cadix zjjn ruim 4500 vaten met petroleum in brand gevlogen, wat een prachtig schouwspel opleverde De oorzaak van dezen geweldigen brand is onbekend. -Te Yarmouth, in Engeland, rolden Dinsdag twee vaten whisky, elk inhoudende 110 galon, uit een spoorwagen een er vaD viel in duigenEen troep kolen- werkers in de buurt kwamen dadelijk aanrennen, en niets anders bij de hand hebbende, schepten zij het kostelijk nat met hun kolenspaden op en lieten het daarmee in hun keel glijden. Men jnoet zich weten te behelpeD De Petersburgsche politie wilde zich overtuigen, of de personen, die den nacht in de openbare slaapplaatsen doorbren gen. van behoorlijke papieren voorzien waren en trok er een dezer nachten dus op uit. Maar bjj de eerste refuge stuitte zjj op een woedenden tegenstand. De lichten werden door de slaapgasten uitgedaan en met alles wat maar voor de hand kwam, werd naar de agenten geworpen men goot de petroleum uit de lampen over de bedden en stak die in brand. Dank zij de gezamenlijke pogingen van politie en brandweer kon men den brand blusschen en den tegenstand over winnen, waarna men 380 lieden arresteerde. In andere slaapinrichtiDgen hadden ook gevechten plaats, maar nam de politie betere voorzorgsmaatregelen. Het resultaat van de nachtelijke klopjacht was, dat 1900 aange houdenen geen paspoort bleken te bezitten. President Roosevelt geniet op zijn manier van zijne vacantie. In het prachtige Yellowstone-park, een stuk onge repte wildernis, in het hartje van de Veree- nigde Staten, waar anders niemand een schot mag lossen, zet hij op de bergen den pnma en het bergschaap na. Reporters worden, zoolang hij er zich ophoudt, ten strengste geweerd maar door tusschenkomst der mili tairen, die er politiedienst verrichten, komen berichten omtrent zijn doen en laten tot de buitenwereld. Mag men de militairen gelooven, dan rent hij te paard nu eens langs de bergwegen, of gaat hij op Noorsche sneeuwschoenen ter jacht te midden der hoogste toppen, zonder zich te bekommeren om de bezorgdheid der officieren, die voor zjjn veiligheid moeten waken. - Een „t ij k" huweljjk. Dezer dagen is te Newport (V. S) het huwelijk voltrokken tusschen Reginal Vanderbilt, jongsten zoon van wjjlen den vermaarden Amerikaanschen spoorweg- koning, en miss Cathleen Nellson. De huwelijksgeschenken hebben een waarde van meer dan twee millioen gulden. Ze zjjn zoolang in een back gedeponeerd, waar zjj door een sterke macht politie be waakt worden, want het wemelt van dieven, belust op den rijken buit. Een speciaal in dienst gestelde stoom boot heeft op de Bermuda-eilanden een ontzaglijke lading bloemen en planten in genomen, bestemd ter versiering van het huis dei jonggehuwden. De bruidegom,die een hartstoohtelyk automo bilist is, werd den vorigen dag nog beboet, omdat hij midden in de straten van New- York een woeste hardrijderij had gehouden tegen den, motor zjjns broeders. Gelukkig kon hij de boete nog betalen. Ware hij een arme drommel geweest, dan had hjj, in plaats van te trouwen, een dag subsi diair moeten brommen, Arm Finland! Uit Helsing- fors wordt gemeld, dat de bladen eene verordening bevatten betreffende maatrege len „tot bewaring van de openbare ordo en rust in Finland''Daardoor wordt Finland voor drie jaren, teneinde de russificeering door te voeren, in een staat