Alisieei Nieuws-, tiuruiiK- k Lanlissfliai. Zondag 17 Februari 1907. 51ste Jaargang No. 4231. f>it blad vertchijnt tweeman- per <vee# ft Zaterdagavond Bij inzending tot 's oiorgta* AOVERTKNTIEN in het eersrmtkomend numruet geniaal INtiEZONDFN 9TITKKEN één dag vroede* nu C. Frl» frèioow 2IÜ Uitgevers TRAPMAN Co Prijs per jaar f 3 Franco per post f 3.60. fzonderlijke nummers 5 Cent. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. INGEZONDEN. Buitenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Binnen la» risch Nieuws. S6HAGER (1 A tik'Ij!- .f t *!'iK CODRANT. -i >}V ERI'ENTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer 6( t Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat, uil ér>bladen. GEMEENTE SCHAGEN. —O—O— 1» O li I T I E. Ter Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren rooden granaten halsketting en een gouden ring. Mijnheer de Redacteur! 'n Enkele opmerking en een enkele vraag naar aanleiding van het door den heer G. 1). Baas geschrevene in uw nummer van Woens dag j.1. zou ik gaarne in uw blad geplaatst zien. Wil u mij daartoe een bescheiden plaatsruimte afstaan Ik kan den heer Baas verzekeren, dat ik noch bedoeld, noch gezegd heb, dat de pastoor als lid van het R.-K. Armbestuur het fonds St. Martinus steunt. Mij was sinds Maart 1906 bekend, dat Z.E.W. bestuur is. En nu de vraag. Meent u werkelijk, mijnheer Baas, dat de leden van „Onderlinge hulp bij ziekte" van de kiezerslijst zouden kunnen worden ge schrapt, zoo een Diaconie of Armbestuur dat fonds steuntof dat door dien steun de uit- keering een gift of aalmoes wordt Och kom, mijnheer, dat gelooft u toch niet De bestuurders van O. H. b. Z. hebben nooit gedacht aan mededinging van het fonds St. Martinus, veel minder nog hebben zy die gevreesd. Met dankzegging voor de verleende gast vrijheid, Uw dienstw. N. Niedorp. D. HAARS. Volgens de clericale Croix heeft kardinaal ambte had echter dat woord gesplist, zoodat Richard, aartsbisschop van Parijs, den bis-de directeur meende dat „de groote" bedoeld schoppen uit naam van den Paus medege-was. Hij liet dus de drie meten en sloot deeld, dat de bepaling, die de minister van den veldwachter, die de grootste was, on- Onderwijs ingevoerd heeft in het contract,danks zijn hevig protest als krankzinnig op. dat tusschen den burgemeester en den pas- Eerst na drie dagen werd de vergissing toor moet worden gesloten voor het koste-hersteld, looze gebruik van de kerk, niet aangenomen j kan worden. De vorm, door de bisschoppen opgesteld, moet gehandhaafd blijven, in 't belang van de hiërarchio. Dit schijnt wel 's Pausen laatste woord te zijn, zoodat de party der onverzoenlyken te Rome weder de overhand blijkt te hebben verkregen. Het uitzicht op overeenstemming is daar door weder verder geweken dan ooit. Men spreekt te Parijs weer van een mi nisterieels crisis. Clémenceau en Briand schynen het niet meer eens te zijn over de godsdienstkwestie. Briand wil toegeven en de kwestie oplossen, Clémenceau wil van geen toegeven weten en men wil weten, dat de andere ministers met Briand meegaan. 'tZal dus spoedig wel weer eenige verras singen geven in Frankrijk's binnenlandsche politiek. Een brutale diefstal. De verkiezingen in Rusland zijn nu zoover gevorderd, dat er reeds wel een bepaalde uit spraak kan worden gedaan. En dan kan al reeds direct worden gezegd, dat de Russische Regeering do nederlaag heeft geleden en de constitutioneel-democraton de overhand heb ben behouden. De geheele kieslijst dezer partij is gekozen. Er mag gerust van een schitterende overwinning worden gesproken. Die uitslag is te meer verbazingwekkend na alle po gingen van de zijde der regeering en der bureaucratie, om de verkiezingen in anderen zin te doen uitvallen. Stolypin had het kiezers corps gezuiverd van „onbetrouwbare ele menten" en de bureaucratie had elke mee ting, elke campagne van do zijde der C.