boelhüisT" Abr. SLOOS Openbare Verkooping fóej. W. C. de Waard, Hd. SMIT, Donderdag 12 November 1903 47ste Jaargang No. 3888 TWEEDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Ongelukken Vergiftig huishoudelijk gereedschap. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. De vooruitgang. ADVERTENTIËN. IJltnoodigiiig tot deelneming; in de fransen 10 Millioen 856.562 Marl 23 lovember Samuel Heckschersenr., Baniier wi Wissdkantoer in Hamborg, Bnitscblaiid. m VLEESCH, op Zaterdag 14 Nov. 1903, V eer-Zwaan, Gudesiuis-ASkmaar. re op Dinsdag 17 Novbr. 1903, OUDESLUIS, Koninklijke Stoomververij en Chemische Wasscherij Firma WINKEL Co., De Marktschuit (pakschuit), groot ruim 26 ton, genaamd wde Vrouw Bregtje", geregeld varende tus schen Oudesluisen Alkmaar, heen en terug, met toebehooren, als twee Steigers, Berrie's, Loopplanken, Zeil- en Touwwerk, Kaasstelling, circa 500 Zakken, enz. roepciyk op boven&eniel- deu dataifn plaat» hebben. Vrijdag 13 Novemb. 1903, te Kollioi'i), li a 130 Greaen Balken Dinsdag 17 Nov. 1903, lc gutna jpatiknumr, Vier schelven Haver- en Tarweslroo. ba uit 'tiartn van Lanflre Glinflemian SCHAGG COURANT. Lovend verbrand. Een ruim tweejarig jongetje te 's-GR,AVEN EI AG E kwam Zondagavond in een woning in de Lage Nieuwstraat met zijn kleer tjes in aanraking met het vuur in den haard. De kleeren vatten vlam, met het gevolg dat het kind ernstige brandwonden opliep. Overgebracht naar 't gemeenteziekenhuis, is het kort na aankomst aldaar overleden. Te BEVERWIJK heeft zich Zondag avond bij het dansen in een café een meisje zoodanig overspannen, dat zij plotseling ever- leden is. De fabrieksarbeider L., werkzaam aan de stoomrijstpellerij Hollandia, van de firma Bloemendaal en Laan, te WORMERVEER, wilde Zaterdag op een reeds in beweging zijnde lift stappeD. Hij viel en werd zoo zwaar ann zijn hoofd gewond, dat bij in be- denkelijken toestand per brancard naar huis moest wordon vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Maandagochtend is een 17-jarige jongen aan de jamfabriek van Sipkes te HAAR LEM door een drijfriem gegrepen en mee gesleurd. Een arm is hem totaal afgewrongen, Het blad „Ons Land" (Kaap stad) schrijft over het vee, uit Nederland naar Zuid-Afrika gezonden Het vee ongeveer 100 stuks uit Nederland aan het comité gezonden, wordt morgen (21 October) hier verwacht. De heer C. H. Wessels, uit Bloemfontein, zal waar schijnlijk heden hier aankomen om het vee te ontvangen en naar Bloemfontein te bren gen. Daar zal het verdeeld worden tusschen de Transvaal en O. R. K. door den heer Wessels en generaal Botha, welke laatst genoemde zich daarvoor van Pretoria naar Bloemfontein zal begeven. De Transvaal krijgt 60 en ds O. R. K. 40 stuks. Wegens de in Pretoria heerschende veepest zal hot vee van Bloemfontein naar 't Hoogeveld naar Heidelberg gezonden worden. Het bestuur voor Transvaal heeft besloten zijn deel van dit vee publiek te verkoopen en uit de opbrengst ander vee in Nederland te doen aankoopen en weêr hier te verkoopen. Men wil op dié wijze voortgaan, ton einde dit prachtig geschenk uit Nederland te ge bruiken om den veestapel in de Transvaal te verbeteren. Inhet hotel De Postpaarden op het Jansveld te UTRECHT heerschte Zaterdag groote ontsteltenis. Een der logeer gasten was namelijk niet op het appèl versche nen, en toen men er eindelijk toe overging de deur der kamer te forceeren, trof men den bewoner daarvan in bewusteloozen toestand aan, een gevolg van de gasdampen, die zich door het openstaan van een der kranen ver zameld hadden en die het ademhalen geheel beletten. Met bekwamen spoed werd de be- wustelooze uit de gevaarlijke atmosfeer weggedragen, waarna