van beleg gebracht. Den gouverneur-generaal wordt I o.a. de macht geschonken, voor zekeren tijd de sluiting van gasthuizen, boekhandelaars- magazijnen en andere zaken, evenals van industriëele inrichtingen te gelasten bij zondere vergaderingen vao elke soort te verbieden, vereenigingen te ontbinden en personen, die voor de openbare orde en rust gevaarlijk worden geacht, bet verbljjf' in Finland te ontzeggen. De laatste maatregel kan intusschen slechts met keizerlijke goedkeuring worden getroffen, uitgezonderd gevallen, die geen uitstel kunnen Ijjaen. Aan de bedoelde personen kan dan het verblijf op bepaalde plaatsen binnen het Rijk worden aangewezen. De verordening blijtt gedurende drie jaren van kracht. Natuurlijk zal de emigratie uit Finland thaos eerst recht beginnen Het verloop en demisluk- king der „algemeore" werkstaking in Rome komt in zooveel punten met do Amster- damsche overeen, dat wij hier het een en ander daarvan willen meedeelen. De algemeene stakiDg heeft volle twee dagen de eeuwige stad beziggehouden, meer dan verontrust, en haar mislukking is in hoofdzaak toe te schrijven aan gebrek aap steun van buiten-at en mislukking der pogingen van de leiders om de beweging een revolutionnair karakter te geven. De minister van binnenlandsche zaken, Giolitti, een man van democratische beginselen, doch met krachtige vuist gewapend, waar het de handhaving van wet en gezag be treft, liet dadeljjk het zwakke garnizoen van Rome op 20.Ü00 man brengen, zoodat de stad een ongewoon militairen aanblik opleverde. En daar het asntal stakers wel op papier, doch niet in werkelijkheid dit ge tal overtrof en ditar de geest onder de soldaten uitstekend bleek, was alle kans op een revolutionnairen aanslag van te voren als hopeloos te beschouwen. Een botsing kwam zelfs niet voor, en het even flinke als beraden optreden der regeering vindt dan ook allerwege lof. De steun voor de stakers van buiten bleef niet slechts geheel uit, maar een broodnood door de bakkersstaking deed zich geen oogenblik gevoelen, daar de soldaten brood bakten en uit omliggende steden voldoende brood werd aangevoerd. Trouwens, de reden van staking was niet i voldoende om veel sympathie in te boeze men een aantal letterzetters hadden de invoering van zetmachines en het aanstellen van vrouwelijke typo's als voorwendsel genomen, om den achturigen werkdag en een verhooging van het zeker niet slechte loon te verkrijgen. De arbeidersorganisaties, met j name de koetsiers, waren ook slechts schoorvoetend tot solidariteit te bewegen. En dus was de algemeene staking een doodgeboren kind terwijl haar resultaat j is, dat duizenden arbeiders ernstig be nadeeld zijn door het domme drijven van enkele agitatoren. Dit waren niet de sociaal-democratische afgevaardigden toen dezen de algemeene staking niet konden tegenhouden, hielden zij zich zooveel mogeljik op den achtergrond. Noordpool-expeditie, De telegrafie t onder draad schijnt voor beschikt, in de naaste toekomst bij het Noordpoolonderzoek een groote rol te spelen. De Amerikaar sche scheepskapitein Mac Gruy heeft het plan eener groote gecombi neerde Pooi-expeditie ontworpen, aan welke niet minder dan 10 verschillend» bodems moeten deelnemen. Mac Gray wil Nansen 's beproefd plan volgen en zioh tusschen de Behringstraat en Kaap Tsjeljoerkin in bet