een Dienstbode, BBILLEN. Beschikbaar. een Boerenwoning Te Sc hagen verkrijgbaar bij C. BlkkER, Violenstraat. Bloedmüïdëïr P. Sciaroni, Vioolspelen te leeren, bij P. Wit te Valkoog. Bouwkundig- Teekenon derwijs D. D. P. WESTENBEB6, Oprechte Haarlemmerolie Eehte oude Jenever Binnenlandse}) Nieuws. Loting Nat. Militie. Een zeer goedkoop Üfiode-Tijdschrift Alvorens een Bril te geven, worden de oogen elk afzonderlijk onderzocht met den oogenmeter van Professor Brirow. ALKMAAR, Paijglop No. 10, J. Koelemeij, Stamboekram Beste llaule ea blantre Aardappelen om Contanten, op ZONDAG 4 Nov. aanvang 2 oar's nam., Terras Vnziek toor den Ham. Pi KAAIJ, Lutjewinkel. J. P. HOPPE. J. C de Vries, te Schagen. SCHOONHEID IEP Makelaar, ARCHITECT, Helder, Keizerstraat lfó, Wilt gjj een lekkere en zachte pijp tabak roeken? P. KMC Ml leflÉH en bevolen, dat alle stedelijke beambten zich naar hun kamers moesten begeven. Verder werd mij verteld, dat er op de gangen sol daten stonden met de bajonet op het geweer en niemand binnen mocht, zelfs de oudste wethouder en eenige raadsleden stonden buiten de deur. Terwijl ik nog overlegde wat te doen, trad de kapitein met twee soldaten bij mij binnen, vroeg naar den ontvanger en snauwde mij toe, toen ik mjj aanmeldde: Sluit onmiddellijk de boeken af! Ik heb order u te arresteeren. Toen ik wei gerde en eerst het bevel van inhechtenisne ming wilde zien, verklaarde hijAls ge weigert, wordt ge eenvoudig weggebracht en zullen andere beambten het werk te doen hebben. Het bevel van inhechtenisneming zal u op de wacht te Berlijn worden voor gelegd.—Hij vroeg nog of alle beamten aan wezig waren en toen hem werd geantwoord, dat de looper juist geld van de post haalde, zeide hijDat is niets 1 Begin maar met uw werk en haast u wat. Toen de boeken wa ren afgesloten, liet hij zich het geld, even als bij een kasonderzoek, voortellen. Het waren 4002 M. en eenige penningen, hij deed het geld in een buidel, dien hij verzegelde en zette in het kasboek de opmerking: „Het saldo moet zijn 4003 M., in beslag genomen geld 4002 M., kapiteinDen naam kon ik niet ontcijferen. De officier zeide nog, dat dat kleine verschil wel een telfout kon zijn. Toen nam hij het geld tot zich en gaf me aan twee grenadiers over, tusschen welke ik naar mijn huis ging, gevolgd door een volks menigte van duizenden menschen. Daar stond het rijtuig, dat me naar Berlijn, naar de Nieuwe Wacht bracht. Het slottooneel van deze operette a la Offenbach speelt natuurlijk op de hoofdwacht te Berlijn. De burgemeester arriveert in zijn kales en meldt zich aan bij den officier van de wacht. Groote verbazing, vooral daar de soldaat niet kan zeggen, hoe de kapitein heette. De officier telefoneert naar den com mandant en kort daarop verschijnt de com mandant, graaf v. Moltke, ten tooneele wjj bedoelen ten bureele en later nog de officier van dienst, majoor prins Joachim Albrecht (de zoon van prins Albrecht van Pruisen, die genoemd wordt als a.s. regent van Brons wijk). Nadat v. Moltke den verbluften burge meester en den grenadier aan een verhoor had onderworpen, dat natuurlijk niets had opgeleverd, trad de Köpenicker ontvanger v. Wiltberg met twee grenadiers binnen (die was blijkbaar