IJzeren PanfcramiiiGii, SiOiSlEI- en RIOOLBUI, Beijneveld, Winkel. Burgerlijke Stand. RECLAMES. Gemengd Nieuws. Marktberichten. merkwaardig geval te Alkmaar. Binnenlandse!} Nieuws. Gemeente-Ontvanger. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Zondag 24 Februari 1907. Te koop gevraagd .- Grove Puin. Adres letter P„ K. DE GEUS C. M O E LI K E R, Kolhorn, Hoornopknapper. Bestaat er werkelijk gebrek, dan wordt er door armbestuur of gemeente dadelijk in voorzien, behalve daar, waar eigen schuld oorzaak is. Dan bepaalt zich de steun tot het allernoodzakelijkste on tot werkverschaf fing tegen 50 ct. per dag, als er flink wordt gewerkt. Er heerscht in vele gezinnen te weinig overleg door te jonge, onbezonnen huwelij ken. Vrouwen, die geen huishouding kunnen waarnemen en jonge mannen, die nog niet alle werk kennen, gaan trouwen en missen alle tact voor de opvoeding hunner kinderen. Zoo zijn sedert jaren jongens van 1(5 tot 18 jaar de kabaaimakers by de straat. Des zomers gaan die naar de steenfabrieken en in Duitschland werken, waarmee ze veel geld verdienen, dat ze dan 's winters vor- teren by hun ouders thuis. Vechtpaityen en ruwheden zijn veelal het werk van dezen. Van den anderen kant bekeken kan er in een arbeidersgezin weinig weelde heerschen. Een vaste arbeider verdient met emolumenten ongeveer f 300 per jaar. Als daarvan een soms nog al groot gezin moet leven, dan is het niet ruim. Ontevredenheid, hoe ver klaarbaar overigens ook, mag echter in geen enkele omstandigheid tot brandstichting leiden. Wat een hardrijder verdiende. Dat er met hardrijden nog al iets te ver dienen valt blykt hieruit, dat Arend Poepjes uitDelfstrahuizen, de snelsten rijder dienFries- land tegenwoordig bezit en die den llden Februari j.1. te Leeuwarden de baan ter lengte van 140 M. aflegde in 13,8 sec., in dit winterseizoen behalve een paar medailles ruim f 675 aan prijzen behaalde. Wat had deze Friesche koning der hard rijders kunnen verdienen in een ouderwet- schen winter met veel ijs en dus veel hard rijderijen Een maatregel ingetrokken. Van de bereden wapens (veldartillerie en cavalerie) zullen de manschappen die 1 April a.s. naar hun haardsteden zouden terugkeeren, niet met tijdelijk verlof naar huis gezonden worden, zoodat de maatregel volgens de voor gestelde oorlogsbegrooting voor 1907, waarbij het blijvend gedeelte met verlof zou gaan, ingetrokken is. Vergadering van de Vereeniging tot Exploitatie van een proeftuin te Nieuwe Niedorp, gehouden bij den heer H. de Vries aldaar, op Dinsdag 19 Febr. 1907. Voorzitter is de heer J. v. d. Stok, die, na opkomst van een 14-tal leden, de verga dering opent; lezing en goedkeuring der notulen volgt. Daar Voorz. bezwaren heeft en bedankt, door drukke bezigheden, wordt in zy'ne plaats een ander bestuurslid gekozen, n.1. de heer D. v. d. Stok. 