Zonnestofjes. Do.üderdag 31 Januari 1907. 51ste Jaargang No. 4226. EERSTE BLAD. INGEZONDEN. FEUILLETON. BinïieniaueLcb Nieuw;>. Dit blad varschijnt tweemaal per week Woensdag- en a'ordagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A D V ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prija per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Rijkskeuring Dakheng ten ABT. wteiiie- Lulliivllil BureauSHD1I Laan, 4. Ïïiterc. Tekphoon No. 20. TRAPMAN Co. Dit 'lurnmnr bestaat uit ticc bladen GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen. l'olitic. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren zilveren horloge, een rooden granaten hals ketting en een portemonnaie, inhoudende eenig geld. o—o— Burgemeester en Wethouders tïd Schagen, b ecgen te" aigemeene kennis: lo. dal de gewone Rijks voorja*rakea -bgeo v*v tot dekkiug bastemde hengsjen in 1907, voorzooyetsJ deee provincie betreft, zullen gehouden worden Haarlem, op 19 Februari 2o. dat de eigenaar of bouder? die ee hesgot te keuring wenscht aan te bieden veplich" is daarvan tenminste drie weken vóór de keuring vachtvrij eene schriftelyke en ondeneekende aangii e te zenden aan den Secretaris der provinciale egelingscommis-ie, (den Heer W. Teengs te Alkmaar), mei opgave vau a. naam en woonplaats van den eigenaar en houde* b. nasm? ouderdom, ras, kleur en byzondere ken teekenen van den hengst, benevens, indien deze in eeD stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknummer c. zoo mogelijk afstamming van den hengst, zoo wel van vaders als m« ederszijde. en na^m er woonplaats van deu fokker 3o. dat een hengst, na bovenvermelden te.mij; aangegeven, van de keuring is uitgesloten, tenzij de Commissie geen bozwaar tegtn toelating heeft en de eigenaar of houder vóóf u»n dag der keuring ee»e som van tien gulden by voornoemden Secretaris stort 4o. dat inscbrijving^Mlje ten voor de ken- .nger- op vrachtv jja ech ïiielijke en onde'toeken ie aanv-a^g van eigena&vs o( houde s van hengsten, doo ciei? Secretaris der regelingscommissie voornoemd «nlEn worden verstrekt. Schagen? den 30 Januari 1907. Burgemeester en We'bonders voornoemd: H. J. POT De Secre'aris: ROGGEVEEN. „Bti overtreding mogen zoodanige honden „door of op last van de politie worden „afgemaakt." Bovendien zal overtreding van dit artikel worden gestraft met een geldboete van ten hoogste f 25.— of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 25 Januari 1907. Burgemeester en Wethouders, H. J. POT. De Secretaris KOGGEVEEN. Be Burgemeester de' Gemeente Schagen, brengt by deze ter kennis ren de ingezetenen die. gemeente dat het kohier no. 1 der Grondbelasticg op de Gebouwde en Ongebouwde eigen lommen over het jaar 1907, o| den 26 Januari 1907 door den Heer Directeur de- Directe Belastingen te Ams erdam i« executoir ver kl»ard en op heden aan den Heer Ontvanger de> directe belastingen binnen deze gemeente ter invotde- ring ia ovetgegeven. Ieder ingezetene, welke da» bij belang beeft, wordt alzoo vermaand op de vo.doecing van zijnen aanahg behooriyk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan, Scbagen, den 29 Januari 1907. De Burgemefiter voornoemd: H J. POT. O—O— Vasthouden van honden. Burgemeester on Wethouders der ge meente Schagen, brengen in herinnering het bepaalde by art. 28 der aigemeene politieverordening voor die gemeente, lui dende als volgt: „Tenzy geleid aan touw, ketting of koord, „of gespannen voor voertuigen, is ieder „eigenaar of houder van honden verplicht „er voor te zorgen, dat die honden zich niet „op openbare straten of wegen of andere „voor algemeen gebruik bestemde plaatsen „binnen de gemeente bevinden. Mynheei de Redacteur! Mag ik nogmaals beleefd verzoeken