Staten-verkiezingen. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Zondag 30 Juni 1907» Marktberichten. K. a a Burgerlijke Stand. RECLAMES. Deze merkwaardige verkiezing moge getuigen van een verzoenenden geest onder de kiezers; zij is ook een eervolle onderscheiding voor den heer Uilenbosch, (lie het is bekend in den regel op bezadigde niet star-doctrinaire maar practische wijze zijn mandaat ver vult en zeker mag worden gerekend tot een van de ijverigste raadsleden. ArrondiSHenieiits-llechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag, ticirit K., Alkmaar, Kinderweltenzaak, diefstal van zai.k n, zal ter beschikking der regeering gesteld worden, zonder eenige toepassing van straf. Li ntje J., IJinuiden, Kinderweltenzaak, diefstal van een portemonnaie, zal aan hare ouders terug worden ge geven, zonder toepassing van straf. Petrus N., Hoorn, gedetineerd in het huis van be- waiing, Alkmaar, verduistering van een handwagen, 1 maand gev.straf. üerrit D. en Pieter beiden te Egmond aan Zee, wederspannigheid, ieder 2 maanden gev. I\'an K., Sun cm K. en Cornelis K., allen te ieringen, vernieling, ieder f 5 boete subs. 4 dagen hecht. Pieter M., Zijpe, diefstal van een fiets, vrijgespro ken. Jan K., Anna Paulowna, hooger bcroepzaak Kan tongerecht, jachtwetovertreding, f 20 boete, subs. 8 d. hecht. Paulus J., Grootebroek, vernieling, f 2 boete, subs. 1 dag hecht. ALKMAAR, 25 Juni 1907. Bij de heden gehouden verkiezing voor 6 leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, wer den de volgende opgaven van candidaten ingeleverd In kiesdistrict I (waar aftreden de heeren Mr ,B. van der F een de Lille en Mr. K. A. Cohen Stuart) voor de heeren: Mr. B. van der Feen de Lille, H. L. Din- gemans, J. Verdam en C. G. Zaadnoordijk. In kiesdistrict II (waar aftreden de heeren C. Bos man en D. A. Luiting) voor de h.h.J. F. M. Endel, D. Govers, K. Koster Jz., D. A. Luiting en G. W. Melchers. in kiesdistrict III (waar aftreden de heeren: C. van Buijsen en M. Uitenbosch) voor de heeren: C. van Buijsen en "M. Uitenbosch. .Gekozen zijn dus de heeren C. van Buijsen en M. Uitenbosch. De stemming in districten I en II zal plaats hebben op 9 Juli a.s. en de h#stemming, zoo noodig, op 23 Juli a.s. Gemeenteraadsverkiezing Oude Niedorp. Bij de op 25 Juni j.1. gehouden candidaatstelling voor 2 leden van den Raad der gemeente Oude Nie dorp wegens periodieke aftreding van de heeren J. v. d. Oord en H. Kriller (welke laatste zich, naar wij vernemen, niet meer herkiesbaar wenschte te stel len zijn candidaat gesteld, de heerenJ. v. d. Oord (aftr.) en Cs. Rempt, en zijn deze heeren alzoo ver kozen verklaard tot lid van den Raad. Gemeenteraadsverkiezing Nieuwe Niedorp. Bij de heden 25 Juni gehouden verkiezing van 2 leden van den Raad der Gemeente Nieuwe Niedorp, ten gevolge der periodieke aftreding van de heeren P. Koop man en J. Wijn, zijn candidaat gesteld de heeren: H. Huizenga. P. Koopman, J. B. ilken en J. Wijn, waarover op den 9den Juli a.s. stemming zal wor den gehouden. Herstemming zoo noodig op Vrijdag 19 Juli ka.s. Diefstallen. In het laatst der vorige week werden te Z ij d e- wind en 't Veld onder O. Niedorp diefstallen ge pleegd. Te Zijdewind werd de dorpspomp gestolen, terwijl te 'l Veld de niet meer in gebruik zijnde pomp van het St. Antoniusgesticht (nog wel zonder tappen) werd meegekaapt. Is de dief soms nog erg op die ontbre kende tappen