INGEZONDEN. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijk? Star.d. den la'a op Dinsda de aanmerking :hte van de as t 26-jarigen c gratificatie." t< :id. Ld dat de wijl ?er- Na :ren de Secretaris nog notnlen, n.1. dat dien gestnnrden Vergadering van der gemeente HOOGWOUD 6 Mei 1903, voormiddags 10 uur. Afwezig de heer K. Vel. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen. De heer Koog maakt i in de notulen, ten opzie hoofden van scholen me toegekende f 100, staat dat bedrag niet als zoodanig, maar a hooging van jaarwedde was toegeke korten strijd hierover tnsschen de Kooij en Vijn eenerzijds en „het b anderzijds, wordt de aanmerking bevonden. De heer Vijn zegt, dat iets vergeten heeft in de spr. gevraagd had, wie veldwachter betalen moest. De Voorz. zegt, dat hij nog niets bemerkt heeft van eenige vordering van het Rijk op de gemeente. Naar hij gelooft, werd den veldwachters een zeker bedrag uitgekeerd, waaruit zij hun kostgeld moesten voldoen. Dat ging buiten de gemeente om. De notulen worden nu goedgekeurd. Zoo tnsschen de bedrijven door heeft de Voorz. gelegenheid gehad, meê te deelen, dat hij naar den Commissaris geweest is, want er gingen zulke rare praatjes over de vergunning van Scheringa, dat hij Voorz. 't er 's hoogerop zoeken wou. Hij had alle stukken aan den Commissaris laten zien en die had gezegd aan Oostwouder moet je 'm (de vergunning) geven. Zoodoende was Oostwouder en nou weêr in. De heer Vyn vindt 't erg raar. Scheringa kon geen vergunning krijgen en Oostwouder heb dadelijk vergunning. Voorz. zegthij had 'm nog. Scheringa was eigenlijk zetkastelein. Aan Scheringa heeft Voorz. vroeger de vergunning beloofd, meent de heer Vijn, en hij heeft 'm nooit gehad. De Voorz. ontkent, die belofte gedaan te hebben. Ook de heer Kooij is minder ingenomen met de wijze van oplossing der kwestie. Enfin, zegt Spr., 't is voorbij maar vreemd is het, erg vreemd ook. De Voorz. doet voorts mededeeling, dat bij de laatste kasverificatie een bedrag in kas was van f666.71, Vervolgens worden besluiten genomen tot het doen van de volgende af- en overschrij vingen afschrijving van schiijfloonen f 60, onderhoud en schoonhouden raadhuis f 150.46', aandeel in de kwade posten rijksbelast, f 63.26', onderhoud huizen, torens enz. f 109.93, id. brandspuithuisje f99.40, post voor besmette lijke veeziekte f 100, id. voor besmettelijke menschenziekten f 50,presentiegelden leden der comm. tot wering van schoolverzuim f83.50, geneesmiddelen aan behoeftigen f 183.70, te zamen f 850.43', en overschrijving op de vol gende, te laag geraamde posten reiskosten f 40, verlichting gemeentehuis f 50.72', bureau-behoeften f 28.67', kosten brandweer f 72.99', kosten van hekken enz. f93.43, herhalingsonderwijs f 68.70, onderh. schoollokalen f 26.81 'ƒ2, idem schoolmeubelen f70.94, leermiddelen f 60.09,verlicht., verwarm, en schoonhouden scholen f 106 76, nieuw brandspuithuis f8.33, tezamen weer f850.43'. Ook wordt besloten uit den post voor on voorziene uitgaven te voldoen een bedrag van f 41.85, wegens kosten van het voorbe reidend militair onderricht te Aartswoud. Een dankbetuiging van den heer M. de Jong voor de regeling der belooning voor het herhalingsonderwijs en eene van Mej. de Wed. Van Diepen-geb. de Moei, voor de ruime gratificatie na hare 25-jarige dienst vervulling als schoolschoonmaakster, worden voor kennisgeving aangenomen. De verordening op het herhalingsonderwijs aan de gemeenschappelijke school aan de Langereis was door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd, omdat voor het onderwijs aan de meisjes geen avonduren mochten worden bestemd, zooals de verordening aangaf. Naar aanleiding daarvan was het advies van het hoofd, den heer De Jong, gevraagd, die nu, aangezien alle meisjes