een Beflrijïlioer, een Smidsknecht een Boerenknecht, GROOTË OPRUIMING Lappen en Winterstoffen. SCHAATS!J SCH44TSI1 Hd. SMIT, Heerenstraat, Schagen. Tot half Januari, BIJVOEGSEL der Donderdag 12 Jan. 1905. 49stö Jaargang. No. 4009. Binnenlandsch Nieuws. Gevraagd Advertentiën. Er biedt zich aan, om met 1 Maart in dienst te treden, met twee zoons, 't zij voor koeboerderij ol voor bouwerij Brieven te adresseeren onder lett. W, Bureau Schager Courant. goed kunnende melken en eenigszins met de bouwerij bekeEd, om met 2 Febr, in dienst te treden, bij de Wed K. SLOOVjgS Pz te Limmer- 8choHw, gemeente Winkel Gevraagd, tegen half Maart of eerder, goed ploegen vereischte, liefst met flïnken jongen Huis d'sponibel Adres; A. BARKNDREGT. Winkel. Terstond gevraagd: bekend met boerenwerk en hoefbeslag, bij de Wed. T SMIT, Kreil, Gem. Barsingerhora Gevraagd goed kunnende melken, bij P. VAN STIPRIAAN Jz, Anna Paulowna. Tevens worden alle Blonsen, Costuum- rokken, Tussehenrokken en Pelterijen tegen spotprijzen van de hand gedaan. Aanbevelend, SCHAGEN, Lagezijde B 66 crc=* J ISeste snoeten Friesche Hardloopers (IJlsterschaatsen), een fijne collectie uit de fabriek van RUITER te Akkrum Duitsche, Amcrikaansclie, Wieringcrwaardcr modellen, enz. enz. RIEM WERK, IJSSTOKKEN, ENZ. Wederverkoopers genieten ruim rabat. REINHEID «MS. MML1M1, Zeeptakrikanten, UK! SÈir Conrent. Z ondag 8 Januari gaf degym- nastiek-vereeniglng „T O.K-.I.D O" te ANNA PAULOWNA een openbare uitvoering in „Veerborg." Het programma bevatte 9nom- mere, waaronder 1 mnzleknommer, gegeven door vier heeren van de K. N. M. te Den Helder, dat zeer in den smaak viel. Het spreekt vanzelf, dat de muziek zich ook tijdens de oefeningen aan de werktuigen liet hooren en de heeren hebben bewezen, dat zij hnnne muziek voor dergelijk doel wel weten te kiezen. Het verdient instemming, dat de vereeni- ging geen tooneelstukja of ander publiek- lokkend middel in haar programma had op genomen, want in den regel komt daarvan weinig goeds terecht en de gymnastiek op zichzelf in hare rijke verscheidenheid van oefeningen wekt belangstelling te over. Dat heeft de jonge vereeniging Zondag bewe zen, door louter met gymnastische bewegingen het publiek den geheelen avond zóó bezig te houden, dat de tijd omvloog en tot op het laatste oogenblik geen enkele der aanwezigen het moede was, te zien naar de werkzaam heden van de spes patriae. Daar was gezorgd voor aangename afwisseling in de oefeningen, die niet te zware eischen stelden, maar zich kenmerkten door eenvoud en sierlijkheid, en den leider der Vereeniging komt voor zijne kenze alle eer toe. Ér sprak uit het werk der gymnasten zulk een heerlijk willen, dat de profetie voor het toekomstig kannen niet moeilijk valt te geven. Bij het soms vaardig herstellen van enkele fouten zagen wij als 't ware do leiding op de repetities, en was het ons, als klonk de stem van den leider„kalm werken", „niet op de hielen neerkomen", „met gestrekte beenen", alsjeblieft! Ja, die het commando voert op zulk een avond, heeft een zware taak, die zelfbeheersching in de eerste plaats vereischt, want hoe licht kan een te snel „tempo", of een eenvoudig „links" in plaats van „rechts" eene oefening verzwaren of daarin verwarring breDgen„T.O.K.I.D.O." heeft zich dien avond kranig gehouden en het voortdurend