Donderdag 15 October 1905. 47ste Jaargang No. 3879. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTËNTIEN in het eerstuitkomend nummer INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliike nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5c. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Groote Najaarsmarkt. Binnenlandscli Nieuws. FEUILLETON. l u i s i tr s. SGHAGER Alpieei Nisiws- COURANT. Aluiititit- Ltiilmllai. glureasiSCHA© KJ», ILaan, O 4. t UitgeverP. TRAPMAN. Medewerker.1. W 1 X K. E L. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel, Oemeente Sclmgen. BEKENDMAKINGEN. oo Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3, der Wet van 29 Juni 1851 (Staats blad no. 85), ter openbare keunis, dat de Be grooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor 1904, zooals zij aan den Raad der gemeente is aangeboden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder- gelegd tot en met den 26 October 1903 en dat een ieder daarvan, tegen betaling der kosten, een afschrift zal kunnen bekomen. Schagen den 13 October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris ROGGEVEEN, 1. S. —ooooo— Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gewone groote najaarsmarkt aldaar zal gehouden worden op Donderdag den 29 Oet. 1903. Schagen, den 14 October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN, 1. S. Vergadering van den Raad der gemeente BARSINGERHORN, op Dins dag 13 October 1903, des namiddags ten 2'/i ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Spaans, burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd, onder dank zegging aan den Secretaris voor de uitste kende en accurate weergeving van het ver handelde. Waren ingekomen een tweetal missiven van Ged. Staten, met de vereischte machtiging van betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven en goedkeuring gemeente-reke ning 1902. Het procesverbaal van kasverificatie bij den gemeente-ontvanger gaf aan een ontvangst van f 33964.67, een uitgaaf van f 309o2.74, zoodat in kas moest ziju en werd bevonden f 2981.93. Door de Vereeniging „Door Oefening Groo- ter" teBarsingerhorn was een adres ingezonden met verzoek om in oen der schoollokalen een tweede boekenkast te mogën plaatsen. Voorzitter zegt, dat B. en W. hiertegen geen bezwaar hebben. In groote steden wor den zelfs gelden uitgetrokken voor het stich ten van bibliotheken en dat kunnen wo in zooverre navolgen, dat wij een vereeniging steunen en terwille zijn, die zelf een biblio theek heeft gesticht. Met algemeeno stemmen wordt de gevraagde toestemming verleend. Aan de orde is alsnu het voorstel van den heer Breebaarthet stichten van een stem bureau te Kolhorn. Ook dit voorstel, zegt Voorz., is in de ver- gadering van B. ©n W\ besproken, maar dit college kon dienaangaande niet tot overeen stemming komen. De beide wethouders bleven vasthouden aan hun denkbeelden, door hen geuit toen indertijd hetzelfde voorstel Roman van IDA BOY-ED. ooooo 23. En wat was er ook eigenlijk gebeurd Zij had een paar geschenken aangenomen voor haar van eenige waarde, maar voor den gever, die ze haar had geschonken, wel licht een kleinigheid. Moest hij daarvoor dit lieve schepseltje laten loopen Daarom aistand doen van alles, wat zij hem nog kon schenken Hoeveel mannen leven er niet in een gelukkig huwelijk met vrouwen, op wier verleden wat valt aan te merken En Siddy? De arme kleine Siddy had slechts de kracht niet gehad, een geschenk at te wijzenmeer niet. Dat was nog geen gevaar alleen de mó gelijkheid voor een gevaar. Maar daaraan moest zij ontrukt worden. Nu stond het bij hem vast: hij moest haar trouwen vóór hij heenging. En als dat niet mogelijk was, dan liever maar niet heengaan. Toen zijne gedachten op dit punt waren aangekomen, ontstelde