De 4 ommissic voor tle Paaschtentoonstellings-Veiioting brengt ter algemeene kennis, dat de aan het Hoofddepot P. Trapman, Laan, Schagen. liiandarts 3Lttsmgh, Melselzaak itna jpattlurona, „LÜPU S". f: de Heer J. 0 0 S T R A. re woopi] re De Commissie voornoemd: Jb. Zijp Hs., Voor%. C. Zijdewind, Penningm. F. v. d. Kamp, Secr. een Werkman, Boerenknecht, HL (SififtlH, Gracieuse. te Schagen, Boerenplaats, in.ïilJriircaliöjeStllaarteBTMlim, 'Tl Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. A0VERTENT1ÈN. V e r 1 o o f d A. H. PINXTER en MARIA C. TIBION. 22 1908 W. Kreijger H. Kaper Lz. J. Kossen. B. de Boer. G. de Boer-Van Graft L A. Schouten. T. Schouten-Dalmeijer S. Brommer Corn. Kos Pz. Ondertrouwd GERRIT BORST en GRIETJE SNIP Schagen, 31 Dec. 1903. Ondertrouwd C. IJ BOOD Pz. en M VRIES Cd. Kolhorn, 29 December 1908. De ondergeteekenden, lid zijnde van de Vereeniging „Ondersteuning bij Ziekte", betuigen hunnen harte- 1 ij ken dank aan den WelKdelen teer Dr Melchior, voor de zorgvul dige en liefderijke behandeling tijdens de ziekte van hun geliefd dochtertje. C. VLASKAMP en Echtgenoote, Schagen, 2 Jan. 1904. De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank voor de zoo vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de viering van hun 40-jarige echtvereeniging S. DE LEEUW en Echtgenoote. Keinsmerbrug, Zijpe, Jan. 1904. Hoofdgracht 28, Den Helder. is iederen Donderdag des morgens van half 9 tot half 12 uren te spreken Lagezij de, Schagen, adres firma Wed. J. Heddes. Gevraagd, tegen 1 Maart, goed kunnende ploegen, bij P. KIS- TEMAKER, Kolhorn. K. Stapel Zn. W. K o o ij T. Langedijk L. den Das, Wordt gevraagd: een die goed kan melken, om met 1 Febr. in dienst te treden, bij JOCH. BLAAU- j BOER, Nes, Schagen. De ondergeteekende maakt bekend aan zijne geachte Beguustigers van Schagen en Omstreken, dat zijn voortaan zal worden gedreven voor gezamenlijke rekening van onderge teekende en zijn zoon II. tsk'ïf'liif, Zich minzaam aanbevelend, Hoogachtend, Schagen, Jan, 1904. VERGADERING van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag 6 Januari, des avonds ten 71/8 ure, in VEERBURG. I Onderwerp Niet—leden, die deze belangrijke vergadering wenschen bij te woneD, kunnen zich tot de leden wenden en zullen gaarne door dezen geïntrodu ceerd worden. Zegt het VOOFtI Voor het pas begonnen nieuwe kwartaal bestelle men Abon nementen bij P Trapman, op Donderdag 21 Januari 1904, op Donderdag 28 Januari 1904, De niterst gunstig gelegen op Woensdag 6 Jap. 1904, 's voorm. om 11 uur, in de Z ij p e, ten verzoeke van. de eigenaresse Gravinne bkntinck, geboren Baro nesse van hkeckkren van WASSENAER, van bijzonder extra zwaar Hakhout en Takkenbossen, SCBACE* i.3Tf* begint op Zondag 3 Januari, het lichaam te brengen, en er beginnen zich symptomen van koorts te vertooneu. Intnsschen schuilt de oorzaak van het geval nog steeds in het duister. Het meisje staat als zeer oppassend bekend. Het laatste wat omtrent haar doen en laten op den morgen van het ongeluk kan worden nagegaan is, dat zij te kwart over 10 melk heeft genomen bij dén melkboer aan de deur. Aanvankelijk vreesde men, dat het wondje aan haar slaap een schotwond zou zijn, veroorzaakt door een schot uit een flobertbuks, dat zeer onvoor zichtig in een van do aan elkaar grenzende tuinen kon gelost zijn en ongelukkig het meisje had getroffen Maar het geneeskundig