47ste Jaargang No. 3857. FEUILLETON. Donderdag 3J Juli 1903 en Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AÜVERTENÏIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. SBureaia •CHAGKHT, ILaasi, 4. UitgeverP. TRAPMAN. Medewerker J. W I\ REL. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliike nummers 5 Cent. ADVERTÉNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Binnenlandsch Nieuws. SGHAGER AliEieu Nieuws- ROT Aimttmit-1 LuilimllJl. Prins Hendrik te Den Helder. —o—o—o— De algemeene roei- en zeilwedstrijden te Helder op Zaterdag j.1. werden begunstigd door zeer mooi weer. Tegen tien uur vertrok de Mercuur, onder bevel van den luitenant te zee le klasse Kruys, met den Prins naar bet wedstrijdter rein, en de Holland, die op baar oude plaats in de haven lag, salueerde Z. K. H. met drie-en-dertig donderende kanonschoten. In gezelschap van den Prins bevonden zich de schout-bij-nacht Wentholt en de president der Jachtclub W. Romer, beiden met familie. Ook op de reede werd Zijne Koninklijke Hoogheid door de Evertsen en de Kortenaer met saluutschoten begroet. De Mercuur voer achtereenvolgens alle marineschepen voorbij, en Prins Hendrik had telkenmale een hartelijk driemaal her haald hoera van de paradeerende manschappen in ontvangst te nemen. Ook van de af en en aan zwermende jachten klonk gejuich op gejuich, en toen de Hercules de Mercuur passeerde, speelde de muziek der artillerie, die aan boord van het eerste vaartuig was, plechtig het Wilhelmus. De Prins was evenals de hem vergezellende hoofdofficieren en de bemanning van de Mercuur, in klein uniform gekleed. Onge dwongen en prettig onderhield bij zich met de vergezellende dames en heeren en volgde met veel belangstelling den wedstrijd. De morgenuren waren geheel gewijd aan de roeinummers, de middag aan het zeilen. Een groote menigte woonde vanaf den wal de wedstrijden bij. Een dichte menigte had zich reeds om streeks half vijf op het plein voor het station der Hollandsche Spoor geschaard om den Prins te zien vertrekken. Op het perron be vonden zich verschillende militaire en civiele autoriteiten. Omstreeks vijf uur arriveerde de extratreiD, met salonrijtuig, begeleid door den inspecteur van het vervoer Van de Bosse en den adjunct-ingonieur van tractie Bierman. Even voor half zes rolde het rijtuig van den Prins aan en na een kort onderhoud met verschillende heeren officieren en den burge meester van Den Helder, den heer Steyn, besteeg Z. K. H. het salonrijtuig en sprak, voor het portierraam staande, nog eenigen tijd recht hartelijk met schout-bij-nacht Wentholt, wien de Prins dank bracht voor de ontvangst. Toen schrilde het fluitje van den hoofdconducteur en de trein zette zich in beweging onder ds luide toejuichingen van het publiek. Een laatste afscheid werd, even buiten de linie, nog gebracht door het muziekkorps der artilleriehet bezoek van Prins Hendrik aan Den Helder behoorde alweder tot de geschiedenis. Moord. Uit AMSTERDAM meldt men De vrouw van een schoenmaker, v. d. L. genaamd, wonende in de Celebesstraat, is Maandagmiddag omstreeks half een in haar kamer dood gevonden met een snede in den hals. Haar man was, voor zoover de buren wisten, met een jongeren broeder op reis ge gaan,en Maandagmiddag werd het voorgevalle ne eerst laat ontdekt door een zuster, die de vrouw kwam bezoeken, maar de deur gesloten Eenige nadere bijzonderheden vonden we vermeld in het volgende De moord werd Maandagmiddag omstreeks Jt l u i s 1 f r s. Roman van IDA BOY-ED. 00000 ^Doctor Hennegall 1" diende de huis knecht aan. Mevrouw Wallraven glimlachte onwille keurig. „Laat mijnheer binnen." „Mijnheer is 6erst een oogenblik bij den geheimraad binnengegaan", zeide Anders. „Goed, goed. Ik verwacht dan mijnheer Hennegall straks. Neem dat weg!" Zij wees op een theeblad, dat voor haar op een tafeltje aan het venster stond. De thee was al lang koud geworden. Op het blad stond alles, wat er op