een Dienstbode, tti selte ÖBÏÉUl, Huishoudster. een jonge Knecht, Veesnijder. pi best KMooi a 11.75 puit best fit Hooi a it.ii 1. J. AALBBRS, lm Piiltiit een Boerenknecht, EEN BOERENKNECHT, Uit en voor de Pers. Gemengd Nieuws. M. ROOZING Pz. VRACHTRIJDER Brandstoffen. Helder, Keizerstraat lli hteedt verkrygbaar ADV ERTENTlEN. PI ANO-MUZIEK J. KOELEMEIJ, Gevraagd L, BFIÏÏEHW6S, J. DE JONGH, ffestiriesehe Dijk, ouder dudesims. Gevraagd, met Februari, Petten. Alb. MOLENAAR, ARCHITECT, Gevraagd, met 1 Febr., Gevraagd C. Vel Je., Aartswoud. D# echte Petroleum* Glocilirht Branders VU)dt gelegenheidsdichte8*! voor de manschappen-menage. Tot dit doel zijn in de kazerne twee machines aanwezig, die door middel van een gasmotor in bewe ging worden gebracht. Woensdagmiddag is men met deze proefneming aangevangen. (U. D.) Hanengekraai. Bjj gelegenheid van een te Haren (Gron.) gehouden pluimvee-tentoonstelling is een kraaiwedstryd gehouden, waaraan een zeer groot getal hanen deelnam. Elke haan had 30 minuten tyd om te kraaien. De le prijs werd behaald door een kriel- haantje uit het hoenderpark „Edelstein, aldaar, dat 33 maal zqjn ku-ke-le-ku deed hooren. De '2e en 3e prijzen werden gewon nen met 30 en 29 maal. Ue dienstweigeraar Krillrr. Dedienstweigerende landweerplichtige Kril- ler is gister uit de gevangenis te Haarlem ontslagen. Ken warme doop. Te Ny kerkerveen (Veluwe» is naar van daar aan het N. v. d. D. gemeld wordt sinds eenige dagen een nieuwe secte ont staan. Wie daarvan lid wil worden, moet zich laten doopen met een ketel kokend water. Een veekoopman aldaar, A. B. ge naamd, heeft onlangs die kuur ondergaan. Die kunnen liet. In de bosschen bij Beilen werd een geweldige drijfjacht gehouden. Een twaalftal jagers waren reeds vroeg op het pad en 20 drijvers joegen overal het wild op. Was er geen wild? of lag het aan de jagers- maar 's avonds was er in 't geheeléén baas geschoten. Een St-Vicolaas-sarprise Een aangename verrassing ondervond voor eenige dagen een zekere caféhouder teHolz. Hij had aan de deur van een Pruis eenige witte kooien gekocht om in te maken. Be zig zijnde ze schoon te maken, vond hij in een der exemplaren een beurs, inhoudende eenige goudstukjes met nog ander geld. (L. K.) Het Hoofdbestuur van de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging „Lange- dijk en Omstreken" heeft Woensdag 12 dezer eene vergadering gehouden bij den heer A. Kist te Zuidscharwoude. Van de afdeeling Zuidscharwoude was een kennisgeving ingekomen, dat in de plaats van den heer E. Vlug als bestuurslid voor die afdeeling was verkozen de hr. S. de BoerKz. en dat de heer F. van Bergen als secretaris was benoemd. Wegens het afscheiden van de afdeeling Noordscharwoude, kan de heer C. de Geus niet meer als Secretaris der vereeniging fun- geeren. Bij stemming werd nu door het hoofdbestuur als secretaris benoemd de heer S. Zeeman te Zuidscharwoude, penning meester der vereeniging. Tot penningmeester werd daarna in diens plaats benoemd de heer Jb. Keeman van Koedijk. Het hoofdbestuur sprak de wenschelykheid uit, dat de vereeniging in do kosten van in zending op de Nationale tentoonstelling in 1907 in Den Haag te houden zal bijdragen, doch hiervoor zal machtiging voor een zeker bedrag, van de algemeene vergadering ge vraagd worden. Desgelijks besloot het hoofdbestuur over een aanvrage, om eene bijdrage in de kosten van «ene tentoonstelling te Mannheim. Vergadering van den Raad der gemeente Niéuwe Niedorp, gehouden op Donderdag 13 December 1906, nam. 3 uur. Voorz. de Burgemeester, de heer Jb. v, d. Stok. Allen present. Opening, daarna lezing notulen en goedkeuring. Naar aanleiding dier notulen deelt de