Wigus tot in het diepst van zjjn ziel Hij begreep, dat zijn vurige wensehen met hem speelden. Dat hij in het vreeselijke gevaar ver keerde, terwille van een vrouw zyn geheele toekomst in de waagschaal te stellen ter wille van een vrouw zyn reinen trots te bevlekken. Siddy dit vergeven, zich aan te passen aan in dezen Raad is ter sprake gebracht, we'ke denkbeelden u allen wel bekend zijn. Voor namelijk waren de heeren er tegen met het oog op de kosten, en ook vooral, omdat het raad huis, waar nu de stemming plaats heeft,"in het midden van de gemeente staat en men van Kolhorn of Haringhuizen zoo ongeveer denzelfden afstand moet afleggen. Ea voor het oogenblik willen de heeren Wethouders hun gedachten over deze kwestie nog niet ver anderen. Ik voor mij, hoewel ik de gevoelens mijner Wethouders waardeer, kan die meening niet deelon en voel meer voor 't idee van den heer Breebaart. Waar evenwel do heer Bree baart heeft gezegd, een stembureau te willen te Kolhorn, wensch ik een stap verder te gaan en ook te Haringhuizen een stembureau te stichten. Ik doe dat te meer, omdat de gemeente Midwond hier als voorbeeld is aangehaald. Ik heb mij van do situatie dier plaats nu eens op de hoogte gesteld, wat mij voor do vorige vergadering niet mogelijk was. Die gemeente bestaat uit Midwond en Oost woud en op een kaart heb ik nagezien, dat zij van elkaar liggen op ongeveer denzelfden afstand als Kolhorn van Barsingerhorn, en Haringhuizen van Barsingerhorn. Het bleek mij verder, dat Midwoud 200 en Oostwoud 800 inwoners telde, en gaat men nu verge lijken, dan heeft Haringhuizen ongeveer evenveel inwoners als het dorp Midwoud en zullen dus het aantal kiezers dier beide plaatsen niet zooveel verschillen. Deze over weging geeft my de vrijheid, den heer Bree baart te vragen, of hij zijn voorstel iu dien geest zou willen wijzigen, om ook aan Ilaringhuizen een stembureau te geven. De heer Breebaart zegt, dat met groot genoegen te doen en het volkomen met den Voorz. eens te zijngaarne zal spr. zich aansluiten bij het voorsteleen stembureau te Haringhuizen eu een te Kolhorn. Voorz. zegt verder, zich bij den zakelijken inhoud van de inleiding van den heer Bree baart in de vorige vergadering te kunnen neerleggen, maar er komen daarin een paar woorden voor, die hem niet prettig stemden. Misschien ziju ze er niet geplaatst met de bedoeling, die ze schijnbaar weergeven. Daar wordt gezegdeen gedeelte der gemeente wordt stelselmatig tegengewerkt. Ik zou nu wel gaarne willen weten, waarin dio tegen werking bostaat. Ik heb eens verschillende dingen nagegaan. Het onderwijsde onder wijskosten zijn per kind 't hoogst te Haring buizen,dan te Kolhorn en dan te Barsingerhorn. Veiligheidin Kolhorn is evengoed eeu veldwachter als hier, terwijl deze veldwachter te Barsingerhorn nog voor Haringhuizen eveneens moet optreden. Verlichting Kolhorn heeft 5 lantaarns en nu wil ik toegeven, dat daar zeer gevaarlijke puuteu zijn, die dat noodig maken, maar Barsingerhorn heeft maar één lantaarn, terwijl men er in Haringhuizen tevergeefs een zal zoeken. Ophalen vuilnis voor Kolhorn wordt daarvoor f 175.uit gegeven, hier en te Haringhuizen kan men daarvoor zelf zorgen. Zooals gezegd, 't is misschien door u, mijnheer Breebaart, met die bedoeling niet gezegd, maar 't staat er toch. De heer Breebaartdat was niet de bedoeling. VoorzitterIk geloof ook niet, dat er bij den Raad ooit heeft voorgezeten de gedachte, om Kolhorn stelselmatig tegen te werken en ik kan u wel zeggen, wat mij als burge meester aangaatnooit zal ik het eene deel der gemeente boven het andere bevoorrechten. Ik ben nu in staat geweest eenige ingezetenen van Kolhorn te helpen en ik heb met plezier met hen samengewerkt, maar ik zal dat met evenveel genosgen doen mot bewoners