Zonnestofjes. feuilleton. HEKSTE BLAD. Biimenlandsch Nieuws. Donderdag 21 Februari 1907. 51ste Jaargang No. 4232 Bekendmakingen. SGHA COURANT fit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- an Zaterdagavond. Bij inzending tot Ss morgens 9 ure, worden AOVBRTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INtiKZONDBN STUKKEN één dag vroeger. bureau ®C*8 Laan, 8> 4. Int- rc. Tetephoon fto, 20. Uitgevers 5 TRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3 Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. AiiVKRl'KNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 6ot frroote Setters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil twee bladen. GEMEENTE SCIIAGEV. —0—0— I» O E I T I E. Tor Secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent twee verloren gouden ringen. Aanslag op den Minister van Justitie. Zaterdagmiddag (te laat voor die editie) ontvingen wij het telegrafisch bericht dat op minister Van Raalte een moordaanslag had plaats gehad. De nadere berichten vermelden Zaterdagmiddag, toen do Minister van Justitie, inr. E. E. van Raalte, van het Depar tement kwam om huiswaarts te keeren, kwam in de Amaliastraat nabij zijn woning- een man naast hem loopen. Toen de Mi nister bemerkte, dat deze persoon zich al meer en meer aan hem opdrong, vroeg hy hem, of hij iets te verzoeken had. In antwoord hierop haaldo de man een revolver voor den dag, waarmede hij vier schoten op den heer Van Raalte loste. Alle vier schoten misten hun doel, zoodat de Minister wonder boven wonder ongedeerd bloef. Twee kogels kwamen terecht m de ramen van het huis van den Minister. De Minister, die het wapen tegen zich zag richten, bukte. Trouwens, de man richtte te hoog, daar de kogels twee meter boven de straat de ruiten van het huis doorboorden. Een vijfde schot kon hij niet lossen, daar het wapen weigerde. Twee jongens, dio van hot voorval getuige waren, ijlden naar het Paleis, om daar politie te halen. Twee agenten arresteerden den man, die na het lossen der schoten op den Minister, ter plaatse was blijven staan. Al leen de revolver had hij op straat wegge- Zoowel over den gang van zaken mot zijn ontslag als over het lage gagement voelde bij zich onrechtvaardig bejegend. Hy requestreerde eerst in de West, later bij den Minister van Koloniën, eindelijk bjj de Koningin, maar alles tevergeefs. 1 Toen liep hij te zinnen op andere midde len om „recht te verkrijgen", lijj moest op de eene of andere wjjze voor het „Hooggerechts hof" kunnen verschijnen, om te kunnen Zaterdag j.1. had er in de Kolfbaan van den heer Rempt te Kolhorn een gezellige bijeenkomst plaats van de Leden der Sociëteit „Ons Oenoegen", elk met t.vee dames. Door onderlinge samen-werking werd het avondje echter herschapen in een Feestavond van beteekenis. Door aanbrenging van vlaggen, versiering, guirlandes, giorno-verlichting etc., had de zaai zelve al een bijzonder feestelijk aanzien en toen de ruim honderd aanwezigen zeggen wat hem op het hart lag. Den eenigen allen vis a vis plaats konden nemen, was de uitweg hiertoe zag hy in een aanslag. illusie volkomen. Het Bestuur, dat bijzonder i >4. xr- - t Kan me niet schelen wie", zoo ongeveer liet hij zich gedurende het verhoor uit „oen Minister, de Koningin, jaIvuyper! een aanslag moest ik doen I" Het was louter toeval, dat de keuze juist op Minister Yan Raalte was gevallen. De dader toonde geenerlei spijt over hot gebeurde en op de uitdrukkelijke vraag van den commissaris verzekerde hy, dat het zijn j bedoeling was geweest, zijn slachtoffer wien ook te dooden. Polak was uitermate kalm en de wijze waarop hij zijn relaas deed, maakte geens zins den indruk, als zou men hier met een ontoerekenbare te maken hebben. De dader ziet er niet ongunstig uit, heeft een krullenden, gryzenden baard en knevel en een