om een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, en wel naar aanleiding van bet door den beer Wissekerke ingezonden stukje? Verbaasd en verschrikt stond ik, na het te hebben gelezen. Ik wil bet bekennen, bet doed my denken aan een uitbarsting van den Vesuvius. Niet waar? ook de Vesuvius neemt in zijn lavastroom alles mee, wat by op zyn wog ontmoet, zonder te weten wat ontheilen er door worden aangericht. Geachte beerIk moet u zeggengy maakt er veel meer van dan behoeft. Gy beschuldigt my van opgewondenheid, maar ik geloof waarlyk, dat gy op het kookpunt stondt, toen gij dat alles neerschreeft. Batik geen lid meer ben van „Visschersbelangen" weet ik zeer goed; maar de convocatiebil jetten der vereeniging zijn toch ook aan niet-leden toegezonden, niet-waar? Dus is bet toch zeker een vergadering geweest, waar ieder vrijen toegang bad Of was voor my alleen soms de deur gesloten geweest, omdat ik geen lid meer ben Dat er tegenwoordig aan de ansjovis wordt verdiend, sehynt u nog al zwaar te vallen, tenminste alweer die hoogdravende woorden daarover. Zou het u misschien soms spy ten dat gy zelf geen handelaar in ansjovis zyt? het lykt my zoo een beetje toe. schrijft, dat fooien door u niet worden gerekend. Zoudt u beusch denken, waarde beer, dat bet fooien zijn Nu, ik beschouw bet wel degelijk onder den marktprijs, en dus, als gy bet eens kalm en tevens-ver standig overdenkt, geloof ik, dat gij tot dezelfde slotsom zult komen. Of gelooft gy dat de visschers, van nature een kranig volkje, een fooi zouden aannemen? Neen myn vriend, ik denk dat niet, op dat punt staan bij my de .visschers nog te hoog aan geschreven. En nu zou ik u, als het niet te onbeschei den was, wel willen vragen, of bet misschien in uw bovenkamer niet pluis is Immors, gy wilt bet doen voorkomen, of gij met hart en ziel de visschers zyt toegedaan, en voor hen met dubbelen ijver werkt, maar gy beschuldigt hen van geen goede waar te leveren, en gooit ben met koppen en staarten en graten om de ooren. Ik hoop voor u, dat dit niet in uw nadeel door hen zal worden opgenomen. En nu het gewichtsstelsel; ge draaft door Hoe komt gij er toe te beweren, dat ik tegen dat stelsel ben Dat punt heb ik in myn vorig stukje niet aangeroerd. Ik begin zoo zoetjes-aan te begrijpen, dat gy bedeeld ik, na een paar maal ter vorgadering te zyn geweest, en myn meoning ergens over wil- lende zeggen, op de meest onheusche wyze, direct door den voorzitter werd beleedigd, 1 en ik het dus 't beste achtte, my daar verder voor te wachten en my terug te trekken, j Het overige van bet ingezondene zal ik maar aan onkunde van den Voorzitter van „V.B." toeschrijven; bet is toch te vergeven dat, al is hy op het aambeeld uitstekend thuis, hy van ieders zaken niet evenveel verstand kan hebben. Gy verzoekt my ook nog op honigzoeten toon, weer lid te worden der Vereeniging, maar met alle sympathie, die ik gevoel voor de vereeniging, kan ik er, zoolang er een Voorzitter met zoo'n klein mondje aan het roer staat, niet toe besluiten. En nu, geachte heer, wil ik u nog een paar raadjes aan do hand doenwilt gij in een courant een zaak verdedigen, goed, maar klop er dan ten eerste niet de halve wereld by, en vooral, haal niet op do meest onkiesche wyze menseben door bet slijk, die niets mot die zaak hebben uit te staan. En hiermee heb ik genoeg gezegd, basta! Nogmaals u, M. de R., beleefd dankend voor uw verleende plaatsruimte, teeken ik, K. ENGEL, Ansjovis-inzouter, Kolborn. I M. de R. Mag ik II naar aanleiding van bet inge zonden stuk van een buiten-abonné nog even om een klein plaatsje lastig vallen Waarde buiten-abonné! Wy zyn bet ge- deeltélyk eens, nl. daar, waar U meent dat de stalletjes op de plaats waar ze thans staan, den af- en toevoer der markt belem meren. 