Biimeiilaiidlsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. by den arbeider H. in het Ven, te Vonlo, voorgevende de brigadier der marechaussee te zijn on op zoek zijnde naar den moordenaar van Hirisbeck, dio vermoed word zich aldaar in den omtrek op te houden. Na geruimen tyd aldaar aan de woning over een en ander te hebben gepraat, ziende een ander persoon over don openbaren weg ryden, zeide hy„daar rydt een collega, van my, dien moet ik even iets rnedodeelen, leen my de flets even, ik ben er zoo mee terug". Waarop hy por rijwiel weg reed en" tot heden nog niet is teruggekeerd. By onder zoek is gebleken, dat van het geheele verhaal hoege naamd niets waar is en men hier met oen sluwen oplichter te doen heoft. Een onderzoek werd door de marechaussee ingesteld. Het rijwiel, dat hij onder de gemeente Velden en Arcen onder valsche voorgevens te gelde gemaakt heeft, is daar ook in beslag genomen, terwijl men den dader vermeent op liet spoor te zijn. [VenL Crt.] Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp, gehouden op Woensdag 29 Mei 1907, ,'s avonds 7 uur. Voorz. de heer J. v. d. Stok, Burgemeester. Afwezig de heer De Moor, met kennisgeving van ver hindering. Do Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen a. Politie-verordening vergezeld van eenige aanmerkingen der Gezondheidscommissie, by welke ze om advies is geweest. ----- ,-r - Ingrijpend acht Voorz. de door deze commissie voor- is U volstrekt niet in staat, gestolde wijzigingen 'niet en de Raad vindt dan ook algemeen goed, ze, na voldoende bespreking, over te nemen. b. Bestek en voorwaarden van den herbouw der open- r, t <bare lagere school no. 1, waarvan de kosten f862 zullen zen, requireerde Z. E. G. wegens het als bestuurder bedragen. Eene geldleéning zal wellicht noodig zijn eener auto met stil houden, wanneer de veiligheid zulks doch dat kan later wel uitvoeriger worden besproken vordert, opnieuw f30 boete of 10 dagen hechtenis tegen meent men. Da Schoolopziener keurde het bestek goed.' van de ven. Volgt vaststelling van het kohier dor Hondenbelasting i opgemaakt tot een bedrag van f 108. Jan Mosk, een arbeider, zoo nu en dan als slager op- Benoeming stembureau Prov. Staten, Donderdag 13 tredende, geboren en wonende te Oudesluis, gemeente en herstemming zoo noodig Dinsdag 25 Juni a.s. Uitslag Zype, had zich den 3den Februari j.1. ten nadeele van benoeming, de heeren Visser, Wyn en De Moor, leden zyn gemeentenaar C. Slikker Kz. een haam toegeëigend, j. Kuilman en Wit, piaatsverv., voor 13 Juni. wha ...i. f T J Tr_w;.-„ „L Maar la,ion Viaaav den lagen Dijkweg te kiezen, deed hij zulks gezwind, maar de ongewenschto ontmoeting met de vlug voort hollende auto kon hy niet ontkomen. Wél stak Dirken eveneens Kees de handen in de hoogte on roepen niet te kort, want het paard werd bang maar de auto bemoeit zich mot niets en stuift >.iel voorbij, 't Paard schrikte geweldig en vloog snuivend en brn schend door een hek, dat totaal vernield werd, een tuin in. Nicolaas geeft voor, zyn vaart te hebben getemperd en langzaam te zyn doorgereden, maar veel geloof vindt hy niet. En al was 't waar, dan mocht toch ook dat niet. De veiligheid vorderde, dat hy stilhield, dat is niet geschied, dus strafbaar is hy zeer zeker. En ook Ari8 Wit, die in 't tvve«de rijtuig zat, is niet erg humaan bejegend. De man gaf ook duidelijk genoeg te kennen, dat de auto moest stoppen, ter wille van de schnkaohtigkeid van zyn paard, maar Aris moest nog meer uithalen dan de auto by 't passooren en werd bovendien gehoond. Gelukkig herkenden de boeren 'tnum. (1200) van de vierwielige, roodgeschilderde auto en werd aangifte van 't geval gedaan. Heer Nicolaas wou zyn