18 K ■■T: Plaatselijk Nieuws. Marktberi ebtef' grondig onderzoek instelde en den verdachte een scherp verhoor afnam. Tj. bekende ten slotte meermalen paren nieuwe sokken ontvreemd te hebben en noemde tevens de adressen, zijnde die van particulieren, bij wie hij ze aan den man bracht. Hierin was hem behulpzaam bo vengenoemde v. G., een ontslagen gevangene en een zeer gevaarlijk sujet. De beide verdachten blijven in voorloopige bewaring ter beschikking van den officier van justitie. De Piet Hein. Hr. Ms. pantserschip „Piet Hein", com- mendant de kapt. ter zee F. E. baron Mulert, is gisteren te Nieuwediep teruggekeerd van een tocht in de Noordzee, gedurende welken tocht is gebleken dat de schade, veroorzaakt door het ongeval van 22 September, thans geheel hersteld is. Tegen mist. De kans om bij mist te stranden op den „Vorm" bewesten Urk een der gevaren waaraan de schippers van de route Amster dam De Lemmer alsdan bloot staan zal eerlang veel verminderd zijn, als de mist- klok op Urk gereed is. Reeds is de 23 M. hooge ijzeren toren, afkomstig uit de fabriek van den heer Wispelwei te Zwolle, voltooid, terwijl gisteren de 620 K.G. zware klok met het uurwerk, vervaardigd te Bockenem, op het eiland is aangekomen. Wijl de gewichten door andere moeten vervangen worden, zullen er allicht nog eenige dagen verloopen voor de klok haar geluid ter waarschuwing om Urk bij mist te mijden, kan doen hooren. Dat is verdiend. De Rechtbank te Haarlem heeft den 87- jarigen P. Dunweg, uit de Haarlemmermeor, wegens ergerlijke mishandeling van zijn afgetobden karhond, overeenkomstig den eisch van het Op. Min., veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. De dienstweigeraar Kriller. De dienstweigeraar van de landweer, Kril ler, uit Haarlem, is door het Hoog Militair gerechtshof, bij welk college hij in appèl was gekomen van het vonnis, door den krijgsraad te Haarlem over hem geveld, veroordeeld tot 5 maanden detentie. Toen hij voor den krijgsraad te Haar lem zijn vonnis had hooren uitspreken, zeide hij „Ik protesteer, omdat het vonnis is in strijd met alle natuurlijke gerechtigheid, het zal mij wel niet veel helpen, zitten zal ik toch moeten, doch in ieder gevalik protesteer." De conducteur der posterijen, R. Hof man, te Enkhuizen, die verleden jaar bij het spoorwegongeluk op 5 September nabij Pur- merend ernstig aan het hoofd werd verwond, is thans wegens zielsgebreken geheel onge schikt verklaard tot werken. Mej. A. Overduin te Alkmaar is aan de Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het Ie natuurkundig examen. Giftiiiengster. Men schrijft uit Groningen: Na een eindeloos geduld, na de halsstarig- ste ontkentenissen, is het der justitie alhier dan toch gelukt Jantje van der Veen tot een volledige bekentenis te brengen van hare gruweldaad: het vergiftigen van den heer en mej. Huisman te Grauwedijk. Uit het verhoor moet gebleken zijn, met hoe groot overleg de giftmengster te werk ging om geen argwaan te wekken werd op de plaats, alwaar door haar het doosje met rattenkruid weggenomen werd, een doosje met meel neergezet. Het onderzoek door de scheikundigen Dr. De Zaaijer en Dr. Tonella, die het rattenkruid in eetwaren der familie Huisman moeten constateeren, enz., zal deze week afloopen. Vergadering van den Raad der Gemeente W leringen, gehouden op Woensdag 8 Oct. 1906, des namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. De Voorz., de heer Cavaljé,burgem., opent de vergadering, waarna de Secr., de heer W. J. Bruul, de notulen der vorige verg. leest, die onveranderd worden goedgekeurd. Voorz. deelt mededat de gewijzigde politie-veror- dening door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd dat op den 25 September j.L