onmiddellijk dr. v. d. K. ontboden werd, die overbrenging naar het Ziekenhuis gelastte. Wij vernemen dat sedert de toestand van den patiënt tamelijk wel is. Plattelandsche parlementai ren. Men schrijft aan de Nederlander: In de laatstgehouden vergadering van den Raad van Philippine werden de notulen der vorige vergadering niet goedgekeurd omdat, volgens eon der Raadsleden, er niet alles in stond wat de burgemeester gezegd had en deze, die tevens secretaris is, weigerde de notulen te veranderen. Bij een voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1903, vroeg een der wethou ders „wanneer hij nu zijn geld kreeg van toen hij in 1902 met de lotelingen naar Ter Neuzen was geweest." De burgemeester: „Ventjij komt altijd met datzelfde gezanik voor den dag." De wethouder „Het komt me toch eerlijk toe Bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1904, zegt de heer Wijnne, dat hij die f200 verhooging voor burgemeester en secretaris er af hebben wil. De burgemeester „Waarom hebt u daar vroeger zelf voor gestemd Wijnne „Omdat wij toen betere verwachting van u hadden". De burgemeester „Jullie kunt er nu alle maal niets meer aan doen, het is eenmaal vastgesteld en het blijft zoo". Gevolgen Afkeuring der begrooting met 4 tegen 2 stemmen. De heer Wiskerke wil de f 15 voor het klokluiden Zondagsavonds maar besparen. Dat kan volgens hem de veldwachter wel doen. De burgemeester„Wiskerke 1 u weet hier voel te vertellen daar u aan mij hebt te danken, dat u lid van den Raad geworden zijt, valt u mij erg tegen." Do heer Wiskerke zegt te willen, dat hij 't nooit geworden was. Een ander lid wil een plaats voor berging van vuil. De burgemeester „Zoek daarvoor dan maar een plaats tegen de volgende vergade ring." Bij verschillende goud- en zilversmeden te AMSTERDAM heeft zich in de laatste dagen een als heer gekleed jong- mensch vervoegd, die gouden ringen vroeg te zien. Was hij nu aan het bezichtigen van die voorwerpen, dan liet hij er een op den grond vallen en wanneer de winkelier zich bukte om het voorwerp op te rapen, maakte hij van het oogenblik gebruik om een der ringen te verdonkeremanen. Op deze wijze zijn verscheidene juweliers opgelicht. Zondag avond is het der politie mogen gelukken, den vermoedelijken dader aan te honden, het bleek te zijn H. A. de L., wonende in de Govert Flinckstraat. Maandag is hij ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Twee kinderen te DE BILT, jongetjes van 8 en van 6 jaar, begaven zich Maandagmiddag omstreeks 2 uur op weg naar Utrecht om hou 12-jarig broertje, dat daar ter school gaat, een eindweegs tegemoet te loopen. Ter hoogte van de villa „Charlise" j gekomen, trad hun een verdacht uitziend bedeiaarspaar tegemoet, dat de kinderen toe wenkte en uitnoodigde zich bij hen to voegen, doch dat overigens blijkbaar niets kwaads in den zin had. Groote ontsteltenis maakte zich hierop van de twee knaapjes meester. Beiden snelden weg en zochten bescherming op het terrein van do zooc <t. renoemde villa, toe- behoorendo aan mevr. Roe i. Nauwelijks waren zij evenwel het hek binnen of een hunner kwam to vallen en stortte met zijn aangezicht voorover op de kiezelsteenen. De gevolgen van den val bleven niet uit. Het knaapje bleef bewegingloos liggen en toen de keuken meid het op haar armen had genomen, en naar binnen, gedragen, was het leven reeds gevloden. Een inmiddels ter hulp geroepen arts constateerde hersenaandoening. In de hoer a-s temming. Als historisch meldt men uit ZWOLLE aan „Het Volk" Woensdag was het voor de christelijke jongelingsvereeniging te Zwolle een dubbel feest, n.1.'t was dankdag en tevens vierde de vereeniging haar gouden jubileum. Mr. Sybracdy werd als