dagelijks, uitgezonderd Zaterdag, naar de naaischool te NieuweNiedorp gaan, geen betere uren voor de meisjes kon aan geven, dan Zaterdagnamiddag van 1 tot 5 uur. Dienovereenkomstig was nu de veror dening gewijzigd en reeds door N. Niedorp aangenomen. Niemand heeft bezwaar tegen de voorgestelde wijziging. Daarop stelt de Voorz. aan de orde de besprekingen over de in de vorige vergade ring aangehouden hernieuwing van het con tract met N. Niedorp inzake de Langereizer school. De heer Kooij zegtzou het niet beter wezen, dit punt in geheime vergadering te behandelen Er zal misschien nog al wat over gesproken moeten wordeD en ik zou het beter vinden, als dat met gesloten deuren gebeurde. heer Vijn vraagtMag dat dan niet j k? De heer Kooij zou daar niet voor wezen. De heer Vijn zegtAls je daar nu reden voor heb, zal ik er mij bij neerleggen, maar anders ben ik niet voor die gesloten deuren. De Voorz. kan zich ook uitmuntend met die gesloten deuren vereenigen en bij stemming verklaren zich allé leden daar voorde heer Vijn in de veronderstelling, dat de heer Kooij overwegende redenen zai hebben voor zijn voorstel. Men vindt nu goed, dit onderwerp na af doening van de overige punten te behandelen. Gelezen worden nu 1. Het verslag over het herhalingsonder wijs aan de Langereis. 2. Idem van Aartswoud om de geringste reden werd verzuim gepleegd. 3. Idem in de Weereverzuim kwam slechts bij hooge uitzondering voor er waren te veel leerlingen voor één onderwijzer. Aan de loonkwestie werd een heel hoofdstuk ge wijd, ten betooge, dat de heer Van Wijk, ondanks twee verhoogingen, nog meer les uren en minder verdienste heeft dan vroeger, terwijl hem nu ook nog salaris gekort is wegens ziekte. Het verslag eindigt met de veronderstelling, dat de Raad na dit verslag wel een gunstiger regeling zal willen vast stellen. De heer Kooij vraagtWat hoor ik, is toen salaris onthouden De Voorz. antwoordt: Ja, 8 uur, toen hij ziek was. 8 Uur zegt de heer Vjjn, 80 uur mis schien, dat zai er dichter bij wezen. De Voorz. meent: O nee! zooveel lang niet, maar wil jelui dat ook betalen, dat is mij goed. Allen zjjn er voor, om ook bij ziekte de belooning voor het herhalingsonderwijs uit te keeren, zoodat daartoe wordt besloten. Het besluit zal gelden vanaf 1 November 1.1. De heer Vijn vindt de salaris-regeling voor den heer Van "Wijk ook wel wat beroerd, maar hoe andere De Raad is hem al tege moetgekomen en door dat nu weer te doen, zou men misschien in onaangename verhou ding komen tot de andere onderwijzers. Dat vreest de Voorz. ook. Het voorstel, dat ik indertijd deed, zoo gaat de heer Vijn door, om hem hulp te geven, dat zou misschien helpen, want 40 leerlingen voor het herhalingsonderwijs geeft één man een massa werk. De Secretaris notuleert, dat de verslagen voor notificatie worden aangenomen. Hierop wordt het gemeenteverslag over 1902 gelezen. Evenals elders is ook hier alles „voldoende". Na lezing vraagt de heer Vijn dat groene paadje, is dat nu al in orde 'i Er staat in het verslag, dat alle wegen van de polderbesturen enz. in voldoenden staat zijn, maar dan moet het ook goed wezen. De Voorz. antwoordt, dat er, zoover hij weet, nog niets aan gedaan is. De heer Kooij zegtkan dat nou niet in orde gemaakt worden dat is treurig 1 Is Donker daar non niet toe te bewegen De Voorz- ontmoet hem [Don lu] den 18en van deze maand weer, en zal hem er dan over spreken. De heer Vijn geeft den Voo in over weging, Donker te verzoeken, eens met zijn automobiel langs dat wegje te gaan. Dan zal hij er misschien wel anders over denken. De heer Van Diepen gelooft, dat het beter zou zijn, als de belanghebbenden zelf een adres aan den Dijkgraaf richtten- De andere, heeren verwachtten ook daar niet veel van. 