f L H- een Vijzelberg, Geld ter leen ADVERTENTIEN. Donderdag 25 April '07. Ie Jaargang. No. 4250 TWEEDE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. 384ste Staatsloterij. het leveren van Uitzetter., Veeren en Kapokken Bedden en Naaimachines Vraag Prijsopgaaf. Weststraat 103, Helder» Handel in GEUS, Landhooi, t« zien en te bevragen bij M. KOOIJ, Haringhuizen. aangeboden op le of 2e Hypotheek. Br fr. motto Hypotheek, Bur v.d.Blad. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Renkum een zeer brutale diefstal met braak plaats gehad. Vlak tegenover de woning van den gemeenteveldwachter woont mevrouw Buse met twee dienstboden. Om streeks 4 uur hoorde een der dienstboden beweging in,, het huis. Zy sloeg daar echter geen acht op, meenonde dat mevrouw om de eene of andere reden was opgestaan. Ruim een uur later, toen mevrouw werkelijk op stond, bleek echter dat een ongewenscht be zoek had plaats gehad. Door het uithakkon van het paneel uit de achterdeur v«n het huis hebben de dieven zich toegang tot de woning verschaft. In de eetkamer werd het buffet opengebroken en daaruit al het tafel zilver, lepels, vorken, ring enz. te zamen 195 stuks, meegenomen. De inbrekers zijn daarbij met groote kennis van zaken te werk gegaan; wat geen zilver was, hebben ze stilletjes laten liggen. Alles wijst er trou wens op, dat hier geen onbekenden aan het werk zijn geweest. Door den veldwachter en maréchaussée is onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld, tot heden echter zonder eenig resultaat. De dieven hebben niets anders achtergelaten dan eenige afge brande lucifers voor het huis. In de kamer hebben zij zich bediend van een kaars. Moord in dronkenschap. In een vlaag van dronkenschap werd gisternacht in de Menno van Coehoorn- kazerne te Arnhem een moord gepleegd. Een milicien doorstak met een bajonet een anderen milicien en raakte daarbij juist het hart. De plaag der dorpen. Men schrijft van den Limburgschen Maas kant aan de Geld. „'t Kan verkeeren," zegt Brederoö; ten minste als Conscience vandaag nog een ver haal moest schrijven onder dezen titel, zou hij geheel iots anders voor de groote plaag aanzien. Onder de plaag verstaan wij tegen woordig de georganiseerde bedelaars. In bijna ieder dorp heeft deze gilde haar logement, dat tegen bondspryzen logies met ontbijt bezorgt aan de globetrotters of „aan nemers", die aangesloten zijn. Daar doen ze de kennis op van locale toestanden, zoo onontbeerlijk in hun vak. Daar zie je 's avonds heel gemoedelijk den blinde kaarten met den doofstomme, daar hangt de houten poot van den lamme aan den zolder, en danst, om uit te rusten van zijn rust, de kromste kromme rond op de har- monikamuziek van zijn confrater den musicus. Ieder uur hebben de Noord-Limburgers een nieuwe verschijning aan hun deur, die zijn „rechtmatig deel" eischt veelal. Langs de straat. (Het karpet, de apache en de mops). Op klokslag van elf uur opent zich behoed zaam een deur aan de Ceintuurbaan, en verschijnén achtereenvolgens het vuurroode hoofd van een congestonieuse dienstmeid, en 't perkamentachtig aanschijn van een „meissie voor de bel". Deze beiden gluren even spiedend rond, en begeven zich, als ze niets glimmends in de buurt zien, op het trottoir. Tusschen zich in klemmen ze een opgerold karpet. De dikke dienstmeid heeft een matten klopper, en 't meissie voor de bel een natten neus, dien ze op primitieve wijze meent te moeten verzorgen. Op den rand van 't trottoir zit in olym pische kalmte een mops met een