Du AuiMwr ótH'v.ui uit d ie bladen. Buitenlandsch Nieuws. Rectificatie. INGEZONDEN. Binnenlandse!* Nieuws. Zondag 10 Februari 1907. SCHA ölstc Jaargang No. 4229. inibooiblaf. Hit blad verschijnt, tweemaal per wees W o e ti 8 d a 45- e» Zaterdagavond. Bij inzending tot 'a morgens 9 ure, worden AÜVBRTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst I^iEZONOFN STUKKEN één dag vroeger *f wrs»»*u j 'II MWtójSi, Intere. Tdcphtx)» \o. 20. Uitgevers TRAPMAN Co Prijs por jaar f8Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADV8RTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere rege! meer 5ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. GEMEKNTK SCÜAGEN. Bekendmaking e n. -0—0— POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren sneeuwspoor. In Duitschland is de uitslag der herstem mingen bekend. De uitslag hiervan is een vervolg op de eerste stemmingen, n.1. een groot verlies voor de Sociaal-Democraten. Er is verder een aanmerkelijke vooruitgang van het aantal liberale stemmen merkbaar. Van de 79 Sociaal-Democraten keeren er slechts 43 in het parlement terug. Dit is voor Von Bülow en de Regeering een groote overwinning. Maar de tweede, waarvoor men ook eene verkiezingsleus uitgaftegen het Centrum, tegen de zwarten, die heeft men niet behaald. Integendeel, de clericale Centrumpartij komt als de sterkste in den Rijksdag terug, met 105 leden, dat is nog 6 meer dan voorheen. Von Bülow kan evenwel tevreden zijn, hij beschikt als 't ware in dit parlement over twee meerderheden. En wel de natio nale meerderheid, die staat tegenover het Centrum en de sociaal-democraten en die den Rijkskanselier zal volgen in zijn koloniale politiek. De tweede meerderheid is de conservatief-clericale, waarin het Centrum en de conservatieven tegen de liberalen en sociaal-democraten staan en die dus eiken niet-gewerschte vooruitgang zal kunnen tegen houden. Zoo zal Von Bülow de beide meer derheden tegenover elkaar kunnen uitspelen, net naar de omstandigheden dat noodig maken. Von Bülow heeft dus alle reden tot tevredenheid. Hij is de eenigo overwinnaar De uitslag der verkiezingen heeft te Berly'n aanleiding gegeven tot oen uiting van groot enthousiasme. Voor het Keizerlijk paleis stond een juichen de en joelende menigte. En voor het eerst se dert de woelige Maartdagen van 1848 verscheen een koning van Pruisen op het historische balkon van hot Berlijnsche slot, om het volk toe te spreken. Dat dit geschiedde in het middernachtelijk uur, onder een helderen winterhemel, kon de stemming slechts ver- hoogen. De keizer sprak. Boven het gejuich en gezang der menigte klonk zijn heldere, krachtige stem, toen hy- „S i 1 e n t i u m" commandeorde. En toen het stil geworden was, zeide hij „My'ne heeren, Ik dank u van ganscher harte voor de mooie huldebetuiging, die gij ons hebt gebracht. Zij komt voort uit het gevoel, dat gy trotsch zy't, uw plicht te hebben gedaan voor het vaderland. Naar het woord van den kanselier „kan Duitsch land rijden als het wil", en het zal alles omverrijden wat het in den weg staat. Vooral als alle standen, alle godsdienstige overtuigingen vast en blijmoedig samen werken. „Laat dit plechtige gevoel niet wegsterven als een voorbijgaande golf van vaderlands lievende geestdrift maar blijft voortgaan op den ingeslagen weg. Ik eindig met de woorden, die onze groote dichter Kleist in zijn „Prinz von