onderzoek heeft uit gemaakt, dat de wond geen schotwond is. Ook is de wond op zichzelf van zeer wei nig beteekenis. Wat den toestand van bet on gelukkige meisje zoo ernstig maakt, is de hardnekkige bezwijming, die onmiddellijk op het ongeval schijnt te zijn gevolgd, en die aan alle hulpmiddelen van de geneeskunst weerstand biedt. Een dor veronderstel lingen, die men oppert, is, dat de ongelukkige gestruikeld of uitgegleden is het was trouwens niet glad in den tuin, daar er pas grint gestrooid was en met haar hoofd op een puntig steentje is terecht gekomen, waarvan de verwonding en de bewusteloosheid het gevolg zouden zijn. [Z. Ct.] De Niau wj aarscollecte te NIEUWE NIEDORP heeft dit jaar f 211.70 opgebracht tegen f 216.40 in het vorig jaar. Het geld is verdeeld over 44 ge zinnen, bestaande uit 66 volwassenen en 28 kinderen, totaal 93 personen. De hoogste uit- keering bedraagt f 10.—, de laagste f 2.60 In het ziekenhuis. De N. C. schrijft De muren van ons stedelijk ziekenhuis in DEN HAAG] kunnen droeve geschiedenissen verhalen. Zij was de dochter van een Amsterdamsch geneesheer, vrij vermogend, maar ook onbe krompen vrijgevig. Niemand ging van hem ongeholpen en ongetroost. Hij liet haar ech ter genoeg na, om te kunnen bestaan. Maar zjj, luchthartig en vrijgevig als haar vader, stond haar erfdeel af aan een broeder die er zaken meê zou drijven. De zaken gingen fout; het geld was weg, en zij zag zich gedwongen een pension te beginnen, waarvoor zij kapitaal opnam. Het was een gezellig, smaakvol ingericht huis, eu men gevoelde er zich in een be schaafde omgeving. Het pension werd een der eerste in de provinciestadhet bloeidehet opgenomen geld werd langzamerhand afgelost. Doch ziekte kwam. Zij streedzij worstel de zij liet zich niet op het ziekbed vallen, vóór zij waarlijk niet meer kón. Zij leed aan tuberculose, die nu hier, dan daar optrad en operatie na operatie vorderde Ten laatste verkocht zij het pension en ging een tijd lang onder behandeling. Zij sterkte aan, durfde het wel weer wagen... Niet als eigenares van eeu groot boarding- house evenwelmet de bescheiden betrek king van juffrouw van gezelschap stelde de vijftigjarige zich nu tevreden. Maar de ziekte keerde terug. Een nieuwe operatie werd noodzakelijk En nu ligt zij in de betalende derde-klas- afdeeling van het groote gemeente-zieken huis aan den Zuidwal en zal daar niet kunnen blijven, want al haar spaarpennin gen zjjn verteerd. Zij ziet thans geen uitkomst meer, tenzij er onverwachts hulp opdaagt. De muren van het ziekenhuis vertellen droevige verhalen. Men schrijft uit den Gelder- schen Achterhoek aan de Arnh. Ct. Niet in het geheim, doch openlijk zag men in een aantal plaatsen dezer streek aange kondigd, dat ter gelegenheid van de feeeten om brood, gebak enz. zou worden gedobbeld. Dit dobbelen en loten,waaraan vooral jongelui deel nemen, is hier eenmaal in zwang en al bestaan er politieverordeningen die het verbieden, het euvel is bij de bevolking zoo diep ingewor teld, dat het moeilijk uit te roeien zou zijn Wanneer een landbouwer of arbeider kippen en huismeubels kwijt wil zijn, die hij niet tegen goeden prijs verkoopen kan, dan zet hij maar een loterij op en met een 100 lootjes van 2 tot 6 cent per stuk gaat hij bij zjju kennissen rond. Voor de aardigheid neemt zoowat ieder een lot. De loterij-ondernemer krijgt echter vaak voor hetgeen hij