Zonnestofjes. Do. derdag 13 Juni 1907. 51stc Jaargang No. 4264. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Opgaven van Candidaten, INGEZONDEN. SGHA6ER Alieicci Sisus- COURANT. Aiisrieitie- Lullimilat Hit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 8 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau8CSI AfiKN, liaan, I» 4. Imtere. Telsphooo No. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. .""222 ADVERTEWTIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. GEMEENTE SCHAGEN. V erkiezing VOOR DEM GEMEENTERAAD. De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 26eu Juni aanstaande za) plaats hebben de vei kiezing van twee leden van den Gemeenteraad; dat op dien dag, van des vootmiddags negen tot des namiddags vier nren, ter Secretaiie der Gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Qemeentewete Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en d woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door ten minste twaalf kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en behooreode tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moot geschieden persoonlijk dooreen of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbjj tegenwoordig zjjn. Van de inlevering wordt een bewjjs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijr, ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos ve kijjgbaar van den 11 Juni 1907 toten met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 161 der Kieswet luidende als volgt Hij, die eene opgave als bedoeld in artikel 61 inlevert, wetende dat ijj is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zjjn tot deelneming aan de verkiezing waarvoor de inleve ring geschiedt, terwgl zonder die handteekeningen geen voldoend rantal voor eene wettige opgave zon overbljjvei', wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden oi eene geldboete van ten boogs'e honderd twintig gulden. Mot gelyka straf wordt gestraft hg, die, wetende dat hg niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkie zing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld tg artikel 61, heeft onderteekend. Schagen, den 11 Jnni 1807. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. O Onttrekking openbaren dienst. De Burgemeester der gemeente Scbsgen brengt ter kennis der ingezetenen, dat door den Raad dier gemeente in zijce vergadering van den 7 Mei j.1. is besloten, bet marktterrein gedurende de kermis, zgnde van den 23 tot en met den 80 Jnni a.8., aan den openbaren dienat te onttrekken. Schagen, den 11 Juni 1907. De 3nrgemeester voornoemd, H. J. POT. ibiw jniMmiimnw ■■■■i—wf M. de R., Zooals bekend is, komt in do vergadering van de Yereeniging Algemeen Belang de stalletjes-kwestie nog maals aan de orde. Is die beweging, die nu op touw is gezet, zoo vraag i ik u, om te "trachten de Marktstalletjes op <ie oude plaats te laten blyven staan, wel zuivere koffie? Het komt mij voor van niet, vooral juist daarom niet, omdat degenen, die daar den stoot aan hebben gegeven, toerekenbaar geacht kunnen worden om, als het hun ernst was met de zaak, (namelijk geen verplaatsing) wel het juiste tijdstip hadden weten te kiezen om een tegenadres in te dienen, opdat de Raad daardoor het vóór zoowel als het tegon van beide adrossen had kunnen overwegen. Nu men dit heeft nagelaten, niettegenstaande het adres der Winkeliers-vereeniging geruimen tyd aange boden was, vóórdat de Raad er eene beslissing over nam, en dit college nu met algemeene stemmen besloot tot verplaatsing, spreekt het dunkt my als vanzelf, dat onze Raad op zjjn pasgenomen besluit niet terug >al kunnen komen. Dwaas is het