baantje wat mooi schoon praten, doch een der rechters, Mr. Quintus, nam hom onder handen en zei,'t Was nu toch maar beter, dat u bekende, snel doorgereden te hebben, in plaats dat u voorwendt niet op 't eerste, maar juist op het tweede ry'tuig (dat van Wit) uwe volle aandacht te hebben gevestigd. Want dat is van U als chauffeur nog veel gevaarlijker dan 't snelle passeeren op zichzolf. Werke lijk, als U zóó optreedt, TT "iQ+ chauffeur te zyn." De Officier vond des chauffeur's optreden ook lang niet zooals 't behoorde en na even op een paar onvol ledigheden in des Kantonrechters vonnis te hebben gewe- »-» tts J-,u. ,-if oio hacjhnnrfÏAr IJII gUIIlüUIi uouaai wnaavx Eindelijk na lang snorren kwam het uit, dat Mosk 't ding aan Jan Nieuwenburg op Wieringen had verkocht voor f 4.—, die 't voor f 2 winst aan zekeren Kobus Doves overdeed. Ryksveldwacl ter Tiesen uit Anna Paulowna wist 't haam in beslag te nemen en klaar was KeesSlikker. De O. v. J. eischte wegens diefstal 1 maand gevang, tegen hem. Een kibbelpartijtje, weer uit de anders nogal rusti ge Heer Hugowaard, tot slot. Motief: onschuldige kleintjes natuurlijk. We schrijven den lsten Mei. Verhuis- en schoonmaakwoede in vollen gang. Trijn Huiberts, de vrouw van Jan Dekker, haalt haar kleintje by vrouw Mul van d'r eigen zeivers heetende Jacoba Mulder vandaan en daar heb je in iense 'n ruzie meheertjevan wat ben je me! Jaco ba smy't Tryn met een emmer schoonmaakwater tegen d'r lyf, dat 't liefhebberij is. Bovendien slaat ze Tryn, dat zelfs haar japon er van kapot gaat. 't Was trouwens 'n ouwe 1 Schoonmaaktoilet moet je denken Er :s wel eens meer ruzie tusschen die lui geweest, doch nu is 't rustig. De O. v. J. begreep, dat de strafvervolging al effect sorteerde en wilde maar niet veel straf eischen. Jaco- ba's booze handelingen maakten, dat de Officier een boete van f 2.— of 1 dag hechtenis en een andere boete van f 4.— te vervangen door 2 dagen hechtenis, tegen haar eischte. A.s. week uitspraken. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Woensdag den 29 Mei 1907, des morgens 9 uur. Alle leden, met uitzondering van den heer Breebaart, die van zy'ne afwezigheid had kennis gegeven, present. De Voorzitter opent met een vriendelyk woord van welkom, de vergadering. De notulen der vorige by eenkomst worden gelezen, goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten teruggekomen goedgekeurde supple- toire begrooting. Uit het ingekomen jaarverslag Handenarbeid" bleek, dat het aantal leerlingen, waaraan in het afgeloopen jaar onderwys gegeven was, 24 bedroeg. Vertrek en toetreding hielden dat cyfer in evenwicht, zoodat ook dit loopende jaar kon worden aangevangen met 24 leer lingen. Over vorderingen en gedrag waren onderwijzers tevreden. Ook de geldelijke toestand gaf reden tot tevredenheid. Voor kennisgeving aangenomen. Van de heer Breebaart was bericht ingekomen, dat hij zijne benoeming tot lid van het stembureau had aangenomen. De Voorz. stelt aan de orde de benoeming van ei^n vader en moeder in het weezen-armenhuis. De huidige titularissen hadden hun eervol ontslag verzocht, omdat zy de gemeente eerlang verlaten gaan. Ingekomen was van het burgerlijk armbestuur een daarin dienende voordracht, luidende: 1. B. Wessemius en Echtgenoote te Alkmaar. 