Voorz. mede: o. dat inzake de procedure contra C. Speets rechtskundig advies is ingewonnen; Ged. Staten zijn hiermede in kennis gesteld ge worden en geven toestemming tot't aangaan van een rechtsgeding. b. De roodvonk, die zich in de gemeente vertoonde, is nog toegenomen. Van één gezin is het er thans al vijf gewordende Hoofd inspecteur van de Volksgezondheid te Utrecht heeft geadviseerd de school No. 2 (in de Moerbeek) te sluiten. B. en W. hebben be sloten die school te sluiten en Wel voorden tyd van 8 dagen. Tot desinfectie van de school en wat er zich in bevindt, is mede besloten. Ingekomen a. een ongezegelde brief van zekeren A. W. Houter, die de boerenplaats van K. de Boer aan de Langereis in deze gemeente kocht en nu verzoekt om 1 H.A. land van de gemeente te mogen huren, dat tot heden door gezegden De Boer werd gehuurd. Bij eventueele kans zou adressant gaarne bericht willen hebben. De heer Wit oordeeltDe Boer is huurder laat hij bet land los, dan is het door Houter of een ander te huren eerder niet. Voorz. denkt er ook zoo over en heeft aan adressant te kennen gegeven, dat De Boer nóg is de huurder; ergo is het bedoelde stuk land op 't moment niet te huur. b. gemeenterekening over 1905, met een paar opmerkingen van Ged. Staten, van on- 1 dergeschikt belang. c. van Ged. Staten de begrooting der ge meentelijke ontvangsten en uitgaven, dienst 1907, van een enkele opmerking vergezeld. Genoemd College deelt wijders nog mede, dat wat betreft de beslissing ten aanzien van het salaris van Burgemeester en Secre taris, nader bericht zal worden gezonden. Nog zjjn ingekomen een paar missives van minder belang, benevens een schrijven over het schoonhouden der school waar te ge legener tijd op zal worden gelet, zegt Voorz. Dan is Voorz. van uit Hoogwoud nog een mondeling verzoek gedaan en hy, die dat deed, verklaarde daarbij met zijne woorden uiting te geven aan het gevoelen van den Hoogwouder gemeenteraad om in nood aan die zijde van de Langereis, welke onder Hoogwoud behoort, de aan de Langereis ge- stationneerde N. Niedorper brandspuit te mogen gebruiken. Voorz. deelt mede, dat B. en W., het ook voor N. Niedorp niet van belang ontbloot achtende, getracht hebben, eene doeltreffende overeenkomst daar te stellen. Een daartoe strekkend schriftelijk ontwerp wordt in zijn geheel voorgelezen; de bepalingen in al die artikelen vervat, kunnen met algemeen goed vinden door den Raad worden geaccepteerd en er wordt dan ook zonder discussie be sloten, het ontwerp ter kennisgeving aan den Hoogwouder Raad te zenden. Een suppletoir kohier v. d. Hondenbelasting wordt door één enkelen „héélen" hond en som mige „halve" honden noodig gemaakt en opgemaakt tot aller tevredenheid. Van den heer S. Prins, onderwijzer aan de openbare lagere school No. 1 ikom dorpi is een schriftelijk verzoek ingekomen om zijn salari» tegen 1 Januari a.s. te verhoogen. Een duidelijke toelichting vergezelt dit schrijven. Na lezing van een en ander vraagt Voorz. tiet oordeel der Raadsleden, jVi Wnllmsn stelt voor het prae-advies van het Dag. Bestuur af te wachten en 't zaakje te verdagen tot de volgende verga dering. Goedgevonden. De raad begeeft zich thans in comité- generaal tot het opmaken van een supple toir kohier v. d. Hoofdely ken Omslag. By heropening komt ter tafel een brief van den Voorz. van Ged. Staten d.d. 1 Nov. jj. aan het Dagl. Bestuur, waarin wordt ge wezen op het raadsbesluit ter uitvoering van art. 178 der Gemeentewet, waarbij de verordening op het bouwen en bewonen van kracht wordt verklaard, voor zooveel zij andere voorschriften bevat dan die, be doeld in art. 1 der Woningwet. Op deze beperking nu wordt aanmerking