d'klok koml w" '"t!r„lMhVuVrd'' ?i2 Ai V ERTENTIËN. P Lodevrijks. rr V Wed Jb Denijs-Roggeveen. A. Stam, P. Rempt. J. Rempt-Bruin. Simon Trompetter A. Vos Jbz., Jac. Otsen Kz. Gr. Otsen-Timmerman. K. Engel, G. Wilms J. Portegijs Lz. F. Pelkers. voorheen P. Messelaar, N. van Albada. J. C, van Albada-Beth. J. en C. Brunne. C. Rempt J. Vader Az. J. Koelemeij, P. Hoogland J. P. Reijnders, L. Zwaag e. wit A. v. d. Horst J. Kweldam K. Roggeveen W. H. Roggeveen Moerman, Jb. Koster J. Wiglama J. Roggeveen Lz. ML Gieiens steeds door het kerkbestuur onderhouden en ook het uurwerk. Maar in beginBel is er wel iets voor te zeggen, dat er verandering komt. De heer De GraafAls het uurwerk van de kerk is, zou het toch wel kunnen voor komen, dat de gemeente er den een af anderen tijd eens behoefte aan kon krijgen. De heer Geerligs: Ik meende, dat de ge meente verplicht was, een uurwerk te hebben. De heer StammesIk vind dit toch een zeer scheeve verhouding en acht het hoog noodig', die op te lossen. Laten B. enW. eens trachten, met het kerkbestuur in overleg te treden. Als men bij een begrafenis de klok zou willen kleppen, zou het kerkbestuur het kannen weigeren en dat. zou niet verkieselijk zijn. Deze toestand is onhoudbaar. Laten dus B. en W. met het kerkbestuur eens praten en laten wij de zaak aanhouden tot de vol gende vergadering. Voorz. licht in, dat hier in de gemeente •- nooit geluid wordt bij begrafenissen. De heer De Mazure brengt de vlag van den toren ter sprake Is de kerkelijke gemeente op Koninginne-verjaardag verplicht te vlaggen, of moet de gemeente dat doen Is het eei ste het, geval, dan staat de kerk voor een dubbel financieel bezwaar. Men moet de oukosteu van vlaggen betalen en als de vlag kapot is, moet de kerk een nieuwe aanschaffenAls het geen verplichting is om te vlaggen, dan zal de vlag bepaald niet steeds verschijnen. De heer Rezelman doet de vraag, van wie de vlag is: van gemeente of kerk. De heer De Mazure had den indruk ge kregen van den heer Blom, dat de vlag van de kerk is en dat de onkosten van vlaggen ook steeds door de kerk werden betaald. Voorzitter zegt, dat de reparatie van de vlag door de gemeente is betaald. De heer Van Mullem zegt, dat vroeger de kerkelijke gemeente behoorde onder de Zijpe, en vanaf het oogenblik, dat het hier een eigen kerkelijke gemeente werd, is de toestand zoo geworden als hij nu is. Spr. meent evenwel, dat de gemeente het vlaggen behoort te bekosti gen; deze is verplicht op Koninginneverjaardag en andere dagen te vlaggen. Of het nu is een ge- meentevlag of een kerkevlag, op de begrooting behoort een post te staan voor de onkosten van vlaggen. Lu ook die klok op den toren acht spr. eigenaardig De strijd over die klok zal nooit gevoerd worden tusschen protestanten en joden, maar tusschen protestanten en katholieken. Als er een katholiek sterft en die wil de klok geluid hebben van den toren, zal men wellicht zeggen dank je, we doen het niet; is het daarentegen een protestant, dan zal men het wel doen; dat vindt spreker voor de katholieken stuitend en daarom vindt spr. het billijk, dat de gemeente het zegging schap over de klok krijgt en de reparatie enz. dan ook voor haar rekening neemt. Er wordt besloten, de kwestie aan te houden tot de volgende vergadering. In plaats van den heer E. E. Stoel, die bedankt had, wordt benoemd tot lid van de Schoolcommissie de heer Jb. Bakker. Tot leden van de commissie tot school verzuim worden herbenoemd de heeren Raap, Van Gorkom, J. Bakker, J. Waiboer, C. Tijsen, A. Kos, S. Portegijs en K. Knijper en benoemd, met algemeene stemmen, in plaats van den heer G. Brands, die bedankt had, de heer K. Kaan. Mede op de voordracht stond de heer M. Kooij. Voorz. deelt mede, dat blijkens de laatste kasverificatie in kas moest zijn en is