van Barsingerhorn, Haringhnizen, Poolland of Kreil. De heer BreebaartZooals gezegd, die be doeling had het niet. Het sioeg alleen op deze kwestie van het stembureau. Ik hoop, dat u daarmede tevreden is. Voorz Zeker. De heer Spaans gaat met den Voorz. mede. Ook spr. heeft de plaatsen Midwoud en Oost woud in het jaarboekje nagegaan en is tot dezelfde conclusie gekomen, zoodat ook hij gaarne zijn stem zal geven aan een stembureau te Kolhorn, maar ook te Haringhuizen. De heer Smit zegt, het met de wethouders eens te zijn. Do onkosten meent spr., moeten vooral niet licht geteld worden. Dit jaar zouden de stembureaux een extra-uitgaaf hebben ge geven van f 160. De heer Breebaart zegt, dat de kosten van een nieuw stembureau gerekend zijn op f10. Zeg, dat we 6 a 7 maal moeten stemmen, dat is f 60 a f70, voor de twee stembureanx 2 maal f 70 is f 140. Maar die onkosten komen immers niet in vergelijking met hetgeen het den kiezers kost aan tijdverlies. Wij mogen dat tijdverlies toch wel op 25 cent schatten. Ongeveer 190 kiezers proflteeren ervan, dat is das 190 maal 25 cent, dat is voor 6 a 7 verkiezingen toch een bedrag dat aanmerkelijk hooger is. De heer Jonker meent, dat we de kosten niet te licht mogen achten. Het stemmen van de kiezers is een eenigszius willekeurige handeling. Het is niet verplichtend te gaan stemmen, men is vrij in deze, en als men dan wil gaan stemmen, moet men er ook maar eeu uurtje verzuim voor over hebben. De onkosten zouden dit jaar f 160 hebben be dragen, dat moet men niet uit het oog ver liezen, de draagkracht der gemeente gaat achteruit, de uitgaven worden steeds grooter. Ik blijf bij mijn idee: er zijn er nog te veel in de gemeente, die niet van die twee nieuwe stembureaux genieten ik bon dus voor één stembureau. De heer De Zeeuw kan het voorstel, om Haringhnizen en Kolhorn gelijk te stellen in deze, billijken, ofschoon hij bet blijft bestrijden, dat beide doelen der gemeente dezelfde rech ten in dit geval hebben. Maar ter bevordering van een afdoende regeling, zal Spr. zijn stem aan 3 stembureaux geven. De kosten mogen goen bezwaar zijn, maar toch zou Spr. ernstig iu overweging willen geven, of het niet moge lijk was om 3 stembureaux te hebben voor de kosten, die nu gevraagd worden voor het eene. Mot wat goeden wil zal er nog veel be zuinigd kunnen worden en dan is het bozwaar van de heeren Jonker en Smit opgeheven. Voorz.De kosten voor de verkiezing moeten genomen worden gemiddeld over een aantal jaren. Niet steeds heeft men zooveel ver kiezingen als nu dit jaar. De kosten kunnen ook nog wel wat bezuinigd worden. Vroeger- had men de gewoonte, op het stembureau ongeveer om 1 uur een eenvoudig middagmaal te gebruiken, wat hensch wel mag. Later werd dat met de veie kiezers die er kwamen, erg lastig, en veranderde men dat In een lunch en nam men na afloop der stemming een diner. Maar als er drie stembureaux komen, komen er op elk bureau veel minder dan nu hier te Barsingerhorn en kan dus die vroegore gewoonte van alleen een eenvoudig middagmaal, wel weer worden ingevoerd. Dit zou veel bezuinigen. Hoeveel of dat na pre cies zal wezen, dat kan ik u niet zeggen. De heer Breebaartmen moet de kosten van een stembureau nemen over 10 jaar, niet elk jaar is dat zoo hoog als dit jaar. De heer Jonkerde kosten zijn niet mijn hoofdargument. Mijn hoofdargnment is, dat nog zoovelen verstoken zijn van een eigen stembureau, waar anderen proflteeren. Alleen dat wensch ik voor een gemeente, waar alle burgers iets aan hebben. De heer Breebaartdan moeten we niets doen, want er is bijna niets te bedenken, waar alle burgers nn eens genot van hebben. De heer Jonkerbuitengewone gevallen natuurlijk uitgezonderd. Maar aan deze stem bureaux hebben de kiezers in Poolland en Kreil toch niemendal. De