JaTa-Koliie a il ets. per pond. --AD Zondag 22 Jan. 1905. Binneiilaiidsch Nieuws. - WIERINGEN. Vergadering van de afdeeling Wieringen van „Het Witte Kruis", gehouden Dinsdag j.1 in 't lokaal van dan heer C. C. Koorn. Aan wezig slechts 14 van de 148 leden. Na opening door den Voorzitter, den heer Ds. D. Haars, worden door den waarnamen- dea Secretaris, den heer P. Kaan, de notulen gelezen en goedgekeurd. Is aan da orde Bestuursverkiezing. Volgens rooster waren aan de beurt van aftreding de haeren Ds. Haars en P. Asja3 Lz. Belden worden herkozen. De heer Ds. Haars neemt zijne herbenoeming aan. De heer P. Asjes Lz. was niet aanwezig. Da begroeting voor 1905 wordt artikels gewijs behandeld en met algemeene stemmen vastgesteld, met een ontvangst en uitgaaf van f 366 735. HLrna doet de waarnemende Penning meester, de heer Ds- Haars, rekening en verantwoording over 1904. De ontvangsten bedroegen f 353.60, de uitgaven f 262.85s, alzoo het batig saldo f 100 745. Eene com missie, bestaands uit de besreii W. de Jong Cz., T. Visser an J. .S. Dekker, onderzocht de rekening en rapporteerde dat alles in de beste orde was, waarna ze met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat ia 't afgeloopen veieenigingsjaar het ledental met 3 vermeerderde, en nu 148 bedroegdat da geldleening was afgelost dat 25 maal ijs is verschaft, en 2 ontsmet tingen waren geschied. Bij de rondvraag zegt Dr. Koops, dat het van 't hoogste nut zou zijn, hier eeu verpleeg ster ta hebben. De kosten hiervan te bestrijden gedeeltelijk door „Het Witte Krnis" en door de belanghebbenden on voorts bij 't gemeente en armbestuur om een bijdrage te verzoeken. Dit voorstel wordt verworpen. De heer M. Jb, Mostert stelt voor, om in 't vervolg de convocatiën voor de algemeene vergadering der afdeeling te laten drukken, zoodat alles, wat er behandeld zal worden, daarop vermeld bomt te staan. Dit geeft misschien aanleiding, dat er meer leden ter vergadering komen. Op het convocatiebiljet voor deze vergadering stond alleenbegroo ting, terwijl er veel meer te behandelen is. Aangenomen. De heer T. Visser stelt voor, om bij de Afdeeling St. Maarten eens te inforineeren naar de kosten van den aldaar bestaanden ijskelder. Aangenomen. Ds heer J. Dekker brengt de meening te berde, dat de door de afdeeling verspreide circulaire, waarin de burgers tot 't lidmaatschap worden uitge- r.oodigd, niet veel uitwerking zal hebben. Da daarin voorkomende zinsnede, dat onze af deeling genoodzaakt is, ean boate te heffen van hen, dia pas dar toetreden, als zij de behoefte aan Het Witte Kruis gevoelen, (welke boete niet als dwangmiddel wordt bedoeld, maar eenvoudig als een afbetaling op het tekort aan contributie), deze zin snede vindt Dekker niet practisch, Dezen maatregel, in de vorige vergadering vastge steld, besluit men evenwel te handhaven. Ook zegt de heer Dekker nog, dat het wenschelijk zou zijn, de vergaderingen te houden in een lokaal met vrijen toegang, b.v. de school of bovenzaal der Kexk Ook dit wordt verworpen. De heer C. M. Mulder vrasgt wat de afdeeling met het land, waarop de oude ijskelder stond, doen wil. Voorz. antwoordt, dat dit te koop ia, en dat Mulder het koopen kan. Mulder zegt, er f7.50 voor te willen geven. De heer Kaan meent, dat het f 10 waard is, en dit vin don de andere leden ook. Mulder biedt f 10. en is kooper. Daar niemand meer iets in het midden te brengen heeft, sluit Voorz. de vergadering onder dankzegging voor opkomst en