bevonden de som van f 3709.095. Hierna sluiting. Het Jubileum, van den heer P. Wonder Az., Burgemeester van Heer Hugowaard. ooo— Op den 1 Januari 1904 zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer P. Wonder Az. als burgemeester van Heer Hugowaard geïnstal leerd werd, als opvolger van zijn schoonvader denheer C. Groot. Die dag is gedenkwaar dig allereerst voor hemzelven, omdat hij dan terug kan zien op een welbesteed en gezegend deelvan zijn leven, maar gedenkwaardig is die dag ook voor vele anderen. Voor zijne gemeentenaren, voor wie hij zoo langen tijd veel is geweest, en voor tal van anderen, die hem dankbaar kunnen zijn op menig gebied van zijne veel-omvattende be moeiingen. Het zal daarom den lezers van dit blad aangenaam zijn, in dit nummer iets te hoo- ren van z\jn persoon en zijn werk. Ieder erkent immers, dat hij in onze omgeving een man van invloed is, en ieder weet, dat hij om vele redenen wordt geacht en geprezen. O, het moet wel direct worden toegegeven, dat er tijdens zijne ambtsbediening geen buitengewone feiten in zijne gemeente heb ben plaats gehad, waardoor hij als burge meester plotseling door een snelle daad zijn verdienstelijkheid kon toonen, maar men moet wel tamelijk oppervlakkig zijn, als men alleen in zulke gevallen van verdiensten wil spre ken. Wie wat beter en dieper kijk op het leven heeft, weet, dat men hooger waarde te hechten heeft aan een jarenlange, geregelde toewijding aan veler belangen. En dit laatste kan van dezen reeds bejaarden (68-jarigen] burgemeester stellig worden getuigd. Allereerst een enkel woord over zijne ge meente-administratie. Als het groote publiek van deze dingen jarenlang niets bijzonders hoort, dan kan men zich er al van overtuigd houden, dat de zaken in orde zijn en dat er meer gewerkt wordt ev meer zorg wordt besteed, dan men wel zoo zou kunnen denken. Maar wij hebben hem ook in dit opzicht dikwijls 1 o f hooren toebrengen door menschen die bevoegd zijn dit te beoordee- len, en wij gelooven gaarne, dat zij er alle reden voor hebben. In tusschen wenschen wjj hier meer op den voorgrond te stellen het feit, dat hij gedu rende zijne lange ambtsbediening zoo grooten en zoo goeden iuvloed heeft gekregen in zijne gemeente. Hij is de stille raadsman van zeer velen, en allerlei plaatselijke belangen, van vereenigingen en van personen worden geregeld aan hem opgedragen en door hem met allen ijver en trouw behartigd. Hij heeft in to ruimer kring invloed gekregen door zijn afkomst. Zijn grootvader was schout, zijn vader burgemeester van Oude Niedorp. Zelf bekleedde hij ook jaren het burgemeestere ambt te Oude Niedorp, totdat zijn oudste zoon hem daarin opvolgde. Het gezag en het prestige, dat hij op die wijze langen tijd heeft gehad, wist hij immer te handhaven en ten goede aan te wenden. Zoo was hij steeds, en is hij nóg een waardig vertegenwoordiger van onze geëerbiedigde Koningin. Tijdens zijn burgemeesterschap is de ge meente Heer Hugowaard zeer sterk in bevolking toegenomen en hij heeft het leeuwendeel gehad van het daardoor noodig geworden werk voor uitbreiding van ge- meentebemoeiïngen. Hij heeft o. a. mede gezorgd voor de uitstekende regeling van het openbaar onderwijs, en dit blijft steeds, mede door zijne zorgen, zoo goed ingericht, als men dit in eene plattelandsche gemeente maar mag verwachten. Behalve dit, is hij een man van algemeen erkende beteekenis in polderzaken. Meer dan 26 jaren was hjj ijverig Secre taris niet enkel van de Heer Hugowaard, maar ook van het vele polders omvattende Geestmer-Ambacht. Van alle kanten hoort men steeds deze zijne administratie roemen, ook ten opzichte van de daarbij soms zoo ingewikkelde kwesties. Op politiek gebied stelde hij zich nimmer op den voorgrond. Hij bleef zijne behoudend- liberale beginselen