feestredenaar onder luid gejubel en voortdurende hoera's de zaal bin nengevoerd. Daarna volgde voorlezing van een telegram van dr. Kuyper, dat Zijne Excel lentie een glas ledigde op het welzijn der vereeniging. Daverend hoera Toen volgde voorlezing van een telegram van den Commissaris der Koningin in deze provincie, die ook uitgenoodigd was, en waarin hij meldde dat hij verhinderd was te komen wegens rouw in zijne familie. En weer volgde een daverend „hoeia-a-a"! Dit ging den voor zitter te ver en een bestraffende speech was het gevolg van deze ontboezeming. Het Mbl. t. d. Vervalschingen schrijft: „Wij waarschuwden geruimen tijd geleden het publiek tegen zich in den handel bevin- kamer, ver weg. En ze konden niet alleen duidelijk de woorden van den spreker verstaan, ze konden ook de emotie voelen van do verga dering, zij konden hot oorverdoovend applaus hooren, waarmede het talrijk publiek de vurigste gedeelten van Chamberlain's rede onderbrak, zo bemerkten de lichtste trilling in de stem van den staatsman. Het geluid van die groote vergadering galmde in hun ooren, en toch zaten zij in een stille kamer, terwijl de chef-verslaggever, kalm zijn horloge in de hand, rustig de seconde aangaf, waarop omgewisseld moest worden. Tegen het eind van do rede slonken de twee minuten tot één, en duurde het uit werken slecht vijf minuten. De directeur van de Elcctrofoou-maatschap- pij had zorg gedragen, dat ontvang-toestellen in Bingley Hall, waar de lezing gehouden werd, verbonden waren met draden van de Nationale telefoon-maatschappij, die voor die gelegenheid in de zaal gelegd waren, en met het postkantoor in Birmiugham verbonden. Die waren weer verbonden met twee tele foonlijnen van Birmingham naar het telefoon kantoor in Londen, vanwaar de draden liepen naar het bureau van de Dai'y Mail. Een merkwaardig geval van parasitisme wordt door Th. Pergande mede gedeeld. De larven eener vliegensoort, [Apcce- phalus pergandei Ccqu.], uit de familie der Phoriden, woekeren in den kop van een mier [Camponotus pennsylvanicus Geer], die j in holle boomen en vermolmdo boomstronken leeft. In de omgeving van zulke boomstron- ken vond genoemde onderzoeker vaak afge- j broken mierenkoppen op den grond liggen, die door hem in den begiuno voor overblijf- seis van gestorven mieren werden gehonaen. Op een goeden dag vond hij evenwel aan dend schadelijk loodhoudend servies voor een boomstam een mier rondloopen, die ondi r koffie- en theebereiding, en drongen naar haar levendige soorlgenootcn zijn aandacht aanleiding daarvan aan op wettelijke bepalin- trok door haar trage bewegingen en den gen, zooals die reeds langen tijd in het bui- indruk maakte haar tramontane geheel kwijt tenland (Duitschland) bestaan. 1 J! 1 Niet alleen werden sedert dien tijd geener- lei olficiëele maatregelen te dier zake hier te lande genomen, doch de toestand is hoe lan ger hoe erger geworden. Er bevinden zich nu niet alleen groote hoeveelheden sterk lood houdende koffie- en theeserviezen en water ketels in den handel, resp. in talrijke huis houdingen, doch ook zoogen. zuurstellen voor ingelegde augurken enz., benevens mosterd- potjes, welke uit lood en antimonium vervaar digd zijn, en een zeer groot gevaar in de huishouding opleveren. Wij onderzochten o.a. een gebruikt zuurstel, welks deksel geheel met azijnzuurlood bedekt was. Dit gemakkelijk oplosbaar zout was lang zamerhand met den inhoud van het zuurstel in aanraking gekomen en had dien zoodanig verontreinigd, dat zonder eenigen twijfel het voortdurend gebruik zeer schadelijke gevol gen na zich gesleept zou hebben. Wij wezen er reeds dikwjjls op, dat opneming van lood- verbindingen door het organisme daarom zoo