Zoatiag 20 Januari 1907. EERSTE BLAD. INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. Pit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgeus 9 ure, worden ADV ERTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 8,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVSRTËNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 et, Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. SCHACER liim-. 51ste J&argaaig No. 4223. COURANT, AimriEitie- «UsareaM•CHAttfSJH, £.aan, W 4. In tere. TeJephoon Mo. 2». Uli^evars1 TRAPMAN Co. Dit nummer bestaat uit drie bladen. GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen* o— Politie. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlich tingen te bekomen omtrent vier gevonden bankbiljetten van f10. Vergun my, Mr. de Redacteur, een plaatsje in uw veelgelezen blad. Gaarne zou ik naar aanleiding van het verslag van 16 Januari 1907 van, „Visschers- belangen" te Kolhorn, een paar punten uit het verslag willen ophelderen. Ten eerste er staat, dat door heeren zouters weer veel beloofd zou worden. Heeren zouters daar ben ik zeker ook in betrokken? Zoo ver ik weet, heb ik mij er toch nooit toe geleend, om iets te beloven aan mijn visschers dat ik niet volbrengen kon. Wat ande ren gedaan hebben, weet ik niet, en gaat my ook volstrekt niet aan; dat gaat geheel buiten mij om. Ten tweede: De verslag gever wydt uit over hot betalen van het vorige jaar; 6 a 7 gulden zou er uitbetaald zijn. Dit is naar myn idéé geen 6 a 7 gul den, maar als ik myn boeken goed heb nagezien, is er door elkaar gerokend f 7.91 per duizend betaald; of ik moet het rekenen verleerd zy'n. Wat den prys der visch thans betreft, vindt gy het niet gelukkig, mijnheer de verslaggever, dat deze prijs zoo gestegen is Ik voor my vind van wel, want als een patroon toch altijd verloor, kon hij op het laatst zijn volk niet uitbetalen, en ook de koopers zullen toch zeker niet vooruit we ten, wat cle prijs later zal zijn, of gelooft u aan het lezen in de toekomst U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend K. ENGEL. Ansjovis-zouter, Kolhorn, Mynheer de Redacteur Wil mij s. v. pl. een weinig plaatsruimte verleenen voor het volgende, waarvoor by voorbaat myn dank. Heb ik het zeer correct gevonden, en zal ik dat blijven doen, dat omtrent de aanhangige Stalletjeskwestie, een zoo belangrijk vraag stuk voor Schagen's Winkelstand, de verschil lende meeningen werden openbaar gemaakt, zoo had ik gemeend my daarby tot belang stellend lezer te moeten bepalen, ter gele gener tyd met de geuite meeningen reke ning houdende, voor zoover die my steekhoudend leeken. Maar nu de kwestie een nieuw stadium ingetreden is, en de heer Merz de trom begint te roeren, alles en alles er weer by haalt en bovendien het bestuur van een handigheid tracht te beschuldigen, gevoel ik mij gedrongen hierbij te verklaren lste, dat de eer omtrent het in 't leven roepen van bedoelden vragenbrief voor den heer Merz zeer twiifelachtig is, daar by sta king der stemmen over het voorstel van het bestuur: alleen verplaatsen der vreemde stalletjes, de heer Trapman in overweging gaf, op die wijze alle leden uitspraak te laten doen 2e dat de heer Merz dat idéé slechts heeft aangovuld met te betoogen daaraan ook nog een Vragenrubriek voor geheele tegenstanders toe te voegen. Hoe handig die opzet van den heer Merz ook was, om het bestuur met zijn wijze van werken te willen belasten, het was te door zichtig, en het is den heer Merz ter verga dering dan ook direct geantwoord, dat hy dat van het bestuur niet mocht verlangen, daar het besluit der vorige vergadering on aangeroerd bleef, te meer daar er g6en enkele aanleiding toe bestond een eenmaal genomen besluit op die wyze ongedaan te maken. Het wil my voorkomen, dat dat tromge roffel van den heer Merz, ter vergadering vóór.