getrouw, maar liet in dezen niet veel van zich spreken. Toch bleek hij voor eenige jaren de gewenschte persoon te zijn, om lid van de Provinciale Staten te worden in ons district. En stellig mag van hem gezegd worden, dat hij ook hierin het volle vertrouwen van een groot deel der kiezers heeft. In den kring zijner gemeente wist hij bij de vaak netolige verhoudingen der partijen, i steeds verzoenend op te treden. Vandaar, dat velen, die in beginsel met hem verschillen, hem toch hartelijk zijn toegedaan. Steeds t gelukte het hem, den indruk te geven vun een betrouwbaar man te zijn, die staat voor zijne levensopvatting en zijn beginsel, en die daarbij waardeeren kan anderer zienswijze en anderer eerlijke handelwijze dienovereen komstig. Te grooter achtenswaardigheid ver kreeg hij daardoor, omdat hij meermalen toornen kon tegen onrecht en al wat blijk baar strijdig was met het algemeen belang, hetzij dan aau den kant van partijgenoot, of van tegenstander. Dit alles bij elkander genomen, maakt het zeer verklaarbaar dat er al lang geleden in de gemeente werk van werd gemaakt om op 1 Januari een groote, algemeene feest viering te organiseeren, ter eere van den zoo zeer geachten burgemeester. Doch daar zou niets van kunnen gebeuren, want zoodra hij er iets van hoorde, heeft hij met beslistheid te kennen gegeven, dat hij zulk een hulde betoon niet wenschte, al waardeerde hij ook ten zeerste de goede bedoeling dezer plannen. En zoo moesten dan ook de ijverigste voor standers er van wel afzien van hunne wen schen, zij het dan ook met een gevoel van spijt; zij hebben moeten eerbiedigen de lang bekende nederigheid en eenvoud van den jubilaris. Intusschen kannen wij zonder eenige over drijving zeggen, dat het zonder twijfel onge veer allen burgers zijner gemeente en velen daarbuiten tot blijdschap is, dat hij dezen dag in welstand mag beleven, want stellig is hij een man van beteekenis in onze land streek en ook eene algemeen geachte per soonlijkheid God geve hem nog menig jaar gezondheid en werkkracht en beware hem voor den breeden kring zijner bloedverwanten en vrienden, en voor zijne gemeente. H. TAUBER. Heer Hugowaard, 28 December 1903. Kunstenaarsleven! In een der bladen wordt gevraagd een pianist, tevens genegen om als kellner dienst te doen De heer C. Schagen, gemeen te-geneesheer te WIERINGEN, vertrekt naar Oost-Indië. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente WIERINGER- WAARD, gehouden den 29 Dec. 1903. Afwezig de heer J. L. T. Groneman, vol gens kennisgeving door verhindering. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding daarvan deelt de Voorz. mede, dat. nog geen beschikking van H. M. do Koningin is ontvangen op het verzoek om de meisjes gedurende de winteravonden her- halingsonderwijs te mogen laten geven, en derhalve de verordening nog niet gewijzigd kan worden. Ter tafel wordt gebracht lo. Een besluit van Gedeputeerde Staten tot vaststelling der gemeenterekening over 1902. 2o. Dito besluit tot goedkeuring der ge- meentebegrooting voor 1904. 3o. Een schrijven van de heer Dr. D. Bax, waarbij dank wordt betuigd voor den aanbouw naast den stal van zijn wagenhuis. 4o. Een proces-verbaal van gehouden kas verificatie, volgens welke in overeenstemming met de boeken in kas van den ontvanger werd bevonden een bedrag van f 2613.79'. 5o. Een adres van het Bestuur der Afd. Enkhuizen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, met verzoek om fiuanciëelen steun voor de aldaar te houden Land- en Tuinbouwtentoonstelling. 6. Een verzoekschrift van eenige afdeelin- gen van den „Nederlandschen Bond van Horlogemakers", om adhaesie te willen be tuigen aan het door dien Bond tot den Minister van BiDnenl. ZakeD gericht adres, ter verkrijging van een uniforme, voor geheel Nederland dienende tijdsbepaling, geldende zoowel in het burgerlijk leven, als bij de middelen van vervoer en alle takken van dienst van Rijks-, Provinciale- of Gemeente wege. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 7. Een adres van den heer K. Over, vee arts, assistent aan 's Rijks Veeartsenijschool, met verzoek te willen berichten, of het Ge meentebestuur hem een toelage zou willen veriaenen bij een eventuëele vestiging als veearts in deze gemeente. 8. Een adres van de afdeeling Wieringer- waard der Holl. Maatsch. van Landbouw, houdende mededeeling, dat zij 't wenschelyk oordeelt, dat zich hier een veearts zal vestigen. De Voorz deelt mede, dat B. en W. een parig van meening zijn, dat 't niet op den weg der gemeente ligt om een toelage te ver- leenen, temeer omdat de noodzakelijkheid van een vestiging niet wordt gevoeld, daar hier De Voorz. zegt, er door den klokkenist op gewezen te zijn, dat de coustruëering te wen schen overlaat en het torenuurwerk te licht is voor het slagwerk. Gedurende den laatsten tijd gaat het slaan ongeregeld. Wordt besloten, de gebreken met den klok kenist op te nemen en met het oog op den garautietijd den leverancier, den heer Volcke te 's-Gravenhage, te ontbieden. Verder heeft de heer Sleutel meermalen opgemerkt, dat de lantaarns in de Buurt in gelijke lijn staan met de boomen, en het licht daardoor niet langs den weg kan schjj- nen. Hij vraagt, of daarin niet kan worden voorzien. Bovendien acht spreker gewenscht, i dat, met het oog op de minder goede ver lichting, zal worden voorgeschreven, dat de rijtuigen 's avonds van brandende lantaarns voorzien moeten zijn. De heer Kaan heeft gedacht aan het vooruitbrengen der lantaarnpalen, of het daar aan bevestigen van armen, doch vreest dat ze dan zullen worden aangereden door stroo- wagens. Ook de heer Zijp is van hetzelfde gevoelen en oordeelt in de eerste plaats noodig, dat ze veilig staan. De Voorz. heeft vernomen, dat het plaat sen van een lantaarn bij de coupure aan de Molens zeer dienstig zal zijn eD dat een der bewoners voor gasverlichting wil zorgen, als de gemeente de lantaarn en leiding verschaft. Een en ander, ook een verordening op het rijden bij duisternis, zal door Burg. en Weth. worden overwogen. De Voorz. sluit hierna de vergadering en constateert hierbij met het oog op deze laatste vergadering in dit jaar, dat tot zijn genoegen geen der heeren in 1903 een ver gadering behoefde te verzuimen door ziekte of om treurige rédenen. Hij spreekt den wensch uit, dat de raadsleden het volgend jaar in goede gezondheid, eendrachtelijk de belangen der gemeente zullen mogen behar tigen. Vergadering van den Raad der gemeente WINKEL, gehouden op Dins dag 29 December 1908, 's voorm. 10 uur. Afwezig de heer Breebaart. Do Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen deelt Voorz. mede, dat de lantaarns en palen vol gens juist ontvangen kennisgeving door deu leverancier zijn verzonden, dus morgen kunnen aankomen. Voorts deelt Voorz. mede, dat het leggen van de buisleiding in den berm van den straatweg, voor de boomen geen bezwaar is geweest, en dat de gleuf in de straat te Lutjewinkel wel door den wegwerker Bakker zal zijn hersteld. Verder, dat van Ged. Staten goedgekeurd zijn terugontvangen de besluitenlo. tot het geven van een stukje gemeentegrond in erfpacht aan Aldert Kuiper2o. tot wijziging der aflossing en rente van de geldleening er zal dus in 't vervolg f 500 in plaats van f 1000 jaarlijks worden afgelost en 4% in- stede van 3l/2 °/o betaald worden. Ingekomen is een verzoek van het Bestuur der Afd. Enkhuizen en omstreken v. d. Holl. Mij. van Landbouw, om financiëelen steun te verleenen tot welslaging van de in 1904 te Enkhuizen te houden Land- en Tuinbouw tentoonstelling. Bij behandeling van dit verzoek is men homogeen