eerwaardig gelaat, op wiens wezenstrekken niets is te lezen dan de reinste zielenadel, doormengeld met Oostersche zwaarmoedigheid. De staart nu van dozen mops hangt druilend neer over den trottoirrand, en hij staart met bezonken, innerlijke tevredenheid en knippende oogen. naar het doen der dienstmaagden. Dezen ontrollen het karpet; de dikke roode omvat met noeste hand den mattenklopper en mept luidklinkende striemen op het stof wolkend vierkant; het meissie staat strak achteruit, met strekkende ruk-armen, dei nend mee te wiegelende mops kijkt met gecondenseerde verbazing, gematigd door minachtende kleineering, naar het schouw spel. Op dit tijdstip nadert een apache, een straatapache, met een elastiek en een hand vol omgebogen papierrolletjes gewapend; hy' nadert gluipend, legt aan, mikt, treft den mops op een lichaamsdeel, dat heel ongaarne getroffen wordt. De mops keert zich lang zaam, met verschijnselen van de meest intense doch zonder resultaat. Van de oprichting der fabriek kan voor eerst niets komen! (Msb.) Kollmrn. 't Was een goed denkbeeld van den heer S. Droog alhier, de kunst van de heeren Tuin en Reinalda onder 't bereik te brengen zijner dorpsgenooten, en stellig was de heer A. Waiboer de tolk van velen bij zijn woord van dank aan 't einde van den avond. Een techniek als die, waarop vooral de heer J. C. Tuin'mag bogen, een meesterschap over zijn instrument, als hy toonde te be zitten, valt zelden ten plaltenlande te bewonderen. Een accompagnement als dat van den heer J. Reinalda, correct en bescheiden, aanvul lend zonder ooit te willen domineeren, is boven onzen lof verheven. De rustige houding, de zekerheid van den solo-violist, zy'n mooie streek, zijne groote vaardigheid, die, zonder eenig vertoon, zeer moeilijke passages schitterend ten einde bracht, ze hebben indruk gemaakt op de hoorders, gewend zoo vaak den goeden wil te moeten nemen voor de daad. En toch is 't velen gegaan als my, dan is er meer bewonderd, dan genoten. —.Op de voordracht van onderwijzeres aan de 4e Gemeenteschool te Alkmaar zjjn geplaatst de damesR. F. Boijenga, te Heer HugowaardW. Tonneman, Hoofddorp en C. Hofmeester, te Zijdewind. De heer H. Bakker, godsdienstonderwij zer te Hippolytushoef op Wieringen, is benoemd tot godsdienstonderwijzer te Surhuisterveenderheide. Ken ongeluk. Een werkman van de gemeente-gasfabriek, die met een kameraad in een woning aan de Frederik Hendriklaan te 's-Gravenhage aan het werk was, had het ongeluk dezen laatsten met een hamer aan den rechterslaap te treffen. De zwaar verwonde werd in zorgelijken toestand naar den Ziekenverple ging in de Duinstraat overgebracht. Uit het door de politie ingestelde onder zoek moet gebleken zy'n, dat hier niet aan eenig opzet kan worden gedacht. Door het Prov. Kerkbestuur van Fries land is eervol emeritaat verleend tegen 1 Juni aan Ds. II. de Boer, predikant te Finkum (Fr.) Delicatessen. De correspondent te Watergraafsmeer van de Tel. schrijft, Gedurende het laatste halfjaar staan in onze gemeente de biefstukjes, karbonades en coteletjes niet meer in een kwaden reuk. Anders is het gesteld met Diemen. Daar is na zijn dood geen enkele viervoeter veilig voor de toewijding der fabrikanten van fijne vleeschwaren. Daar is de plaats, waar alle cadavers uit Breukelen, Zeist, Driebergen, Utrecht, de geheele Vechtstreek, tot diep uit het Gooi en de Haarlemmermeer, samenkomen om, afgehakt in vierendeelen, verder geëxpedieerd te worden. Op welke wijze dit geschiedt? Iemand, die goed van