kasverificatie is gehouden ten kantore van den gemeente ontvanger. De ontvangsten bedroegen f 36.227.95i, de uitgaven f 35.472.72, in kas f 755.28J. Kas, boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Ter inzage wordt aangeboden de maand, staat der zeegras-exploitatie over Aug. 1906, Ingekomen was een verzoekschrift van den heer E. Hellingman, om een halfjaar ontheffing van hondenbelasting wegens het overlijden van den hond, B, en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, om reden de hond in het 2e halfjaar is over leden. Dienovereenkomstig wordt besloten. Wordt gelezen een schrijven van den heer L. Bergwerff, onderwijzer te Oosterland, waarin adressant verzoekt zijn jaarwedde met f 100 te willen verhoogen, daar hij van zijn tegenwoordig salaris, groot f650, na aftrek van huishuur, belasting, eouranten, vakvereeniging, pensioenstorting, enz. enz. niet met zijn gezin kon leven. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken, met het oog op de verordening welke de jaarwedden bepaalt. Algemeene stemmen goedgekeurd. Goedgekeurd wordt een suppletoire be grooting voor het dienstjaar 1905, in ontvang en uitgaaf groot f589.79. Wordt op verzoek van heeren Gedeputeerde Staten besloten het raadsbesluit van 19 Febr. 1906, waarin werd besloten tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, groot f2500, te wijzigen en dit te brengen op f1000. RondvraagDe heer Kuut zegt, dat een gedeelte van het Stroeör pad noodig eensin orde gebracht moest worden. Voorz. zegt er voor te zullen zorgen. De heer Peereboom vraagt aan den Voorz., om door de politie-ambtenaren vooral op art. 22 der politieverordening te laten toezien. Het is volgens spr. veel te erg, dat door som mige voerlieden zulke zware vrachten over de wegen en straten worden vervoerd. Voorz. zegt, dat dit door de politie gedaan wordt en dat er laatst nog een bekeuring heeft plaats gehad. Gok vraagt de heer Peereboom, of de lan taarns te Hippolytushoef wel goed in orde zijn. Laatst heeft er een bij de wed. Lossie in brand gestaan en wanneer dit b.v. met de lantaarn, bevestigd aan het huis van den heer H. Engel, was geschied, waar deze dicht bij het rieten dak hangt, dan was de ramp niet te overzien geweest. De heer Koorn is dit met den heer Peere boom eens, temeer daar er weinig of geen water is te verkrijgen. Voorz. zegt, dat de lantaarns in orde zijn en hij die bij den heer Engel nog eens zal laten onderzoeken. Niemand meer het woord verlangende, sluit Voorz. de vergadering. Vrijdag j.1. hield de Vereeniging „Nut en Genoegen" te Lutjewlnkel-Weere eene huishoudelijke vergadering ten huize van den heer W. Kooiman te Weere. De werk zaamheden van dezen avond waren in hoofdzaak, voorbereidingen voor de volgende ledenvergaderingen, welke zullen gehouden worden in December, Januari en Februari. Met het verkiezen van 3 bestuursleden hadden geene vergaderingen plaats, en wer den de heeren K. Boekei, G. Nobel en Jb. Spaans wederom herkozen. Als lezer voor dezen avond trad de heer 1 G. Nobel op met een Fragment uit Hilligen- lei van Gustaf Frenssen. Uit deze zeer leerrijke lezing kregen wij een waar beeld van het leven van Jezus, en hoe hij door zijn tijdgenooten werd begrepen, en helaas nog door zeer weinigen wordt begrepen. De heer Nobel mocht uit de aandacht die de hoor ders hem wijdden, wel afleiden, dat hy een gelukkige keus had gedaan, wat het krachtige applaus hem dan ook wel bewees. Verder werden nog vrijwillige bijdragen ge leverd door de heeren W. Fijnheer en K. Boekei. Ook deze heeren hadden succes met hun optreden. Verder nog werd besloten, om aan enkele ingezetenen van Lutjewinkel-Weere een circulaire te zenden, met het verzoek om een bezoek te brengen aan deze