dat lo, de plaats van de tentoon stelling te ver van hier verwijderd is en 2o het niet op den weg van de gemeente ligt, om voor dergelijke zaken de gemeentekas aan de spieken. Mitsdien wordt op dit verzoek met alge meene stemmen afwijzend beschikt. Van het Algemeen Armbestuur zijn inge komen de volgende voordrachten a. 1. J. H. Berkenbosch, aftr. 2, A. Wit. b. 1. G.Vries-Zeilemaker, aftr., 2. A.Dekker- Bruinvis. c. Wegens bedanken als regentesse van mej. B. Bruinvis-geb. Van Nienes 1. C. Geertsema-geb. Melchior, 2. M. Honingh-geb. Kuiper. De sommers één der voordrachten worden benoemd. Hierna is aan de orde de bespreking om trent de wijze van herstelling van de Bulle- brug over de Kromme Gouw. Voorz. deelt mede, dat die brug onlangs is aangevaren met het gevolg dat zij, toch al in ietwat desolaten toestand verkeerende, geheel onbegaanbaar is geworden voor het verkeer. De vraag doet zich nu evenwel voor wordt er zoodanig gebruik van die brug gemaakt dat het blijven bestaan daarvan met reden wenschelijk is te achten en de belang rijke kosten zijn te beschouwen als inderdaad aangewend ten behoeve van het publiek verkeer. De raming der kosten zijn f 60 voor een voldoende herstelling, f 90 voor een alleszins flinke herstelling. Alvorens hierop verder in te gaan, zou Voorz. van de heeren Nobel, Timmerman en Over, als de meest nabij wonenden, wel wil len vernemen, of de Bullebrug werkelijk dienstig is voor het publiek en of dit niet evengoed gebruik zou kunnen maken van het Sluisje. Genoemde heeren verklaren hierop eenstem mig, dat naar hun oordeel de brug wensche lijk en noodig is. Zij is een verbindingspunt van een landpad, 't welk althans als zoo danig beschouwd wordt en waarvan dikwijls wordt gebruik gemaakt, o. a. regel matig door de brievenbestellers en overigens door neringdoende personen en vioeger door de kinderen ook van den watermolenaar in den Braakpolder om ter school te gaan. De makkelijk zou kunnen beschadigen. Na eenige discussie wordt hierna tot de voorgestelde beplanting besloten. In verband met het somtijds erg bemodde ren van den dorpsstraatweg door wagens komende uit het land, wordt door Voorz ter loops de wenschelijkheid geuit, in de politie verordening op te nemen een bepaling, waarbij het afschrappen van bemodderde wielen van wagens en dergelijke wordt geboden. In de hoop dat door belanghebbenden zelf voortaan daarop wat meer zal worden gelet, wordt goedgevonden dit punt nog eens aan te houden. Hierna sluit Voorz. de vergadering met dankzegging voor opkomst en met den wensch, do heeren in het volgend jaar wederom in goeden welstand te mogen ontmoeten en de vergaderingen wederom van dezelfde samen werking en welwillendheid zullen mogen getuigen. Men schrijft: Het is enorm, hoeveel in de laatste weken gestolen wordt in het noordoostelijk deel van Friesland, met name aan de Groninger gren zen. De Friesche bladen maken in elk Dum- mer melding van verschillende feiten één hunner verzamelt ze zelfs onder een aparte rubriek en wjj dachten, dat er wat over drijving school in de beschrijving van den toestand. "Wij gingen eens op onderzoek uit, maar onze inlichtingen bewezen, dat feitelijk de toestand nog erger is. „Alle diefstallen komen lang niet in de krant", zoo luidde de uitspraak van een der bewoners, „want er gaat geen nacht om, of er wordt op meer dan een plaats gestolen. Zeer waarschijulijk heeft men hier met eene wijdvertakte bende te doen, die zich in troep jes verdeelt en er aldus op uittrekt om alles weg te kapen. Men steelt gewoon allesspek, kippen, kaas, boerengereedschappen, boomen, palen, emmers, kopergoed, enz. Voor eenigen tijd hielden marechaussees der brigades Drachten en Marum, gesteund door rijks- en gemeente-veld wacht, eene razzia in het dorpje Houtigehage, waar men