Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. De uitkomsten zijn per H.A. berekend als volgt 0> O, Proefnemers Pap van poeder 450 L. per H.A. SU 7. Pap uit koper vitriool en kalk 450 L. per H.A. 2.4 7. Pap uit koper vitriool en kalk 900 L. per H.A. 1,2 7. Onbeeproeid Groote H.L. Kleine H.L. Groote H.L. Kleine H.L. Groote H.L. Kleine H.L. Groote H.L. Klein o H.L. 1. D. Kieft 356 27 390 31 333 44 211 31 2. P. Rol 483 116 489 117 449 117 440 115 Elk perceel had eene oppervlakte van 5 Are, zoodat de grootte van elk proefveld 20 Are bedroeg. In l>eide gevallen gaf de zelf bereide pap, waarvan 450 L. per H.A. werd aangewend, beter resultaten dan de pap uit poeder bereidbij Rol was evenwel het verschil zeer klein, terwijl het bij Kieft zeer beteekenend was. De dubbele hoeveelheid pap van halve sterkte gaf belangrijk minder resultaat. Het is te hopen, dat de proeven, die dit jaar worden herhaald, dezelfde uitkomst zullen geven, omdat het uitsproeien van de halve hoeveelheid pap eene beduidende besparing aan tijd en arbeidsloon geeft. Bij den heer D. Kieft was de meer-opbrengst aan groote aardappelen op de besproeide velden tegenover het niet be sproeide respectievelijk 145, 179 en 122 H.L., dus zeer groot, en bij den heer P. Rol, 43, 49 en 9 H.L. Proefvelden aangelegd ter beoordeeling van de waarde van de verschillende rassen eener zelfde variëteit en van de beteekenis van verwisseling van zaaizaad en pootgoed. 61. J. C. D ij k 8 e n, Houtrakpolder. Vrij zware kleigrond. Zeeuwsche blauwen uit verschillende boerderijen. Dit proefveld bestond uit 14 veldjes, elk groot 1 Are, die 2 aan 2 bepoot zijn metVeredelde Zeeuwsche blauwen uit Hoogwoud; idem uit Aartswoud; Zeeuwsche blauwen uit Anna-Paulowna, idem uit Andijk, idem uit den Houtrakpolder, Zeeuwsche bonten en Friesche Jammen. De aardappelen zijn zeer nauwkeurig geplant op 45 cM. in het vierkant volgens de „overzet"-methode. Dit geschiedde in het begin van April. De poters zijn gedurende den winter alle in zakken be waard. liet gewicht ervan variëerde van 25 tot 35 gram. Bij het poten hadden sommige heel korte spruiten. Gedurende den zomer kon men in de blauwen uit Andjjk afkomstig, veel „krulstoelen" ontdekken. De Jammen ver toonden een schraal gewas, niettegenstaande de zoogenaamde „vroege" jammen waren genomen, omdat de ouderwetsche jate in de IJpolders bijna geen beschot meer geven. Het onderscheid tusschen vroege en late jammen is o.a. te zien aan de zwaardere spruiten van eerstgenoemde. Alle veertien veldjes zijn driemaal besproeid met Bor- deausche pap tegen de aardappelziekte en wel op 23 Juni, 7 .Juli en 25 Augustus. Het rooien geschiedde op 14, 15 en 16 September. De opbrengsten waren per H.A. berekend, als volgt 1 11 2 tta 3 13 4 14 5 8 6 9 7 -10 Soort en herkomst groote(poters H.L. H.L. Blauwen uit Hoogwoud n n n Aartswoud n n AnnaPaulowna n n Andijk n n n Houtrakpolder n n n Zeeuwsche bonten n Friesche jammen Aardappelen Afzonderlijk 383 394 371 357 846 367 361 349 303 843 349 364 56 61 50 71 71 84 71 71 71 91 57 78 kriel H.L. 229 .67 251 60 78 67 90 64 93 70 84 64 70 67 71 101 88 Gemiddeld groote H.L, 388 j 364 j 351 j 350 71 poters H.L. 58 60 77 343 81 356 j 240 67 58 kriel H.L. 72 77 81 74 79 94 45 21 De 3 jaar lang veredelde blauwen, afkomstig van het proefveld van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier te Hoogwoud, hebben ge middeld 45 H.L. groote aardappelen per H.A. meer gegeven, dan de niet veredelde eigen soort uit den Houtrakpolderdie uit Aartswoud 21 H.L. De waarde van 1 H.L. groote was f2.50, zoodat met de veredelde poters een voordeel werd behaald van f 112.50 en f52.50 per H.A. De niet veredelde blauwen uit Andijk en Anna-Paulowna afkomstig, gaven slechts een geringe meer-opbrengst. Nog altijd zien vele aardappelverbouwers groot voordeel in de verwisseling van