Gevonden. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. 4 Burgerlijke Stand. Binnenlandse!* Nieuws. RECLAMES. Schagen is dankbaar. Predikbeurten. Idem, len Paasohdag, Ds. M. Onnes M ADVERTENTIÊN, adffgU,)25 M"rt 19W- Neeltje Schenk, J. J. Leijen', Jan Rotgans Jz. Antje Wildeboer, een doode Zwaan, langer in haar dienst zou blijven. Het meisje verklaarde zich daartoe bereid mits mevrouw dan haar de hand kuste, zooals zij gedaan had na ontvangst van het costuum dan was men quitte. Mevrouw zocht de quaestie hoogerop, maar toen in de rechtzaal de eisch van den handkus herhaald werd, zag zij maar van het proces af. Minnesmart van een reus. Dit is een ware geschiedenis, die treurig zou wezen als het voorloopig slot niet hopen deed op een blij-eindend verloop in de toe komst. De heer Clive Darril is eon Australische reus, die in zijn schoenen 8 voet 8 inch (2.60 M.) lang en naar verhouding gezet is. Hij had een vader die 2.47J M. mat en voor een van de langste mannen van Australië doorging en hy heeft twee zusters, die 2.25 M. halen. Die meneer Clive Darril feit nu 24 jaar en is met Wagga Wagga in Nieuw- Zuid-Wales, vóór enkele maanden de wijde wereld ingetrokken met oen welgevulden buidel, om eens uit te zien naar een vrouw, waarby hij in hoofdzaak, of eigenlijk uitslui tend, moet letten op het uiterlijk. Door zijn noodlot, zijn boozen geest of zijti goeden genius (dit moet nog nader blijken), werd Clive Darril naar Weenen aan de schóne blaue Donau geleid en daar zag hij het doel zijner wenschen in een reuzin, een werkelijke reuzin, die Fr&ulein Mariedl heette, 2.47i M. lang was en nog is, 23 levensjaren telde en er vrij aardig uitzag. Ongelukkig was de juffer geëngageerd, ter zake van geld nog wel. Meen evenwel niet, lezer, dat de dame een huwelijk uit borekoning op 'toog had, om vuil gewin haar hand en hart ging schenken aan een of anderen, harer onwaardi- gen sterveling van gewone afmetingen. Neen, zij was geëngageerd aan een specialiteiten theater, juist vanwege haar bovenmensche- ly'ke afmetingen. Haar zien was voor Clive Darril een reden om uit te roepen of te denken althans „deze of geen", waarbij men wel in aan merking moet nemen, dat Clive Darril al heel wat blauwtjes heeft geloopen bij meis jes van gewone afmetingen, die van den ge weldigen jongen man kortweg schrokken. Hier begint nu het verhaal van des Austra liërs ellende en tegenspoed, van een ohasse a la femme van Weenen naar Berlijn, van Berlijn naar Londen en Londen naar.... Om kort te gaan: juffer Mariedl was niet verloofd, maar toch ook niet vrij, bad niet de beschikking over haar eigen persoon althans. Door haar ouders is zij toevertrouwd voor geld en goede woorden aan de zorgen en den ondernemingsgeest van een zekeren meneer Maurice, impresario of wel theater- agent van zijn vak, die aan de tekijkstelling van zijn beschermelinge een aardig duitje verdiende, feitelijk voordeel trok hit haar lichamelijke grootheid. De massieve Darril begon nu een kamp om de gunst en het hart van zijn massieve levens-ideaal, waarbij hij evenwel had gerekend buiten genoemden heer Maurice, om wiens broodje 't ging. Darril begon een campagne naar alle regelen der kunst met bouquetten en bonbons van de stalles uit, liefde op een afstand dus, en deed alle moeite om de juffer eens van aan gezicht tot aangezicht te zien en van mond tot mond te spreken. Maar 't baatte niets: Maurice was onverbiddelijk, dacht alleen aan zijn tentoonstellings-exemplaar en aan zijn gemakkelijke verdienste en wilde van de liefde van Darril tegenover zijn middel om aan den kost te