pakijs opsluiten en door de strooming laten meêvoeren. Door den tocht tegelijkertijd van 10 verschillende punten te ondernemen, hoopt men, dat tenminste één, misschien meerdere van de vaartuigen de Pool zeer nabij zullen komen. Alle schepen moeten worden voorzien van Marconi-toestellen, met welke zij voortdurend met, elkaar in gemeenschap zullen kunnen blijven, evenals met het uitgangspunt, van waaruit de expeditie zal worden ox dernomen. Verkeert de bemanning van een der expeditievaar tuigen in gevaar, dan kan onmiddellijk hulp worden verleend door de expedirie- ledeD van een der andere vaartuigen. Ook de buitenwereld zal door middel van Mar- conigrammen den wedstrijd naar de Pool thuis op de k«art kunnen meemaken. Tot zoover gaat alles prachtighet plan is er maar het, geld nog niet. Volgens Mac Gray zou de gecombineerde Pool-jacht „slechts" 1500.000 dollar kosten, en hij gelooft, dat het geld spoedig bijeen zal zijn Waarom zouden niet 10 Amerikaansche millionnairs, elk voor eigen rekening een schip uitrusten Maar tegelijk hoort men uit Berlijn van een heel wat stouter plan, dat de sterkste phantasieën van Jules Verne nabjj komt. Twee geleerden zoo heet het dr. Scholl uit München en dr. Anschutz-Kfimpfe uit Berljjn zijn aan den bouw bezig van een onderzeesche boot, die onder de ijsbergen door naar de pool zal stevenen. De onder- zeesohe zeevaarders blijven echter met de buitenwereld in verbinding door de draad- looze telegraphiestations worden opge richt op 78 en 80 graden N Br. en vandaar wordt de gemeenschap onderhouden met de zuidelijke, bewoonde streken. De firma Siemer.s en Halske maakt aparte toestellen voor de onderzeesche expeditie, met het oog op meteorologische, magnetische, oceanographische en andere wetenschap pelijke waarnemingen. -Kapelaan Dasbachheeft onlangs in een openbare vergadering gezegd dat hij 2000 gulden uitloofde aan dengeen, die kon bewijzen, dat de jezuïeten ooit in een van hun geschriften hebben gezegd dat het doel de middelen heiligt. Een bekend gewe zen jezuïet graaf Hoensbruch heeft de uitdaging aangenomen, en stelt voor, zes scheidsrechters te benoemen, voor de eene helft katholieke, voor de andere helft protestantsche hoogleeraren, om uit te maken, of hij er in geslaagd is, het bewijs van de waarheid te leveren. Als de stemmen staken, zal de stem van een -De Daily Telegraph geeft bijzonderheden over het lynchen van een neger te Joplin, een stad van ruim 25.000 inwoners. De gelynchte zat in de gevangenis, onder beschuldiging van een politiebeambte te hebben doodgeschoten. Een volks menigte haalde hem uit de cel en hing hem aan een lantaarnpaal op. Na het lynchen trok dejmenigte weder naar de gevangenis, eischende de invrij heidstelling van een blanke, die in hechtenis was, beschuldigd van mishan deling van een neger. In de hoop het volk te kalmeeren, werd de man in vrijheid gesteld, maar het middel hielp niet. Integendeel, een jacht op de negers begon en tenslotte werd een aanval gedaan op de wijk, waar de negers in hoofdzaak woonden. Vele huizen werden in brand gestoken. De politie was mach teloos. Te Shreveport is onlangs eveneens een neger gelyncht. Hij werd beschul digd van moord op een blanke vrouw. Achterat is thans gebleken, dat de man volkomen onschuldig was. Het „Berl. Tageblatt" beeft zeer ongunstige