heer Breebaartde kiezers in den polder hebben aan het stembureau te Kolhorn even min iets, als Kreil en Poollanddio hebben heusch geen meer rechten. De heer Jonkerik wil de menschen in den polder geenszins wegschuiven; dat ontgaat een mensch zijn aandacht. De heer Spaans't is hier een zaak van algemeen belang en dan mogen die weinige kosten niet zoozeer den doorslag geven. Het wordt toch veel kiezers zeer vergemakkelijkt. Als we iets goeds willen, moeten de kosten het toch niet beletten, en die zijn hier niet zoo groot. De beer Breebaart'. men mag toch niet vergeten de onkosten, die er voor de kiezers aan verbonden zijndat is niet weinig. Met een paar stembureanx zijn toch wel 3/s der gemeentenaren gediend. De heer Jonker het is volstrekt geen dringende zaak. De heer Breebaarthet is wèl een drin gende zaak, een zeer groot deel van de gemeente is er mcê gebaat. De heer Jonkerik vind het geen drin gende zaak. Als ik het een dringende zaak vond, was ik er al lang vóór geweest. De heer De Zeeuw hiermede wordt wel degelijk het algemeen belang gediend en als dat nu met opoffering van groote kosten moest geschieden, dan was het wat anders, maar dat is hier immers zoo niet. Spr. komt er nogmaals op terug, dat de kosten der stembureaux zeer kannen worden ingekrom pen. Spr. wil gaarne afstand doen van het diner, om de kiezers te gerieven. De heer Jonker ik wil er ook wel afstand van doen. De heer Hoekstrazouden we de zaak nog maar niet eens uitstellen B. en W. hebben wel over twee, maai niet over drie stembureaux gesproken. De heer BreebaartIk kan mij bij uitstel wol neerleggen dan kunnen de heeren wet houders de kosten nog eens nagaan. Van den uitslag van dat onderzoek kan hun stem afhangen. De heer De Zeeuw Laten we de kosten eens ruim stellen, op f 5 per keer, voor ieder stembureau, dat wordt f 15 en nu is het f 11, dat is toch een zeer luttel verschil. De heer Blaauboer zegt, dat het hoofdmotief Is, waarom spr. er tegen is, dat deze gemeente niet geschikt is voor drie stem bureaux. We zullen tweespalt in de gemeente krijgen. Ik heb er al stemmen van hooren opgaan in Poolland en Kreil, dat het ze daar niet zint. Het raadhuis staat mooi in het midden der gemeente, 't is voor een elk zoowat 't zelfde. Ik ben dan ook bepaald tegen drie stembureaux. Na nog eenige discussie wordt het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Breebaart, Spaans en De Zeenw. Tegen de heerenJonker, Blaauboer, Hoekstra en Smit. Daarna worden in behandeling genomen de gemeente-begrooting, de begrooting van de Armen-administratie en van het Weezen - armenbe8tuur, opgemaakt respectievelijk tot bedragen vau f 19226, f8446 en f7760. Zonder op- of aanmerking worden deae begrootingen, op advies van verschillende commissiën, met het nazien belast, goedge keurd. Algemeen wordt ook goedgevonden, eeaige betalingen te doen uit den post onvoorziene uitgaven. Hieronder was ook een bedrag subsidie bak aan de Kreil. Naar aanleiding hiervan maakt de heer Breebaart de volgende opmerking daarvan geniet toch ook niet iedereen in de gemeente, mijnheer Jonker, das daar hadt u eok niet mogen voorstemmen, wil u consequent bljjven. De heer Jonkerik zal daarop maar niet ingaan. Voorz. stelt aan de orde de benoeming onderwijzeres herhalingsschool te Barsinger horn. Vorig jaar, zegt Voorz., is mej. Bol daarvoor benoemd, omdat er aan deze school geen onderwijzeres was, die akte nuttige handwerken had, en het rijk vergoedt alleen in de kosten, als onderwijs wordt gegeven door onderwijskrachten dio de vereischte akte hebben. Nu heeft mej. v. d. Wonde die akte gehaald on stellen B. en W. voor, deze te benoemen. Zij doen dat te eerder, daar mej. Bol te kennen heeft gegeven, liever niet in aanmerking te komen. Met algemeene stemmen wordt