reeds kalend hoofd. Hij droeg een actief opgotredon was, had voor een zeer af wisselend program gezorgd. De hoofdschotel werd gevormd door het herhaald optreden van den Salon- en Hof-Illusionist Giovanni don Bosco van Amsterdam; de toespijs be stond in een onuitputtelijk aantal bijdragen van één, twee of drie personen, afgewisseld door zeer schoone viool- on pianovoordrachten. En nu 'tverloop van den avond? Steeds ging het, wat de stemming betrof, „Excelsior". Sommige voordrachten werden prachtig ge costumeerd ten tooneele gebracht. De zang bewees, dat er met zorg en onvermoeid ge studeerd was; de instrumentale bijdragenge- i tuigden van drukke vooroefening, kortom, wat de leden ten beste gaven, kon den toets der critiek glansrijk doorstaan. Er was echter geen critiek. Alles behoorde dien demi-saison en zag er naar kleeding als qen j avond tot de categorie „Gegeven Paarden" heer uit. en die worden niet in den bek gezien. Men deelt aan het Hdbld. nog over den Wat den heer Bosco betreft, zijn succes dader mede: Hij had in 1897 in Amsterdam i was volkomen. in de Lepelstraat een bierhuis, dat bezocht j Wat heeft deze Illusionist bij zijne ver werd door beruchte personen. In den zomer I schillende met zorg geüozen goocheltoeren van. dat jaar waren eenigen van die lui in j het publiek doen lachen. Met onbegrijpelijke handigheid en verbazende vingervlugheid worpen. De Minister van justitie ging, natuur lijk zeer verschrikt en ontdaan, zijn woning binnen, maar kreeg kort daarna zijn gewone kalmte. De burgemeester en de hoofdcom missaris van politie, de heer Versteeg, waren een der eersten onder de velen, die den Minister kwamen gelukwenschon, dat hij aan dezen aanslag ongedeerd is ontko- De dader bleek te zijn Sitnon Polak, die zich veel te 's-Gravenhage ophield. Hy verklaarde de revolver te Amsterdapi te hebben gekocht met het dooi den Minister, dien hy niet kende, dood to schieten, om dat hy zich gegriefd gevoelde door een uitspraak van het Hooggerechtshof. Over de beweegreden tot zijn misdrijf zou hij later wel meer vertellen. De dader was in Den Haag in den kost in de Jan de Baenstraat. Hy is gewezen onderkapelmeester van de infanterie in West-Indië en was sedert een paar jaar gegageerd met f 190 's jaars. Hij meende daardoor benadeeld to zijn en een hooger gagement te hebben verdiend. Po.ak ver klaarde dan ook, gerequestreerd te hebben bh' „Koloniën", hij de Koningin en by anderen, maar steeds nul op het request te hebben gekregen. roman van OTTO VAN LEITGEB, 19. 0 Da jagersvrouw zag in dit oogenblik, dat Kaepsr wytelde - of hy de bloemen aan haar, zyne vrouw zou geven dan wel of hö ze aan de meesteres zou aanbieden. Rn de jagersvrouw had het gevoel, alsof zy zooiets niet zou kunnen verdragen. Ay trad op haar man toe, aarzelde een oogen- blik, toen zjj vlak voor hem stond, en zeide byna werktuigelijk„Gy hebt weer b.oe- men voor me medegebracht, Kasper En meteen nam zy het ruikertje uit zyn hand. Toen was het Elinore in eens, als riea zy alles, wat dit tafereeltje in zich verborg. Het was zoo iets groots en zeldzaams, dat het als een onverwachte lichtstroom haar eigen hart verlichtte. En dat zy toen daarby niets zag dan haar eigen armoede. Hare oogen brandden in haar hoofd. Zij reikte den beiden menschen de hand, gejaagd, als om hen in bun samenzyn niet langer te storen, £1JOp di geheele wandeling naar huis dacht Elinore aan de jagersvrouw. Het wasibaa ab had zy een blik geslagen - I# tinnr geheel vreemde wereld liet bierhuis en eischten drank zonder te betalen. De bierhuishouder verzocht hun weg te gaan en toen begon het lieveleventjenog erger. Polak greep een geladen revolver en loste een schot op een dier lieden, die toen gewond werd, doch niet gevaarlijk. Van andere zijde wijst men er ons op, dat Polak reeds meer dan 12 jaar een