ïverplaatsing stemmende, thans een waarschuwend stemverheffen daartegen van verdacht allooi is en getuigt van een zwak heid zyner bestrijding. In hoever dat van invloed zal blijken te zy'n op het gezond oordeel van den Schager Winkelier, zal de uitkomst loeren. Over de vragen zelf wensch ik het hior niet te hebben, maar wel moet ik elk lid der Vereeniging ernstig in overweging geventoont u niet koud of onverschillig, maar vul uw vragenbrief in, èf naar wat gevraagd wordt, 6f wat uw oordeel u voorschrijft. Door dat te doen, zal blijken of u to ver eenigen u ernst was. P. RAAT Dz. Voorzitter Schager Winkeliersvereeniging. Door de Diaconie te SI. Panera» werden voor den tyd van vier jaren eenige akkers bouwland verhuurd. De huurprijzen bodroe- gen voor de beste bouwakkers f 4.50 tot f5.25, middelmatige akkers van f3.25 tot f4, terwijl minderwaardige akkers werden verhuurd voor f2 tot f3, alles per snees. Twee Rotterdammers in Uuitscliland vermoord. De vorige week is te Homberg een af schuwelijk misdrijf gepleegd op twee Rotterdammers, den 69-jarigen schipper Petrus Claassen, en zy'n dochter, de 40-jarige Johanna Claassen. Claassen was schipper op het Rijnschip „N. S. R. 2" van de Ned. Stoombootreedery te Rotterdam. De moord moet gepleegd zy'n door eon vroegeren knecht van Claassen, uit wraak, dat deze by de Duitsche politie aangifte had gedaan van een gelddiefstal, door dien knecht bedreven en waarvoor hy in de ge vangenis te Keulen geruimen tyd had doorgebracht. Met een tweetal kameraden moet hij des avonds omstreeks elf uur aan boord van de „N. S. R. 2" gegaan zy'n. Hij heeft toen aan de kajuit aangeklopt, zeggende dat hy Klaas was, schippers andere knecht, van wien hy vroeger gestolen had en die nog altijd op het schip werkte. De schipper schijnt toen zonder argwaan het deurtje geopend te hebben, waarop de moordenaars, die zich met zoogenaamde dekstoppers, ijzeren staven van meer dan een halven meter lang, gewapend hadden, onmiddellijk op hem lossloegen. Zoo woest gingen ze daarbij te werk, dat overal rondom don kajuitsgang deuken en gaten in het dek waren. Maar ook den ouden schipper raakten ze zóó, dat hy tot onherkenbaar wordens toe verminkt en met ernstige schedelbreuk gevonden werd. Ook zijn dochter hebben de schurken zoodanig toegetakeld, dat beiden dezer dagen over leden zy'n en reeds in Duitsohland zijn be graven. De oude man is niet meer by kennis ge komen, maar de dochter heeft nog verklaard, dat zy' in één der misdadigers den vroegeren knecht herkend had. Na eenig geld en een horloge gestolen te hebben, zijn de moordenaars gevlucht naar Nederland, terwy'1 de hoofdschuldige, de knecht, zichzelf de vorige week op een der politie-buroaux te Rotterdam is komen aan melden wegens het stelen van een roeiboot, waarvoor hy in bewaring is gesteld. De man heeft vermoedelijk gedacht op die manier aan de attentie der naar de moorde- Een oud gilde. Te Dwingeloo in Drente bestaat nog een instelling, weike ongeveer twee eeuwenoud is. Destyds werden door baronessen Rutgers van den Bootzelaer bij uiterste wilsbeschik king de tot de havozatho Batinge behoorende j zee te dry ven. Onze anders zoo drukke I haven ligt