lenuis, een oei #111181#!, Pi, een Dienstbode. Boerenknecht JlariaiMe marketentster van let pote leger. Huishoudster. een jonge Knecht, BILJARTEN Boerderij te limir o! te koop. een Dienstbode, mi beste Trek- en ïatktkiit lei. li. #1 Veesnijder. m XEDERLAlBSfHTOOSEELGEZELSCHAP, Een Tooneelrepetitie. Na afloop BAL. Nederlandseh Operetten-Ensemble EEN BOERENKNECHT, Godsdienstonderwijs Woon- en Winkelhuis. Binnenlandsch Nieuws. RECLAMES. Een merkwaardig geval te Alkmaar. Predikbeurten. Zondag 16 Deoember 1906. NED. HERV. GEMEENTE te Ichagen, v.m. 10 uur, Ds. Herman. Harenkarspel c.a., v.m. 91/, uur, Ds, Damsté, Kerkebuurt. Wieringerwaard,v.m. 91/1u.,Ds.Groeneveld Winkel, geen dienst. ADVERTENTIÊN. Heden overleed mijn geliefde Vader Jacob AdrianusThomasz, in den ouderdom van 74 jaar en 11 maanden. Uit aller naam, A M.THOMA8Z. Zijpe, 11 December 1906 Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Zwager, de Heer K. de Beurs, Uit aller naam, Jb. de BEUR8. Schagen, 8 Dec 1906. Zondag 16 Dec. Buitengewone T. KOORN, DIKKBETITIUIVG. Ondergeteekende betuigt haren har- telijken dank aan den WelPd. Zeergel Heer Dr. BAX te Wieringerwaard, voor de vele zorgen, haar Echtgenoot tijdens zijn ziekte bewezen, en aanPami- lie, Buren en Kennissen, voor de vele blijken van deelneming, bij zijn ziekte en overlijden betoond Uit aller naam, Wed. A. KLARE-Lbijen. Wieringerwaard, 10 Dec 1906. Hordt grevraastd, met Kerstmis n een klein gezin. Br. fr., lett B Bnr. van dit Blad Mevrouw JANSSEN, Voordam, Alk maar, vraagt met 1 Februari gevraugd, die goed kan melken en ploegen Adres B F. VKRFAILLF, K o e g r a s. Directie A. Wtjlackbr van Amsterdam, in het Lokaal van den heer Jb SMIT te Kolhorn Op te voeren stukken: Drama in 5 bedrijven en een voorspel in één bedrijf. Naar het Fransch van A d'Ennkry Tot slot: Kluchtspel met zang, in één bedrijf. Aanvang 8 ure. Entrée 54) Cent. Heer en Dame 75 cent. Plaatsbespreking 10 Cla. extra. J. VADER Az. te Schagen. Zondag a.s. 16 Dec., Opvoering van het Operette Blijspel in 8 bedrijven te Warmenhuizen, ten lokale van den HeerC. DEGEU8. op Zondag 23 Dec. L906, door „HERCULES/' en „HYGJÉA" van Oudkarspel Zeer afwisselend programma. Entree 50 ets. Aanvang half acht VRIJ BAL. Na negen uur wordt geen toegang meer verleend. Gevraagd Lachsucces. Lachsucces door het van Amsterdam. Optreden van Mevrouw M. Buderman-Van Dijk en den heer S. van Beem. Verder treden in deze Operette op de Dames R 8AMETHINI, 8. HEIL BRON en de heerenJ. J. RENT MEESTER, A. VAN DIJK, A. ON- 8TEE e. a. „RUIME 4\ Eis in het Thea ter „Frascati" te Amsterdam meer dan 200 maal met het meeste succes opgevoerd en is een der beste créaties van Mevr. Buderman-Van Dijk en den Heer S. van Beem. Tekstboekjes verkrijgbaar. Entrée le Rang f 1 2e Rang f 0 50. Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking als naar gewoonte. Na afloop Bal. FAILLISSEMENT te Oudesluis. bevraagd dit, met 1 Maart, liefst met Zoon, bij 8. BIER8TEKER, Callantsoog bevraagd: voor melken en melkrijden. bij J. STROOMER, Koegras, Helder. Voor Duitschland wordt gerraxgd: goed kunnende melken, om met 2 Februari in dienst te treden, bij Wed. HONING te Winkel. De ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan als M. ROOZING Pz. Petten. Leermeester Jb van Wonderen Pz. P.G., loon 40 Mark per maand, met kost