Zondag 19 Mei 1907. 51ste Jaargaag No. -»257. EERSTE BLAD. ERSureaaSCfflAClM, liaan, 4. Verkiezing voor do Provinciale Staten. Tweede Kamer. Biiineniandsch Nieuws. SCHAKER litm- ODRARIT. AlurtEHiie- k Laniboofilal. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A DVERTENT1EN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Interc. Telephooü Mo. 20. UttgavarsTRAPIV1AM Co. Prijs per jaar f 8,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD VERTEN TIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groots lettors worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaal uit drie bladen GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen. De Bnrgemeester der Gemeen'e Scbagea breDgt hiermede ter openbare henni» dat op Dinsdag den 4en Jnni aanstaande tel plaste hebban de ter- kieling tan twee leden van de Provinciale Staten van Noordholland in bet Kieadiattict Schagen, waartoe dece Gemeente bihoo t dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des na middags vier uren, ter S.cretarie by den Burgemeea'er der Gemeente Schagen (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen wo-den ingeleverd: opga ven vin Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieawet en artikel 8 der Provinciale wet. Deae opgaven moeten inhonden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat en onderteekend lijn door ten mins'.e veertig kieeetr, bevoegd tot deelneming aan deae ve-kiczing. De inlevering deier opgaven moet geschieden persoonlek doir «e'n of meer der pe noten, die de opgave hebben ooderteekond. De can didaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt «tn bewijs van ontvangst afgegeven. Formolieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie deier Gemeente koatelooa verkrijgbaar van den 14 Mei 1907 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hieibjj in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende ais volet Hij, die eene opgave, sis bedoeld in artikel 51 inlever*, wetende dat zy is voo'zien vau handteckeningeo van personen, die niet bavoegd zgn tot deelnemingnan de vetkieziug, waarvoor de inlevering geschiedt, terwyl zonder die handteekenicgen geen voldoend aantal vcor eene wettige opgave zju overblijven, wordt gestraft mot gevangenisstraf vsn ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt geit rf, hy, die we'ende dat bij niet bevoegd is tot deelneming am de verkiezing, eene voor die ve-kiezing ter inlevering bestemde o[gave, bedoeld by artikel 51, heeft onder- teekend. Schagen, den 13 Mei 1907. De Burgemeester voornoemd» H. J. POT. O PRUIM I \G M ESTVA ALTEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, Gezien de artikelen 100 en 101 der algemeene politie verordening voor die gemeente. Brengen ter algemeene kennis, dat in het belang der openbare gezondheid alle verzamelingen van afval, vuil nis, mest of dergelijke stoffen, zich bevindende op de erven of andere plaatsen in de kom der gemeente, moe ten zyn opgeruimd vóór 15 Juni a.s. Op behoorlijk afgedekte mestvaalten, zich bevindende op erven bij boerderijen, is deze bepaling niet van toe passing. Nalatigheid met betrekking tot het vorenstaande is strafbaar met een geldboete van ten hoogste f 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 10 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders, De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. P O UI T I E. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een paar gevonden witte dames-schoentjes. Zitting van Woensdag, Donderdag en Vrijdag. De Kamer was Dinsdag reeds begonnen met de grens wijziging Maastricht, Meerssen, Heer en heeft er heden, Woensdag, nog den ganschen dag mee zoek gebracht. De wijziging is van locaal belang en we kunnen ons er dus niet te lang mee bezig houden. Toch een enkel punt uit de discussie is interessant en vinde in ons overzicht een plaats. Het ontwerp wil het stationsterrein aantrekken bij Wijk, een voorstad van Maastricht en gelegen aan den rechteroever van de Maas. Dit blijkt dringend noodzake lijk en was dan ook do voornaamste