thans geheel verlatenen de havenvuren zijn gebluscht. Alleen „de Bolsward", van de Holland-Frieslandlyn, j houdt den dienst tusschen Amsterdam en hier nog gaande, doch het kost zeer veel moeite dagelijks een weg door het ijs te I gronden, jachten en gelden gelegateerd aan j drV vier en meer een door haar bij die beschikking ingesteld i Danen> waarmede vaax drie, vier en meer u u 'uren gemoeid zyn. Al de andere stoomboo- ten nemen haar weg langs Stavoren of Harlingen. college van 12 personen, nu Sint Antho niusgilde. De twaalf gildebroeders werden door haar aangewezen en moesten zich aan de volgende bepalingen houden: Telken jare op 17 Januari, des morgens te 9 uur, komen zij bijeen, om des avonds te 9 uur weer uiteen te gaan. Zij worden voor hun geheele leven gekozen en vullen de ontstaande vacatures zelf weer aan. De nieuwgekozene moet, als hij in functie treedt, leveren een vat zoet bier en een stuk boter van minstens 3 K.G., waarin drie zilveren munten moeten worden gestoken. Daartoe is ook verplicht de familie vaneen overleden lid. Het laatstgekozen lid moet op den dag van samenkomst verschillende noodzakelijke werkzaamheden verrichten. Het middagmaal van de broeders bestaat dien dag uit grauwe erwten, rundvleesch van de tiende en elfde rib, rystebrei met suiker en zoet bier. Van 12 tot 4 uur worden door de belastingschuldigen de pachten, renten en huren betaald, waarvoor ieder een flesch bier meo naar huis krijgt, Des avonds van 5 tot 7 uur heeft er bedeeling van kle dingstukken, levensbehoeften en geld plaats. Te 9 uur wordt do bijeenkomst gesloten. Ook in andero tijden van 'tjaar verleenen do gildebroeders wel hulp. Menige behoeftige, die een stuk vee door ziekte verloor, is in den loop der tijden door het gilde uit den nood gered. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Omtrent een bezoek, dat H. M. de Koningin waarschijnlijk in dit voorjaar aan Zeeland verneemt Zelandia, dat dan twee dagen zullen besteed het bezoek aan Zeeuwsch- zal brengen, vermoedelijk worden voor Vlaanderen. Op een daarvan zal H. M. de Koningin des morgens van uit Vlissingen met een der Prov. booten naar Breskens stoomen en van daaruit een rijtoer maken door de verschil lende gemeenten van het 4e district, 's Avonds naars van Homberg zoekende politie te ont-1 keereri de Koningin en de Prins naar Mid- *snappen, wat hem, zooals men ziet, niet gelukt delburg terug, alwaar wordt overnacht. is, denkelijk wel allereerst door de verklaring der vermoorde vrouw. De politie te Rotterdam heeft thans de zaak in onderzoek en o.a. ook eenig goed van den verdachte, dat nog in het pakhuis van de Ne- derlandsche Stoombootreedery stond, in beslag laten nemen. Ook de twee andere van het misdrijf ver dachten zyn haar bekend en men tracht ze dus op te sporen. Biljarten. „Op de Hoogte" heeft in haar Januari aflevering een artikeltje van Is. Quérido over het biljartspel. "VVe knippen er het volgende brokstukje uit: „Biljartspel is een kunst een moeilijke kunst en kan alleen goed gespeeld worden door menseken met aanleg-voor-het-spel. Ga nu eens van de Zondags-spelers naar een biljartzaal met spelers van persoonlijken aanleg, en zie nu eens, welke bizondere eigenschappen er noodig zy'n om 't spel goed te beoefenen. By de niet-begrijpers zweetkoofden, onmachtsgebaren, drift, ge jaagdheid en slecht begrip; bij de thoore- tisck-technisch onderlegden lenigheid, groote faciliteit en lichtheid van afstoot, gedra gen, bijna rhythmische beheersching van hunne queue. Daar