't Is al zoo veel gevraagd. Het verslag over 't lager onderwijs wordt voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde is nu de benoeming van een stembureau voor de a. s. gemeenteraads verkiezing, wegens periodieke aftreding van de heeren Kooij en Vijn. Het schijnt gebruikelijk te zijn, dat (net precies het omgekeerde van wat elders plaats vindt) de beide aftredenden zitting hebben in het stembureau, dat over hun eigen ver kiezing heeft te beslissen. De Burgemeester is ingevolge de wet Voorzittertot leden worden benoemd de heeren Kooij, Vijn en Van Diepen [wiens werkzaamheden als 4e lid pas aanvangen bij het openen der stembus te 5 uur] en tot plaatsvervangers de heeren Hartog, Schermer en Vel. De verkiezing zal plaats vinden op 30 Juni, de stemming en herstemming zoo noodig op 14 Juli en 28 Juli d.a.v. Verder deelt Voorz. mede, dat Jan Zwart uit 't armhuis dood is. Nu had Voorz. er al over gedacht, om de eenige verpleegde, die er nog in 't armhuis is, in den kost te besteden, en 't armenhuis te verhuren, maar dat was hem omverschillen- de redenen per slot van rekening niet wen- schelijk gebleken. Daarom zou hij er nu wel een vrouw in willen hebben, die 't huishouden kon waarnemen. Spr had er met Neeltje Bos, de vrouw van Kees Heggel aar, over gesproken en die wou er wel graag in met I haar kind. Tegenwoordig moet die vrouw toch ook al van de goede gaven leven, dus 1 meent Spr., zou het wel goed zijn, haar in 't j armhuis te doen. Zij is wel niet zoo sterk, maar kan toch tevens die kleine wasch wel j doen, zoodat het waschgeld nog bespaard wordt. De andere heeren kunnen zich hiermee zeer goed vereenigen. Bij de nu gevolgde rondvraag informeert de heer Schermer, wat Klomp allemaal moet doen als schoonhouder van de school van Ronner en dringt er op aan, dat Kuin tot wiens taak dat onderdeel behoort de voeting van het ijzeren hek voor de school eens goed opknapt. Verder vraagt Spr.zouden we niet elk jaar één van de scholen verven De andere heeren herinneren er aan, dat daartoe reeds 't vorige jaar is besloten. Er zal dus uitvoering aan gegeven worden. Voorts heeft Ronner bij Spr. geklaagd over de pomp achter 't huis. Voorz. is er al bij geweest. Die pomp moet er eens uit en de put uitgediept worden. Die is van onder erg vervuild. Dan zou de heer Schermer verder wel wil len, dat aan den Dijkgraaf van de Vier Noor der Koggen verzocht werd, het paardenpad in de Paad te verhoogen. Bij veel regen, zooals in den laatsten tijd, is de Paad haast onbe gaanbaar de kindéren kunnen niet naar school en wij, zegt Spr., kunnen niet te kerk. Op voorstel van den heer Hartog zal dit verzoek schriftelijk gedaan worden en zal dan tevens de verbetering van de groene paad verzocht worden. De heer Kooij brengt in 't midden, dat de schoeiïng bij den schipper [Kuiper] aan labber- end is en dat ook de stèenen daar wel eens opgehaald mogen worden. De Voorz. zal er voor zorgen. Daarna sluit de Voorz. de openbare ver gadering. Slachtoffers der Staking. Uit een mededeeling van het Landelijk Comité tot ondersteuning van de slachtoffers der algemeene werkstaking, bljjkt, dat bij de eerste opgave het aantal slachtoffers was 4495 met 7665 kinderen. AMSTERDAM komt in die lijst voor met 2663 slachtoffers en 4763 kinderen. De tweede lijst gaf aan3383 slachtoffers, van wie alleen te Amsterdam 2177. Er waren toen dus ongeveer 1000 weder aan den arbeid gegaan. Daar niet alle plaatsen inzonden, acht het comité bovenstaande getallen niet overschat. De eerste uitkeering geschiedde 22 April. Op 30 April kon per hoofd f 2,50 worden uitgekeerd. Enquête spoorwegpersoneel.! Door den directeur-generaal der Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is bij dienstorder onder de aandacht gebracht van het personeel, dat het verplicht is, te j voldoen aan de oproeping tot verhoor van de bij