't Bestuur heeft later de functies aldus geregeld: Ds. D. Haars, Voorz., H.Huizenga,. Penningm., en J. de Vries (Moerbeek), Secr. Eenige wijzigingen, die bleken gewenscht te zijn, zijn door het bestuur in statuten aangebracht, waarop vervolgens nogmaals goedkeuring zal worden aange vraagd. Huur van het terrein, kerkeboomgaard, was in de goedgekeurde begrooting oorspron kelijk op f 60 gesteld door het bestuurhet kerkbestuur wil echter daarvoor in de plaats zien gesteld f 100, omdat de huurprijs by contract voor vele jaren (29) achtereen wordt vastgesteld en men dien huurprijs niet gaarne te laag zag gesteld over zulk een termijn. Wel verklaart het kerkbestuur zich bereid tot het geven van eene subsidie, al zou die eerst voorloopig f 50 zijn. Het bestuur wil onder die voorwaarden wel op de huur ingaan en de vergadering vindt dat zeer goed. Tot het opmaken van een huurcontract van de zijde van het Ned. Herv. Kerkbestuur verklaart de heer D. Kuilman zich bereid. Daarbij zal by latere eventueele ontbinding de méér-waarde van het terrein door daar. op aan te brengen boomen, worden in aan merking genomen. Wil het niet best opgaan met de zaak, dan is, vindt de heer D. Kuilman, door het ver- leenen van eene wat ruimere subsidie door 't kerkbestuur het nog wel wat te vinden. Met 't oog op het laten spitten van het ter rein heeft men de overtuiging opgedaan dat de klei hoog zit. De arbeider C. Meuleveld had f6.— per snees als een prjjs genoemd, waarvoor hy' 't wel wou aannemen, het ter rein te spitten. Yoorz. vreest dat 50 c.M diep spitten nog onvoldoende zal zyn; ver schillend wordt nog geoordeeld over de kosten van diepspitten. De heer D. Kruit zou ook de oude wilgen boomen langs de Oostzyde willen uitrooien, omdat in die oude holle stammen veel gevaarljjke vyanden van tuin en ooftboomen schuilen. Men meent echter difjaar niet al groote kosten te moeten maken. Rondvraag nihil. Onder dank volgt sluiting. Los geraakt. Zondagmorgen, by zeer onstuimig weder, zyn van Texel uitgezeild de blazerschuiten „T. X. 19" en T. X. 120", ter opsporing van de visschersvaartuigen van de schip pers P. en J. Henkes. Met een stormvlaag waren des nachts de beide vaartuigen losgerukt en de haven uitgedreven. Als voornaamste oorzaak wordt genoemd de volte in de haven, welke niet toelaat, dat alle vaartuigen behoorlijk kunnen vastgemaakt worden aan langs de kade. Nader wordt ons daarover nog het volgende bericht: Uit Workum is tijding ontvangen dat de Onbewoonbaar verklaard. Men meldt uit Uithuizermeeden aan de N. Pr. Gron. Ct. De woninkjes, die nog niet pryken met zoo'n geëmailleerd bord, waarop staat „On bewoonbaar verklaarde woning", maar die het misschien naar het oordeel van ons,- nuchtere menschen, die van zoo iets geen verstand hebben, wel noodig hadden, die woninkjes hadden het Zondagmiddag met den stevigen storm, die hier woei, wel hard te verantwoorden. Dit was tenminste het geval met een ar beidersbehuizing in onze gemeente. Wat wilde het noodlot? De achterdeur wasvoor zien van nogal tamelijk groote openingen voor luchtverversching, door den tand des tyds daarin uitgebeten. Hier vond de storm een geschikt punt om zy'ne macht te doen gelden. Met alle kracht, die in hem was, blies hy door de reten en veroorzaakte op den voorgevel een zoodanigen druk, dat deze. door lange jaren van trouwen dienst ver zwakt, tot puin ineenstortte. Gelukkig, dat noch de menschelijke, noch do dierlijke bewoners eenig letsel bekwamen. Nu is het zeker zóóver, dat, hangt men er dan niet een bord aan met „Onbewoonbaar verklaarde woning", er zeker wel een mag pryken met het opschrift: „Onverklaarbaar bewoonde woning". Station Noord-Scharwoiide, 16 Febr. Roode kool 1ste s. f 6.50 a 7.50, 2de s. f 5.