gesteld, welnu, bij den timmerman, die lze bewaart, kan hij ze wel eens „vinden" mis schien. In Jb. Burger's woning te Zijdewind werd het raam openstaande bevonden, doch niets werd er vermist. Po litie onderzoekt; van daders geen spoor. Gemeenteraad Wieringerwaard. Voor de verkiezing van 2 leden voor den gemeente raad zijn lijsten ingekomen met de volgende candidaten, de heerenJb. Zijp Hz., D. Kooij Jbz. (beiden aftr.) en H. Sybrands. De stemming zal 5 Juli geschieden. Heer Hugowaard. Tijdens de kermis op den 23sten Juni is bij den heer J. Zpp met veel animo het van ouds welbekende kat- gooien beoefend door 206 deelnemers. Pr pen zijn ge wonnen: le J. Does f 35.-2e J. Geel f 20.3e A. Beerse f 10.—. 4e D. Vlaan f 5.—. 5e A. D. Dekkers f 5.—. 6e P. Scholten f 5.7e Jb. Geel f 5. Heer Hugowaard. Door de heeren gebroeders Lange uit Winkel werd 14 dagen geleden bij de herberg „de Zwaan" .van den heer D. Pyper tot op 160 voet diepte een welput gesla gen, welke niet alleen overvloedig water, maar ook zoo veel brongas levert, dat na één dag de gashouder van 10 M3 inhoud gevuld was. Wie Zaterdagavond 1.1. de 22 lampen in de gelagka mer en kolfbaan zag branden, kwam tot de overtuiging, dat ook een dorpsherberg, wat de verlichting betreft, met menig stadscafé kan wedijveren. De bouwers aan den Langedflk zp tot nu toe zeer tevreden. De wortelen zp zeer goed in prp, in tegenstelling met het vorige jaar, toen men hoogstens f 1 per 100 bos besteedde. Ook valt de prp der aard appelen zeer mee. Zoowel de quantiteit als op qualiteit valt te roemen. De bloemkool heeft reeds veel te lpen gehad van de aardvloo, terwijl ook de zoo gevreesde draai harten zich op vele plaatsen openbaren. Wind en weer kunnen echter in dezen nog veel doen. Lutjewinkel, 24 Januari. Groote muizen f 3.— a f 3.30, kleine muizen f 1.40 a f 1.60. Te Zuid-Scharwoude zp candidaat gesteld voor don gemeenteraad de heeren: J. Kroon (lib. aftr.), G. Bekker (Kath. aftr.), S. de Boer Kzn. (lib.) en K. Zee man (soc. dem.). Te Noord-Scharwuude is eene liberale kiesveree- niging opgericht met aanvankelp 21 leden. Voor lid van 't Hoofdbestuur van den Bond van Ncd. Oud. zp voor hot derde district [waartoe Noord Holland behoort] candidaat gesteld, de heerenS. Bak- 1 ker te Alkmaar, A. Arentsen te Naarden en C. van Mever te Zaandam. De Liberale Kiesvereeniging te Zuid-Zjjpc heeft in hare laatste vergadering tot candidaten voor den Ge meenteraad benoemd do heerenG. C. Hulst, H. G. Th. j Mann en Jb. Kater, allen aftredend. Bij de verkiezing voor twee leden van den j gemeenteraad te St. I'ancras zp candidaat gesteld de i heeren: S. Duif Kz., C. Groen Cz. en M. Kalis. Aftredende leden zp de heeren: S. Duif en M. Kalis. Nieuw Leven. Station Noord-Scharwoude, 24 Juni. Aangevoerd 725 zak aardappelen. Groote muizen f3.— a f3 40, drielingen fl.20 a fl.70, kleine f0.60 a f0.70, gladblaadjes f2.90 a f3.10 per 35 K.G. 25 Juni, aangevoerd 600 zak aardappelen ongeveer. Groote muizen f2.80 a f3.40, drielingen fl.20 a f 1.50, kleine f0.40 a f0.70, gladblaadjes f2.40 a f2.60, ronde f2.40 a f2.60 per 35 K.G. Mot aanvang van Maandag 24 dezer worden de aardappelen per extra-locomotief nog denzelfden dag vervoerd, waardoor beter kan worden geconcurreerd met de markten in De Streek. Handel in Uien en Aardappelen. De handelaars en schippers aan den I.angedjjk ondervinden vaak veel moeilijkheden b\j den handel in aardappelen