wordt gespeeld met een soort bezield effect. Een goed speler, ontvankelijk voor de schoonheid van trek- stoot, doorschiet- en omspeelbal, klos-stoot enz., geeft zich met z'n ziel over aan den stoot-op-zich-zelven.Ze spelen zacht, beschaafd, beheerscht, rustig, berekenen hun effect. Hun ranke faciliteit van gebaar en van stand, zelfs by de moeilijkste massé, is bewonderenswaardig. Ze spelen met hon derdmaal meer lichtheid dan de niet-be- gryper, en toch maken ze oneindig veel meer caramboles. By' den een is alles zwaar, klam, onzeker, log en onbeheerscht, bij den ander alles fijn, doortrokken van een spel-distinctie die heerlijk aandoet. Men ziet wel oen concentratie van hun aandacht, men voelt wel, ook by hen, een spanning van den wil en het inzicht, maar iederen stoot staat in harmonisch verband met de aesthetische eigenschappen van het geheele spel. Alle houdingen en standen beheerschen zy en de gratie of strafheid, fynheid of be- geerigheid van hun temperament weerspie gelt zich in ieder manuaal, en in iedere technische situatie van het spel." Ook mooi! Dinsdagmorgen bemerkte een reiziger in het restaurant van het station te Arnhem, dat hy het pas gekochte spoorkaartje ver loren had. Tevergeefs werd er naar gezocht. Goede raad was duur, de trein zou spoedig vertrekken, dus opnieuw naar het loket om een kaartje te koopen. Tot verbazing van den reiziger krijgt hij zijn eerste kaartje weer in handen, voor hem herkenbaar omdat hy' er al mot potlood losjes een getal op had gekrabbeld. Vertellende dat hy dit kaartje verloren had, zei hem de bureaulist, dat zoo even iemand aan hqt loket was gekomen met het beleefd verzoek, het kaartje weer in te wisselen, omdat hy van de reis moest afzien. Toen was hem het geld teruggegeven. Pech voor deo reiziger! (Arnh. Ct.) Treurig. Aan den Gruttersdyk te Utrecht heoft zich een treurig geval voorgedaan, dat wederom eon scherp licht werpt op de wreedheid van de straatjeugd. De 75-jarige weduwe T., in genoemde buurt, stond reeds langen tyd aan allerlei plagerijen bloot. Wanneer zij haar stulpje verliet, had zy gewoonlijk een heele rist knapen om zich heen, die zich allerlei onhebbelijkheden jegens haar veroorloofden. En niemand, die de arme ziel in bescherming namZy was eenigszins in haar geestvermogens gekrenkt en leed aan godsdienstwaanzin. Zoo noemde zy' zich gewoonlijk „de bruid van God". Bovendien hadden de kwalen van den ouder dom haar te pakken en leed zij in groote mate aan hardhoorigheid, waardoor men haar algemeen „Dooffie" noemde. Als zoodanig ge noot zy' eon algemeene bekendheid. In hoofdzaak leefde zy op kosten van de openbare liefdadigheid. Zy had wel oen nerinkje gehad, maar daarmede ging het niet meer. Ook haar oude beroep van koop vrouwtje wilde niet zoo vlot als anders. Zoo heel erg breed zal het arme bestje het dus wel niet gehad hebben. Gisterenavond hadden de jongens haar weer in het vizior gekregen en begon het oude spelletje. Aan plagen, sarren en stekelige opmerkingen geen gebrek. Dooffië mocht dan gek heeten, maar zy' wist wel degelijk, dat men haar in de maling wilde nemen. Zy werd ten langen leste kwaad en vloog nijdassonde op haar kwelgeesten af. Het baatte echter boel weinig. De rakkers wer den steeds onbeschaamder en begonnen zelfs met steenen te gooien. Dit werd het ongelukkige schepsel einde lijk al te erg. Woede en opgewondenhoid overmeesterden haar en ten slotte zakte zij bewusteloos ineen. Een hartverlamming had haar getroffen en toen zij haar woning bin- j