-D. onmogelijk gemaakt; zy verwachtten dan ook, dat ditmaal de conservatieven en reactionnairen de overhand zouden behouden. De uitslag wordt algemeen als een neder laag voor Stolypin en zijn systeem beschouwd. Vrijzinnige bladen zeggen: „Do afrekening met het ministerie-Stolypin is begonnen." De regeering is door den uitslag zoo getroffen, dat zij onmiddellijk de vraag heelt gesteld, of het niet wenschelijk is de C.-D.-partij die tot dusver nog steeds als een onwettige vereeniging wordt beschouwd de wettelijke toestemming te verleenen. De Doema, door deze kiesmannen te kiezen, zal wel een afspiegeling worden van de vorige, die door den Tsaar naar huis werd gezonden, toen bleek dat de heeren te lastig waren. De regeering krijgt hoogstens 50 aanhangers in de Doema, terwyl de linkerzijde er op 200 mag rekenen. De groote moeilijkheid blyft nog steeds de vraag: aan welke zijde de boeren-afgevaar- digden zich zullen scharen. Ook in de vorige Doema stonden die aanvankelijk afzonderlijk, en werden zy eerst geleidelijk naar den uitersten linkervleugel gedreven. Dat zal nu weder het geval zijn tenzij de regeering belangrijke concessies doet in de agrarische quaestie. Het is echter ondenkbaar, dat Sto lypin die in zijn bekend gemaakte voorstellen reeds' zoover gegaan is als hy meende te kunnen gaan, om de boeren-afgevaardigden te winnen, de gedwongen onteigening van pari iculiere- en kroonlanden zal voorstellen. En voor minder doen de boeren in Rusland liet nietl Rusland heeft dezer dagen weer de aan dacht tot zich getrokken door den aanslag op Witte. Graaf Witte is wereld-bekend en zoodoende moest de aanslag op zyn leven de algemeene aandacht trekken. Het begint er allen schijn van te krygen, alsof het aandacht trekken" het hoofdmo tief van dezen bommenaanslag is geweest. I)e vrienden van Witte schenen te denken, «lat hun hoofdman op den achtergrond was geraakt, en daarom maar eens een reclame voor hem bedacht: een aanslag opznleven. Alles wijst er op, dat hier werkelyk geen echte aanslag is gepleegd, het ziet er alle maal zoo onschuldig uit. De bommen waren hoofdzakelijk met zand gevuld, ook al niet erg moorddadig. Welnu, we zullen zien of het helpt, en of graaf Witte weer de Koning Edward van Engeland, thuisge komen van zyn uitstapje van Parijs, heeft by «een lid "van "dat opening van het parlement de troonrede uitgesproken. Hot belangrijkste punt in deze troonrede was natuurlijk hot meeningsverschil tusschen Hooger- en Lagerhuis. Dat moet worden opgelost. De liberale regeering moet de conservatieve Hoogerhuis-heoren aan het verstand brengen, dat het zoo niet gaat. Er zal dan ook wet spoedig een wetsontwerp komen, dat het Hoogerhuis wat meer aan banden zal leggen, het recht van veto zal worden ingekort. Dat is iets, waarnaar het grootste deel van het Engelsche volk reik halzend uitziet. Do regeering heeft zich nog niet uitgelaten over de middelen, die zy zal aanwenden om haar doei te bereiken. Van Ierland is het einddoel van deze liberale regeering zelfbestuur. De eerste stap in die richting, zoo zegt deze troonrede, zal worden gedaan. Er zullen maatregelen wor den genomen, dat het volk van Ierland meer belast wordt met het boheer van zyn eigen zaken, en