te vreezen is, wijl de vergiftiging zich lang zaam openbaart en het lood niet gemakkelijk uitgescheiden wordt, doch zich in sommige organen (o.a. de lever) ophoopt. te zijn. Hij nam het dier mee naar huis en bemerkte een paar uur later, dat het welis waar nog leefde, maar zijn kop nu in letter lijken zin kwijt was geraakt 1 Aan dien kop was geen spoor van voelers of mond- werktuigen meer te vinden en bij nader on derzoek bleek, dat in den kop een levende Diplera-larve huisde, waaruit zich in verloop van 17 dagen de bovengenoemde, tot dus verre nog nooit waargenomen vlieg ontwik kelde. Kort daarop had Pergande gelegen heid, een groot aantal dezer vliegen in de onmiddellijke nabijheid van een mierenkolonie waar te nemen. De mieren schijnen ontzet- tenden angst voor haar kleine vijanden te hebben. Toen Pergande ren vlieg en een mier bij elkaar bracht, viel de vlieg onmid dellijk op do mier aan, die zich vergeefs met krabben en bijten zocht te verdedigen. De vlieg legt haar eieren op het lichaam van haar slachtofferde larve kruipt, zoodra zij uit het ei geslopen is, in den kop der mier. Het bovenstaande deelt H. C. R.[edeke] mede uit het Biol. Centr.bl. in het Album der Natuur. K E Geheel I Z E R WIL onverwacht komt HELM. het bericht, dat Wij raden het publiek ernstig aan, huis- do Duitscho Keizer Zaterdag een keelopera- hondelijk gereedschap, hetwelk met spijzen of dranken in aanraking komt, uitsluitend dan te koopen, wanneer het van een fa brieksmerk of naam voorzien is. Zoo wel hier te lande vervaardigd lood-houdend gereedschap, als dat wat In groote hoeveel heden uit het buitenland ingevoerd wordt, behoort, indien het zonder naam of merk ver kocht wordt, door het publiek geweigerd te worden. De fabrikanten die, na gewaarschuwd te zijn, toch voortgaan met den verkoop van de schadelijke artikelen, hebben zichzelven de gevolgen te wijten indien zij hun goeden naam prijs geven, door tegen beter weten in, goedkoope doch schadelijke waren in den handel te brengen." De redevoering, die de heer Chamberlain Maandagavond in Birmingham heeft gehou den, is door de „Daily Mail", in haar bureanx te Londen, teiefonisch-stenografisch opge nomen, een werkwijze die het begin kan zijn van een geheele verandering in het systeem van verslaggeven. De electrofoon was de telegraaf een uur en zeven-en-twintig minuten vóór. Een twaalftal mannen zaten Maandag avond dood-stil in het bureau van de „Daily Mail" en luisterden naar de rede van Chamber lain in Birmingham. Wie zoo gewoon in de kamer was, kon niets hooren. Maar als men dan een van de Y-vormige gehoorbuizen naar zijn oor bracht, dan was men oogenblikkelijk als door een wonder verplaatst in Birminghsm op 113 mijlen afstand. Tien van die mannen namen de woorden, die daar in Birmingham gesproken werden, stenografisch op. Ze wisselden elkaar af; toen nummer een twee minuten bezig was geweest, ging hij zijn stenogram uitwerken, toen begon nummer twee op te toekenen, en zoo ging het verder, de tafel langs. Om 8.10 begon Chamberlain zijn rede. Om 8.12 ging reporter nummer een zijn stenografische aanteekeningen uitwerken. Om 8.22 werd het eerste stuk copie gezet. Het eerste gedeelte van het telegrafisch rapport kwam eerst om 9.23 aan. Om 10.5 eindigde Chamberlain zjjn rede voering. De laatste reporter begon met het uitwer ken van z'n stenografische aanteekeningen om 10.10. Om 10.20 werd het laatste stuk copie ge zet. Het avondblad kwam uit met een volledig woordelijk verslag van de rede om 10.32. Het laatste gedeelte van het telegra fisch verslag kwam om 11.37 aan. De electrofoon heeft dus de telegraaf ver overwonnen. Men zou bet haast dramatisch kunnen noemen, deze opgave, die