gemaakt; de vermelding der geldig blyvende voorschriften toch behoort zich eveneens te bepalen tot die voorschriften der verordening, welke door Ged. Staten met toepassing van van art. 8 der Woningwet zjjn vastgesteld. De geheele woning-verordoning zal dus in de verordening moeten worden genoemd. Wat betreft 't idéé om de algemeene politie verordening later nog eens aan te vullen, wordt aangestipt, dat daarvan de wensche lijkheid reeds is gebleken, zoodat wordt aanbevolen, die herziening ingevolge art. 178 der Gemeentewet te doen plaatsvinden. Ten opzichte van dezen brief wordt een parig besloten den wil van Ged. Staten op te volgen en in de herziening het door dat College aangegevene op te nemen. Daarna begint men aan de algeheele her ziening van de algemeene politieverordening, waarbij wordt opgemerkt, dat datgene, wat i by de onlangs al plaatsgevonden hebbende herziening werd doorgehaald of goedgekeurd, ook nü als zoodanig beschouwd zal blijven worden. Een verbodsbepaling omtrent het laten staan van diverse voertuigen aan den open baren weg lokt nogal bespreking uit. De heer Kuilman heeft zich voorzien van eene politieverordening van de gemeente Berk hout, waarbij het rijden met een driewielde kar zonder lemoen beboet kan worden, evenals het hebben van een voerman bene den 12 jaar, zonder toezicht eens volwasse nen. Overeengekomen wordt, de verbodsbepa ling ongeveer aldus te laten luiden't Is verboden, met of zonder trekdieren bespan nen wagens te laten staan, tenzjj die trek dieren zy'n vastgezet of het krachtwerktuig van het rij- of voertuig buiten werking is gesteld. En in géén geval mag het bij avond of nacht langs den weg bly ven staan, zonder van een helder brandend licht te zijn voorzien. De rij- of voertuigen mogen voorts nooit den openbaren weg belemmeren. Het is verplichtend dien vry te houden. Betreffende het begraven van lijken leest de heer Kuilman eene bepaling uit Berkhout, die aldaar op advies der Gezondheidscom missie uit Hoorn is aangenomen. Volgens die letteren zoua. een voertuig, waarmee een aan 'n besmettelijke ziekte overledene vervoerd geworden is, direct moet worden ontsmet. Wijze van desinfectie door den Burgemeester te bepalen; b. als er een lijk (al is het niet van een aan een besmettelijke ziekte gestorvene) met een voertuig is vervoerd geworden, dat óók voor vervoer van personen of goederen dient, het voertuig altjjd ontsmet moeten worden. Wordt besloten deze bepaling over te ne men in haar geheel. Verder wordt besproken de rubriek: hooi- stekers, wier beCediging door den Raad wel terdege wenschelijk wordt geacht. Dat ge voelen zal kenbaar gemaakt worden aan de betrokkenen. Nu zy'n we zoo langzamerhand aan de pièGe de résistance gekomen, n.1. keuring van visch en vleesch. Met voldoening wordt door den heer Kuilman opgemerkt, dat B.enW. heel wat aandacht hebben geschonken aan de voorlichting van de Gezondscom mis sie van Hoorn, die in een voor 't toezicht op genoemde voedingsmiddelen gemaakte ontwerp-verordening verschillende nuttige bepalingen aangeeft. Vrjj wat van die be palingen worden hier behouden. De heer Kuilman zou nog wel een nieuw artikel willen inlasschen, handelende over be smettelijke ziekten. Berkhout bepaalt daaromtrent het volgende: Het is verboden aan Hoofden van Open bare Lagere Scholen en aan die van Bewaar scholen, om toe te laten kinderen lijdende aan mazelen, kinkhoest, hoofdzeer, oogziekte, etc. Is er van de hand eens geneeskun digen een bewijs te toonen, dat er geen be smetting is te vreezen, dan is in zulk een geval het bezwaar opgeheven. Stemming of aanneming van dit artikel uitgesteld tot de volgende vergadering. RondvraagDe heer Visser wilde wel gaarne een artikel voor IJs-politie zien op genomen. Voorz. vindt, dat zulks by het Hoofdstuk Veiligheid wellicht kan worden ingelascht; of anders by het varen en rijden. In ieder geval, 't zal wel 'n plaatsje vinden.