'tWas dan ook daarom, dat ik op de laatste vergadering der Winkeliers-ver- eeniging het voorstel heb gedaan, te beproeven de stalletjes verplaatst te krijgen, van weste lijk van de Laan naar oostelijk van de Laan, op de Gedempte Gracht. Dit zal voor de stalletjes geen schade doen, onze Donderdag zal er niet onder lijden en daar er minstens de helft van bet vee de Laan opgaat en afkomt, zal bet voor den af- en aanvoer der markt zeer veel verbeteren. Mochten er meerdere binnen- of buiten- abonnés zyn, die hiermee sympatbiseeren, men zende my zyn kaartje en daarmee ge wapend, zal ik my tot „Algemeen Belang" wenden, met het verzoek in die richting te willen werkzaam zyn. t.t. I f ik zal uwe wenken niet opvolgen, ik acht het 't beste, om den beer Raat maar in zyn waarde te laten. Nog dit aan diegenen, die meenden, om bet laatste schrijven van den heer Raat, als lid dor Winkeliersvereeniging te [moeten bedanken. Dit laatste ingezonden stuk van den heer Raat was niet in zyn kwaliteit van voorzitter der Winkeliersvereeniging onderteekend; men kan dus hiervan noch bet bestuur, noch de Winkeliersvereeniging een verwijt maken. JOH. MERZ. ROMAN van OTTO VAN LEITGEB. 13. o Gaston Hauszmann boog zich na dit antwoord diep over Elinore's hand en kuste die herhaaldelijk. „Dank, dank, dank 1" zeide hy daarbij haastig. „Ik hoop dat uw vader zyn toe stemming zal geven. Maar zeg er nog niets van, morgen is het onze groote dag. U zult my begrypen, als ik u zeg, dat ik niet meer in staat ben roetig met n te praten. Vindt ge het niet vreemd? maar ik ben zoo opgewonden en ik ga nu dadelijk. Vaarwel, Elinore. Tot morgen 1" Nog eenmaal kuste hij haar de hand en ging, Ook Elinore verliet de kamer. Daar zag zij bij de deur den ouden Braunemann, die juist van plan scheen te beginnen opruimen. Misschien was hy nu eerst binnengetreden. „Braunemann zeide zy werktuigelyk toen zij hem voorbij ging- De oude dienaar boog het hoofd en keek haar toen na. „Jamompelde by, schudde het hooid en ging voort met opruimen. Hy was tegen zyn wil getuige geweest, hoe mijn heer Hauszmann het ktrd zyn meesters zyt met een groote dosis fantasie. Hoe meer de visschers voor bun viscb krygeri, boe liever ik het heb, bet is met my goddank nog niet zoover gekomen, dat ik een ander zyn verdiensten misgun. En nu wat bet bedanken als lid der ver eeniging „Visschersbelangen" betreft, kan ik u zeggen, dat de reden hierin bestaat, dat tot vrouw had govraagd, Maar de zaak scheen hem heel erg te verwonderen. „Andere menschen," zeide hy tot zich- zeli. „Heel andere menschen." Elinore ging naar haar kamer en keek naar de donkere straat, liep toen ver schillende kamers door, kwam zelfs in de werkkamer van haar vader, waar deze thuis placht te werken. Zy was onrustig en wist niet recht, wat met haar tyd aan te vangen. En dan weer naar haar eigen kamer. Daar kwamen zeer vele gedachten. Maar eene die sterker was dan al de andere, ont sprong aan de heldere bron. Het leven kon niet steeds zoo effen, maar doelloos voortglijden. Zy voelde kracht in zich, om iets te doen, om plichten te vervallen, in een werkkring geplaatst te worden. Got hu welijk moest haar dat alles brengen. Zy dacht aan Gaston Hauszmann en dat ook hy gelnk in het huwelyk zou vinden, wan neer zy zooveel voor hem was, dat hy haar tot zyn vrouw begeerde. Zjj dacht aan haar vader. Zij dacht er ook aan, dat, zoolang zij zich herinnerde er geen vriend schap tusschen hem en den ouden Hausz mann had bestaan. Maar de meeste harer gedachten waren onpersoonlijk. Op eenmaal scheen het leven zich wyd te openen. Daarop werd 't haar ernstig,by'na plechtig te moede,zonder