.OomBerscM Ye Bra 1909 wijlen ea 1 premie. Donderdag 21 dan. 1904. 48ste Jaargang.No. 3907. Binnen 1 an dsch Nieuws. Advertentie n. Lees dit! Weer geen uitstel! Vijfde fSroote Hoofdprijs 600 Gulden. Prijs per Lot 20 Cent. A. v. T«ui)ver, Noord, Schagen. Een goed onderhouden TE KOOP. van Ongeluk op school. Maandag, eenige minuten voor twaalf uur, had in het gebouw der hoogere burgerschool te ZUTFEN een ongeluk plaats. Tijdens eene aan leerlingen van het gym nasium gegeven les in de scheikunde, ont plofte bij een proef met waterstofgas het daarbij gebruikte toestel. De stukken vlogen door het lokaal met zoodanige kracht, dat in alle vier der zich in het lokaal bevindende glasramen, de ruiten min of meer werden beschadigd eene zag er uit alsof er met kleine kogels was doorh&engeschoten. Als door een wonder werden van de aanwezigen alleen de leeraar en één der leerlingen getroffen. De eerste kreeg een glasscherf in een der oogen, een schram in den hals en eenige verwondingen aan de handen. De tweede had tal wel hard bloedende, maar, zoo later bleek, toch lichte verwondingen in het gelaat. De twee spoedig aanwezige geneesheeren konden spoedig den hevig ontstelden aan wezigen geruststellende mededeelingen doen. Een stranding. Men meldt van VLIELAND De Libauer driemaster „Estland", kapitein Paules, van New-Castle naar Weymouth met steenkool, is Zaterdagnacht nit elkaar gesla gen, waarschijnlijk op de Boschplaat. De Holtumer reddingboot haalde Zondagmorgen drie opvarenden van het schip. De mannen stonden toen reeds een halven nacht in het water. De 2e stuurman Peterson was zeer uitgeput. De namen der matrozen zijn Ti lik en Bersin. De overige vijf leden der beman ning zijn verdronken. Steiger-ongeluk. Maandagmiddag omstreeks half twee kwa men aan het in aanbouw zijnde Palace-hotel te SCHEVENINGEN twee metselaars te vallen, doordien de steiger, waarop ze stonden, brak, ten gevolge van het neervallen op die stelling van een zwaar stuk hardsteen dat zij bezig waren te stellen, doch niet meer konden honden. Dr. Vrijland verleende ge neeskundige hulp, daar de een zijn been ge broken had en na het eerste verband moest worden overgebracht naar het Gemeente-Zie kenhuis te 's-Gravenhage. De tweede werkman was minder ernstig gekwet6t ea kon in de aannemerskeet verbonden worden. Men deelt mede: De suikersmokkelarij biedt somwijlen dezen of genen een volkomen eerlijk voordeeltje aan onder het oog van den handhaver der wet zelf. Enkele weken geleden werd aan de Bel gische grenzen een partij suiker van 6000 kilo's aangehaald een bekend suikerbakker te BREDA bood den fiscus 31 ct. per kilo en mocht de lading tegen dien prijs in ontvangst nemen bij verdiende op die manier iuim f 600 in één slag. Papnss uit de flesch. Elk onzer lezers weet natuurlijk, wie Papuss isde man, die een aantal dagen in een glazen flesch weid opgesloten zonder eten of drinken. Papnss had dit kunststuk te Am sterdam uitgehaald en was geslaagd. Na te ROTTERDAM heeft zich het volgende standje met den beroemden man afgespeeld. De N. R. Crt. vertelt ervan: Papnss heeft Zaterdagavond, vier dagen vóór z'n tijd, de flesch verlaten. Hij was ver leden Zondagmiddag verzegeld en zon, als alles goed was blijven gaan, eerst Woens dagavond de flesch verlaten hebben. Maar het ging niet goed de laatste dagen. Mevrouw Papnss heeft ons laten weten, dat de zaak eenvoudig deze is „wegens aan gelegenheden en tegenwerking" men zon haar man zonder verwarming hebben gelaten was bij nit de