— a 5.50gele 1ste s. f 5.50 a 6.25. 2de s. f 4.25 a 4.75witte 1ste s. f 3.— a 5.—, 2de s. f 1.50 a 4.— p. 100 st. Uien f 0.80 a 0.90 p. 50 K.G. 18 Febr. Roode kool 1ste s. f 6.75 a 7.50, 2de s. f 5.— a 5.50gele 1ste s. f 5.50 a 6.50, 2de s. f 4.25 a 4.50; witte 1ste s. f 2.50 a 5.—, 2de s. f 2.— a 4.— p. 100. Uien f 0.80 a 0.90 p. 50 K.G. 19 Febr. Roode kool 1ste s. f 6.50 a f7.50, 2de s. f 5.— a 5.50; gele 1ste s. f5.25 a 6.25, 2de s. f 4a 4.75; witte 1ste s. f 2.— a 5.—, 2de s. f 2.— a 3.75 p. 100. Uien f 0.85 a 0.90 p. 50 K.G. Broek op Langendijk, 19 Febr. 1907. Roode kool f 2 a 7.50, gele kool f 1.50 a f 5.50, witte kool f 1 a 7 per 100 stuks. Uien f 0.70 a 0.90 per 50 K.G. Zaterdag den 2 Maart zal er een Simul- taan-Séance worden gegeven ten huize van den heer A. Bult te 'f Zand, door den dammer den heer W. Vyn, van Hoogwoud. Een nieuwe dievenstreek. By den heer B., coiffeur in de Molenstraat te 's-Gravenhage kwam een man om de wasch te halen. Denkende met een van de knechts der gewone waschinrichfing te doen te hebben, werd de wasch, die uit den aard der zaak in verband met het scheersalon geen kleine is, medegegeven. Slechts een oogenblik later kwam echter de wagen van de waschinrichting zelf en toen bleek natuurlijk direct, dat men met de i een brutalen gauwdievenstreek te doen had. (L. en Y.) Benoemd tot burgemeester der gemeente Zuid- en Noord-Schermer de heer C. de Boer. H. F. Bultman, f Men meldt uit Haarlemmermeer: Het Eerste Kamerlid Bultman is overleden. De heer Herman F. Bultman werd te Amsterdam 19 Maart 1836 geboren en woonde sinds 1864 te Haarlemmermeer, nadat hy reeds 10 jaren vroeger de administratie van de bezittingen zijns vaders in den polder had op zich genomen. Hy was een warm bevor deraar van landbouw- en gemeentebelangen, richtte o. a. het eerste stamboek in Nederland mede op (Het Ned. Rundveestamboek), van het bestuur waarvan hy later deel bleef uit maken als lid van verdienste en eerelid. Tevens was hy eerelid van het hoofdbestuur der Hollandsche Maotschappy van landbouw. Naar aanleiding van onder zijn bestuur met succes verrichte droogmakerijen, werd van uit het buitenland meermalen te dezer zake zyn advies ingewonnen. De heer Bultman, die de liberale beginse len was toegedaan, had sinds 2 Mei 1888 zitting in de Eerste Kamer der Staten- Generaal voor Noord-Holland. Hy was voorts o. a. nog lid der Staatscommissie tot onder zoek omtrent den economischen toestand van landbouwers en landarbeiders, tot niet lang geleden voorzitter van het Ned. Land- bouwcomité, hoogheemraad van Rijnland, directeur der My. tot droogmaking van het zuidelijk deel der Legmeerplassen en Wet houder der gemeente zijner inwoning. De overledene was ridder in de orde van den Nederl. Leeuw, ridder van het Legioen van Eer, ridder van de Leopoldsorde van België en officier van de Mérite Agricole. Wij vernamen, dat deze vermindering te danken is aan eene wijziging in het bestek. Uitslag der verkooping te Ondcslui», op 19 Februari, ten ovorstaan van den notaris C. L. v. d. Bergh alhier: winkel en woonhuis met erf, A 1091, groot 2.20 aren, eigendom van mej. Neeltje Meeldijk wed. Gerrit de Graaf. Kooper de heer Klaas de Graaf te Anna Paulowna, voor f 2228.