waardoor andere verbete ringen zullen worden gebracht in do admi nistratieve en flnanciëele toestanden. In het Lagerhuis zeide de minister-presi dent, Sir Henry Campbell-Bannerman, dat niet langer kan ontkend worden „het recht van het Iersche volk, om over zyn eigen zaken te beslissen, zoolang deze niet in bot sing komen met die van Engeland, en aan de suprematie van het Parlement niet wordt te kort gedaan." Als de regeering met werkelijk goode maat- regelon komt, zal dat in Ierland een einde maken aan groote ontevredenheid en haat.— De Engelsche dames, voorvechtsters van het vrouwenkiesrecht, doen maar steeds van zich spreken door de dolzinnige manier, waarop zy propaganda maken voor haar zaak. Zoo ook Dinsdag j.1. weer. Achthonderd strijd sters voor het kiesrecht voor vrouwen deden tot tweemaal toe een langdurige, maar wan hopige poging om het Lagerhuis binnen te komen. De bereden politie zoowel als die te voet was genoodzaakt krachtdadig op te tre den. Ongeveer 50 vrouwen werden in hech tenis genomen. Of deze vertegenwoordigsters van het zwakke geslacht den goeden weg bewandelen om haar doel te bereiken??? groote man zal worden. Leek het de laatste dagen in Frankrijk vrede te zullen worden tusschen Kerk en Staat, de allerlaatste berichten wijzen weer 4p Uei togeaiwl Het schijnt nu toch zeker, dat het Japansch- Amtrikaansch geschil ontstaan uit de weigering der Californische school-overheid om Japansehe kinderen op de openbare scholen toe te laten, doch dat zyn diepere oorzaak heeft in de bedreiging eener over strooming van sommige deelen van Amerika met Japansehe werkkrachten het schijnt dat dit conflict weldra zal worden opgelost. Naar men bericht, zou de oplossing daarin gevonden worden, dat geen Japanner in Amerika zal worden toegelaten zonder verlof van de Japansehe Regeering. Indien dat zoo is, vertrouwt de Amerikaansche Regeering, dat Japan-zelf de te sterke emigratie van zyn onderdanen naar Amerika zal tegengaan; het schynt toch, dat ook de Japansehe Regeering dat niet gaarne ziet. Ook de school-quaestie zelve schynt bijge legd te zullen worden; althans zoo verzekerde Schmitz, de burgemeester van San Francisco, na afloop van de beraadslaging, Woensdag door hem met President Roosevelt en nog eenige andere autoriteiten gehouden. Een vergissing. In de kleine Belgische gemeente Ciney leeft een daklooze krankzinnige met name Legrand. Dezer dagen gaf de Burgemeester den veldwachter en den bakker ter plaats opdracht, Legrand naar het krankzinnigen gesticht van Dave te brengen. Daar echter Legrand juist een helderen dag had en niet vry willig wilde meegaan, gingen zijn bewakers met hem verschillende kroegen binnen om hem dronken te maken en dan in bewuste- loozen toestand mede te nemen. Bij deze proefneming spraken echter de beide bewa kers zelf de flesch zoo duchtig aan, dat toen het drietal by de inrichting aankwam, de directeur niet wist wie van drieën de gek was. Hy seinde daarom aan den burgomeester van Ciney om inlichtingen en deze telegra- fwrite terug .Ugwiti", Jjp telegraafbe- DeLondensche briefschrijver van hetHbld. meldt; „Er is in een der heeren-huizen van Parklane by Hydepark Dinsdagochtend een diefstal ontdekt, zóó brutaal als maar mogelijk is. Het feit heeft zich afgespeeldd ten huize van den heer Charles J. Wert- heimer, een der meest bekende handelaars in antiquiteiten in deze stad. De heer Wertheimer heeft in zijn vorste lijk verblijf in Park-lane bijeengebracht kostbare verzamelingen oude schilderijen van oude meesters, alsmede tal van gouden en