komen, niets weten. Plotseling verdween Maurice met de gewich tige oorzaak van zooveel strijd en volharding. Darril verloor evenwel den moed niet, al was hij dan ook even het spoor kwijt. "Ver moedend, met eenigen grond, dat Maurice's toeleg niet was mejuffrouw Mariedl verbor gen te houden als een parel van groote waarde, maar juist haar te laten kijken, ging hj op den zoek uit en vond impresario en reuzin terug te Berlijn, 't Spelletje van Weenen werd herhaald, met even weinig succes aan de Spree als aan den Donau, en wéér verdween Fraulein Mariedl. Na lang zoeken vond Darril haar terug, natüurljjk weer in een tentoonstellingslocaliteit, nu te Londen. Daar werd het Hippodröme het terrein van Darril's belegering en aanval. Elke voorstelling was hij trouw op zijn post, tel kens opnieuw richtte hij zijne smeekbede tot den gevoelloozen, harteloozen Maurice, maar zonder baat. Hy kon Mariedl niet te spreken krijgen en zijn brieven bereikten haar niet. Nu komt er een eind aan alles, zelfs aan het geduld van een Australisc'nen reus, en op een dag der vorige week hief Darril zich in zijn volle lengte in de stalles op en richtte het woord tot Mariedl, die hem evenwel niet kon begrijpen, omdat zij alleen Duitsch spreekt en verstaat. Het publiek was den minnenden reus goed ge zind, doch de suppoosten verzochten hem beleefd maar dringend, heen te gaan. Den volgenden dag herhaalde Darril zijn toespraak en nu werd hem de toegang tot de zaal ontzegd. Daar kwam plotseling uitkomst. Darril kwam te hooren, dat Mariedl, volgens con tract, des Zondagsmiddags uitgereden moet worden vanwege haar behoefte aan frissche lucht, en hij ging haar en haar impressario per auto achterna naar Portsmouth. Bij Guilford kreeg hij het paar te pakken na eenige punctures en daar, o zalige gewaar wording, lachte Mariedl hem toe en gaf hem zelfs een hand, Maurice ten spijt, waarna zelfs een gezellige lunch plaats vond, samen met collega's van Mariedl, uit het Hippo dröme. Maurice moest ten slotte beloven, dat hij zou schrijven aan Mariedl's ouders, of die iets tegen een verloving hebben, maar hij geeft weinig hoop, daar bepaald is, dat Mariedl na haar toumée in een klooster zou gaan. Darril is nu, na de eerste kennisma king, vast besloten alle bezwaren het hoofd te bieden of juister, ze omver te werpen. Hiermee is de roman niet uit natuurlijk, er komt nog een slot. Admiraal De Ruiter. Ook onze gemeente is niet achtergebleven bq de algemeene viering van den De Ruij- ter-dag. De kinderen van beide scholen ontvingen ee" herinneringsplaat aan den grooten Admiraal en bovendien als versnapering wat chocolaadjes, en hadden verder den geheelen dag vacantie. 's Avonds was het feest in het Noord- Hollandsch Koffiehuis. Een voor dit doel saamgestelde feestcommissie had den kin deren van de hoogste klassen der openbare school een plaatsje in de zaal bezorgd, en verder kon er komen wie wilde. Van dat vrij entrée was zulk een ruim gebruik gemaakt, dat ongeveer een 500-tal de zaal geheel vulde. Geopend door een hartelijk woord van den voorzitter der feestcommissie, den heer Van Petersom Ramring, volgden weldra Harmonie Euterpe en Euphonia, die elk op haar gebied, tot het algemeen amusement bijdroegen. Ook een kinderkoor verschafte voel go- noegen, niet het minst hot Vlaggelied, dooi eenige meisjes gezongen. De heer Koning, die dozen zang leidde, verdient een woord van erkentelijkheid, dat hij met zoo weinig voorbereiding zooveel goeds gaf. De heer M. Visser hield een rede, waarin hy don grooten Admiraal schetste, en uit zijn leven de hoofdmomenten aangaf. Deze