daarom, als de Veroeniging Alge meen Belang nu nog een adres tot den Raad richt, dat aandringt op niet-verplaatsing, men zou d.iarmee vruchteloos werk verrichten, Bovendien acht ik dit heele zaakje niet thuis by Algemeen Belang, op grond hiervan, dat de Yereeniging indertyd de poging, om de Regontenstraat door te trokken, heelt van de hand gewezen, met het oog op het waar- scltynlyk nadeel, dat daaruit zou kunnen voortspruiten voor de Moler.straters. Ik veronderstel dan ook, dat het Bestuur van Algemeen Belang, gedwongen als het was deze vergadering te beleggen, daarmee niet is ingenomen. Myns inziens zit er achter deze beweging een gansch ander motief on wil ik hierin niets anders zien dan een welberekende veikiezingsmanoeuvre voor de a.s. stem ming voor onzen gemeenteraad. Hierop doelend, noemde ik deze tweede stalletjesbeweging geen zuivere koffie. M. i. mogen de leden van Algemeen Belang zich niet laten gebruiken voor iets dergelijks en ik hoop dan ook, dat zy zullen beseffen, dat, hoe onschuldig deze beweging ook lykt, or in werkelijkheid meer achter zit. Met dat idee voor oogen, zullen zy er zich ook niet zoo bijster veel van aantrekken en m. i. zou de vereeniging Alge meen Belang, als zy haar adhaesie betuigde aan deze beweging, haar naam moeilyk langer kunnen blyven dragen. Een lid van Algemeen Belang, die het wel meent met de Vereeniging. Binnenlandsch Nieuws. Uitslag der herstemming voor een Lid van den Gemeenteraad van Zijpe, gehouden op Maandag 10 Juni 1907. Geldige Eriks Kreyger. stemmen 109 36 73 84 33 51 122 95 27 88 54 34 76 10 66 Aantal Kiezors Schagerbrug 167 St. Maartensbrug 114 Burgerbrug 157 't Zand 129 Oudesluis 97 Totaal 664 479 228 251 Alzoo gekozen de heer Jrn. Kreyger te Oudesluis. tlareitknrspel. De kaasfabriok alhier, ten vorigen jare opgericht, blijk- zulke goede resultaten op te leveren, dat steeds meer deren zich by haar aansluiten en de aanvoer van zuivel 1 steeds grooter wordt, zoodat de fabriek noodzakelijk j uitbreiding behoeft. Directeuren besloten dan ook een geheole vleugel aan te bouwen voor de eigenlijke kaas bereiding en tevens om daarbij van stoomkracht gebruik te maken, waar tot heden het zoogenaamde potstelstel wordt toegepast. Winkel. 28 Jongelieden hebben zich reeds aangemeld voor het voorbereidend militair onderricht, dat door zoo'n groote deelname vermoedelijk in deze gemeente zal worden gehouden. Winkel. Tot onderwijzeres aan de 0.1. school in den Groetpol der is tydelyk benoemd mejuffrouw F. M. Beun uit Alkmaar. - Winkel. De heer J. H. B. Buthfer alhier werd benoemd tot opzichter bij den bouw van eene dokterswoning te Stompetoren. De heer "W. Verkroost te Burgerbrug had Dinsdag middag het ongeluk om by het afrijden van de brug, van den wagen, waarop hy zat een der wielen te ver- i liezen. Gelukkig liep het ongeval goed af en kwam de voerman met den schrik vrij. Wieringen. Naar wij vernomen zy'n alhier als voorbehoedmiddel i tegen de vlekziekte ongeveer 180 varkens met serum j ingeënt. De goede uitkomsten, welke verleden jaar hier mee zy'n verkregen, is de oorzaak, dat thans een zoo groot getal varkens zy'n ingeënt. Broek op Langend ijk. Heden werd besteed voor: Aardappelen, gladblaadjes f 1.25 per 17J K.G. muizen f 0.95 a f 1.25 kleine f 0.40 a f 0.60 Wortelen f 2.50 a f 3.20 100 bos. liet eerste openlucht-concert. Zondagmiddag gaf het muziekgezelschap te Winkel een concert in de open lucht, in den tuin van den heer Rezelraan, die daarvoor welwillend terrein had afgestaan. Er was zeer veel belangstelling en het mooie weer werkte niet weinig mede tot het welslagen van dit concert, dat bepaald wel spoedig door een tweede zal worden gevolgd. Voor de aanstaande Raadsverkiezing te St. Pancras zy'n door de kiesvereeniging „Burgerplicht" aldaar candidaat gesteld do heerenM. Kalis en C. Groen Cz. Ilaadsvcrkiczlng Barsingerhorn. 