tijd en afstand totaal wegcijfert, maar dan was het tooneel in die kamer zeker dramatisch. Voor de eeiste maal in de geschiedenis van de journalistiek werd een redevoering onmiddellijk en woordelijk overgebracht door een aantal stenografisten, gezeten in «en stille tie heeft ondergaan Het gold een operatie aan het strotten hoofd, en het lag voor de hand, dat men dadelijk onrustbarende vergelijkingen zou gaan maken met de operatie, die zijn vader, Friedrich III, vjjftien jaren geleden, wegens kanker heeft moeten ondergaan, een ziekte die hem na een vreeselijk lijden van 99 dagen ten grave sleepte. Den 5den Augustus 1901 is 's Keizers moeder aan dezelfde ziekte in de nieren bezweken. Er was dus alle reden, om aan een overerving van de verraderlijke ziekte te denken, en zoo kwam het dat het eerste bericht van een lichte en onbeteeke- nende operatie overal in Duitschland met twijfelmoedigheid en bezorgdheid vernomen werd. Do geneesheeren noemen het geval geheel ongevaarlijk. Een goedaardige poliep is ver wijderd en de genezing zal zeer vlug gaan alleen zal de Keizer eenige dagen zijn mond moeten houden. Twee flesschen. Te Trenton in den N.-Am. Staat New-Yersey waren in de uitstalling van een glasblazerij onlangs twee flesschen to zien de grootste en do kleinste, die ooit zijn geblazen, naar de fabrikant beweert. De grootere heeft den vorm van een zuigflesch, maar is ongeveer 1.65 meter hoog en heeft aan het wijdste deel een omvang van 1.30 meter. De werkman, dio haar geblazen heeft, is even lang en, kon hij door den nauwen hals kruipen, dan zou hij er binnen in kunnen liggen. De flesch heeft een inhoud van 65 gallons, of bijna 300 liter. Er naast kan men, scherp kijkende, op een zwart papier, een heel klein fleschje onderscheiden, dat maar vier druppels kan bevatten, die er slechts met een fijn medici naal spuitje ingebracht kunnen worden. De fabrikant verzekert, dat aan het blazen van dit kleine stuk heel wat meer tijd is besteed dan aan het groote. Eon h u w e 1 ij k. Te Verona is mej. Colo, do 26 jarige doch ter van een overleden raadslid, in het huwe lijk getreden met den heer 1'eretfi, die een jaar ongeveer jonger is dan zij. Wat dit j huwolijk vermeldenswaard maakt,is,dat Peretti baanwachter is geweest en zijn vrouw hem 2 millioen lire (ongeveer f 1 millioen) heeft meegebracht. Een broeder van Peretti was in dienst bjj haren vader en zoo heeft mej. Colo den joDgen man leeren kennen, die haar uit verkorene is geworden. Kindersterfte en melk. Prof. Wyss te Zürich heeft na een nauw- j keurig onderzoek over de jaren 1893 tot 1901 I bevonden, dat de stijgende zuigelingensterfte, I in de stad niet alleen, maar in vele landelijke plaatsen samenhangt met het optreden van mond- en klauwzeer bij het rundvee. En niet tijdens deze ziekte, omdat het zieke vee dan geen of weinig melk geeft, maar daarna, wanneer de ziekte voorbij is. Deze ziekte laat n.1. storingen achter, die vaak nooit verdwjjnen en de oorzaak schijnen te zjjn van sterfte onder de zuigelingen. De melk van zulke dieren behoorde daarom nooit voor kinderen gebruikt te worden. Hervormde Gemeente SCHAGEN. 15 Nov., v m. 10 uur, Ds. v. Kluijve. Hervormde Gemeente HIPPOLYTUSHOEF c. a. 15 Nov., v.m. 10 uur, Westerl.Ds. H. Bax. Hervormde Gemeente HARINGCARSPEL. 15 Nov., v m. 9]/2 uur, Dirkshorn, Hervormde Gemeente WINKEL. 15 Nov., Ds. Onneke.8. Doopsgezinde Gemeente BARSINGERHORN. 15 Nov., Barsingerhoro, Ds. Kooiman. Hervormde Gemeente CALLANTSOOG. 15 Nov., v.m 10 uur, Ds. v. d. Yen. Hervormde Gemeente BARSINGERHORN. 15 Nor., n.m. l'l2 uur, Ds. v. d. Ven. Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. 15 Nov., Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente ZIJPE. 