week te worden en kinderachtig in haar gevoelens. De handelsraad bleef den volgenden voormiddag thuis, tengevolge van een brief, dien hjj reeds vroeg had ontvangen. Dan ontving hij bezoek van advocaat Boring en hsd een zeer lang onderhoud met dezon. Met Boring had Winter niet JOH. MERZ. P.S. Mag ik deze gelegenheid tevens te baat nemen om myn dank uit te spreken aan diegenen, die my eenige wenken meen den te moeten geven, om tegen bet schrij ven van den beer Raat op te komen Spe ciaal aan den anoniemen briefschrijver. Myn beste beer, ge vindt bet schrijven van den heer Raat laag, dom, enz., enz., en toch moedigt U my aan op dezelfde manier te antwoorden. Maar men zou dan met recht van myn schrijven betzelfde kun nen zeggen, met alleen deze verzachtende omstandigheid, dat ik daartoe gekomen was door het schrijven bovenbedoeld. Daarbij komt nog, dat ik steeds de vurige hoop koester, nog eens lid van den gemeenteraad Van bet zestal candidaten voor diaken der Doopsgez. Gemeente Barsingerhorn c.a. zijn gekozen de heeren: B. Bosman, Scbagen en P. Kater te Bar singerhorn. Tevens zyn de beeren C. Blaau- boer Jz., Wieringerwaard en A. Slikker te Schagen als commissieleden gekozen tot na zien der rekening over bet boekjaar 1906. Slechtbchuisdeii. Men schrijft uit Vleuten aan het Hdbl. liet noodlot is gruwelijk humoristisch, go- loof ik, tenminste bier in den polder. We hebben twee uitersten vlak bij elkaar staan. Het eene is de machtige feodale burcht De Haei, met honderdon zalen en kamers, met torens en ophaalbruggen, met 'n lekkere moderne stoomverwarming. De muren van dat kasteel zyn meters dik, do warmte kan er niet uit. Het andere is een tent, waarin menschen wonen. En nog niet eens 'n dichte tent. Een wand van deze monschenwoning wordt gevormd door 'n kast. De tweede wand is 'n zeil met planken en takkenbossen aan den buitenkant. De derde wand is 'n bouten schot met 'n gat er in voor de kachel pijp. De gevel van dit wonderlijk armzalige gebouw is van 't zelfde materiaal, 't Beetje huisraad staat voor 'n deel buiten in regen en wind, want daar binnen als je by zoo iets nog van „binnen" kunt spreken is gebrek aan ruimte. D'r staat 'n fornuis en 'n tafel en overdag nog 'n paar stoelen. Die moeten 's avonds naar buiten, want dan moet bet bed in de hut gebaald worden. Er is geen ruimte voor 1 de bewoners en bun bed, als ze er niet op liggen. Als 't regent, moeten de menschen telkens uit den drop gaan zitten, 't Dak is niet overdiebt. Hoe ze 't in 't begin der vorige week uitgehouden hebben met die Siberische kou, is onbegrijpelijk. De scherpe Oostenwind had 't fornuis uitgewaaid. Zoo hebben deze paria's al 'n half jaartje gehuisd. Ze waren uit hun woning gezet, arrestantenhok. Voor 't overige trekt niemand zich bet lot van deze ten onder gaande men schen aan. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, gehouden op Dinsdag 29 Januari 1907, 's nam. 3 uur. Afwezig de heer Breebaart met kennis geving. Tegenwoordig zyn tevens de heer Arrondissements-schoolopziener en het Hoofd der school te Groetpolder. De Voorzitter opent de vergadering en deelt aanstonds mede, dat Burgemeester en Wethouders in overleg met denSchoolopziener en het Hoofd der school, een voordracht hebben opgemaakt uit de 13 sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres aan de school te Groetpolder. Deze voordracht is opgemaakt als volgt: No. 1. mej. M.Maas, onderwyzeres te Hoorn, no. 2. mej. G. Bakker, onderwyzeres te Alkmaar, no. 3. mej. W. Krul, onderwyzeres te Helder, no. 4. mej. C. G. de Gelder, onder wyzeres te Stompetoren. Deze dames hebben alle proefles gegeven. Tot stemming overgaande, wordt met 4 stemmen tot onderwyzeres benoemd mej. M. Maas. Mej. Krul