aanleiding tot indiening van het ontwerp, dat reeds onder minister v. Houten en minister Kuijpcr besproken was. De com missie van rapportours heeft een amendoment strekken de om do grenzen van Maastricht, dieper dan de spoor rails, in de gemeente Meerssen uit te zetten. Dit amendement is overeenkomstig den wensch van Ged. Staten van Limburgruim 10 jaar geleden is door dezen een dergelijk voorstel bij de regeering ingediend. De heer Ruys de Reerenbrouck treedt op als veideaiger van dit amendt. en een der argumenten daaibij door hem gebezigd, is waard genoteerd te worden, omdat het een kijkje geeft in het hedendaagsche Maastricht. Het blijkt uit de mededeolingen van den heer Ruys, dat er groote woningnood in Maastricht heerscht en dat de meesto arbeiders naar Wijk trekken, waar zy in grooten getale .hokken". Er zijn in de stad 1650 woningen met 1 kamer, daarin wonen 6000 menschen; er is er een bij waarin 11 personen samenhokken; 3 met 10, 9 met 9 enz. 18000 van de 36000 arbeiders krijgen onderstand van het burgerlijk armbestuur I De kindersterfte is enorm19% beneden het jaai Men spreekt wel eens van het donkere Zuiden en inderdaad, dit zijn cijfers die alle licht ontnemen aan de overigens zoo schoone landstreek. De helft der arbeiders moet door het burgerlyk armbestuur worden ondersteund Menschen die werken, zwaar werken, zwoegen in ongezonden arbeid, verdienen zoo weinig dat zo moeten ondersteund worden Qrm>.a Door wie ondersteund? Door het burger!yk armbe stuur dus met de belastingpenningen dor burgery die aldus'aanvult het inkomen der arbeiders. Wat de fabri kant te weinig betaalt, past de burgery wel by. Heuscb je moet op zulke industrie gesteld zynde fabrikant' zorgt voor verhooging van hetzedeluk peil brengt welvaart in de gemeente en denkt in t geheel niEnanu het verbandzin al deze heerlijkheden met het amendt 'tis dit: Breid de grenzen van Maastricht tot diep in'de gemeente Meerssen uit en we krygen ter rein voor goede arbeiderswoningen, bhjvende m Maas- jtwefat. Want dit terrein is er natuurlijk zonder grens wijziging ook, doch de arbeiders willen te Maastricht blijven wonen, om niet hun onderstand te verliezen «n zonder die grenswijziging zouden zo naar Meerssen moeten verhuizen, dus naar een andore gemeente, die hun geen onderstand zou verstrekken. De heer Regout zou ook wel graag uitbreiding zien van Maastricht in de aangegeven richting, maar dat zou niet in alle opzichten voor de arbeiders gewenscht zyn, omdat de kindet en zeer ver zouden moeten loopen om hun scholen te Maastricht te bezoeken, waartegen de heer Ter Laan aanvoerde, dat het bezoek der kinderen op scholen in andere gemeenten zeer goed mogelijk is. De minister verzet zich sterk tegen aanneming van het onrijpe amendement, dat na vrij hartstochtelijke verdediging, valt met 34 tegen 30 stemmen, terwijl het wetsontwerp wordt aangenomen met 45 tegen 19 stemmen. De wet omtrent accijns op gedistilleerd laat too een zeker kortings-percentage voor branders en distillateurs. Dit percentage wordt toegestaan, omdat er by de pro ductie altijd eenig gewichtsverlies is en het daarom on billijk zou zyn den producent te laten betalen accijns voor niet-\ erkregen gedistilleerd. Alleszins billijkmaar de keerzijde is de smokkelarij der fabrikanten. Het verlies, het werkelijk verlies is n.1. geringer dan het percen tage door de wet toegestaan als maximum. De fabrikanten trachtten dat maximum te halen en maken daarbij, onder de oogen der belastingambtenaren, van allerlei kunstjes gebruik om den staat te bedriegen. Honderdon guldens per week worden daardoor door de branders aan de belasting onttrokken. Tegen die smokkelarij is het heden behandel ie wets ontwerp, houdende wijziging accijns op gedistilleerd, gericht. De maatregel die tegen de ontduiking genomen zal worden, bestaat in 1. Het waarschuwen door de Directeuren der belasting in geval van fraude. Vergadering van den Raad der gemeente Wierin- gerwaard, gehouden op Vrijdag 18 Mei 1907, des mid dags ten 2 uur. Afwezig de heer Groneman. Voorzitter