Homburg" den ouden Kottwitz laat zeggen tot den grooten Keur vorst „Was kümmert Dich, ich bitte Dich, die [Regel „Nach der der Feind sicli schl&gt, wenn [er nur wieder „Vor Dir mit allen seinen Fahnen sinkt? „Die Regel, die ihn schliigt, das ist die [höchste „Die kunst hebben wij thans geleerd, om hem te overwinnen, en wij willen die ook verder in toepassing brengen." Een donderend gejuich volgde. mot de Congresleden uit Californiê uitdruk kelijk heeft gewezen op de noodzakelijkheid, aan de verschillen met Japan een einde te maken. De schoolkwestie moet worden opgelost, zonder dat een beslissing van de rechtspraak wordt afgewacht. De president wees er op, dat een oorlog met het trotsche en dappere Japan heel wat anders zou zjjn, dan een strijd met Spanje. Do Japanners zouden niet alle diplomatieke hulpmiddelen te baat nemen om den strijd te voorkomen, maar er dade lijk op los slaan. Ook minister Root heeft er op aangedron gen, dat de kwestie met Japan onmiddel lijk zal worden geregeld. Vele Amerikaansche bladen hebben zeer oproerige artikelen over een oorlog met Japan, en zij beweren dat Japan tot ver nederende bepalingen wil dwingen, wat niet geduld mag worden. Het werk van Roosevelt wordt door een dergelijk optreden der couranten zeer be moeilijkt. In Japan heerscht minder opwinding. Wei schijnt men daar te lande vast besloten, alle mogelijke diplomatieke middelen te gebruiken, om de beslaande geschillen uit den weg geruimd te krijgen. Zoo schrijft b.v. de New York Mail„Japan zal niet dulden, dat zyn burgors in andore landen slecht worden behandeld door gemeene kerels, of zy in regeering zitten of niet, zooals de Chineezen slecht behandeld zyn. Japan heeft grieven; maar zyn leiders heb ben daarom nog niet het hoofd verloren. Alle oorlogspraat komt juist van de ver tegenwoordigers der lieden, die het onrecht hebben gepleegd; niet van hen, die meenen dat hun onrecht is gedaan." Te Tokio is de volgende ambtelijke ver klaring publiek te gemaakt: „Sinds het oogenblik dat de eerste oor logsgeruchten uit de Vereenigde Staten overkwamen, hebben wy met nauwlettend heid acht geslagen op de stemming dei- openbare meening in Japan. En wy Heb ben geconstateerd, dat nergens in den lande de minste opgewondenheid werd betoond. Men schenkt hier volstrekt geen geloof aan de oorlogsgeruchten, en koestert onbeperkt vertrouwen in president Roosevelt en zyn regeering. De opwinding der anti-Japansche pers in de Vereenigde Staten is niet bij machte, de vriendschappelijke gevoelens van Japan voor de Vereenigde Staten in gevaar te brengen." Het zal dus alles nog wel met een sisser afloopen. we mooi weer en vertrouwbaar ijs hebben, I C. Keyzer mogen gerust door onze jongens on meisjes en K. Py'1. worden benuttigd, om zich te wijden aan de De prijzen bostonden kennis, die bjj het van ouds bekende en nuttigo voorwerpen, geroemde wintervermaak het schaatsen- en S. Slyboom; 3e prys J. Wit uit verschillende ryden wordt opgedaan. Wat gaat boven dit heerlijke genoegen Waar hebben ze meer echte, ongedwongen pret dan op het ijs? Welk waar kindervriend zou dan ook niet die enkele «cAooimiddagen (hoe weinige zyn 't er in de 6 leerjaren gaarne geven voor i/srniddagen 1 Mocht iemand evenwel zyn geweten bezwaard gevoelen, indien niet ook in den ijstijd de noo- dige schoolkennis wordt verkregen (die „ijs-wetenschap" is anders doorgaans ook Een overgroot