behoorde, sier lijk en net, maar slechts voor één persoon. De geheimraad professor Dr. Wallraven had geen tijd, zich veel in de kamer van zjjn vrouw te vertoonen. Zij was het ge woon, behalve het avondeten, alles alleen te gebruikenhoogstens Zondags, of eenmaal in de week, gebruikte de geheimraadjmet zijn vrouw het middagmaal. Anders met zijn gladgeschoren, als in onverschilligheid versteend gelaat, ruimde at en zette het tafeltje weder voor den leunstoel van zijn meesteres. Nu wachtte zij, dat Doctor Wigus Hen negall, de lievelingsleerling van haar echt genoot, komen zou, om zich door haar te la+en ieliciteeren met zjjn gister verworven graad van Doctor. twee uur eerst ontdekt. Een familielid van de vrouw sommigen zeggen een eigen zuster die kwam logeeren belde tegen dien tijd aan de woning, maar kreeg geen gehoor, en daar het de aandacht der omwonenden had getrokken, dat ook den verschillenden leveranciers niet werd opengedaan, waar schuwde men de politie. Deze stelde eerst een onderzoek in vanuit het achterhuis van het aangrenzend perceel, en ontdekte toen op den grond der veranda van Van der Laan's woning een zwarten plas, als van geronnen bloed, die blijkbaar zijn oorsprong vond in de kouken. Met loopers werd daarop de denr der wo ning geopend, en de politie vond in de gang, vóór de keukendeur, Geertruida Jongsma liggen, geheel bebloed, met een diepe snede in den hals. De ijlings ontboden geneesheeren drs. Waller en Jacobi konden slechts den dood constateeren. Blijkbaar was aan den moord echter een worsteling voorafgegaan, want de muren waren met bloed bespat, en een jon getje, de zoon van een der achterbewoners, dealde aan de politie mede, dat hij Zaterdag avond, omstreeks half zeveD, een vluchtende figuur aan de kenken-bnitendenr had gezien, die door achteistaanden naar binuen werd getrokken. Nadere aanwijzingen kon hij echter niet doen. Noch omtrent dader of daders, noch omtrent de reden van den doodslag, is daarom iets met zekerheid te zeggen. Niemand heeft iets ge zien of gehoord. Volgens de buren leefden de echtelieden, althan» uiterlijk, in volkomen harmonie. Meermalen hield de vrouw haar man zelfs onder het werk gezelschap. Zaterdagmor gen deelde de vermoorde vrouw aan een der buren mede, dat haar man op reis ging naar Groningen. Zijn broeder wiens opsporing ook gevraagd wordt was in de schoenmake rij behulpzaam. Waarschijnlijk zal eerst de opsporing van beide mannen meer licht ge ven. [Zie verder.] De mislukte hooioogst. Verscheidene boeren in den EEMNESSER- POLDER steken het hooi, dat na de over strooming nog is blijven liggen, in brand, daar het zóó bedorven is, dat het niet eens de moeite loont het naar huis te vervoeren. Van de naweide zal wegens het natte weder der laatste dagen ook zeer weinig te recht komen. Bij herhaling werd door en kele houtkoopers te ZAANDAM ontdekt, dat kleinere of grootere partyen hout van hunne houtwerven waren verdwenen. Het is daarom voor hen gelukkig, dat het de politie aldaar gelukt is, twee dezer hout dieven met name C. D. en A. G., op heeter- daad te betrappen, terwijl zij bezig waren hout te ontvreemden van de weif der firma. Kamphuys en Zonen, hunne patroons. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat zij het gestolene verkochten aan zekeren V. B. te Koog a.d. Zaan, bij wien nog voor om streeks f 500 aan hout in beslag werd geno men. (Tel.) Gestikt. Te WINSCHOTEN is Zondagavond een vijfjarig knaapje gestikt bij het eten van een wortel. Een eigenaardigheid op het gebied van het kiesrecht doet zich in de Zeeuwsche gemeente ZUIDDORPE voor, nl. dat iemand tegelijk in Nederland en België kiezer is. Uit Nederlandsche ouders in België geboren, is hij later naar Nederland terugge keerd en heeft hij hier aan zijn militaire plichten voldaan. Toen hij zich later weer in België vestigde, werd hij als geboren Belg daar op de kiezerslijst geplaatst. Na zijn hu- Hij verscheen niet spoedig. Carolyne