poters, afkomstig van zandgrond, tegen die van hun eigen teelt. De opbrengstoijfers van de blauwen uit Anna-Paulowna tegenover die uit den Houtrakpolder laten echter zien, dat deze omstandigheid hier van geringen invloed was. Ook de invoering van niet veredelde poters afkomstig van den kleigrond te Andjjk, gaf geen noemenswaardig resultaat. Het gebruik van veredolde poters gaf het beste resultaat. De Rijkslandbouwleeraar voor Noord-Holland, C. NOBEL. Meer opbrengst dan eigen soort. H.L. groote (Wordt vervolgd.) Verboden viscliwater. Twee waarschuwende bordjes, in eenzame majesteit prijkend in den kleinen vijver van het Coenenspark te Zutphen, verkondigden tot voor kort den argeloozen wandelaar, dat het daar „verboden vischwater" wasvan wege de karpers natuurlijk. Maar ieder wandelaar, die ze daar zag staan, vroeg zich af, waar dan toch die visch wel zou zijn, die men niet vangen mag. Want de heele vijver is één zandvlakte, op sommige plaatsen zoo droog, als de bodem van een vijver zonder zijn roeping te mis kennen kan wezen, op andere plaatsen een door den regen gedrenkten zandweg gelijk. Op sommige tijden kan men jongens met opgestroopte broekspijpen op bloote voeten door de lage bemodderde plaatsen zien rond- waden, tot halfweg de knie wegzakkende inhet verboden vischwater, Nu en dan grijpt er een naar een zwart klontje mod der dat zich beweegt, pakt het, en brengt het in triumf naar den oever. Die sparte lende zwarte modderklompjes zyn toekom- komstige Gallicische karpers. Maar wreed onttrokken aan hun bestemming en aan het laatste overblijfsel van hun natuurlijk element wat wordt er van hen? Meege nomen naar huis in een warme jongenshand of dito broekzak blijkt de patiënt in den regel aan de deur van zijn toekomstig ver blijf reeds overleden te zijn. Sedert een paar dagen heeft de jeugd, die soms zoo ondeugend-geestig kan zijn, een aardige grap met die bordjes uitgehaald. Ze zijn van hun plaats gehaald, en op nieuw geplaatst, maaromgekeerd, d. w. z., met het opschrift naar den vij ver. „Verboden vischwater", was voor de wan delaars in het park een overbodigheid, ieder begreep wel, dat daar nu niets te visschen viel. De waarschuwing is nu bestemd voor de enkele nog overgebleven viscbjes in den modder „Verboden vischwater" verboden I plaats voor visschen. (Zutph. Ct.) Een andere lezing. Uit Alkmaar meldt men: Het aan de Telegraaf ontleende, in het Eerste Blad C der N. R. Ct. van 2 dezer opgenomen bericht, omtrent het vinden van een man in de bosschen van Heiloo, behoeft, naar wy uit betrouwbare bron vernemen, ter wille der waarheid eenige aanvulling. De man, P. M., die, zooals terecht is ver meld, woonde te Beverwijk, werd Maandag morgen, van de kou verstijfd, gevonden in de bosschen van Heiloo, waar hij blijkbaar den nacht in regen en wind heeft gelegen, een gevolg van dronkenschap. Immers een flesch, inhoudende sterkedrank, werd by hem gevonden. De burgemeester van Heiloo heeft zich dadelijk het lot van dien man aangetrokken, door hem met een handwagen te doen halen en hem op te nemen in het arrestantenlokaal, waar een warm stroo- leger met wollen dekens hem wachtte. Hij werd tevens voorzien van de noodige voeding en warme koffie. Hij is daar gebleven tot 's middags 3 uur, toen hij aardig was opge knapt en opgaf te wonen te Beverwijk, eene verklaring, die door zyn te Heiloo wonende vader werd bevestigd. De vader, die van z(jn zoon reeds te veel leed had ondervonden, kon zich het lot zijner niet verder aantrek ken. De burgemeester liet den man daarom per as vervoeren naar zijne woonplaats, waar hy door den hem geleidenden veld wachter aan den burgemeester aldaar werd overgegeven, die hem eveneens in het arres tantenlokaal liet opnemen. Nadat de burge meester aldaar aan de opgegeven woning had doen onderzoeken, of de man daar nog woonde en het hem daarbij