Firma Govers De Jong. Ch. H. Th. Schmalz, HEEM- BB JONGEHEEM DEMI-SAISONS, stroo Gein R DE MOEL, MAGAZIJN Landbouwhuis, Alkmaar, Zaadmarkt 79. i Laagzijdc B 06, Schagen, lerkelders, Regenbakken, Kelders, Goten, Bruggen Naamlooze Vennootschap Beton fabriek DE MOOI' Advertentiën. Hocgzijde E7, SCHAGEN van uitfluitend eigengemaakte Sc hagen. R. DE MOEL. Hana- en Paarde-dorschmachines, Ros molens, Wanmolens, Bascules, Maten en Gewichten, Dorschvlegels en -stokken en al wat tot den Graanbouw behoort. Verder: Mayfarth-, Sack's en Eckert's Ploegen, Veevoederketels, enz. Waschmachines vanaf 9 gulden. Vaste, doch lage prijzen. Vertegenwoordiger J. WONDER Pz. S II 0 3 Bi a bericht met deze de ontvangst der nieuwste Stoffen voor Ch. H. Th. Schmalz. eii alle voorwerpen, welke uit Beton kunnen worden vervaardigd, de Geen breuk meer! te Nieuwe Niedorp» Het weer in liet buitenland. Dit verschillende streken komen berichten over stormen. In een aantal visschersplaatsjes bij Toulon werd door de woedende golven groote schade aangericht. Uit Brest wordt bericht, dat de Russische vlootdivisie onder schout-bij-nacht Boström, die Vrijdag aldaar verwacht werd, de haven niet heeft kunnen binnenloopen. Ook in de Finsche Golf heerschte een hevige storm uit het Noord-Oosten. De zee spiegel daalde IJ M. onder het gewone peil. De stoombootverbinding met Petersburg en Oraniënbaum aan de Noordkust van de Finsche Golf is gestremd, Kroonstadt van het verkeer afgesneden. Volgens een telegram uit Halifax in Nieuw- Schotland heeft de Noorsche bark „Adeona", een schip van 655 ton, bij een storm, die de kusten van Nieuw-Schotland teisterde, schip breuk geleden. De opvarenden trachtten zich te redden in een boot, deze sloeg echter om en zonk. In het Fassadal in Tirol heerscht groote watersnood. In één gemeente heeft de Fersina drie boerenwoningen met vee en al wegge slagen. Ongeveer 300 menschen zijn van alle verkeer afgesloten. De Grodnerstrasseisdoor zware regens en pas gesmolten sneeuw zwaar beschadigd en onbegaanbaar. DeUberetscher on de Valsugana-spoorweg moesten het ver keer staken, daar de lijnen door aanslibbing onbruikbaar zijn geworden. De Ticino is zoo hoog, dat de treinen naar Locarno niet meer kunnen loopen. Het post verkeer tusschen Bellinzona en Locarno wordt onderhouden door postwagens. Het Lago Maggiore is twee meter gewas sen. De Var is buiten hare oevers getreden en heeft den weg naar het Zuiden onder water gezet en de brug tusschen Puget en Théniers weggespoeld. Het verkeer wordt door booten onderhouden. JDoopen met echt Jonlnanwater. De Amerikanen zijn vindingrijke lieden; en zoodra het er op aan komt, geld te ver dienen, staan zij voor niets en is niets hun heilig. Zoo kan het dan ook geen verbazing wekken dat zich een Amerikaansch syndicaat heeft gevormd om het water van den Jordaan te exploiteeren. Het gevolgde systeem is zoo eenvoudig mogelijk; het water wordt uit de rivier in reservoirs gemalen; deze gaan per scheepsgelegenheid naar de V. Staten, waar het Jordaanwater wordt gebotteld. De onder nemers van dezen zonderlingen handel reke nen er vast op, dat in Amerika veel vraag zal komen naar echt, gegarandeerd en ge patenteerd Jordaanwater, om te worden ge bruikt bij doopplechtigheden. Maar by' plannen alleen is het niet gebleven Vrijdag j.1. is de eerste bezending 30.000 K.G. uit Jerusalem