bijdrage werd zeer gowaardeerd, waar van hot davorend applaus een duidelijk blijk gaf. „I.yeurgus" gaf tot afwisseling eenige groe pen, waarvan vooral de laatste met ben- gaalsche verlichting het uitstekend deed. Nadat de heer Ramring het slotwoord had gesproken, werd door de aanwezigen opge wekt het Wilhelmus gezongen, en was deze avond ten einde. De Riiyter-vieriiig. Aan de Post- en Hulpkantoren zijn sinds j.1. Zaterdag verkrijgbaar gesteld fraai uit gevoerde Do Ruijter postzegels van J, len2j cent, tegen denzelfden prijs. Deze zegels zijn alleen geldig in 't binnenlandsch ver keer, en tot en met 31 Mei van dit jaar. Ilaniioiiiekapel. Onze „Harmoniekapel" gaf Zondagavond onder leiding van den neer L. A. Schouten eon concert. De zaal was veel beter bezet dan anders nu waren er menschen, die wij er anders nooit zagen, en dat deed ons genoegen. Als gewoonlijk was het weer een mooi concert, dat de kapel gaf, en als nummers, die het meest in den smaak vielen, noemen weMarsch aus Berliner Luft, van Paul Lincke en Souvenir de 1' Operette Lischen en Frit- schen van Offenbach. Als attractie gaf de heer Struyf, vroeger lid van de Harmonie, thans te Haarlem, een solo voor Cornet a Piston. Het was weer een aangename avond, die kapol en directeur tot eere' strekte. Na afloop was er bal. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar is het diploma als timmerman behaald doorC. Blaauboer alhier en D. Mareeste Schagerbrug. Als timfnerman werden o. m. van de 2de tot de 3de klas bevorderd A. Peetoom van St. Maarten en J. Marees te Schagerbrug, en als schilder R. de Boer te Barsingerhorn. Tot voorzitter van de R. K. Centrale Kicsvcrccniging voor de 2e Kamer, in het dis trict Alkmaar, is gekozen mr. H. P. Kraakman te Alkmaar en tot lid van het bestuur van den Provincialen Bond de heer J. J. v. d. Meulen alhier. „NARCISS". Dinsdagavond gaf hetTooneelgezelschap van Van Lier in het Noord-Hollandsch Koffiehuis alhier, een voorstelling. Opgevoerd werd „Narciss", van Brachvogel. 'tKan in 't midden gelaten worden, of de schrijver der „Amsterdamsche Brieven" met zjjn proloog, met zijn inleiding tot de voor stelling van „Narciss" veel bijval heeft gehad. Zeker is 't, dat de uitvoering zelve dien heeft verdiend en ook ontvangen. Het grooto aan grijpende zieledrama van Brachvogel heeft bewezen geen groot décor, geen ruime „stage" noodig te hebben, om aandacht te wekken en ontroering teweeg te brengen. Madame de Pompadour en „Narciss" zijn ongetwijfeld de hoofdpersonen in dit stuk, die het geheel beheerschen maar de figuren van den Hertog de Choiseul d' Aniboise en die van Doris, geven niet minder een zoo groo te aantrekkelijkheid aan dit spel uit de groote wereld, dat elk bedrijf en elke uit beelding boeit. Geen der bezoekers is teleurgesteld, en dit mag geacht worden, het succes van het stuk te zijn. Hebben zij, die voor 'teerst deze créatie zagen, in 't eerste en tweede bedrijf den samenhang niet dadelijk kunnen vatten - in 't derde reeds stond het romantisch weefsel in al zijn verwikkelingen duidelijk voor hen. Dit dankt men aan zulke spelers als die wy Dinsdagavond hier zagen optreden. Het duidelijke woord werd door elk der spelers nog kracht bijgezet door de duidelijk heid van 't gebaar, dat tweede stille woord, waar zooveel ziel in gelegd kan worden. Waar ons gezegd was, dat'n„menschenziel" ons te aanschouwen zou gegeven worden, daar bekennen wjj, 'n blik geslagen te hebben in die wondere wereld van hartstocht en lijden,diealleen geweldig aangelegde menschen ontroeren kan. In 't bizonder Louis de Vries en Mevr. Van Lier— Cuijpers. Het gezelschap „Van Lier" heeft eer van dezen avond en met groote belangstelling ziet Schagen andermaal zijn wederkomst, d. w. z. zijn succes tegemoet. De zaal was best bezet. Schager kaasmarkt. Op de kaasmarkt van Woensdag werden aangovoerd 8 stapels kaas, waarvan 8 sta pels kleine kaas, hoogste prijs f31.00, 0 sta pels commissie, f 0 stapels middelbare Aan gewicht 4008 K.G. H.L. Tarwe f 7.50 a 8.