de wet van den llden April 1903 [„Staatsblad" No. 3] ingestelde Staatscommissie van enquête desverlangd den eed [de belofte] af te leggen, de geheele waarheid en niets dan de geheele waarheid te zullen zeggen de door de commissie gestelde vragen te beantwoorden. Ten overvloede wordt ook medegedeeld, dat ieder voor de commissie vrij kan ver klaren, wat hem bekend is, zonder vrees deswege van de zijde zijner superieuren bemoeilijkt te zullen worden. Bij de door het bestuur van den polder Geestmer Ambacht [Oosterdijk en Molengeerzen] te OUDKARSPEL gehouden aanbesteding van 60 M3. grint, waren inschrijvers de heeren P. Messelaar te Alk maar voor f 2.73 per M3., M. de Wild te Alkmaar voor f 2.50 per M3., Jb. Jong te Noord-Scharwoude voor f 2.50 per MA en W. F. Stoel te Alkmaar voor f 2.49 per M3. Aan den heer Stoel is de levering gegund. Voor de levering van olie en reuzel ten behoeve van genoemden polder hadden ingeschreven de heeren Jb. Jong te Noord- Scharwoude voor f 315 en H. Hart Mz. te Oudkarspel voor f 324.86. Aan den laagsten inschrijver is de levering opgedragen. Tot het verstrekken van houtwaren aan genoemden polder voor het jaar 1908 is aangewezen de firma J. Eecen Gz. te Oud karspel, voor den prjjs van f 1284.18'/». Een tweetal weken geleden kreeg een bediende bij een kapper te HAAR LEM per ongeluk een scheermes op zijn hand, waardoor een hevig bloedende wonde ontstond, welke echter vrij spoedig werd verbonden. Den volgenden dag echter trok het jonge- mensch het verband er af, en liep nu eenigen tijd met de open wonde. Blijkbaar is er toen bloedvergiftiging ontstaan. Nadat in het Academisch Ziekenhuis te Leiden de arm is afgezet, is de jonge man daar overleden. WIERINGERWAARD. De heer J. Kikkert is uit ruim 70 sollici tanten benoemd tot machinist bij de elec- trische beweging aan de broodfabriek „De Ceres" te Amsterdam. WINKEL. In plaats van wijlen den heer C. Koomen is benoemd als Voorzitter van het Polder district Winkel, de heer W. MelcHior. Als lid van het bestuur van den Over Braker Buitenpolder, gelegen onder Sloteidijk en Amsterdam, is herbenoemd de heer D. Breebaart Kz. te WINKEL. WINKEL. Met den nieuwen cursus zijn er tot de lagere scholen in onze gemeente 21 nieuwe leerlingen toegelaten, waarvan 7 te Winkel, 11 te Lutje winkel en 3 in den Groetpolder. Voor de school te Winkel dus bijzonder weinig. Andere jaren is het aantal daar 3 a 4 maal zoo groot. WINKEL. De Floralia-commissie heeft besloten, dit jaar weer een tentoonstelling te houden. In den loop dezer maand zal de daarop betrek king hebbende lijst circuleeren, De ansjovis laat dezen keer lang op zich wachten. Verleden jaar was de vloot in volle bedrijvigheid en waren al duizenden vischjes afgeleverd.Thans vertoonen zij zich nog maar sporadisch. Ook het geepen beteekent tot heden niets. In enkele dagen tijds heeft buiten alles een ander aanzien gekregen. De polders doen het mooi, en alles wast of het den verloren tijd in wil halen. Het gras is ook flink bijgekomen. Men ziet de eerste koppels koeien in 't land. Te KOLHORN hebben 1 Mei j.1. 15 leerlingen de O. L. School verlaten, tegen 28 die toegelaten werden. Daaronder bevin den zich enkele schipperskinderen. Op uitnoodiging van het be stuur van de afdeeling NIEUWE NIEDORP van „Het Witte Kruis" zal de heer Mr. A. A. Huizenga, advocaat te Hoorn en lid-Secretaris der aldaar gezetelde Gezondheidscommissie, in de afdeelingsvergadering van Maandag avond a. s. [bij den heer C. Kooiman te N, Niedorp] bespreken de bepalingen uit de Gezondheids- en Woningwetten, waarmeê het publiek in aanraking komt. Dit onderwerp is zoo actueel mogelijk. Binnenkort toch zullen de meeste menschen op de eene of andere wijze met die wetten te maken hebben. Met het oog daarop is de vergadering ook