de heer K. Koster Hz., burgemeester. Na opening der vergadering volgt de lezing en goed keuring der notulen. Ingekomen is van Ged. Staten de goedkeuring der kohieren van.Hoofdelyken Omslag en Hondenbelasting, benevens van de Algemeene Politieverordening. Deze laatste is a 25 cent per exemplaar verkrijgbaar. Verder is ingekomen een aanvrage om subsidie voor de Ambachtsschool te Alkmaar, mede in verband met de uitbreiding dier inrichting. Voorzitter stolt voor, daar B. en W. dit adres nog niet hebben behandeld, dit aan te houden. De heer Jb. Zyp zegt, dat indertijd op een dergelijke aanvrage afwijzend is beschikt. Het zal nu moeten wor den nagegaan, in hoeverre men, met het oog op de uit breiding der inrichting, van dat besluit moet afwijken. Spr. wil geen kwaad van deze school zeggen, hij hoeft daar stejds veel goeds van gehoord. Maar met het geven eener subsidie moet z. i. alleen gelet worden hierop: in hoeverre het belang onzer gemeente gemoeid is met de uitbreiding van de Ambachtsschool. Alsnu wordt gelezen het gemeenteverslag over 1907 en het beredeneerd verslag over datgene, wat met betrek king tot de volkshuisvesting is gedaan. Beide verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Met het oog op den gang van het onderwijs deelt Voorz. mee, dat er tegenwoordig nog al wat stagnatie is. De heer Stadt, het Hoofd der School, is ongesteld, zoodat hij zijn werk niet kan verrichten. Hy is al reeds 2. Ontneming van het kortingsrecht gedurende 5 jaar, weer eens in functie geweest, maar moest opnieuw den -.1 _i4. au arhairl sf-.alrAn Da rlnh.ar zapt, avadwal nat na nntrasla n- in geval nó de waarschuwing, de fabrikant zich weer aan fraude schuldig maakt binnen een peiiode van 5 jaar. Uit het voorloopig verslag en de memorie van beant woording was duidelijk gebleken, welk een omvang het te bestrijden kwaad genomen had, ook hoe moeilijk het is tegen te gaan. Alleen krasse maatregelen, meende de minister, konden baten; „aux grands maux, les grands remèdes" had hy gezegd. Maar Z.E. had gerekend buiten de juristen. De h.h. Duynstee, De Waal Malefijt, Loeff, v. Idsinga verzetten zich sterk tegen deze wetswijziging, eerstens omdat misbruik een te vage term is en omschreven dient te worden op welke wijze ontdoken wordt en ten tweede, omdat te veel macht gelegd wordt in de handen der belastingambtenaren. Er is beroep op de Kroon, ja, maar we weten dat deze hoogste uitspraak geschiedt op advies an den minister van financión, den cli6f van de belastingambtenaren. Dat is een rechtspraak in eigen zaak, waartegen de h.h., niet geheel ten onrechte, bezwaar hebben. Er gingen stemmen op van mannen als Pierson, Ros v. d. Velde, den Minister zelf, die wezen op de groote noodzakelijkheid van maatregelen tegen dit misbruik en daarbij vertrouwen stelden in de belastingambtena ren die volkomen bewezen hadden dit vertrouwen te verdienen. Het hielp niet; de juristen willen beroep van de „waar schuwing" der ambtenaren op den burgerlijken rechter en dit duidelijk in de wet neerleggen. Tegen dezen aandrang kon en wilde de Minister zich niet verzetten en vroeg uitstel van behandeling, om overeenkomstig de geuite wenschen oen wijziging aan te brengen. Aldus geschiedde. Donderdagmiddag was de Kamer nog begonnen mot een wetsontwerp tot tijdelijke verhooging van het in voerrecht op sucade enz. Deze voorziening was noodig omdat de beschermende rechten in het Buitenland averechts werkten. Eikend werd dat deze voorziening goed, is doch de wjjze wa irop zy haar beslag krijgt, de geschieden is die er aan vooraf is gogaan, wekte teleurstelling by de h.h. Van Vuuron en De Visser. Vooral de onzekere houding van den minister van financiën werd vrij scherp door deze heeren, vooral door den heer v. Vuuren gegispt. Z. E. bleek van het artikel bedroefd weinig af te weten, zelfs niet te weten, dat het hoofdzakelijk uit Italië komt. Het ergste is, dat Z. E. een Koninklijk Besluit uit lokte tot verhooging van 3 tot 18 gulden, de inwerking stelling wordt na raadpleging met den heer Plate ver daagd en 3 