— Gerst p 5.— a 5.25 Haver 4.25 a 4.50 Groene erwten jf 12.- a 18.- Grauwe ■p 13.50 a 15.- Vale p 12.50 a 15.— Bruine Boonen P 9.50 a 10.25 Witte p 12.50 a 14.- Paardeboonen 0.— a 0.— Mosterdzaad p 20.- a Karwijzaad p 17.- a 2 Paarden p 95.- a 42 Koeien p 180.- a 24o!— 445 Schapen p 26.— a 30.— 208 Kalveren p 9.— a 20.— 152 Biggen n 7.- a 13.- 2350 kop Boter i) 0.55 a 0.60 4 Koeien en ossen f 240.— a 280.—, 58 vette kalveren f 40.— a 165.—, per Ned. P. f 0.90 a 1.15, 163 nuchtere idem f 8.— a 25.—, 0 magere schapen f - - a 198 vette varkens f 0.44 a 0.50 p P., 58 magere idem f 16.— a f 20.—. Pui-merend, 26 Maart. Aangevoerd 471 runderen, waaronder 120 vette, 62 a 75 cent per kilo, prh. stug, 341 melko- en gelde- f 130 a 275 per stuk, prh. stug 4 stieren, 119 vette kal voren 75 a 95 ct. per kilo, handel vlug, 1008 nuchtere id. f 8.— a 23.— per stuk, handel matig, 26 paarden, 2170 schapen f 20.— a 28 overhouders f a -.-, beiden prüsh. stug, 263 vette varkens 46 a 50 cent per kilo, handel matig, 104 magere dito f 18.— a 30.— per stuk handel matig, 306 biggen f a por stuk, matig, ganzen r a zwanen f 0.— a 0.— O manden appelen f 0 a 0.-, o mand peren 1 f O.— a 0.—, beiden per mand. Kaas. 47 Kleine f32.—, 3 middelb. f 30.— 0 commissie, f a aangev. 50 stapels, handel vlug. 1208 K.G. boter f 1 15 a 1.20, kipeieren f 8.20 a 4.eend eieren f3.80 per 100. Gemeente Behagen. Ingeschr. van 2326 Maart 190<. Geboren Geene. Ondertrouwd: KlaasSchujjt,metselaar, oud 27 j. te Schagen en Grietje Bood, zonder beroep, oud 29 j. te Oterleek. Getrouwd en OverledenGeene. Gemeente Zjjpe. Ingeschreven van 20—22 Maart 1097. Geboren, Ondertrouwd en Gotrouwd geene. Overleden Jan Nannis. 70 jr., echtgenoot van Antje de Boer. leden, d« heeren: Harmsen, Ter Haar, Van der Velden en Posthumus Meyes, by den Burgemeester ter audiëntie gmvoest, om te trachten, dezen van zyn voornemen ai te brengen. Herbenoemd tot Secretaris van den polder Waard en Rroct, de heer .1. Breebaart Dz., Burgemeester van Hoogwoud. Door het polderbestuur van Waard en (■roet zullen wegens periodieke aftreding van dén heer N. Loder te Winkel als Heem raad ter benoeming worden aanbevolon, de heeren: 1. N. Loder, 2. Jb. van der Stok en 3. A. J. T. Geertsema. De Huijter-viering te Winkel. Ook hier is de dag van 28 Maart niet onopgemerkt gepasseerd. Eerst zou er niets wezen, en toen kwam er een raadsbesluit om f 100 toe te staan voor een feestgave aan de kinderen. Elke school kreeg er haar deel van. Te Lutje winkel en Groetpolder werden de kinderen in de versierde lokalen onthaald en ver maakt, onder het zingen van De Ruiter liederen. Te Winkel was er avondfeest in de baan van den heer P. Buy. De kinderen zongen en werden onthaald, en op 't ruime fooneel werden mooie tableaux vertoond uit het leven van De. Ruijter en in zeer goed gekozen en begrijpelijke woorden verklaard door hot Hoofd eter'School, den heer Colpa. Ook werd nog ten beste gegeven de operette Kermis in 't Alpendorp. Dit alles was van 6 tot 8 uur voor de kinderen. Na achten was de baan ontruimd en daarna gevuld met een zeer aandachtig publiek. Nu "traden op: de Zatigv.Crescendo met nog eens de