2. Jb. Zwart en Echtgenoote te Anna Paulowna. De heer Sloos deelt mede de gunstige informatiën verkregen van de eerstgenoemden. Alléén zou een be zwaar kunnen zijn, dat de genoemde sollicitanten geen kennis hebben van boerderij noch bouwerij. Blijkbaar acht de Raad dat geen bezwaar. Boerderij zoowel als bouwerij kon wel worden opgeheven en de tuingrond, hetzij op erfpacht of door verkoop bestem ming kunnen verkrijgen als bouwterrein. Na nog eenige bespreking acht de Voorzitter, voorloo- pig dit punt te kunnen laten rusten en wordt tot stem ming overgegaan. Met algemeene stemmen wordon als Weesvader en -moeder benoemd de heer B. Wessemius en Echtgenoote. Indiensttreding 1 Juli. De nog fungeerenden blijven waarschijnlijk zoolang in dienst. By de rondvraag wijst de heer Timmerman op een lek in den regenbak van het Weeshuis en dringt op voorziening aan. De Voorzitter zegt deze toe. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voor zitter met een woord van dank de bijeenkomst. De staking te Kindlieven. De toestand in de sigarenindustrie te Eindhoven wordt steeds somberder. In plaats van toenadering is de ver wijdering tusschen werkgevers en werknemers zoo mogelijk nog grooter geworden. Iedere party blijft beslist aan hare eischen vasthouden. Daarom vreest men zoo zeer het door de patroonsorganisatie (lang niet met algemeene stemmen) genomen besluit om eerstdaags de ongeorganiseerden tot den arbeid op te roepen, en de georganiseerden eerst tot het werk toe te laten, wanneer de betrokken werkliedenverbonden de loonregelingen der patroonsorganisatie erkend hebben. Intusschen begint er onder de arbeiders in de sigaren- 1 1o 4- Vinf to hnnnr J. v. d. Stok, Voorz., Wyn en De Moor leden, Visser piaatsverv. voorz., voor 25 Juni. Stembureau gemeenteraadsverkiezing. Den laatsten Dinsdag in Juni (dus 25) wordt de candidatenlyst ont vangen en uiterlijk 14 dagen daarna stemming. Stem ming wordt bepaald op 9 Juli a.s. Uitslag benoeming bureauJ v. d. Stok Voorzitter, Visser piaatsverv., i D. Kuilman, De Moor en Wit leden. Herstemming zoo noodig op Vrydag 19 Juli a.s. Rekening Pensioenfonds van Gemeente-ambtenaren ontvangst f260.78, uitgaaf f260.78, terwijl op de spaar bank ingeschreven is f530.12. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Rekening van het fondsje, genaamd„'t Burgemees tersboekje"ontvangst f 16.15, uitgaven f 9.90$, batig saldo f 6.24$. Eveneens goedgekeurd. Af- en overschryvingsbesluit tot een bedrag in ont vangst en uitgaaf ad f 1263.91$ zal worden opgemaakt. Een suppletoire begrooting ad f22.36 in ontvangst zal worden opgemaakt. Goedgevonden eenige betalingen, in totaal f56.15, uit den post voor onvoorziene uitgaven te doen. Ingekomen is een verzoek van n heer R. Waiboer, kastelein in de Moerbeek, otu ue vermis 1 week later te mogen houden, wegens het anders er gelijk mee vallende Festival te Kolhorn. Met algemeen goedvinden de week uitstel toegestaan. Hierop moet echter de goed- keuiing van Ged. Staten worden gevraagd. Voorzitter deelt mee, dat de oostdeuren der sluis aan 't- Verlaat, (samen in onderhoud met Oude Niedorp) in zeer slechten staat verkeeren en bepaald vernieuwd moeten. Goedgevonden, dat men zooveel mogelijk spoed maakt met aanbrengen der nieuwe deuren. 't Verkeer zal er heel weinig stremming door ondergaan, denkt men. Rondvraag nihil. Sluiting volgt. Texel Badplaats. Op 1 Juni a.s. zal Texel tot badplaats gepromo veerd worden. Dan toch heeft de opening plaats van het nieuw gebouwde en naar de eischen des tyds inge richte badhótel. Te Koog vindt men misschien het mooiste strand van geheel Nederland. Voor den natuuronderzoeker vooral is de omgeving er prachtig In de duinen keurige valleien en pannen, waar tal van vogels hun broedplaatsen hebben en waar men op botanisch gebied honderden variaties heeft. De duinen zjjn voor een groot gedeelte beplant met naaldhout, dank zy den goeden zorgen van het Staatsboschbeheer, zoodat men er van dennengeur kan genieten en kracht kan opdoen door de inademing van ozonryke en met zout bezwangerde lucht. Voor fietstochtjes over het eiland, dat 18.000 