wrok koestert over beweerd aangedaan onrecht. Hyj meent dat hij onverdiend gepasseerd is in West-Indië. Indertyd trachtte hy hier ter stede zich in de arbeidersbeweging te werpen en de werkliedenvereenigingen gunstig voor zich te stemmen, wat hem niet gelukte. Onder de eerste bewijzen van belangstel ling, die do Minister van Justitie Zaterdag na den mislukten aanslag ontving, behoorde een schrijven van den adjudant van dienst van de Koningin, waarbij den Minister de gelukwenschen van H. M. met den geluk kigen afloop werd overgebracht. Later in den middag ontving de Minister het bezoek van den grootmeester van het huis van de Koningin-Moeder, jhr. De Ranitz, mede ter betuiging van Harer Majosteits belangstel ling. Na den aanslag op den minister van justitie is nog gebleken, dat de dader zich eenige dagen te voren op het stadhuis te 's-Gravenhage had vervoegd en verzocht den burgemeester te^preken, toneinde het hoofd der gemeente over een persoon beklag te doen. Daar de werkzaamheden van baron Sweerts op dat uur geen oogenblik storing toelieten, deed hy Polak, die zich onder zyn naam had laten aandienen, weten dat hy hem thans onmogelijk kon ontvangen. Het hoofdbestuur der Gezinsverpleging in de classis Alkmaar heeft in de plaats van zuster Varangot, die wegens haar aanstaand huwelijk eervol ontslag heeft gevraagd en gekregen, benoemd zuster Buter, uit het Sophiaziekenhuis te Zwolle, om in dienst te treden op 1 Mei a.s. te Nieuwe Xiedurp en de andere dorpen van Kring IV. Toen zy thuis kwam, daalde de zon reeds ter kimme. Op het terras zat Gaston met Evelaar en mijnheer Yon fieim, die uit da stad gekomen waren. Helm mopperde, dat hy dit jaar nog geen verlof had gekregen en later wilde hy niet meer weg. Maar spoedig zouden de kennissen wel weer fcomeu opdagen, Gode zy dank De Senkbach's waren de eerstenzjj moesten het nog een paar dag-in bij hun erftante uithouden. „Je kunt tegen alle vrienden zeggen, dat wy ons over eiken gast zeer zuilen verheugen," zeide Grston, „Komt toch allen zoo dikwijls je kunt en wilt. Vergeet dat niet aan Senkbach te zeggen. Ik zal bot hem dadelijk schrijven Zy moeten hun boeltje maar bjj elkaar pakken en een poos hier blijven. Het is niet om uit te houden van verveling, als men een week lang geen meeschen ziet Heim wks zich ervan bewust, dat hy zeer fjjn voelde, vooral als er vrouwen by in 't spel kwamen. En hjj dacht dat deze uiting van Hauszmann in tegenwoordigheid van Elinore, zeer grot was. Evelaar had de laatste dagen zich de gewoonte eigen gemaakt, Elinore hot hof te maken. Sinds eenigen tjjd was hjj zeer opmerkzaam geworden. Hjj zocht haar te naderen. Maar hy deed het niet 0p de sentimenteele en hoogdravende manier van Heim, dio steeds als in zyn schoonste idealen rondzwom. Evelaar sprak meer over het leven en de menschen, Hy uitte scherpe, onomwonden oordeelen. Hy was dikwijls stroef, wanneer mon een vriendelijkheid verwachtte. en byna brusk watneer een ander beleefd zou zjjn geweest. Mot Gaston bijvoorbeeld verkeerde hjj op deod hy de verwonderlijkste toeren. Daar zijn optreden bijzonder bescheiden was en de mond slechts sober de handen ter hulp kwam, werden zyne werkzaamheden met des te meer aandacht en verbazing gevolgd en telkens werd een daverend applaus of algemeene hilariteit zijn deel. Niemand der Feestgenooten had er berouw van zjjn naam op het program geplaatst te zien. Ten slotte had het Bestuur nog een aangename ver rassing voor do bezoekers weg gelegd in den vorm van een Tombola. Een twintigtal prijzen waren uitgestald en in den loop van den avond werd door het lot uitgewezen, wie de gelukkige eigenaars van al dit moois zouden worden. Alles met elkander werd het een avondje met een staartje, maar de bijzondere gezelligheid en de gestadige af wisseling een dansje werd ook niet ver