geen reserve-officier en kreeg een grenadier meer mede). Men be gaf zich daarop naar het „Polizeiprasidium", waar de heeren zich nog het hoofd breken hoe den genialen schavuit te pakken. Het laatst is hij door de soldaten gezien, dat hij in een brik naar Berlijn reed. Men zou haast geneigd zijn te vragen, of 4002 Mark niet juist een voldoend honorarium is voor zóó'n comedie Maandagmiddag woedde in en om de stad Messina een hevige cycloon, die een aantal gebouwen zwaar beschadigde en sto ringen teweeg bracht in de telegraaf- en tele foongeleidingen. Een zeilschip in de haven zonk, een aantal stoomschepen werden be schadigd. Ook op andere plaatsen in Italië was het buitengewoon zwaar weder. Al de met asch gevulde kloven om de Vesuvius werden door de hevige regens herschapen in mod- derstroomen, die, voortgezweept door den wind, alles in hun vaart medesleepten. Een dezer stroomen verwoeste een boerenwoning, twee vrouwen werden gevonden onder de puinhoopen. De gepantserde kruiser Ruggero-di-Lauria op de reede van Santa-Maria-di-Leuca had het buitengewoon zwaar te verantwoorden. Het schip bleef behouden, maar een wacht- doend matroos werd door den wind in zee geslingerd, De koe op liet tooueel. De directie van den Drury-Lane-schouw- burg te Londen kondigt aan, dat haar tooneel het eerste is, dat wezenlijke Roeien laat op treden. Het vereischt een diepgaande kennis van tooneel- en agrarische toestanden, om deze stoute bewering te kunnen beoordeelen. Hoe het zij, de koeien trekken een grooten toeloop, vooral daar zij met open scherm, tusschen de dramatische handeling door, door de bekoorlijke miss Day Marjorie ge molken worden, De realiteit op de planken ging reeds lang zoo ver om, waar het pas geeft, dieren in het spel der menschen te doen spelen. Het eene beest gedraagt zich daarbij welvoege- jijker dan het andere; van de regie eischt het gewoonlijk meer dan gewone zorg om ook de dressuur van dit lagere personeel behoorlijk in de hand te houden. Over de koeien van Drury Lane wordt voorloopig niet geklaagd en de warme bjjval schijnt ruimschoots verdiend. De „Ménestruel" haalt een eerste soortge lijke proef aan, een eeuw geleden in Parijs genomen. Het publiek vond deze verrassing zóó verrassend, dat het in geestdriftige toe juichingen losbarstte. Doch daarop was de kudde niet voorbereideen paniek brak on der de schapen uit, waartegen de tooneel- speler, die voor den armen herder speelde, niet bestand was. Toen het leidschaap over den bak heensprong. volgden al de andere- Een paar kwamen terecht in een loge, waarin drie dames het op de zenuwen kre gen, de rest belandde onder het publiek of vernielde de instrumenten van het orkest. „Le pauvre Berger" kon met moeite ge red worden; doch zijn armoede bleek bij de volgende opvoeringen nog nijpender te zyn geworden, daar zelfs zijn kudde hem voor taan onthouden werd. Te Pelten is een zangvereeniging op gericht met aanvankelijk 20 leden. Als leider der oefeningen zal optreden, de heer v, d. Ploeg te Burgerbrug. Dirkshorii. Ds. Sinnighe Damsré te Poortugaal heeft het beroep naar de N. H. gemeente alhier aangenomen. Gevaarlijke gewoonte. Hoe gevaarlijk het is, uR een flesch te drinken, ondervond