Operette bovenbedoeld, de Rederijkerskamer met een paar voordrachten^ de tableaux werden weer vertoond, waarby de heer Colpa wederom ter inleiding telkens een onmisbare verklaring gaf. Do Gym nastiek met worstelstanden en groep enten laatste de Harmonie met een paar vroolyke nummers. Precies 12 uur was 't uit, hoewel de dans velen nog een poos bijeen hield, 't Was een aardig feest op Winkel. Station Noord-Scliarwoude. De prij zen van roode en gele kool zyn, hoewel langzaam, stijgende; die van Deensche witte kool ioopen steeds moer terug. Roode kool, le soort f 12.50 a f 13, 2e s. f 10.50 a f 12, kleinere f 4, a f 10'; gele le s. f 9.50 a f10, 2e s. f 8, a f 9, kleinere f3, af7. Deensche witte f 3, a f 6, p. 100. Uien f 1.10 a f 1.20 p. 50 K. G. (■eed afgekomen. Dinsdagmorgen kwam te Amsterdam een fietsrijder van de Keizersgracht af de Leid- schestraat inrijden. Hij narn zyn bocht wat te groot en botste daardoor -tegen een van het Leidscheploin komenden tramwagen aan. Fiets- noch wagenbestuurder hadden elkaar van te voren kunnen zien, zoodat geen van beiden zijn vaart had kunnen verminderen. De fietsrijder zou 't er dan ook niet levend afgebracht hebben, als hij niet de opmerke lijke tegenwoordigheid van geest had bezeten op den stootbalk voor het spatbord te sprin gen en zich met beide handen aan den rand van dat bord staande te houden. Zóó, neus aan neus met den wagenbestuurder staande, gleed de tram over de fiets heen, kijkende hij en zyn vis-a-vis" elkaar aan, mot komisch- verschrikte gezichten Toen de tram tot staan was gekomen, bleek inderdaad dat de man hoegenaamd geen letsel gekregen had. De fiets zal er wel niet veel van navertellen. N. v. d. D. Van particuliere zyde schryft men ons van St. Maarten Zondag 24 Maart gaf de rederijkerskamer „O. O." haar laatste winter- uitvoering. Ten tooneele werd gebracht: Hoogmoed en Jaloezie, tooneelspel door J. Hubertus Jansen. Mooi werd dit stuk opge voerd, en ieder deed zyn best, vooral daar, waar Berlui sterft, was het spel aangrijpend. In één woordalle lof voor het spel der dames en heeren. Als nastuk was gekozen: Jochem Pozel, wat ben je voor een Ezel, blij spel in 1 bedry'f naar Frits Reuter. Dit stukje bracht gedurig de lachspieren in beweging daarvoor zorgde Jochem wel. Wy roepon de Kamer een tot weerziens toe. Een prettig bal besloot den avond. Drie ongelukken. Te Ulsda (lïr.) is de landbouwerszoon Takens in een eg gevallen. Spoedig is hij reeds overleden. Denzelfden dag geraakte aldaar de knecht van den landbouwer Ten H. met paard en wagen op hol. De ongelukkige werd van den wagen geslingerd en was onmiddellijk dood. Uit Dubbeldam meldt men aan de Dordr. Ct. Maandagmiddag te ruim 1 uur was de koopman in manufacturen K. Kramer, woon achtig te 's-Gravonhage, met zyn wagen bespannen met een hit aan don Wieldrecht- schendijk naby den- 2en Tol, toen bij by het passeeren van oen ander voertuig het ongeluk had met zyn paard en wagen boven van den hoogen dyk naar beneden te storten. Hijzelf kwam tegen een boom benedon aan den dyk terecht en raakte bekneld tus- schen zijn wagen en. den boom, waar hy bewusteloos tuftscfibn Wtgehaald werd. Het bleek, dat hy een groote hoofdwond had bekomen, zoodat hy door een anderen voor man naar zjjn woonplaats te 's-Gravendeel werd gebracht. De wagen was zoo goed als verbrijzeldde hit- bekwam alleen eenige ontvellingen. Wie boomen bezit, kijkt ze nu na en haalt er de rupsennesten uit. "Vroeger stond er, althans in de Krimpenerwaard, een keur op. Dan kwam men van gemeentewege de boomen nakijken en moesten de nesten ver wijderd worden. Doch dat is al een 50 jaar geleden, en toch zou het nu nog wel noodig zyn. Uitslag openbare verkoopingen, gehou den ten overstaan van notaris Vrijburg te Zy'pe, Dinsdag j.1. in het lokaal van den heer Swarthof aan de St. Maartensbrug. A- Voor de Erven van wylen mej. A. Brou wer: 1. Drie perceelen weiland in do gem. Petten, groot 3.52.10 H.A. Kooper de heor Jb. Koster Az. te Schagen voor f 8995. 