geten deden het vervliegen der uren niet opmerken en iedereen sprak ten slotte den wenscli uit, dat dergelijke feestavondjos der sociëteit jaarlijks mogen wederkomen. Arrondisscmcnts-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Leendert K., Egmond aan Zee, hooger be roepszaak kantongerecht; verzet niet ont vankelijk verklaard. Nicolaas de V., Medemblik, kinderwetten- zaak, diefslai, zal ter beschikking der regee ring gesteld worden zonder toepassing van eenige straf. Aafje M., Don Helder, kinderwettenzaak, diefstal, zal ter beschikking der regeering gesteld worden, zonder toepassing van eenige straf. Gerrit S., Hoorn, diefstal van een horloge, 12 maanden gevangenisstraf. Willem Z., Egmond aan Zee, mishandeling, 2 maal gepleegd, en beleediging, 2 maanden gevangenisstraf. Jan S., Oudcarspel, vernieling, f3 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. Jacobus Theodorus K., Enkhuizen, vernie ling, f5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. Johannes M., Beverwijk, mishandeling, 14 dagen gevangenisstraf. üirksliorit. Zaterdagmiddag waagde eon jongetje van een jaar of acht zich nog op 't drijvend ijs in de ringsloot alhier en zakte al spoedig er doorheen. Met behulp van ladders enz. wisten enkele mannen, die ter hulp geroepen wet, gevraagd werd den naam van God aan te roepen alvorens zijn getuigenis af te leg gen, was, dat hy zichzelven de vraag stelda of dan iemand het recht had te moenen, dat hy zonder die aanroeping de waarheid niet zou zeggen, en hy beantwoordde die vraag ontkennend. En toen anderen hem inlichtten, dat deze handeling hoofdzakelijk geschiedde met het oog op menschen, voor wie zulk werden, het zinkende knaapjo nog bijtijds eene aar)t"0eping van Gods naam wèl noodig - - - - was om hen tot waarheidspreken te brengen, kreeg hy den indruk, dat die eedsformule dan in zijn geval een zinledige vorm zou zyn, waartoe hy Gods naam niet wilde ge bruiken. Vandaar zyne weigering om den eed af te leggen. Dat hij dit niettemin later toch deed, ver klaart hy ongeveer aldusEen gesprek met een zijner vrienden had hem doen inzien, dat hy, door het stellen van zyn eerste be denking, toegegeven had aan eene hoogmoe dige dwaling, en dat de menschelijke rechter evengoed van hem als van ieder ander die opzettelijke aanroeping mocht verlangen. Alzoo het kleed der nederigheid aantrekkend, en doende wat van hem verlangd was, blijft hy echter van meening, dat hy liever Gods hulp inroept in de binnenkamer, dan in hot openbaar, en liever overal elders dan op die plaats en in die omgeving. Wyl echter zyn hoofdbezwaar was weggenomen, had hy de woorden van den eed gesproken, waarin hy nu geon ontheiliging van Gods naam behoefde te zien. te redden, dat inmiddels geheel bewusteloos was geworden. Lang schonen do aanhoudende pogingen om het knaapje weer tot bewust zijn te brengen, vruchteloos te zullen blijven, doch na een inspannenden arbeid van een paar uur kon men zeggen het gered te heb ben. Eere aan hen, die zoo hun moeite be loond vonden Het jongske is nog niet geheel hersteld. Op de voordracht voor onderwijzeres te Kerkbuurt gem. Ilarenkarspel,zyn geplaatst rnoj. B. E. Hoogbruin, waarn. onderwijzeres aldaar, mej. J. J. Hoitingh te Kuinre, mej. H. Meijns te Raalte en mej. IL. S. I. Hey Mecima te Spijkenisse. Naar wy vernemen hobben zich voor de openvallende betrekking van gemeente-genees- heer te Harenkarspel acht sollicitanten aan gemeld. Van particuliere zyde meldt men ons uit Nieuwe Nieilorp: Voor een blad als het Uwe, dat al het nieuws van Schagen en omliggende dorpen behoort te vermelden, is het in dezen tijd van concerten en voorstellingen her en der moeilijk, aan elk dier dingen de noodige aandacht te wijden. Toch verzoek ik U melding te willen maken van hot concert dat 17 Februari j.1. gegeven is in de „Roode