HOOFDPRIJS f 2808 ii contanten. Donderdag 4 Febr. 1904. 48ste Jaargang. No. 3911. Bimienlandsch Nieuws. A D V E RTENTI ÉN. 5e Groote trekking 23 Febr. a s- YoortsUtrechtsche Wagen, Kaas- brik, Arreslede compleet, Rijwielen, totaal 1000 prijzen. Cl. ptr Lot. A. VAN 1WVIJVER, Schagen. De Coöperatieve Volksbank te Alkmaar bericht, dat zij t'redieten verleent tegen persoonlijke of zakelijke zeker heid tegen 57i °/o rente Gelden a (ieposifft neemt tegen tot 4 °/0 rente, voor korten of langen iermijn. Kantoren gevestigd: te Alkmaar, aan de Langestraat no. 57, alle werk dagen te Schagen, des Donderdags in f/Cérès" en te Hoorn, des Zater dags in »de Keizerskroon". Het Bestuur, J. P. BACIÊX, Pres.-Comm. Dr. H, E. van GELDER, Direct. van Vergadering van leden van da afdeeling NIEUWE NIEDORP der Noord- Hollandsche Vereeniging„Het Witte KruiV, gehouden op Zaterdag 30 Jannari 1904, 's avonds ten 7 ure, op de bovenzaal van den heer P. Hariaghnizen te N. Niedorp. De Voorzitter, de heer D. Kuilman, opent met een welkom aan de opgekomenen d9 verga dering en drukt zijn spijt uit, dat er van de omstreekB 300 leden zoo weinigen ter ver gadering zijn opgekomen, [met bestuur mede slechts. een 16-tal.] Daarna voorlezing der notulen door den Secretaris-penning meester den heer W. Kuilman. Na voorlezing, worden deze, behoudens een paar kleine aanmerkingen van de heeren J. v. d. Stok en W. C. Vi6ser, goedgekeurd, waarna aan de orde is: mededeeling der ingekomen stukken. De heer K. v. d. Meulen deelt in een schrijven mede, dat hij bedankt als lid der commissie tot 't nazien van do statuten, omdat hij waarschijnlijk in Sept. as. zal vertrekken, zoodat dus een ander voor hem in plaats zal moeten worden gesteld. Punt 2 behelst 't vaststellen der rekening over 1903 onderwijl eene commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. Stok, D. Pool en A. Visser, de rekening over 1903 naziet, wordt er een lid van bestuur gestemd. De heer P. Haring- huizen Jr. wordt benoemd. De heer J. v. d. Stok brengt vervolgens nRmens de commissie rapport uit en hieruit blijkt dat er van 't jaar 1903 een voordeelig saldo in kas is, groot f 132.15de commissie heeft geen aanmerking op de rekening en wenscht tot goedkeuring over te gaan, onder dankzegging aan den penningmeester. Alzoo wordt de rekening onveranderd vastgesteld, terwijl de Voorz. de commissie voor hare bemoeiin gen dank zegt. Daarnapunt 4 vaststelling begrooting 1904. Deze wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 668.15 Het salaris van den Bode den heer Pool, wordt op voorstel van het Bestuur met f25 verhoogd en gebracht op f 50. De Voorz. licht aan de vergadering toe. dat uitbreiding en toeneming van werkzaamheden deze verhooging nood zakelijk maken. Het bedrag van f 50 kan niettemin nog geen. volledige belooning heeten. Wat den laatsten post in de uitgaven betreft (de f 70.— voor regenwaterbakken), er zou een onderzoek kunnen worden ingesteld dien aangaande te Moerbeek (N. Niedorp), zoowel als te Zijdewind (O. Niedorp) by de school gebouwen, alwaar wel eens gebrek aan regenwater schijnt voor te komen. De hoogste te geven bijdrage door de afd. N. Niedorp zon dus voor eiken der 2 bakken f 35.zijn. Men had eigenlijk gehoopt, den heer C. Baas, hoofd der school te Zijdewind, op de vergadering te zien, doch deze was afwezig. Er wordt besloten aan 't gemeentebestuur te N. Niedorp eene propositie te doen tot 't plaatsen van een bak in de Moerbeek, waar dit wel noodig zal zijn, en als 't te Zijdewind ook noodig is, zal tot 't plaat sen van een regen waterbak aldaar eveneens een voorstel aan O. Niedorp's gemeentebestuur worden gedaan. Vervolgens vraagt de heer J. Kuilman het woord, teneinde aan den Secretaris-penning meester voortaan een kleine tegemoetko ming te zien toegekend [welk ambt door den heer J. G. van Eden, zoowel als door diens opvolger, den heer W. Kuilman, die thans door zijn vertrek naar Alkmaar eervol outslag erlangt, onbezoldigd is waar genomen]. Spr. voert verschillende gronden aan, waarmede hij het wenschelijke van een kleine toelage, al is 't maar b. v. f 10.per jaar, nader aantoont. 