en uien. Dit moet vooral toegeschreven worden aan de slechte sorteering dier producten. Om hierin verbetering te brengen, is door de Vereeniging van schippers en kooplieden een schrijven gericht aan de verschillende landbouwafdeelingen aan den Langedjjk en Omstreken. In dat schrijven wordt er op gewezen, dat hun afzet pn prijzen achterstaan by andore streken waar de sorteering meer aan de eischen voldoet. Zij dringen er op aan dat aardappelen zonder groenen ter markt wordon gebracht en in 3 soorten. Ook met betrekking tot de sorteering der uien worden klachten geuit en op den achteruitgang van den handel in dat product gewozon. Er wordt zeifs gemeend, dat, wanneer de bouwers op die wijze voor de sorteering zorgen, de uienhandel weldra tot het verleden zal behooren. En in hot belang der bouwers, èn in dat der kooplieden en schippers wordt een ernstig beroep gedaan op de welwillendheid der landbouwvereenigingen, die verzocht worden te zorgen voor de toepassing van de gegeven wenken. Dat de Langedykers nu hun eigen belang begrijpen, en waken voor eene zorgvuldige sorteering! Wieringerwaard. Een collectie van 45 stuks rundvee werd door H.H. Inspecteurs van het Stamboek Noord-Holland en de Afd. N.-Holland van het Nederlandsch Rundvee-Stam boek uitgezocht en aangewezen, om op de a.s. tentoon stelling te 's-Gravenhage het Noordhollandsch veeslag te vertegenwoordigen. Waar voor dekking der kosten een beroep is gedaan op de medewerking van allen, die belang stellen in deze zaak, is het te wenschen, dat de veehouders in de eerste plaats daartoe medewerken door het verleenen van eene bijdrage. Een belangrijk bedrag is reeds toegezegdmaar voor een verblijf niet zulk een collectie vee gedurende een week in Den Haag is veel geld noodig. Alleen toch voor inschrijving,reiskostenen verzending wordt een bedrag van f500 vcreischt. Wij vertrouwen echter, dat het beroep door het comité gedaan op medewerking by de landbouwers en belangstellenden niet onbeantwoord zal blijven. Wielingen, 25 Juni 1907. Heden zijn tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld de heeren: J. Hermans (aftr.), Jb. Kaptein, R. L. H. Koops, S. Koorn Jz., C. Kooyman, P. Kreyger en P. P. Tysen (aftr.) Wieriugen. Aan onze afdeeling van den Nederlandscben Pro testantenbond is door de Regeering de Koninklijke goed keuring of rechtspersoonlijkheid verleend. NOOHD-IIOLLAND. Amsterdam II. Aantal kiezers 3896; uitgebrachte stemmen 2493hiervan bekwamen D. Goedkoop (L.) 1403, mr. P. A. Diepenhorst (A.-R.) 1158, mr. H. Smeenge (L.) 1209, mr. H. J. van Ogtrop (R.-K.) 1052. Zoodat gekozen zyn Goedkoop (L.) en Smeenge (L.) Amsterdam III. Aantal kiezers 12.443; uitgebrachte stemmen 7655; Hiervan bekwamen prof. D. Josephus Jitta (L. aftr.) 3595, H. Wertheim (V.-D.) 3510, F. M. Wibaut (S.-D.) 3930, S. I. Pothuis (S.-D.) 3896. Zoodat gekozen zyn Wibaut en Pothuis (beiden S.-D.) Amsterdam V. Aantal kiezers 11907; uitgebrachte stemmen 5807; hiervan bekwamen G. P. Wijnmalen (L. aftr.) 3479, Jos. Ingenohl (V.-D. aftr.) 3293, T. H. van Eeghen (A.-R.) 2347, mr. dr. C. F. Schoch (C.-H.) 2209. Zoodat gekozen zyn Wijnmalen (L.) en Ingenohl (V.-D.). Amsterdam VIII. Aantal kiezers 4589, uitgebrachte stemmen 1273; hiervan bekwamen mr. D. P. D. Fabius (A.-R- aftr.) 809, P. H. Kuppert (C.-H.) 457. Zoodat gekozen is Fabius (A.-R Amsterdam IX. Aantal kiezers 16293; uitgebrachte stemmen 9625; hiervan verkregen Th. M. Ketelaar (V.