H.A. groot is, is voldoende gelegenheid, daar de zeven dorpen er door harde wegen zyn verbonden. De klassenstrijd ten platten lande. Men meldt aan de N. Rott. Ct. Aan eigenaren en gebruikers van en houders van hypotheken op landeryen, werd te Finsterwolde en ook elders in het Oldambt een circulaire gezonden, waarin bekend werd gemaakt, dat in eene op 24 Mei te Win schoten gehouden vergadering besloten was tot het in het leven roepen van eene organisatie van landbouwers in het Oldambt. Men wil de landbouwers plaatselyk organiseeren om de belangen van den arbeid te kunnen behartigen, in overleg zoo mogelyk met de plaatselijke organisat io van arbeiders. Hoofdzaak zal echter zyn het vormen en beheeren van een waarborgfonds, om in geval van „ongemotiveerde" werkstakingen, geldelyken steun te verleenen aan dien landbouwer of die groep van land bouwers, welke het slachtoffer van die staking zouden kunnen worden. lleer-IIugowaard. In de vergadering van het Ambacht van Westfriesland genaamd Geestmer-Ambacht den 29en gehouden, is voor de benoeming van twee Heemraden de volgende voor dracht opgemaakt: Voor de vacature K. Blom Dz., overleden, de heeren J. Byman te Oudorp; P. de Boer te St. Maarten en.. D. Schuitemaker te Noord-Scharwoude. Voor de vacature D. Wagenaar, benoemd tot Dijkgraaf de heerenP. de Boer te St. Maarten, J. W. C. Kroon te Zuid Scharwoude en D. Schuitemaker te Noord-Schar woude. Heer- vergade- De Vereeniging „Getrouw Schoolbezoek" te Hugowaard hield aen 29en hare jaarlyksche ve ring by den heer S. Klaver. Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen welke goedgekeurd werden, deelde de Penningm. mede, dat de rekening over 1906 sloot met een batig slot van f 3.10$; de inkomsten bedroegen f 345.80$, de uitgaven f342.70. Op voorstel van den heer D. de Boer werden de haf ta t,m„n heeren P. Wonder Pz., J. de Geus en J. Huizinga by - ha^ n'arfhm', hfiviwi icrenrio acclamatie herkozen als Voorzitter, Secretaris en Penning- is, dat spoedig eene voor beide pa y g meester. Tot bestuurslid in wyk I werd gekozen de heer ftr T -nilV TV Sa haar P Ralflrar iniusscnen uu^ini ui vu-iu. H industrie reeds gebrek te heerschen, zoodat het te hopen is, dat spoedig eene voor beide nartiien bevredigende oplossing moge gevonden worden Drachtige sport. By den internationalen worstelwedstrijd in het Gebouw in Den Haag moet het beestachtig zijn toegegaan. Beroemde krachtmenschen knepen elkander op „unfaire" wyze daar halfdood, worgden elkander bijkans, takelden elkander op zoodanige wijze toe, dat eindelijk de politie er zich mee bemoeide, zon der evenwel termen te kunnen vinden om den hoofd dader te arresteeren. Deze werd door een verwoede menigte buiten het Gebouw opgewacht en kon slechts onder sterke politie-begeleiding zijn hotel bereiken. Andere helden geraakten door oen nederlaag dusdanig van streek, dat zij door afranseling tusschen do coulissen tot bedaren moesten worden gebracht en aan heftige zenuwaanvallen ten prooi, van het tooneel verwijderd. Het publiek brulde en floot daartusschen door; toe schouwers en deelnemers schijnen gedurende den heelen avond in een toestand van razernij verkeerd te hebben. Köpenick te. Veulo nopemcK te. cinu. Zaterdagmiddag vervoegde zich een onbekend persoon heeft JLUVVOVV* xww u J. Weel, in wijk IV de heer P. Bakker. Aan het schoolfeest kunnen deelnemen 390 leerlingen en 75 kinderen die 1 Mei voor het eerst school kwamen. 