publiek woonde dezen wed strijd by. By voordurende vorst zal Zondag a.s. een groote wodstrijd in het schoonryden gehouden worden op de kolk bjj Lutjewinkel. Daarvoor werden de banen reeds in orde gemaakt. Wieringerwaard. Donderdag werd door do IJsclub alhier een schoonrydery voor in wonende kinderen gehouden, verdeeld over 5 rubrieken. a. voor jongens boven 12 en beneden 17 jaarle prys Jacs. Johs. Speur met gemid- heel bruikbaar 1) dan en dit is zeker t 72^ punt, 2e pr. Jb. Egmond met gem. minst te verwerpen er voor geijverd, dat de ochtend- en cle 2e schooltijd wat vervroegd en beide wat verkort worden, waardoor de rydbare middagen vrij komen voor flinke lichaamsbeweging, 't bezorgen van frisch bloed en meer, wat voor onze jeugd een weldaad is. Niet waar? kinderen en ijsvermaak zyn twee begrippen, die zóó bij mekaar passen, dat ze niet te scheiden zijn. Niemand torne daaraan! W„ 8 Febr. '07. P. S. A. C. Woestenburg met van alle Gemengde Zangvereenigingen in Noord-Holland en twijfelen dan ook niet, of velen zullen alsnog tot dezen Bond toe treden. Het Bondsbestuur bestaat uit de heeren A. Schoemaker, Broek in Waterland, Voorzitter; .1. Dijkstra, Hoogkarspel, Vice- Voorz.J. Sluis, Amsterdam (Prinsengracht 490), le Secretaris; A. C. Provily, Kromme nie, 2e Secretaris; J. Paardekoper, Purme- rend, Penningmeester; Jb. Krol, Beemster, Bibliothecaris. Het bekende schoolconflict tusschen Ame rika en Japan is nog steeds hangende en de toestand is verre van beter geworden. Integendeel, over de uitsluiting van Japan- sche kinderen in Californiê worden de hoofden steeds warmer. De regeering en 1 tot volk van Californiê blijven, ondanks alle verzoeken en vermaningen, even vijandig tegen de Japanners. Wat Roosevelt, ook doet, het helpt niets. De pogingen van de ofücieele kringen in Washington en Tokio, om tot een verzoe ning to komen, stuitten af op de woigering der Californiërs, die onlangs zelfs de lan ding van een lading Japansche arbeiders belet hebben. De Daily News" verneemt uit Washing ton dat de jongste nota van den Japanschen gezant te Aoki den vorm heeft van een ultimatum; de behandeling van de Japan ners in Californiê wordt daarin een natio nale beleediging genoemd. In officieel© kringen erkent men, dat sedert jaren zulk een ernstige diplomatieke crisis niet heeft bosts&n. En nu is de toestand langzamerhand zoo geworden, dat zelfs president Roosevelt rekening begint te houden met de moge lijkheid van eene botsing. De „Washington Post" ten minste ver- gekort," dat de pmndent in een conferentie In Frankrijk schijnen Kerk en Staat vrede te willen sluiten. De bisschop pen schynen niet ongeneigd om de voor waarden van Minister Briand, om de kerken in gebruik af te staan, aan to nemen. Maar al is de lucht veel helderder ge worden, alle donderwolken zyn nog lang niet van de lucht. Er zyn nog katholieken genoeg, die de houding der bisschoppen in deze zaak scherp laken. Zoo heeft b. v. de bisschop van Cahors aan de onder hem ressorteerende geestelijken een schrijven gericht, waarin zyn ontevredenheid over dezen loop der zaken duidelijk genoeg blijktde bisschop spreekt daar woorden als er gehoord wer den in den tijd, toon de strijd op zyn hevigst was. „Deze schikking (zoo zegt hij) mag niet worden beschouwd als een be rusting in den gopleegden roof, nóch als een vredesverdrag tusschen de Kerk en haar vyandenook na de aanneming