—. Benoemd tot commies der post. en telegraphie 4e kl., de adspirant-commies, de heer B. Itankc, vroeger alhier. - A.s. Zondag 24 dezer zal te Schageri in het N.-Ii. Koffiehuis een treffen plaats hebben tussehen de danircrccnigiiigen te Amsterdam, Alkmaar en Zype. Elke ver eeniging brengt een tiental van hare leden in 't veld. Deze wedstrijd is voor do lief hebbers van 't edele damspel een bezoek waardig. Schagcr kaasmarkt. Op de kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 11 stapels kaas, waarvan 11 sta pels kleine kaas, hoogste prys f33.00, 0 sta pels commissie, f—0 stapels middelbare f—Aan gewicht 3100 K.G. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 16—19 Februari 1907. GeborenJacob Jan, z. v. Willem Johan- nes Lauwers en Josina Kat. Ondertrouwd'èn Getrouwd: Geene. OverledenMaartje van der Meer, onge huwd, 82 jaren. Gemeente Zij pc. Ingeschrevèn van 8—15 Febr. 1907. GeborenTrijntje, d. v. Pieter Mosk en Aafje Smit. Margaretha Elisabeth, d. v. Jan Jacobus Meijer en Trijntje Middelie. Ondertrouwd: Pieter Kossen, j. m., ar beider, 23 jr. en Cornelia Quak, j. d., zonder beroep, 21 jr., beiden te Zype. GetrouwdGeene. Overleden: Pieter Zomerdijk, 61 jr., weduwn. van Aaltje Overtoom. Jacob, 5 weken, z. v. Pieter Delver en Bartje Jonker. Gerrit, 9 mnd., z. v. Gerrit van der Werff en Maria de Wit. Susanna Quak, 61 jr echtgenoote van Cornelis Blaauw. HONGERSNOOD. In de Russische provincie Ulfa hebben 250.000 menschen aan alles gebrek, al wat eetbaar is, is opgebruikt en alleen aan kin deren en ouden van dagen wordt hulp ver. schaft. 7ele huizen worden opgestookt bij een koude van gemiddeld 60 graden vorst Fabrenheit STORM EN SNEEUWVAL Op het terrein der aanstaande leger- en en marine-tentoonstelling te Friedennu by Berlyn, heeft de storm schade aangericht; de groote marinezaal, die in aanbouw is, moest 't decrlyk ontgelden. Op den locaal- spoorweg RixdorfMittenwalde reed een personentrein op een door den storm in beweging gebrachten ledigen wagen, waar door de passagiers dooreengeworpen wer den, zonder ernstige gevolgen gelukkig. In het Reuzengebergte heeft de storm met zwaren sneeuwval groote schade aan gericht. 't Was een waagstuk buiten te komenoveral vindt men herten en reeën, die in het noodweer omgekomen zyn, De treinen werken zich met moeite door de sneeuwmassa's heen. De schade, door de hevige vorst aangericht, bedraagt millioe- nen. Een weggedreven Texelsche blazerschuit „T. X. 14", daar door visschers in het ys is gevonden. De andere vermiste schuit „T. X. 96", staat reeds op de scheepswerf op Texel. Zy was in lekken staat gevonden, naby' het Oude Vlie drijvende, en hier binnengesleept. De beide schuiten waren verzekerd. Landverhuizers. In het jaar 1906 zyn uit de provincie Friesland 1033 personen als landverhuizers vertrokken, evenals in vorige jaren, grooten- deels naar Noord-Amerika, tegen 729 in 1905. Het is het grootste getal in de laatste tien jaren. Ze kwamen, behalve uit Ameland, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Rauwerderhem en Schiermonnikoog, uit alle gemeenten der provincie. De vertrokkenen bestonden uit 440 hoof den van huisgezinnen of vrijgezellen. Met hen vertrokken 145 vrouwen, 446 kinderen en 2 dienstboden. Van de 440 waren 31 