dagen later wordt het Kon. Besluit toch afgekondigd. Vóór de minister zich op de scherpe aanvallen ver dedigt, komt de heer Plate verklaren, dat hy de schuld draagt van de veranderde inzichten. Hij had n. 1. met den minister geconfereerd en dezen gewezen op de arbeid staken. De dokter zegt evenwel, dat de ongesteld heid spoedig voorbij zal zyn. j De heer Waiboer oordeelt, dat de kinderen te lang reeds thuis zyn. Aanstonds is het Pinksteren, daarna ker mis. Spr. had gaarne dat zoo mogelijk spoediger in het euvel werd voorzien. De heer Zyp meent, dat het niet zoo gemakkelijk is, daarin te voorzien, wat den heer Waiboer aanleiding geeft op te merken, dat men het toch maar niet kan laten loopen. De heer Zyp is 't hiermede volkomen eens en het loopt nu reeds ongeveer 3 weken. Maar mon houdt hij dergelijke dingen rekening met het advies van den dokter. En als deze spreekt van spoedige beterschap, dan loopt het langer dan men wil, men wacht van den eenen dag op den anderen. Voorz. wyst er op, dat de heer Stadt in die 3 weken reeds wederom les heeft gegeven. De heer Waiboer vraagt, of de andere onderwijzers niet kunnen bijspringen, zoodat de kinderen tenminste in school bleven. Voorz. had gedacht aan een opschuiving van de onder wijzers of mot behulp van den rustenden onderwijzer den heer Felkers. Verschillende af- en overschrijvingen tot een bedrag van fl70.68i en betalingen uit den post voor onvoor ziene uitgaven tot oen bedrag van f277.51§ worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag die nu volgde, bood de heer Waiboer aan een ontwerp verordening voor de heffing van een Hoofdelyken Omslag naar het inkomen. Deze verordening, die in haar geheel werd voorgelezen, was vergezeld van een memorie van toelichting, waaruit bleek, dat voorstoller wilde een progressieve heffing. Tegenwoordig heft men een uniform percentage van 3%, zoodat de belasting voor kleine inkomens drukkend genoemd mocht worden. Het oordeel was, dat iemand met f600 moeilijker f 6 belasting kon betalen, dan iemand met f4000 f108 belasting deze laatste heffing zou door deze nieuwe verordening worden opgevoerd tot plus minus f 130. De belasting, zoo redeneerde de memorie van toe lichting, moest daar het zwaarst drukken, waar zy het gemakkelijkst kon worden gedragen. En in een gemeente als Wieringerwaard, waar de hoogst aangeslagenen allen waren landbouwers, en de andere, mindere inko men die van burgers, die bovendien nog bedrijfsbelasting moeten betalen, daar was hot niet anders dan billijk te noemen dat een eenigszins progressief percentage werd geheven. De heer Zyp herinnert, dat de heer Waiboer indertijd alleen heeft voorgesteld een progressieve heffing. Nu evenwol komt hij met een geheel nieuwe verordening. Nu dienen B. en W. toch te weten, wat de bedoeling is. WTil de heer Waiboer een geheel nieuwe verordening, zooals die daar is voorgelezen, of is een progressieve heffing voldoende? De heer Waiboer wil een verordening geheel zooals deze nieuwe, die spr. heeft voorgelezen. De heer Zjjp doet deze vraag, omdat zich heel goed het ge val kan voordoen, dat in de door den heer Waiboer gelezen groote onbillijkheid dat, by de inwerkingstelling van het B .TnW*onge Kon. Besluit, sommige importeurs, die op t«rmnn e e termijn gekocht hadden, gevoelige verliezen zouden lyden. De minster liet zich daardoor een oogenblik van de wijs brengen de heer Plate als Voorzitter van de Kamer Van Koophandel te Rotterdam had zich vergist, doch kwam 3 dagen later tot zijn oorspronkelijk plan terug. Als uit deze houding iets behoort afgeleid te worden, dan is het dit, dat de minister zyn fout, door onjuist advies begaan, onmiddellijk herstelde, door haar openlijk te erkennen en te publiceeren; dat dit ruiterlijk ge schiedde. De heer Plate brengt daarvoor hulde aan den minister en dringt aan op aanneming van het ontwerp. Dit ge schiedt dan ook met 49 tegen 10 stemmen, nadat eerst een amendt. der h.h. Do Visser en v. Vuuren met 35 tegen 26 verworpen was. Zij hadden gewenscht de ver hooging te doen ingaan op 25 Juli, terwyl