-D. aftr.) 5441, W. H. Vliegen (S.-D.) 5179, T. H. van Eeghen (A.-R.) 4031, A. J. Joling (R.-K.) 3621. Zoodat gekozen zijn Ketelaar (V.-D.) en Vliegen (S.-D.). Haarlem. Aantal kiezers 9285 uitgebrachte stemmen 5629; Buve (R.K.) 2670, 't Hooft (L.) 2775, v. d. Mersch (L.) 2833, De Vries (A.-R.) 2614. Zoodat geko-.cn zyn 't Hooft (L.) en v. d. Mersch(L.). Haarlemmermeer. Aantal kiezers 4498uitgebrachte stemmen 3634; hiervan bekwamen J. H. M. Evelein (L.) 1415, J. M. van Meetelen (A.-R.) 2219. Zoodat gekozen is J. M. van Meetelen (A.-R.) Helder. Aantal kiezers 5684; uitgebrachte stemmen 3466; Staalman (C.-D.) 1520, Zur Mühlen (L.) 1946. Zoodat gekozen is Zur Mühlen (L.), Zaandam. Aantal kiezers 9608; uitgebrachte geldige stemmen 4376; hiervan bekwamen K. Cz. de Boer (L. aftr.) 2960, P. B. J. Ferf (L. aftr.) 2852, K. de Vries Cz. (A.-R.) 1414, K. Baas Gz. (A. R.) 1366. Zoodat gekozen zyn De Boer en Ferf (beiden L.) De herstemming in Noord-Holland, Utrecht, Overijsel en Zeeland. In Noord-Holland hebben de vrijzinnige partijen eenige zetels aan de socialisten moeten inruimen. Am sterdam III, waar twee liberalen aftreden, zal voortaan door twee socialisten worden vertegenwoordigd. De li beralen hebben het bij d eherstemming afgelegd. Am sterdam IX heeft eveneens een vrijzinnige voor een so ciaal-democraat verruild. Er traden daar twee vrijzinnig democraten aféén kon de herstemming niet halenvan daag zijn in het district een (aftredend) vrijzinnig-de mocraat en een socialist verkozen. De andere Noord-Hollandsche districten waar her stemming was, blijven wat zij waren. In Helder won de vrijzinnige candidaat het tegen den heer Staalman. Haarlem vaardigde de beide aftredende liberalen weer af. Zaandam eveneens. Haarlemmermeer blijft gelijk voorheen, aan de kerkelijke partijen toebehooren. Ook Overijsel gaf den socialist winst. Te Enschedé traden af: een liberaal, een anti-revolutionnair, een so ciaal-democraat. Voortaan zal het een anti-revolution nair en twee sociaal-democraten in de Staten heb ben. Zwolle koos de twee vrijzinnigen, die in herstem ming kwamen; Markelo dito. In de Staten van Overijsel zullen dus 20 liberalen, 25 kerkelijken, en 2 sociaal-democraten zijn. Als derde in den bond, heeft Utrecht aan de sociaal democraten één zetel in de Staten-vergadering be zorgd. In Utrecht II traden twee rechte rmannen af, en één vrijzinnig-democraat. Daarvoor komen in de plaats twee kerkelijken en één socialist. De eenige vrijzin nig-democraat uit de Utrechtsche Staten is hiermee uit geworpen, en door een socialist vervangen. Utrecht I herkoos vier vrijzinnigen. Er traden vier vrijzinnigen af. Middelburg bezorgde aan de liberalen in Zeeland één plaats meer in de Statenvergadering. Het district wordt nu in den vervolge in stee van door twee anti-re- volutionnairen en een liberaal, door twee liberalen en één anti-revolutionnair vertegenwoordigd. De uitslag van de herstemming te Hulst is ons nog niet bekend. Waarschijnlijk zullen daar drie Roomsch- Katholieken verkozen zijn. De vraag is maar, of de vooruitstrevende Katholieke notaris van Dalsum, die zich tegenover een der Katholieke aftredenden had laten candidaat stellen, onder de uitverkorenen zal zijn. Volksconcert. Vrijdagavond geeft de Harmoniekapel als naar gewoonte een volksconcert in den tuin van den heer C. Broersma met geheel vrijen toegang. Het programma bevat dé volgende nummers: 1. Voorwaarts! Marsch. Jos. Gung'1. 