meende, dat wel een gedeelte der gestolen goederen zou worden gevonden. Er werd huiszoeking gedaan in verschillende perceelen, doch zon der succes. Bij een deel der bevolking zit de schrik er in en zwijgt men liever over dief stallen te hunnen nadeele gepleegd, bevreesd voor wraakneming van de zijde der die ven. Worden enkelen betrapt, dan bedreigen zij met „afrekenen", wanneer men aangifte bij de justitie doet. Op de strafzitting der recht bank te Heerenveen bleek dit nog verleden week. Ook daar een getuige a charge, die door twee houtdieven bedreigd was, zoo hij voor de rechtbank begon te klappen. De officier van justitie beloofde de be dreigers, dat hij hen tusschen de paarden der marechaussee naar Heerenveen zou laten opbrengen wanneer zij den getuige één haar mochten krenken. N. R. Ct. Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 24 Dec. 5000 roode kooien fl.60 a f 3.75, 500 gele f 0.90 a f 2.70 per 100. 20 balen uien f 1 30 per baal. 28 Dec. 2600 roode kooien f 1.80 a f4.26, 600 gele f 1.80 a f 1.60, 1300 witte f 2.30 a f 4.75. 29 Dec. geen aanvoer. De prijzen der dorschkool zjjn als volgt le. tot 4e soort roode kool f8.60 a f7.60, le. tot 4e. soort gele kool f 2.50 a f 7, le. tot 4e. soort witte kool f 2 a f 6 per 100. Rotkreupel is uitgebroken in de ZIJPE, bij de schapen van T. R. Aan de Red. der Schager Courant 1 Naar aanleiding van het zonderlinge reisavon tuur, v. k. in Uw blad v. d. 17 dezer, is het mjj een genoegen te kunnen berichten, dat niet één mijner knechts, noch ik zelf iets aan dat bewuste rijtuig heb gedaan. Vertrouwen de dat Uw verslaggever in het vervolg zich beter op de hoogte zal stellen, en zoo doende geen onwaarheden meer in Uw blad zal plaatsen, zoo verblijf ik, met dankzegging voor de plaatsing, Uw dw. dr., JAC. MET. een uitstekend veeverloskundige, de heer K.van weg over de brug in plaats van het sluisje Zoonen, woont, en veearts Mujjs te Schagen aan te doen, wordt aanmerkelijk verkort, steeds deze gemeente bezoekt,_terwql_ook nog Naar aanleiding hiervan brengt Voorz. in te kan worden geraadpleegd de heer Wester Alkmaar. Met algemeene stemmen wordt besloten, geen toelage toe te zeggen. Thans komt aan de orde benoeming van armvoogd. Op de voordracht zijn geplaatst, de heeren: J. Kant (aftredend) en J. Jimmink. Met algemeene stemmen Kant herbenoemd. Verder worden herkozen als leden der com missie tot wering van schoolverzuim de heeren C. Dz. Rezelman, K. Koster Hz., Jb. Zjjp Hz., P. Stadt en C. Haringhuizen. Bij de rondvraag vestigt de heer Koster de stemming, of do brug al dan niet zal worden behouden, en wordt met algemeene stemmen tot het behouden van de brug besloten. Na eenige bespreking omtrent de wijze van herstelling wordt besloten, de brug te laten herstellen volgens de verstrekte opgave, waar voor een som van f 90.— benoodigd zal zijn I waardoor de brug iets zal worden verhoogd 1 wordt de heer en de doorvaartruimte eveneens wat verbreed Een verzoek, om het paadje te Limmer- schouw ook verder van gemeentewege te hehRrden, wordt aangehouden totdat de Com missie van toezicht op de wegen den toestand daar zal hebben onderzocht. I U. A .1. ^ot Commissie van toezicht op de weo-en aandacht op de pokken-epidemie te Volendam voor 't jaar 1904 worden wederom metaW en zegt, dat ook te Amsterdam zich een paar meene stemmen herkozen de heeren KonïnST gevallen hebben voorgedaan. Daar door het Slooves en Timmerman VJ personenverkeer de besmetting zeer licht kan PURMEREND, 29 Dec. Aangevoerd 258 runderen, waaronder 195 vette, f0.66 a f 0.68 per K.g., 63 melke- en gelde koeien 1120 a f 240, beide prjjsh. matig, 95 vette kalveren f 0.65 a 0.86 p. Kg. vlug, 167fnucht. f 11.— af 23.matig, 19 paarden, 2806 schapen f 20.a 132.prijshoudend matig, en 0 lammeren f a tgeen aanv., 458 vette varkens f .88 a f —.41 per K.G., vlug, 54 magere id. i 11.