344 Leerlingen, die geen enkel verzuim hebben, ontvan gen bovendien een prijs. Daar in 1908 de Vereeniging haar 25-jarig bestaan feestelijk hoopt te herdenken, door het geven van een plaatselijk schoolfeest, werd besloten dit jaar met de oudste leerlingen naar Artis te gaan. Dc musicus in de (jskasl Een vader op een dorp nabij Rotterdam, wiens zoon muzikale neigingen vertoont en dit laat blijken door het erbarmelijk jammeren op eeti klarinet, dien hij, als werkend lid van een muziekgezelschap, moet leeren bespelen, heeft zeker wel een nieuw middel uitgedacht, om zich van het gejammer t<> verlossen. Hy heeft in zyn zaak een ijskast en sluit zijn muzikalen zoon daarin, waar deze zoo hard kan jammeren als hy zelf wil, zonder dat de vader er ook maar den minsten last van Kolhorn. De vangst van ansjovis, oen paar dagen iets beter, is weer belangrijk verminderd. Kolhorn. In hare Maandag 27 Mei gehouden vergadering sprak de Vrijzinnige Kiesverooniging alhier met overgroote meerderheid als hare meonmg uit, dat het ongewonseht was de functies van lid van weezen- ol armenbestuur en die van raadslid in één persoon te vereenigen. Kolhorn In zijne Woensdag jl gehouden vergadering tj .sloot i Denk en Doe" alhier, op Woensdag en Donderdag 19 on 20 Juni a.s. aan de Lodingen der lagere school een feest aan te bieden. Op den eerstgenoemden dag zal met ongeveer 100 leerlingen een uitstapje worden gemaakt naar Alkmaar en Egmond aan Zee; de tweede dag zal besteed wor- l den aan een reisje met de oudste leerlingen naar Haar- 1 lem en Zan ivoort. De stand der financiën bleek van dien aard te zyn, dat de onkosten geen bezwaar behoefden op to leveren. Daar de vereeniging in den loop van 1907 dertig jaren bestond en jarenlang den schoolgaanden kinde ren een prettigen dag had bezorgd, besloot men voor dezen keer den leden van „D. en D." gelegenheid te ge ven het reisje naar Egmond mede te maken op kosten van de kas der leden zalf, niet uit de gelden van het schoolfeest. In beginsel werd besloten tot oprichting van een gym- nas'iekcursus voor kinderen van b.v. 11 tot 15 jaar. De heer M. van Zwieten de Blom stelde zich beschik baar als leider op te treden, terwijl de leden van oor deel waren, dat er geen bezwaar was om ongeveer1 f 100, noodig voor den aankoop van werktuigen, bijeen te krijgen. Aan de onderwijzers werd verzocht by de leerlingen der school te informeeren, wie aan de lessen wilden deelnemen. Op de apenda der volgende vergadering zal, behalve de definitieve oprichting van een gymnastiekcursus, voor komen Leerlingen met meer dan 4 verzuimen worden van de schoolfeesten uitgesloten. Met een woord van dank voor de getrouwe opkomst sloot hierna de voorzitter, de heer K. Breebaart, de ver gadering. Niet op zijn mondje gevallen. De „N. Gron. Ct. schrijft over een kleinen koopman, die eiken dag den boer opgaat en in een 3e klas coupé naar huis reist. Hij ontmeet daar een „collega" (die reeds 3 maal failliet is geweest), die wist, dathy het de vorige week er „eens van genomen had" en die hem er nu eens tusschen wilde nemen. „Nou baas, jou zaakjes schijnen maar wat goed te gaan. Verleden week met de heele familie uit rijden. Een palfrenier in livrei op den bok. Er staat nou zeker een ry'tuig by den trein, om je naar huis te brengen De spreker keek rond, alsof hy erg grappig was ge weest. Kleine koopman was inwendig nijdig, maar liet het niet blijken en antwoordde kalm„Och, wat zal ik jo zeggen, de een neemt een rijtuig en gaat zóónaar huis, en de ander slaat driemaal over den kop en is dan thuis". Kleine koopman had de lachers op zyn zy en dus het pleit gewonnen. Spoorlijn Wognum— Enkhuizen. Er worden pogingen aangewend om. een spoorlyn tot stand te brengen als bovengenoemd. Een hoofdcomité is hiertoe werkzaam en zal trachten eene som van f 4000 byeen te brengen tot dekking der voorloopige kosten. Prov. Staten. In het district Enkliuizen zijn Joor Je Centrale Liberale Kiesvereeniging candidaat gesteld de heeren J. J. Winkel, Burgemeester van Hedemblik en J. Zijp Kz. te Venhuizen en voor de vacature-Hartkamp (overleden), de heer J. J. Willinge, Burgemeester van Hensbroek. Aftredend zjjn de heeren J. Tensen Wz. te Andyk en J. Buis Pz. te Obdam. Öiule-Niedorp. De minister van binnenlandsche zaken heeft voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer derStaten- Generaal de gemeente Oude-Niedorp verdeeld in tweo stemdistricten1. de schoolwyk Oude-Niedorp; 2. de schoolwyk Zijdewind. (St.