zilveren voorwerpen, die mede enorme waarde vertegenwoordigen. Met het oog op die kostbare verzamelingen had hij in zijn huis de noodige voorzorgsmaatregelen tegen inbraak genomen en alle toegangen door een uitgebreid stelsel van electrische schellen verbonden. Bijaldien ongenoode gasten 's nachts het huis zouden willen binnentreden, moesten deze alarm-seinen in werking komen en beslist de bewoners der hooger gelegen verdiepingen wekken. Dit alles is zeker bekend geweest aan hem de politie meent, dat men hier met één inbreker te doen heeft die thans den diefstal heeft gepleegd, want alles wyst er op dat hij zich in liet huis heeft laten insluiten en zyn slag heeft weten te slaan, toen allen ter ruste waren. Hij moet dit gedaan hebben tusschen half één en zes uur in den nacht, want de heer Wertheimer had van tien uur tot twaalf uur een heer en dame op bezoek gehad en was te half j één ter ruste gegaan, 's Morgens tegen 1 zes uur begonnen de alarm-signalen in huis opeens een geweldig loven te maken de heer des huizes en zyn knechts vlogen het bed uit, haastten zich, na zich even in de kleeren gestoken te hebben, naar beneden en bevonden, dat de straatdeur wyd open stond en dat de inbreker dus langs dien. weg ontvlucht was. By het openen van de straatdeur waren alle alarm-signalen in werking gekomen. De heer Wertheimer snelde nog den weg op en liep tot Marble Arch, om te zien of hy iemand ontdokken kon, doch hy zag geen sterveling. Het bleek by nader onderzoek, dat de in breker geweldig had huis gehouden. In de drawing-room op de eerste verdieping had hy twee kostbare schilderyen, een van Gains- borough,voorstellende het portret van „Nancy Parsons", een van Reynolds, het portret van „The Hon. Mrs. Yorke", met een tafelmes uit de lijsten gesneden en medegenomen. Hy had blijkbaar ook zyn pogingen beproefd aan een andere schilderij van Reynolds, voorstellende „Mrs. Froude", doch was daar mede bezig zijnde zeker gestoord. De dief, blijkbaar wetende welk voorzorgsmaatregelen de heer Wertheimer tegen inbraak had ge nomen, had geen electrisch licht durven maken, doch of in hot duister, öf by het gebrekkig licht van een stukje kaars, dat men nevens het mes gevonden heeft, maar in 't wilde weg gesneden, want van eerst genoemd verdwenen doek hingen nog flarden in de lijst. Ook wist hij blijkbaar heel goed, hoeveel de detectives hier aan vinger afdrukken hechten, want hy had de voor zorg genomen zyn vingers te bedekken, althans men vond ook drie vinger-bedekkin gen de politie hoopt echter door photographie nog vinger-afdrukken te zullen vinden op het stukje kaars en daarmede haar voordeel te kunnen doen. Wat de dief met de gestolen doeken voor heeft, is niet gemakkelijk te begrijpen, daar natuurlijk door de politie naar alle landen over dezen diefstal geseind is en de schilde ryen niet licht ergens van de hand kunnen worden gezet. Maar behalve met deze doeken, heeft de inbroker ook zyn slag geslagen in de aan grenzende rookkamer, waar hy zich meester maakte van ongeveer 18 gouden snuifdoozen, sty'1 Lodewjjk XV en XVI, de meeste met waardevolle steenen ingelogd, en van kost bare horloges, miniatuur-lijstjes, enz. Met de schilderijen wordt de ontvreemde waarde geschat op ongeveer vijftig a zestig duizend pond sterling. Tot heden had de politie nog geen enkel spoor van de verdwenen voorwerpen, noch van den dief kunnen ontdekken. De bladen herinnerden thans aan een anderen belangrijken schilderij-diefstal in 1876 gepleegd. Het betrof toen het be roemde schilderij van Gainsborough, voor- stellendo „De Hertogin van Devonshire." In 1876 kwam dit doek hier by Christio onder den hamer. Het werd ingezet op 1000 guinjes (1 guinje f12 60), verhoogd tot 3000 guinjes en voor 10.000 guinjes onder luid gejuich der omstanders het eigendom van de verzameling des heeren Agnow. Maar twintig dagen na dien merkwaardigen ver koopdag, in den nacht van 26 Mei 1876, werd het schilderij uit de lyst gestolen en trots alle nasporingen bleef het verdwenen tot 28 Maart 1901, toen het door den heer Mor- land Agnew werd teruggevonden in het Auditorium Hotel te Chicago. De dief er van bleekte zyn geweest Adam Worth, alias Harry Raymond, een der brutaalste misda digers van dien tyd. Het schilderij is nu in het bezit van den heer Pierpont Morgan, die er, naar beweerd wordt, 25.000 pond vw betaalde", Zeeramp. Een ernstige scheepsramp heeft by Block- Islaud ten noorden van Long Island plaats re- had. Het stoomschip „Larch-mont" van de Joy-linie, dat tusschen New-York en Provi- dence voer, is met een schoener in botsing ge komen en gezonken. Aan boord bevonden zich meer dan 150 passagiers. Het schip zonk binnen do tien minuten. Van de 180 opvarenden (waarvan 150 passa giers) zyn er slechts 19 gered, en hun toestand is zoo droevig, dat zij niet eens hun naam kunnen opgeven. Eene enkele der overle- venden heeft haar spraakvermogen behouden. Zy deelde o.a. mede, dat op het oogenblik i van de ramp tien vrouwen van het Leger des Heils op haar knieën vielen en een ge- zang aanhieven, terwijl het schip zonk on om haar heen kreten van doodsangst weer klonken. Wat het ongeliik nog erger maakt is, dat, terwyl het gebeurde, er een onbeschrijflijke koude heerschte, terwyl bijna niemand ge legenheid had zich te kloeden. Waarschijnlijk zyn een aantal der ongelukkigen niet ver dronken, maar doodgevroren. De kapitein van een schip, dat hulp had verleend, zag by zijn terugkomst geweldige brokken y's op het i strand liggen en kwam toen tot de ijzing- j wekkende ontdekking, dat daarin lijken van menschen ingevroren waren. Hij heeft er niet i minder dan dertig geteld. In de overblijfselen j van het schip vond hy twaalf lijken, geheel bevroren. De kapitein van de „Larchmont", die gered is, heeft, vóór hy zyn bewustzijn verloor, nog een paar bijzonderheden kunnen mededeelen nadat de eerste schrik voorbij was, kon men eenige vrouwen in de booten zetten, de an dere passagiers en de bemanning klampten zich aan stukken hout vast. Telkens sloeg er een golf over hen heen en liet dan een laag ijs achter, want het vroor ongeveer veertig graden Fahrenheit. Geredde passagiers geven gruwelijke schil deringen van de wanhoop der reizigers, maar deelen tevens staaltjes mede van den zelfop- offerenden heldenmoed van de bemanning. Dadelijk na de botsing vulden zich de bene- denruimen van het schip met stoom. De passagiers snelden half gekleed naar het dek en ijlden in groote opgewondenheid naar de reddingsbooten. Mannen en vrouwen vochten met elkaar om in de booten te komen. De bemanning had zwaar werk om de wanhopige lieden tegen te houden. Vele passagiers wer den in hun hutten door den stoom verbrand. Ijskoude golven bespoelden de opvarenden der reddingsbooten, die onder de hevigste smarten den dood vonden.Nader wordt gemeld: reeds onmiddellijk van het eerste oogenblik i af, waarop de botsing had plaats gegrepen, j was elk spoor van tucht en orde verdwe- i C. Vz. Koorn, werden gelezen en goedgekeurd. Als eerste punt werd thans behandeld „Waar en wanneer zal de tentoonstelling der in het najaar van 1906 ter kweeking verstrekte