een Boerenknecht, een vast Werkman, een vast Werkman, twee BiirprwoonMzen, m Calé iet Verpnnins, Voorloopig bericht.' Neerlandia'-Rijwielen Neerlandia'-Rijwielen „Neerlandia'-Rijwielen een KNECHT, Baktvagens. 7 wagens Hooi, Stierkalf, bestellingen op Tuinzaden, Landbouwgranen en Cras- en Klaverzaden. KINDER ^EEL.j J. BUISMAN te Oude Niedorp. ECLAMES. len onderhond iet twee geredden. ADVERTENTIÈN. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Zondag 3 Maart 1907. Het is slechts een paar Kilometers van hier ver wijderd, Trijntje Planteijdt, Aaltje Oud. Pieter Wagen, Op den lOen Maart hopen onze geliefde Ouders H. Noot Thz. en ;l A. Bakker hunne 25-jarige Fchtvereeniging \l te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen ji Behuwd- en Kleinkind, Duisburg, i M. Schouten-Noot o Duitschland j P. Schouten. i C. Noot. i M Noot Pchagen, Febr. 1907. Heden overleed door een nood lottig ongeval onze geliefde Zoon I ARIE, in den ouderdom van 9 jaren. Familie VAN ZANDWIJK. Anna Paulowna, 21 Februari 1907, Wegens Familie - omstandigheden eerst heden geplaatst. Gevraagd, tegen 1 Mei, een goed Dankbetuiging. Wordt gevraagd, om terstond in dienst te treden goed kunnende melken, bij Jb HOMAN te Lutjewinkel Gevraagd Wordt gevraagd: Terstond gevraagd: Gevraagd, met 1 Mei a.s- Terstond gevraagd: Te kooptwee nog in goeden staat zijnde B tfi WAtGUEW®, Adres: Th. E. J. ODENDAAL, Schagerbrug, Wordt gevraagd: Te koop: te zien en te bevragen bij L. DOORN, 8t. Maartensbrug. Te koop lekkere blauwe Te koop Biggen, mooie Schrammen en drachtige ZEUGEN. Te koop: Ruim bestaan verzekerd. Te koop voor f 3SOO wekel. verdienste over '06 ruim f 55 per week, lasten hoogstens f 17.50. Zaak is gelegen aan een der hoofdwegen om Haarlem. Br fr. lett. M, Bur. v.d, Blad. Wanneer men dra ter Bruiloft moet Naar Jong- of Zilverpaar, Koper, Goud, als 't wezen moet, Geen leege handen daar. Groote sorteering: Liederen en Voordrachten, zoo mede Versierrozen, Guirlandes, Pijpenkransen, Roosjes voor Glaas jes en Kommetjes, en verschillende aardigheden met lied, zooals Mut sen, Neuzen, Worsten, Beschuitjes, Eieren, Chocolaadjes enz., enz. Aanbevelend, C. BURGER, BOEKHANDEL, BINDERIJ EN DRUKKERIJ, 8CHAGEN. beveelt zich beleefd aan voor Wie dus iets goeds wil hebben voor weinig geld koope een „NEERLANDIA". ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ zijn rog nooit ovetrroften in Kwaliteit en Prijs. worden 18 Maanden gega randeerd^ worden ook geleverd met twee en drie versnellingen. êlkvoedseJ voor Kinderen enZiekenf Aan den rijksveldwachter den hr. Koelewyn zalde gewone gratificatie van f25— weer worden uitbetaald. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van den Raad worden gekozen de heeren Roggeveen en Smit en de heer Asjes 3e lidvoor Prov. staten- de heeren Asjes en jleurs en do heer Smit Be lid. De andere leden als plaatsvervangers. Wegens het bodanken van den heer g. Blaauboer als zoodanig, werd tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim benoemd de heer A. Brak. Mede stond op de voordracht de heer P. Boekei Cz. Aan mevrouw Kejjser wordt op haar ver zoek ontheffing verleend van hondenbe lasting over 1906. Voorzitter deelt nu aan de heeren mede, dat B. en W. eene conferentie hebben ge- bad met de Hoofden van Scholen alhier, waarop is besproken de herdenking van den De Ruyterdag. Hieromtrent was een schrijven ingekomen en zoodoende zijn B. en W. in overleg getreden met de Schoolhoofden. Of er iets gebeuren zal en wat er gebeuren zal, is nog niet beslist, maar voor 't geval er iets van komt, vragen B. en W. een crediet van f 50.—, b.v. om een boekje of een gedenkplaat uit te reiken. Dit bedrag wordt toegestaan. Rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. Schager kaasmarkt. Op de kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 7 stapels kaas, waarvan 7 sta pels kleine kaas, hoogste prijs f33.50, 0 sta pels commissie, f 0 stapels middelbare f Aan gewicht 2248 K.G. Iloorn, 23 Februari 1907. H.L. Tarwe f* 6.50 a Gerst 4.75 a Haver 3.75 a Groene erwten 12.50 a Grauwe 14.50 a Vale 12.50 a Bruine Boonen 9.