verkoopt het drievou dige der waarde. De kinderen die in de winkels reeds aan het dobbelen raken, kunnen het later niet meer laten, en de ondernemers van zoogenaamde markt- en provinciale loterijen vinden in onze landbouwers en arbei ders de beste klanten. Schagen, 2 Januari 1904. De laatste markt van 1903 kan niet op een grooten aanvoer roemen, doch wat de prijzen betreft, ging het nogal Zoowel vette koeien als schapen raken op wat op de prijzen meestal een goeden invloed uitoefent. De hoogste markt voor schapen kreeg de heer A. S. te Barsingerhorn. Goede melkkoeien zijn in trek, wat met de toene mende schaarschte aan melk niet te verwonderen is. Ook op de boterprijzen is dit melkgebrek van invloed. Boter onderging eeu flinke verhooging, varkens blijven prijshou dend stug. Van den verderen aanvoer valt niet veel bijzonders te vertellen. Verpachting van vischwater behoorende aan den Polder en de Banne Schagen op Zaterdag 2. Januari. Totaal-op brengt in 23 perceelen f76.26. Uit het kantoor van een koop- man te Kassei is een brandkast gestolen. Eeu paar dagen vóór Kerstmis kwamen er 's mor gens tegen 7 uur twee jonge mannen aan 't kantoor, toen een werkvrouw daar aan 't schoonmaken was. Ze zeiden, dat ze de brandkast moesten halen om gerepareerd te worden. De werkvrouw geloofde hen en hielp hen nog een handje bij het wegdragen van de zware kast. Toen de koopman op zijn kan toor was gekomen en er naar de dieven werd gezocht, was er geen spoor van hen te ont dekken. De brandkast is den Tweeden Kerstdag geopend teruggevonden in een beek, dicht bij een herberg. De buit bedroeg ruim 1000 mark. Maar men is de dieven op bet spoor zij liepen in de gaten door met Kerstmis bizonder groote inkoopen te doen. Verheffend! Een twaalftal Tommies van de Qordon Hooglanders en de Argyll en Sutherland Hooglanders, die allen geholpen hebben aan bet beschavingswerk in Zuid-Afrika, hebben het tusschen Euston en Crewe in den Schot- schen sneltrein onder elkaar aan den stok gekregen over de wederzijdsche verdiensten. Toen de conducteur te Crewe het portier opende zagen hij en andere spoorwegbeambten een walgelijk schouwspel. Banken, vensters, vloer van den wagon waren alle met bloed be-pat door elkaar lagen de soldaten. Een hunner had verschrikkelijke wonden en bloedde zoo hevig, dat hij half dood uit den wagen ge tild en naar het spoorweghospitaal moest worden vervoerd. De ongelukkige is o. a. aan beide armen zwaar verminkt en verkeert door bloedverlies in levensgevaar. Het verkeer in een Wereldstad. De groote Berlijnsche tram heeft op de Kerstdagen 4'/i millioen passagiers vervoerd. Waaghalzerij. Te Durban in Natal ,is aangekomen een oorlogscano van Alaska, groot vier tonnen, be mand met twee Canadeezen, die een reis om de wereld in dat vaartuigje maken. De waag halzen vertrokken in Mei 1901 uit Vancouver en vier maanden geleden uit Auckland (Nieaw-Zeeland), na geruimen tijd in Aus tralië te hebben vertoefd. Achteruitloopen tegen hoofd- pijn! Het voortreffelijkste middel tegen zenuw hoofdpijn, zegt een vurig aanhonger van natuurgeneeskunst, bestaat eenvoudig in het achteruitloopen. Reeds de eerste proef neming zal iedereen daarvan overtuigen Tot heden heeft trouwens nog niemand kunnen ontdekken en verklaren, waarom deze eenvoudige maatregel zoo zeker ver lichting van pijn geeft. Sommige geneesheeren meenen, dat de reflexwerking v?n het