nengedragen werd, was zy' reeds een lyk. j Arm, ongelukkig vrouwtje Op den tweeden dag wordt naar Ter Neuzen gevaren en alsdan eon rijtoer ge maakt door de gemeenten van het 5o district en vermoedelijk van uit Walsoorden naar Middelburg teruggekeerd. Behalve enkele gestichten, zullen yermoe- deljjk ook enkele inrichtingen van nijverheid slachtoffer van hun schaamtoloozo wreed- En do jongens Wel die, vier in getal van om on by de tien jaar, waren heden aan hot hoofdbureau van politie, om met het worden bezocht. Het bezoek aan Zeeland zal vermoedelijk een geheele week duren. Ook zullen waar schijnlijk Goes en Zierikzee worden bezocht. Ook een broodwinning. Van een rare, maar eerlijke manier om een goed stuk brood te verdienen, verhaalt „de Amsterdamsche Kouter" in de „Spaarne- bode". Het is een gewoonte van café-bezoekers, om met groot geld te betalen. Gedeeltelijk uit gemakzucht: een gulden, een riks, is maar één greep in de portemonnaie; ge deeltelijk om niet te moeten vragen: hoe veel is het? Doch op die manier moet de kollner by een omzet van een dubbeltje en vijf cent winst, 85 cent kunnen teruggeven hij heeft dus dagelijks een veel grooter bedrag aan kleingeld noodig, dan hy zelf verkoopt. Daaruit weet men een slaatje te slaan. Een nette, oppassende man, op wien men altijd rekenen kan, leent den kellners wisselgeld, 's Morgens begint hy zy'n wandeling op het Frederiksplein en loopt vervolgens alle groote café's af. Hy leent aan eiken kellner met een minimum van tien gulden, 's Avonds tegen het slui tingsuur komt hij alles terughalen en ont vangt dan 1 pet. winst, dus een dubbeltje van elko tien gulden. Elke kellner betaalt hem dus minstens 70 cent per week en daar hy bijv. alle kellners van „De Kroon", „Mille Colonnes," enz. bedient, is het geen wonder, dat hy op die wyze drieduizend gulden per jaar maakt. Natuurlijk zouden die kellners zelf wel voor dat wisselgeld kunnen zorgen. Want de meesten bezitten wel een paar honderd gulden, en als zij daarvoor by den betaal meester kleingeld haalden, waren zy al voor eonigen tyd gedokt. Doch do verdiensten der Amsterdamsche kellners zy'n in 't alge meen van dien aard, dat zy' maling hebben j aan die 70 cent. Den 30sten Januari vergadert de afdeeling Kol liorii van den Bond voorStaats- pensionneering. Behalve de opvoering van het tooneelstukje „Vergeet my niet". een pleidooi voor Staatspensioen, zullen nog voordrachten worden gegeven van Nederl. let terkundigen als Do Génestot e.a., waarvan eene, by een reciteerwedstry'd ten vorigen jare met don eersten prijs werd bekroond. De afdeeling ondervindt veler medewerking, de avond belooft te zyn een van hoogstaand genot. De toegang is ook voor nielleden gohcel vrij J dat men de opofferingen, die zoovelen zich getroosten, op prijs moge stellen. Altijd nog ijs. Men meldt uit Lemmer: In den toestand van het ijs tusschen hier en Urk en in het Oostelijk deel van de Zuiderzee is nog steeds woinig verandering gekomen. De winden, welke aanhoudend op de kust staan, verhinderen bet naar openschuld niet", er aan toevoegende dat vader heid to worden geconfronteerd, j Van wroeging of berouw was op het ge- j laat dezer kinderen niets te lezen. Vroolyk en lachende stonden zy by' elkaar, en toen zij in tegenwoordigheid van het doode vrouwtje werden gebracht, gluurden zy nieuwsgierig over eikaars schouders heen. Hoe het met do bandelooze knapen af zal loopen, weten wij nog niet, maar een ver beterhuis zou misschien het beste nog voor hen zy'n. (Utr. Dbl.) Een