berichten over het schrikbewind in Servië. De Servische regeering tracht deze berichten tegen te sprekeD, maar het „Berl. Tagebl." houdt zijn mededeelingen vol. Vier hoofdredac teuren van oppositiebladen zijn gearres teerd, maar drie zijn tegen borgstelling in vrijheid gesteld. Sedert drie dagen verschijnen de oppositiebladen weder, maar zij verklaren, dat het hun onmo gelijk is, de inwendige aangelegenheden des lands te bespreken en plaatsen daarom op de plaats der hoofdartikelen onschul dige versjes en verhaaltjes voor kinderen. In de gevangenis te Belgrado bevinden zich nog dertig personen wegens deel neming aan de jongste betoogingen. Een paar dagen geleden werden 122 jonge lieden, onder wie drie schoolkinderen uit de gevangenis ontslagen. Uit Londen schrijft men: Onze steenkolenhandelaren zijn eeniger- mate, doch aangenaam opgeschrikt door groote spoedbestellingen,door de Russische regeering gedaan in Wales, die alle naar Port Arthur gezonden worden. Wel is waar sluit de Russische regeering alle jaren contracten af voor 50.000 ton kolen uit Wales, die vóór 1 Juli te Port Ar- thurgeleverd moeten wezen,doch voorl903 zijn die posten reeds afgesloten. Wat de Regeering nu koopt, geschiedt buiten de bedoelde 50.000 ton Een firma te West Hartlepool, die twee schepen met 5000 en met 4000 ton te Cardiff had liggen, verkocht beide ladingen, met opdracht, ze met allen spoed naar Port Arthur te zenden Een andere firma, te Cardiff zelve, verkocht 15000 ton, waarvan reeds 5000 geladen zijn en de agenten der Russische re- geering zoeken overal naar voorradige koien, die ze opkoopen. Dat deze geschiedenis de prijzen flink in de hoogte jaagt, spreekt van zelve, want de Rnssische regeering schijnt niet op geld te zien, mits slechts onmiddellijk geleverd worde. De algemeen bekende bijgeloovigheid der Hongaarsche boeren bevolking heeft wederom slachtoffers ge- eischt. Een boer uit Nosztany was ter markt gegaan naar het stadje Kurd, en daar aan een beroerte overleden. Zijn bloedverwanten wilden het lijk terug brengen naar Nosztany. Toen zij met het lijk het dorp Jharos wilden door trekken, kwamen 25 boeren dit hun ver bieden, omdat een vreemd lijk een ver schrikkelijk onheil meêbracht. De lijk stoet keerde naar Kurd terug. Den vol genden dag had het vervoer plaat s onder bedekking van gendarmen. Alles wat in Jharos weerbaar was, mannen, vrouwen en kinderen, wapenden zich met hooi vorken en zeisen. Het verzet werd zóó hevig, dat de gendarmen moesten schie ten om den weg vrij te maken Twee salvo's werden gevuurd. Er vielen twee dooden, terwijl velen lichtgewond wer den. Toen eerst kon het vervoer plaats hebben. De belhamels zullen vervolgd worden wegens verzet tegen de openbare macht. gerwaard. Jan Wit, arbeider, 42 jaren te Schagen en Antje Snip, zonder beroep,' 32 jaren, te Schagen, onlangs te Wieringerv. a'ard GetrouwdWilhelm Heinrich Niestadt en Maaike van Rijswijk. OverledenGeene. Getrokken Prjjzen. Trekking van V/jjdag 17 April. 8e klaiae. 4e klaise. No. 16582 1500. No. 12097 f 100. Prjjzen van f 46. 123 8128 6798 10174 13087 15153 17121 77 4005 6846 456 470 201 487 93 4110 7117 699 572 266 665 480 4222 7643 707 888 295 677 690 4502 45 731 14188 803 734 1001 4880 8162 749 261 16416 760 1876 4971 8346 11866 474 668 18208 1506 5130 8928 12111 635 817 272 20lh 1607 81 9167 828 588 988 518 213 1798 5436 9417 435 811 17066 617 280 2405 6511 9526 820 913 259 962 5;5 2777 6529 9619 852 958 366 19181 715 2856 6792 19455 r>87 '58 81)4 819 854 901 SCHAGEN, 16 April. 