toegankelijk gesteld voor buiten de afdeeling wonende personen. Hoogwater. Men schrijft uit 's-HERTOGENBOSCH Het water blijft vallen. Dinsdagmiddag konden de watertoegangen der stad weer open en het stoomgemaal buiten werking worden gesteld. De scheepvaart heeft hare plaats in de binnenhaven weer ingenomen. De landwegen naar Pettelaar, Engelen en De Langstraat staan nog onder water. K r u g e r. Wij vernemen uit Mentone, dat presi- den Kruger het goed maakt en dat zij, die hem in enkele maanden niet zagen, getroffen werden door zijn vermeerderde kracht. Z.E.d gaat 15 Mei naar Nederland, waar hij zich de villa „Djemnah" te Hilversum tot verblijf heeft gekozen. Het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Wij kunnen thans mededeelen, dat de tijd voor het Koninklijk bezoek aan AMSTERDAM is vastgesteld. Het Koninklijk Echtpaar komt Vrijdag 22 Mei hier aan en vertrekt Donderdag 28 Mei. Zal dus de Koningin in persoon de Nieuwe Beurs openen, gelijk gehoopt en verwacht wordt, dan zal de opening tusschen deze beide dagen vallen. Benoemd bij Kon. Besluit tot heemraad van den Anna Paulownapolder D. Rezelman Cz., te Anna Paulowna tot heemraad van den polder Waard en Groet R. Kaan Dz. te Sloten (N.-H.) Inbraak te HILVERSUM. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de tijdelijk onbewoonde villa van den heer A. Holtzman aan den Soestdijker Straatweg te Hilversum. Hedenmorgen bemerkte de tuinman R. Meijnen, dat een ruit was inge drukt aan de achterzijde van het huis. Vree- selijk hadden de inbrekers huis gehouden. Alles lag overhoop, terwijl ook veel was stukgeslagen. Vele zaken worden vermist, j O. a. zijn een zevental kostbare schilderijen uit hunne lijsten gesneden en medegenomen. i Ook worden nog drie kostbare pistolen ver mist. Men vermoedt, dat de dieven met de inrich ting van het huis bekend zijn geweest. Althans, uit eene lade zijn sleutels genomen en daarmede de kasten in eene andere kamer geopend. De politie doet ijverig onderzoek. Men schrijft uit VELSEN De afdeeling Velsen van Het Witte Kruis heeft haar 1000 leden vol. Dat duizendste lid is dit jaar vrij van contributie. Een der lezers van deOpr. Haarl. Ct., bijna vijf jaar te HAARLEM woonachtig, werd niet weinig opgeschrikt, toen hij over de post van den arrond.-schoolop- ziener een aanmaning ontving om zoo spoedig mogelijk te voldoen aan de verplichting van art. 20 1 der leerplichtwet. Aangezien het Z.Ed. gebleken was, dat zijn kind niet op eene lagere school is ge plaatst en ook geen huisonderwijs geniet, en ook voor genoemd kind geen grond voor vrijstelling bestond, weet genoemde lezer waarlijk niet wat te doen, daar zijn dochter, thans ruim 28 jaren oud, ten eenenmale onwillig blijkt, om na ruim volbrachte stu diën, nu op dien leeftijd weder de school te gaan bezoeken. Men schrijft uit VUGHT aan de 's-H. Ct.: Hedenmorgen heeft hier een treurig sterf geval plaats gehad. Sedert eenigen tijd had M. v. .slager alhier, enkele zweertjes op den linkerarm om deze te doen verdwijnen, bestreek hij ze met zalf, welke hem als een bijzonder goed hnismiddel daartoe verstrekt was. De zweertjes trokken weg, doch daags daarna zwol de arm op en werd geheel blauw. De geneesheer constateerde bloed ver giftiging,deed den ongelukkige nog een inspui ting ondergaan, doch niets mocht baten.Heden- morgen ovqrleed hij, slechts 30 jaren oud en nalatende een diepbedroefde weduwe met 8 zeer jeugdige kinderen. Voor de vacante betrekking van organist bij de Herv. Gem. te EENIGEN- BURG hebben zich 3 sollicitanten aange meld. Voor de lessen aan de her halingsschool te BURGERBRUG hebben zich 10 leerlingen aangemeld. Tengevolge van het uitmalen Zaterdagmiddag van het onder KETHEL overstoomde weiland, kregen de visschen in de Poldervaart het te kwaad door het in- stroomende onfrissche water. Honderden per sonen waren dan ook met een vangnetje ge wapend bezig de visch, die aan de oppervlakte van het water zwom, op te halen. De mees ten maakten een aardige vangst. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) Heer Hugowaard, 4 Mei 1903. In de laatstgehouden zitting van den Raad onzer gemeente is aan den heer Tauber, onderwijzer aan school no. 2 alhier, eervol ontslag verleend. Lezers van dit blad, inge zetenen van Heer Hugowaard, zullen onge twijfeld belang stellen in het heengaan van een man, die langer dan 20 jaren zijne beste krachten in dienst der gemeente aan de be langen der school besteed heeft. En niet alleen de ouders van schoolgaande kinderen wisten zijne diensten te waardeeren, ook anderen wisten hem op de rechte waarde te schatten, schoon in een andere hoedanig heid. In die hoedanigheid nu hebben we zijn heengaan niet te betreuren, integendeel, in dezelfde zitting, waarin zijn ontslag werd behandeld, werd de heer Tauber officiëel aangesteld tot ambtenaar ter secretarie, zoo dat hij nu aan de werkzaamheden der admi nistratie meer dan vroeger zijn krachten kan wijden. M. Schagen, 6 Mei 1903. De Schoolbevolking aan de Gemeenteschool alhier bedroeg op 1 Mei j.1. 304 leerlingen. Voor het Fransch werden 11 en voor het Duitsch 5 nieuwe leerlingen ingeschreven. Naar het station alhier is van Avenhorn overgeplaatst de assistent de heer A. Blokker. Dinsdagavond vergaderde de Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier, in 't lokaal Cérès. 12 Leden waren aanwezig. De ingekomen stukken gaven weinig aanlei ding tot discussieo. a. was ingekomen een schrijven van de Kiesvereeniging „Vrijheid" te Langedijk, met de mededeeling, dat die vereeniging den heer Feisser met algemeene stemmen candidaat had gesteld voor lid van Prov. Staten. Met algemeene stemmen werd de voorge stelde reglementswijziging, waarbij aan dona teurs een adviseerende stem wordt gegeven, aangenomen. Tot candidaat der vereeniging voor het lidmaatschap van de Prov. Staten werd met op één na algemeene stemmen gekozen de heer H. Feisser alhier. Hierna werd de vergadering gesloten. Als sluiting van het winter- seizoen gaf de dames-zangvereeniging Euphonia Zondagavond een openbare uitvoering in het lokaal van den heer J. Vader Az. Deze uitvoering kenmerkte zich door iets bijzonders het tienjarig bestaan der vereeni ging werd namelijk herdacht. Feestelijks was er aan den avond niet veel ver bonden, maar toch werd het feit op een o. i. bepaald aardige wijze herdacht en dat wel door de opvoering van het laatste nummer van het programmaDe Tooverfee. In dezen „dag vlinder", zooals de maker,de hr. M. Visser,het zelf noemt, werd het leven van de dames- vereeniging in een toespraak herdacht en door het uitvoeren van koornummers, solo zang en vioolspel de meest waardige muzikale momenten der verschillende uitvoeringen weer in herinnering gebracht. Van de genen, die veel voor Euphonia hebben ge daan, was het natuurlijk in de eerste plaats de heer L. A. Schouten, wien in een lied warme hulde en dank werd gebracht en die in een lauwerkrans nogmaals de uiting zag weergegeven van de vriendelijke gevoelens, die de leden der vereeniging voor hem koes teren. Door een daverend en langdurig applaus van de aanwezigen werd getoond, hoe ingenomen men was met deze hulde Het werk van den heer Schouten wordt hier zeer gewaardeerd en bij elke passende gelegenheid wil men dat in Schagen zeer gaarne toonen. Natuurlijk werd mejuffrouw T. Asjes ook niet vergeten. Zoovele malen hebben we van haar zang mogen genieten, dat bij een gelegenheid als deze een dankzegging aan haar adres aller sympathie moest wegdragen. 