het bedrijf °P de hoogte is, verzekerde my, dat men geen middel, hoe gek ook, kan bedenken, of het is reeds toe gepast. Heel gewoon is, dat men een vijftig kilo onder zijnkleeren bij zich draagt, en op die wy'ze Amsterdam binnensmokkelt. Maar met groote partijen zou dit bezwaarlijk gaan en gebruikt men andere middelen van vervoer. Veel Diemensche delicatessen gaan b.v. over water, in schuiten, welke geladen zijn met zand, met steenen, met drogen mest of andere passende handelswaren. Ook is het wel gebeurd, dat een pleizierjacht de contrabande aan boord had en zoo op onver dachte wijze Amsterdam binnenvoerde. Een andermaal hingen de vierendeelen onder aan de schuit; ze werden op die wy'ze wel wat nat, doch dat droogde wel en het smaakte er niet slechter om. Veel gaat ook over land in karren én rijtuigen den Middenweg af, of achterom langs den Zeeburgerdijk en het abattoir. Zelfs werd ons van volkomen betrouwbare zyde verzekerd, dat eenmaal een party vleesch was binnengesmokkeld in een bedrieglijk nagebootste equipage, d. w. z. in een rijtuig met een koetsier in livrei op den bok en een bediende in livrei achterop. Gemiddeld worden 6000 a 7000 kilogram vleesch, dus 10 a 12 koeien, per week, op die wy'ze de hoofdstad binnengesmokkeld. D. w. z. van vleesch en koeien kan eigenlijk alleen by analogie gesproken worden. Van drie wezens, die men in hun goede dagen koeien noemde, werd b. v. verleden week het stoffelijk overschot in zulk een etheri- schen toestand te Amsterdam binnenge voerd, dat men het zonder eenige moeite tusschen duim en vinger kon fijnwryven. Deze substantie is te Amsterdam verkocht en geconsumeerd. Hoe speelt men het nu klaar, om zulke waar van de hand te zetten zonder vrees voor de Argusblikken der Amsterdamsche keur meesters!? De delicatessen-handelaars in de hoofdstad hebben de nood maakt lis tig voor dit probleem een even eenvoudige als vernuftige oplossing gevondenzy verwondering, om, haalt vervolgens verach- het z00„enaamde vleesch en verkoo- rtl-, /\n /I /wft aw A n ii/ A vi nr uil nn OT i i i tely'k de schouders op, en wendt zich af. De apache, ontsticht over dit gebrek aan temperament, laadt opnieuw, mikt weer, én raakt de congestonieuse dienstmeid vlak op -Por, rh-vto ia van nl6t ImOOpi.. pen het dan, als ware het op het abattoir afgekeurd en gekookt vleesch. Geen enkele keurmeester, al is hy nog zoo slim, die daar de wang. Een dikke dienstmeid is van vreemdere complexie dan een mopszy keert zich woedend om en snauwtI Sel 'k je de matteklopper over je ribbe j i?*"® hale? Mot jy' de minse derluioogeuitderlui hoof schiete mit die vuile dinge De apache grinnikt en trappelt van jool, haakt een nieuw projectiel aan, richt en treft de muts van de dikke. Deze, verwoed, laat 't karpet los, ijlt op den apache toe; 't meissie stuiplacht, half stikkend. Dan heeft er iets ontzettends plaats. De mops verlaat zy'n post, begeeft zich midden op het karpet, en en vergeet zich daar op schaamtelooze wijze, misschien de arabesken op 't kleed voor W. C. aanziende. Niemand ziet 't. Er komt een agent aan. De rooie meid y'lt terug, rolt woedend en vlug 't karpet op, en gaat mèt dat karpet en mèt den misstap van den mops naar binnen De oorzaak dier heillooze ramp zakt schud debuikend en loom af in de richting van het ParkLEO. naar de in zal kunnen slagen, betere ligplaats voor schuiten in het Nieuwediep te krijgen. Er wordt algemeen geklaagd over de weinige ligplaats, daar de oorlogsbodems bijna alles innemen. Tel. Begin van brand. Een