mej. S. te Zalt-Bommel, die veel misbruik maakte van sterken drank. Zij had bij vergissing uit een flesch met wijnessence gedronken, waardoor zij, na een smartelijk lijden, overleden is. Den 17den dezer werd in het lokaal van mej. de wed. C. A. de Wit te 't Zand een kolf- en biljartwedstrijd gehouden, waar van de uitslag was als volgt Biljartenle prijs W. de Wit te Callants- oog, le premie J. Boekei te 't Zand, 2e premie A. Bult te 't Zand, 3e premie W, Apeldoorn, Egmond binnen, 4e premie Kr. Koopman te 't Zand, 5e premie D. Nielen te Stolpen. Kolven: le Prijs W. Apeldoorn te Egmond-binnen, 2e prijs J. de Wit Jz., Alk maar, 3e prijs Jb. Buij te 't Zand, 4e prijs A. de Wit Jz. te 't Zand, Serieprijs P. Tuin Az. te 't Zand met 47 punten. De prijzen beston den in contanten. Donderdagavond omstreeks 9 uur wer den de bewoners van l.utjewinkel gewekt door het geluid van den brandhoorn. Er was n.1. brand uitgebroken in het huis bewoond door den heer A. Wit. In een oogenblik tjjds stond het geheele huis in lichte laaie en hadden de bewoners moeite om zonder onge lukken aan den vlammen te ontkomen. Van den inboedel is niets gered kunnen worden. Eene juiste oorzaak van dien brand is niet op te geven, doch daar er op den zolder stroo was geborgen en het boven is begonnen te bran den, is het niet onmogelijk, dat het stroo vuur heeft gevat bij den schoorsteen. Huis en inboedel zijn verzekerd. Aan het flink optreden van het vrijwillige brandweer-per soneel is het te danken, dat de belendende perceelen behouden zijn gebleven. Poes terug. De heer J. Booij' te Purmerend had een kat, die hem, om welke redenen dan ook, niet meer aanstond. Eenigen tijd geleden gaf hij dit dier in een zak mede aan iemand, die 't in de nabijheid van Amsterdam liet j loopen. Hoe verwonderd keken Booij en echtge- j noote op, toen ongeveer een week of 8 na de verwijdering poes weder voor hare oude woning stond en verzocht, weer binnen te mogen worden gelaten. 't Spreekt vanzelf, dat, na de eerste ver bazing, poes weer in huis werd genomen. Ilaar kou hij missen. Een weduwe te Arnhem had kennis ge maakt met een Hagenaar, met wien zij zou trouwen. Haar meubels stuurde zij al vast naar Den Haag, terwijl de aanstaande echt genoot haar losse geld en spaarbankboekje, samen tot een niet onaanzienlijk bedrag, en lijfsieraden meenam, terwijl de weduwe later zou volgen. Bij haar aankomst in Den Haag bleek de bruidegom verdwenen te zijn en met hem geld en sieraden. Bedankt voor het beroep (toez.) te Nieuwendam door ds. A. Groeneveld te Noord-Zype. Er hebben zich 4 sollicitanten aange geven voor de betrekking van onderwijzer aan de O. L. School te Burgerbrug. De afdeeling Kolhoru van den Bond voor Staatspensionneering zal Vrijdag 26 October eene vergadering houden. Ook voor niet-leden is deze vergadering toegankelijk. Wat is daar gebeurd De justitie heeft een onderzoek gelast in zake het droevig geval bij Drachtster Com- j pagnie,(zie vorig no..) waar A. Brouwer een hooivork in 't oog kreeg en dientengevolge stierf. De 14-jarige zoon, die pas door zijn vader, den overledene, was gestraft, zegt dat deze in de hooivork is gevallen, anderen oor- deelen dat de zaak zich anders heeft toege dragen. Toch