van dit middel blijft de toestand der Fransche kerk die van een vervolgde." Doch gelukkig zyn zulke strijdkreten uitzonderingen in het clericale kamp. Grooter gevaar dreigt evenwel uit het radicale kamp. Een aanval, onverwacht, op het Ministerie, de val daarvan en de vredesonderhandelingen worden afgebroken, en men is even ver van een oplossing, misschien nog verder. In zoo'n politieke kuiperij als Frankrijk is allos mogelijk. Mijnheer de Redacteur! Zy het my vergund van mijn ingezonden artikol in Uw geëerd blad van 7 Febr. j. 1. nog even de volgende rectificatie te goven, en wel deze, dat, naar ik uit de moest ver trouwbare bron vernam, geen der bevoegde autoriteiten by de „gepreste" overvaart van den heer Bais op 22 Januari j.1. was betrok ken, overtuigd als men daar is, dat de heer Bais den dienst uitvoert wanneer dit mogelyk is. U nogmaals dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw. dnr., H. BAKKER. Hippolytushoef, Febr. 1906. Ijsvermaak. Een heerlijke wintermiddag... Een vertrouwbare ijsbaan Hollandsche jongons en meisjes op do schoolbanken bezig, hun' geest te verrijken motkennis Welk rechtgeaard onderwijzer, welke echte Hollandsche Vader of Moeder is van mee ning, dat die 3 zaken behooren samen te gaan? Nietwaar dat mag niet, dat kan niet, pe enkele, zeer enkele middagjes, dat In de Schager Courant van Donderdag 7 Febr. j.1. komt voor een verslag van de vergadering der Rundveefokvereenigiug „Vooruitgang" te N. Niedorp. Een gedeelte daarvan is niet volledig, daarom nog het volgende De heer Koopman verklaarde, dat ons vee niet is: zwartbont Hollandsch, enz. De Voorzitter bestrijdt niet de meening van den heer Koopman, doch wyst er op, dat er gelukkig tusschen de belanghebben den overeenstemming is volkregen, zoodat de naam „Hollandsch zwartbont" reeds is aangenomen of voorgesteld door 't Stamboek „Noord-Holland" en door de Afdeeling „Noord- Holland'- van het Nederl. Rundvee-stamboek, alsmede door den Prov. Bond van fokvereeni- gingen. I Voorz. meent, dat het daarom niet raad- zaarn zou zyn, dat de Vereeniging „Vooruit gang" nu een anderen naam dan die van „Hollandsch zwart-bont" zou voorstellen. Na oenige bespreking wordt het voorstel- Koopman in stemming gebracht en daarbij met 17 stemmen tegen 1 stem de naam „Hollandsch zwart-bont" aangenomen. Verder nog een bescheiden plaatsje s. v. p. voor de volgende verbeteringen a. wijziging minimum eischenvoor vereenigingen, die minstens 3 jaar hobben bestaan, 3 vet; bjj korter bestaan echter geen 2£ maar wel 2.7 b. de heer D. Koster Ez. te Schollinkhout is niet door den Prov. Bond benoemd tot lid van de Prov. Commissie, maar de Voorz. deelde mede, dat die hoor door de Prov. Commissie is benoemd tot Inspecteur. Dankend voor de plaatsing, De Verslaggever. IJsiiicuws uit Nieuwe Niedorp. Op de prachtige ijsvlakte „De Ryd" zyn ruime en breede ijsbanen. Daarop was Dins dag j.1. een wedstrijd, hardrijden met hindernissen, waarvan de pryswinners in 'tNo. van Donderdag 7 Februari j.1. reeds zyn genoemd. Woensdagavond was de ijsbaan met eenige acetyleengaslantaarns verlicht en bewogen zich daarop benevens tal van wandelaars, ongeveer 300 schaatsenrijders, dragende een brandende lampion, in alle vormen en kleu ren, of een fietslantaarn, 't Was een zeer opgewekt en aardig tafereel. Men vermaakte zich uitnemend, zoodat do laatste liefhebbers ongeveer te 9£ uur 's avonds in vroolyke i stemming huiswaarts keerden. Donderdagnamiddag hield IJs- en Volks- vermaak ringrijden op schaatsen door paren. Daaraan namen 30 paren deel. De winners warenle prys J. D. Floor en A. Mooi. 2e prijs J. Peereboom en Echtgenoote. 