begin van brand, door kortsluiting Zondagavond in het druk bezette café Mille Colonnes op het Rembrandtplein te Amster dam ontstaan, is door de brandweer gestuit. Er zyn geen ongelukken te betreuren en de schade bepaalt zich tot den vloer van het benedenlokaal, die gedeeltelijk is moeten worden opengehakt. Het alarm was echter groot, ook omdat de maatschappij Electra het betrokken stadsdeel tydelyk moest uitschakelen. Door de Liberale Kiesvereeniging te Schoorl zy'n metalgemeene stommen als candi- daten voor do verkiezing van twee leden der Provinciale Staten in het kiesdistrict Schagen gesteld de heerenP. Wonder, Burgemees ter te Heer-Hugowaard, en X. J. Peeck, Burgemeester te Schoorl, welke laatste verklaard heelt de candidatuur te zullen aanvaarden, wanneer zustervereenigingen zyne candidatuur willen steunen. Oude Niedorp. Onder een kudde schapen van den heer G. L. alhier is dezer dagen van bevoegde zyde rotkreupel geconstateerd. Een vreeselijk ongeluk had Zaterdagnamiddag op de Bloemgracht te Amsterdam plaats. Op de derde verdieping van perceel 142 was de heer J. Smal komen wonen. De kruier H. Rigter, moest een ouderwetsche platte piano naar boven hyschen en hy werd daarbij geholpen door zijn knecht. Onder Èet oog van het hyschblok werd een driedubbele steek gelegd. Deze ging, toen de piano reeds twee hoog was, los en dientengevolge stortte het platte gevaarte rechtstandig naar beneden, noodlottigerwys op twee jongens, die in het gezelschap van den kruier waren. beschouwd worden. Alleen zij, wier ontslag in uitzicht was gesteld, kunnen nog worden voorgedragen Een schril contrast. Myn schryft aan de Bode: Glanerbrug en Gronau liggen een half uur van elkaar; 't eerste is Hollandsch, 't tweede Duitsch. De onderwijzers te Glaner brug kunnen 't met hoofdakte en woning- huur brengen tot f950, terwy'1 de Duitsche collega's kunnen opklimmen niet één uitgezonderd tot 3600 mark, oftewel f 2160. Kommentaar zeker overbodig. De Hollandsche gemeenteraad beschikt afwijzend De eene was het 7-jarig zoontje van den 1 >?m ve.rh°oginf?, de kruier zelf, de andere een 12-jarig vriendje. mnenkort t salaris let wel, j 1 van allen brennen on annn marv nf Dit ventje werd bewusteloos opgenomen; het zoontje van den kruier was nog by kennis, maar beiden waren hoogst ernstig gewond, vooral aan het hoofd. De beide .kinderen zy'n aan de gevolgen overleden. De toestand der ouders, wier kinderen op zoo vreeselyke wy'ze om het leven kwamen, is niet onder woorden te brengen. De kruier Rigter bevond zich op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde, op de bovenverdieping, terwijl de knecht beneden was. Brandstichting. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ontstond er brand in de woning van Meeldijk te Klaaswaal. Het bleek, dat de brand ver moedelijk aangestoken was door den 34-jarigen zoon Arie, die toevallig thuis was. Geluk-1 kig kon zijn bejaarde moeder den brand nog tydig bi usschen, waardoor geen groote schade ontstaan is. Blijkbaar was de zoon niet tevreden over het mislukken van zy'n daad. Spoedig daarop liep hy het huis uit en kwam by den nachtwaker A. van Essen, aan wien hy vroeg eens mede te gaan om te zien hoe hy brand zou stichten. En werkelijk zag deze dat M. een bos stroo aanstak tegen het huis zijner ouders. Ook thans kon de brand door het handelend optreden van den nachtwaker gebluscht worden. Als reden voor zy'n lafhartige daad gaf M. op, dat hij deze feiten gepleegd had om in de gevan genis te komen. Aan zijn