het ontwerp, uitgaande van het idéé dat er tusschen 25 Juli en 1 Aug. transacties konden afgesloten zyn, waardoor de impor teurs groote schade zouden lyden, de hoogere invoer rechten wil doen ingaan op 1 Aug. Nog werdon heden afgehandeld een herziening der label van verdeeling der gemeenten in klassen voor de per- soneelo belasting; wetsontwerpen tot goedkeuring van de in 1905 te 's-Hago gesloten verdragen betreffende de burgerlijke rechtsvordering en eenige kleinere ontwerpen. Ze geven ons geen aanleiding tot opmerkingen. Woonsdag komt do Kamer weer byeen. wenscht achten. Dan zouden zy tot verwerping dezer verordening moeten adviseeren, terwijl het hoofdpunt, de progressie, het college wel aannemelijk zou lijken. Deze verordening is geheel nieuw en komt wel met de bestaande overeen, maar wijkt er in sommige dingen toch van af. Goedgevonden wordt, dat deze nieuwe verordening met de bestaande by de raadsleden zal circuleeren, opdat allen zich een oordeel zullen kunnen vormen. Hierna sluiting der vergadering. Jeugdige avonturiers. Te Utrecht zyn aangetroffen twee zwervende jongens van 13 en 11 jaar, die te voet Amsterdam verlaten hebben. De oudste had het plan op touw gezet, nadat hij wegens een ondeugenden streek niet meer thuis durfde te komen. Eerst was het zyn bedoeling alleen op avontuur uit te gaan, doch toevallig ontmoette hy zyn kameraadje en die verklaarde zich dadelijk bereid den tocht mede te maken. Al maar door zyn ze geloopen. Do avond viel en nog altijd werd aan terugkeeren niet gedacht. Van vermoeidheid vielen ze ten slotte onder een boom in slaap. Koud hadden ze het niet gehad en van vrees was geen sprake geweest. Wel deed de hon ger zich geducht voelen. Met rammelende magon werd de lange wandeling weer voortgezet, totdat ze eindelijk te Utrecht aankwamen en een pplitieagent zich over hen ontfermde. Aan het hoofdbureau vielen ze als wolven op een paar dikke boterhammen aan. Ze zyn met de eerste de beste gelegenheid weder naar Amster dam teruggebracht Nog een paar avonturiers. Een tweetal Arnhemsche jongens besloten Zondag j.1. eens een reisje op het water te maken. Zy huurden daartoe een roeibootje en lieten zich lekker den Ryn afvaren. In den laten avond kwamen zy te Kuilenburg aan en brachten nu den nacht in een weiland door, terwijl zij de boot ergens vastmeerden. Den volgenden morgen vroeg zetten zy hunne reis voort tot aan Vreeswijk. Daar besloten zy voor den inwendigen mensch te zor gen en gingen zy daartoe eenige inkoopen doen, de boot weder ergens vastleggende. By hunne terugkomst was de boot echter losgekomen en zagen zy deze nu op ver ren afstand dryven, terwyl al hunne pogingen, om de roeiboot weder machtig te worden, vruchteloos bleven, zoodat zy besloten de reis naar Arnhem terug per voet te makenbeide jongens kwamen eerst Dinsdagmiddag aldaar aan. Herbenoemd tot Voorzitter en Bestuurslid van den polder Spckcter, gemeente Harenkarspel, de heer W. Keesom, aldaar. Winkel. Voor de betrekking van weesvader en -moeder alhier hebben zich 8 paren als sollicitanten aangemeld. Te Oudesiuis is candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad van Zype (vacature Schuyt), de heer Joch. Kreyger. y°or ^en Anna Paiilownapoldci- belooft een nieuw vlastydperk aan te breken. Na jaren van stilstand werden in 1905 een paar bunders, in 1906 ongeveer 13 bunders en dit jaar ruim 50 bunders met vlas bezaaid. De grond schy'nt zyne oude deugden voor deze cultuur herkregen te hebben, want gaven de beide proefjaren goede uit komsten, ook thans staat het gewas buitengewoon goed. Rloeiuboilcii veiling. Vry'dag werd te Warmerhuizen een bloembollenveiling gehouden. Dit was de derde en deze slaagde weer uit nemend. De gezamenlijke opbrengst was f 9481. Er werden o. m. 10 stuks droge bollen ten verkoop aan geboden, Ibussen, die voor f 105 werden opgehouden. Een aardig prijsje dunkt ons. Oud en arm. Hoe noodzakelijk het is, dat de ouden vafi dagen door staatspensionneering voor kommer en gebrek wor den bewaard, blijkt ook te Sleen weer zoo duidelijk