en inwoning, om 1 Januari in dienst te treden Kennis van machi nerie strekt tot aanbeveling Adres G. HOS, Mr. Kaasmaker, Wardt bij Xanten, Duitschland Gevraagd tegen 2 Februari of eerder," goed kunnende melken, leeftijd tusschen 1416 jaar, bij De ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan als VRACHTRIJDER en voor de levering van alle soorten Brandstoffen. Alb. MOLENAAR, Lage Noord, 8CHAGEN. Zondag 16 Dec. 1906, om Krentenbrood, Speculaas en Taai Taai, van 's middags 2 uur tot 's avonds 10 uur, bij K. DISSEL, Kolksluis, nabij 'tZand. te koop 3/i gevestigd blijven A vjMeia. s. Brieven fr letter k., hulppost kantoor St maarten. 25 HA. 9 A. vruchtbaar Weiland, nabij de school, Koegraspolder. Adres Langestraat 84, Helder. Ondergeteekende maakt be kend, dat het zal worden gegeven op de uren, door den Consulent daarvoor ingesteld, doch beginnende Woensdag 19 Dec SINNINGHE DAM81Ê. Dirkshorn, 10 Dec. '06. Te koop aangeboden: Een nieuw gebouwd Adres: S. v. NULAND, Molenvaart, Anna Paulowna. De Motorboot Har ia Anna vertrekt G vei Jl,Aartswoud. BijVonliuiisl Gevraagd, met Februari, Uit de hand te kooo zeer geschikt voor Winkelhuis, met 1 Va Bunder Wei- en Bouwland, nabij Tram, Dorp en 't in aanbouw zijnde Klooster te Nieuwe Niedorp Te bevragen bij TJADE KOELE- MEIJ te Nieuwe Niedorp. Er worden in verschillende plaatsen uog eenige nette Personen gevraagd, die vrijen tijd disponibel hebben, tegen zeer aannemelijke en blijvende voorwaarden Fr. Brieven, lett D A 4299, Alg Adv Bur. A. de la M a r A z n., Amsterdam Te koop oud 8 maanden Te bevragen bij J. GROOT Pz, te Nieuwe Niedorp des voormiddags om II uur van WIERINGEN. P. Kaan Cz. Wienngan, 18 Dec. 1906. Abonnementen en Advertentiën voor de Schager Courant gelieve men te Wieringen op te geven bij den agent M. Jb. MOSTERT te Hippolytushoef. P* S. Denk aan uw Nieuwjaarswenschen. een fantasie van een vurig anti-vivisectioiust, die daarmee in 't licht had willen stellen waar toe men b\j ongebreidelde doorvoering van de vivisectie eens zou kunnen komen. De Revue schrijft Sedert 1903 heeft het chemisch bureau van de Vereenigde Staten aan zyn dienst verbonden een korps jongelieden, dien men te eten geeft monsters van in den handel gebrachte voedingsmiddelen. Die spijzen worden dan afgekeurd wanneer zij by die proefraenschen organische storingen veroor zaken Die vreemde praktijk heeft te New-York tot een proces aanleiding gegeven. Een van die jonge menschen werd, na zes maanden in dat moordhol te hebben doorgebracht, ziek en bezweek na eenigen tijd. Zijn moe der beweert, dat hij het slachtoffer is ge worden van de op hem genomen proeven en dat hij sedert zijn ontslag erger en erger is geworden en eindelijk bezweken, zonder dat alle mogelijke zorgen en een speciale behandeling in een gezondheidsoord hem heeft kunnen redden! Dorp Xoordseharwoude. 10 Dec. Bloemkool f 6 a f 7.50. Roode f 2.50 a f4. Gele f2 a f3.50. D.W. f2.50 a f4. Uien f0.80 a f0.90. 11 Dec. Roode f2.50 f3.50. D.W. f2.50 a f4. 12 Dec. Roode f2.50 f3.50. D.W. f3 a f4.25. a f4. Gele f2 a Uien f0.80af0.90. a f4. Gele f2 a i Uien f0.80af0.90. i3 Dec. begint de afslag om 8 ure. Station Noord-Seharwonde. „Nieuw Leven", 8 Dec. Roode kool le s. f 3.25 a f 8.50, 2e s. f 2.60 a f 8, kleinere f 1.50 a f 2.30gele kool le s. f 2.70 a f 8, 2e s. f 2.30 a f 2.60, kleinere f 1.30 a f 2 p. 100; uien f 0.70 a f 0.90 per 50 K. G. 10 Dec. Roode kool le s. f 3 a 3.25, 2e s. f 2.50 a f 2.90, kleinere f 1.50 a 2.40; gele kool le s. f 2.60 a f 3, 2e s. f 2.20 a f 2.50, kleinere f 1.20 a f 3 per 100. 