10 Juni j.1. hield de Vrijzinnige kiesvereeniging ,te Kolhorn eene vergadering tot het stellen van candida ten voor lid van den gemeenteraad, wegens periodiek aftreden van Ide heeren C. Spaans Hz. en P. de Zeeuw. Eerstgenoemde had een schrijven tot de vereeniging ge licht met de belofte bij eventueele verkiezing tot raads lid als weesmeester te zullen bedanken. Beide aftredenden werden weder candidaat gesteld. Anna Paulowna. Zaterdag 8 Juni hield de Liberale Kiesvereeniging „Algemeen Belang" te Anna Paulowna eene ver gadering in „Veerburg". Na opening en lezing de rnotu- len, (die met geringe wijziging werden goedgekeurd, kwam aan de orde: „herziening van het huishoudelijk re glement." Met algemeene stemmen op één na werden de voor gestelde wijzigingen goedgekeurd. Hierna kwam in behandeling wijziging statuten en regiement der Centr. Lib. Kiesvereeniging te Helder. De amendementen hierop werden besproken en naar aan leiding dier bespreking zullen ze door de afgevaardig den worden bestreden of verdedigd. De heer P. Kaan bracht hierna rapport uit over de FEUILLETON. ROMAN van OTTO VAN LE1TGEB. 45. 0 Snel besloten, gin; Paul de gang op en klopte aan der deuren der aangeduide kamers. Hermine opende. 7ii (s loc" de handen ineen van verbazing, toen zij Paul voor zich zag. Werkelijkmijnheer von Es- «enhach I Ziin telegram was hedenmorgen gekomen en er stond in dat hij morgen zou komen. En mevrouw had dat zoo begrepen, dat dit morgen natuurlijk met heden maar ook morgen beteekende. Het gaat met mevrouw zeer goed en zij sterkt weder flink aan eu wordt ook weder opgewekt van gemoed. Het telegram had haar evenwel toch zeer getroffen. Maar zij was er al zeer blijde mede en wilde mijnheer von Essen- bacil van den trein halen. Heden had zij hare gewone avondwandeling begonnen. Zij hield er zoo bijzonder van bij zonsondergang langs het noorderstrand te wan delen wanneer de vloed opzet. Men kon uren ver op het strand wandelen, onmiddellijk naast de zee. En Hermine maakte Paul de opmerking dat hij haar -wel niet mis zou kunnen loopen, wanneer hij haar tegemoet wilde gaan. Ook waren er op dit' uur zeer weinig wandelaars aan het strand. llii aarzelde geen oogenblik en begaf zich op weg. De zon weerspiegelde zich nog in de zee. Hoe heerlijk was de gedachte, Elinore hier voor de eerste maal weer te zien! En nog nooit had hij zoo sterk als hier op dit kleine, van de wereld afgezonderde plekje ge voeld hoe onnoemelijk veel het leven gebracht, genomen en veranderd had in dat eene jaar, van den eenen zomer tot den andeicn. Het was merkwaardig, hier in dit mooie natuurtafe reel zich te verlustigen en vol spanning tevens uit te zien naar de verschijning der gestalte van haardie geheel zijn denken en voelen in beslag nam. To» ontroering, met Jke w(|' ,TC .Ie heerlijkste «ogenblikkenvan het leven ontvangen. Zijn voet talmde, Z1J"/hk vloogLli nore tegemoet. Zij was nog in het zwait gekleed. Daai doo? seleen hare gestalte slanker en rijziger dan vroe ger. Maar haar gang was weder vlug cn Uashsch hare houding rechtop en fier als vroeger. Hij zag dat zij een bouquetje in de hand droeg. Ja, hij kon reetebe- spcuren, dat zij lachte. En haar gelaat was gebruind tdoor de zon en de zeelucht. t. in het volgende oogenblik stond hij vooi baar, hij greep hare hand met zijne twee, en in zijn vervoering drukte hij die zoo sterk, dat hij haar werkelijk pijp deed. Maar zij bedwong zich en