15 Nov., v.m. 10 uur, Zuid-Zijpe. Afscheid. Hervormde Gemeente SINT MAARTEN O. a. 15 Nov., v.m. 9y2 uur, Valkoog. Hervormde Gemeente ANNA PAULOWNA. 15 Nov,, v.m. 91/, uur, Ds. v. Krevelen. Hervormde Gemeente K O L H O R N. 15 Nov., v.m. 9»/, uur, Ds. Wieringa, van Sint Maartensbrug. Hoofdprijs Men biede het geluk de hand. De prijzen zijn door den Staat van de door den Staat Hamburg gewaarborgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De hooldprijzen van deze voordeelige loterij fijn de volgende, namelijk De allerhoogete prijs is in het gelukkigste geval 600 000 Mk. 1 prjjs van 40 000 Mk 4prijz. 30.000 1 Premie van300.000 Mk 1 1 1 2Premien lPremie 1 i 1 Prjja 1 1 1 200 000 60.000 46.000 40.000 35.000 30.000 100.000 80 000 60.000 50.000 6 3 16 40 100 160 619 812 76 20.000 15 000 10.000 6.000 3.000 2 000 1.000 400 300 In hei geheel bevat deze lolery, die uit 7 Klassen bestaat, 111.000 loten met 53796 prijzen en 8 premien, zoodat bijna op de helft van alle loten een pijjs valt. Bp zonder e attentie verdient de aanmerkelijke verbetering van het plan der loterij, waardoor de speler in staat is gesteld een premie, niet als tot nog toe alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der lste klasse bedraagt in het gelukkigste geval 50.000 Mark, stygt in de 2e kl. tot 65.000 M, in de 3e tot 60.000 M., in de 4e tot 70 000 M., in de 5e tot 76.000 M in de 6e tot 80.000 M., in de 7e en laatste klas e tot 600.000 Mark. Voor de EERSTE PRIJSTREKHING, die officieel is vastgesteld, kost een geheel origineel lot slechts f 3.50 een half origineel lot slechts f 1.75 een kwart origineel lot slechts f 0.90 De inleggelden voor de volgende klassen, zoo wel als de juiste lijst der prijzen, worden aange geven in het officiëele trekkingsplan, voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratia verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officiëele trekkingsljjst. De uitbetaling en de verzending van PRIJZEN geschiedt door mjj direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. mp"* Iedere bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgevenook tegen rembours. Men wende ziek dus met de aan vraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot des avonds zeven uur, bij den hr. J. Vader te Heilagen. Het Bestuur van het Schager Veeverzekeringsfonds. 00000 's voorm. 11 uur, in het lokaal van den hr. R. SLIKKER, aan de in de Z ij p e, van •AJPELiDOOIRISJ". Agentcsse voor S c h a g e n en Omstreken: üooq zijde, SCHAGEN. Yeuendiag van Goadwaa Maandag/. Het vV eer-Zwaan" heeft steeds een ruim bestaan opgeleverd en is direct te aanvaarden. Betaling over 6 weken, (Borgstel ling voorbehouden) X. B. Deze verkooping, eens be paald op 4 Nov. jl, zag onher- Informatiën bij JVotari» Vrijburg te Schagerbrug. Notaris te Winkel, zal op des nam, 2 uur, bij de herberg van den heer D. KIST, publiek verkoopen: en hetgeen meer zal worden aan geboden. De Notaris H. de Hoer te Hoogwoud, zal op voorm. 10 uur, ten huize van den hr. E. E. STOEL, aan den Zwin weg, om contant geld, publiek ver- koopen Twee Paarden (aftands), een zes jarige Merrie, een drachtige Zeug, veertien Schrammen, een gelde Koe, drie Eoerenwagens, twee üriewielige Karren met Ierbak, een driepaards Rosmolen met Hekelmachine, Jacht wagen, Bakwagen, Smyth zaaimachine, Rolblok, Ploegen, Eggen, Troggen, Bietensnijmachine, 100 Erwtenruiters, Windmolen met Zeven, Hollandsche Windmolen, Gareelen, Tuigen, 200 Zaadzakken, Melkbussen, verschillende Laudbouwersgereedschappen, enz.,enz.; alles zoo goed als nieuw. Verder zullen worden aangeboden: te Amsterdam, is verkrijgbaar bij SCHAGJBN.

Schager Courant | 1903 | | pagina 5