een ongeluk. Omtrent dit droevige ongeval meldt men nader De 14-jarige Sieger Brouwer, zoon van Al bert Brouwer, arbeider te Drachtercom pagnie, moest dagelijks de melk van hunne koe naar de fabriek brengen. Hiervoor had hij altijd veel tijd noodig, doch den 11 Oct. j.1. duurde het wat erg lang, eer Sieger terug kwam. Bij zijn terugkomst begon de vader den zoon een berisping toe te dienen. Onder meer zei hij ook, dat het maar beter was de koe te verkoopen, dan kon Sieger wat anders doen, daar het zoo ook niet langer ging. Niet lang duurde het echter, of de vader, een driftig man, wilde zijn zoon een pak slaag geven. Deze, dit bemerkende, snelde gauw de deur uit door het achterhuis naar buiten. De vader in zijn woede achtervolgde hem, Nu stond in het achterhuis de bewuste vork, die de vrouw van Albert daar kort te voren wel had zien staan, zooals ze later zeide, doch daar zij bij het zien van die vork in 't geheel niet aan een ongeluk had gedacht, had zij de vork daar ook laten staan. Albert nu had deze vork niet opge merkt en door zijn blinde drift en woede liep of viel hij met zijn hoofd in een der tanden van die vork, waardoor een aanzien lijke wonde ontstond. Men moet n.1. weten, dat de vork daar met de tanden omhoog stond. i De dochter van Albert, die bezig was met machine-naaien, zei tegen haar moeder, die ook in de kamer was, dat zij niet wilde hebben, dat vader Sieger zou slaan. Te dien einde snelde zij ook naar achteren, maar zag ze haar vader reeds in de vork liggen. Ver schrikt riep ze„Us heit, Us heit," waarop ook de moeder dadelijk kwam toesnellen. De beide vrouwen trokken de vork uit de wonde, wieschen Albert af met koud water, maar meenden al dadelijk dat alles ver- geefsch zou zijn. Evenwel kwam Albert na een poosje bij. De moeder wilde toen den dokter laten halen, maar Albert antwoordde „Dat is niet noodig, ik ben ja goed gezond". Toch werden twee boden oin den dokter gezonden. Inmiddels werd Albert in huis gebracht, waar hij al spoedig don geest gaf, voor dat de dokter kwam. Uit het onderzoek is nu gebleken, dat men hier te doen heeft met een ongeluk en niet met een moord. Donderdag had te Keinsmerbrug de keuring plaats der kalveren, waarvan de moeders zijn opgenomen in het Stamboek der Noord-Zijper Fokvereeniging over de melk- periode 1905—'06. Een le prijs, f7.—, werd toegekend aan het stierkalf „César", waarvan de moeder „Aaltje", oud 8 jaar, een melk-opbrengst heeft van -5149 K.G., met een vetgehalte van 3.25 vetvrije droge stof 8.16 eigenaar de heer S. Groot, Schagerbrug. Den 2en prijs, f 5.—, kreeg het stierkalf Johan", moeder ge naamd „Mina", oud 3 jaar, met een melkop- brengst van 3614 K.G.,vet 3.40%,vetvrije droge stof 8.26 eigenaar als voren. Den 3den prjjs> f3.