en mej. Bakker bekwamen elk 1 stem. Door Voorz. wordt nu ter tafel gebracht een ontwerp-contract omtrent den verhuur van bot Post- en Telegraafkantoor door de ge meente aan bet Ryk. In verband hiermede deelt Voorz. mede, dat, zooals den Raad bekend was, de huur- som na de verbouwing door het Ryk was bepaald op f 600 per jaar. Tengevolge van het niet bepaald mede- vallen van de kosten der verbouwing, hadden Burgemeester en Wethouders evenwel ge meend pogingen te moeten aanwenden om de huursom nog iets verhoogd te krygen. Dit is met een gunstigen uitslag bekroond, en is de buur thans bepaald op f700 per jaar. De leden nomen met genoegen kennis van deze mededeeling. Hierna worden gelezen de bepalingen in bet ontw: rp opgenomen, betreffende den huur en verhuur van genoemd gebouw, welke zal worden aangegaan voor den tyd 5 jaren. Tegen de daarin vervatte bepalingen bly- ken geen bezwaren te bestaan en wordt aan bet ontwerp de aigebeele goedkeuring gehecht. Overigens niets te behandelen, wordt de vergadering na rondvraag door den Voorz. gesloten. Het departement Anna Paulowna der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen wyl ze geen buur betaalden en niemand j hield Maandag 28 Januari eene vergadering wilde hen aan 'n woning helpen, omdat er j met dames in „Veerburg". In langen tyd toch nooit'n duit van de huur terechtkwam, i had men zulk eene groote opkomst niet De man was schipper en de vrouw had 'n 1 gezien, maar... bet programma beloofde dan bierkroegje. Samen dronken ze jenever, heel j ook veel. Met oen toepasselijk woord van gezellig en bielden geen cent over voor watden Voorzitter, den beer J. Oostra, werd de anders. Toen zaten ze op straat en bouwden j vergadering geopend en had allereerst bal- aan 'n hoekje van don weg hun luchtig I lotage plaats van de hoeren A. van Gijn en verblijf. A. Blaauboer. Beide heeren werden tot Een poosje hebben ze by 'n boer in de j buitengewone leden van het departement buurt 's nachts in den stal goslapen. Maar toegelaten. Hierna werden de notulen gele- alhier te worden, en nu ben ik er bang, voor, dat als ik ging schrijven op de manier van den beer Raat, elke kiezer my voor te onopgevoed zou houden, om lid van don raad te worden. En dan, nietwaar, bad ik daarvoor in 't geheel geen kans, al presen teerde ik ook een halve koe voor mijne candidaatstelling. Neen, myn beste anonymus, gaarne te doenmaar bet was in dit geval zeer natuurlijk, dat Gaston Hausz mann niemand anders met zijn opdracht zond. Boring was immers de vertrouwde der familie. Noch vader, noch zoon Hausz mann haddon ooit iets gewichtigs gedaan, of zy hadden eerst den raad van Boring ingewonnen. Het trof juist, dat Elinore de trap at- kwam, toen Boring eindelijk heenging. Hy maakte een diepe buiging, hield zyn hoed in de b&nd en glimlachte, keek haar door zyn dikke brillen glazen welwillend aan en zeide: „Ik ben Dr. Boring, mejuffrouw! Ik kan niet van u verlangen, dat u zich mijner zoo zonder meer zult herinneren U beeft zich zooeven mat myn voortrtfie- lyken jongen vriend Hauszmann verloofd. Het maakt my werkelijk gelukkig, dat ik de eerste ben, die u kan gelukwen- schen Hy maakte nogmaa's een buiging, groette met zyn hoed en ging heen. Elinore snelde nu naar boven en ging zonder eenige aarzeling de kamer van haar vader binnen. De handelsraad stond san het venster, draaide zich om, en kwam zyn dochter vlug tegemoet. Zy zag, dat zyn anders zoo bleek gelast, hoog rood gekleurd was. j Hy legde haar de banden op de schouders, keek haar vast in de oogen en zeide „Myn liaf kind, daar hebt go my tot myn bezinning gebracht, dat ik ean volwassen dochter had en dat ge nu van my wilt heengaan. Maar ge hebt my fi:oal over rompeld Hy werd een weinig bewogen, lachte, nam Elinore in zyne armen en kuste haar veie malen. 