verzonden, om te Jaffa naar de Vereenigde Staten te worden ver scheept. Dreigende werkzaamheden van vulkanen. Er is een stuk van den krater van den Vesuvius met donderend geraas omlaag ge stort. Tegelijkertijd had er een aardschok plaats, die drie seconden aanhield. Rondom den krater wordt alles bedekt met 'ndik grijs kleed door den steeds neer vallenden aschregen. De bevolking verkeert in ernstige ongerustheid. Ook elders werkt 'tweer dreigend onder den grond. De piek van Ailebra, op ongeer 65 K.M. westelijk van Trinidad gelegen, is, na een tijdperk van betrekkelijke rust, in hevige werking. Geweldige lavastroomen golven over don kraterrand, en reusachtige vlammen stijgen uit den mond van den krater op. De bevolking van de dorpen in den omtrek is radeloos. Een inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van den Nederlandschen gezant- schapsraad te Berlijn, W. L. F. C. ridder van Rappard, die op reis was, vermoedelijk door twee dieven inbraak gepleegd. De daders die nog niet zy'n opgespoord, hebben een groot aantal zilveren voorwerpen ter waarde van eenige duizenden mark mee genomen. Do heer en mevrouw Van Rappard ver toefden tydelyk te Rhenen, maar zijn direct naar Berlijn teruggekeerd. De inbrekers zy'n binnengekomen door middel van een looper, waarmede zij de algemeene toegangsdeur van het huis openden. De bedienden van den gezantschapsraad meenden, dat de andere deur, die toegang geeft tot de woning van ridder van Rappard, voldoende verzekerd was door een ketting, en verder, doordat zij den sleutel aan den binnenkant in het slot hadden laten zitten. Deze veiligheidsmaatregelen zijn intusschen volkomen onvoldoende geblexen, te meer daar al de bedienden in de achtervertrekken van de woning sliepen. In het huis gekomen zonder dat de portier ontwaakt was, staken de inbrekers een soort van schroevendraaier in het sleutelgat en den hollen sleutel en ontsloten zoo met dezen sleutel zelf de deur. Den ketting lieten zjj aan stukken springen, zonder dat iemand wat hoorde. Op de gang waren armpjes met kaarsen die hun by het werk in de oetkamer, het salon enz. goede diensten bewezen. De inbrekers openden alle kasten en stalen al het tafelzilver ter waarde van ettelijke duizenden mark, kan delaars, tafelstukken, vaatwerk,, messen, vorken enz. Met hnn buit verlieten zij het huis langs denzelfden weg die zy gekomen waren. Uit het Eldorado Husland. De Odessasche correspondent van de Standard beschrijft de uiterst brutale wyze, waarop een vriend van hem, een koopman, is uitgeschud nabij Nikolajef. „Men moet al dankbaar zjjn voor kleine weldaden in deze gevaarlijke tijden 1" zei de man, toen hij zjjn verhaal begon. Hy wilde terug naar Odessa met de boot, die eiken nacht om 12 uur van Nikolajef vertrekt. Van de stad naar de haven is zoowat 3 K.M. langs een 's avonds zeer eenzamen weg, die aan gewapende straatroovers een goede kans biedt om hun slag te slaan. De koopman was gezeten in een Victoria met twee paar den van een vriend, toen plotseling bij een spoorwegviaduct een gewapende schelm te voorschijn sprong en de teugels greep, terwijl twee anderen op den inzittende en den koetsier hun revolvers richtten. De koopman, gedachtig aan talrijke gevallen, waar de revolver by zulke overrompelingen ook werkelijk gebruikt werd, stak onmid dellijk op het eerste bevel de handen op. Toen