-Ct.) Prov. Staten. HELDER, 30 Mei. De centrale anti-rev. kiesvereeniging „Vaderland en Oranje" alhier heeft den heer F. S. C. M. Wys, hoofdingenieur der marine (kath.), candidaat ge- sti ld voor het lidmaatschap van de Prov. Staten. Zooals men weet, is ook de heer Staalman candidaat gesteld. In Den Helder dus geen eenheid onder de „broederen." Mishandeling. De onderwijzer T. K., te Paterswolde, die gevankelijk naar Assen was overgebracht, onder verdenking een leerling zoodanig te hebben geschopt, dat deze overleden is, is weer in vrijheid gesteld. De gemeenteraad van Eelde heeft hem echter voor den tyd van een jaar ge schorst. Belletjes te Rotterdam. In Rotterdam is 't weder alles behalve vrede tusschen de bootwerkers en hunne werkgevers. De elevator kwestie is nog steeds aan de orde en deze geeft her haaldelijk aanleiding tot opgewonden gemoederen. De jongste dagen telkens opstootjes en zelfs molesteering van de bazen. Vooral in den vooravond van Donderdag was het in de stad uiterst rumoerig. H t brandpunt der beweging was het Westplein, waar zich behalve bootwerkers na tuurlijk ook een massa nieuwsgierigen verzamelden, toen des namiddags weer zitting werd gehouden door oen tweetal bazen der stuwadoorsvereeniging ter aan neming van werkvolk. Een 4-tal werklieden meldde zich aan. Nauwelijks op straat gekomen, suisden de steenen door de lucht, waarop onmiddellijk een charge der politie volgde, waarbij rake klai pen werden uitge deeld, doch waarby het tevens gelukte een der steen- gooiers op heeterdaad te betrappen en te arresteeren. Onder een geweldigen oploop werd deze naar een politie-bureau gebracht, waar het nog lang zoo levendig bleef dat de politie en mariniers de plaats na ruim baan gemaakt te hebben, tijdelijk afzetten. Nog erger werd het toen do bazen zelf hun bureau verlieten. Ook toen weer gingen de steenwerpers aan den gang, die daar ter plaatse door den velen aanbouw over genoeg projectielen beschikten. Hierbij werd een hoofdagent der bereden politie door een worp aan het hoofd gekwetst. Weer volgde een algemeene charge der politie en wederom werden harde slagen uitgedeeld. Jammer genoeg werden geen belhamels gearresteerd. De rumoermakers huizen vooral in het jongere deel der bootwerkers en een aantal slampampers, die by elk opstootje te vinden zyn. Feesten te Hoorn. De vereeniging tot bevordering van het Vreemdelin genverkeer te Hoorn houdt 21 en 22 Juli a.s. een twee- daagsch feest, waarop naast ringsteken, schoonrjjden, harddraverijen, muziek en vuurwerk, als attractie op het Doelenveld zal verrijzen een oud-Hollandsch Markt plein. Daar worden opgetrokken 25 huisjes; theater tenten voor goochelaars, toovenaars, waarzeggers; mu ziektent, alles in vroegeren sfy'1 opgetrokken. Het geheel belooft uit architectonisch oogpunt iets degelijks te worden. Wie 'I onderste uit de kan wil hebben De rechtbank te Winschoten heeft aan den landbou wer Jan Zuidhof te Noordbroek, voor 12 A. 90 c.A. weiland, dat ten dienste van een spoorlijn onteigend moest worden, toegekend f 1472.45. De Maatschappij had aangeboden f1694, terwijl de heer Zuidhof een be drag van ongeveer f 4000 had geëischt. Laatstgenoemde