't vee moest op stal en bet drinkende echt paar ging op bivouak. 't Eenige dat zo ten minste nog hebben, is 'n prachtig uitzicht. „Riant", zou je in 'n advertentie kunnen zeggen. De burgemeester van Vleuten heeft dezen verworpelingen 'n verblyf in den Vleutenscben toren aangeboden. Daar zou tenminste 't fornuis niet uitgewaaid zyn. Maar ze verkozen bun tochtige tent boven bet sombere „God zegen je jelui beiden Je zult gelukkig worden, gelukkig I En ver geet nooit, dat ge de dochter zyt van Theodoor Winter." Zy bestreed haar ontroering met alle kracht. De uitdrukking van het gelaat van haar vader, zyn bewogen, ernstige stem, de blik zjjner oogen, en zyne laatste woorden groeven zich diep in baar gedachten. Zy voelde op eenmaal zoo duidelijk, wat hjj daarmede wilde zeggende dochter van Theodoor Winter. Als in ean groot en diep gevoelsmoment, vereonigde zich in haar binnenste alles wat haar vader manr hoog hield, wat haar edel, vast, bswonderens- waard, groot en sterk in hem had toege schenen, en dat hy haar dit nu deelachtig wilde doen worden en haar als zjjes gelijke naast xich plaatste. Zy kuste zyn hand. De handelsraad schuwde elk buitenge woon bewys van gevoel en hy meende, dat het nu voor het ooganbük genoog was. En hy zeide lachend„Ik heb je myn geheolen voormiddag moeten schenken. Wat zal men in Winterfeldcn wel denken 1 Je moet my ou laten heengaan, Elinore." „En Gaston Haussmann vroeg zy, „is die ook reeds by u geweest?" „Nsen, neen, hy zelf nog niet," antwoordde haar vader. „Alleen Boring was hier, zon der wien de heeren Hauszmann nietsdoen. Hy kwam met een opdracht. Wy hebben alles geregeld Gaston's oudera moest Elisoro schrijven, Men had nog zooveel te beraadslagen en to overleggen. Eindelyk was men het over de hoofdzaken eens. Ia September zou de bruiloft plaats vinden, dan zouden zy gaan reizen, en in het voorjaar zou het jonge j zen en goedgekeurd. De heer K. A. Kaan las voor eene schets van F.Rompel, getiteld: „Korstmis in oorlogstyd," waarvan de inhoud zeer aangrijpend was: een Transvaalsche i vrouw had bericht ontvangen van haar voor het Vaderland strijdenden echtgenoot, dat hij de kerstdagen te buis zou komen doorbren gen en in plaats hiervan, kwam kort vóór hot feest bericht, dat hy was gesneuveld. Ieder begrijpt, boe de aanwezigen onderden paar zyn intocht op Wied houden. Want Wied zou hua eigenlyk thuis worden. In de stad ruimde de handelsraad hen een ruime woning in. Zoo werd alles vastgesteld 0.tk daarin toonde Gaston kalmte en overleg. Om Wied behoorlijk in te richten had man veel tyd noodig. By- beweerdebet waa tot dusverre maar een jonggesellenwoning ge weest. Dat gaf veel arbeid en zyn vriend Evolaar, die zoo practisch was en veel goeden smaak bad, kon hem by alles helpen. Gaston vroeg verder, of Elinore haar ge heim nog een poosje wilde bewaren. Hier bij word een zeer beteekenisvol gezicht gezet en beweerd, dit haar nog een ver rassing wachtte. Op donzelfdon dag, d&t advocaat Boring om de band van Elinore had gevraagd, meldde by zich tevens aan by den minister Sturz, die dan advocaat dadeljjk ontving. Boring wierp zyn hoed op een etoe), wreef zich de handen alsof hy het zeer kond had, of zich uitbundig verheugde, en viel den minister direct met het volgende op het lyf: „Zeg my nu eens. ex :ellentie, waar blytt voor den drommel de ükte zoolang, waarin een algemeen erkend en verdienstelijk man als Haustm»nu tot dan adelstand wordt verheven „Geöerde heer," antwoordde de minister met moeilijk in te houden onwil „u verlangt soms heuscb te veel van my." WORDT VERVOLGD,

Schager Courant | 1907 | | pagina 1