applaudisseeren tijdens de oefe ningen bewees, hoe het publiek met aandacht de werkzaamheden volgde en genoot, en dat laatste zegt veel bij eene gymnastiek- uitvoeringl Prachtig door eenvoud en juistheid van standen waren de groepen, en toen Bengaalsch licht hieraan nog meer luister bracht, daverde het in de zaal en aan het bravo-geroep en het handengeklap kwam schier geen einde. Ten slotte bracht één der aanwezigen den leider en de vereeniging beiden dank en hulde voor hun flink optredeD en wenschte „T.O.K.I.D.O." geluk met haar behaald succes, Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur hoorden een tweetal arbeiders, die van ABN HEM naar hnn werk gingen, op den Zijpschen weg nabij den Deelenschenweg het gekerm van een mensch. Bij nader onder zoek vonden zij op het punt waar de genoemde wegen samenkomen, een man liggen, in een grooten plas bloed, een rjjwiel met afgebroken stnur lag naast hem. In den man herkenden de arbeiders G. de Boos, wonende aan den Kemperbergerweg te Arnhem. Het bloed gutste hem uit de beide ooren en uit den neusbij de komst van de beide arbeiders verkeerde De B. reeds in bewusteloozen toe stand. Voorzichtig werd de ernstig gewonde man naar de nabijzjjnde woning van den boschwachter B. vervoerd en vandaar zoo spoedig mogelijk per rijtnig naar het stedelijk ziekenhuis getransporteerd. 's Middags was de gewonde nog tiet tot het bewustzijn gekomen. Omtrent de toedracht van het ongeval verkeert men in hetonzeke e Waarschijnlijk is evenwel, dat De R, die omstreeks half 7 de ouderlijke woning verliet, om op zijn rywiel naar de firma v. d. Wall Co, waar hij in betrekking was, te gaan, met den sterken wind In den rug de zeer steile helling van den Zypschen weg bjj den Kattenberg ls afgereden. Door de verbazende vaart schijnt hij het stnur niet meer in zijn macht te hebben gehad en is bij den Deelen schenweg tegen aen boom aangereden, met het gemelde noodlottige gevolg. Dat hij tegen oen boom aangereden is, wordt afgeleid uit de omstandigheid, dat tusschen de irigedrukte voorvork van het rijwiel een stuk boomschors zat. De toestand van De R. is hoogst beden kelijk. Nader werd gemeld, dat de ongelukkige is overleden. (N. Arnh. Ct.) Aan 't hulpkantoor KOLHORN werd in 1904 in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 11182 62'/s In 1106 inlagen. Aan gevraagd werden 63 nieuwe boekjes, 't AaDtal Inlagen en nieuwe boekjes was sedert de open stelling, alhier nimmer zoo groothet bedrag was in 1902 't grootst en was toen f 19996 61, dus f 8813 98Vi hooger. District BRIELLE. In de te Nieuwesluis gehouden vergadering van afgevaardigden van liberale kiesvereeni- gingen in het district Brielle ia tot definitief cacdidaat voor d i Tweede Kamer fvacatuve- Goekoop) gesteld de heer Roodhuizen, secre taris der Liberale Unie, te Enkhuizen. VAN CL I. TI. Mrt IND O O is een eerste eisch bij de verpleging van het kind De overgevoelige huid van hei jonge Kind maakt het gebruik van minder goede en niet speciaal bereide zeep tot een gevaar voor ontsteking en ruw worden. Het gebruik van onze Kinderzeep merk Roodkapje voorkomt deze euvelen niet alleen, doch werkt door hare buitengewone zachtheid en bijzondere eigenschappen, die andere zeep niet heeft, genezend en vooral versterkend. Men neme een proef. 2

Schager Courant | 1905 | | pagina 5