—Verder brengt de heer Visser ter sprake wijziging van den schoolkring voor de kinderen, waarover nader zal worden beslist. Hierna sluiting. Het blijvend gedeelte. Zooals onzen lezers bekend is, is de Minister Staal van alle zijden aangevallen over zjjn voorstellen betreffende het blijvend gedeelte. Het Handelsblad zegt, dat de Minister van Oorlog in zijn Memorie van Antwoord, die thans in druk is verschenen, zijn voorstellen op uitnemende wijze verdedigt, helder en zonder groote woorden. Afdoende weerlegt hy, dat hy thans an ders zou oordeelen dan een jaar geleden. Hy haalt de woorden aan door hem toen schriftelijk of mondeling gebezigd en waar uit blijkt dat hy toen reeds niets liever wilde dan „het blijvend gedeelte" naar huis te zenden, maar daartoe eerst de noodige regelingen had te treffen. Men vergete niet, dat de Minister pas in Augustus 1905 zijn ambt had aanvaard en een voor indiening nagenoeg gereede begrooting vond. Hy heeft zich bij behandeling dier begrooting zeer be slist voor de vermindering, zoo mogelijk af schaffing van het blijvend gedeelte verklaard, maar moest de plotselinge toepassing van dat voornemen ontraden, omdat de maatregel toen niet was voorbereid. Op zeer krachtige gronden toont de Mi nister verder aan, dat geen landsbelang wordt geschaad door het naar huis zenden van een deel der miliciens, maar daarentegen wordt toegepast de regel dat „noch tyd, noch geld, noch werkkracht onnut mag worden ge bruikt". De Minister heeft laten nagaan hoe de toestand thans is by het blijvend gedeelte der bereden artillerie, over welks heengaan zooveel hoofdschudden is gezien. En wat is gebleken? van 1277 onder de wapenen zijnde manschappen werden 904, dus ruim 70 pCtgeoefend? neen! gebezigd voor „verschillende diensten", zoodat slechts 373 zouden overblijven, om geoefend te worden. Zoo worden bij alle wapens tal van mili ciens onder de wapenen gehouden voor al lerlei wacht- en corvéediensten, die met hun oefening niets te maken hebben. Zoo zijn aan twee inrichtingen van onderwijs 105 huzaren verbonden, die gebleken zijn onge schikt te zyn geworden om by mobilisatie werkelijk dienst te doen. De naar-huiszending van huzaren met 1 October 'j.I., welke als een „desorganisatie van het leger" is gebrandmerkt, blijkt in het geheel te hebben plaats gehad met 143 man! En het groote „gevaar by een mobilisatie", dat daaruit wordt voorspeld, bestaat thans reeds gedurende het halve jaar (1 April—1 October), omdat dan slechts één geoefende lichting onder de wapenen is, zonder dat men er bezwaar tegen heeft gemaakt Het laatste geldt ook voor den anderen boemanhet ontbreken van de noodige1 troepen voor handhaving van de openbare rust en orde. Ook daarvoor heeft men van 1 April tot 1 October terstond enkel over een deel der troepen de beschikking. Boven- i dien heeft de Minister gezorgd dat de garni zoenen te Amsterdam, Den Haag en Amers-I foort op grootere sterkte worden gebracht. Ook voor de oefening en de kader-vor ming toont de minister duidelijk aan, dat de maatregel geen bezwaren oplevert. Terecht zegt hy dan ook ten slotte, dat het zyn plicht was den maatregel te nemen, niet enkel om de besj>aring van uitgaven voor het Rijk, nu zooveel eischen zjjn te be vredigen, maar vooral ómdat daarmede een zeer aanmerkelijke ontheffing van persoonlijken druk voor een groot deel der militieplichtigen gepaard gaat" En niet minder omdat daardoor te ver wachten is „verhooging