tulpen worden gehouden Na eenige discussie werd besloten, dat de ten- toonstelling zal worden gehouden op Zater- j dag en Zondag 23 en 24 Februari a.s., in j 't lokaal van den heer A. M. Bakker te Den Oever en gratis toegankelijk zoowel voor leden als voor niet-leden zal zijn. Wel zal er gelegenheid zyn, iets voor de vereeniging te offeren. Verder deelde de voorzitter mede, dat het ledental is gestegen tot 45. Gewenscht is 't echter, dat nog velen als lid toetreden, waartoe men zich kan ver- voegen by den voorzitter en de heeren j C. V. Koorn en C. Kool. j Besloten werd, omstreeks half Mei 1907 I aan de leden ter kweeking uit te reiken een Calceolaria, een Coleus en een Begonia Semperflorens, waarna sluiting volgde. Uit het Scheveningsclie Visschersleven. j De „Nieuwe Ct." verhaalt van de slechte kansen op behoorlijke verdiensten voor de visschers, die „op hoop van zegen" varen. Aan deze schets ontleenen we het volgende Zaterdagmiddag brengt de trein van Haar lem onder de vele passagiers, die in Den Haag uitstappen, eenige mannen met blauwe truien, harige jekkers en kleino petjes, met in schotschbonte zakken gepakte uitrustingstuk ken. Ze kwamen pas van zee en zagen er mis moedig uit. Een jongen van een jaar of zestien is de eerste, die de controle door is. „Wel jö? was 't koud op de Noordzee?" „Een bietsje, meneer". „Wanneer ben je binnen gekomen?" „Vanmiddag om 3 uur en nou gaen we naer 'uis tot Maendagochtend vroeg". „Hoe heet je schip „Dat weet ik iet.... hoe hiet ie ök „De „Nico on Dirk?" „O ja!" „Hoe lang ben je weg geweest?" „Vierd' halve week, meneer". „Zoo, en hoe was de visschery „Slecht meneer, niks als tegenspoed, dagen lang niet kennen visschen van stormweer, dat we alleen op do kleine fok „bij de wind" zeilden". „Dan kan je je gemak hou'n zeker, niet waar „Wel neenik, dan staen we allemael an dek, dan willen we weten wat er gebeurt". „En kreeg je veel water over?" „Verscheiden buizen, die je sliknat gooiden, en dan laet je dat maer in 't Oostenwindje opdrogen". „Ja, meneer", valt de oudere er op in, „die ïi*. okji i au iuuiu fii uiuo ïwunw 1 l i i nen. Een paniek maakte zich meester van •i°111?en ®r betoj" a's Jkj wantik eb officieren, schepelingen en passagiers en - *Uvaea aci met de kou er ontstond een zoo woeste strijd om het! »iNOU> maar nou ga je leven, als er in de geschiedenis der schip breuken slechts weinige zyn aan te wijzen. Mag men de verhalen van de enkele geredde passagiers gelooven, dan verloren officieren en schepelingen alle zelfbeheersching; met de woede van losgebroken wilde beesten streden zy voor zelfbehoud. Vrouwen en kinderen werden op zy getrapt en onder den voet geloopenvoor ridderlijkheid en edelmoedigheid is op het dek van een zin kende stoomboot dikwijls geen plaats. Schoolopziener. Benoemd tot Schoolopziener te Hilversum de heer Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer te Amsterdam. By aanneming der benoeming tot arron- dissements-schoolopziener te Hilversum aan vaardt het Tweede-Kamerlid de hoer Kete laar geen bezoldigd staatsambt, dat hem het lidmaatschap der Kamer met onder werping aan een nieuwe verkiezing doet verliezon. De arrondissements schoolopzieners toch genieten, boven en behalve vergooding voor reis- en verblijfkosten, alleen een toelage uit 's Rijks kas en dus geen jaarwedde. De heer Th. M. Ketelaar zal, naar men aan de Resb. mededeelt, aftroden als Secre taris van den bond van Ned. Onderwijzers. Ecu melk revolutie. Men schryft uit Egniond-aan-Zee aan het N. v. d. D. De melkboeren hebben hier allen