werd hem zijn gouden horloge met ketting afgenomen, benevens een dasspeld, twee ringen en ruim f 2000 aan bankpapier. Toen kwam de „kleine weldaad". De aan voerder van het drietal vroeg: „Heb je een kaartje naar Odessa?" Het antwoord luidde ontkennend, waarop de schelm eenig zilver geld uit zy'n zak haalde en dit zijn slacht offer aanbood met de woorden„Hier zijn twee roebels voor een kaartje tweede klasse naar Odessa en vijftig kopeken om je rijtuig morgenvroeg van de boot naar je huis te betalen. Het is goed voor je om de mindere gerieflijkheden van een tweede klasse-reis ook eens te leeren kennen, want jij en je soort zullen gauw derde klasse reizen, zooals je naasten van ons slag." Toen verdwenen de drie schurken in de struiken. Treinroof. Zaterdagmiddag is op het station Blanke- nese by' Hamburg in een coupé een tandarts gevonden in erbarmelyken toestand. Uy stierf kort daarop aan zijn wonden, doch kon nog mededeelen, dat hy door een 21-jarigen onverlaat was aangevallen en beroofd. De moordenaar was in het volgend station kalm uit den trein gestapt. Er worden nog de volgende bijzonderheden gemeld De misdadiger moet het gruwelstuk op den kleinen afstand tusschen de stations Gross-Flottbek en Klein-Flottbek bedreven hebben en heeft er maar 3 tot 4 minuten tyd voor gehad. Toen een conducteur in Blankenese het portier opende, vond hy Claussen met verbrijzelde hersenpan, nog zwakke teekenen van leven gevende, in een hoek van den coupé liggen. De kussens waren van boven tot onder met bloed bespat. Kort voor het slachtoffer den geest gaf, kwam hy nog eenige oogenblikken tot bewustzijn en kon hij mededeelen dat even voor Gross- Flottbek een goedgekleed jong man in het begin van de twintig in zijn coupé gekomen, dadelijk op hem aangevallen was en hem een doodelyken slag toegebracht had. Dat de daad werkelijk op den zeer korten afstand moet volvoerd zjjn, bevestigde een andere conducteur, die te Bahrenfeld, het station voor Gross-Flottbek, het portier van den coupé had geopend en niets verdachts had waarge nomen. De zakken van het beklagenswaardige slachtoffer waren leeggehaald en zijn kleeren verscheurd. Een ring, het gouden horloge en de beurs van den tandarts waren ver dwenen. Het is nog niet bewezen, dat de dader het juist op den persoon van Claussen gemunt had, wel echter is het zeer waar schijnlijk, dat hy in elk geval een alleenzittend reiziger heeft willen overrompelen. Men heeft uitgemaakt dat de moordenaar te Altona een kaartje tweede klas naar Gross-Flottbek genomen had, dus oorspronkelijk het plan moet gehad hebben zy'n misdaad voor dat station te volvoeren en te Gross-Flottbek uit te stappen. Door de eene of andere om standigheid kreeg de booswicht pas na Gross- Flottbek de gelegenheid voor de uitvoering van zyn plan. Toen de trein daarna op het volgende station (Klein-Flottbek) binnenliep, sprong de moordenaar nog voor de trein stilhield, op het perron, sloeg het portier achter zich dicht en trachtte met zy'n kaar tje door den uitgang te komen. Hy ondervond toen echter een vertraging bij zyn vlucht die licht noodlottig voor hem had kunnen worden. Hij moest voor den tusschen Gross- en Klein-Flottbek afgel egden afstand bijbetalen. Daar de ambtenaar, by wien hij zich daartoe had te vervoegen, in den regel de reizigers niet dadelijk kan hel pen, had het licht kunnen