verlangen zal nu recht geschieden. („D. Ct.") Kolhorn. Zaterdag j.1. vergaderde by' den heer P. Rempt, de feestcommissie voor het festival, op 7 Juli a.s. alhier te houden. Na opening der bijeenkomst door den Voorz., werd medegedeeld, dat door 11 corp sen deelneming was toegezegd, n.1. die van Medemblik, Abbekerk, Berkhout, Oudesluis, Anna-Paulowna, Wieringen, N. Niedorp, Winkel, Dirkshorn, Benningbröek, en Hoorn. Het gezelschap van Twisk kon ook in den feestgids worden opgenomen, terwy'1 van één der corpsen in Den Helder eerstdaags een bericht van deelneming werd verwacht. Om den arbeid te vereenvoudigen, werden de voorbereidende bezigheden verdeeld onder vier commissies. Aan de eerste werd opgedragen op het feestterrein, een stuk land van den heer Den Adel, achter de Nederl. Hervormde kerk, een muziek- en consumptietent te plaatsen en verder voor een mooie versie ring zorg te dragen. Aan haar werd een crediet verleend van f 165. De tweede commissie moest zorg dragen voor het maken van den feestgids en het daarin opnemen van advertenties. Aan voor de opbrengst der advertenties het drukken Diepen te Wognum (Zuider-j van 't boekje aan eenige firma op te dragen, of zichzelf met de of Centrale Stierenkeuring te Alkmaar. Door do provinciale commissie ter bevor dering van de veefokkerij in Noord-Holland zy'n de volgende aanhoudingspremiën toe gekend op de te Alkmaar gehouden keuring. A. Driejarige of oudere stieren2 pre- miën van f 105. Fokvereeniging te Twisk en Fokvereeniging te Oostwoud. 2 pre- miën van f 85. Wed. A. 0. Bakker te Wieringerwaard, C. van Scherpenzeel te Diemen. B. Tweejarige stieren. 8 premiën van f 75. J. L. T. Groneman te Wieringerwaard. Fokvereeniging te Ursem. J. Beemsterboer, Yenhuizen. K. Koster Hz., te Wieringerwaard. Stierenvereeniging te Abbekerk. P. Hooy Jbz., teZype (Oudesluis). A. Schenk Dz., te Barsingerhorn. G. VisCz., te Yenhuizen. 8 premiën van f 55. H. Schreuder te Buiksloot. Wed. Reuzenaar te Beemster. H. de Goede Az., te Beemster. T. Kamp te Berkhout. H. K. Koster en Co. te Wierin gerwaard. A. de Heer te Koegras. T. Hey- nes te Purmer. Stierenvereeniging te Hoog- karspel. 5 premiën van f 25. J. Buurs te Beemster. G. Kleyn IJz., te Assendelft. N. D. Kaan te Wieringerwaard. Stierenvereeniging te Hauwert. K. Dekker te Beemster. Jarige stieren. 9 premiën van f 55. Fokvereeniging te Twisk. J. L. T. Groneman te Wieiinger- waard. J. Stammes te N. Niedorp. C. Schuur man te Wervershoof. P. Koeman te West woud. Stierenvereeniging te Andyk. J, Koo- men te Midwoud. P. de Boer te Ooster blokker. J. v. Zadelhoff te Weespercarspel. 16 Premiën van f 35. J. Stapel te Ouden dijk. A. J. Zy'p te Wieringerwaard. K. La- keman te Twisk Jb. Kaan Kz., te Wie ringerwaard. S. Mol te Berkhout. G. Visser te Venhuizen. P. Oud Cz., te Andyk. K. Blaauboer Jz., te Schagen. H. Schreuder te Buiksloot. G. Prins te Beemster. P. Jon- ges en J. Buurs te Beemster. Jb. Stam- van allen brengen op 4000 mark f2400. Alweer kommentaar overbodig, „En hoe is het met de regeling in Amsterdam vroeg me een Duitsch collega. „Nu, daar is het f1600" zoo'n beetje nationale trots deed me maar dadelijk 't meeste noemen. „Wel zoo," was z'n antwoord, „dan zullen ze daar wel een goed eindsalaris hebben." Ten derden male kommentaar overbodig. Kievitseieren. Door de koude der laatste dagen is het getal kievitseieren op Texel zeer verminderd. De zoekers klagen en de handelaars kunnen lang alle bestellingen niet uitvoeren. Men verlangt naar regen. Dan zullen er komen kievitseieren en gras. 8de KLASSE, - 1ste TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 60008343. f 400: 6614 17618. t 200: 17968. f 100; 10661, 18018, 14192, 14552,18461,20403. Prjjzen van f 46. mes te Anna Paulownapolder. P. Dekker, te Oosthuizen. J. Commandeur te Ooster-1 haar goedvinden werd overgelaten blokker (Blokdijk). C. Boekei Cz. te Assen delft. D. van meer). 