hun melk met 1 cent opgeslagon. Geen van hon kan nu zyn melk kwijt raken, want als zy aan de deur komen worden zy door de visschers- vrouwen overladen mot scheldwoordenin een buurt waren al de vrouwen in opstand. Verleden jaar heeft men geheel hetzelfde ondervonden, toen de melk ook 1 cent opge slagen was. Derooper ging toen rond en de (schreouwdo uitjvolle borst: „Zoolang de molk opgeslagen blijft, zoolang zullen Egmond sche vrouwen zoar eten (gort met azijn)!" Geslaagd voor het oxamen Nuttige Handwerken, 14 Februari te Utrecht gehou den, Mej. D. C. Brugman to Ilccrhugownard. Voor de Voorjaarskeuring van Heng- naar moeder de vrouw en is alles weer vergeten?" „Zegt dat maer. meneer, maer we gaen met leege handen". „Zoo? Was de reis zoo slecht?" „Ja, 't was bedroefd, we besomden f120". „En wasje daar vierd'halve week voor weg en wat heb jy daar nu van verdiend „Myn portie is f4.50 voor de reis en daer I mot nou nog twie gulden spoorgeld af". „Ja", roept de jongen, „ik heb net voor een kwartsje die reis goinaekt, f 2.25 verdiend,en twie gulden spoorgeld er of; nee 'oor, da's niks 'edaen!" En haastig gingen ze naar de tram, die hen brengen zou naar hun huis. Na eenige oogenblikken zag ik hen na en lang nog dacht ik aan dien jongen, die varen ging voor niets. Te Nieuwe Niedorp zal Zondag 17 Febr. a.s. eeno uitvoering door „Excelsior" (harmoniegezelschap) worden gegeven, die alleszins een bezoek waardig belooft te wor den en een ryk gevariëerd programma biedt. Vooreerst zal deDirect.dehr.Groen uit Medern- blik, erkend bekwaam pianist als hy is, eene piano-solo te genieten geven. Dan, doorhem begeleid, zullen oen paar piston-solo's ten beste worden gegeven door den heer Pranger van Hoogwoud, een jeugdig, doch zeer be kwaam pistonnist. Trouwens, het feit, dat deze instrumentist in het vorige jaar te Valkenburg op een solisten-concours den eersten prys voor piston behaalde, zegt al genoeg. Woensdagavond j.1. ongeveer 11 uur werden de inwoners van 'Uutjcwiiikcl uit hun slaap opgeschrikt door het [toeteren van den brandhoorn. Er was n.1. brand ont staan in de brugwachterswoning, behoorende aan de Trainwegmaatschappy „West-Fries land" en bew. door den hr. J. de Wever. Daal de vrijwillige brandweer spoedig tei; plaatse verschenen was, (dit ging echter niet droog voets, daar het gedeelte straatweg, behoo rende aan de Tramwegmaatschappij West- Friesland, meer gelegenheid biedt tot het nemen van een modderpad, dan om onbevuild bij de Tram aan te komen) wist deze het gebouwtje to behouden. Van den inboedel is zoo goed als niets gered. Oorzaak van den brand kan niet opgegeven worden. Verzeke ring dekt de schade. Een kostganger van sten in Noord-Holland, welke Dinsdag a.s. den heer Do Wever is er echter slecht aan toe, te Haarlem wordt gehoudon, zyn aangegeven wyl van dezen persoon byna alles verbrand 21 Hengsten. j is, on niets verzekerd. Wieringen. Niettegenstaande het slechte weer, waren er j.1. Dinsdagavond te Den Oever vry wat leden opgekomen in het café van den heer A. M. Bakker, om de vergadering der vereeniging „Flora" by te wonen. De voorzitter, de heer L. Bergwerff, opondo deze byeenkomst, waarna de notulen der yprigp dppr de» secretaris, de» heer Door pastoor Nix te Tuiljehorn is aldaar een Broederschap van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes gesticht. Hondsdolheid. Opnieuw is in de gemeente Eindhoven eon geval van hondsdolheid voorgekomen. De toepassing dor muilkorvenwet treedt nu wper opnieuw yppr 120 dagen in werking

Schager Courant | 1907 | | pagina 1