— a Witte 13.— a Paardeboonen 7.— a Mosterdzaad 20.25 a Karwijzaad 17.50 a 2 Paarden 150.— a 46 Schapen 20.— a 112 Kalveren 9.— a 103 Biggen 7.— a Kipeieren 4.50 a 1250 kop Boter 0.75 a 7.50 5.50 4.25 14.- 17.— 15.— 10.50 14.— 7.50 25.— 19.— 12.— 4.75 0.80 Alkmaar, 25 Febr. 1907. 7 Koeien en ossen f 190.— a 240.—, 38 vette kalveren f 40.a 106.—, per Ned. P. f 0.80 a 0.90, 152 nuchtere idem f 8.— a 20.—, 3 magere schapen f 16.— a 20 257 vette varkens f 0.42 a 0.46 p P., 47 magere idem f 16.— a f 18.—. Purmerend, 26 Februari. Aangevoerd 303 runderen, waaronder 145 vette, 62 a 75 cent per kilo, 158 melke-en gelde- f 130 a 260 per stuk, beiden prh. stug. 4 stieren, 60 vette kalveren 75 a 95 ct. por kilo, handel vlug, 885 nuchtere id. f 8.— a 25.— per stuk, handel matig, 21 paarden, 855 schapen f 20.-- a 27.— overhouders f a beiden pry'sh. matig, 295 vette varkens 43 a 47 cent per kilo, handel vlug, 66 magere dito f 18.— a 28.— per stuk handel vlug, 281 biggen 8.— a 12.— per stuk, matig, ganzen f a zwanen f 0.— a 0.—, 5 manden appelen f 2 a 2.50, 5 mand peren f 2.— a 2.50, beiden per mand. Kaas. 40 Kleine f35.—, 1 middelb. f 30.— 0 commissie, f a aangev. 41 stapels, handel matig. 719 K.G. boter f 1.50 a 1.60, kipeieren f 4.75 a 5.eend eieren f 4.75 per 100. De schoolbevolking aan den Langedijk neemt steeds toe. Als gevolg daarvan zal de Chr. school te Broek worden uitgebreid, te Noordscharwoude is een onderwijzer meer aangesteld, wat te Zuidscharwoude ook wel wenschelijk zou wezen, doch de gemeente raad heeft daarvan, alsmede van het bijbou wen van een lokaal, nog steeds afgezien, wfil men verwacht dat binnen niet te langen tfid te Noordscharwoude een Katholieke school zal worden gebouwd, waardoor heel wat 100) kinderen de school zouden ver laten. In de Vrijdag gehouden vergadering van de Afdeeling Zuidscharwoude der Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging aan den Langedijk en Omstreken waren van de ruim 100 leden slechts 15 aanwezig. De opkomst is altijd zeer gering. Thans heeft men besloten tot het aankoopen van verschillende voorwerpen, om die te verloten onder de leden, die ter vergadering aanwezig zijn. Of dit helpen zal Bfi de voorstellen voor de a.s. Alg. Verg. ging men meê met de preadviezen van het Hoofdbestuur. In de Maandag j.1. gehouden vergade ring van de pas opgerichte Raiffeisenbank te Zuid-Scliarwoiide werden als leden van het Bestuur gekozen de heeren J. Berkhout, J. du Burck en J. de Geus, en als leden van den Raad van Toezicht de heeren W. de Boer, S. de Boer Kzn., P. Berkhout en S. Zeeman. Tot Kassier is benoemd de heer J. Verkroost aldaar. Dit is de tweede dergelijke leen bank aan den Langendfik; ook te Broek bestaat er een, terwijl voor den geheelen Langedijk een Katholieke is opgericht. Deze instellingen zijn vooral nuttig in eenstreek, waar de bewoners veelal enkele maanden hun geld waardeloos moeten laten liggen, wijl het na verkoop der kool nog niet dade lijk moet worden gebruikt. Vrjjdag a.s. zal te Zuid-Scharwoude de verkiezing plaats hebben van een lid van den Gemeenteraad. Er zijn drie candidaten gesteld, n.1. van Katholieke, Liberale en Sociaal-Democratische zijde. De gekozene moet reeds in Juni aftreden. De vacature is ontstaan door het bedanken van den Wet houder Jongerling, zoodat er ook een Wet houders-vacature bestaat. Tot hoofd van een der Openbare Scholen te Alkmaar werd heden benoemd de heer Schipper aldaar met elf stemmen. Broek op LangendQk. Dinsdag werd besteed voor: roode kool f 2.50 a f 9.—, gele f 2.— a f 8.—, witte f 2.— a f 7.50. Uien f l.