Wallraven keek in gedachten het venster uit. Een paar minuten wach ten, Diet de moeite waard een boek in de hand te nemen of iets anders te doen. Het venster van het vertrek keek op een voortuin uit, dat door een ijzeren hek van de straat was gescheiden. Het grijs witte huis leek wel een klein paleis. Rond om, slechts de sousterrain-vensters vrijlatend, was het omringd door een mooie, kleurige aanplanting, zoodat de muren als door een prachtige guirlande waren omgeven. Juist voor het venster van mevrouw Von Wallraven, aan de eene zijde van het breede kiezelpad, dat om het huis heen liep, was een lacgwerpig-rond bed met een pracht van maandrozen. Buiten bleven een paar oude heeren voor het hek staan en schenen de rozen te bewonderen, dan gingen ze verder. Dadelijk daarop stapte een jonge dame het hek langs, zeer langzaam. Ook zij bleet staan, als bekoorden ook haar de heerljjke rozen. Carolyne Wallraven keek naar do jonge dame, zelf onzichtbaar door de kanten gor dijnen, die voor het venster hingen. Nu ging ook de jonge dame verder. Wat bleet Hennegall lang bjj den ge heimraad 1 Nu, het jonge mensch had zijn leermeester on beschermer bepaald veel te zeggen. Ia de kamer was het stil. Het hooge, sierlijke vertrek, dat bijna den ganschen dag een eenzame vrouw tot verblijfplaats diende en slechts in de latere avonduren dikwijls menschen, zeer veel menschen her bergde, zag geen zon. Maar kouder nog dan het oogenblikkelijk gebrek aan zonne- welijb heeft hij Zuiddorppe tot woonplaats gekozen en is nu ook in Nederland kiezer, terwijl bjj nog tot 1 Mei 1904 kiezef in België blijft. [VI. Ct.| Vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE NIEDORP, op Zaterdag 25 Juli 1903, 's avonds 7 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorz., de heer Jb. van der Stok, opent met welkom de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gele zen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat op 27 Juni 1.1. kasverificatie bij den gemeente-ontvanger heeft plaats gehad en overeenkomstig boeken en bescheiden een bedrag vaji f 808.09* in kas is bevonden. Een kennisgeving dat de Regeering geen parades etc. wenscht te doen houden wan neer vorstelijke verjaardagen op Zondag val len en dat daarmede rekening zon kunnen worden gehouden bij plaatselijke feesten, wordt voor nota aangenomen, evenals de opgave, dat de gemeente over 1904 weer de gewone Rijksuitkeering van f 4547.15* zal ontvangen. Verder is ingekomen de door de gezond heidscommissie te Hoorn toegezonden begroo ting dier commissie voor 1903, waarop Nieuwe Niedorp voorkomt voor een bedrag van f 68.30. Zonder discussie goedgekeurd. Door het gemeentebestuur van Hoogwoud is toegezonden de concept-begrooting der kosten van de Langereizer school voor 1904, tot een totaal bedrag van f 2165.20. Na voor lezing der diverse posten wordt ook deze begrooting goedgekeurd. De heer Visser neemt zich voor, zoodra zich eenige gelegenheid voordoet, terug te komen op de onlangs ter sprake gebrachte andere regeling van het beheeren der school. De Voorz. deelt mede, kortelings onder de provinciale- en staatsbladen te hebben ont vangen een staatsblad, vermeldende den tekst der Wet op de besmettelijke ziekten. Daarin komt de verplichting voor om te zorgen of voorzoover het bijzondere begraafplaatsen geldt, te doen zorgen, dat zich op eene be graafplaats een huisje of lokaaltje bevindt, waar tijdelijk lijken van aan besmettelijke ziekten overleden personen kunnen worden geborgen. Voorz. vraagt, of men het op de algemeene begraafplaats staande huisje daartoe voldoen de acht, waarop algemeen toestemmend ge antwoord wordt. Echter zal onderzocht wor den of op de R.