3e prys H. de Vries en mej. Van Herwerden- De Vries. 4e prys D. Olie- en E. Floor. Naar we vernemen, zal de vereeniging „IJs- en Volksvermaak" a.s. Zondag oen j wedstrijd organiseeren in schoontijden door 1 paren, om flinke prijzen en promiön. Minder mooi nieuws uit Nieuwe Niedorp is, dat er, naar we vernemen, in den laatsten tyd aldaar wel eens 't een en ander dor ingezetenen niet onaangetast wordt ge laten, zoodat men spreekt van kleine dief stalletjes, of mogelyk zou men het baldadig heden moeten noemen. Verschillende dingen schynen dan van de gading dor daders te zyn. O.a. moest het tramhuisje of wachtlokaaltje hot ontgelden. Wenschelyk is 't voorzeker, dat men de daders van zooiots moge vinden. Begunstigd door inooi woer, word Donderdagmiddag j.1. vanwege de Winkoler IJsclub op 0011 der banen te Lutjewiiikel een wedstrijd gohouden in het schoonryden voor kinderen, op don leeftijd van 9 tot 13 jaar en van 13 tot 16 jaar. Bij den wedstrijd van kinderen op den leoftyd 13—16 jaar werden de prijzen gewonnen: le pry's M. v. d. Klooster en D. Raven; 2e prys R. Keyzer en C. Leyen; 3e prys K. Brugman on M. Lindeboom. Wedstrijd van kinderen leeftijd 9—13jaar. fe prijs C. Amcls en G. Slooves'2o prys I 70£ p. en 3e pr. gem. 62J punt. b. voor jongens beneden 12 jaar: le prys D. Kaan met 95 punten, 2e pr. G. v. Zoonen met 56 p. en 3e pr. J. Breed met 39 p. c. voor meisjes van 12—17 jaar: le prijs A. Rezelman met 84 punten, 2e pr. N. Bakker mot 69 p. en 3e pr. A. G. Sy brands met 59p. d. voor meisjes beneden 12 jaarle prijs A. C. Nieuwenburg met 57 punten, 2e pr. J. Strooker met 48 p. en 3e pr. D. Egmond met 43 punten. e. voor paartjes bonoden 17 jaar: le prys - D. Kaan en A. Rezelman met 192 p., 2e pr. Jb. Egmond en G. Kok met 131 p. en3epr. J. Bakker en A. G. Sybrands met 130 p. Heerlijk weer begunstigde dezen aardigen wedstrijd, die door tal van belangstellenden werd bijgewoond. De pryzen, bestaande in geld, werden door don voorzitter der IJsclub, den hoer R. C. Blaauboer uitgereikt. Hy sprak daarbij den wensch uit, dat deze wedstrijd mede mocht bijdragen, 0:11 den goeden naam, dien Wie ringerwaard op het gebied van schoonryden hoeft, te doen bestendigen, en gaf daarby als zijne meening te kennen, dat hiertoe vooral kunnen medewerken en hjj legde er allen nadruk op goede schaatsen: deze zyn van groot belang daarvoor. Men schrijft ons uit Scliagerbrug: Dinsdag j.1. werd tijdens de repetitie van de zangvereeniging „Euphonia" alhier, haar Directeur de heer G. L. Kroonenburg, dooi de leden der Vereeniging gehuldigd op ondubbelzinnige wijze. De Secretaris, de hoer N. Hazebelt, dankte n.1. den Directeur voor zyn onvermoeiden ijver, in 1906 be toond, en sprak tevens de wenschelijkhejd uit, dat het „Euphonia" gegeven mocht zijn nog lang den heer Kroonenburg als Direc teur to bezitten. Als bewijs van erkente lijkheid werd hem daarna een mooie fauteuil aangeboden. Getroffen dankte do heer Kroonenburg de leden voor dit stoffelijk bewys van waar deering, en voor den steun, dien by in 1906 van do leden mocht ondervinden, ter-ëërï zou wijl hy wederkeerig hoopte, dat „Euphonia" i afdeeling