welgesteld, 344 mingegoed en 65 behoeftigen. Ze bestonden uit 82 ambachtslieden, 92 daglooners, 9 landbouwers, 200 van andere beroepen en 57 zonder beroep. Naar de godsdienstige gezindten waren ze verdeeld als volgt265 Ned. hervormden, 119 gereformeerden, 31 Roomsch-Katholieken, 15 van andere gezindten en 10, die tot geen gezindte behoorden. De Vereeniging „Nut en Genoegen" te Sehagerbrug besloot in hare vergadering, gehouden den 19den dezer, om de laatste bijeenkomst van dit seizoen te houden op Dinsdag 19 Maart a.s. Alkmaar, 18 Febr. 1907. 3 Koeien en ossen f 215.— a 240.—, 58 I vette kalveren f 40.— a 120.—, per Ned. P. I f 0.90 a 1.—, 97 nuchtere idem f 8.— a j 22.—, 12 magere schapen f 17. a 26.—, i 266 vette varkens f 0.44 a 0.46 per P., 47 magere idem f 16.— a f 19.—. Pui-merend, 19 Februari. Aangevoerd 252 runderen, waaronder 126 vctte, 62 a 75 cent per kilo, 126 melke-en J gelde-f 140 a 250 per stuk, beiden prh. matig, de meerpalen I f2 stierenj 76 ^ette k'alY6ren 75 a 95 ct. per kilo, handel stug, 692 nuchtere id. f 10.— a 24.— per stuk, handel vlug, 20 paarden, 630 schapen f 20.— a 25.— j overhouders f a beiden prysh. stug, 329 vette varkens 42 a 46 cent per kilo, handel vlug, 47 magere dito f 18.— a 25.— per stuk handel matig, 231 biggen f 7.— a 12.— per stuk, matig, ganzen f a zwanen f 0.— a 0.—, 10 manden appelen f 2 a 2.50, 5 mand peren f 2.— a 2.50, beiden per mand. Kaas. 40 Kleine f34.—, 1 middelb. f 29.50 0 commissie, f a aangev. 41 stapels, handel vlug. 790 K.G. boter f 1.55 a 1.65, kipeieren f 4.75 a 5.25 eend eieren f4.50 per 100. Over een zeekreeft. Een hoogleeraar te Pary's, die aan het proefnemen was met zeekreeften, heeft tot zyn schade ervaren, hoe bezwaarlijk het is in zyn land, dat dan toch een door tweo zeeën bespoeld stuk van de aarde is,' zee water te verkrijgen. De professor wilde de kreeften in zyn studeerkamer levend nagaan en richtte dus een aquarium in, zoo gerieflijk als slechts mogely'k was voor de waterbewoners. Een noodzakelijke eisch daarbij was natuurlijk, dat er zeewater in het bassin zou zyn. Maar om aan dit zeewater te komen Men zou zoo denken, dat dit de eenvou digste zaak van de wereld was. Toch niet. Tenminste niet waarschijnlijk alleen! in Frankryk. Uit zeewater 'neemt men zout. En zout is aan rechten onderworpen. Toen dus de professor een liter of wat zeewater naar Pary's wilde laten komen, werd hem al aanstonds beduid dat dit niet veroorloofd was wanneer hy daartoe niet den officiëelen weg koos. De professor deed zulks, wendde zich tot den minister van financiën om toestemming tot het scheppen van een vat vol van het kostelijke nat. De minister droeg aan een van zyn ondergeschikte ambtenaren op, omtrent het verzoek te dienen van praead- vies. Het onderzoek had natuurlijk nogal wat voeten in de aard. Een uitvoerige wisseling van stukken was er het ge-1 volg van, tot eindelijk een opzichter inj opdracht kreeg na te gaan wat een Pa- rysch professor kon bezielen, om een vat zeewater te willen hebben en daardoor het peil van den Atlantischen Oceaan te verlagen. 