medewerking en met den wensch, dat velen nog als lid mogen toetreden. - WIERINGEN. Vergadering der afdeeling van den Neder- landschen Protestantenbond, gehouden op Woensdagavond j.1. op do bovenzaal der Herv. Kerk. Aanwezig 3 dames en 16 heeren. De Voorzitter, de heer Ds. Bax, opent met een welkomstwoord de vergadering en leest tevens als waarnemend secretaris de notulen dar vorige vergadering, welke onveranderd worden gOedgekaurd. Hierna wo.dt het woord gegeven aan Ds. Haars. Ton eerste zette spreker duidelijk uiteea het onderwerp Modern en Godsdienstig, en gaf hierna nog een bijdrage, getiteld„Ook een Vrouwen leven", door H. do Veer. Beide stukken warden met alle aandacht gevolgd en oogstten vael bijval. Jammer dat er weder xoovelen waren thuisgebleven, zij hebber, werkelijk veel gemist. Alvorens tot behandeling vsa punt twee der agenda over te gaar., dankt Voorzitter Ds. Haars voor ziju echoene en leerrijke rtdi. Nu was aan de orde een Bestuursvoorstel tot opheffing der afdeeling, wegens de hooge bijdr&ge, welke door 't hoofdbestuur wordt geheven, en dan hiervoor in plaats een nieuws vereeniglng, b. v. Kerstfeest-Veieeni- ging, in 't leven te roepen. Dit voorstel lokte nogal eenige bespreking uit, zoodat er ten slotte schriftelijk over gestemd werd. Uit de stemming bleek, dat er 13 tegen op heffing en 4 voor waren, zoodat 't Bestuurs voorstel was verworpen en de afdeeling zal blijven bestaan. Naar aanleiding van dezen uitslag zegt de Voorz., Ds. Bsx, dat hij ver der geen Voorz. wenscht te blijven en nog heden als zoodanig bedankt. De heor Ds. Haars betreurt dit bedunken en zegt, dat het hier niet om don persoon gaat, maar om de g08da zaak en Spr. uit den wensch, dat Ds. Bax met een paar dagen op zijn besluit mag terugkomen. Doch Ds. Bsx blijft vol harden en stelt voor, een nieuwen Voorz- te benoemen. De heer P. Kaan wil, met het oog op 't vergevorderde uur, niet met de be noeming voortgaan, eveneens hopeiide, dat Ds. Bax zich zal bedenken. Hierna wordt de vergadering gesloten. WIERINGEN. Alhier worden, zooals reeds gemeld, proe ven genomen met draadlooze telegraphie. De installatlëu zijn geplaatst in den stal van den heer Kraan eu op den toren te Hippolytus- hoef. De proeven worden ondernomen door het Gesel Ischaft für drahtlose Telegrafie te Borlin, volgens systeem Talefnnken. Naar wij vernemen zijn de prceven goed geslaagd. Het station de of seinpost, waarmede zij zich in verbinding stellen, is te Schevenin- gea. Wegens stoornis in den telephoonkabel in zee, is de dienst voor '6 publiek opengesteld en worden de telegrammen draadloos naar Schevenlngeu en vervolgens naar hunne be stemming geseind. Wederkeerig ontvangen wij de telegrammen over Scheveniagen. De installatiën trekken veel belangstelling, en menigeen staat verbaasd over deze uitvinding. Het Volk meldt, dat twee marinematrozen gisterochtend op den Dam te AMSTERDAM voor de hoofdwacht met Het Anker gingen colporteeren. Zij wer den weldra gearresteerd. De matroos, die voor enkele weken desgelijks deed, is reeds uit den dienst ontslagen, na eerst eenige dagen in de provoost te hebben doorgebracht, Zoo zijn er niet veel. Als een zeldzaamheid willen wij het vol gende voorbeeld even voor onso tegenwoor dige dienstboden aanhalen. Verleden week is te BOXTEL in den gezagenden ouderdom van 90 jaren overleden de dienstbode Hendrika Wouters, na 70, zegge zeventig volle jaren onafgebroken trouwen dienst bij de familie Van der Eerden_ Nn de