werd veroordeeld in de proceskosten. terwy'1 hy tevens de schattingskosten der deskundigen moet betalen. Harddraver. Het paard „de Voge van den heer J. Zwart te Anna Paulowna, bereden door den eigenaar, behaalde op de harddraverij te Purmer den eersten prys, zijnde 75 gulden. Het oude Beursterrein te Amsterdam. Indertijd is door den heer Trier, directeur van de N. V. tot exploitatie van het Poolsche Koffiehuis, een bod gedaan van f 700.000 voor het oude beursterrein, welk bod door het gemeentebestuur in overweging is gehou den. Thans is vanwege het gemeentebestuur tot den hoer Trier de vraag gericht, of hy liet bewuste terrein wilde hebben voor een ton meer dan door hem was ge- boden. De heer Trier heeft echter op deze vraag afwijzend geantwoord en daarby te kennen gegeven, dat hy ook zyn eerste bod niet wenscht te handhaven. Mond- en klauwzeer. Met ingang van 31 Mei heeft de Minister van Land bouw ingetrokken het verbod om vee te vervoeren uit, naar, of van de gemeente Overschie, waar, zooals onlangs gemeld, het mond- en klauwzeer was uitgebroken. De ziekte kan aldaar dus als geweken beschouwd worden. Voor de betrekkingen van onderwijzeres aan do scholen te Barsingcrhorii en te Haringbuizen hebben zich aangegeven 9 dames, van wie 7 voor ieder dei- beide vacatures. -- Dirksliorn. Op verzoek daartoe deelen wy mede, dat 't bericht in ons vorig nummer over het sluiten der Ned. Ilerv. kerk te Kerkbuurt niet afkomstig was van onzen gewonen corres pondent. Vorst. Men schrijft uit Barneveld In den afgeloopen nacht heeft het hier zoo sterk ge vroren, dat op tal van plaatsen do aardappelen en de boonen totaal zwart geworden zyn. Hoogstwaarschijn lijk zal van deze vrucht weinig of niets terechtkomen. Ook de reeds boven den grond staande boekweit heeft veel geleden. Veehandel op België. Men schrijft aan de N. 11. Ct. Dë maand April slaat bij de veehandelaars bekend als een goed emaand voor onzen buitenlandschen vee handel. Toch was in de vorige twee jaren onze vee handel metl België in die maand niet erg levendig, in de vorige maand echter was van Belgische zijde bij zonder veel vraag naar vet en mager vee en kon onze handel zelfs - aan alle aanvraag niet voldoen Frank rijk moest in het tekort voorzien en dit land had in de vorige maand, voornamelijk van mager vee een invoer in België; zooals het in jaren niet gehad lieell. De geheele invoer in België bedroeg in April van dit jaar 7205 stuks rundvee tegen 4269 in 1906; 4998 in 1905 6160 in 1904 en 6263 in 1903. Uit ons land kwamen 1091 runderen, uil Frankrijk 2249, uit de Vereenigde- Staten van Noord-Amerika 84 1 en uit andere landen 22. Het vorige jaar bedroeg onze invoer in de maand April 2283 stuks; zoodat we circa 2000 stuks zijn vooruitgegaan. Van de 4091 runderen in April uit ons land aan gevoerd, waren 2355» dus meer dan de helft, prach tige melk- en kalfkoeien, die na een quarantaine van 10 a 12 dagen in de rijkssla Hen aan de grens, in België werden toegelaten. De meeste gingen naar de Walen-provinciën, waar groot gebrek aan geschikt fok- vee ischijnt te bestaan. Deze gingen langs de grens- kantoren Hoosteren, Hoogeruts en Eysden i'n de pro vincie Limburg. De uitvoer langs deze drie grenskan- toren bedroeg 1162 stuks, langs Roozendaal (station cn Nispen) gingen er 427, langs Ginneken 326 en langs de kantoren van Zeeuwsch-Vlaanderen 318. Do overige uit ons land ingevoerde runderen waren stieren, ossen, koeien en kalveren, bestemd voor de slachtbank en gingen in gesloten wagens naar de abat toirs van Luik, Brussel, Antwerpen, Gent en Brugge. Vooral naar vette kalveren was veel vraag. Circa 300 Nederlandsche kalveren gingen alleen naar Antwerpen. Ondanks het