met donzelfden ijver mag blijven voortgaan den edelen zang te beoefenen. Gedurende de maand Januari werd aan het Hulppost- en Telegraafkantoor te Dirkshoni in de Rijks-postspaarbank in 142 inlagen ingelegd f 5224.49, in 27 terug- betalingen terugbetaald f 5384.84. Het aantal verzonden en ontvangen telegram men bedroeg 53. Alkmaar, 8 Februari 1907. Gisteravond werd in het bétel „Wijnkamp" aan de Paardenmarkt alhier eene vergade- 1 ring gehouden van do Centrale Liberale Kies- I vereeniging voor de Prov. Staten, 0. m. ter bespreking van de a. s. verkiezing van oen lid der Prov. Staten, ter vervulling dor vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer Mr J. P. Kraakman (R.-K.) Uit de in gekomen briefjes van leden bleek, dat voor gesteld werden als voorloopige candidaten Mr. H. Boelmans ter Spill, agent der Ned. Bank te Alkmaar (elf briefjes), G. Ripping, burgemeester van Alkmaar, (2 briefjes), jhr. Mr. P. van Foreest, lid der 2 Kamer, te Heiloo, J. Groot te Schermeer en J. van Reenen, burgemeester van Bergen (elk één briefje.) Na ampele besproking werd waar de heer Kraakman dit jaar periodiek zou hebben moeten aftreden en het nieuw te kiezen lid dus hoogstwaarschijnlijk geen zitting zal hebbon to nomen besloten dit maal geen candidaat te stellen. De Centrale R. K. Kiesveieoniging vergadert a.s. Maandag. Volkszang in Noord-Holland. Op initiatief van „Harmonie" to Beemster, waar in den zomer van 1905 door 19 Ver eenigingen een welgeslaagd Zangersfeest werd gehouden, is opgericht de „Boud van Gemengde Zangverenigingen in Noord-Holland." Deze Bond stelt zich ten doel de bevorde ring van den Volkszang in het algemeen en van den Gemengden koorzang in het by zonder. Onder de middelen om dit doel te berei ken noemen wy a. Elkander voor te lichten by de keuzo van geschikte muziek, vooral van de liede ren der Nederlandsche Koorvereeniging. b. Het houden van Zangersfeesten (geen wedstrijden) en kringrepetitiên, waarby samenzang en het zingen der afzonderlijke vereenigingen elkaar afwisselen. Do Bond treedt toe als lid tot de Neder landsche Koorvereeniging. By de oprichting hebben zich 13 Vereeni gingen met pl.m. 450 leden by dort Bond aangesloten. Het komt ons voor, dat deze ornstigo po ging tot verbetering van den Gemengden Koorzang de bijzondere aandacht verdient De rijksveldwacht te Wieringen heeft tengevolge van een schrijven van den bri gadier-titulair der ryksveldwacht te Anna Paulavvna den heer L. Tiesen, den in het Politieblad gesignaleerden Arnoldus van Wie- ringen, woonachtig to Purmerend, aangehou den en geboeid naar bet huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. Deze persoon werd verdacht van de in den laatsten tyd in Hollands Noorderkwartier gepleegde verduis teringen van rijwielen. Hondentrouw. Een treffend bewys vart hondentiouw deed zich dezer dagen voor toHoek-van-Hol- land. Een inwoner, die telkens van zjjn buren klachten ontving, dat zijn hond valsch werd en al eenige inwoners gebeten had, besloot zyn hond te verdrinken. Het beest werd een zware steen om den hals gebonden en het kanaal ingeworpen. Wat er verder gebeurde, weet men niet, maar wat wonder, ruim een jaar daarna komt hot beest vroolyk en gezond by zjjn baas terug. Waarschijnlijk is de hond door een voor bijvarend schip opgepikt en nu met het terugkomen van het schip aan den wal gekomen en naar zyn ouden moester terug gekeerd. (R. N.) Wieringen. Donderdag j.1. 