'sMans onderzoek had evenwel tot gevolg, dat hy een gunstig verslag indiende. Het verslag kon nu als uitgangspunt genomen worden voor de verdere werkzaam heden aan het betrokken departement; deze waren niet van de eenvoudigste, namen eenigen tyd in beslag. Niettemin kon na eenige weken aan den verzoeker gemeld worden, dat dit maal en by wyzê van uitzondering, gunstig beschikt was op zyn aanvraag. De wette lijke bepalingen, departements-beschikkingen en overwegingen vulden gezamenlijk een niet onaanzienlijk dossier. Ook was er het beding by opgenomen, dat de hoogleeraar slechts éénmaal zich aan zyn zoutwater-liefhebberij zou te buiten gaan. En tevens stond nauw keurig vermeld, hoe, waar en wanneer hy zou mogen scheppen. Op het afgesproken uur, dag en plaats stond er dan ook een beambte van het ministerie te wachten, ten einde toe te zien, dat alles in zyn werk zou gaan gelijk omschreven was. Evenwel, de professor zelf was er niet, omdat zyn zeekreeften het intusschen, bij gebrek aan zeewater, reeds hadden afgelegd. Wij publiceeren het volgende geval, omdat wij denken, dat het voor vele personen te Schagen, die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. Het onderstaande bericht zal waar schijnlijk voor hen, die gedurig aan regen en wind blootgesteld zijn, van groot belang zijn. De heer A. Kooijman, koopman in petroleum, wonende Lindanlaan 90 te Alkmaar, deelt ons medeVoordat ik met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, heb ik gedurende zes jaren vreeselijk veel moeten doorstaan met een nierziekte. Onophoudelijk had ik een vlijmende pijn in den rug en de lendenen, en bij deze onuitstaanbare pijn kwam dan nog zware hoofdpijn. Vooral 's morgens had ik hier veel van te lijden. En daar ik iederen dag weer of geen weer het land cp moet gaan om mijn artikel te verkoopen, ging mijn gestel eerder achter-, dan vooruit Ik was mismoedig door het neerdrukkende, var- moeide gevoel, dat ik altijd onder de leden had, en toen ik zulke goede be richten omtrent Uw pillen vernam, haastte ik me hier een doosje van te ontbieden. Ik was zeer verwonderd, toen ik reeds na één week de pijn voelde verminderen en nadat ik Uw wonderlijk geneesmiddel gedurende veertien dagen geregeld had ingenomen, was ik geheel en al van mijn Igden verlost. Ik kan U niet zeggen, hoe dankbaar ik oen voor Uw uitstekend geneesmiddel, dat ik met het grootste vertrouwen aan iedereen kan aanbevelen, die mocht lijden evenals ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Tast elke verkoudheid, die gij hebt, den rug aan, wat rillingen veroorzaakt, die gevolgd worden door het niet gere geld werken der nieren Gevoelt «ij U geprikkeld door kleinigheden Hebt gij koude handen en voeten Lijdt gij aan rheumathiek, hoofd- en Aigpijn Wordt Uwe urine abnormaal en vormt zich daar steen in Indien eenige dezer verschijn selen zich bij U voordoen, kunt gij aan nemen, dat gij lijdt aan zwakte of ziekte der nieren en deze verschijnselen zijn de ■voorboden van esne ongesteldheid van meer erns'.igen aard Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Kooijman gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteokening van James Poster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge- sohiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.— voor zeE doozea. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zyn bij den heer Portegys te Anna Paulowna 3 koeien op stal door den bli|<. sem doodgeslagen. Openbare raadsvergadering te Haren, karspel op 20 Febr. 1907, des v.m. 10 mlr Afwezig de heeren Boekei en Keesom. De Voorz. opent .de vergadering en ver- zoekt den Secr., de notulen te 'lezen der vorige. Onveranderd worden zo vastgesteld Gelezen wordt een schrijven van mei'. Steinbach, noudende dankbetuiging voor hét haar verleend eervol ontslag en voor de wel- willendheid, waarmede zy gedurende 22jaar is behandeld. Voor kennisgeving aangenomen. Volgt benoeming van Gemeente-Opzichter' waarvoor, naar de Voorz. mededeelt, twee sollicitanten zyn opgekomen, n.1. de heeren J. Wartenhorst te Dirkshorn en P. Dekker te Tuitjenhorn. De heer Slot vraagt, of B. en W. ook de voorkeur geven aan een dezer sollicitanten j De Voorz. antwoordt ontkennend. Beiden zyn z.i. voor de betrekking goed. Tot stemming overgaande, verkrijgt de heer Dekker 3, de heer Wartenhorst twee stemmen zoodat eerstgenoemde benoemd is. Aan de orde wordt thans gesteld de be noeming van een onderwijzeres voor Kerk buurt, waarvoor 4 soll. zyn ingekomen, (na de verlenging van den termijn van aanmel ding nog één). Na voorlezing van het bericht van het hoofd der school en het advies van den heer Arr-Schoolopz., wordt met aigemeene stem men benoemd mej. B. E. Hoogbruin, no. 1 der voordracht, tydelyk reecis aan de school werkzaam. De indiensttredingwordt bepaald op 21 dezer. Gelezen wordt voorts een schrijven van den heer Plaatsman, h. d. s. te Waarland, hou-' dende bericht, dat mej. Groen ongesteld is en volgens verklaring van den geneeskun dige den eersten tyd niet hersteld zal zyn.In verband daarmede had PI. de klasse van mej. Groen naar huis gezonden en verzoekt of op de eene of andere wijze in den dienst moest worden voorzien. Voorz. licht nog toe, dat, naar hy van ter zijde vernomen heeft, mej. Groen de eerste maand niet weder in functie kan treden, en hy stelt naar aanleiding daarvan de vraag: „Wat te doen?" De heer Zut zegt: het vorige jaar is reeds geruimen tyd gedwongen vacantie gegeven, waarom hy nu door tijdelijke hulp in den dienst zou willen voorzien. De Voorz. zegt er over gedacht te hebben mej. de Mey Meeima te Spijkenisse, eender soll. voor Kerkbuurt, die thans nog zonder betrekking is, te vragen tydelyk in 't Waar land op te treden. De heer Burger kan zich daarmee zeer goed- vereenigen. De heer Groot oppert de idéé, eerst doktor De Boer te Hoorn, door wien mej. Groen be handeld wordt, te vragen naar den vermoe- delyken duur der ongesteldheid en mocht dan blij kén,dat den eersten tyd geen beterschap is te verwachten, alsdan mej. Meeima te vragen. Dit denkbeeld vindt aigemeene instemming en besloten wordt, dienovereenkomstig te handelen, waartoe de Burgemeester volmacht krijgt. Volgen af- en overschrijvingen en S m^en de onvoorz. uitgaven dienst J906 ®n weld0 eerste ter somma van f974.45 gedeeltelijk uit de onvoorz. uitgaven en gedeeltelijk uit andere posten, en de laatste ter somma van f 197.81. Met aigemeene stemmen overeenkomstig I de overgelegde concepten goedgekeurd. Rondvraag. De heer Zut brengt een klacht over van ouders van schoolgaande kinderen m het Waarland, over de onbeschofte wijze waarop de onderwijzer Laan aldaar tegen de kinderen optreedt. De 7 oorz. belooft den heer Laan daarover te zullen onderhouden en sluit hierop daar niemand meer het woord verlangt, de'open- I bare vergadering. JS9SF** en Wethouders van WINKEL roepan op sollicitanten naar de betrekking van op een jaarwedde van f250. -. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Burge meester. Inzending van stukken véór 26 ebruari a.s. aan den Burgemeester. De heer A. Feisser alhier deed j.1. Za terdag met goed gevolg examen als 3en stuur man. De heer Th. Roep, onderwijzer aan onze Nntszangschool, heeft gezegd, 1 Maart a.s. te zullen bedanken als zoodanig. Tot secretaris van de kegelclub St. Christophorus, is Zondag gekozen de heer Joh. Overtoom, in plaats van den heer S. Mul, die onze gemeente heeft verlaten. Bij den heer J. B. alhier is een geval van rotkreupel geconstateerd. De vergrooting van de RQkslandboaw- winterschool alhier, is gegund aan den heer S. Overtoom voor 9047.12 gld. By' de aigemeene aanbesteding had de heer Overtoom voor f 9950.— ingeschreven SPOORWEGONGELUK. De oorzaak van het verschrikkelijke spcor-1 wegongeluk (zié 2e blad) te New-York, wanrby 22 personen gedood es zeven en- vijftig ernstig gewond werden, is de bui- tengenwone snelheid, waarmee gereden werd, zoodat zelfs de meeste passagiers, die da gelijks de reis maken, beangst waren, machinist verklaart zelf, dat hij in een bocht ongeveer zeventig E»g. mijl (112 km) per nnr maakte, voor welke snelheid het materiaal veel te licht is De vier laatste wagens ontspoorden met 150 reizigers, meest vrou wen. Da omgekomenen waren bjjaa niet te herkennen door de vreeselykc vermin kingen. De politie vatte een aantal ellen delingen, die de slachtoffers plunderden, onder den schijn hulp te verleenen. KOUDE In het Oosten van Dnitschland is het NED. HERV. GEMEENTE te: De Schagen, v.m. 10 uur, Da. Herman. v.m. Winkel, v.m., lis. Schermerhom van Nieuwe Niedorp. Noord-Zijpe, v.m. 9uur, Ds. Groene-! warmenhuizen. veld, te Oudesluls. Haringbuizen, v.m. 91 Barsingerhorn, Ds. Yan Loon. Kolhorn, Ds v. Loon. 27 Febr., 's av. 7 uur, dieDst. geen Harenkarspei, n.m. V/2 uur, Ds. v.Meurs, i Kerkbuurt. Idem, 27 Februari, Damsté, Dirkshorn 's av. 61/i uur, Dg. in de laatste week nog geducht koud XTT In Oost-Pruisen zijn 12, in West- NledorP> uur, Ds. Kanis, uur, Ds. geweest. In Oost-Pruisen zijn 12, in West- "uuo ™rP' v m- 9 V2 -- Pruisen 7 en in Posen 6 measchen, meest oenhuizen, 27 Febr., 's av op straat of onderweg, doodgevroren. HetKanis, wild in de bosschen heeft schrikbarend Wiericgerwaard, v.m. 9 u.,Ds Enrelkes geleden. De beesten konden niet vol- Anna Paulowna, Dr. Toxopeüs doende gevoerd worden, en dientengevolge Callantsoog, v.m. 10 uur Ds De zyr, vele herten en reeën van honver omgekomen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Volgens bericht uit Breslau, woei Zot- Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. dag in het Reuzengebergte een orkaan Wieringen, Ds. M. Onnes, Stroe lievige sneeuwbuien. In de bosschen Barsingerhorn c. a Ds Kooiman ook zonder veer. met van één eigenaar is alleen voor400.000mk. Noord" en schade aangericht. onfeilbaar middel tegen het afwaaien van Zuid-Zijpe, v.m. 10™* De dakpanrien f 165 Per *00 stuks franco. Corn. Vis Jzn, Burgervlotbrug. W. F. STOEL t 2001 ALMAAR.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2