lichaam bij de onge wone bewegiug misschien een soortgelijke werking op de hersenen teweegbrengt, welke de pijn doet verdwijnen, die, wanneer zij van nerveuzen aard is, door het te veel voorwaarts gaan kan zijn veroorzaakt. Zoodra men achterwaarts begint te loopen, ontstaat er een gevoel, alsof alles was om gekeerd en dit gevoel heeft spoedig een verlichting van pijn ten gevolge. T e S a n-F rancisco is eeu der deelnemers aan een wedstrijd in het boksen, na de 16e ronde als oen lijk weggedragen. Het bloed stroomde hem uit den mond. De toeschouwers zeiven voelden ten slotte iets als medelijden en riepen, dat het gruwelijk spel moest ophouden, Voorstanders van de dood straf moeten bepaald op een Engelsch bl&d inteekenen. Dan krijgen zij waar voor hun geld De beul heeft in Engeland 't heelejaar druk werk. En de pers zorgt voor een pak kende beschrijving. Afschrikwekkend werken die terechtstellingen wel niet, maar het averechtsche rechtsgevoel en B ij belle t terknech- terij kunnen volle bevrediging vinden. Dingdag zijn er in Engeland drie menschen opgehan gen. Te Liverpool werd een jong werkman opgeknooptte Leeds een man en vrouw tegelijk Zij waren gelieven en hadden samen den echtgenoot van de vrouw vermoord Op het schavot samengekomen zoo lezen wg groette de vrouw haar vroegeren minnaar met de woorden„Goeden morgen, John en de man antwoordde op teederen toon „Goe den morgen, lief!" Een oogenblik later hingen zij. De kinderen van de vrouw hebben alles ge daan om hun moeder te redden. Hun ver zoekschrift aan den minister van binnen- landsche zaken, op wiens voorspraak gratie verleend wordt, werd afgewezen. Toen smeek ten zij in hun wanhoop den koning zelf om genade, maar ook de koning weigerde. Gemeente SCHAGEN Ingeschreven van 30 Dec. 1903 1 Jan. 1904. Geboren: Jan, z. v. Jan de Graaf en Trijntje Bier. IJda, d. v. Willem Gutker en Aaltje Groenveld. Adriana Alida, d. v. Ctemens Melker en Antje Komen Ondertrouwd Gerrit Borst, 22 jaren, vracht rijder, te Zijpe en Grietje Snip, 21 jaren, zonder beroep, te Schagen. Getrouwd en Overleden Geene. Gemeente ANNA PAULOWNA Ingeschreven van 24 Dec. 1903 —2 Jan 1904. GeborenGeertruida Alida Maria. d. v. H. Lindeloo en G. Groot, Jan Coenraad, z.v. C. Geerligs en G. Blaauboer. Adrianus, z. v. J. Keppel eu A. C. de Smit. Adriaan Catrie- nus, z. v. A. Langereis en T. Kos. Cornelis Jacob, z.v. Jb de Boer en M. Kossem OndertrouwdArie Kossen en Sientje Broek- huijzen. Pieter Zeeman en Neeltje Smit. Getrouwd Theodorus Alexander van Dijke en Willemijntje Kloot. Overleden Jan Kool, oud 63 jaren, echtge noot van Aaltje Schager. SCHAGEN, 81 Dec. 1908 Aangevoerd: 6 Paarden f 60.a 150.— Veulen a 6 Gelde Koeien ,120.a 140. 26 Vette Koeien „180.a 290. 4 Kalfkoeiea „120.— a 180.— Vaarzen of Pinken a Graskalveren a 20 Nuchtere Kalveren 10.a 18. Schapen (magere) a 150 Idem (vette) 20.a 500 Overhouders 12.— a 4 Bokken en Geiten 8.a 4 Varkens (magere) 6. a 32.— 28.— 6 10.- 18 Idem (vette) p.K.G. .84 a .39 80 Biggen 4.— a 7. 150 Konijnen .80 a 1.20 100 Kippen —.40 a 1. 