flesch gekomen. De impresario, de gérant van De Doele en de zaalchef geven evenwel een geheel andere lezing van het geval. Het verhaal, dat zij ons deden, komt neer op het volgende. Als er in de zaal werd gesproken of ge lachen, niet eëns over of om Papuss, trok deze soms zijn dolkmes en begon hg grof te vloeken en te scheldencochons, canaille, enz. Naar aanleiding van dit onhebbelijk op treden tegenover het publiek, heeft de gérant van De Doele aan den impresario, die met de directie van De Doele had gecontracteerd. een brief geschreven, waarin hij er tegen opkwam, dat er in zijn lokaal dergelijke taal werd gebezigd. De impresario, die het op treden van Papuss ook zeer ongepast vond, stelde den man in de flesch met den inhoud van dit schrijven in kennis. Papnss echter lachte er wat om, „hij kon vloeken zoo hard j hij wou." Dat gebeurde Woensdagavond, en Woensdagnacht gaf Papuss ineens te kennen, dat er in plaats van twee kwartjes een gul- den vaa de bezoekers moest worden gevraagd, i De gérant en de impresario konden zich hier mee niet vere'enigen, en begeleid door politie, gingen zij naar Papuss om hem te zeggen, dat het entréegeld niet verhoogd mocht wor den, aangezien men had te rekenen met het publiek. Papuss echter bleef op zijn stuk staan en trok weer eens zijn dolkmes. Doch toen hem werd aangezegd, dat hij met flesch en al op de Coolvest gezet zou worden, als hg niet binnen twee minuten zijn beslissing ingetrokken had, werd hij kalm en stond hij het publiek fatsoenlijk te woord. Donderdag schijnt zonder incident van beteekenis te zijn voorbijgegaan, maar de Vrijdag bracht het begin van het einde; wat er toen is gebeurd, moet Papnss' flesch, in figuurlijken zin, hebben doen barsten. Een werkvrouw kwam 's avonds ean den gérant van De Doele en den impresario vertel len, dat zij met haar eigen oogen, héél dnidelijk had gezien, dat Papnss voedsel had gebruikt geklutste eiers en bouillon en knakworstjes. Zijn vrouw had hem dat alles gegeven. Enkele personen hebben zich toen later ver dekt opgesteld, achter een venster met een gordijn, en hebben eveneens waargenomen, dat Papuss smakelijk een en ander gebruikte. Door te kijken in een spiegeltje, dat in zijn flrsch hing, kon hij zi6n, wanneer iemand de zaal binnenkwam dan werd de maaltijd natuurlijk gestaakt. Na deze ontmaskering, ging do impresario Zaterdag met den gérant van De Doele over leggen, hoe hij het best het contract met Papuss zou kunnen ontbinden. De gérant dacht, dat hg naar een deurwaarder of een advocaat moest gaan. Maar Papnss scheen inmiddels al lont geroken te hebben. Terwijl de heeren nog overleg pleegden, hoe de zaak aangepakt zou moeten worden, kwam de con troleur mededeelen „Papnss staat al bui ten zijn flesch, hij' heeft de rnit ingeslagen." En het rijtuig stond reeds voor, en do bagage was al gepakt. Bij deze bagage moeten eenige fleschjes zijn geweest, waarin aan den man in de groote flesch voedsel werd toegediend, door zijn vronw en ook wel eens door een der controleurs, die den impresario Vrijdag avond van deze „ongeregeldheid'' "Leeft in kennis gesteld. De heer en mevrouw Papnss zijn heenge reden, en de impresario heeft zich Zaterdag avond bij den Officier van Justitie vervoegd met het verzoek, „maatregelen te treffen." Het is evenwel de vraag, of de inhond van het contract tneschen Papuss en den impresario der justitie aanleiding kan geven in deze hande lend op te treden. Men PROVINCIALE STATEN. De volgende heeren treden dit jaar af als