bleek, dat sedert een veertien dagen zijne meubelen waren verkocht en zijne woning door hem was ontruimd, liet hij nog denzelfden avond tegen negen uur den man door twee agenten van politie terugvoeren. Dat de burgemeester van Heiloo den man, die, zooals gemeld is, te Beverwijk woonde, niet terug wenschte te nemen, was vooral, omdat de geneeskundige te Heiloo toevallig afwezig was tot den volgenden dag, 's na middags één uur, zoodat hem geen genees kundige hulp kon worden verschaft, hetgeen te Beverwijk wel kon geschieden, omdat vóór zyn terugvoering naar Heiloo, de bur gemeester van Beverwijk den man genees kundig had laten onderzoeken, volgens ver klaring van de agenten, met het transport belast. Ondanks deze wetenschap hebben de beide agenten, voldoende aan den hun gegeven last, den man in de gang van het raadhuis neer gelegd tegen den wil van den burgemeester van Heiloo en zijn daarop vertrokken. De burgemeester van Heiloo heeft toen onmiddellijk den man opnieuw doen opnemen en verzorgen, hem een warm nachtleger verschaft en warme voeding. Den volgenden morgen is de man overleden. Alkmaar, 8 November 1906. De gemeenteraad kwam gistermiddag bijeen onder presidium van den Burgemeester. Twee laien waren absent (er is één vacature), zoodat 14 leden tegenwoordig waren. Het allereerst werd besloten tot onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer Mr. B. van der Feen de Lille. Het onderzoek leverde geene bezwaren op, zoodat tot toelating besloten werd. Daarna werd tot marktmeester op de wekelyksche veemarkten bij herstemming met 7 van de 13 stemmen benoemd T. Knegt alhier. Bij eerste stemming kreeg de benoemde 6 stemmen, evenals S. H. van Drunen, die no. 1 der aanbeveling was. Een door den notaris J. Willems te Haarlem ingezonden bouwplan voor terreinen tusschen Nieuwpoortslaan en Zandersloot zal niet worden goedgekeurd, zoolang niet het uitbreidingsplan der gemeente zal vastgesteld zijn, welke vaststelling binnen niet te langen tijd kan worden tegemoet gezien. De veror deningen op het bruggeld, Koninklijk goed gekeurd tot 1 Januari a.s., werden overan- derd opnieuw vastgesteld. Het onlangs voor f 12000 aangekochte perceel Langestraat, hoek Krebbesteeg, zal in verband met de by den verkoop bedongen voorwaarde, onderhands verhuurd worden aan de tegenwoordige be woonster Mevr. de Wed. Cohen Stuart, voor f600 per jaar. Het voorstel om een ander, mede onlangs voor f 6500 aangekocht perceel, zijnde het café Hopman, onderhands aan den bewoner voor f5 per weekte verhuren, werd omdat men de kroeg, waarin nog al eens ongeregeldheden voorkomen, daar niet wil behouden - met 7 tegen 6 stemmen ver worpen. Zonder beraadslaging werd van de hand gewezen een adres van de afd. Alkmaar van den Alg. Nederl. Typografenbond, waarin andermaal de wenschelijkheid betoogd werd van het verschaffen van betere arbeidsvoor waarden voor de typografen, die het ge meentewerk zullen moeten uitvoeren. Goedgekeurd werden de rekeningen van het stads-ziekenhuis en de stads-apotheek, over 1905 en de begrootingen van de stads apotheek met eene toelage uit de gemeente kas van f4656, van het Burgerlijk Armbestuur met een gemeentelijke subsidie van f 16000, van het Burgerweeshuis en vaa de gasfabriek voor 1907. By de begrooting van het Burgerweeshuis, waarin thans verpleegd worden 20 weezen en 5 suppoosten, zal aan het bestuur in beraad gegeven worden, met het oog op de hooge kosten voor 1907 begroot op f12440 het denkbeeld van gezinsverpleging te willen overwegen. By de vaststelling der begroo ting voor de gasfabriek werd de vergoeding, aan de gemeente uit te keeren voor het hebben van buizen in gemeentegrond, ver hoogd tot fl per strekkenden meter, zoodat die vergoeding over 1907 zal bedragen f32000. De gasprys voor licht- en kookgas werd bepaald op 6 cent per kub.M. De geheele begrooting bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 199.359. De begrooting van het Stadsziekenhuis zal ter wijziging teruggezonden worden. De jaarwedden van den geneeskundige en den heelkundige waren naar 's Raads oordeel te hoog uitgetrokken. Tot nu toe voor elk f300 bedragende, waren zy thans geraamd op f 500 en f 1000. De Raad achtte f 400 en f600 voldoende. Wordt de begrooting dus gewijzigd opnieuw ingediend, dan zal de subsidie f 13372 bedragen. Tegen de ver hooging der jaarwedde van de directrice met f 200 bestond geen bezwaar. Aan de orde werd thans gesteld de gemeentebegrooting. Na langdurige discussie werden de daarop gebrachte verhoogingen der jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris elk met f500, de Wethouders elk met f250 en den Aintvanger met f400 teruggenomen, om aan het einde des jaars, overeenkomstig 's Raads wensch, met een afzonderlijk voorstel te komen, rustende op het beginsel van perio dieke verhoogingen. De jaarwedde van den commies ter Secretarie Yan Dyk zal met f100 worden verhoogd. Yoor de secretarie zal een tweede schrijfmachine aangeschaft worden, terwijl in de raadszaal nieuwe stoe len komen. De commissie voor den ligger der wegen zal uitgenoodigd worden eindelijk haar rap port, waarop reeds vier jaar gewacht wordt, in te zenden, om tot vaststelling van dien ligger te kunnen komen. Over de verhooging der jaarwedde van den opzichter over de plantsoenen met f50 staakten de stemmen. De opzichter der gem.werken P. Tromp zag zijne jaarwedde met f50 verhoogd, terwijl met 7 tegen 6 stemmen afgewezen werd de verhooging met f100 van den boekhouder- teekenaar op de stadswerf. Het eigen beheer van onderhoudswerken, waarmede 3 jaren een proef genomen is, zal bestendigd worden. Slechts twee leden stemden tegen. De volgende week voortzetting. Er in geloopen. Dat men niet slechts bij de minder ont wikkelden op lichtgeloovigheid rekent en er voordeel uit denkt te trekken, mag blijken uit het volgende: Bij het hoofd eener dorps school nabij Amsterdam schelt een venter aan. De vrouw, nog jeugdig van uiterlijk, doet zelf open. „Iets noodig," is de bescheiden vraag van den uiterlijk eenvoudigen, eenigszins bedees- den man. Als hy niets aan den man kan brengen, zegt hij: „Ik kan ook de kaart leggen; of u iets heeft gehad in de familie, of u geluk zult hebben." „Zoo!" krijgt hij een beetje toeschietelijk, glimlachend te hooren. „Ja, en of u kinderen zult krijgen en hoeveel!" „En krijg ik dan ook kinderen, misschien?" „Ja, u heeft er nóg geen, maar eerst krygt u een jongen, dan een meisje..." „Kom, geef me dan maar een pakje veilig heidsspelden voor mijn beide meisjes, die in school zyn." De man kleurt, geeft het gevraagde, ont vangt de centen en gaat, wel wat verlegen, verder, zeker in de hoop, elders meer succes te zullen hebben. >linisteriëele plannen. De Haagsche correspondent van „De Tijd' schrijft „Algemeen heerscht hier in politieke krin gen nieuwsgierigheid naar wat op de jongste buitengewone vergadering der ministers is behandeld. Doorgaans welingelichten verzekeren dat zy is gewijd geweest aan de vaststelling der houding van het Kabinet by de a.s. be- grootings-debatten. Bepaald zou dan zijn, dat, onmiddellijk na de algemeene beschouwingen, Financiën aan de beurt zou komen. Vallen de belastingplannen, dan gaat het heele Kabinet heen. Keurt men echter het finan cieel beleid van het ministerie goed, dan zal het zich als geheel onverschillig houden, als by Oorlog of Marine de betrokken bewinds lieden tuimelen. Algemeen wordt geloofd, dat de ministers aan het behoud van hun zetels geen groote waarde hechten." „Men zal echter wèl doen," aldus „De Tyd", „deze berichten onder de noodig reserve te aanvaarden, zeggen wy met onzen corres pondent." Dat is jammer voor de ilieuscheu. Het bericht van 't „Nieuwsblad" over een fortuintje, aan