van den goeden geest by den troep", als gevolg van de om standigheid „dat de dienstplichtigen niet meer gedurende een groot gedeelte van hun verblijf onder de wapenen nagenoeg uit sluitend tot wacht- en corvéediensten geroe pen werden". Zou er in de Tweede Kamer een meerder heid gevonden worden, die dergelijk mis bruik van tyd, geld en werkkracht nog lan ger wil handhaven? vraagt het Hblad. Tiisschen de roofdieren.' Het avontuur, waaraan de twee dieren temmers Peters en Henricksen onlangs in Berlijn hebben blootgestaan, heeft eenige oud-temmers naar de pen doen grijpen, om onder het „ingezonden stuk" in de Duitsche bladen in deze van hun technische ondervin ding te doen blijken. Het publiek, dat zulk soort wilde-beesten-vertooningen van den andereu kant der tralies, de veiligste ze ker! beschouwt, leert er veel nieuws uit. Het beroep van den temmer is, volgens de meest bevoegde deskundigen, ongetwij feld niet ongevaarlijk, doch ook niet gevaar lijker dan dat van den jockey, motorrenner, lucht-acrobaat, koorddanser, of wat voor kunstemaker-„artist" ook. De meeste roof dieren zyn zeer laf en met de noodige wils kracht en wils-overheersching zjjn ze in toom to houden. Niet-gespierde mannen, zwakko vrouwen zyn herhaaldelijk met veel succes als temmers en temsters opgetreden. Dat men niettemin telkens van onver wachte aanvallen van deze gedresseerde die ren verneemt, laat zich eenvoudig verklaren uit het optreden van don temmer zelf, die óf in een kwade bui, öf niet nuchter is, en in zoo'n toestand zijn zweep noodeloos ruw hanteert, of van de dieren meer verlangt dan zij gewend zyn te vertoonen. Of de temmer wordt in de loop der jaren overmoedig, vergeet het voortdurend gevaar waarin hij verkeert, en geeft zich aan zyn steeds loerende vijanden te veel bloot. Met nog een omstandigheid hebben de temmers rekening te houden, nl. den brons-1 tijd van hun dieren; dan zijn deze gewoon lijk slechts met de grootste moeite toregee- ren. Seeth, ook in Amsterdam welbekend, en evenzoo de bekende miss Heliot hebben soms in levensgevaar verkeerd in zoo'n las- tigen tijd van hun leeuwen, die dan onre geerbaar waren. Mr. Macdonnald, die in een bronstijd onbarmhartig op zijn onwillige leeuwen losranselde, werd verscheurd eer men hem te hulp kon komen. Miss Heliot vat haar methode aldus samen: „Men temt niet door ruwe kracht, men temt door zachtheid." Soeth, die zyn zweep lustig kon laten knallen, leeraart: „Niet met zachtheid, maar met strenge hand.'' Er is natuurlijk op dit gebied evengoed verdeeldheid als als er strijd is of elke temmer eenmaal onder de klauwen van zyn dieren het leven laat De reeds genoemde Julius Seeth heeft zich na zyn zilveren feest als temmer kalm in Frankfort gevestigd. Robert Daggesel], de tachtigjarige deken der dierentemmers, legde na een rustigen, gezegenden ouden dag het hoofd neer. En de beroemdste Fran- sche temmer, „MonsieurPezon", heeft nooit in zijn loopbaan één schrammetje opgeloopen; op 68-jarigen leeftijd verstuikte hij zijn enkel, maar dat was toen hij uiteen pruimeboom tuimelde in den tuin van zyn villa te Parijs. Ken tweede llugo de Groot. fjnder de volgende vermakelijke omstan digheden gelukte het onlangs een zekeren Gerschuni aan de Siberische ballingschap te ontsnappen. In de gevangenis werd herhaaldelijk een vat zuurkool binnengebracht. Een gedeelte van den inhoud werd onder de gevangenen verdeeld, waarna het vat 't gebouw weer verliet. Meestal stak de cipier bij wijze van controle dan even zijn degen door het deksel. De bannelingen hadden echter gemerkt, dat een der oipieren dezen voorzorgsmaatregel overbodig vond, en hierop bouwden zy hun plan de campagne. Toen de