mond- en klauwzeer in de vier eerste maanden van dit jaar in België heerschte, waardoor de veehandel veel belemmering ondervond, gingen er toch 21,603 runderen over de grens. De invoer in de vier eerste maanden van 1906 bedroeg 9984 runderen eh in 1905 16529. Jn de vorige maand was er van Belgische zijde weer zeer Veel vraag naar vette varkens. Toch is het te verwachten, dat de invoer van Nederlandsche Varkens in België allengs zal verminderen. De Belgische land bouwers hebben zich in den laatsten tijd weer sterk toegelegd op het fokken van varkens, waardoor de prijzen van het varkensvleeseh aanmerkelijk gedaald zijn. In de maand April werden langs de grenskantoren uit ons land naar België gezonden 22.098 geslachte var kens; terwijl in de 4 eerste maanden van dit jaar dc invoer bedroeg 92,429 stuks tegen 612 in hetzelfde tijdvak van 1906 en 724 in 1905. Gemeente Zijpe. Ingeschreven 22—29 Mei 1907. Geboren: Antje, d. v. Wouter Slykerman en Anna Boots. Jan, z. v. Klaas Zeeman en Maartje Buik. Jacob Coj-nehs, z. v. Albert Dekker en Aagje de Graaf. Trijn tje, d. v. Jan Brouwer en Maria Margaretha Voorthuy- sen. Gerrit, z. v. Hendrik Grin en Geertje Rademaker OndertrouwdGeene Getrouwd: Jacobus Bes, j.m., Metselaar 25 jr„ te Zijne onlangs te Harenkarspel en Gerritje Delver, j.dzonder beroep, 23 jr., te Zype. OverledenGeene. Orchideeën van beogen prys. Te Londen zjjn dezer dagen weer een drietal zeer ff 16500)6 0rchldeeën verkocht voor 1375 pond sterling Een gravin en haar hondjes. To New-York is uit Parys aangekomen gravin Feste- tics, samen met haar twee hondjes, 't Eigenaardige is dat deze dame, die een Amerikaansche van geboorte is' de dieren steeds hult in gelyke pakjes als zyzelve draagt' alles volgas de allerlaatste mode. Een dnbbete gouden bruiloft. Tweemaal, vyftig jaar getrouwd zyn, gaat in ons kortstondig bestaan natuurlyk niet, maar wel kan men Mormoon zynde naar inzicht en overtuiging, zyn dub' I bele gouden bruiloft vieren, ja zelfs zou een drie- en viervoudige niet geheel en al tot de onmogelijkheden behooren, als men maar tegelijkertijd een stel van vier i goedhartige, niet-jaloersche vrouwen zou kunnen opdui ken. Met een paar is de heer Absalon Woolf, die in Hyde Park, een klein dorp, woont naby Logan in Utah (Vereenigde Staten) vóór vyftig jaar uitstekend geslaagd. Lucie heet de eene en Harriet de andere. Hy is er ten minste vyf-en-zeveiitig jaar bij geworden en het moot een zeer gelukkig gezin wezen met twee-an-twintig levende kinderen, over wier gezindheid het verhaal jammer genoeg, zwijgt. Twee inenschen verbrand. Ie Anderlecht, een voorstad van Brussel, heeft Dins dagavond in de rue Emile Carpentier een brand gewoed, waarby een 80-jarig man en zyn 16-jarige kleinzoon om gekomen zyn. Om half elf ontstond de brand door het omwerpen van een kaars en in een oogwenk stond de ynnn r env- rPi!ng' waar de 8'ijsaard en zyn klein zoon sliepen, in lichterlaaie. Toen men hen door de fersurkffignoveernied°enk ber6'ktö' warenbeide» «edsdoor Een iiiowi-dciiititi- ontdekt. De moordenaar van de 1 Oct. van 't vorige jaar naby Essen in een bosch onder vreeselyko omstandigheden gedoode Engelsche dame, miss Madeleine Lake, is gis teren gevonden, 't Is een 20-jarig arbeider, Zapp gohee- ten die volmondig bekende de 39-jarige Engelsche, dochter van een Engelsch officier, die den zomer in een villa doorgebracht had bij Essen, te hebben vermoord. Do dame keerde in den avond van don eersten October uit Essen naar haar pension terug, om den volgenden dag de terugreis naar Engeland te aanvaarden en den vol genden morgen vond men haar deerlyk verminkt lijk nabij een myn in het bosch.

Schager Courant | 1907 | | pagina 6