2. Concert-Ou verture. Fr. Behr. 3. „Idylle" Gavotte. Joh. Resch. 4. Fliegende Blatter. Potpourri populaire. M. Rolla. 5. Ouverture Romantique. H. Borrel. 6. 1'Esperance Petite Valse. Ed. Strauss. 7. Rommel Bommel. Kermis- potpourri. L.A.S. 8. Berliner Luft. Marsch. P. Lincke. Stalletjes. Donderdag j.1. werden destalletjes op de Gedempte Gracht ongeveer 1 M. dichter by de boomen geplaatst dan anders het geval was. By die plaatsing bleek dat er zeer veel ruimte was gewonnen en het verkeer niets te lyden had. ua Schagcr Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 50 stapels kaas, waarvan 50 stapels kleine kaas, hoogste PrÜ8, 31 i 0 stapels commissie f o stacel middelbare f Aan gewicht 19556 K.G. Urn duro dag. Ons marktfonds had Donderdag j.1- een dure" da«' Vrijdag en Zaterdag kwamen achtereenvolgens kennis gevingen in dat te Den Helder, Wormerveer en Amstei- dam koeien wegens tuberculose waren afgekeurd. By onderlinge schaderegeling werden alle gevallen afgedaan. Paardenmarkt. Op onze paardenmarkt waren Maandag j.1. 300 paai den aangevoerd. De indtieling was als volgt: 90 rijiuigpaarden f 250 a f 475, 125 werkpaarden f 100 a f250, 60 slachtpaarden f 80 a f 130, 25 hitten f 80 a f 200 De prijzen waren hoog, waardoor de handel trekkend was. Kerm Is-gas ten. Onze kermis mag zich dit jaar in de aanwezigheid van vele kermiswagens verheugen (?)Wy brachten Zondag een bezoek aan het z.g. „Hoog", waar wy 39 verschil lende voertuigen telden. Het was daar eene kermis in de kermis. Een der wagens gaf aan de aanwezigen een voorstelling niet de phonograaf. De echt Amster- damsche moppen, die worden gegeven amuseerden oud en jong in hooge mate. Welwillend deelde men ons I mede, dat daar 237 personen tydelyk waren gekampeerd. Ongeluk. Wy vernamen, dat de heer J. T. alhier door het ontijdig afgaan van eèn geweer, ernstig in de dy en den bovenarm werd gekwetst. De patiënt heeft zich te Alkmaar onder behandeling gesteld. Gemeenteraadsverkiezing. Dinsdag j.1. werden bjj enkele candidaatstelling tot leden van den Raad onzer gemeente gekozen de af tredenden, de heeren O. Bijpost Hz. en P. Meur» Pz. Er waren een drietal lijsten ingeleverd. De Kermis. De eerste dag onzer Kermis, Zondag, zette zich nu juist niet onder gunstige omstandigheden in. Het weer n.1. liet nogal wat te wenschen over. Maar toch was er nogal druk bezoek en ook vele menschen van buiten onze gemeente namen reeds een kijkje. Maandag, een der drukste dagen, kreeg nog ongunstiger weer; 's morgens winderig en guur, s middags en 's avonds- aan regen geen gebrekecht slecht kermis- weer. Het bezoek was Maandag onder die omstandig heden zeer goed te noemen, onze omgeving leverde het groote contingent jongelui, dat zich druk amuseerde in danszaal, hippodröme en glijbaan. Veel bezoekers kreeg in de eerste plaats de bioscoop van Hommerson, en hot was met groote tevredenheid dat een ieder deze inrichting verliet. Tal van mooie tafereelen werden vertoond; ernstige, als de ramp van de Berlin, maar ook komische die hartelijk deden lachen. Deze inrichting is dan ook mee de aantrekke lijkste onzer kermis. Zy is keurig net ingericht en alles wordt gedaan, om het den bezoekers aangenaam te maken. Verder vinden we nog op onze markt eenige tenten, waar wordt geworsteld, en andere waar gedachtenlezen en andere geheimzinnigheden en wonderen worden ver richt. Alles een kijkje tegen de lage entrée dubbel waard. 