gevangenen weer eens zelf hun kool mochten kry'gen, haalden ze alles er uit, zetten Gerschuni in het vat, en drukten hem een pan op 't hoofd, voor 't geval de portier er den degen in zou steken. De open kant van het vat werd met 'n dierenvel overtrokken, hierop kwam een laag zuurkool, en dan het deksel. Op verschillende plaatsen werden kleine luchtgaatjes geboord, 't Vat werd naar buiten gebracht en als steeds vloog de pekel over den rand. In de schuur van den directeur, waar de etensvoorraad steeds bewaard werd, had men vooraf reeds twee planken uit den vloer genomen, en een gat geboord. Door dit gat nu ontsnapte Gerschuni. Buiten de gevangenis wachtte hem een omgekocht ambtenaar met 'n drie span. Onderweg schoor Gerschuni zich en trok andere kleeren aan, daar hij er in z'n gewone plunje alles behalve smakelijk uitzag. Hy reed nu naar 't station Manschuria, ging vandaar naar Wladivjostock, en toen vervolgens over Japan naar Amerika. Toen de directeur van zyn vlucht hoorde, ontstelde hy zoo, dat hy vergat de autori teiten er van in kennis te stellen, waardoor Gerschuni 'n grooten voorsprong kon kry'gen. In 't geheel bracht hy tien uur in 't zuur- koolvat door. Meer dan eens meende hy door de vreeselyke lucht in de enge ruimte, die hem iedere beweging onmogelijk maakte, te zullen stikken. Ken slaaf? Te Elisabethtown (Kentucky; wordt een mensch, zekere Aubery, te koop aangeboden Een oude wet uit den slaventijd laat toe dat iemand die als iandlooper is veroordeeld, in het openbaar mag worden verkocht en 9 maanden ter beschikking van den meest biedende mag worden gesteld, die hem alle werk kan laten doen tegen vergoeding van kost en inwoning. Deze wet sinds menschenheugenis niet toegepast schijnt thans weer opgerakeld te zyn. Een merkwaardig restje uit den slaventijd. Keu krankzinnige familie. Een eigenaardig geval van krankzinnig heid op groote scbaal is op een boerderij van een Fransch dorpje voorgekomen. Een heele familie, bestaande uit vader, moeder, 'n acht-en-twintigjarigen zoon, een dochter van 23 en een dienstbode van 12 jaar, zyn plotseling allen met elkaar krank zinnig geworden. De ongelukkigen hebben alles in huis kort en klein geslagen; ieder die 't waagde de boerderij te naderen, werd met pistool schoten bedreigd. Byna geheel naakt, van onder tot boven bedekt met wonden en schrammen, als ge volg van de glasscherven, die overal in huis verspreid lagen, vielen de ongelukkigen eindelijk iti handen der dorpsbewoners, die hen naar een gesticht brachten. Ken drama op zee. Verltden Zondag ontdekte de stuurman van de „Curonia", op weg van Libau naar biettin, ter hoogte van Rischöft, by 'n ge weldigen westenwind, een sloep, die vreese- lyk door de woedende golven geteisterd werd, en waarvan de bemanning alle moeite deed de aandacht van het goote vaartuig tot zich to trekken. Onmiddellijk liet de kapitein der „Curonia" met het reddingswerk beginnen, en trachtte allereerst in de nabijheid van de boot te komen. Drie keer probeerde men 't eer het gelukte. Hartverscheurend waren de nood kreten, die de ongelukkige schipbreukelingen uitstieten. Daarbij werd de storm hoe lan ger hoe heviger, de golven waren zoo sterk, dat men zich nauwelyk op 't dek der „Cu ronia" staande kon houden. Eindelijk ge lukte het, de 15 schipbreukelingen één voor één in veiligheid te brengen. De meesten van hen droegen slechts een hemd en broek, en hadden dientengevolge ontzettend' door de koude geleden. De laatste dien men aan boord bracht, was 'n 19-jarige jongen. Even sloeg hy' nog de oogen op; in 't volgende oogenblik echter was hy een lijk. De schipbreukelingen behoorden tot de bemanning van de Rostocker stoomboot „Heinrich Gehrke", die den nacht te voren door een lek gezonken was. De eerste groote sloep, die men te water liet, was onmiddellijk door de golven vernield, zoodat men zich op de woeste zee met 'n kleine boot had moeten behelpen. De kapitein en de stuurman zochten redding in een roei bootje. Waarschijnlijk zy'n ze onmiddellijk door de golven verslonden. De 15 schipbreukelingen streden wanhopig om hun leven. Telkens weer schepten ze 't water, dat voortdurend hun boot binnen liep, met de zuidwesters uit, tot hun armen ten slotte verstijfd waren van kou. De „Curonia" bracht de mannen, benevens het lijk van hun kameraad naar Swine- münde, vanwaar men ze naar Rostock transporteerde. remljjke iiaplitliii-outplofiiui;', In 't dorpje Wygmuol, dicht by Leuven, is 't geschied. By de fabriek van Remy stond 'ngansche hoop kisten, vaten, pakketten enz., per trein aangekomen en voor de fabriek bestemd. Maandagavond zou een vrachtrijder de zaken weghalen. Hy vroeg aan een paar beambten, hem eenige aanduidingen te geven. Twoo bewoners van de streek stondon er uit bloote nieuwsgierigheid naar te kijken. Met een lamp in de hand bekeek dojonge bediende do n tressen, op do verschillende voorwerpen gi hecht, en kwam zoodoende in de onmiddellijke nabijheid van een ver moedelijk slecht gesloten vut miphtha. Hem was de inhoud helaas onbekend. Opeens schoot een geweldige vlam in Ue hoogte en volgde eon hevige ontploffing. De vier aanwezige personen waren in enkele seconden omringd door de vlammen der naar alle zijden weggespoten naphtha, en lagen ten bodem uitgestrekt. Wel kwam zeer spoedig hulp en werden de vlammen met behulp van zware dekkleeden gedoofd. Het ergst gekwetst was de bediende; lap pen vleesch waren hem van sommige gedeel ten van 't lichaam gerukt, tegelijk met de verbrande kleeding. De vrachtrijder is even eens zeer zwaar gewond aan beenen en buik. Van de twee toeschouwers zal er één waar schijnlijk 't gezicht moeten missen. Het leven van den bediende kan niet gered wordon. melken geen vereischte, bij A. TIEL 8r., Zandvaart, Anna Panlowna. Wordt frevraagd, met Kerstmi* in een klein gezin. Kr. frlett B Bur van dit Blad. Een HnishP. G., zag zich gaarne als zoodanig met 1 Febr. geplaatst. Be slist nette behandeling en aangename omgeving wordt meer gewenscht dan hoog salaris. Br. fr. letter V. C. Boekhandel Trapman en Co, Schagen. bevraagd voor melken en melkrijden. bij J. STROOMER, Koegras, Helder. De ON DKR(» KT EEK EN DE beveelt zich beleefd aan als Leermeester Jb van Wonderen Pz De ONDERGETEEKEND8 beveelt zich beleefd aan als en voor de levering van alle soorten Lage Noord, 8CHAGEN. per 100 pond, en Stroo f 11.50 per 1000 pond, geperst in ba'en, bij B OTSEN. Koihorn en bij J. KOOIJ. Nieuwesluis, gem Wieringerwaard beveelt zich beleefd aan tot het snoeien, leveren en planten van alle soorten vruchthout, opgaa-de boomen, ander plantsoen, en wat verder tot het vak behoort. Prijzen zeer bil ijk in ruime keuze en billijke prijzen, Een groote sorteering wordt voor spotprijzen opgeruimd. Atelier voor alle reparatiën san mu ziekinstrumenten, stemmen, besnaren en bevitten van Piano's, herstellen en stemmen van orgels Billijke conditiën Schagen goed kunnende melken, bij Jb de GRAAF, Keinsmerbrug. Zijpe. tegen 1 Febr a s voor een jaar vast, bij W LANGERVELDte Oudesluis tegen 2 Februari of eerder, goed kunnende melken, leeftijd, tusschen 1416 jaar, bij men aan onderstaand adres De grootste lichtsterkte en soliedste construct1® Bij het opsteken behoeft het g'®8 en kousje niet afgenomen te worden Alleen verkrijgbaar en geregel te zien bij LAAGZIJDE 8CHAGB>- Koper en Bliks 1 aKer

Schager Courant | 1906 | | pagina 10