spaarpotje. Te Winterswijk is een 77-jarige Duitsche vrouw overleden, die in bijna 30 jaar geen straat gezien had. De vrouw, echtgenoote van een sedert eenige jaren overleden Duit- schen spoorwegambtenaar, was by' den aan leg van het spoor naar hior overgeplaatst en sedert dien menschenschuw geworden. Na haar dood werd op haar bloot lichaam een zakje met 500 mark gevonden, dat in 25 jaar niet van haar lichaam verwijderd was geweest. Het zakje was bjjkans geheol versleten. (Arnh. Crt.) Giflnierigstcr. Do N. Gron. Crt. verhaaltZe was negen tien jaren oud. Ze mocht dus gerekend wor den te handelen met oordeel des onderscheids. Maar toon bedreef ze iets zoo afschuwelijks, zoo onmenschelyks, dat er twijfel bij velen rees aan hare toerekenbaarheid. Zy' vergif tigde, in koelen bloede, een geheele familie, tengevolge van welke daad twee menschen stierven. Er werd recht gesproken, er werd aange nomen dat zij had gehandeld met oordeel des onderscheids en zy werd veroordeeld tot vyftion jaren gevangenisstraf. Tiet veroordcelend vonnis had zy' hooren uitspreken bijna zonder van eenige ontroering te doen bly'ken. Zy' berustte daarin. Voor haar vader was dit vonnis een zware slag. Voordat zijn dochter werd overgebracht naar de gevangenis te Gorkum, om haar straf te ondergaan dat geschiedde dezer- dagen wilde hij zyn kind nog eenmaal sproken. Het was een moeilijke gang voor den armen man. Hij was, meenonde dat hy, de vader, wel zóó, zonder toestemming, by zy'n dochter zou worden toegelaten, eerst tevergeefs by de gevangenis gewoost. Na heel wat geloop had hy eindelijk die toestemming vorkregen. Maar de moed was hem byna in de schoenen gezonken. Zyn adem stokte toen de gevan genpoort zich voor hom opende. En toen hy tegenover zyn kind stond, de als giftmengster en moordenares veroordeelde, toen wist hy' in 't eerst niet wat te zeggen. Totdat hy eindelijk de bittere klacht slaakte „Jantje, Jantje, wat heb jij ons een kroon op 't hoofd gezet". En zij, die over haar misdaad nooit berouw had getoond, had met hare gewone, onna tuurlijke kalmte geantwoord: „Dat is mijn geen last meer van haar zou hebben, want als zy uit de gevangenis kwam, dan zou zij vier-en-dertig jaar zy'n en naar Amerika gaan. Toekomstplannen van een veroordeelde. Mond- en klauwzeer. Men schrijlt van de Belgische grenzen: Het mond- en klauwzeer blijft in België steeds heerschen en verbreidt zich meer en meer; vooral in de aan ons land grenzende provinciën Oost-Vlaanderen, Antwerpen en Brabant, een reden te moer om van onze zijde de voorzichtigheid in acht te blyven i nemen. j Volgens het laatste bulletin, uitgegeven door het Belgisch ministerie van landbouw, i waren er op 1 dezer officiéél besmet ver klaard 264 hofsteden, gelegen in 127 gemeen ten. Gedurende do twee laatste weken van de maand December kwamen in Oost-Vlaande- ren nieuwe gevallen voor op 79 boerderijen gelegen in 34 gemeenten, in de provincie Antwerpen op 36 boerderijen gelegen in 14 gemeenten, in de provincie Brabant op 23 boerderijen gelegen in 11 gemeenten. In de provinciën Limburg en Namen heerscht de ziekte het minst; in de eerste in 2 stallen, in de laatste in 3 stallen. Het aantal aangetaste dieren, dat in de eerste helft van December 1920 bedroeg, wordt thans niet opgegeven. De ziekte draagt tot nog toe geen kwaad aardig karakter, weinig runderen moeten afgemaakt worden. Gaarno vestigen wy' de aandacht op achterstaande advertentie betreffende de Uitvoering van Gewijde Muziek op Zondag 20 Jan. te Wognum