gebeuren, dat de misdaad op de slechts drie minuten verder gelegen halte Hochkamp ontdekt en van daar langs de geheele lijn telegrafisch ge waarschuwd was. Maar nu gebeurde het, dat men den coupé, waarin de ongelukkige tandarts lag, pas op het eindstation Blan kenese opende en er 10 minuten waren ver- loopen, toen het eerste telegrafische bericht aankwam. De beambte bij den uitgang had debloed- spetten op de kleeren van den moordenaar wel gezien. Maar toen hy naar de oorzaak ervan vroeg, antwoordde de schelm, dat hij een neusbloeding gehad had. Na dit ant woord dacht de beambte aan niets kwaads. De moordenaar nam daarna de wijk in den omtrek Klein-Flottbek, waar men gisteren zjjn spoor nog niet had ondekt. Op den buurtspoorweg naar Blankenese is het den heelen dag druk. Tal van menschen van villa's buiten de stad of uit de voorsteden plegen er geregeld gebruik van te maken. De moordenaar heeft dus een niet-alledaag- sche vermetelheid getoond. Claussen laat een weduwe met drie jonge kinderen achter en behoorde tot de bekendste tandartsen van Hamburg en Altona. De moordenaar is gepakt, het is de 18-ja» rige tuinman Thomas Rücker uit Altona. Bedrog bij levensverzekering. Te Marseille is een phenomenale oplichterij ontdekt, waardoor ook twee Nederlandsche maatschappijen getroffen zijn geworden. Een tuberculeuzen slager was het gelukt, den slechten staat van zy'n gezondheid te ver bergen voor niet minder dan 34 maatschap pijen; hij had zich verzekerd voor 1.800.000 frs. i Op 18 October 1.1. verrichtte dr. Dufourde gerechtelijke lijkschouwing aan het overlijden van een slager, zekeren Millé, die den vorigen dag bijna plotseling overleden was, en die aan derden de kleinigheid naliet van 1.800.000 fres. in den vorm van een levensverzekering, welke ternauwernood vier maanden geleden gesloten was. De premie voor dezen belangrijken post i was slechts éénmaal betaald en de 34 be- trokken maatschappijen hadden terstond te j kennen gegeven, dat zij weigerden te betalen, De onderzoekende geneesheeren hadden immers bij Millé geen ziekte gevonden en I dus moest verondersteld worden, dat hij 1 vergiftigd was. Bij de lijkschouwing bleek evenwel, dat de man aan tuberculose en dus langs geheel natuurlijken weg was overleden. Bovendien heeft het parket een brief in handen van den overledene, waarbij deze, den dag vóór zijn dood, zy'n spijt uitdrukt, dat hy zich geleend had voor een bedriegerij, waarbij hy als volkomen gezond werd voor gesteld, terwijl hy inderdaad zyn einde voelde naderen. De dood zou, zegt men, verhaast zijn door de schuld der bevoor deelden, die den verzekerde hadden aange spoord tot een losbandigheid, die den dood moest verhaasten. Van hun kant houden de begunstigden vol, dat zy een rechtmatige operatie hebben ondernomen en dat de maatschappijen zich dan maar beter moeten verdedigen dooreen zorgvuldiger onderzoek van den verzekerde. De maatschappijen zullen nu wegens oplich ting vervolgen een bankier en een vroegere vriendin van den slager, onder wie het verze kerde bedrag verdeeld had moeten worden. De rechter, die deze zaak in handen heeft, heeft huiszoekingen bevolen. Tot de betrok ken maatschappijen behooren de New-York (100.000 frs.), Urbaine (128.000 frs.), France (115.000 frs.), Kosmos (75.000 frs.,) Algemeene (50.000 frs.), Conservateur (68.000 frs.), Con solidated (325.000 