's Avonds was in Cérès het gezelschap Nieuwenhuy- zen en een vólle zaal met een tenslotte uitbundig vroolyk auditorium. Aan lachen geen gebrek, wel een bewijs dat de heer Nieuwenhuyzen dit jaar zyn beste beentje heeft voorgezet. Het is dan ook een jubileum jaar, welk jubiléVrydagavond wordt gevierd. Dan zullen we Nieuwenhuyzen bepaald wel in zyn volle kracht zien. Uit het programma noemen wy als nummers die ons zeer interesseerdenvoorop natuurlijk de heer H. D. Nieuwenhuyzen de „gevierde" karakterkomiek, in een bekende genie, de zakkenroller enz.; de equilibristen Redle en Tiimann; het Trio NieuwenhuyzenHenri van Tol met zyn hondjes, dat is werkelijk uitmuntend. Tot slot is er eiken avond een kluchtspel, dat de lever geducht in beweging bivngt. Dinsdagavond gaf het gezelschap Stoel en Spree in het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer J. Vader Een dag vol dwaasheden. Welnu, de titel geeft het al voldoende aan, dat de éene dwaasheid gestapeld werd op de andere. Door een samenloop van omstandigheden kwam men tot de dolste vergissingen, die de zaal hebben doen daveren van lachen. Het slot gaf een mooie ontknooping. De aan wezigen hebben door hun daverend applaus ondubbel- zinn g blijk gegeven, dat, wat Stoel en Spree don eersten avond als gerecht voorzetten uitmuntend heeft gesmaakt. Het zal bepaald een opwekking geweest zijn tot meer. Nog als laatste opmerking, dat het spel van allen uit muntend was. Zaterdag zal door het Gezelschap als Volksvoorstelling tegen verminderde pryzen, een enkele opvoering worden gegeven van „Madame Sans-Gène', beroemd tooneelspel in 4 bedrijven, naar het Fransch van Victorien Sardou, vry bewerkt door M. Spree. Ook eenige jaren geleden werd dit zeer mooie tooneelspel in Schagen met veel succes door dit Gezel schap vertoond. Mevr. Jeanne Spree-Mönch vervult hierin de rol van „Madame Sans-Gène, de heer M. Spree die van Napoleon I. Het geheele Gezelschap Stoel en Spree treedt in dit stuk op, terwyl het uitmunt door schitterende kleedij. Als afscheids-voorstelling wordt Zondag opgevoerd „Robert en Bertram", de lustige Vagebonden, wereldbe roemd kluchtspel mot zang en dans, een by uitstek ge schikt stuk dus voor den laatsten kermisdag. Gemeenteraad SCHAGEN. VERGADERING van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 25 Juni 1907, des avonds te 7} uur, Afwezig de heer H. Feisser met kennisgeving van verhindering wegens ongesteldheid. De Voorzitter, de heer H. J. Pot, Burgemeester, opent de vergadering. Hy wenscht daarbij den heeren Rypost en Meurs geluk met de beslissing van dezen dag, waarbij deze heeren, die in September a.s. moesten aftreden, als leden van den Raad zyn herkozen. Notulen worden niet gelezen. Ingekomen is de goedkeuring van Ged. Staten op het Kohier Hoofdelyken Omslag2e Suppl. Begrooting: de aangegane geldleening; ,pvername brug-Thyn. Is verder ingekomen een dankbetuiging van de Win- keliersvereeniging, voor het met algemeene stemmen aan nemen van de verplaatsing der stalletjes. Van de Commissie van toezicht: op de Rjjkslandbouw- winterschool is het verslag over het jaar 1906 ingeko men, dat wordt gelezen en voor kennisgeving a-inge nomen. De Gascommissie waarnaar het adres van den heer M-Visser en anderen over verlaging van den gasprys, om advies was gezonden, had aan den Raad bericht gezonden, dit