-Katliolieke begraafplaats een dergelijk huisje aanwezig is. Verder zegt do Voorz., dat door het honden van door de school autoriteiten wenschelijk geachte proeflessen, die bij goedkeuring door den Raad van de kost6n, gevolgd zullen worden door een onderzoek van het hoofd der school op de plaats waar de sollicitanten naar de vacante betrekking van onderwijzeres aan de school te Moerbeek, onderwijs geven, niet op 1 Augustus in de vacature kon woiden voorzien. De Raad kan er zich meê vereenigen, dat het hoofd nog een nader onderzoek instelt en vindt goed, de plaatsvervanging op den bestaanden voet te doen voortduren. Nog wordt aangeboden de gemeentereke ning over 1902, bedragende in ontvang f 16277.835 in uitgaaf f 15468.92, met een batig saldo groot f 808.91®, welke rekening nader zal worden onderzocht. Na de rondvraag, die niets oplevert, gaat hierna de Raad in geheime zitting ter behan deling van reclames tegen den hoofdelijken omslag etc. De bloemkoolbouwers aan den LANGEDIJK kunnen niet bijzonder roemen op een voordeeligen oogst. Door de zoogenaamde „draaihartigheid", vermoedelijk veroorzaakt door ®en insect, dat is het hart der kool zijn eitjes legt, en waar door de bloem tot rotting overgaat, gaat een groot gedeelte der bloemkoolen verloren. Ook de aardappeloogst geeft geen bijzon dere reden tot tevredenheid. Haaien aan de kust. Man meldt uit VLISSINGEN „Naar ons van zeer bevoegde zijde wordt medegedeeld, zijn dezer dagen op onze kust tal vau haaien en noordkapers waargenomen. Het zou daarom zeker aanbeveling verdienen, dat de noodlge voorzorgsmaatregelen werden genomen dat deze gevaarlijke visschen niet al te dicht aan de kust komen en vooral j badgasten dienen zich op de aanwezigheid voor te bereiden." I Het plan bestaat om de ge- brnikelijke toekenning van ridderorden en andere eereteekenen bij gelegenheid van Ko- ningin's verjaardag dit jaar uit te breiden I tot een categorie van autoriteiten, officieren, ambtenaren en particuliere personen, van wie j in de dagen van de spoorwegstaking in April jl. buitengewone diensten zijn gevorderd of die zich in dien tijd bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt door ijver en toewijding aan hun taak, dienst of arbeid. Het stelsel van „afkeuringen" is thans, naar men aan het N. v. N. mede deelt, bij het personeel dor Staatsspoorwegen ingevoerd. Werd vroeger elke font gestraft met geld boete, thans gaat het met punten. Wanneer een beambte twintig punten heeft, krijgt hij een dag straf, met gemis van traktement, doch wanneer men in acht maanden geen strafpunt gehad heeft, wordt door de te voren reeds beloopen punten een streep gehaald. Aan de Hembrugte ZAANDAM is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Toen te ongeveer 4 uur Maandagmiddag een tweetal treinen op die brug elkander passeerden, werd de brnggeknecht Simon Rem door den trein uit Amsterdam overreden. Beide beenen werden den ongelukkige afgereden, torwjjl zijn hoofd ernstig verminkt werd. Geen wonder dus, dat de dood bijna oogenblikkeijjk intrad. De vrouw van den overledene zag van uit de deur harer woning het voor haar dubbel vreeselyk onge luk gebeuren. Het N. v. d. D. vertelt als ge hoord ih de tram ZUIDBROEK-STADS KANAAL „Zoo ies de Paus ók oal dood „Joa hèt long 'leivd. Leuf wol neugen- tieg joar, ist nait „Wai sol 'm upvolgen dienkst oe?" „Och nötuurliek mit dit Minesterie weer 'en Roomsche Jongstleden Vrijdagavond werd te BARSINGERHORN eene buitenge wone vergadering gehouden van de daar ge vestigde afdeeling van „Het Witte Kruis", in het lokaal van den nieuwen kastelein, den heer P. Soheringa. Aanwezig waren 10 leden- Na de gewone opening en lezing der notulen, werd de vergadering in kennis gesteld met de naissiva van het Hoofdbestuur (aan alle afdeelingen gezonden), waarbij in overweging wordt gegeven aan het reglement der Afdee- ling een© nieuwe bepaling toe te voegen, be- j treffende den duur der vereeniging, en voor het aldus gewijzigde reglement opnieuw de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Vervolgens werd de vergadering in kennis I gesteld met de circulaire van de Gezondheids commissie, gezeteld te Schagen, waarin ver- zocht