's namiddags hield de ysclub Westerland op de Westen- landerkoog een wedstrijd in ringsteken op schaatsen, waaraan door 20 mannen werd deelgenrmen. lo prijs f7.50, won de heer H. Rumn, 2e prys f5, do heer P. Lont Jz., 3e prys f2.50, do heer H. Kuut. Veel publiek woonde den wedstrijd by; het ijs viel echter niet te roemen. Rectificatie. De aandachtige lezer uit de Schager Courant van Donderdag j. 1. hoeft gelijk gehad: er is eene onjuistheid ingeslopen in het verslag van „Het Witte Kruis. De verslaggever. Barsingcrhorn. Tot Voorzitter on Secretaris der Commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Barsingerhorn zyn herbenoemd de heeren: J. de Groot on P. Schuitemaker Jz. Nieuwe Niedorp, Vrijdagmiddag 8 Febr. In optocht zyn de kindoren uit de school naar de Rijd gegaan, waar wedstrijd door gehouden worden, gesplitst in hard- 011 afdeeling schoonryden. Elk dier afdeelingen was weder gesplitst in onderafdeelingenjongens en meisjes. Uitslag bardrydery le afd., voor jongens van 6—8 jaar, 6 deelnemers, le prys Jan Kaay, 2e prys Wouter Strybis, 3e prys Hark de Geus; 2e afd., voor jongens van 8—10j., 5 deelnemers, le prys W. Kaajj, 2e prijs Louis Butter, 3o prys Cór Veldman; 3eafd., voor jongens van 10 jaar en daarboven, 5 deelnemers, le prys Jan Oukes, 2e prys Cor Brouwer, 3e pry's Cor Myts. Afdeeling schoonrydenle afdeeling, voor meisjes vart 6—8 jaar 10 deelneemsters; le prijs Trien Butter, 2e prys Gree Mulder, 3e prys Tr. Olie. 2o Afdeeling voor meisjes van 8—1.0 jaar, 13 deelneemsters; le prys Noly Stammes, 2e prys Nelly Haars, 3e prys Adriana Dekker. 3e Afdeeling voor meisjes van 10 jaar en daarboven, 5 deelneemsters; le prys Neeltje Zander, 2e prys Rika Berk hout, 3e prijs Wy'ntjo Doorn. Schoonrydenle afdeeling jongens, van 6—8 jaar, 9 deelnemers; le prijs Piet Goed, 2e prys Jacob Blokker, Se prijs Gerrit Barten. 2e Afdeeling voor jongens van 8— 10 jaar, 7 deelnemers; le prys Cor Visser, 2e prijs Jan Zander, 3e prys Piet do Geus, 4e pry's Herman Huizenga. 3e Afdeeling voor jongens van 10 jaar en daarbovon, 12 deelnemers; le prys Tjade Koêlemey, 2e prijs J. Bul tor, 3e prys Catrinus Speets, 4e prijs Cor Tuinman. Alle deelnemenden, dus ook de niet-win- nenden, kregen een sinaasappel, als troost prijs. De pryswinners kregen er, naar gelang ze hooger prijs behaalden, natuurlijk meer. 't Was 'n aardig namiddagje. Vrijdagmorgen j.1. brak in de woning van den arbeider-vleesch-koopman J. van Zoonen by de Valbrug onder N. Niedorp, brand uit. De oorzaak sehy'nt aan een onge luk met eene lamp geweten te moeton wor den. Het perceel is geheel afgebrand. Huis en inboedel waron verzekerd. Naar ons van vertrouwbare zydo wordt medegedeeld, zal er op Dinsdag 19 Februari a.s., in het lokaal van den hoer S. Brommer teUirkshorn, een uitvoering worden gegeven, uitgaande van het Dep. tot Nut van 't Alge meen van Oudkarspel, met modewerking van eenige dames en heeren, en wel ton voordeele van de Gezinsverpleging. Nieuw Leven, Station Noord Schar woude 6 Febr. 1907. Roode kool lsto s. f6.75 a f7.25, 2o s. f5.50 a f6.50, kleinere f3 a f5.—, gele lste s. f 5.50 a f 6.50, 2e s. f 4.— a f 4.75, kleinere f2 a f3.50, D. W.f8.— a f7.50 per 100, uien f0.80 a f0.95 por 50 K.G. 7 Febr. Roode kool lsto s. f7.— a f7.50, 2e s. f5.50 a f6.50, kleinere f8.50 a f5.—

Schager Courant | 1907 | | pagina 1