—, kreeg het stierkalf „Max", moeder genaamd „Maartje", oud 5 jaar, melkopbrengst 4535 K.G„ vet 3.17 vetvrije droge stof 8.32 eigenaar Jb. Jimmink, Keinsmerbrug. Den lsten prijs kuikalveren, kreeg het kalf, genaamd „Aaltje II", moeder genaamd „Aaltje", oud 6 jaar, melk-opbrengst 4681 K.G., vet 3.26 vetvrije droge stof 8.76 eigenaar de heer A. Bakker te Keinsmerbrug. Den 2en prijs kreeg het kuikalf „Trijntje III", moeder genaamd „Trijntje", oud 6 jaar, melk- opbrengst 4748 K.G., vet 3.57 vetvrije droge stof 8.52 eigenaar de' heer Alb. Kaan te Oudesluis. De derde prijs kreeg het kuikalf „Maartje II", moeder genaamd „Maartje", oud 6 jaar, melk-opbrengst 5298 K.G., vet 3.32 vetvrije droge stof 8.46 eigenaar de heer A. Bakker, Keinsmerbrug. Als keurmeesters fungeerden de heeren: P. Schenk te Wieringerwaard en J. v. d. Oord en P. Hoojj te Oudesluis. te Schagen op Vrijdag j.1, Gemeente Anna Paulowna. 39 Lote- lingen. L. Blaauboer 6. C. J. de Boer 19, L.-gebr. D. Boerman 28, L.-gebr. C. Borst 31, br. G. Brands 12, L.-gebr. D. Bruin 29. S. Cornelis- sen 13. W. Cornelissen 20. J. Dekker 16. H. v. Doorn 1. P. van Eeten 38. G. H. Geerligs 5. M. Glim 33. J. Heiligenberg 14. L. J. Hoep 7. K. Jongejan 30. S. Jonker 36. C. Riesling 25. T. Kossen 27. J. Krapman 32. Th. A. v. d. Kroon 37. G. Rrouwel 4, br. Jb. Middelie 22. K. Muntjewerf 23. H. Ren tenaar 8. P. D. Rezelman 21. Jb. Ruiten burg 39. D. Schenk 15. H. J. B. Schreurs 3. A. de Smidt 35. J. Th. Smiers 17. J. v. Tenlingen 11. P. v. Twujver 10. br. D. de Vos 2. W.Wissekerke 18. C. de Wit 26, L.-gebr. Jb. de Wit 24. Jb. C. G. v. Wijk 9. G. Zee man 34, br. Gemeente Wieringerwaard. 7 Lote- lingen. H. H. de Carpentier 1. J. Hollander 2, br. S. Kieft 6. P. Kooj 7. L. Raven 4, br. Smit 3, br. Jb. W. v. Twuiver 5, B. Gemeente Zij pc. 30 Lotelingen. B. Appel 21. K. Bakker 29, L.-gebr. C. Besteman 28. J. Boontjes 6, br. K. C. Brou wer 20, br. K. Buik 13, L.-gebr. C. Constant 18. P. Delver 7. A. Doorn 1. N. Hoebe25. J. Jongejan 17. A. Keizer 30. H. Kiste- maker 19, L.-gebr. J. Koopman 12. J. Jb. Kooij 26, br. P. Kroonenburg 16. Jb. Nannis 8, br. Joh. Oom 27. Joh. Praat 10, L.-gebr. J. Pronk 5, in dienst. G. Raven 3. Jb. Scher mer 9, L.-gebr. J. Schoorl 4. P. J. Sluis 15. Joh. Tainis 23. Th. Tesselaar 14. N. Twisk 11. N. de Waard 22. C. de Wit 24. G. Zeeman 2. Gemeente ('allantsoog. 4 Lotelingen, M. Mooü 3. H. L. Vader 2. P. Verver 4. J. Vos 1. Gemeente St. Maarten. 11 Lotelingen, L. Berkhout 10, L.-gebr. J. Bjjpost 7. D. Kaaij 6, L.-gebr. K. Kaedijker 1, L.-gebr. P. Koning 8. P, Grootes 9. C, Govers 4. J. v. Loenen 3. J. Mul 11. C, Schoorl 5. D. Tesselaar 2. Gemeente Haringcarspei. 20 Lote? lingen. P. Bakker 15. C. Berkhouwer 5, br. C. Berkhouwer Fz. 17. C. Biersteker 2. G. Bleeker 19. J. Bos 13. Joh. Gieling 8. W. Goedhart 1, te klein. Jb. Groen 18. S. Jam sen 11, br. T. Jonker 10. Jb. Kooij 3- S, Ligthart 4. A. Nierop 16, L.-gebr. C. Noord- strand 12, Jb. v. d. Oord 7. W. Smit 6, P, Stoop 9. L, v. Thiel 14. S. Jb. de Vries 20, -t Gemeente liarsingerhorii. 23 Lote lingen. G. Bakker 3, br. J. Bakker 7. K. de Boer 10, L.gebr. M. Bood 14. K Dol 19. K. v, Dompselaar 21. P. de Geus 12. J. M. Kamp 20, br. C. Keizer 17. C. Kooij 1, L.gebr. •lb. Kossen 22. J. Kosson 6. J. Lampers 8. D. Landman 9. A. Liefhebber 15. P. v, d. Oord 16. J. K. P. Pool 13, L.gebr. S. Smit 2. J. D. Snijder 18. J. v. Stipriaan 11, S, Vries 5. A. v. d. Welle 23, te klein. A. Zwakman 4. Gemeente Sc hagen. 35 Lotelingen. C, Berg 34. K. Blaauboer 4. W. v. d. Brink 2. W. Castricum 5, br. G. Eriks 16, P. Floor 29, br. W. B. den Hartog 9, L.-gebr. E, Honing 8. A. de Jong 14, in dienst. R. C. Kaan 11. D. Keuris 1. J. Kok 17, L.