wordt, alle gemotiveerde klachten ter zake benadeeling der volksgezondheid, welke aan het bestuur dar afdeeling mochten worden gericht, of misstanden, welke op het gebied der volksgezondheid in de gemeente of om geving bekend mochten zijn, aan bovenge- i noemde commissie te willen mededeelenter wijl tevens verzocht wordt, bjj gelegenheid J bekend te maken, dat een ieder zich met klachten, als bovengemeld, tot de Gezondheids commissie kan wenden, welke klachten dan door haar worden overwogen en zoo mogelijk tot verbetering van den toestand aangewend. Verder werd aan de orde gesteld de regle- mentswijziging, door het bestuur in zjjne vergadering reeds ontworpen. De verande ringen, die alzoo waren voorgesteld, werden allen door de verg. goedgekeurd. Nieuwe reglementen zullen worden gedrukt. Tengevolge van het aanstaand vertrek van den heer P. R. A. van Meurs uit de gemeente, i werd bjj meerderheid van stemmen tot be stuurslid gekozen de heer J. Kooiman. Verder werd medegedeeld, dat ten behoeve van de vroeger vostgestelde oprichting van een gebouw tot berging van verplegingg- materieel, eene geldleening zal moeten wor den aangegaan van f 275. Het Bestuur wordt opgedragen deze geldleening te plaatsen, j Bij de omvraag wordt gewezen op het sedert kort gelede» zeer vervuilde slootje langs den toegangsweg tot de school te Barsfngerhorn. Men zal trachten daarin verbetering te brengen. Op voorstel van den heer v. d. Meer betuigt de vergadering haren dank aan den aftreden den Voorzitter, den heer Van Meurs, voor de diensten, d'oor hem aan de afd. Barsingar- horn bewezen. Do Voorz. dankt daarvoor en sluit de ver gadering onder bet uitdrukken van de beste wenschen voor den bloei en de nuttige wer king van de afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis". Vergadering van den Raad der gemeente HEER HUGOWAARD, op Maandag 27 Juli 1903, voormiddag» 10 uur. Tegenwoordig alle leden. De voorz., de heer P. Wonder Az., opent met een woord van welkom de vergadering, waarna da notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen een missive van Gedeputeerde Staten, houdende bericht, dat de politieverordening op het peil- malen op Raaxmaatsboezem is goedgekeurd, en een schrijven van mej. Keijzer, waarbjj zij haar benoeming tot onderwjjzeres aanneemt. Voorz. deelt mede, dat mej. VanAlbadatot heden nog niet de verklaringen heeft inge zonden uit hare vroegere gemeenten, ten be wijze dat zij inderdaad 15 jaar bij het open baar onderwijs in functie Is geweest, zooal» zij heeft opgegeven. Voorz. heeft haar al een» daaraan herinnerd wellicht dat het nu tegen een volgende vergadering in orde zal zjjn. Op verzoek van do wed. A. Klomp Jz. en van J. Gootjes, wordt hun, wegens vertrek uit de gemeente, voor 8 maanden ontheffing van den hoofdeljjken omslag verleend. Verder wordt medegedeeld, dat in de laatste vergadering van B. en W. is uitgeloot obligatie no. 14 en dat op 26 Juni 1.1. kas verificatie bjj den gemeenteontvanger heeft plaats gehad, waarbij alles in orde is bevon den, met een bedrag van f 573 84* in kas. Het onderzoek van de geloofsbrieven der herkoeen raadsleden kan, volgens mededeeling van den voorz., heden nog niet geschieden, omdat Ged. Staten een kleine aanmerking gemaakt hebben op de invulling van het procesverbaal der stemming, waardoor eenige vertraging is ontstaan. Dit onderzoek wordt derhalve tot de volgende vergadering uit gesteld. De hooisteker voor Veenhuizen, de heer schijn, werkte eon andere omstandig heid er heerschte een pïjnlyke orde. Er scheen geen intieme betrekking te bestaan tusschen de kamer en de bewoonster. Het zag eruit, alsof deze vrouw hier een verwachte gast was. Het eenige boek, dat naast haar op de vensterbank lag, was niet voldoende om den indruk wakker te roepen, dat hier woonde een geesteljjk zeer ont wikkelde dame, en dat zich hier somwijlen Vlijtige handen roerden. Maar de kamer was toch te mooi om een onbehagelijken