— a f 13.—, matig, 232 biggen f 4.— a 7.— matig, 2 stieren, 260 ganzen f2.50 a 3.10 100 zwanen f 5.—a f6. 40 manden appelen 11.50 a f 8.—; 0 manden peren f 0.00 a f 0.— per mand, Kleine kaas f28.— middelbare f Goudsche f aangevoerd 62 stapels! 841 kg. boter f 1,85 a f 1.45, kipeieren f 5.00 a f6.00. 14 kalkoenen f4.a f6.00. ALKMAAR, 28 Dec. Aangevoerd 8 Koeien en ossen f180.— a f 800.— 91 Vette kalveren f 40.— a 112.—, per Kg! f —.80 a - .90, 28 nuchtere idem f 12. f20.878 mag. schapen f20.a84. lammeren f a 324 vette varkens per Kg. f —.85 a f —.40, 27 idem, f 15.— a f 17.—. HOORN, 24 Dec Kleine kaas oommissie f 29.—Middelb. f26.50, magere worden overgebracht en de ziekte zich on verwachte, zoowel elders als hier, kan open baren, acht hij gewenscht, ook naar aanlei ding van de medegedeelde ervaring van den en Timmerman, die verklaren, dié werkzaamheden met genoegen te zullen ver- rlcnten. In omvraag deelt de heer Slooves mede het wenschelijk te vinden alsnog eenige boomen aat ae KioKkenlst het torenuurwerk niet I heer Keetman «n Vni„„ van aen op net land loopend vee, de boomen te ge voerd 89 stapels, wegende 81203 Kg. p. f. Schagen, 1 Januari 1904. f 28.— Aange- p. f. Kolhom, W. Oudt. Oudt-Hoggeveen. 1 Januari 1904. Hartelijke gelukwenach aan Familie en Vrieudeu Schagen, 1 Januari 1904. Handelaar in Brandstoffen, en Eehtgenoote p.f. Nieuwe Niedorp, 1 Januari 1904. p.f. Kolhom, 1 Januari 1904. Veel Heil en Zegen wordt aan Vrienden en Ken- niesen ioegewenscht door en Eehtgenoote. Hoorn, 1 Januari 1904. Vrachtrijder Callantaoog- Schagen. p. f. Callanteoog, 1 Januari 1904. p. f Kolhom, 1 Januari 1904. Nieuwjaarsgroet 1904 aan Begunstigers» Vrienden en Bekenden. in Scheepa- en Visscherijbenoodigdheden te Kolhom. en Eehtgenoote te Kolhom, wenschen Vrienden, Bekenden en Begun stigers een gelukkig Nieuwjaar. Ondergeteekenden wenschen hunne geachte Cliëntèlo een gelukkig Nieuwjaar toe. eu Eehtgenoote. Kolhorn, 1 Januari 1904. p. f. Wieringerwaard, 1 Januari 1904. Veel Heil en Zegen in het Nieuwejaar. .1. Koorn, Vrachtrijder, en Eehtgenoote. Anna Paulowna, 1 Januari 1904. Naamlooze Venuootschap „Bouwstoffen," p. f. Alkmaar. Ingezetenen van Valkkoog en Groenveld, Kennissen en Vrienden te Sint Maarten, Schagen en Omstreken, worden bij de intrede van 1904 hartelijk gefelici teerd door Epe, 1 Januari 1904. Compliment van den dag. Oosthuizen, 1 Januari 1904. Gelukkig Nieuwjaar. en Eehtgenoote. Noord-Scharwoude 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. p. f. Schagenl 1 Januari 1904. m-g. Schagen, Muziekhandel, en Eehtgenoote 1 Januari 1904. p. f. Schagen, en Eehtgenoote. 1 Januari 1904. Laan, Kleermaker. Veel Heil en Zegen toegewenseht aan Begunstigers, en Vrienden. Schagen, 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. Veel Heil en Zegen toegewenseht aau Begunstiger*!? en Vrienden. Schagen, Laan, 1 Janaari 1904. en Eehtgenoote. p. f. Schagen, Laan, 1 Januari 1904. p.f. Schagen, 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. p.f. Schagen) en Echtgeuoote, 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. p.f. m, 1 Januari 1904 Roggeveen Pz. en Eehtgenoote. p. f. Schagen, 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. p.f. SchageD, 1 Januari 1904, Veel Heil en Zegen aan Familie, Vrienden en geachte Begunstigers, bjj den aanvang van 1904. Vrachtrjjder, Anna Paulowna, en Eehtgenoote. Anna Paulowna, 1 Januari 1904. Compliment van den Dag. E. O. Omii, Winkelier, en Eehtgenoote en Moeder. Anna Paulowna, I Januari 1904. en Eehtgenoote. Schagen, 1 Januari 1904. en Echtgen00'e- p.f. Schagen, 1 Januari 1904. en Eehtgenoote. p.f. Schagen, 1 Januari 1904. Schagen, «n Zoon. 1 Januari 1904,

Schager Courant | 1903 | | pagina 2