gezellige en nuttige bijeenkomst, ten einde toe te treden als lid. Hierna sloot de Voorz. onder dankzegging voor den steun en medewerking der aanwe zigen, de vergadering. Ken eigenaardige inbeslagneming had Woensdagavond te Hulst plaats. Op last van een Middelburgsch advocaat werd door den deurwaarder te Hulst beslag gelegd op de menagerie van den heer G. (tent van mej. Ludowiska), wijl die eigenaar niet aan zijne geldelijke verplichtingen vol daan had. Op een leeuw en een leeuwin, twee wol ven, een hyena, twee beeren, een condor en twee lama's met de wagens en kooien, be nevens de tent, werd het beslag gelegd.' Natuurlijk wekte deze handeling veel belangstelling. (M. Ct.) In de op 1 October 1906 door Notaris Backx te Heer Hugowaard gehouden vei ling werden de perceelen Sectie D, nommers 699, 1082, 558 en 554, samen groot 1.34.08 H.A., toegewezen voor f 2193.75. liet gevangenis-drama te Assen. De correspondent van Het Volk meldt: Over deze treurige zaak kan thans worden medegedeeld, dat door een der broers van het slachtoffer een aanklacht tegen de be trokken personen is ingediend by den Officier van Justitie. De vrouw van den overleden Winters is reeds voor een 14 dagen verhoord door den kapitein der marechaussee te Klazina- veen, welk verhoor volle drie uren duurde. Thans worden personen gehoord, die allen zwart op wit hebben geteekend, wat reeds in Het Volk medegedeeld is. O. a. bevestigde ook de kastelein dat niet het slachtoffer om jenever heeft gevraagd, maar dat hy dit op aandringen der mare chaussees heeft gedaan, die zeiden: „Toe drink een borrel Winters, dan knap je mis- schien wat op", waarop door den kastelein, 1 zonder dat Winters er op had geantwoord, een glaasje „berenburg" werd geschonken, j De Prov. Drentsche en Asser Courant schreef „In het tramstation heeft W., den dag na 1 zyn overbrenging, nog gevraagd een borrel te mogen drinken. Dan was hy geheel klaar, had hy gezegd. Hem werd toegestaan er een te drinken, maai' toen hy nog meer vroeg werd dit geweigerd." Uit dit, en zulke voorbeelden zijn er meer staat vast dat niet Het Volk verkeerd is ingelicht, zooals de Dr. Ct. mededeelde, maar dat blad zelf de dupe is geworden. Trouwens, het is aan te nemen dat die mededeelingen werden verstrekt door de marechaussees zelf. Nog kan in verband met deze zaak wor den medegedeeld dat een persoon, vader van drie kinderen, die zich aanmeldde te Assen om zes dagen straf te ondergaan, zonder te weten dat Winters lijdende was aan typhus, hem gedurende zijn verblijf heeft opgepast. Toen zijn tijd om was, zyn z'n kleeren j uitgestoomd, kreeg by een bad en werd toen eerst gewaar, aan welk gevaar men hem had blootgesteld. De heer K. Jonker is door de banne i Haringbuizen herkozen tot Hoofdingeland van de Schager en Niedorper Koggen. Ken paardendief. Voor eenige weken werden uit een weide onder Wychen twee paarden ontvreemd, het eigendom van Jac. Jaspers te Lunen. Men vermoedde, dat kermisreizigers, die daar een tyd hadden gelegen met hun woon. wagen, de dieven waren, vooral daar zij den middag te voren een disselboom hadden laten maken. Dinsdagavond ontmoette de Nijmeegsche politie een équipage bestaande uit dogcart en paard en waarin gezeten een heer en een Duitsche dame, geheel beantwoordend aan het signalement van de vermoedelijke dieven. De politie nam hen dus in arrest en paard en rijtuig in beslag. Den volgenden dag arriveerde een gem.