liet er niets van mer ken. Zij keek hem vergenoegd aan. „Ik heb u telkens verwacht," zeide zij. „Uw tele gram verbaasde mij niets. Ik heb het geweten, dat gij vroeg of laat komen moest." j Hij was ten zeerste ontroerd en had het wel kunnen uitsnikken. i „Kon ik nu maar de juiste woorden vinden," zeide i hij, „u eerst vergiffenis te vragen voor datgene, wat ik jegens u en mijzelven heb misdreven, Elinore. En j kei ijk elkaar veel te zeggen hebben'? Voor mij zou Nu kwam zij bij een steenen pier, die een teind de zee in liep. Elinore liep er op tot aan het uiterste punt. Daar bleef zij slaan. „Ik heb van de zee geleerd, dat het leven van een mensch wel het allergeringste is in de schepping," zeide zij nu. „En dat men eerst gelukkig kan worden, wanneer men zich losmaakt van den waan, veel te beteekenen. Heb ik vroeger gemeend, dat wij elkaar veel hadden te zeggen? Luister eens Paul. Terwijl wij zooeven samen liepen en spraken en zwegen, heb ik telkens dezelfde gedachte gehad. Zouden wij wer- dan en dan ik schaam mij niet, het te zeg gen, ik zou nu kunnen weenen als een jongen. Trek u daar maar niets van aan, het geeft mij werkelijk verlichting." „Psst," zeide Elinore en trok hem met zich mede. „Voorzichtig, Paul, men is er nooit zeker van, al ziet het er hier nog zoo eenzaam uit. Kom, ik ge loof, dat wij elkaar zeer veel hebben te zeggen. Zij wandelden nu nog een heel eind voort, zonder een woord te spreken. „Zie! Nu komt de mooiste kleur op het water," zeide zij. „De lichtstralen worden goudkleurig en vuurrood. Bijna eiken dag maak ik een wandeling. Jij kunt niet gelooven, hoe ik geleerd heb, de taal der golven te verstaaft. Wat zij mij al hebben te vertellen. Het as ger 'bedwingen. Hij legde zijn arm om haar schouder, merkw aardig, hoe haar gezelschap mij geholpen heeft wat hem bijzonder opviel. Hij kwam naast haar staan, bij veel wat ik had te bepeinzen. Zoo is het mij ook „ik hoop je goed te Verstaan, Elinore! Wij behoeven bewust geworden, wien ik mijn goéde eigenschappen j nu en later niet naar woorden te zoeken om het on- heb te danken enwat een diepen indruk op mij uitsprckelijke uit te drukken." heeft gemaakt. Het eerste was mijn vader Het andere Hij trok haar aan zijn hart en kuste haar innig, de zee. Ook aan Barnwart heb ik veel te danken ei; Het zacht geruisch der zee zong het minnelied van twee leer veelaan jou. Ik geloof, ook aan de vrouw van menschen, die elkaar dan toch eindelijk hadden lee- het beteekenen, als moest ik beginnen mijn leven uit te rafelen. Hoe weinig het ook mag beteekenen, wij i zijn niet meer in staat, alle korreltjes bijeen te garen, waaruit dat leven is opgebouwd geworden. Neen, ik begin het duidelijk te gevoelen. Het wordt in mij een juichkreet. Wij beiden hebben elkaar niets meer ,te zeggen, Paul! Ons geheele leven hebben wij naast el kaar doorgebracht; ons geheele leven hebben wij van elkander, .-alles geweten. Wij hebben elkaar verstaan, of wij hebben dit niet. Wat voor nieuws zou ik je heb ben te zeggen en wat jij mij?" Hare stem had een eigenaardigen klank gekregen „Elinorè jij weent!" Zij boog het hoofd. Toen kon hij zich niet lan- taatst gehouden vergadering te Schagen. Met 9 tegen 8 stemmen was aldaar de heer P. Trapman als candi daat voor de Prov. Staten gekozen. De 8 stemmen waren op den heer Rezelman uitgebracht. Besloten was ver der, zich bij dezen uitslag neer te leggen. Tevens was op deze vergadering een voorloopig bestuur benoemd tot vorming eener Centrale Kiesvereeniging. Na de uit- brenging van dit rapport werd besloten, de leiding der propaganda voor de aanstaande verkiezing in kanden to daten van het bestuur. Bij