frs.), Nord (25.000 frs.), Aigle (50.000 frs.) („Verz. b.") Dat kan hfj doen. De millionnair Markaurdt, in Oklahama, die ryke landgoederen in Duitschland erfde, heeft in Texas 32.000 hectaren grond ver worven en wil daar honderden arme Duit- schers als kolonisten vestigen. Hy wil aan die kolonisten ieder 8 hectaren gronds schenken en 3 millioen dollars aan de onderneming geven. Een origineele. Pastoor de Bois-Robert, een van de stich ters van de Académie Fancaise, was een origineel man. Zekeren dag stelde hy, op een wandeling, zyn neef voor aan den alvermogonden kar dinaal De Richelieueen paar minuten daarna wierp hy den jongen man onverhoeds in een der groote vjjvers. „Zyt ge krankzinnig!" riep de kardinaal uit. „Volstrekt niet", was het gemoedelijk ant woord „want zonder dit incident zou uwe Eminentie my'n neef terstond weer zyn ver geten." Dal doen z'n vrinden. Een Brusselsch geneesheer is wanhopig, i heeft eene klacht ingediend om niet zinne-1 loos gemaakt te worden. Men beelde zich in dat de man vervolgd wordt door,onbekenden en wel op eene wyze, die een mensch waarly'k wanhopig zou maken. Hy ontvangt onop- houdelyk naamlooze brieven en postkaarten, j men telefoneert hem aanhoudend allerlei j dwaasheden, men zendt hem nu en dan een verhuiswagen of laat by' de pompiers weten dat zyne woning in brand staat, zoodat de i spuiten heel de buurt overhoop komen zet ten. Hjj hoopt nu door eene klacht by de politie een einde aan die vervolging te stel len. (H. v. Antw.) Van Parijs naar Londen per luchtschip. Je mag zeggen wat je wil van de „Matin", het Parysche blad, maar geef toe, dat ze de gemoederen warm houdt, dat ze steeds weer iets nieuws uitvindt om de algemeene be langstelling te blyven wekken. Van Pary's naar Londen per luchtschip 1 De „Matin" organiseert voor 1908 een wedstrijd van bestuurbare luchtballons 1 Een kwart millioen aan prjjzen 11 Dat schreeuwt ze heden „Frankrijk is de koningin der duikscheep- vaart en der automobiel-industrie het moet ook de vorstin van de luchtscheep vaart worden en de beheerscheresse van het luchtruim. Doch daarom hebben de uitvinders, de schippers, die het genie reeds bezitten, tyd noodig en geld. Daarom geeft de „Matin" hun twee jaar tyd om een kolossale proef voor te bereiden, waarvan het gansche heelal getuige zal zyn, „In 1908 heeft de Engelsch-Fransche ten toonstelling plaats, die gedurende het bezoek van den lord-mayor te Pary's vastgesteld is. Voor September 1908 organiseert de „Matin" een wedstrijd van bestuurbare luchtschepen, Pary's als uitgangspunt, Londen als doel." De „Matin" looft 100.000 francs uit. Drie belangstellenden hebben ieder 50.000 francs beschikbaar gesteld. (Lokmiddel van de „Matin" om ook anderen tot het uitloven van een sommetje te bewegen?) (Tel.) Daar zit kracht achter. De krygsraad van Darmstadt heeft dezer dagen een onderofficier veroordeeld wegens verwonding door onvoorzichtigheid. Het geval is echter belangwekkend, omdat daaruit de geweldige kracht blijkt, welke het nieuwe Duitsche geweer bezit. By' de schietoefeningen schoot de onderofficier met scherp op een pruimenboom, die op een afstand stond van 15 meters. De kogel doorboorde den boom en een paal daarach ter resp. 30 en 18 centimeters dik. Hy' drong daarna in het spoorwegstation van Auenbach, 800 meters verder, doorboorde daar den hoed van een jong