10 Premiën van f 25. Stierenvereeniging te Grootebroek. D. Meurs Pz. te Oostwoud. P. Zeeman te Beemster. R. Bakker te Beemster. P. Laan te Purmer. P. Blokker Cz. te Opperdoes. Joh. Stapel te Berkhout. J. Koomen te Midwoud. Wed. C. v. d. Sluis te Wogmeer. Jb. v. d. Veer te Koegras. W. Metzelaar te Wieringerwaard. De voorgaande premiën worden allen verhoogd met vjjftig cents voor iedere koe, die door een van deze stieren is gedekt, met een maximum stijging van f 30 voor jarige stieren en voor tweejarige of oudere stieren, wier premie niet verhoogd is, en met een maximum stijging van f60 voor twee-jarige of oudere stieren, wier premiën hooger zijn dan f 25. Bovendien zijn toegekend 10 premiën van f 40, zonder verhooging, voor stieren af komstig van in een fokvereeniging inge schreven koeien, waarvan het vetgehalte der melk minstens 3% is, en van goedge keurde of geprimeerde stieren, welke stie ren in onderstaande volgorde zy'n geplaatst 1. J. M. Koelman te Schagen. 2. J. de Veer te Schagen. 3. D. Appel te Twisk. 4. J. v. d. Stok te N. Niedorp. 5. J. Oost woud Wijdenes te Lambertschaag. 6. P. Stapel Sz., te Berkhout. 7. J. Spaans te Winkel. 8. J. Wonder Gz., te Berk hout (No. 62). 9. A. v. Twisk te Beemster (No. 105). 10. P. Wydenes Cz., te Opper does. 11. D. Pluister te Oostwoud. 12. A. D. Sleutel te Wieringerwaard (No. 92). 13. C. Kooij te Harenkarspel. 14. A. J. Zjjp te Wieringerwaard. 15. A. Kaan Kz., te Wieringerwaard. 16. C. Haringhuizen te Oostwoud. (Reeds gedeeltelijk in ons vorig no. vermeld.) Gebrek aan werklieden. Men schryft uit de Langstraat: Door den grooten trek van werklieden naar Duitschland en Amerika, is hier een groot tekort gekomen aan werkkrachten. Niet alleen de landbouwers ondervinden hiervan de nadeelige gevolgen, doch vooral ook de schoenfabrikanten. Zoo zou m Dru- nen een schoenfabriek worden opgericht, indien men maar aan personeel kon komen. De fabrikanten hebben alle mogelijke pogin gen aangewend om aan personeel te komen, Toch is"er vleesch, dat zelfs te adellijk is voor de Amsterdamsche delicatessen-hande laars, dat zelfs niet gekookt kan worden. materie gaat gewoonlijk worstfabrieken. De brandkast. Uit Amsterdam meldt men Een geweldige slag deed Zaterdagmorgen omgeving, de bewoners der Keizersgracht tusschen 1 Reguliersgracht en Vijzelstraat de huizen uitsnellen, om te zien wai er aan de hand was. Spoedig liepen de menschen te hoop voor perceel 686 en aanschouwden daar een ware ruïne. Wat was gebeurd Eenige mannen waren bezig een reuzen-brandkast op te hyschen, toen het gevaarte plotseling uit den strop schoot en op de steenen stoep van het bewuste perceel terecht kwam. De stoep werd geheel vernield en hierna kantelde de brandkast door de benedendeur, die danig werd gehavend, in de gang. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De zangvereoniging „Zang en Vriend schap" te Aartswoud benoemde met alge- meene stemmen tot directeur den heer P. Pranger, aldaar. De bisschop van Haarlem zal den 29 April de nieuwgebouwde R.