suiker inden laatsten tijd enorm in prijs is gestegen, is het voor menigeon verleidelijk de goedkoope Duitsche suiker de grenzen over te smokkelen. Dat deed ook een Duitsche vrouw. Met een kinder wagen, was rlc suiker verborgen was, ging zij te GLANERBRUG een winkel blniien. Juist toen zij de waar wilde afleveren werd zij door de kommiezen betrapt. De suiker en het voertuig werden in beslag genomen en zij zelf gevankelijk naar Almelo gevoerd. Staat der bevolking in de gemeente SINT MAARTEN op 31 Dec-1904 M Vr. Totaal. Bevolking op 1 Jan. 1904 617 505 1022 In 1904 geboren 11 9 20 ingekomen 33 31 64 In 1904 overleden vertrokken 661 645 1106 10 9 19 60 43 93 Wat moet ook een petro- Icurulamp in etn bed Ten huize van den sigarenmaker J. v. d. Tuin, ta GRONINGEN, had Dinsdagavond, omstreeks 11 uur, een ongeval plaats. De vrouw van v. d. T. liet, toen zij naar bed ging, de brandende petroleumlamp, die zij op de bedde- plank wilde neerzetten, vallen. De brandende petroleum verspreidde zich in een oogwenk over het tweejarig meisje, dat er lag te slapen. Naer de N, Gr. Ct. meldt, kreeg het kind vreeselijke brandwonden aan hoofd, borst en armen, terwijl de moeder, die de vlammen trachtte te dooven, eveneens ernstige brand wonden aan handen en armen bekwam. ADV"BBTfiNTIÉN. Wie een heerlijk kopje koffie dr'nken wil, neme eens een pro f ra et KOSSEVs |j eerlijke Ook nog een extra aanbieding Koffie, die heel best is, van 40. 35 en 321/, cent per pond. Zeer fijne Thee a 12, 15, 20 en 25 cent per Üns. Een extra aanbieding STOFTHEE a 10 cent p*r Ors .Aanbevelend, C. Hnssei^ Moord, Schagen. te Wieringerwaard, Bevolking op 1 Jan. 1905 601 493 994 Gesloten huwelijken 8, levenloos aangegeven 2. Verdeelt over de onderstaande godsdienstige gezindhedenNed. Herv. 698, R. Kath. 202, Geref. 67, Doopsgez. 22, Evang. Lut. 1, tot geen kerkgenootschap beboerende 4. belast zich met het opmaken van alle onderkarjdsche aeten, w. o. K^opacten tegen ten hoogste 3% der koopsom, (onverschillig welk bedrag), Inventarissen Scheidingen, Snccessiememoriën, Vennoot schappen, Huurcontracten etc,, en verder met het regelen van benoeming van voogden en toeziende voogden, alios tegen een uiterst billijk salaris en beveelt zich beleefd aan voor het koopen, verkoopen en waar- deeren van roerende en onroerende goederen, het bezorgen en plaatsen van kapitalen tot elk bedrag, onder verband van le en 2e hypotheek, op zeer billijke voorwaarden, van losgeld en obligatie, onder borgstelling en inpandgeving van levensverzekeringspolis, het sluiten van verzekering tegen brandschade, (beurs- polis, vaste premie f3.k f4,per f 1000 voor boerderijen, en f 1 per f 1000.— voor burgarwoonhuizen) en op bet leven, het koopen en verkoopon van effecten, het inwisselen van coupons en het opzenden van renten naar schuld- eischers en hypotheekbanken, het laatste tegen vergoeding van sleohta de kostende porto's. Gaarne worden alle mogelijke inlich tingen omtrent do kosten, verschotten, enz., vóór het in behandeling nemen der zaken, verstrekt. Dagelijks ten zijnen kantore te spre ken, zoomede dos Donderdags te 3 o h a- gen van 10-11 uur in een der bereden lokalen der Sociëteit ..CMrës". Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor tegm ongelukken, invaliditeit en ziekten, ongelukken en ziekten bij vee, ook paarden van hooge waarde, tegen brandschade, enz. Aanbevelend, P. ICi^eijger0 Jzn*y Molenvaart, Anna Paulowna.

Schager Courant | 1905 | | pagina 9