11 Dec. Roode kool le s. f 3 a f 3.50, 2e s. f 2.70 a f 2.90, kleinere f 1.80 a f 2.40; gele kool le s. f 2.80 a f 3, 2e s. f 2.30 a f 2.60, kleinere f 1.20 a f 2. p. 100; uien f 0.70 a f 0.80 per 50 K.G. Broek op Langendijk, 11 Dec. 1906. Bloemk. 2de s. 1.— a2.—Reuzenbloemk. f 4.— a 7.25, roode kool f 2.— a 4.75, gele f 1.50 a 3.—, witte f 2.— a 4.—. koolrapen f 1.30 a 1.75 per 100. Uien f 0.95 a 1.10 per 50 K.G., Bieten f 8,50 a 5.— per 1000. Landbouwbelangen te Xoord-Scharwoude. Een nieuwe vereeniging. Maandag 10 Dec. werd te Noord-Schar- woude een openbare vergadering gehouden om te constitueeren een nieuwe vereeniging in de plaats der zich afgescheiden hebbende afd. Noord-Scharwoude van de „Naamlooze". Ruim 40 personen woonden deze vergade ring bjj, onder wie ook eenige leden van „Nieuw Leven"- Na opening der vergadering door den heer G. Barten, werd aan de orde gesteld een concept-statu ten. De naam der nieuwe vereeniging gaf al aanstonds stof tot discussie. Werd in dit concept gesproken van „Landbouwbelangen te Noord-Scharwoude", sommigen meenden, dat de naam moest luiden „Landbouw- en Handelsbelangen". De naam, door het concept aangegeven, werd ten slotte aanvaard. In art. 3 werden met name genoemde producten, vervangen door „producten". Door den heer C. de Geus werd n.1. opge merkt, dat met het noemen van bepaalde producten, welker verkoop men wenscht te bevorderen op de markt te N.-Scharwoude, men al terstond in conflict kwam met de belangen van „Nieuw Leven", met welke vereeniging men toch samenwerken wil. Tevens werd aan dit art. toegevoegd, dat samenwerking zal worden gezocht met zuster verenigingen. Art. 4, handelende over leden, gaf aan leiding tot vry wat discussie. Volgens het concept zouden alleen leden mogen zjjn vak lieden. Van verschillende kanten werd dit bestreden, zoodat het art. zoodanig werd ge wijzigd, dat toetreding ook voor anderen open zal staan. Dezelfde strijd herhaalde zich bij art. 6, handelende over het bestuur. Ook dit art. werd gewijzigd, zoodat ook in het bestuur niet-vakmenschen zitting kunnen hebben. Werd aanvankelijk voorgesteld, dat geen der bestuursleden terstond herkiesbaar zou zijn, na discussie werd besloten ze wel her kiesbaar te stellen. Over de volgende artikelen bleek niet vee: verschil van meening te bestaan, zoodat deze met enkele wijzigingen van ondergeschikt belang werden aanvaard. Hierna werd aan de orde gesteld een con cept Huishoudelijk reglement. Bjj art. 5, waarin werd gezegd, dat op de leden de verplichting rustte zooveel mogelijk hunne producten te doen afslaan op de vei ling te Noordschar woude, vroeg de Voorz. van „Nieuw Leven", of onder Noordschar- woude uitsluitend moest worden verstaan het dorp. Feitelijk was dit wel de bedoeling, antwoordde de Voorz., doch na eenig debat werd die verplichting uit het reglement gelicht. Hierna werd door den heer Wonder, Secr. van „N. Leven", in overweging gegeven, de bepalingen van het concept aan de vergade ring voor te lezen, doch verdere behandeling uit te stellen na goedkeuring der statuten, aangezien wijziging daarvan ook licht