mogelijk. De oude scheper te Noordsleen, die bijna 80 jaren telt en 48 jaren lang aldaar zijne kudde heeft verzorgd, zoo goed hem dit mogelijk was, wordt zonder vorm van proces, nu hij eenigszins ongesteld is, ontslagen en met zijn vrouw der armoede prijs ge geven. Van zijn honorarium slechts f60 per jaar en eenige emolumenten kon het is begrijpelijk voor den ouden dag niets worden bespaard. (Ass. Ct.) Moordaanslag te Vlanrdingen Over een bloedig familiedrama te Vlaardingen meldt de Schied. Ct. Terwijl de echtelieden G. de Ruijter, kapitein der Viaardingsche stoomboot (postboot) van hier naar Hel- levoetsiuis, wdtiende Bovendayer 20, nog te bed lagen, en de Ruijter, nadat hij even het bed verlaten had, daai'in weer was teruggekeerd, vroeg hij aan zijn echt- genoote, een ziekelijke en zwakke vrouw, hoe het op het oogenblik met haar ging. De vrouw antwoordde, dat het nog ai ging, hoewel zij steeds zich afgemat gevoelde. Zonder eenige oorzaak bracht daarop de Ruij ter zijn vrouw met een zakmes een diepe snede in den hals toe. De vrouw, hevig ontsteld, ijlde onder veel bloedverlies in het huis van een harer buren, die ter stond geneesheeren en politie ontboden. De doctoren achtten den toestand der getroffene hoogst gevaarlijk en gelastten onmiddellijke overbrenging naar het zieken huis. De politie die inmiddels een onderzoek instelde, vond de Ruijter hevig bloedende nog te bed. Bij onder zoek bleek, dat hij zich elf steken met datzelfde zakmes aan hoofd en polsen had toegebracht. Deze verwon dingen zijn echter niet van ernstigen aard, hoewel toch zijn .overbrenging naar hel ziekenhuis mede noodza kelijk bleek. I oen men den dader te bed vond, vroeg hij of zijn vrouw nog leefde en op het toestemmend antwoord gaf hij daarover zijn leedwezen te kennen. Omtrent de drijfveer tot de misdaad verkeert men in het onzekere. Bcrooving van een lijk. In de „Daily Telegraph" komt het volgende voor: Een van de slachtoffers van de ramp van de „Ber- lin was mevrouw Philip Jones, de vrouw van een scheepsgezagvoerder. Haar naam kwam op de doo- deiilijst voor, maar van haar lijk was geen spoor te vinden. Kapitein Jones ontdekte toen echter, na pen uitgebreid onderzoek aan den Hoek van Holland, dat haar lijk opgehaald en begraven was. Hij kreeg verlof tot opgraving en bij het openen van de kist herkende hij zijn vrouw dadelijk. Naar men te Swansea, waar fa milie van kapt. Jones woont, vernomen heeft, was liet lijk ontdaan van alle kostbare juweelen, die de over ledene droeg. Het lijk zal te Swansea begraven worden. In verband met het bovenstaande deelt de heer II. van der Hall aan de „N. R. Ct." mede, dat in de eerste week van deze maand het lijk van mevrouw Jones, dat te 's-Gravenzande was begraven, is opgegraven en door den echtgenoot, den heer Jones, scheepskapitein, wo nende Ie Preswylfa, Aberavon in Zuid-Wales, en zijn zwager is herkend, o.m. hieraan, dat twee der tecnen van mevrouw Jones over elkander gegroeid waren. Het lijk is daarop naar Engeland vervoerd en daar ter aarde besteld. „Alle kostbare juweelen," die de overledene had ge- gedragen. volgens het bericht in de Dailv Telegraph, nadden bestaan uit drie ringen. Deze waren op het opgegraven lijk niet meer aanwezig. Wat is er geschied? Omstreeks half Maart is te Hoek van Holland aangekomen een juffrouw, zich uitgevende voor een nicht van zekere mevrouw Frost, volgens haar bij de ramp van de „Berlin" omgekomen. Op het 'bericht van het aanspoelen van een vrouwetilijk had zij zich naar Hoek van Holland gespoed en herkende in het lijk van mevrouw Philip Jones de door haar ge zochte mevrouw Frost. Aan de juffrouw zijn daarop op haar verzoek de thans vermist wordende ringen medegegeven. Zoodra hem dit bekend was geworden, heeft kapitein Jones, in Londen teruggekeerd, de hulp ingeroepen van een bekwaam Engelsch speurder, die op zoek gaande in een van Londen's achterbuurten, een kosthuis heeft uitgevonden, dat door zekeren Frost gehouden werd. Te vergeefs heeft noen meermalen getracht d«u nwu»

Schager Courant | 1907 | | pagina 1