Eenhoorn" te Nieuwe Niedorp, door het Harmoniegezolschap „Excelsior" aldaar, on der leiding van den heer Groen, muziek meester te Medemblik en met medewerking van den heer P. Prangor, solo-pistonist te Hoogwoud. Excelsior" blies correct en frisch. Vooral de nummers 2, 8 en 9 voldeden zeer. Het corps gaat snel vooruit en zal het onder de leiding van den yverigen en bekwamen Directeur tot een hoogte brengen, schaars door dorpsmuziekgezelschappen bereikt. Meesterlijk bespeelde de heer Prangor zijn piston. Vooral het 2e nommer was schoon. Hiertoe werkte zeer mede de keurige pianobegeleiding door den heer Groen. Toonde deze zich in dat accompag nement „den Meestor", in de drie nommers voor pianosolo a. Hochzeitslag auf Trold- hanger, b. Am Frühlirig, c. Norwegischer Brautzug im Vorübeiziehen, alle van Grieg, gaf hy zich geheel. Do piano zong en sprak en de eigenaardige Noorsche muziek trof ons in de ziel. Medemblik kan trotsch zyn op zijn muziekmeester; wy zyn het op onzen Direc teur van „Excelsior. Het nastukjo: „de Automatensalon" is een kolossale grap. De directeur, K. A. Sieswerda, wist met de automaten uitstekend om te springen. De eeds-quaestie. Ds. Sevenster, Ned. Hervormd predikant Brandstichting. Het is te Beerta in de laatste dagen niet rustig. Er zyn zelfs een paar maal pogingen gedaan om boerderijen in brand te steken. De correspondent van het Hdbld. schrijft daarover Eerst werd brand ontdekt in een hoop aardappoiloof, onmiddellijk by de byschuur van den heer L. P. Dykema, wiens boerderij door den westenwind, evenals hetgemeente- buis en de openbare lagere school, eenigen tijd groot gevaar haddbn. Verondersteld wordt, dat petroleum is ge bruikt, om het door zijn poreusheid op 't oogenblik zoo vochtige aardappelloof zóó fel te doen branden. Doordat de brand bijtijds werd gezien, was het mogelijk verder woeke ren te voorkomen. Ongeveer terzelfder tjjd, tien uur, is er brand gesticht in het privaat, achter in d« boerderij van den heer H. E. Dykema, onge veer 200 M. van de andere verwijderd. Door een draaibaar raam werden stroodotten in het privaat geduwd, naar de asch geoordeeld een vry groote hoeveelheid. Dit stroo is in brand gestoken, maar door dat de deur van het privaat goed sloot, was er gebrek aan toevoer van lucht. Toen het stroo was verbrand, verstikte het vuur. De bewoners ontdekten omstreeks tien uur een brandlucht en zochten de oorzaak, welke zy vonden in het privaat. Er was toen geen vuur meer. Door de groote hoeveelheid pak- stroo, in de schuur aanwezig, had ook deze brand een grooten omvang kunnen aanne- men. De daders hebben een aantal menschenen dieren aan een zeer groot gevaar blootgesteld. Wat kan de beweegreden zyn voor derge- te Heorenveen, die onlangs als getuige voor lijke brandstichting We hebben dat gevraagd de Rechtbank aldaar weigerde den eed af te leggen, maar later op raad van andeien daarin toch bewilligde, heeft thans in een uitvoerig artikel in de „Drachtster Courant" de redenen medegedeeld, welke hem tot die beide handelingen noopten. Die redenen komen in 't kort hierop nedor: Zyn eerste indruk, toon hem door men schen en in naam van eene menschelyke aan menschen, die het weten kunnen en het antwoord luidt kort: ontevredenheid. De één stookt den ander op. Er is dit jaar meer verdiend dan in vorige jaron. Levensmiddelen zjjn er genoeg, kun nen er althans genoeg zyn. Velen hebben een of moer varkens op 't hok. i Geldgebrek mogen enkelen hebben, maar hun aantal is klein. -nm n-nnTjr ""WTnnnni m i m i i mn m i een korte, afgepast© wyze, en dio manier maakte indruk op Hauszmann. Maar tegenover dames was hy wat zachter. Ea er waren menschen, die achter het hoogmoedig!) wezen van Evelaar een bijzondere inborst vermoedden. Hy had donkere, ernstige, ©enigszins harde oogen, en hy lachte zelden. Het