— a f 1.25 p. 50 K.G. Het ontzettende scheeps- ongeluk op onze kust is lang niet het eenige, dat de stormen der laatste dagen hebben veroorzaakt, al is het wel verre weg het ernstigste. Óveral vandaan komen berichten van meer of minder zware schip breuken De ergste is die van een grooten driemaster, die op de kust van Jutland werd stukgeslagen, waardoor de beman ning, die achttien koppen telde, omkwam. Bij het eiland Creta verging de groote boot „Imperatrix", den 19en Februari van ïriëst naar Bombay vertrokken. Het aantal slachtoffers is 40 menschen, allen van de bemanningde kapitein en de scheepsdokter zijn gered. Sneeuw. Nog steeds is alom in Europa de sneeuwval buitengewoon grootvooral in bergstreken is het heel erg. Telkens worden treinen verhinderd hun reis voort te zetten. Zoo bleven 500 Italiaansche landverhuizers bij Modane steken, omdat de trein niet verder kon. In Savoye worden telkens de wegen door lawinen bedolven. Driehuizen bezweken onder den last van de sneeuw.In vele dorpen heerscht groote vrees; een dorp, Nivalleh, dat in een dal van 40 M. diepte ligt, is als het ware heelemaal begraven. Schijndood. Te San Bemo is een merkwaardig sterfgeval voorgekomen, waarbij ieder aan schijndood denkt. Twaalf dagen geleden stierf een 21-jarige Russin, Jak kina Wagner, die eerst kort geleden getrouwd was. Het lijk werd op de baar gelegd in afwachting van de komst der familie. Merkwaardigerwijze ging het niet tot ontbinding over. De lippen zijn rood, het lichaam sneeuwwit, de gesloten oogen zijn opengegaan en vertoonen hun natuurlijken glans. De echtgenoot die niet van het „lijk* kan scheiden en heel San Bemo gelooven, dat de jonge vrouw schijndood is. Alleen de geneesheer houdt vol, dat daarvan geen sprake kan zijn. NED. HERV. GEMEENTE te: Behagen, v.m. 10 uur, Ds. Groene veld. Valkoog, Ds. Tinholt. Winkel, v.m., Ds. Scholte. Idem, Donderdag 28 Febr., De. Onnekes van Ursem. Noord-Zijpe, geen dienst. Barsingerhorn, v.m. 9x/2 u., Ds. Van Loon. Kolhorn, v.m. 9x/2 Ds. Engelkes. Oude Niedorp, v.m. 91/2 uur, Ds. Kanis. Wieringerwaard, geen dienst. Anna Paulowna, Dr. Toxopeüs. Gelegen heid tot Kinderdoop. Lijdenspredikatie. Callantsoog, v.m. 10 uur, Ds. De Boer. Doop. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Barsingerhorn c. a., Ds. Kooiman, Barsh. Noord- en Zuid-Zijpe, v.m. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., OudesliuiB. Lokaal BETHEL, Hoep, Behagen, in en ten bate der Ned. Herv. Kerk, Vrijdag 1 Maart, 's av. 7*/2 uur, Bijbel lezing en verklaring van het gelezene. Zondag 3 Maart, 's av. 61/2 uur, de heer Creutzberg, Cand. tot den Heiligen dienst, Evangelist te Breezand. Hoek van Holland, 25 Febr. 1907. Onze verslaggever seint ons Ik had zooeven het genoegen een ge sprek te voeren met Mej. Tuyn, dochter der huizes van het Hotel Amerika", te Hoek van Holland, dezelfde die door hare liefderijke zorgen de erkentelijkheid van de geredde schip breukelingen inoogstte en aan wie Kapi tein G. W. Parkinson uit dankbaar heid een ring met Chineesche inscriptie ten gesohenke gaf. Zij machtigde mij het vol gende te verklaren. Van kindsbeen af aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op, die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en verlichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstlijder ten zeerste aanbevelen. Ook met den Heer J. VAN ES, oud 34 jaar, die het beroep van loods uitoefent en te Hoek van HoUand woont; deze heer verklaarde mij, door een gevatte kou twee jaar aan de borst te hebben gesukkeld. Alle mogelijke middelen had bij daar voor aangewend, zonder hem te genezen. Zijn borst hijgde en piepte voortdurend, „vooral als ik lang liep of trappen klim men moest, hijgde ik van belang, zeide hij's avonds had ik veel last van hoes ten en hijgen. De slijm zat mij erg vast en wilde maar niet los komen. Door een advertentie werd ik opmerk zaam gemaakt op de goede werking der Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo. Nadat ik twee flacons van dit middel gebruikt had, kreeg ik meer lucht en ging het opgeven van slijm veel gemakkelijker, nadat ik zeven fleschjes gebruikt had, ben ik totaal genezen." dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en de straat, mogelijk kent gij ook den heer Jan Kempe, Breedelaan D 132 te Heiloo, die ons het volgende schrijft: Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijn moeten lijden onder in den rug en in de lendenen. Het was alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield. Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn, vooral het bukken viel mij moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen om consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor gens meer vermoeid op, dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was af wisselend. Ik leed aan rheumatiek, in één woord, ik was er ellendig aan toe. Ik had niet de minste hoop op herstel na al de medicijnen en geneesmiddelen, die vergeefs gebleken waren, en mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik kan U niet zeggen, hoe verwonderd en verheugd ik was, toen ik bij de inname hiervan dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de stramheid verdwenen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga thans nog eenigen tijd voort met Uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop U binnen korten tijd mijn algeheele genezing te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar en kan Uw geneesmiddel met vertrouwen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme Rheumatiek spruit voort uit het urine zuur, dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen dit urine zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heerJanKempe gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Behagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. Geboren: ANNA, dochter van J. K. BOONTJES en J. BOONTJESde Vries. Behagen, 27 Febr. 1907. Heden overleed te Alkmaar onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Wed. van den Heer K. Hart, in den ouderdom van bijna 77 jaren. C. J. SW AN-Pi,anteijdt. Jb. SWAN. Dirkshorn, 24 Febr. 1907. In den ouderdom van bijna 85 jaren overleed onze geliefde Echtgecoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder N. Niedorp, 26 Febr. 1907. Uit aller naam, L. ZWAGERMAN. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader Weduwnaar van Antje Over in den ouderdom van 69 jaar en 2 maanden. J. WAGEN. T. WAGEN-Bakker. G. WAGEN. T. WAGEN-de Graaf. M. L. HEILIGENBERG. M. HEILIGENBERG-Wagen. Bchagerbrug, 25 Febr. 1907. i"* -*Y* '-Y* •<-" y - -r* 'Ji wkU1 JÜJi' JC'K' De ondergeteekenden verklaren hierbij, dat zij er van overtuigd zijn, dat het noodlottig ongeluk, waarbij hun jongste het leven heeft verloren, geenszins aan de schuld of aan onvoorzichtigheid van R. VAN ZANDWIJK is te wijten. L. VAN ZANDWIJK en Echtgenoote Anna Paulowna, 24 Febr. 1907. Bij deze betuigen wij onzen welgemeen- den dank, voor de in zoo raime mate ondervonden deelneming bij het over lijden van onzen geliefden Vader-, Be huwd-,Groot- en Overgrootvader, den heer G. SCHUIT Kz. Namens de familie, K. SCHUIT Gz. St.-Maartensbrug, 27 Febr. 1907, met Mei of eerder, bij J. F. WILKEN, Langereis, gem. Nieuwe Niedorp. bij G. A. BROEDERSZ, Pont- en Sluiswachter, Westeinde, Anna Paulowna. gernimen tijd werk, bij J. KOOIJMAN, te Kolhorn. die goed kan melken, bij K. KAAN Kz., te Wieringerwaard. bij Jb. KOOIJ Kz., Wieringerwaard. bekend met hoefbeslag en boerenwerk, bij Jn. v. d. HAM, St. Maarten. die goed kan melken, tegen 1 Mei a.s., b§ K. ZANDER te Barsingerhorn. bij IJ. KUIPER, Haringhuizen. een zeldzaam zwaar, mooi blauw-bont van bekroonde ouders. Ook Adres8. KOSSEN, Barsingerhorn. op de Loet te Schagen. Te bevragen bij W. v. STAM, Bergerweg te Alkmaar. O— v 99

Schager Courant | 1907 | | pagina 3