-gebr. J. Koopman 21, br. A. Koot 6, in dienst. C. Kuiper 7. P. Mantel 27. W. Merz 19, L.-gebr. P. C. Meurs 80. P. v. d. Oord 12. H. Post 24, L.-gebr. li. Prins 25, br. W. Prins 15. D. Ranke 32, L.-gebr. A. Schenk 3. A. Smit 20. B. A. Stam 28. J. Stam 35, br. Jb. Stammes 22, B. C. Stigter, 10. C. Struijf 26, br. M. C. Tuinman 83, L.-gebr. Jb. de Veer 13, br. A. Velleman 28, L.-gebr. P. Vries man 31. A. de Waard 18. is liet Aieuwo Modeblad dat bij ons is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat onge twijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Aldus is men in de gelegenheid op de hoogte te blijven van wat er in de Mode wereld voorvalt, wat afgeschaft of als verouderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. Niemand mag daarvan onkundig big ven. Het Nieuwe Modeblad, hetwelk tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene afleve ring van een boeienden roman, in boek formaat, kost slechts F»ets. per drie maanden (franco per post ets.) Men abonneere zich bij de uitgevers van dit blad. A dvertentièn. Wordt bij H GR1N, Oudesluis Gezichtkundige. Bij genoegzame deelname zal door ondergeteekende een cursus worden opgericht om voor den geringen prijs van één galden per maand Hiervoor ontvangen de leerlingen een uur les per week met vrij gebruik van instrument en muziekboeken Aanbevelend, Muziekonderwijzer, Loet E 67, Schagen. Ondergeteekende heeft voor een beperkt aantal schapen beschikbaar den pas uit Engeland ingevoerden van zuiver Lincoln ras Hekgeld met inbegrip van kost vijf gulden. Wieringerwaard, C. A W Al BOER. Te huur gevraagd: met circa 12 a 20 hectaren Bouw- en Weiland, in Noord-Holland, liefst zware grond Br. met opgaaf van prijs onder lett T, Bureau dezer Courant Winteraarilappelen. TE HOOP, xi A<!™: B3MT, Langereis, gem N. Niedorp —I-O-)- Leerlinffm geplaatst worden. W VERMEULEN te Kockengen, had twee varkens die door 't gebruik van één flesch Bloedmiddel van een hevige longaan doening werden genezen. Per flac. 65 Ct., 6 fl. 60 Ct. Verkrijgbaar bij den en bij D. 5£OrV, Kleine Sluis te ANNA PAULOWNA. SW Overal soliede wederverkoopers gevraagd. Verkrijgbaar bij Lei op cachet e» kurttruii. bestaat in een teeder vlekkeloos gezicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en verblindend mooie gelaats kleur, Dit alles verkrijgt men door van BERGMANN Co., Echt Fabrieksmerk „Stokpaardjes'. p- St. 50 ets. bg A. HOVENIEB, Coifienr, Schagen te Haringhuia®8' Agent van de N. V. „Cred'et bank" te Alkmaar, T&D belast zich met den in- en verkoop huizen, landerijen en effecten; n-bedrsI het bezorgen van kapitalen tot e'z op hypotheek, tegen borgstelling 'ver geving van geldswaardig papier 01 verzekeringpolisinB het beleggen van groote en klem sluit^vensverzekeringen, dadeHjk|n^l lijfrenten en verzekeringen tegen 8chade' ara AÖBÏ Te spreken Donderdags te ji In „Córès" en Zaterdags te „de VniMtnlrvnan" v»» vs" Ter voorkoming 1 misleiding deel ik dat de éénige Fabriek van sinds ruim 210 jaren geTe' Men wachte zioh voor e'1"3 Dft «tmr Rettujersof du/er» worden niei u C. BS KOtfltfö ïWjód eenige wettige erlge» Uitvinders- -

Schager Courant | 1906 | | pagina 14