't Voorstel vindt geen algemeene instem ming eerstens met het oog op de begroo ting. Deze bezwaren worden echter weer legd. De heer A. Nieuwland wilde 't al of niet toekennen van salaris aan den in de plaats van den heer W. Kuilman te benoemen 8ecret.-penningm. liever op eene volgende vergadering behandelen. De overigen vinden dit echter minder aan bevelenswaardig, dan toch zou een bepaald, een reeds aangewezen persoon worden bevoordeeld, hetgeen nu nog niet 't geval is. De Voorz. verklaart zich tegen 't toekennen van salaris aan den te benoemen Secr.-Pen- ningm., evenzoo de heer W. C. Visser. Eerst genoemde vindt: wanneer iemand zitting neemt in het bestuur, dan moet hij, hart voor de zaak hebbende, zijne taak met ernst waarnemen, ook zonder bezoldiging. De tweede acht het toekennen van een hono rarium aan den Secr.-penningm. niet aan te raden, daar er op deze manier meer „vaste posten" van uitgaaf gevormd worden, die toch knagen aan het leven van de zaak. De heer J. de Vries vindt een groot ver schil tusschen gewoon bestuurslid zijn en de j werkzaamheden van den secr.-penningmeester. De heer Scbnchart gaat gedeeltelijk met de meening van den heer Visser meê en wenscht in ieder geval ook geen salaris toe te kennen, waarna de heer J. Kuilman verklanrt, dat er toch een zoo groot verschil tnsschen de werk zaamheden van een gewoon bestuurslid en die van den secr.-penningmeester bestaat, dat zij niet in één adem met elkaar mogen worden ge noemd en dat eene tegemoetkoming toch wel zou medewerken om den te benoemen func- tionnaris, met meer ijver wellicht dan anders, 't secretarisschap te zien waarnemen. Het voor stel van don heer J. Kuilman, waarbij zich de heer S. Wit als voorsteller mede aansloot, wordt ten slotte in stemming gebracht en met 8 stemmen tegen, 5 voor en 2 blanco, verworpen. Daarna leest de heer W. Kuilman, de scheidende 8ecr.-penningmeestoi, zijn, in één woord zeer keurig gesteld jaarverslag voor, waaruit blijkt dat 't ledental in het afgeloopen jaar van 230 tot 306 is gestegen en alzoo met 76 is vermeerderd, terwijl de aldeelicg 5 donateurs telt en den dokter P. Maats als eerelld. Het toestel-Trillat, zoo hoogst nuttig waar ontsmetting moet worden verricht, is dit jaar 4 malen gebruikt't is den secr.-penningm. niet bekend, dat er van een der aan de afd. behoorendo dreggen gebruik is gemaakt, hoewel er nog al eenige geplaatst zijn. Ten slotte spreekt de secretaris in dit jaarverslag de hoop uit, dat de afdeeiingNieuwe Niedorp moge bloeien tot in lengte van dagen. De Voorzitter dankt daarna den secretaris hartelijk voor zijn uitgebracht verslag. Hierna is aan de orde de benoeming van een lid der commissie tot herziening der statuten. Deze commissie bestaat uit de heeren J. tr. d. Stok, J. Kuilman en K. v. d. Meulen, welke laatste, zooals reeds gezegd, heeft be dankt, in verhand met zyn vertrek in Sept. a.s. De Voorzitter wilde nu maar een plaatsver vanger aangewezen zien, waartoe de heer S. Wit wordt gekozen en bereid bevonden. Bij de nu volgende rondvraag deelt de heer J. v. d. Stok mede, dat een zich bij hem bevin dend voorwerp van de afd. kapot is geraakt, dat hij #op zijne kosten door een nieuwe ex. of door een ander voor de afd. nuttig artikel, wenscht vervangen te zien. Verder wordt nog melding gemaakt van eene gedane aan vrage tot 't plaatsen van een tweetal dreggen. Eén dreg is er nog voorradig en dus zou er nog een moeten worden besteld. Men vindt goed, aan de aanvragen te voldoen. De heer P. Haringbuizen Jr. wordt ver volgens, in plaats van den heer W. Kuilman, als secr.