mej. Van der Wonde benoemd. Bij de rondvraag vestigt de heer Breebaart de aandacht van B. en W. op het slootje bij de school te Barsingerhorn. Dat slootje iag spr. gaarne flink uitgesloot. Voorzitter doet toezegging. Hierna sluiting. - ANNA PAULOWNA. Vergadering van het departement „Anna Paulowna" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op Zaterdag 10 October, In „Veerburg". Aanwezig 11 leden. Do Voorz. opent de vergadering, de notu len worden gelezen en goedgekeurd. Pnnt 1 der agenda: Verslag betreffende het departement 19021903. In dit verslag wordt betreurd het verlies van een zeer verdienstelijk lid in den heer J. C. van Wijk. Verder stippen wij er uit aan, dat de pogingen om een kookcursus op te richten, mislukt zijn de bestaande instel lingen echter bloeien het aantal leden nam toe, terwijl het aantai leesavonden van 6 op 3 was teruggebracht. De opkomst bij de leesavonden liet veel te wensehen over. De Voorz. dankt den heer Van Gorkom voor zijn uitnemend verslag. 2. Rekening en verantwoording van den Penningmeester, den heer J. Oostra. Het blijkt, dat de inkomsten zijn geweest f 219.31 en de uitgaven f 111.32, zoodat de kas sluit met een batig saldo van f 107.99. De heeren M. H. Kooij en R. Dekker, met het nazien der bescheiden belast, verklaren die in orde te hebben bevonden, waarna de Voorz. den heer Oostra dankt voor zjjn uit stekend beheer. 3. Verslag ziekenfonds, In dit verslag, uitgebracht door den heer Jb. Bakker, wordt betreurd het verlies van een uitstekend commissaris-boekhouder, door het overlijden van den heer J. C. van Wiik. Het blijkt dat het ledental is toegenomen van 496 tot 644 en dat inkomsten en uitgaven (f 272L.255) elkaar dekken. Het jaarverslag betreffende de Volksvoor drachten kan niet worden uitgebracht, door afwezigheid van den heer N. Raap. haar levensopvatting, dat beteekende naar beneden te glydennaar beneden naar beneden Had hij daarom zich dien overwinnaars- trots en levensmoed van de grenzen des doods gehaald, vreeselijke oogenblikken, welker herinnering hem nog een siddering door de leden joeg, om die prijs te geven voor de eerste de beste vrouw, die het noodlot in zijn weg plaatste Neen, neen kreet het in zijn binnenste. Maar steeds stond lachend de blauwe gestalte voor hem en fluisterde van zoete uurt jes Wanneer ze maar de zijne was ge weest. De vrouw vergeeft men spoediger een beleediging, dan de verloofde... Was dat niet een groote waarheid Hoe had hij haar liefgehad Hoe beminde hij haar nógWanneer tenminste dit verlangen naaf haar, uit verachting voor haar geboren, dien naam nog verdiende. Wanneer hij haar vrij gafnam zij dan geen ander O neen„Zoo dóm was Siddy niet." En daar was het vernietigende woord weder levendig in hem, en hij wist m9t onverbiddelijke duidelijkheid, hoe hij han delen zouhij mocht niet anders. Maar pjn deed het, zoo n bittere pijn, zooals niets tot dusverre. Alle geluk, alle zonneschijn uit zijn jeugd waren vordwenen. Niets bleef er over, dan de stryd en de nood Vroegtijdig zat hij reeds weder voor de schrijftafel. Hij behoefde niet na te denken, wat hij neerschrijven zou. Het viel hem niet eens in, dat hij redenen moest opgeven aan- toonen, dat hjj het recht had verwijten te doen. „Uw woord, Siddy, geef ik je terug. Ik geef je vrij en mijn besluit staat onwrik baar vast. Wigus Hennegall." Dat was alles. Hij had er niet e9ns behoefte aaD, om meer te zeggen. Hem was het te moede, als stond hij tegenover een ontzagwekkende gebeurtenis, waartegenover men zijn onmacht als mensch gevoelt. 