wijzi ging van het Huish. reglement tengevolge kon hebben. Aldus werd besloten, waarna punt 2 aan de orde werd gesteld: verkiezing van een bestuur. Door den heer Brugman werd ge vraagd Maar wie is nu lid Volgens sommigen konden als lid worden beschouwd allen, die mede het besluit tot afscheiding van de „Naamlooze" hadden genomen; volgens den heer Keizer en de groote meerderheid der vergadering was dit niet het geval. De nieuwe vereeniging be stond nog niet, die moest heden worden opgericht. Ten slotte werd de vraag gesteld, wie onder de aangenomen statuten lid der Ver eeniging wenschte te zijn. Al de aanwezigen traden toe. Door den Voorz. van „Nieuw Leven" werd eenige verklaring gegeven van zijn toetreden en dat zijner mede-bestuurders. Vele landbouwers te Noordscharwoude zijn lid van „Nieuw leven". Meermalen is er gesproken over gemeenschap van belangen. NieuwLeven's belangenz ouden door de nieuwe vereeniging geschaad kunnen worden. Onze taak is het, zooveel mogelijk daarvoor te waken. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren S. Opperdoes, G. Barten, G. Duijves, A. Barten en R. Ootjers. Als punt 3 stond op de agende federatie. Door den Voorz. werd in herinnering ge bracht de vergadering 3 Dec. te Noord-Schar- Woude gehouden. Spr. meent, dat de nieuwe vereeniging stellig gaarne met zusterver- eenigingen zal samenwerken. Door den Voorz. van Nieuw Leven wordt naar aanlei ding van dit punt meegedeeld, dat bjj zijne vereeniging door de houding der „Naamlooze" het idéé is gevormd, dat samenwerking met de geheele omgeving moeilijk te verkrijgen zal zijn, misschien is nadere aansluiting van de noordelijke vereenigingen meer doeltref fend. De verg. verklaart zich in beginsel vóór federatie. Door den heer C. de Geus wordt gewaar schuwd voor contracteering met de een of andere bank met betrekking tot de On gevallenwet. Deze zal zich nog wel wat laten wachten. Nog wordt besloten het concept-reglement te doen drukken en den leden te doen toe komen vóór de behandeling er van. Bii de rondvraag worden klachten geuit over het afmijntoestel, dat in zeer slechten toestand verkeert en noodig hersteld moet worden, wat door de Comm. van Beheer der markten moet geschieden. Tevens komt nog ter sprake de slechte sorteering de aardappelen op de markt van „Nieuw Leven". Naar het oordeei van de aanwezige be stuursleden van „N. L." moei daarin ver andering komen, de schuld ligt echter voor een deel ook bü de handelaars. Deze moes ten slecht gesorteerde partijen niet willen koopen. Onder dankzegging sluit de Voorz. de ver gaden ng. Wij ptthliceeren het volgende geval, omdat wij denkeD, dat het voor vele per sonen te Schagen, die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn Mej. J. Wietsj, wonende Poppelmans- laan f. 13 te Alkmaar, meldt ons Ruim twintig jaar heb ik geleden aan een nierkwaal. Ik had voortdurend een hevige pijn in den rug en lendenen en ook in den buik, doch menigmaal trok de pijn door het geheele lichaam. Ik sukkelde veel met hoofdpijn en duize lingen in het hoofd, ik was zeor zwak en immer vermoeid. Het koste mij zeer veel moeite, mijn dagelijksch werk te verriohtenmijn eetlust was slecht en 's nachts werd ik gekweld door nerveuze droomen, terwijl mijn slaap zeer onrus'ig was. Bij het minste dat ik deed moest ik transpireeren en ik twijfelde