1903. Aangev.7 6 Paarden f 80— a 250— 7 Stieren 80.- a 170— 160 Gelde Koeien „140— a 240— 25 Vette Koeien „180— a 300— 150 Kaifkoeien „150— a 270— 140 Nuchtere Kalveren 6— a 18— 390 Overhouders 18— a 28— 20 Bokken en Geiten 1.~ a 10. - 27 Varkens (magere) 18— a 16— 30 Idem (vette) p.K.G. -.39 a —.40 55 Biggen 8— a 12— 60 Konijnen -.15 a 1— 30 Kippen —75 a 1— 10 Eenden -.75 a - 480 Kilogr. Boter —95 a 1.05 200 kilogram Kaas -.30 a —.35 18000 Kipeieren 2.50 a 2.80 4000 Eendeieren 3.10 a ALKMAAR, 17 April. Kaas. Aange voerd 192 partjjen, wegende 87923 K.G. Kleine f 27.Commissie f25.50. Middelbare f 27.Handel goed. ALKMAAR, 17 April. Granen. Tarwe f6,— af6.30, Rogge f5.—af Gerst f a f id. Chev. f 5.— a f 5.50 Haver f 8.05 a f 3.40, Paardeboonen f 6.00 a f Bruine i 11.a f 12.50, Citroen id. f a Witte f 13.— al4.-- Rood Mosterdzaad f 14.50, Geel id. f Karwijzaad 10,87' a f Groene Erwten f 13.- a f 16.Kanariezaad f Grauwe id. f 19.a f Blauw maanzaad f HOORN, 16 April 1903. Kleine kaas, hoogste prijs f 27.50 Commissie f 25.Middelbare f aangev, 142 stapels, wegende 47549 kilo. Geboren Anna Cathanna, Dochter van L. ROGGEVEEN en A. C. ROGGEVEEN- Roggeveen. Helder, Goversdwarsstraat No. 7, 15 April 1902. Ondertrouwd CHRIST1NA IJ. BLAAUBOER Jmsd. en JAN WAGEMAKER Nz., Cand.-Not. Ondertrouwd J. PEETOOM Cz. en T. BRUIN Kd. Sint Maarten, 16 April 1903. Ondertrouwd JACOB KISTEMAKER en ROSETTA VIS, JOHANNA Winkel, Kolhorn, 17 APnl Huwelijksvoltrekking 3 Mei d.a.v. 1903. Gemeente OUDKARSPEL Ingeschreven van 1 81 Maart 1908. GeborenCatharina, d.v. Jan Koa en Dienwertje Bakker. Nicolaaa, z.v. Jan van Hont en Trjjntje Hoogland. Wilhelmina, d v. Cornelis Stam en Neeltje Blom. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Willem Via en Neeltje Bakker. Jasper Vis en Guurtje Klerk. Jan Tiel en Grietje Legen. Overleden: Geene. Gemeente NOORDSCHARWOUDE Ingeachreven van 1 81 Maart 1903. Geboren: 8d. Albert. zv Minne Zondervan en Trfintje van der Plaats. 8d. Emmerensiana Petronella, d v. Jan Grootjes en Cornelia Moraa. 22d. Catharina, d.v. Hendrik Mol en Catharina Kraakman. Ondertrouwd, Getrouwd en OverledenGeene. Gemeente BROEK OP LANGEN DIJK. Ingeschreven van 1—81 Maart. Geboren: Guurtje, d.v. A Boon en AntjeKosteljjk, Jacob, z.v. Nic. Hoogachagen en Antje Hillen. Tames' z.v. Jb. Rossen en Maartje Bak. Maria, d.v. S. Gondablom en Johanna de Wilde. Rjjnder, z.v. J. Spjjker en Jacoba Hokkeling. Ondertrouwd, Gehuwd Geene. OverledenAatje Kruk. eebtg. van Jan de Doli, 81 j. Immetje de Boer, 25 j. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 16—17 April 1903. GeborenDirk, z. v. Gerrit Schoorl en Maartje Schoen. Ondertrouwd Ondertrouwd K. WIT Dz. en M. RENS Ad. Tolke, Schagen, 17 April Schagerwaard, Haringcarepel, 1903. Ondertrouwd S. KOEGELBERG Jz. en N. BROUWER Cd. Anna Paulowna, 1C> Zijpe, Westfriesche dijk, P Huwelijksvoltrekking 2 Mei d. a. v. ,„„u Jan Posthumus, dienaar joodsch hoogleeraar dea deoralag geren. Ondertrouwd: WILLEM METZELAAR en ALIJDA KAAN. Anna Paulowna, 17 April 1903. a. s. Huwelijksvoltrekking 1 Mei

Schager Courant | 1903 | | pagina 2