zes broeders te Amsterdam ten deel gevallen, is op Oostenburg en Wit- tenburg, waar zy wonen, lang niet vriendelijk ontvangen. Minstens genomen is dat bericht voorbarig en zeker is het legaat niet bestemd voor de zes broers, aldus verklaarde een hunner ons. Ja, zy hadden wel een familielid in Ame rika, maar die was gewoon „werkman". En dat er een groote erfenis was losgekomen, dat was wel waar, dat had de Amerikaan- sche consul hier ter stede zelf verklaard. Doch er zyn zóóveel Van Nes-sen, dat nog niet uitgemaakt kon worden voor wie de erfenis nu eigenlijk is. Voor ons zeker niet, zeide onze zegsman; wy hebben geen Dirk Balthazar zoo heette de erflater in de familie. Tel. Het mag uiet. Men schryft uit Den Helder aan Het Volk De Matrozenbond had den burgemeester van Den Helder vergunning gevraagd om, ter gelegenheid van de feestelijke viering van zijn 10-jarig bestaan in Januari a.s., een op tocht met muziek en fakkellicht te mogen houden. Wat echter hier nog nooit één corporatie ia geweigerd, werd nu aan dezen bond zonder opgave van maar een enkele reden niet toegestaan. Een adres aan den Commissaris der Koningin had natuurlijk evenmin resultaat. Oude liefde. Te Delft trad een paartje in het huwelijk, waarvan de bruid 80 jaren telt, terwijl de man 51 jaar oud is. Beiden doen dezen stap voor de derde maal. Eeu diefachtige vogel. Uit een dienstbodenkamer te Oosthuizen werd geld vermist, en platen waren van den wand. Spoedig bleek de dader ge vonden een tamme kraai, die door het open venster hinnen was gekomen. Tegen de vreemdelingen. De Engel sche pers vermeldt een paar ge- vallen, die weer aantoonen hoe barbaarsch de gebruiken van onze beschaafde mogend heden zyn tegenover vreemdelingen. Daar is 't geval van Heinrich Wilke, een oud man, Duitscher van geboorte, van beroep bankwerker; naar 't schijnt iemand van eenige ontwikkeling en schrander; hy be weert een vernuftig mechanisme uitgevonden te hebben. Hy heeft zyn leven afwisselend doorgebracht in Duitschland, Engeland en de Vereenigde Staten. Hier kreeg hy een beroerte en werd verlamd. Toen hy uit het gasthuis ontslagen was, werd hy als armlastig vreemdeling het land uitgezet. De stoombootmaatschappij zette hem té Liverpool aan wal, en daar werd, op grond van de vreemdelingenwet, beslist, dat hy het land verlaten moest en naar zyn geboorteland teruggebracht zou worden. Te Hamburg kon hy zyn papieren niet toonen waaruit moest blijken dat hy Duitsch onder daan was, en men zond hem weer terug naar Engeland. Te Grimsby, waar hy aan land gedragen moest worden, weigerden de ambtenaren hem wegens zyn gezondheid toe te laten. De minister van binnen- landsche zaken moest nu beslissen. „Men kan van hem verwachten", zegt de Tribune, „dat hy een menschelyke beslissing zal nemen, maar geen late barmhartigheid kan die ongastvrijheid en vervolging uit- wisschen. Weken lang is deze ongelukkige man in zyn ellende heen en weer gesjouwd, van het eene beschaafde land naar het andere, gely'k de ongedoopte kinderen in de bygeloovige middeleeuwen, voor wie zelfs de poorten, der hel gesloten waren. In een voudiger tyden van weleer, toen gastvrijheid een deugd was, zou men zich over zoo'n geval geschaamd hebben. Bedoelnen zouden den man opgenomen hebben, omdat hy ziek en vreemdeling was. Het is alleen jn de drie landen, die het luidst pochen op hun vergevorderde beschaving en hun Protes- tantsch Christendom, dat de wet de ver volging van den zwakken vreemdeling tot een stelsel heeft verheven." Het tweede geval waarvan de Tribune vertelt, is niet zoo tragisch, maar legt toch ook het hatelijke karakter van de wet bloot Een Duitsch dokter in de filosofie, die sedert jaren voor genoegen en studie in Engeland pleegt te komen, werd te Newhaven de toegang geweigerd, omdat hy zich niet aan een geneeskundig onderzoek verkoos te on