-Cath. kerk te Noord-Scliarwoude plechtig inzegenen. Visschersbelangeii. De Visschersvereenigingen te Den Helder, Oudeschild, Oosterend, Wieringen, Enkhuizen en Urk hebben alle afgevaardigden benoemd tot het houden eener vergadering, waarin besproken zal worden, hoe men er Van particuliere zyde meldt men ons: De verleden jaar hier opgerichte Bloem bollenkweekers Ver. „Groeien en Bloeien" is nog op het eind van 1906 omgezet in de Afd. Harenkarspel en O. van het Holl. Bloembollenkw.-Gen. Deze Afd., die thans reeds uit 33 leden bestaat, is haar hoofddoel: de belangstelling te wekken voor de cultuur van bloembollen, al aanmerkelijk nader ge komen. De bloembollencultuur wordt meer en meer een punt van bespreking in deze Doch niet alleen belangstelling is "gewekt; de jonge Vereeniging (thans Afd.) heeft iets zeer gewichtigs gedaan. Ze heeft nl. een kolossale „groene veiling" van ongeveer 4 H.A. tulpen-bloembollen, alle le en 2e soort bijna, waaronder vele dure variëteiten, als Couronne d' or, Murillo, Imperator, Koningin der Nederlanden, Pink Beauty, Maas, Golden Queen, Vuurbaak, Joost v. Vondel (wit), La Matelas, Vermilli- oen brillant, Prins v. Oostenrijk, Couleur cardinaal, Proserpine, Rose Luisante, Salvator Rosa, Lucretia enz. enz., georganiseerd. Het gewas staat op de vier perceel en der „Gr. V." prachtig. Deze veiling zal in vieren gehouden worden, en wel te Valkoog een veiling van 700 nummers op Dinsdag 30 April a.s.; aan den Oosterdyk te Dirkshorn een van 529 nummers op Woensdag 1 Mei a.s.; te Warmenhuizen een van 675 nummers op 17 Mei en te Tuitjenhorn een van 700 num mers op 18 Mei a.s. Het zal aan belangstel lenden op deze veilingen zeker wel niet ontbreken, als in aanmerking genomen wordt, dat we hier te doen hebben met eerste klas veilingen. Voor liefhebbers zyn zaken te doen, te meer, daar het lage opgeld van 6 pCt. de koopers ook niet behoeft af te schrikken. met de plaatsing der ad ver- tenties enz. te belasten. I De derde commissie kreeg in opdracht den gondeltocht van verlichte en versierde j vaartuigen voor te bereiden. Aan haar j werd een crediet verleend van f 75, waar voor zy de onkosten van versiering en ver lichting, althans ten deele voor eigen reke ning kon nemen. Desverkiezend kan zy' van dit bedrag eenige pryzen beschikbaar stellen. De vierde commissie kreeg tot taak een prys en een herinneringsmedaille voor elke vereeniging aan te koopen. De eerste zou den bestaan uit geldprijzen, blaasinstru menten enz. Voor den aankoop der laatste werd de commissie gewezen op de firma J. J. A. Gerritsen, N. Z. Voorburgwal te Amsterdam. In de commissies kregen zitting de heeren J. Breebaart Cz., J. J. de Groot, A. J. Geertsema en A. Droog, voor het terrein; P. de Zeeuw, P. Ay' en W. de Boer voor d n feestgids; J. Dikker, K.Breebaart Dz., H. Waiboer en C. Kaper voor den gondeltocht P. Kistemaker, J. Kistemaker Jz. en L. Strijder voor den aankoop van pryzen en medailles. By' stemming werd uitgemaakt, dat de consumptietent op het terrein zou worden verpacht, waarby' gegadigden, zoowel bui ten als in de gemeente wonende, gelegen heid zouden hebben vóór 1 Juni a.s. hunne briefjes in te leveren by' den heer J. Bree- I baart Cz. alhier. Aan de commissie bly'ft het recht voor het tarief bepalingen te i stellen en verdere instructies aan den pach ter voor te schryven. Na een hartelijk woord van dank aan alle leden, inzonderheid aan den heer K. Jonker, die zich een reis van Haring huizen naar hier getroostte, sloot de Voorz. de vergadering, met den wensch, dat allen, door den belangeloozen arbeid van elke commissie, na 