- veldwachter uit Wijchen, die den verdachte aanwees als een der schuldigen. Daarna werd de dief door de marechaussee overgebracht naar Wychen, waar hem zeer bereidwillig een verblijf in het arrestantenhok werd afgestaan. Toen echter de politie dienzelfden avond nog eens ging kijken, hoe haar arrestant het maaktewas de vogel gevlogen, en nie mand weet waarheen. Zyn reisgenoot» is naar Arnhem overge bracht en later op vrye voeten gesteld. („Gelderl.") De Algemeene Vergadering van den Boud vau Zuivelfabrieken in Noord-Hol land zal plaats hebben op Woensdag 31 October 1906, 's morgens te 9 uur, in het Café „Central" te Alkmaar. Op de Agenda komen o.m, voor: Verkie zing Bestuurslid, aftredend en niet herkies baar de heer W. T, Jongejans. Rapport van de in 1905 genomen kaasproef; rapporteur de heer J. Boekei. Mededeelingen over de plannen tot den gezamenlyken aankoop van benoodigdheden bij de zuivelbereiding; rappor teur de heer J. Best. Behandeling en vaststelling van het regle ment voor de commissie voor aankoop van benoodigheden by de zuivelbereiding. Vaststelling begrooting voor het jaar 1906, in ontvang en uitgaaf f 486.17. Voorstellen van het Bestuurom in 1907 wederom eene kaasproef te nemen en hiervoor beschikbaar te stellen f 50.—inleider de hr. D. Brander. Om in 1907 twee kaaskeuringen te houden en hiervoor beschikbaar te stellen f72.50; inleider de heer W, T. Jongejans. Om aan het Bestuur op te dragen het ontwerpen van Model-Statuten voor eene Coöperatieve Zuivelfabriek en eveneens voor eene Naamlooze Vennootschap, zich ten doel stellende om eene Zuivelfabriek te exploitee- ren; inleider de heer Dr. L. T. C. Schey. Om een abonnement en bloc tot nemen op de Zuivelcourant op kosten der leden inlei der de heer D. de Boer. Vaststelling begrooting dienstjaar 1907, in ontvang en uitgaaf f494.Benoeming iinancieele Commissie voor het nazien der rekeningen over het dienstjaar 1906. Be noeming Secretaris-Penningmeester, waarvan de voordracht bestaat uit de heeren 1 G. Nobel, Lutjewinkel. 2 J. Best Nz., Berk hout. 3 J. Zyp, Wognum. Ou weder. Te Schiedam is Vrijdagmiddag tijdens een hevig onweder een werkman in de fabriek des heeren Landman aan de Haven door den bliksem getroffen. Hy werd be wusteloos weggeleid. Ty'dens het hevige onweder, dat zich boven Bussum ontlastte, sloeg de bliksem in de villa van den heer Ypenburg aan den Huizerweg. De schoorsteen werd vernield, terwijl de bliksem waarschijnlijk een uit weg koos door de voordeur, daar de mat verschroeid was. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Vrijdagmiddag sloeg te Heemstede de bliksem in4 in de machinekamer der kleer- bleekeTij van den heer Peeperkorn aldaar, juist op het oogenblik dat de machinist D. Grymans de hand aan de stoomfluit zette, om een sein voor den schafttijd te geven. De man kreeg een hevigen schok, zoodat hy achterover viél en eenige uren buiten be wustzijn gebleven fe; Onder behandeling van dr. Droog is de patiënt weer bijgekomen, doch z'n toestand is nog niet normaal. Tijdens het onweder, dat Vrijdag boven Diemen losbrak, werden twee koeien van den veehouder J. Aldersebaes aan het Weesper zandpad door den bliksem gedood. Te Haarlem werd zekere Hugo Engelen, die met zyn kameraad Jan Rytier naar 't land ging om een paard te halen, in den polder onder Haarlemmerliede door den bliksem getroffen en gedood. De kleeren waren hem totaal van het lyf gerukt, terwijl een diepe snede zijn hoofd doorkerfd had. Een koperen tabaksdoos, welke hy in zyn zak droeg, was zoo plat als een naald geslagen. Zyn kameraad kwam er levend af, hoewel ook deze getroffen en zijn jas aan flarden gescheurd werd. Aan den neus had hy een wond en een gaatje in het kuitbeen. Per tentwagen werd het lijk naar de ouder lijke woning in een zysteeg van de Romolen- straat overgebracht. Ook Rytier moest vervoerd worden, daar hy als lam geslagen was en ook niet spreken kon. In de nabijheid van de vreeselyke plek werd ook een schaap door het hemelvuur gedood. Vanwege de gemeente ('allantsuog werden op 4 October ongeveer 290 vierk. meter straatwerk aanbesteed. Er Waren 5 inschrijvers en wel K. Ootis, Wognum f 594.00. H. Doorn, Het Zand, f 592.00. J. de Moei, Alkmaar, f 583.00. C. Dekker, Hoorn, f 569.65. J. A. Vos, Callantsoog, f 561.50' Gegund aan den heer J. A. Vos. Wieringerwaard. Donderdag vergaderde ons Departement van het Nut. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer H. Böttger, bleek, dat de ontvangsten be droegen f 107.44, terwijl de uitgaven met het nadeelig saldo a f 12 van het vorige jaar, f 118.46 beliepen, zoodat de kas sloot met een tekort van f 11.02. De ontvangsten voor de Bibliotheek be droegen f 114.16J, de uitgaven f 73.41J, zoo dat er een batig saldo overbleef van f 40.75 tot aankoop van nieuwe en 't inbinden van losse boeken. Beide rekeningen werden door de heeren D. A. Kaan en Jb. Kaan Kz. nagekeken en in orde bevonden. Besloten werd 100 ex. van het boekje „Karakter" aan te schaffen, geschreven door Mr. J. M. van Stipriaan Luïscius, en uitge geven gelijk op den omslag staat tot nut der Nederlandsche jeugd. Het doel ■hiervan is elk kind, dat de school verlaat, gratis in 't bezit van dit boekje te stellen. Het laatste punt der agenda „Regeling der wintervergaderingen" nam nog al wat tijd in beslag. De Voorz. zeide ook nu weer, niet te begrijpen, dat zoo weinig leden in een vergadering iets ten beste geven. Er zijn hier waarlijk krachten genoeg daarvoor en altyd weer vraagt men tevergeefs naar een bijdrage. Is dit laksheid of schroom Hy betreurt dit, omdat er z.i. in Wieringer- waard zoo gemakkelijk een paar avonden in een winter konden georganiseerd worden, waar velen uit deze gemeente gezellig byeen konden zyn om te genieten van het nuttige, afgewisseld of vereenigd met het aangename. Waarom ook zoo weinig leden? Er moes ten er zich veel meer als lid aanmelden. Hy wekt de aanwezigen op hunne bekenden aan te sporen, iets op zoo'n Nutsavond te willen doen en tevens eenigen over te halen lid te worden van die nuttige vereeniging. Door de andere leden werd eveneens het wenschelyke van meer gezelligheid betoogd en velen willen daartoe gaarne 't hunne bijdragen. Moge 't met goeden uitslag be kroond worden. Met het oog op den-sléchten toestand der kas kon niet besloten worden, een vreemden spreker uit te noodigen. De Secr. zal echter een onderzoek instellen naar de kosten daarvan, om in een vergadering, die nog in deze maand zal worden gehouden, het oor deel van verschillende leden te vernemen over hetgeen bun in deze wenschelijk voor komt, Winkel, 5 Oct, 1906, Appelen fl.50 a 2.80, peren f 1.15 a 3.20 per mand, slaboonen f0.35 a 0.90 per 1000, komkommers f 1 a f 1,25, gele kool f2 a 5.50, bieten fl, eieren f4.75 per 100, nep f 0.90 a f 1 per baal, aardappelen f 0.80 a 0.90 35 K.G. „Ons Belang", station lieer Hugowaard, 3 Oct. Aangevoerd 10000 stuks kool, roode f3.50 a 4.75, gele f3.50 a 4.75, witte f6.26 per 100, gele nepf 1.46, uien f 1.40 per 50 K.G. 5 Oct. Aangevoerd 7500 stuks kool, roode f4.25 a 5.75, gele f3.75 a 4.75 per 100, gele nep f 1.30 a 1.35, uien fl.40 per 60 K.G. liroek op Kaugeiidgk, 6 Oct. 1906, Heden werd besteed voor wortelen fl.26 a 2.50 per 100 bos, bloemkool, le s. f 6 a 8.50, 2e s. f3 a 4, reuzenbloemkool f7 a 9, roode kool f3.50 a 7, gele f3 a 6, witte f8 a 15, koolrapen f2.40 per 100, nep fl.40 a 1.60, uien fl.40 a 1.50 per 50 K.G., bieten f6 a f7.75 per 1000. „Nieuw Leven", station Noord-Schar- woude. 3 Oct. Aangevoerd 16000 stuks kool, ge wone nep f 1.30 a 1.40, uienf 1.30 a 1.40 p. 50 K.G., roode kool f 2.75 a 6, gele f 8 a 5 p. 100. 4 Oct. Aangevoerd 18000 stuks kool, ge wone nep fl.20 a 1.30, uien 1.80 per 50 K.G., roode kool f8.50 a 6, gele f3 a 4.50, witte f7 a 10 per 100. 