adres by hare bogrooting voor 1908 in behandeling te zullen nemen. Het proces-verbaal van de laatste kasverificatie gaf aan een ontvangst van f 98765.56*, een uitgaaf van f95029.74}, dus was en moest in kas zijn: f3735.82. De geldleening van f2000 was aangegaan by Ge- meentecrediet tegen 4} Verschillende af- en overschrijvingen en de betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, werden met algemeene stemmen- goedgekeurd. Van den heer P. Meurs Pz. was indertijd een adres ingekomen om een gedeelte grond achter het door hom op de Laan aangekochte perceel, daar ontstaan doorliet dempen van de sloot tusschen dokterswoning en post kantoor, voor fl.— per Ms. van de gemeente te kunnen koopen. Door den heer Dr. Melchior was aan den Raad gericht een verzoek, dien grond niet te verkoopen, daar adres sant dat plekje noodig had om er een boet op te plaatsen. (Deze boet had daar reeds hare plaats gevonden.) Adres sant meende dezen verkoop van grond niet in 't algemeen belang en bovendien behoorde het bewuste gedeelte volgens adressant by de hem eenmaal toegewezen ambts woning. Redenen waarom hy verzoekt, niet op liet aanbod van den heer Meurs in te gaan. De heer Meurs: Toen ik indertijd dit verzoek tot den Raad richtte, was het my niet bekend, dat de dokter daartegen zooveel bezwaar zou hebben. Ook wist ik toen niet, dat ik zou koopen den grond van het Wees huis. Nu dat wel zoo is, is het bewuste stukje grond voor my van zoo weinig belang, dat ik niet gaarne den doktei een displeizier zou aandoen en bij myn aanbod blijven volharden, tomeer daar dokter den grond z0ft noodig blijkt te hebben. Daarom trok ik myn aanvrat in en kan de toestand zoo blijven als hy is. Beide adressen worden nu als ingotrokkon beschouwd- Aan de heoron C. v. d. Oord en Jb. Blokker wordt voor achttwaalfde e.i viertwaalfde afschrijving Van Hoofdelyken Omslag toegestaan, Aan eenige anderen afschrijving van de Hondenbelasting. Voorzitter deelt mede, dat er van middag nog nen tweetal adressen zyn ingekomen n.1. van eenige n< ring. doenden alhier van stalletjeshouders die methun koop. waar Donderdags op de Markt staan om de stalL i jos niet te verplaatsen. Verder een adres van adhaesie van ongeveer een 140-tal ingezetenen. Deze beide adressen worden aangehoudon. By de rondvraag zegt de heer Meurs: Ik heb gepas- seerden Donderdag den heer Roep gezien in een toestand die voor een onderwijzer al zeer ongepast mag werden genoemd. Ik geloof, dat zulk een onderwijzer den vol- genden morgen niet frisch voor de klasse kan staan Ik zou daarom in overweging geven, dien onderwijzer eens geducht daarover onderhanden te nemen. De heeren zyr er evengoed mee bekend als ik en zooals het rui is, gaat het niet aan. Hierna sluiting. NEDERLANDSE!! HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. Noord-Zype, Ds. Groeneveld, Schagerbrug. Barsingerhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Wieringerwaard, v.m. 9.30 uur, de heer C. Struick l'o# timus, Cand. Winkel, Ds. Adriani. Kolhorn, v.m. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Harenkarspel, v.m. 9.30 uur, Ds. Darnsté, Kerkebuurt. Zuid-Zype, n.ra., Ds. Herman, teBuigerbrug. Anna Paulowna, voorm. 9.30 uur, Dr. Toxopeüs. Oude Niedorp, v.m. 9.30 uur, Ds. Kanis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Noord- en Zuid-Zype, voorm, 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., Oudesluis. Barsingerhorn, geen dienst. Wieringen, Ds. M. Onnes Mzn., Hippolytushoef. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN: voorm. 10 uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. Alkmaar, 24 Juni 1907. 14 Koeien en ossen f180.- a290.—168 vette kalveren f 40.— a 96.—, per Ned. P. f 0.80 a 0.90 37 nuch tere idem f8.— a 22.—, 854 vette schapen f 26. a 33 50, 203 vette varkens f 0.40 a 0.48 p p 23 magere idem f 15.— a f 19.—. Pnrmerend, 25 Juni. Aangevoerd 518 runderen, waaronder 398 vette, 62 a 76 cent per kilo, pry'sh. stug, 120 melke- en gelde- f 150 a 270 per stuk, prh. st. 24 stieren, 272 vette kalveren 70 a 85 ct. per kilo, handel matig 313 nuchtere id. f 10.— a 22.— per stuk, handel stug, 51 paarden, 2318 scha pen f 24.— a 32.—, 1. prys stug, 540 lammeren f 10.— a 18, 1. prys stug, 307 vette varkens 44 a 48 cent per kilo, handel vlug, 29 magere dito f 14.— a 28 per stuk handel stug, 307 biggen f 6.— a 11.— per stuk, stug, ganzen f a zwanen f 0 a 0.—, 0 manden appelen f 0 a 0.—, 0 mand peren f 0.— a 0.—beiden per mand. Kaas. 214 Kleine f 31.50, 2 middelb. f 27.50, 0 com missie f a aangev. 216 stapels, handel vlug 2554 K.G. boter f 1.05 a 1.15, kipeieren f 3.35 a 3 75 eendeieren f 3.50 a f3.65 per 100. Hoorn, 22 Juni 1907. mud Tarwe f 7.25 a 8.50 per mud Gerst 6.- a 6.50 £aver 5.- a 5.25 Groene Erwten a Witte a Grauwe 13.- a 15.- Xale a Br. Boonen 8.50 a 9.— Mosterdzaad 19.50 a 20.50 Karwyzaad a VEE, BOTER enz. 17 stuks Paarden f 60.— a 150 p st Veulens a 4 Koeien n 200.- a 25o! - 71 Schapen Lammeren Kalveren Varkens Geiten Biggen Kipeieren 5200 kop Boter Handel stug. 118 28.— a 31.50 10.- a 2a- 7-a 13.- 8.- a 3.25 p. 100 0.55 a 0.57Jp.kop Gemeente Zijpe. Ingeschreven van 19-21 Juni 1907 Geboren: Cornelia Maria, d. v. Jacob Ochquee en Hendenca Klomp. 4 Ondertreuwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 22-25 Juni 1907. Gebot enMargaretha Maria d. v. Petrus Josephus Bleeker en Agatha Meiten. OP ONDERZOEK. Eenige inwoners van Hoorn kunnen U zeggen, waar bet te vinden is. Indien gij lijdt aan de eene of andero jeuking der huid, aan prikkeleaden huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuur lijk naar verlichting, Een aantal inwoners van Hoorn hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen, Zij spreken er over. Lees dit 1 Mejuffrouw M. Klein, wonende Pietershof te Hoorn, meldt ons: Qeruimen tjjd ben ik aangedaan geweest met eene huidziekte, namelijk een hevigen uitslag en jeuking in het aangezicht Men was bet er niet over eens, wat het eigenlijk was, doch wit ik er ook voor gebruikt had, alles was vruohte'oos gebleven. Verlichting bekwam ik slechts, nadat ik Uw losfer s Zalf gebruikt had. Een paar dagen na de eerste aanwending kon ik reeds verzaohüng euior f n en veertien dagen later was dit onaange name ongemak totaal verdwenen Uit erkentelijk- ei z.i i dan ook niet nalaten Uw geneeemi del te recommar.deeren, wanneer ik iemand mocht ont moeten die 0p een dergelijke wijze lijdt. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Verzeker U, dat men U de échte Foster's heeft dezelfde die Mej. M. Klein gehad Wij aarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeoing van James Poster voorkomt. Ze is te Behagen verkrijgbaar bg den heer J Rotgans. Toezending f0,80. 10 franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of flQ.- voor zes doozen.

Schager Courant | 1907 | | pagina 2