indruk te kunnen maken. Even voornaam gekozen als iedere kleur, ieder stuk in dit vertrek, was ook de klee ding van de dame zelve, wier vorsohjjnicg daardoor op het voordeeligst scheen uit te komen. Een helder grijs, bijna wit kleed, naar de laatste mode en kostbaar gemaakt, om sloot een slanke, goedgebouwde gestalte. Het donkere haar was te lang en te rijk, dan dat Carolyne Wallraven een vlugge frisuur daarmede had kunnen makenin zware, breede vlechten was het steeds als een kroon om haar hoofd gelegd, zooals vele jaren geleden, de luim eener vorstelijke vrouw volgend, tallooze dames aan het Oostecrijksche hof heur haar droegen. Dit gaf het hoofd iels trotsoh. De gesloten uit drukking en de ernstige blik pasten daarbij. Nog steeds was CaroJyae Wallraven eon mooie vrouw. De heerlijke toint verried evenwel bij dag de kunstmiddeltjes, ondanks al de zorg vuldigheid waarmede deze weiden aange wend. Aan deze vrouw ontbrak echter elk spoor van zachte bekoring. Kloek, wachtend, opmerkzaam, en zelfs voor de eenzaamheid harer kamers op de meest zorgvuldige wijze gekleed, zat Caro lyne Wallraven daar als eene, die ziehselve niet toestaat dat haar lusten z^lfs sluimeren. Nog steeds kwam Hennegall maar niet. Zjj keek weder naar buiten en word plotseling opmerkzaam. Dat scheen wel dezelfde jonge dame, die voor twee minuten het hek was voorbij gegaan. Carolyne had zooeven nauweljjks acht op haar geslagen. Maar nu zij daar weder voorbjj ging, herinnerde mevrouw Wall raven zich het persoontje weer: het ruige, bloride kopje en het matrozenhoedje, het opvallende gelaat, met het ondeugend» neusje en de o vergroof» blauwe oogen. het sierlijke gestaltetje in de witte blouse en een zwarte met wit gegarneerde rok. Aan de kleeding was niets bijzonders door de manier echter waarop de draagster ze droeg, werd alles aan haar opvallend. Natuurlijk, dat was dezelfde jonge dame, die straks was bljjvon staan en verder ge gaan was. Andermaal bleef ze staan en scheen de rozen te bewonderen. Nu gleed haar blik langs het huis, langs alle vensters van de eerste verdieping. Langzaam, als eene die iets zoekt. Dan ging ze aarzelend verder. De kamerdeur werd geopend en dadelijk was de belangstelling voor het meisje daar buiten afgewend. Doctor Wigus Hennegall kwam eindelyk binnen. Hij snelde op mevrouw Wallraven toe, die opgestaan was en hem tegemoet g'Bg- Het warme licht eemer echte hartelijkheid verhelderde voor een oogenblik haar gelaat, toen de jonge man haar de hand reikte. „Dus aan het doel 1 Ik feliciteer je." „O, niet aan het doel. Slechts een stap verder voorwaarts," zeide hij. „U heeft geljjk. En bovendien is het zaak, aan dit kruispunt belangrijke beslissingen te nemen. Kom, laat me alles eens hooren, wat ge met mijn man besproken hebt." Zy ging naar haar plaats terug, en zag juist, toen ze ging zitten, dat die jong» dame weer voorbijging. Maar het was haar op dit «ogenblik onverschillig, deze epmerking gleed zoo maar door haar ge dachten het loonde haar de moeite niet, daarover iets te zeggen." Hennegall ging op een stoel zitten, aan de andere zijde van het tafeltje. „Ik heb niets beslissends met uw man besproken. Hij ried mij aan, alles met u te overleggen" „Zoo Het scheen als schitterde er iets in haar donkere oogen een korte vreugde. „Ja, de geheimraad zeidemjjn vrouw slaat het leven verstandig gade. Meer ver stand en meer oordeel vindt ge bjj geeu mensch. Ja, zoo zeide uw man." De vreugde in de bruine oogen ver dween. De gewone hardheid lag weder op het schoone, trotsche gelaat, De jonge man, die haar opmerkzaam had aangekeken, niet omdat bjj haar wilde gadeslaan, maar zooals men een mensch aanziet, van wien men veej ver wacht en veel wil, bemerkte echter toch( dat er iets in haar omging. Dat een reeks gedachten, een stemming door haar binnenste ging, die echter met hem niets te maken had. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1903 | | pagina 1