de rondvraag informeerde de heer Dekker naar den samensteller van het strooibiljet voor de laatst ge houden verkiezing voo reen lid van den gemeenteraad. Hem werd -gezegd ,dat dit door drie bestuursleden was opgesteld. De heer Dekker had „een pil" moeten slik ken, omdat het woord „Katholiek" op dat strooibiljet voorkwam. Dit woord had volgens hem daar niet op moeten staan. Nog 2 leden van de 20 stemden hiermede in. Het bestuur verdedigde het bedoelde strooibiljet. De heer J. A. Kaan wenschte iets naders te weten aan gaande het geschrijf tusschen den uitgever der Schager Courant en den heer Rezelman. Hem werden inlichtingen verstrekt. De heer K. L. van Gorkom stelde voor, namens de kiesvereeniging op te komen tegen een ingezonden stuk in de „Polderbode", getiteld „Verkiezing Prov. Staten" en (geschreven door S. Hij vond die oproeping aan de kiezers van Anna Paulowna verre van eerlijk. Zon der stemming werd algemeen goedgevonden, tegen dit geschrijf een strooibiljet rond te sturen. Niemand verder het woord verlangende sloot de voor zitter de vergadering. Onderwijzeres Anna Paulowna. Door B. en W. der gemeente Anna Paulowna is de voordracht voor onderwijzeres aan school no. 1 aldus vastgesteld: No. 1 mej. C. W. van Os, van Den Helder; 2. C. Abcouwer van Weesp en 3. T. A. Kip- penbroek van Groningen. Uit Anna Paulowna. De heer C. Swcris Cz., onze vroegere plaatsgenoot, dienende in het Indische leger, is bevorderd tot 2e luitenant bij de cavalerie, zijnde de lijfwacht van den sultan van Djokjokarta. Gemeenteraadsverkiezing Anna Paulowna. Te Anna Paulowna zal op 25 Juni de verkiezing plaats hebben voor de periodiek aftredende gemeente raadsleden. Aan de beurt van aftreding zijn de hee ren G. H. Geerligs, A. de Graaf, G. van Mullem en D. C. Rezelman. Arrondisscnients-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Pieter K„ Den Helder, Kinderwettenzaak, diefstal, zal zonde rtoepassing van eenige straf aan zijn ouders wor den itpruggegeven. Hendrik Jacob Eilers, Oegstgeest bij Leiden, appèl zaak kantongerecht, f200 boete subs. 30 dagen hechte nis. De eisch van het O. M. was f300 subs. 30 dagen hecht. Jan K., Berkhout, diefstal vrijgesproken. Paulus B., Grootebroek, wederspannigheid, 3 weken gev.straf. Ilarme M., Enkhuizen, diefstal van een portemon- naie, inhoudende 3 Rijksdaalders, 6 weken gev. van twee rijtuiglantaarns, len jager Kaspar,en aan den trouwen Braune- mann, ja, zeker." Wederom liepen zij een wijle zwijgend naast elkander voort. Toen zeide Paul„Het mag kinderachtig zijn, maar •ene gedachte plaagt mij. Wij zitten straks samen aan tafel. Natuurlijk te midden van vreemde menschen." Elinore antwoordde niet dadelijk. Daarna knikte zij n antwoordde. „Je hebt volkomen gelijk, maar we zijn ïog ver van huis. De schemering duurt hier kort. )e Jaatste lichtstralen dooven snel. Zoo dadelijk is dies duister. Maar nu schitteren op de kust van éweden Ge vensters nog in het zonlicht. Daar ginds s ,Zwedeii." Zij bleef staan en wees met het bouquetje, hetwelk ij nog in de hand hield, over den Sont naar het egenoverliggend vasteland. „Nu valt mij te binnen, zeide zij," „hoe maak k dat nu in orde? Ik heb eene Zwecdsche dame, die ik der heb leeren kennen, beloofd, haar morgen een be- oek tte zullen brengen. Zeer vroeg, omdat wij daar ren (begrijpen. „Veel beproeving heb ik moeten ondergaan in mijn leven," zeide Elinore. „Waarom is dat alles noodig geweest, om mij eindelijk duidelijk te maken, dat wij beiden van onze eerste jeugd voor elkaar bestemd waren, samen door het leven te gaan? Waarom heb ik die stem niet veel vroeger verstaan? Lang voor al de beproevingen, voor