meisje en het lichaam van een bediende en werd eindelijk gestuit door een steen, 200 meter verder. De bediende ging dientengevolge byna dood. De onderofficier kreeg twee maanden en 5 dagen gevangenis. Advertentie en aanbeveling. Mjjnheer N. vroeg by' advertentie een jon gen bediende op zyn kantoor. Ongeveer 50 jongens meldden zich by hem aan, uit wie hjj na korten tyd er één uitkoos, en hy de anderen wegzond. „Maar", zei hem een vriend, „ik begrijp j niet, waarom gy juist dien jongen hebt uit- gekozen, die toch geen enkele aanbeveling medebracht". „Gy vergist u, waarde vriend", was het antwoord. „Deze jongen had veel aanbevelingen, en als ge een oogenblik wilt luisteren, zal ik er u eenige opnoemen. „Deze jongen veegde zyn voeten af, toen hy' binnenkwam, en sloot de deur achter zich toe; een bewijs van beleefdheid onvoorzich tigheid. Hy stond dadelijk op, toen een oude 1 man my wilde spreken en bood hem zyn stoel aan, waardoor hy' een bewijs gaf van zy'n eerbied. Op my'ne vragen antwoordde hij bescheiden maar flink. Een boek, dat ik met opzet op den grond had laten liggen, nam hy op, en legde het op tafel, terwijl de anderen er overheen stapten, of het op zy schoven. Terwijl ik met hem sprak, bemerkte ik, dat zijn kleeren goed geborsteld en zjjn haar gekamd was; dat hy er zindelijk uitzag en mjj met een paar heldere oogen aankeek. Houdt gij dit alles niet voor een aanbeve ling? Ik voor my wel. Wat ik in tien minuten met eigen oogen heb waargenomen, is voor mij meer waard dan al de geschre ven aanbevelingen, die de andere jongens meebrachten," i Juist passende coupe. Uiterst concurreerende, doch vaste prijzen. Aanbevelend, Ü-ÖJJ£1Jh X V OOIfctlfa .A.DIC3- Alles wordt op proef geleverd. <o '-ë 5 -*-3 Bod s 0) 8 I I o tl O 0) -o O os SW Voor goed passen en solide afwer king beslist gegarandeerd. Tevens ontvangen: een mime sorteering van de tol i.i de fijüüd) klft'AÜifeUeti, uit de bekende Vfagazijnen voorheen P. van den Brul. sÏF" Prijzen vast. maar uiterst billijk Kwaliteiten, afwerking en fournituren soliede. Bij contante betaling 2'/, korting. Aanbevelend, Zondagsavonds na zeven uur gesloten. VAN te koop, a f 12 50 per wagen, franco a contant, bij Gebr. PORTE- UIJS, Waardpolder, Kolhorn worden op de billijks te voorwaarden geleverd door 11 Door Pastoor M. BECK's breukzalf wordt de zwaarste breuk, zonder operatie en zonder pijn, in heel korten tijd vol komen genezen, zooals duizenden dank brieven bewijzen. Vraagt daarom de gratiB geneesmethode over breuken, bloedarmoede, hardlijvigheid, aambeien, maagpijn en rheumathiek aan Dr. M. Reimanns te Maastricht 23, of bij mijn depothouder den Heer J. ROT GANS, Molenstraat 111, Sohagen< goedgekeurd Lij bou. Besluit van 23 April 1906, No. 72- (Kapitaal f 80.000.) u Groote voorwerpen worden op het terrein, waar zij geplaatst worden, gemsaj( Vennootschap garandeert 2© jaar na de aflevering deugdelijkheid van het werk. lederen Donderdag zal tusschen 1© en 11 uor '8 voornij^^i, namens de Directie iemand te spreken zijn in het Noord HollandschKo? van J. VADER te Schagen en iederen Vrijdag tusschen 1 |f, 8 morgens bij P. CLAIJ, in de vTabakshandkl," Waagplein. A» Het kantoor is gevestigd te JVÏeuwe Miedorp» wijk D, No. 49. Commissarissen De Directie J. STAMMES. D. KUILMAN. C. OV'üR Kz* Oude Niedorp. J. DB GEÜ

Schager Courant | 1906 | | pagina 6