7 Juli zouden mogen terug zien op een volkomen geslaagd feest. Een dienstorder ingetrokken. Men schryft uit Den Helder aan „Het Volk": De Marine-minister heeft de bepaling, waarby' schepelingen, die een tegenzin in den dienst hadden, konden worden ontslagen op hun verzoek, ingetrokken. By resolutie van 11 April j.1., bureau-S. B. no. 36, verklaart hy' te achten het tijdstip te zy'n gekomen om bedoelde bepaling weder in te trekken, omdat er nu voor de schepelin gen in die li jaar genoeg gelegenheid is geweest, om, als ze tegenzin in den dienst hadden, ontslagen te worden en langer handhaven nu maar aanleiding tot mis bruik zou zyn. Hieronder vallen niet de schepelingen bedoeld in art. 19 (5) van hoofdstuk VIc Deel I der Verordeningen, n.1. de jongens, die nog te Leiden zyn. Deze kunnen dus nog, wanneer hun tegenzin den directeur voldoende gebleken is, uit den dienst ont slagen worden. En de schepelingen, die boven hun 16e jaar in dienst komen, althans zy, aie niet de opleiding voor jongens doorloopen, kunnen alleen het eerste jaar van hun diensttijd nog ontslag wegens tegenzin vragen, daarna niet meer. Overigens zullen in bijzondere gevallen nog wel ontslag-aanvragen in overweging worden genomen, doch het recht daartoe, zegt de ministér uitdrukkelijk, is thans afgeloopen, en ieder geval zal op zichzelf 26 2609 6440 8328 11022 18689 16491 19163 166 610 495 391 85 672 556 158 203 693 624 402 108 788 674 237 206 721 641 439 292 758 605 240 225 788 646 4S5 826 819 625 247 242 821 670 633 387 884 668 284 316 824 650 684 457 847 671 407 846 956 669 641 476 929 752 416 419 3039 761 919 484 930 780 428 482 119 882 927 490 14014 848 478 440 134 942 988 618 21 854 506 463 161 6010 9049 536 272 936 588 479 159 24 73 678 277 940 637 494 279 46 76 614 367 958 556 650 359 88 114 619 484 17087 692 717 861 44 136 644 499 49 597 749 446 78 145 646 612 78 601 797 485 99 223 649 549 187 608 849 486 121 276 667 577 163 613 881 659 126 801 673 684 190 668 996 584 160 852 749 010 200 718 1037 605 192 875 849 629 248 765 81 612 206 380 923 740 297 782 101 667 228 443 969 798 301 788 162 677 276 444 996 956 340 812 181 697 871 461 12097 15042 423 886 182 761 383 620 151 68 424 898 227 833 463 631 292 76 448 974 262 864 600 570 805 78 486 977 805 879 687 679 310 108 574 80091 836 986 778 668 320 118 610 111 872 4016 804 666 322 183 718 120 881 61 868 673 861 209 754 128 898 102 906 688 866 230 840 168 419 128 911 696 456 264 980 164 456 201 964 714 487 281 988 252 467 222 7013 788 499 284 18018 269 494 846 41 806 615 568 37 290 610 390 162 860 539 606 88 314 681 403 177 998 616 658 109 316 399 429 223 10049 621 764 294 374 738 608 825 67 629 762 296 410 749 663 840 211 688 776 802 430 917 824 428 248 664 818 882 485 919 876 441 847 696 851 392 546 925 976 453 353 714 892 421 602 2006 993 601 886 737 946 623 626 88 6007 560 454 774 948 548 648 104 47 644 609 793 984 613 686 139 61 669 614 804 16011 696 760 145 86 714 634 933 55 709 766 146 100 788 646 951 66 729 863 147 170 809 624 970 76 755 867 194 185 816 649 13015 212 774 917 263 192 836 692 32 245 815 980 815 292 862 772 82 327 835 936 386 294 936 814 195 338 971 981 480 295 971 830 213 363 972 466 882 992 880 256 446 976 490 378 8177 948 350 461 986 653 880 208 982 406 469 19027 562 406 226 11015 604 478 136 ONDERGETEEKENDE beveelt zich beleefd aan tot 1'K HOOI": te bevragen bij Jb. BLOKKER, Tjallewal, Schagen. 'Vrdi«k. n» Te koop: -en kl '-mp best vewonncu

Schager Courant | 1907 | | pagina 5