't Was hem, of de dood in zjjn kring getreden was en van zijn zijde een offer weggehaald had. Verloren voorbij Hij gaf den brief aan zijn hospita over en zoide, dat hij nog vandaag vertrekken ging- Juffrouw Miiiler begon dadelijk te jam meren en verklaarde, dat bij de maand Juli geheel betalen moest, ook al ging hy er dadelyk uit. Zoo werd hij in eens uit zijn verdriet teruggebracht in de beslommeringen van het dogelijksch leven, Wat dag was het vandaag Ja juist, de achtsto Juli. Dat hij eens met juffrouw Miidler had algesproken, dat hij veertien dagen van te voren zou opzeggen, had hy reeds lang vergeten. Nadat h\j hier vijf jaar in vrede had ge woond en dikwijls acht dagen en langer half honger had geleden, om juffrouw Maller maar niet op haar geld te moeten laten wachten, had hij dit huis lief ge kregen en ook de vrouw als een familielid loeren beschouwen. Op eenmaal was ze nu weer de kamer-verhuurster, die hem niets toegaf. Dat was immers onmogelijk voor hem hier de kamer betalen, en nog een andere bewonen. Dat was verkwisting geweest. Hij had het recht niet, ook slechts maar tien centen te vermorsen. Hij had eere schulden Alles in hem raakte iu opstand. Niet vrg. vrÜ Met groote stappen liep hij in zjjn kamer op en neer, en dacht er over na, of het mogelijk was, aan die tafel daar te werken, voor dat venster en steeds het oog op haarDat had de kalmste aller mannen niet kunnen doen. En hy behoefde slechts aan Siddy te denken, ot zyn polsen hamerdenalles verzette zich tegen haar doodverklaring en schreeuwdezij leeft immers. En de machtigste aller ge voelens de begeerte, fluisterde ga naar haar toe en vergeef haar. Onmogelijk, ondenkbaarHy kon niet hier blijven, trots alle overwegingen over een beetje geld of ieis dergelijks. Er werd geklept Wigus hoorde het niet. Neen, onmogelyk, hier blijven dat kon niet. Hoe rou hij kunnen werken, als daar aan den overkant die kleine gestalte ver scheen en het blonde kopje zich voorover- neigde Er word weer geklopt. Nu hoorde hij het en schrikte. Kwam Siddy Wilde die hem weer van bis'uit doen veranderen Hij zweeg en riep geen binnen, maar de deur werd geopend en Trits Machin, do man van Sopbie, trad binnen. Wigus verbleekte. Het zien van dien man op dit oogenblik was voor hem ontzettend. De akelige nuchterheid van het leven kwam daar en gunde hem niet eens den tijd, zijn smart uit te lijden. Zijn gansche wezen verafschuwde dien man en dat maakte hem onrechtvaardig. De eenigszins gedempte stem, de manier van gaan, die Machin over zich had, dat alles wond Wigus op als een persoonlijke krenking. Machin had platvoeten en daar hij de hakken bij iederen stap eerst stevig neerzette, scheen het alsof hy telkens iets vertrapte. Hoe had Sophie ooit een man kunnen trouwen die platvoeten had 1 Gec n gebrek ontsierde een mensch zoo erg sis dit, en bemerkte Sophie dan niet, dat de: e man zoo zelf-ingenomen ratelde Deze gedachten pijnigden hem, mankten hem bijna ziek van zenuwachtigheid, tervryl Frits Machin, schitterend in zijn waard:g- heid, hem toesprak. Hij was gekomen om een woning te buren. Het moest vlug gebeuren, want Molling en Seidler wenschten zijn in-dienst-treding zoo spoedig mogelijk, daar zyn voorganger plotseling ziek geworden was. Zijn chef in Breslau had hem zijn ontslag gegeven, natuurlijk met groote spijt, maar hy voelde zich tiet gerechtigd om oen zoo uitstekend man als Frits Machin in zijn loopbaan te hinderen. In plaats van den 1 October, zouden Sop' ie en hy nu dadelijk hierr ia Berlijn komen. Ot k moeder en Lena zou hy vragen het te doen. Lena had zoo ongeveer van half Juli tut half Augustus vacantie. Zoodoende bracht zij haar chef niot in verlegenheid. Frits Machin vergat niet te zeggen, dat hij met broederlijke gevoelens en hoop op verzoening zijn eerste schreden tot Wigus had gericht, ofschoon deze zijn brief onbeantwoord hr d gelaten en andermaal Breslau was voorbij- gespoord zonder hen even een bezoek te brengen. WORDT VERVOLGD,

Schager Courant | 1903 | | pagina 1