gesprek vermoeido Elinore, want men raakte alleen de oppervlakte der dingen aan, men trachtte geestig te zyn en er werden geen andere oordeelvellingen gehoord dan die, welke men hier of daar had gelezsn of opgevargen. Later, toen mt.n in hu's ging, bleet Elinore midden in de vestibule staan en zoide tot Heim„Myn neef P&nl beeft een zeer goeden smaak. Ik zal eens met hem bespreken, hoe men deze ruimte wat vriendelijker kan inrichten." Gaston lachte gedwongen. „Elinore hecht namelüh ongemeen veel aan het oordeel van Paul. Men zou gaan meenen, dat hy bjj rondere gaven bezit" Zy antwoordde niets. Dat is waar, Paul heelt een zeer goeden amaok," zeide Evelaar. Ea Elinore voelde zich dankbaar ge stemd tegenover hem, dat hy dat had gezegd. Denzelfden dag had Gsston het weer ovor de Essenbach's. Aan tnfal begon hg over hen te spreken. „Ja, Paul die alles zoo voortreffelijk verstaat, Mon moest maar eens zien, welk een vernuftige inrichting fcjj in 't loven had geroepen met dio pannenbukkery. Het was alsof hij zyn laatsten center wilde doorbrengen. Die mozscken hadden immers niets meer te wagen, Als men zoo krap zat, peste toch geen spsculeeren meer. Het bloed steeg Elinore naar do wangen. Er w»s iets oneindig goeds in Paul, dat vertrouwen wekte, Zy werd in haar toorn levendig en warm en br&k een lans voor Paul. Kvelasr liet daar direct op volgen, dot hy Paul zeer hoog achtte dat hy was een van de meest achtenswaardige karakters die hy kende, Evelaar zeide dit, zich wondend tot Elinore. 't Was alsof hy haar daar mede een dienst wilde bewijzen. „Ja, da industrie," zeide Gaston, „daar mee is het tegenwoordig merkwaardig. Er is een koortsachtige ontwikkeling by de gansche industrie, Esnvoudig wonder baarlijk En Elinore hoorde met haar scherp oor, hoo Gaston zich boven dat alles verheven gevoelde. Zoodoende was het geen opgewekte toon aan tafel. En eindelijk moestan de gasten opbreken en raden naar het station. Elinore liep nog wel oen uur op het terras heen en wear. Zy mocht dit gaarne doen, voor zy naar bed ging. Hst was, vooral op dit zeer late uur, zoo heerlijk rustig daarbuiten. Zoo stil en eenzaam leg daar het meer. Het wond on da heuvels toekenden al» donkere schaduwen zich tegen den hemel af. Zy dacht aan het jagershuis. Daar slie pen zy nu. En de oudo, die geen nacht meer kon slapen, sedert hem het groote ongeluk was overkomen beschermde hun slaap. En mocigraa»! bewogen zyn lippen zich zacht en hy momp -Ido als oer. zegen zijn spreuk; „Do vrede zy met u allen!" Hoofdstuk IX. Zy werd opgewonden en verbitterd togen haar eigen leven. Elke dag gaf een roeks van kleine, hardnekkige gevechten, tegen het wreede, heldere oordeel, waartoe zy vele malen als instinctmatig werd gedreven. En als gevolg daarvan, uron van droefgees tige, machtloozo opwindingen om over het ondervondene heen te komen Zich er zelf over verbazerd, duldde zy de kleine plagerijen, wsarin Gaston zich in zekeren zin uitte, van die armzalige, kleine vijandelijkheden, waartoe hy zich liet verleiden, alsof hy zich daardoor wilde schadeloosstellen voor de meerderheid, dio zy door haar persoon en karakter boven hem bezat, Dan waren er ook uren, waarop zy hoonend terugriep do herinnering aan het uur, waarin zy zich aaa elkaar hadden verbondon, Zoo verba zend eenvoudig, zoo zonder hartstocht of opwinding, wna het gebeurd. Diep be schaamd dacht zy dasrsan Daarom was haar de samenkomst met haar vader zoo pijnlijk. Dat hjj alles wist, zag zy aan zyn oogen Het mocht niet gebeuren, dat hjj. evenals Pau! onomwonden vroeg, of zjj niet gelukkig was. Paul mocht het dan in godsnaam weten, Dat was nu eenmaal niet te veranderen. Misschien was het ook noodig, althans voor één mencoh den trots terzjjde te stellen, dien men onfeilbaar heette. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1