't Verdere deel van het programma was ook vol afwisseling. Euphonia zelf zong, be halve het 1ste bedrijf van „Een Sprookje van Schagen", nog een drietal liederen, die allen een goede uitvoering verkregen. De verschillende soli in het „Sprookje" werden lief gezongen. De heer B. Ranke zong een viertal liede ren, van Verhulst, Mendelssohn, Riemsdijk en Valerius, en, dat moet worden gezegd, zeer verdienstelijk. De heer Ranke heeft een welluidend orgaan, daarbij de goede gewoonte van zuiver te zingen, de voordracht is te loven, 't kan al niet anders, of het geheel moet dan genot verschaffen. Het instrumentale deel hadden voor haar rekening genomen de dames M. de Veer, B. Imhulsen en M. Roggeveen. De beide laatsten gaven een duo voor piano en viool en de eerste een Fantasie van Mozart, voor piano. We hebben genoten van het spel der jongedames, 't Is reeds zoo lang geleden, dat we zoo iets dergelijks hebben gehad van eigen krachten, dat het genoegen doet, wan neer men merkt, dat jonge krachten in staat zijn zoo iets te leveren. Heel gaarne willen we de jonge dames een volgenden keer nog eens hooren. Zooals den lezers zal blijken uit vorenstaande, is het concert uitstekend geslaagd en kunnen Euphonia en de heer M. Visser, haar direc teur, met lust en vertrouwen het 2fe tien jarig tijdvak ingaan. Van harte wenschen we vereeniging en directeur een goed succes. Ons departement van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" hield Dinsdag zijne gewone voorjaarsver gadering. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering werd met algemeene stemmen verkozen de heer J. Denijs en tot plaatsvervanger de heer A. W. van Kluijve. De afgevaardigde ontving een blanco mandaat Tot Voorz. Secret. en Penningm. werden respect, her kozen de heeren J. Denijs, Ph. de Heer en R. G. v. d. Wal. Voor de instellingen werden tot bestuurs leden herkozenBewaarschool, W. Vader Bibliotheek,C.Visser; Zangschool, C.W.Deenik' Volksvoordrachten, Th. Roep Huisvlijtschool' Ph. de Heer. Daarna werd de vergadering door den waarnemendenVoorz., den heer W. Roggeveen gesloten. KAASMARKT. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 31 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 26 60 en 1 stapel middelbare f24.50. Aan gewicht was er aangevoeld 16101 KG. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 2—5 Mei 1903. GeborenAgatha Neeltje, d. v. Klaas Struif en Aagje de Jong. Geertruida Catha- rina, d. v. Petrus Josephus Bleeker en Agatha Meiten. Ondertrouwd, Getrouwd en Overl.Geene Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 24 April 1 Mei 1903. GeborenGeene. OndertrouwdArie Brommer, jm. water molenaar 28 jr. en Guurtje Klaver jd. zonder beroep 24 jr. beiden wonende te Zijpe. Johan- nes Klaver jm. arbeider 20 jr. te Zijpe en Anna Helena Ludeke jd., zonder beroep 20 jr. te Schagen. Albert Dekker jm. landman 29 jr. en Aagje de Graaf jd. zonder beroep 25 jr. beiden te Zijpe. Getrouwd Petrus Dignum, jm. timmerman 24 jr. en Anna Maria Catharina de Wit jd. zonder beroep 24 jr. beiden te Zijpe. Overleden Geene. Gemeente ANNA PAULOWNA. Ingeschreven van 1—30 April 1903. Pieter Gerrit, z. v. A. Kossen en M. Mul. Frans, z. v. C. den Engelsen en A. van Roze laar. IJda, d. v. A. de Smidt en E. Braaf. Anna, d. v. C. F. Jongejan en A. Jongejan. Wouter Adolf Cornelis, z. v. A. C. Wallin en S. M. Benema. Roelinda. d. v. A. Cornelissen en C. Bakker. Jan Willem, z. v. W. G. van der Sluijs en J. Hazekamp. Neeltje Adriaua d. v. P. van Stipriaan en M. A. van Eek. OndertrouwdJacob Kamp en Trijntje de Jong. Pieter Schenk en Antje Geerligs. Willem Metzelaar en Alijda Kaan. Dirk An- dries van Krevelen en Wilhelmina Pieternella van der Wal. Jan Smit en Klasina Kos. Dirk Langedijk en Henderina Geerligs. Cornelis Hollander en Guurtje Weij. Getrouwd: Jacobus Johannes van Kooten en Engelina van Diepen. Pieter Jakobus Wuis en Wilhelmina