5 Oct. Aangevoerd 17500 stuks kool. ge wone nep fl.26 a 1.40. uien fl.30 a 1.40per 50 K.G., roode kool f2.25 a 6, gele f'2.50 a 4.50, witte f10 a 12 per 100. Dorp Noord-Schar wonde, 4 Oct. Bloemkool, le s. f7 a 10, 2e s. f2 a 4, reuzenbloemkool f9 a 11, roode kool f4 a6. witte f10 a 12, gele f4 a 5. 5 Oct. Bloemkool, le s. f6 a 8, '2e s. f2 a 3.75, reuzenbloemkool f6 a 9, roode kool f4 a 6.50, witte f9 a 11.50, gele f4 a f4.50, uien fl.35 a 1.40, nep fl.40 a 1.50. 6 Oct. Bloemkool, le s. f5 a 7, 2e s. f2 a 3, reuzenbloemkool f5 a 8.50 roode kool f4 a 5.70, witte f10 a 12.50,gelef4.50a5.50. Door de gezamenlijke kooplieden wordt een verzoek gericht tot de bouwers om meerderen aanvoer te Noord-Scharwoude. By de gehouden aanbesteding van een woonhuis voor rekening van den heer Jb. Keesman te Bnrsiiigerhorii waren inschrij vers de heoren P. Eriks voor f 1920, K. Beek voor f2029 en .Tb. Kossen voor f2081. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Wieri n ger waard. Op de voordracht voor onderwijzer te Noord-Scharwoude is de heer J. Hop alhier no. 1 geplaatst. Wieringerwnard. Aan de oefeningen in den wapenhandel, die hier 's Maandags- en 's Vrijdagsavonds worden gehouden, nemen 25 jongelieden deel. Wieringen. Door B. en W. alhier worden sollicitanten opgeroepen voor opzichter der Bouw- en Woningverordening op een salaris van f 100. Gegadigden hiervoor kunnen zich aanmelden ter secretarie voor 20 October a.s. Wieririgen. Door eenige heeren van het oostelijk ge deelte van ons eiland is te Den Oever een 2e Floraliavereeniging opgericht, waarvan het bestuur is samengesteld uit de heeren: L. Bergwerff, voorzitterC. H. Koorn, secre taris C. Kool Cz., penningmeester en C. Bakker Jacobuszoon, bestuurslid. Wieringen. Dinsdagavond had op de bovenzaal van den heer Koorn de eerste bijeenkomst plaats onzer plaatsélyke nutsvereeniging „Eensge zind." De zaal was vrij talrijk bezet. Voor drachten en bijdragen werden geleverd door de heeren H. Bax, met „Liefde overwint alles", L. Berghuis, met „Nu de koekepan", S. de Vries, met „Een groot man en een goed man", J. J. Wigbout, met „Een avontuur in het bosch", J. Bruul, met „Waarom, Pa en Ma, en Volksconscientie" en J. Maars, met „Er kraait geen haantje naar."De pauze werd opge luisterd door de muziek vereeniging Harmonie. Het door allen ten beste gegevene werd met aandacht gevolgd en viel zeer in den smaak. Na afloop dankte de Voorzitter allen, die hadden meegewerkt tot het wel slagen van dezen eersten Nutsavond. Gedurende de maand September 1906 is ingelegd in de postspaarbank verbonden aan het postkantoor te Anna l'aiilowiia, de som van f 5632.54 en daaruit terugbetaald f8756.12. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 286. De uitslag van den op 3 October ge houden verkoop van de eigendommen van den heer E. Romar te Anna Paulowna ten overstaan van den notaris Backx van Wie- ringerwaard, is als volgt: 1. Huis en 0.57.50 H.A. grond, werd ge- koeht door den heer J. Romar voor f1180. 2. Huis en 0.42.30 H.A. grond, werd ge kocht door den heer N. Nap voor f790. Heer Hugowaard. Van de 49 jonge lieden, die den 22sten a.s. aan de loting voor de Nationale Militie moeten deelnemen, zyn er 43 die zich hebben aangemeld voor de oefeningen in den wapenhandel. De cursus daarvan is deze week geopend. Aan den heer R. v. d. Veen, onderwijzer aan eene openbare lagere school te Hoog woud, is een rijkspensioen verleend van f467.