200 Eenden —.60 a .80 800 Kilogr. Boter 1.20 a 1.40 200 kilogram Kaas .80 a .85 3500 Kipeieren 5.a 6. ALKMAAR, 80 Dec Kaas. Aange voerd 88 partijen, wegende 57206 K.G. Kleine f 28.00 Commissie f27.50. Middelbare f 81. HOORN, 81 Dec. Kleine kaas f 27.50 oommissie f 29.Middelb. f80.Aange voerd 86 stapels, wegende 80293 Kg. Een gelukkig Nieuwjaar wordt toegewenscht aan Familie, Vrienden en Bekenden, door en Echtgenoote. Ondesluis, 1 Jannari 1904. Veel Heil en Zegen. en Echtgenoote. Kolhorn, 1 Jannari 1904. Veel Heil en Zegen. Koegras, gem. Helder^ 1 Jannari 1904. p. r. Zaandam, 1 Januari 1904. p. f. Helder, 1 Jannari 1904. en Echtgenoote. v. i. Dirkahorn, 1 Jannari 1904. en Kinderen. m. g. Eenige kennisgeving. Amsterdam, Damrak 18, 1 Jannari 1904. p. f. Winkel, 1 Jannari 1904. en Echtgenoote p. t Schagen, 1 Jannari 1904. en Echtgenoote. h. g. Anna Panlowna, 1 Januari 1904. \eel Heil en Zegen aan Familie, Vrienden en geachte Begunstigers, bij den aanvang van 1904 Vraohtrjjder, Anna Panlowna, en Echtgenoote. Anna Panlowna, 1 Jannari 1904. in het Koffiehuis DE ROOS" van den Heer LANGENEGGER, b ij inzet en b ij afslag telkens des middags ten 12 nur. De Notarissen C L. van den Bergh te Schagen en P, Mul te Zaandam, zullen op voorschreven dagen en plaats, ton verzoeke van den Eigenaar, den Heer E. van de Stadt -Junior, in veiling brengen en verkoopen genaamd „ELISABETHSHOEVE" in den Groetpolder,onder de gem. Winkel, aan den West-Frieschen dijk, bestaande uit vóór weinig jaren geheel nieuw gebouwd Huis met Schuren en Erf, en ruim 40 Hectaren uitmuntend Bouw land, en wel in de navolgende per ceelen 1. HUIS, SCHUREN en ERF, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A. no. 1486, benevens een klein Zuid-westelijk ge deelte van no. 1487, tezamen groot ongeveer 40 Aren. 2. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, het overige deel van voormeid nummer 1487, groot ongeveer 2 H A. 95 A. en 85 c.A. 3 Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1046, groot 2 H.A., 23 A. 90 c.A. 4. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1047, groot 2 H.A. 26 A. 10 c.A. 5. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1050, groot 2 H.A. 22 A. 6. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeonte Winkel in sectie A, no. 1488, groot 3 H.A. 34 A 7. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1045, groot 2 H.A 19 A. 10 c.A. 8. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1048, groot 2 H.A. 23 A. 20 cA. 9. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1049, groot 2 H.A 21 A. 10. Een perceel B0UWLAN0, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1062, groot 3 H A. 40 A. 60 c.A. 11. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1061, groot 2 H.A. 26 A. 20 c.A. 12. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1058, groot 2 H.A. 26 A 90 c.A. 13. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectio >.0. 1057, groot 2 H.A. 23 A. 14. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no'. 1063, groot 3 HA 28 A. 10 cA. 16. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no 1060, groot 2 H.A 23 A. 10 c.A 16. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no. 1059, groot 2 H.A. 24 A 70 cA. 17. Een perceel BOUWLAND, kadastraal bekend gemeente Winkel in sectie A, no 1056, groot 2 H.A. 20 A 10 cA. Betaling der kooppenningen vóór ol od 10 Maart 1904. v De landerijen zjjn te aanvaarden terstond bp de betaling der kooppenningen en de gebouwen op 1 Mei 1904. Belastingen van 1 Januari 1904 voor reke ning der koopers. Nadere informatiën ten kantore van ge noemde Notarissen, alwaar notitiën en kaartjes te verkrijgen zijn. 70 a 80 parken. Notaris VRIJBURG.

Schager Courant | 1904 | | pagina 3