2. Een huis met erf en tuin aan de St.-Maar- tensvlotbrug. Kooper de heer Jn. Voorthuy- sen te St. Maartensbrug voor f 680. B. Voor den heer C. Blaauw c.s. Het winkelhuis met erf naby St.-Maartensbrug. Kooper de heer A. de Boer aldaar voor f 1400. C. Het huis met erf naby de St-Maartens- brug van den heer K. Kossen aldaar, is on gehouden. 1 llurgt-meester A an cr u wen i 7an 7®rs(;hiUonde dijden worden door raads leden by den burgemeester mr. W F van Leeuwen pogingon in het werk gestold," hom als hoofd der gemeente Amsterdam te be houden. Naar wy vernemen zyn voor eenige dagen o.a. de christelijk-hlstorische raads Hoe kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor de openhartige verklaring gelijk de onderstaande, door personen uit onze omgeving gegeven voor ons welzijn Want dit woord uit Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Schagen. De heer R. Oost, Scheepstimmerman te Urk, meldt ons3edert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een ver moeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van benauwdheden en zweetin gen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon mij ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot waren mijn vreugde en verwondering, toen ik reeds na vier dagen een groote verlichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe en thans weet ik niet, hoe ik het, heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel mij veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nierlijder dit heilzame geneesmid del willen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U, het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren Hebt ge pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek zwakte van het hart, of waterzucht f Is Uw urine-loozing te weinig of te veelvuldig, en is Uw water vermengd met steen of bezinksel P Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar P Denk er eens over na. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Oost gehad heeft Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voor komt. Ze zijn te Behagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. NED. HERV. GEMEENTE te Schagen, Goeden Vrijdag, v.m. 10 uur, Ds. Herman. Idem, Goeden Vrijdag, 's av. 7 uur, Ds. Herman, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v m. 10 uur, Ds. Herman. Tekst der door 't Kerkkoor te zingen liederen gratis verkrijgbaar in het Kerkgebouw. Barsingerhorn, Goeden Vrijdag, 's av. 7 uur, Ds. Van Loon, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 9*/2 uur, Db. Van Loon, Colleote voor Waterlandkerkje. Haringhuizen, 2en Paaschdag, v.m. 91/a uur, Ds. Van Loon, Avondmaal. HarenkarspeL Goeden Vrijdag, v.m. 9'jj uur, Ds. Damsté, Dirkshorn, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 9x/3 uur, Ds. Damsté, Dirkshorn. Idem, 2en Paaschdag, geen dienst. Sint Maarten, Goeden Vrijdag, Ds.Tinholt. Valkoog, len Paaschdag, Ds. Tinholt. Noord-Zijpe, Goeden Vrijdag, v.m. 9 J/a u., Ds.Groeneveld teSchagerbrug,Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. ö'/j uur, Ds. Groeneveld, Oudesluis. Idem, 2en Paaschdag, v.m. 9l/1 uur, Ds. Groeneveld, Schagerbrug. Oude Niedorp, Goeden Vrijdag, v.m. 9'/2 uur,Ds. Kanis, Bevestiging van Lidmaten. Idem, 's av. 7 uur, Ds. Kanis, Avondm. Veenhuizen, len PaaBchdag, v.m. O'/j uur, Ds Kanis. Wieringerwaard, len Paaschdag, geen dienst. Idem, 2en Paaschdag, v.m. 9 7a uur, Ds. Engelkes. Callantsoog, Goeden Vrijdag, v.m. 10 uur, Ds. De Boer, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 10 uur, Ds De Boer. Idem, 2en Paaschdag, geen dienst. Anna Paulowna, Goeden Vrijdag, 's av. 7 uur, Dr. Toxopeüs. Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 10 uur, Dr. Toxopeüs, Paaschpreek. Het Kerke lijk Zangkoor zal de Paasohhymne zingen. Winkel, len Paaschdag, geen dienst. Idem 2en Paaschdag, Ds. Damsté. Kolhorn, Goeden Vrijdag, 's av. 7 uur, Ds. Engelkes, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 9uur, Ds. Engelkes. Idem, 2en Paaschdag, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE t, Wieringen, Goeden Vrijdag,Ds. M. O Hipp. Avondmaal. °nei. Hipp. Iï' Idem, 2en Paasohdag, Ds. M 0„ Stroe. "6!: Barsingerhorn o.a. len Paasohda» n Kooiman, Barsh. 01 Noord- en Zuid-Zijpe, Goeden VriiA v.m. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn, oj?' sluis, Avondmaal. Idem, len Paaschdag, v.m. 10 uur n Corn. Vis Jzn. Burgervlotbrug, Avo'u(j Idem, 2en Paaschdag, v.m. 10 uur Corn. Vis Jzn,, Oudesluis. Lokaal BETHEL, Hoep, Schagen in en ten bate der Ned. Herv. RerV Goeden Vrijdag, 's av. 6 '/2 uur, Gedenk dienst van Jezus' lijden en sterven d Heer Meijering, Evang.-Godsd. ondèrj len Paaschdag, v.m. 10 uur, Ds. yet waal, Predikant te Alkmaar. 2en Paaschdag, geen dienst. Ondertrouwd: KLAAS KERKMEER en NEELTJE NIEMAN. Getrouwd; CORNELI8 WATERTOR en ANNA KOSTER. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder eerder weduwe van C. KLAARKN, in den ouderdom van ruim 76 jaar, Uit aller naam J. BAKKER Dl Gouwe, gem Hoogwoud, 26 Mrt '07, Heden overleed, na een lang durig. geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, en Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van bijna 80 jaren, Namens zijn bedroefde Echtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen A BOSSEN, Wed J. J LEIJEN, Winkel, 24 Maart 1907, Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zoon, Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 27 jaar, na eet langdurig, doch geduldig lijden. Wed. J. ROTGANS Sr.-Ruiter. Wed. J. ROTGANS Jz.-Bakker, J. ROTGANS Jr. Wieringen, 24 Maart 1907. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig doch gedaldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- et Grootmoeder Wed. van A. ROOS, in den ouderdom van 66 jaar en ruim 6 maanden. GE BR. R003. Callantsoog, 28 Maart '07. Hartelijk dank toegebracht aan allen, die ons zoovele bswijzen w belangstelling hebben betoond bij hot dubbel verlies, door ons geleden, üie dank vooral aan GBRRIT VAN BOE NEN teNoord-Scharwoude voor 't gees hij voor onze jeugdige overleden® heef gedaan. Wed SNIP eu Kinderen Koedijk, Maart 1907. Ondergeteekonde voelt zich gen in 't openbaar een woord van te brengen aan den WelEd. Heer C. 9 COLPA, voor de welgekozen woord®11 ter verklaring onzer tableaux, waarde®' het allen zooveel gemakkelijker *er zich in 't grijs verleden terug te der1' Namens de Ouders, Kinderen en de Feestelingen, A. EGMOND. Winkel, 24 Maart '07. ook (loot In den Oostpolder is in een® aan den Veerweg gevonden R gemerkt met een streep oa ®®n dwars over den snavel, doch i®6r 011 duidelijkde eigenaar kan deze teg® betaling van de advertentie afhale'1 de Rijksveldwacht te Anna Paulo"11 Anna Paulowna, 25 Mrt. '07- L. TIK88EN

Schager Courant | 1907 | | pagina 2