-. De vaste goederen in De ZIJ PK, door notaris M. Gouverne op 3 Oct. ten verkoop gepresenteerd, zyn niet verkocht. Drie studenten onder zand bedolven. Men schrijft uit Sittard, dato 4 Oct. Heden gebeurde een droevig ongeluk door het instorten van zand en grint in den Kollenberg. De studenten van het College der Paters Jezuïeten hadden een uitstapje gemaakt en bevonden zich om ruim 3 uur in den KoL lenberg, Van dezen heuvel wordt sedert jaren zand gegraven, zoodat er zeer steile hellingen zijn ontstaan. Toen eenige der studenten zich kort by een der gevaarlijkste hellingen bevonden, stortte een groote hoe veelheid zand en grint in de diepte, waar onder 3 studenten bedolven werden. Een paar menschen, die in de onmiddellijke na bijheid werkzaam waren, kwamen op het hulpgeroep der andere studenten toesnellen en begonnen in allerijl te graven. Spoedig was hét ongeval in de stad be kend en snelden honderden menschen naar de plaats van het ongeval. Dr. Schoenmakers, door de studenten ver wittigd, was spoedig ter plaatse, om genees kundige hulp te verstrekken. Twee der drie ongelukkigen waren spoedig gered, maar van den derde was aanvankelijk niets te bespeuren. Dank zij de werkdadige hulp van vele aanwezigen, wist men na betrekkelijk korten tyd ook dezen van onder het zand weg te halen. De levensgeesten schenen nog niet geheel te zijn geweken, ofschoon het lichaam zware kneuzingen had bekomen. Nadat dr. Schoenmakers de eerste genees? kundige hulp had toegediend, werd de ge? wonde per brancard naar het klooster gebracht, Dezen avond vernamen we, dat de toe stand van den gewonde, hoewel zeer ernstig, toch niet hopeloos is. Bij eenvoudige eandidaatstelling zijn de heeren Th. M. Ketelaar, J. H. F. v. Zadel- hoff en Ph. v. d. Vos weer tot hoofdbe stuurders herkozen van den Bond v. Neder landsche Onderwijzers; op dezelfde wyze de heer B. Valk tot redacteur van het Bonds orgaan „De Bode." Op de agenda voor de vergadering van onze Provinciale Staten staat het voorstel van heeren Gedeputeerden, om f5009 sub sidie toe te staan voor de verbouwing der Rykslandbouwwintersehool alhier. Aan het einde der zitting van het kantongerecht alhier,op Donderdag 4 October, welke zitting voor het laatst werd bijgewoond door den griffier, den hr. Mr. Du Pui, als zoo- danigteDenHelder benoemd,bracht de kanton rechter de hr. Mr. Van Petersom Ramring, den vertrekkende hulde en dank voor alles, wat hij als ambtenaar en als mensch had gedaan in deze omgeving. Spreker deed dit namens allen, die aan het Schager v gerecht zyn verbonden. De heer i, nt°i- dankte voor de welwillende woord zeide, dat het hem speet door de etl heden gedwongen te zyn geworden sta°- andere standplaats te vragen. Zynerrifd wenschte hy aan de verbondenen L kantongerecht nog vele gelukkige d,v',!' let Tot molenmeester van den SlikVen is herkozende heer J. Nagelhout r 'n*r Niedorp en tot Secr.-penn. de heer alhier. A' Brak De boerenplaats niet bouwlai •nd Tolken, groot 1.94.55 H.A., toebeh« aan D. Dekker, die op 27 Sept. 0p io?Jen<le werd opgehouden, is uit de hand vert gl,J' aan de heeren: J. de Veer en J voor 4100 gld. Onder leiding van mej. L. Ate derwijzeres in de Handwerken aan'fl3' ?n" meenteschool alhier, zal in de komend' '•e' termaanden weder een cursus in y,. nwiu" werken voor oudere meisjes worden tJï,'"1" den. De dames Pot—Vos en Feisser tsnsin' hebben opnieuw hare medewerking r" gezegd. Je' De groote koemarkt zal in onze «l meente gehouden worden op Donderda» October. an het N olksbailbuis aan de \Vïpi maakten dezen zomer 45 a 50 jongens en een twintigtal anderen gebruik. Trots de koud" dagen, die meermalen voorkwamen, WasW bezoek vry groot. De zwemplaats werd »- regeld dbor 10 tot 50 personen bezocht.' jf- waren er by, die geen enkele maal hebben verzuimd. In de kwartaal-vergadering van h« Schager Kiekenfonds werd verslag over rJ afgeloopen drie maanden Uitgebracht. rv„ uit bleek, dat de ontvangsten 217 gju i droegen, terwijl de uitgaven 206,40 gld ',a„ wezen. «'u.aan- Aan de leden werden 260 recepten verstrekt Het aantal huisgezinnen bedroeg 63 dot i enkele leden 44. Er werden zes halve nf/ keeringen van f 1.25 uitbetaald. Uitslag der verknoping van notaris Backx te Schagen op 4 October: Perceelen onder Barsingerhorn 268, 267, 264 26fi o-s 259, 265, 258a, 76, 156, 261, 270, 263, 262en 260, samen groot 17.08.70 H.A. Opgehouden op 34228.07 gld. De perceelen 172 174 ig- en 188 gelegen in de gemeente Schagen' ziin uit de hand verkocht voor 5300 gld. aan den heer P. Schermerhorn. Onze openbare lagere school zou Vrij. dagmiddag juist beginnen, toen de achtjarige P. v. d. W. nog gauw op een bos stroo eene groote kunst zou vertoonen. Het bos stroo lag op de helling van den weg dicht bij de Nutsbewaarschool. Piet zou even kopje-over doen. Maar van kopje-over werd het kopje onder, want Piet buitelde verder dan zyne bedoeling was en wel over den kop in de sloot. Hilariteit onder de toeschouwers groot gehuil van Piet, redding uit het water door rappe handen. In plaats van naar school moest Piet door een grootere zus naar huis worden gebracht om schoone kleeren. Och, och, die Piet! Ónder leiding van den heer W. Rogge veen vergaderde op 5 Oct. ons Departement van liet Nut. Aanwezig waren 12 leden, een ongewoon getal. Bü monde van den heer J. Koster werd verslag over de rekening en verantwoording uitgebracht. Alles was in orde. Wegens bedanken van de heeren ft Tates en C. Visser als commissarissen der bibliotheek, werden als zoodanig gekozen de heeren C. L. v. d. Bergh en C. Roggeveen. De heer v. d. Bergh ter vergadering aan wezig, nam die functie aan. Besloten werd twee gezellige bijeenkomsten te organiseeren. Voor de eerste, te houden in Dec., zal worden uitgenoodigd de heer D. Buurma te Tiel, terwy'1 als onderwerp werd aangewezen: Karaktertypen uit de werken van Frits Reuter. Zoo mogelijk zal deze avond door eenige muzieknummers worden aangevuld, Voor de tweede bijeenkomst, die nader zal worden vastgesteld kan op de medewerking van heeren en dames dilettanten rederykerc gerekend worden. Hchager Markt. Zeer groote aanvoeren van vette koelen en schapen, vooral te Purmerend, moesten ditmaal wel nadeelig op onze markt werken; Wanneer alles overvoerd wordt, raakt oo de slager en de grossier vol, maar zyn' kooplust daalt in gelijke mate. \'ette kooie wyren dus traag en de schapen dito. hoogste markt ontving de heer J. Nieuwe Niedorp, zijnde 33 gld. t arï - stonden er beter voor. Met een met ten aanvoer, gingen die vlug van den Aan verschillende personen werd 54 i uitbetaald. De vaste prijzen voor var* werkten gunstig op de biggen. Ook de dat temperatuur spreekt daarbij een w5" mee. Goede magere schapen wa^o V Fokschapen werden verkocht tot In geldekoelen en vooral in kalfkoew een goede handel met hooge Pte^'V ffSl¥n koeien, beste geefsters voor de sta.a' ,n zelfs vlug. Boter is duur en de eie r in korten tyd vlug omhoog gegaan- ductie is dan ook sterk afnemend. 9CHAGBN 4 Oct. 1906. Aange' 10 Paarden f 90.- 1 Veulens 6 Stieren 80 Gelde Koeien 60 Vette Koeien 40 Kallkoeien 80 Vaarzen 20 Graskalveren 25 Nuchtere Kalveren 26 Rammen 200 Schapen (magere) 400 Idem (vette) 400 Overbonders 10 Bokken en geiten 19VarkeDs(vettelp.K.G.„ 15 Idem (magere) 70 Biggen 150 Kongnen 160 Kippen 30 Beoden 400 Kilogr. lloter 200 kilogram Kaas 4000 Kipeieren 100 Eendeieren ALKMAAR, 29 Sept 10 Paarden 106 Koeien '286 Magere Schapen 48 nnebt. Kalveren 61 magere Varkens 816 Uiggen Kipeieren per Kop Boter „100 - „140 180.— „170-- „100- 60. - 26.- 20.- 27 - 3 0.60 14 - 11- 060 0.60 40 1 26 0 70 6.- 4 - 160-- 220.— 3».- 810-- 180- 8*)' 20.- 40- 28- 83- 24- 1 i.<> 100 1120.' t- 600 66 V" 32.- 18- 6>.

Schager Courant | 1906 | | pagina 2