-penningmeester benoemd en neemt de benoeming aan. Onder dankzegging voor de belangstelling der ter vergadering aanwezigen wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. ven van f 447.31. Do Magazijnmeester bracht vervolgens verslag uit van den toestand van het magazijn en 't gebruik dat in 1903 gemaakt is van de zich daarin bevindende voorwerpen, 't Is er wel wat vochtig en enkele voorwerpen lij den daaronder, waRrom 't misschien wel wen- schelijk is, er een kacheltje te plaatsen. Aan 38 leden der afdeeiing werden 109 voorwer pen in bruikleen afgestaan en aan 18 perso nen die geen lid zijn, 33 voorwerpen. Over 't te lang houden of het niet in voldoenden toestand terugbezorgen dier voorwerpen viel in 1903 over 't geheel niet te klagen. De vochtigheid van 't magazijn geeft aanleiding tot eenige besprekingen, die tot het besluit leiden, dat er een betere ventilatie aangebracht en een petroleumkacheltje zal geplaatst worden. Uit het jaarverslag van den Secretarisstip pen we 't volgende aan De afdeeiing is in 1903 in ledental sterk toegenomen bedroeg het aantal leden in Jan. 180. bij 't einde van het jaar was dat getal 240. Ook financieel is de toestand thans vrij wat gunstiger dan een jaar geleden, toen men voor een tekort stond van f 65. Da aanwas van ledeD, maar ook een buitengewoon snbsidie van 't H.B. der vereeniging tot dekking van het tekort, dat ontstaan was door de uitgebreide maatrege len der afdeeiing tot het beteugelen der heerschende typhns, bracht daartoe bij. Ook in 1903 bleef het aantal lijders aan die ziekte groot, wat een nitgaaf veroorzaakte van f 110vijftien woningen werden ontsmet, negenmaal werd op kosten der pfdeeliDg beddegoed in den ontsmettingsoven gezuiverd. Op verschillende plaatsen in de gemeente werden van de door de firma Utermöhlen in den handel gebrachte snelverbanden een paar pakjes gedeponeerd, vrat mede het geval was met een vijftiental dreggen, door de afdeeiing aangeschaft. Tot bestnursleden in plaats van de drie aftredendeD, de heeren J. Keijser, C. Kooij en K. IJff, werden gekozen de heeren A. Blad, A. Kistemaker en L. Reuvers. De agenda hiermede afgehandeld zijnde, ging de voorzitter over tot de rondvraag, waarbij de heer D. Plaatsman de aandacht vestigde op de wenschelijkheid van de vesti1 ging van een hulpmagazijn in 't Waarland. In beginsel bleek niemand hier tegen te zijn, al zou 't moeilijk vallen, een geschikte plaats er voor te vinden. Aan 't bestuur werd over gelaten, een gelegenheid te zoeken en om naar bevind van zaken te handelen. Hierna sluiting. t - DIRKSHORN. Zaterdagavond vergaderde in de herberg „Het Wapen van Haringcarspel" alhier, de sfdeeling „Harenkarepel" van „Het Witte Kruis." Slechts 14 leden woonden de vergade ring bij. Na opening door den Voorzitter, den heer J. Swau, en lezing der notulen door den Secretaris, deed deze mededeeling van de goedkeuring door H. M. de Koningin van de wijziging der 6talnten. De rekening over 1903 werd door een commissie, bestaande nit de heeren A. Blad en L. Reuvers, nagezien. De inkomsten bedroegen f 429, de uitgaven f 356.69, zoodat er een saldo is van f 72.31. Op voorstel van genoemde commissie werd de rekening goed gekeurd. De begrooting voor 1904, door 't Bestanr opgemaakt, wordt nn in behandeling gebracht en na wijziging van enkele posten vastge steld op een bedrag aan inkomsten en uitga-

Schager Courant | 1904 | | pagina 5