derwerpen. Het ergerlijke van dè zaak is, dat hy er zich aan onderwerpen moest, omdat zijn spoorkaartje van Parys naar Londen 3e klas was (op de boot had hy 2e klas gereisd). Had hy een paar gulden meer betaald en 2e klas gereisd, dan was geen medisch onderzoek noodig geweest. Hy keerde „de slavenmarkt van deze gastvrye Engel- sche haven" den rug toe en ging met een 2e klas kaartje naar Parijs terug. Zoo is 't zegt de Tribune, allerlei ongewenschte ele- menton kunnen ongehinderd binnenkomen, als zy maar 2e of le klas reizen, maar den armen en fatsoenlijken vreemdeling valt men hard. Het derde geval is van een Russischen Jodenknaap, oud 17 jaar. Uit vrees niet toegelaten te worden, toen hy eenigen tijd geleden in Engeland aankwam, vertelde hij, dat hy om politieke redenen uit Rusland gevlucht was. Hy had te Warschau een bom naar de politie geworpen en een paar man gedood. In Manchester kreeg hij werk, vanwaar hy nu door de politie voor den politierechter te Londen is gebracht. De Russische regeering had zyn uitlevering wegens moord gevraagd, Uit bet verhoor van den tengeren, zieke, lyken jongen, die haast niet op zijn beenen kon staan van de ontroering hy wou al maar weten, of ze hem naar Rusland terug zouden zenden bleek vry duidelijk, dat de jongen 't verhaal werkelijk maar verzon nen had, maar voorloopig blijft hij, tot de zaak verder onderzocht is, in hechtenis. Mocht hij toch aan den bommenaanslag schuldig zyn, dan is uitlevering niet waar schijnlijk, want de landverhuizers-ambtenaar heeft hem op zijn verhaal, of bekentenis dan, als politieken vluchteling toegelaten. Wat toen als politiek misdrijf gold, kan nu moeilijk als gewoon misdrijf gelden. Maar blijkt het verhaal een verzinsel, dan is 't heel goed mogelijk, dat de jongen geen reden om toegelaten te worden hebbende als arme vreemdeling naar Rusland terug moet. Gelukkig voor .hem, dat een liberale re geering aan het bewind is. Toen zijn zaak in het Lagerhuis ter sprake kwam, zeide een unionist tot den minister van binnen- landsche zakenIk hoop, dat u hem terug zal zenden. En 's mans partijgenooten juich ten hem toe. In ons ochtendblad deelden wij, zegt ae N. Rott., het geval mede van den Engel- scljpn werkman, die zijn zestienjarige doch ter naar New-York was nagereisd om haai uit slechte handen te redden, maar zonden werd, omdat hy aan een hartkwa» bleek te lijden, en kort te voren nanwn wy een bericht op, hoe er aan onze 009 grens gehandeld wordt met landverbuiz«p>> die niet 't noodige geld of de noodige pap ren hebben. We leven in een lieven tyu. Een romantisch verhaal komt uit Si Petersburg. De jonge en natuuriy schoone dochter van graaf K., die een boog post aan 't hof bekleedt, vertelde om»g aan haar ouders, dat zij in een kioo wilde gaan. Alle pogingen der üud0L:„r,,n i haar van dit plan terug te brengen, vruchteloos en zoo berustten zij er in. vóór zij den sluier aannam, zei het m nog afscheid te willen gaan nemen van paar nichtjes in het gouvernement ur ouders vonden dit beet, iu stilte hop«w hun dochter onderweg zioh nog een bedenken over haar somber plan. Zoo ging ze op reis naar Orel, uoll, dikke 300 K.M. verder nog is d*n De oudelui brachten haar weg tot o. en wachtten toen op het bericht va houden aankomst der jonge wat er kwam, geen brief. De vader feerde tenslotte naar de nichtjes, ai verbazing antwoordden, dat zy wisten. Verslagenheid te Petersburg Na eenigen tyd kwam echter «ei u: Brussel. In dien brief sehreef deat* zy het best maakte en juist g®^ róvolü' met een jong student, die wege Ö^1 tionnair gedoe uit Rusland ha aan vluchten, nadat kort te voren zyi Jpe- aanzoek hooghartig door graal^en»* wezen. De ongehoorzame, doch ona dochter gaf nu haar ouders in ^ooj1' om maar in het geval te &eru^j.jijfc gevo'? zoon te erkennen, als onverraya der

Schager Courant | 1906 | | pagina 14