hard, van mijn ziekte ooit te worden genezen, daar alle aan mjj bestede goede zorgen tever geefs waren gebleken. Tenslotte liet ik op aanraden van een mijner kennissen een doosje Poster's Rugpijn Nieren Pillen komen, ik nam ze geregeld in en was zeer verwonderd, dat ik reeds na eenige dagen beterschap kon bemerken. Twee weken later kon ik tot mijn groot ge noegen verklaren, dat ik geheel en al hersteld was. Voor alle zekerheid ga ik echter nog eenige dagen door met Uw pillen. Ik ondtrgeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U bet publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend on gesteld; misschien lijdt gij aan hevige □ijn in den rug, aan een kwaal die ge- Ijjkt op afmatting, aan migraine, of over spanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen, dat gij lijdt aan een der ziekten, waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde „vrouwen ziekten" zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meor aan een inge beelde kwaal, het zijn misschien Uw nieren, welke in het spel zijn. Verzeker U, dat men U de échte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Wietsj gehad heef'. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voor komt. Ze zijn te Behagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge- sohiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor 'én, of f 10. voor zes doozen. Kolhorn, v.m. d1/i uur, Ds. Engelkes. Haringhuizen, v m. 9u., Ds. v. Loon Callantsoog, v.m 10 u., De. De Boer. Noord-Zijpe, geen dienst. Oude Niedorp, v.m 97j uur, Ds. Kanis. Valkoog, Ds Tinholt Dr. Toxopeüs, Predikant te Anna Paulowna, is wegens ongesteldheid ver hinderd, de eerstvolgende predikbeurten te vervullen en gedurende de eerste we ken de catechisaties waar te nemen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn c.a., Ds. Kooiman, Barsh. Nieuwe Niedorp, Ds Haars. N.- en Z.-Zijpe, v.m. 10 uur, De. Corn. Vis Jnz., Oudesluis. Wieringen, Ds. M. Onnes Mzn., Stroe Lokaal BETHEL, Hoep, Schagen, in en ten bate der Ned. Herv. Kerk, Vrijdag 14 Dec., 's avonds 7.30 uur, Bijbellezing en verklaring van het gelezene. Zondag 16 Dec., voorm. 10 uur, de hear Meijering, Godsdienstonderwijzer. Zondagavond 8 uur, Volksvergadering, j Weduwnaar van JANNETJB KIL- IAN, in leven Opzichter van de Panne en den Polder Schagen, in den ouder dom van ruim 71 jaar. Heden overleed zacht en kalm, na een betrekkelijk kortstondig lijden, onzo geliefde Moeder, Behnwd- en Groot moeder, Wed. At. Olie. in den ouderdom van rnim 71 jaren. J. KEE8MAN-Olie. Chr. KEESMAN. Ks. OLIE. G. OLIE-BOSSBN. N. OLIE. Dk. OLIE. M. OLIE-BRAS. N. Niedorp, 6 Dec. 1906- ANNE, Een Huish P. G., zag zich gaarne als zoodanig met 1 Pebr. geplaatst. Be slist nette behandeling en aangename omgeving wordt meer gewenscht dan hoog salaris. Br; fr. letter V. C. Boekhandel Trapman en Co, 8chagen. Door den E.A. Heer Reohter-Commis- saris in bovengenoemd faillissement is bepaald lo. dat de termijn, binnen welken de schuldvorderingen moeten zijn in gediend, eindigt den 31 December 1906; 2o. dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Woensdag 16 Januari 1907, des voormiddags elf uur, in het gerechtsgebouw te Alkmaar. De Curator, Mr. AGHINA, Alkmaar, Hof B 4. melken geen vereischte, bij A. TIEL Sr., Zandvaart, Anna Paulowna.

Schager Courant | 1906 | | pagina 3