de fouten, voor de ontnuchteringen j en voor zooveel ongelukNeen, neen, laat ons er l niet 'meer over spreken. Laat ons het heden loven! Geen plaats meer voor de oude schaduwen." j En de zee zong zijn eeuwenoud zoet en lieflijk klin- j kend lied, het ruischend lied van eeuwig oude, eeuwig I nieuwe lotgevallen in 't liefde-leven der menschen. En 'de nacht spreidt zijn droomerig zwaren sluier en de sterretjes aan den hemel flonkeren. I Den -volgenden morgen, lang voor zonsopgang, lag in de kleine haven de stoomboot al gereed. Er kwamen maar weinige passagiers aan boord. Een paar dorpe lingen, een bejaard Zweedsch predikant. De morgen was vrij koel. Van uit het Noordwesten woei pen ian een uitstapje zouden maken. In een uur vaart scherpe bries. De weinige passagiers begaven zich naar de 'kajuiten. Maar Elinore, die in haar dikken, zach- ten mantel gehuld was, stelde aan Paul voor, boven nen over. „Ik ga met je," meende Paul. „Gaat dat wel?" vroeg zij. „Maar natuurlijk! Waar- te blijven. In het Oosten werd de hemel bleek, toen om zou dat niet gaan." de stoomboot langzaam aich vau de kade verwijderde. „Het wordt een heerlijke dag," zeide Elinore. „Niet een enkel wolkje in het rond.' Langzaam gleed de boot de haven uit. Daarna nam ze haar koers, de fluit gilde nog eens en de machine begon sterker te werken. „Nu zullen wij de zon zien opkomen," zeide Eli nore, tegen de borstwering leunende. „Het kan nu nog maar een paar minuten duren. Wij zullen het heerlijke schouwspel opmerkzaam genieten. Het is zoo schoon. Ik heb het hier reeds meermalen gezien. Wij zullen het afwachten. Mijn geheele leven was eigenlijk niets anders dan in afwachting." Paul zeide: „Iiadt ge dan vroeger het vermoeden, dat ik het zou kunnen zijn, die je vervulling zou bren gen?" Een ernstige schaduw vloog over haar gelaat. „Ik had 'dit vermoeden. Het is juist het eigenaardige, dat dit bewustzijn altijd op den voorgrond trad. En dat is juist mijn grootste kwaad geweest, dat ik niet ter rechter tijd naar die stem geluisterd heb. Daarom moest ik zoo zwaar boeten. Maar ik bedoel ook nog iets anders. Ik had het gevoel, dat ik in het leven, hetwelk ik zou willen vergeten, te gronde moest gaan, en trols dien, bleef mij nog altijd de vage hoop hij, dat -ik toch nog eenmaal bevrijd zou worden." „V ij hebben nu beide de ware vrijheid gewonnen zeide Paul. „En desniettegenstaande toch nog twijfel" zeide zij. „Achten wij de vrijheid wel hoog genoeg, dat wij haar weer terstond zouden willen prijsgeven?" Hij omsloot hare hand vast en wilde iets antwoor den. „Zwijg nog even!" riep zij en wees naar het Oosten. En wat hij toen zag dat opkomen der zon met Je prachtigste kleurenpracht aan den horizont en de weerkaatsing der veelkleurige lichtbundels in het v/alervlak der zee! Elinore keek om. „Wij verlaten het land," zeide zij. „Wij verlaten het oude land; niets is meer rondom ons dan de hemel, licht en de zee." „Vaarheen zal de zee ons voeren?" vroeg zij. „Zie je het niet? Naar den dag!" antwoordde Paul. „Het nieuwe leven komt ons als een lichtstraal tece- moet „Vrij en rein wordt de lucht," zeide Elinore. ..Alle wolken wijken. Zij maken plaats voor de zon „Nog een oogenblik, zeide Paul, „nog een paar se conden, en wij zien haar aan den hemel slaan." „Groot en stralend zal de zon ook aan oazen hemel slaan,zeide Elinore. „De zon," herhaalde Paul, „groot en heerlijk uoog aan den hemel van ons levenvan ons gc- luk Elinore had hare hand in de zijne geleed Hij voel de haar warmen, levendigen druk. „Zie nu, Paul! nu nu Daar prijkte de zon in al haar glans. EINDE.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1