Jacoba Waiboer. Overleden: Dirkje Kos, oud 1 jaar, d. v, Jacob Kos en Guurtje Keppel. Teunis Kui per, oud 76 jaar, wednr. van Engeltje Dekker. Johanna Elisabeth Barbera Bakker, oud 70 jaar, wed. van Jacob Daan. Trijntje van Sta veren, oud 88 jaar, wed. van Dirk de Leeuw. Gemeente WIERINGERWAARD. Ingeschreven van 1—30 April 1903. Geborengeene. Ondertrouwd: Gerrit Boerman en Maartje Braaf. Jan Bakker en Maartje Kaan. Ondertrouwd en Getrouwd Pieter Bakker en Christina Elisabeth Marees. Frans Rob en Dieuwertje Neefjes. Overleden Trijntje Doorn, wed. v. Hendrik Hooijberg, oud 82 jaar. Gemeente WEERINGEN. Ingeschreven van 1—30 April 1903. GeborenMaartje, d. v. Maarten Bais en Maria Keijzer. Simon, z. v. Elbert Wage- maker en Elisabeth Heijblok. Pieter z. v. Albertus Raven en Trjjntje van Hartevelt. Hendrik, z. v. Jan Wiegman en Aaltje Breed. Martinus, z. v. Dirk Oden en Dieuwertje Gorter. Guurtje, d. v. Cornelis Ez. Rotgans en Wijntje Koorn. Dientje, d. v. Nan Rot gans en Dieuwertje Doves. Cornelia, d. v. Jacob Kuut en Neeltje Bont. OndertrouwdJacob Metselaar en Trijntje Doves. Jan Bekendam en Trijntje Halfweeg. Albert Wiegman en Trijntje de Wit. Lucas Mulder en Trijntje Klein. Jacob de Wit en Trijntje Lont. Cornelis Kinne en Maartje van Savoijen. Cornelis Scheltus en Maria ten Bokkel. Cornelis de Boer en Trijntje de Jong. GetrouwdJacob Metselaar en Trijntje Doves. Jan Bekendam en Trijntje Halfweeg. Lucas Mulder en Trijntje Klein. Jacob de Wit en Trijntje Lont. Albert Wiegman en Trijntje de Wit. Cornelis Kinne en Maartje van Savoijen. Overleden Dieuwertje Bakker, oud 6 jaar, d. v. Evert Dz. Bakker en Maartje Tijsen. Maria ten Bokkel, oud 26 jaar, d. v. Jacob ten Bokkel en Dieuwertje Lont. Trijntje Marie Duijnker, oud 6 jaar, d. v. Dirk Duijn- ker en Dientjo Dijkshoorn. Simon Klein, oud 60 jaar, weduwn. van Trijntje Maars. i Geertje Klein, oud 33 jaar, d. v. wijlen Simon Klein en Trijntje Maars. Gemeente HARINGCARSPEL Ingeschreven van 1—30 April 1903. Geboren3 April, Bregje, d. v. Jan de Ruiter en Antje Mienes. 4d. Petrus Gerar- dus, z. v. Simon Kuilboer en Petronella Beneden. 9d. Willem, z. v. Henricus Dekker en Reinsje Plak. lOd. Cornelis, z. v. Cornelis Blokker en Maartje Hopman, lid. Arie, z.v. Jacobus Latenstein en Maartje Mosch. 14d. Jacobus, z. v. Johannes Burger en Pietertje Blankendaal. 16d. Anna Jacoba, d. v. Aris de Groot en Dieuwertje IJfs. 19d. Abraham, z. v. Simon Mjjts en Catharina Margaretha Hart. 21d. Petronella Anna, d. v. Thijs Appel en Trijntje Mosk. 22d. Maria, d. v. Pieter Borst en Antje Frans. 22d. Catharina, d. v. Nicolaas Stephanus Tesselaar en Geertje van Leeuwen. 24d. Maria Cornelia, d.v. Jacob Dam en Aaltje Blaauboer. 26d. Martinus, z.v. Martinus Bruin en Maartje Arends. Ondertrouwd: 17 April, Arie Frederiksen Maartje Groen alhier. Simon Burger en Antje de Jongh alhier. Arie Duijves te Oud- carspel en Trijntje de Jongh alhier. Klaas Wit te Schagen en Maartje Rens alhier. 24d. Jan Snijder en Maartje Jes alhier. Jan Hof alhier en Anna Broersen te Oude Niedorp. Ondertrouwd en gehuwd, 7 en 22 April, Cornelis Tesselaar te Noord-Scharwoude en Trijntje Kruijer alhier. 11 en 28d. Dirk Bruin en Maartje Brommer alhier. Gehuwd2 April, Ariën Mijts te Oude Niedorp en JanRje Pereboom alhier. Overleden: 2 April, Jantje Doodeman, oud 22 jr., ongehuwd. 2d. Grietje Pronk, oud 36 jr., echtgenoote van Wilhelmus Karei de Jongh. 18d. Pieter Bas, oud 70 jr., echtge noot van Saartje Boonacker, eerder van Griet Bregman. I9d. Freek Huib, oud 67 jr., echtgenoot van Trijntje Commandeur. 25d, Petrus Ida Baas, oud 4 mnd. Gemeente OUDKARSPEL. Ingeschreven van 1 30 Aprii 1908. gewicht Geboren Maartje, d.v. Gerrit Paarlberg en Hillegonda van Exter. Aart, z. v. Cornelis Klos

Schager Courant | 1903 | | pagina 2