en Maandag 21 Jan.a.s. to Nieuwe Niedorp in de Hervormde Kerken aldaar, te geven door den heer en mevrouw Secrève—Van Emminckhoven uit Den Haag, on den heer Jan C. Manifarges uit Keulen, die zich in meer dan 150 plaatsen hier te lando als in hot buitenland met grooten by val lieton hooren. Overal, waar deze artisten eene uitvo«- -J ring gaven, was mon éen lof over de execu tanten. Mevrouw Secrève weet door hare klankrijke ronde stem iedereen te betoove- ren, terwy'1 de heer Secrève, opvolger van prof. Sam. de Lange, Directeur van het K.K. Conservatoir te Stuttgart, een hoogst ver dienstelijk organist is. De heer Jan Manifarges, élève van het conservatorium te Keulen en van den groo ten Isaye te Brussel, mocht tal van malen als Solo-Violist grooten by val inoogsten, de Bnitenlandscho- en Hollandscho bladen zyn vol lof over zy'n spel. Bovendien bespeelt hy' een kostbare (Guarnerius) viool ter i waarde van f5000. Wy twyfelen niet, of ieder zal degelegen- I heid te baat nemen om te genieten van dezè zeldzaam sch'oone uitvoering en daardoor toonen gevoel te hebben voor hot schoone. Die thuis blyft, zal bly'ken veel te hebben i verzuimd. Wi erin gen. C. Bosker alhior heeft to Den Helder met goed gevolg examen voor ver korten diensttijd afgelegd. I Vergadering van den Raad der gemeente Heer Ilugowaartl, gehouden op Vrijdag den 18en Jan. 1907, 's namiddags 2 uur. Allen present.Voorz. de heer P. Wonder Az., Bur gemeester-Secretaris, die de vergadering opent met do besto wonschon en verwachtingen betreffende het nieuwbegonnen jaar en ver volgens de notulen leost, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Jongste kasverifleatie by den gemeente ontvanger gaf aan f20.706.54J ontvangsten, fl4.261.47J uitgaven, kassaldo f6445.07. Ingekomen a. Het verslag van do werkzaamheden der commissie tot wering van schoolverzuim in wijk IV over 't afgeloopen jaar, waaruit blijkt dat 5 keeren is vergaderd en 4 malen eene oproeping is gedaan aan ouders vau schoolgaande kinderen b. dito betreffende wyk III. Eén persoon werd opgeroepen. Het aantal uitgereikte verlofkaarten be droog wel 21. c. Verslag schoolwyk II. 4 Personen ont vingen aanmaningen, 6 leerlingen kregen 6 weken verlof d. missive van den Rijksbetaalmeester te Alkmaar, houdende mededeeling, dat door hem aan den gemeente-ontvanger eeno som van f2764.29 is ter hand gesteld; e. idem van den Rijksontvanger to Scher- morhorn, die f 182.27 aan dienzelfden ge meente-ambtenaar had uitgereikt. Eon en ander op 's Voorzitters voorstel voor kennisgeving aangenomen. Uit schooiwijk IV (Veenhuizen) is den II Januari j.1. ingekomen een schryvon van den onderwijzer Zwart, waarin hy' mededeelt, te zjjn bonoemd aan eene school te Midden- Boemster, weike benoeming hy aanneemt. In verband daarmee vraagt hy togen 1 Maart a.s. eervol ontslag. Voorz. stelt voor't ontslag eervol en tegen 1 Maart to verleenen. Allen voor. Oproeping van nieuwe sollicitanten zal plaats vinden; inzending stukken uiterlijk tot medio Febr. Een voorstel van Voorz., om den rijksveld wachters van Alkmaar en Noordscbarwoude als naar gewoonte respectievelijk f 10.en f 15.— gratificatie te geven, vindt aller in stemming. Bij goede dienstbotrachting is dit zeker niet te veel. Vooral de he»r Van der Molen uit N. Scharwoude presteert hier veel di-nston. Zy'n optreden is in even hooge mate prijzenswaardig als dat van zijn voor ganger Jongepier, vindt Voorz., dio vraagt, of men voor N. Scharwoudo soms f

Schager Courant | 1907 | | pagina 1