leden der Staten van de provincie Noord- Holland Amsterdam mr. W. H. K. Mouthaan., dr. H. F. R. Hubrecht, H. F. Groen van Waar- der, F. G. Meilink Pzn., J. H. A. A. Kalff, L. Serrurier, mr. J. C. de Vries, mr. G. A. van Hamel, Th. Sanders, mr. K. A. W. L. Hazelhoff Roelfzema, mr. W. baron Rösll, mr. A. P. T. Sassen, D. van Eijk, P. W. Sntorius, D. Schat, mr. E. P. F. A. van den Bogaert, A. Roei vink en C. R. Kouveld HelderG. J. O. D. Dikkers en C. S. Jaring Schagen K. Brcebaart Jz. en J. Zijp Hxn. AlkmaarJhr. Mr. H. Gevers Zaandam: mr. H. J. C. van Tienen en J. A. Laan Enkhnizen J. Zijp Kzn. en N. Sluis Pzn. Hoorn A. Kool Purmerend J. Wildschut en J. Koopman Edam W. Sligcher Nieuwer-Amstelmr. F. Th. Westerwondt WeespG. van Mesdag en D. J. van Houten Haarlemmr. W. A. 't Hooft, mr. H. Ph. de Kanter en jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden HaarlemmermeerJ. H. M. Evelein Velsen: jhr. G. S. Boreel. ALKMAAR. In de Zaterdag- avond gehouden huishoudelijke vergadering der Afd. S. D. A. P. werden alle stemmen voor provinciaal vertegenwoordiger uitge bracht op J. Breebaart Jz. van Winkel. De 17-j arige zoon van den land- bouwer v. G. te BEEMSTER, die, tijdens 't ijs, op schaatsen naar de catechisatie zou gaan, doch deze niet heeft bezocht, 's avonds en volgende dagen niet wederkeerde en van wien men niet anders verwachtte, dan dat hij in een wak gereden en verdronken zou zijn is thans terecht. Dat veelbelovend jongmensch had, in plaats van naar de catechisatie te gaan, een uitstapje gemaakt naar Rotterdam, waar hij eenige dagen schijnt vertoefd te hebben. Waarschijn lijk is hij daar platzak geworden, althans hij heeft zich Zaterdag naar zijn oom, wonende te Ond-Alblas, begeven, die, van zijne ver dwijning op de hoogte, hevig ontstelde en de reeds wanhopende onders onmiddellijk langs telegrafischen weg van een en ander in ken nis stelde. meldt nit AMSTERDAM Aan de Barentzkade gebeurde Zondag een treurig ongeluk. Eenige jongens hadden een daar staanden spoorwegwaggon in beweging gebracht en reden er mede voort. Het spel letje duurde echter maar heel kort, want een der knapen geraakte onder het zware voer tuig, met het gevolg, dat zijn rechterdijbeen bijna geheel van het lichaam werd geschei den en de linkerhand ernstig verwond werd. 't Kind werd naar het binnengasthuis ver voerd, waar het spoedig na aankomst over leed. Een slager te HEERENVEEN vroeg een knecht. Hij ontving daarop de volgende briefkaart „Mij heer dar ik u afvietensie beb geleezun de n een knegt vragd n dan zoo ik graag bij in dienst willen treedun u heefd u een ekspnrtd slaggerij ov een wikkel maar dat cok er niet op an als n een wikkel heet u dan zoo ik graag willun dat altijtd eewwnn te rug 6chijwtd en als ,u dan ook oovur de ver dienssnnsd schrijvtd n mijn adderes is.. Uit HOOBN meldt men: Uit de kas van den rijksbetaalmeester alhier is een groot bedrag verduisterd. Eene vervolging is ingesteld tegen een klerk aan het kantoor. HOOGWOUD. De heer P. Glas nit de Weero alhier werd bepoemd tot onder wijzer aan ;'een der openbare lagere scholen te Hilversum. te houden op Vrijdag 12 Febr. 1904, in 't openbaar, onder toezicht van een bevoegd Ambtenaar, in het logement wde Zwaan" van C. Pelt te Opmeer. 2e pr. 150 Gld. 4e pr. 75 Gld. 3e n 100 5e 60 Voorts RIJWIELEN, NAAIMACHINE8, VULKACHELS. PremieEen VET VARKEN. -Minste Prijs 1 Gulden. - LOTEN verkrijgbaar bij HUISORGEL Te zien en te bevragen bij G. RUS, Oudkarspel.

Schager Courant | 1904 | | pagina 5