l Eerplaats voor Fietsen, BAL, SÉlrÉei, Festival, Kolhorn. te een Smidsleerling, oen net Kanier-Werkineisje, een Dagmeisje. Ruime Bergplaats VOOr RIJWIELEN, bij P. BOON, Molen- ié een Boerenknecht, li Hooiharken Hooischudder, Vos-Ket Kost en Inwoning. SCHOONHEID te Kolhorn. bevloeren met Beton, een Schildersknecht, Deering's Maaimachine, een best Werkpaard, Predikbeurten. Antje Compas, J. Wendel f M. de Bie f ZONDAG 30 JUNI. ADVERTENTIEN. hij B. OTSEN. Festival. Tijdens het Festival Ruime Bergplaats voor FIETSEN, JASSEN, etc., in de Kolfbaan. Luchtige Zitplaatsen. 2 Biljarts. P. REMPT. H. PEETOOM, straat, Sehagen. T. RAMPEN, RECLAMES. Hoe ver is het hier vandaan? Een onlangs voorgekomen geval te Hoorn is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is achten wij het van belang, het te publiceeren. Hier is het Mejuffrouw J. Appel, wonende Vijzel straat 4 te Hoorn, meldt ons Mijn acht jarig dochtertje heeft sedert twee jaren zeer veel last gehad van een bedroevende nierziekte. Onophoudelijk had zij hevige pijn in den rug en de zijdon de urine was dikwijls vermengd met bloed en veroor zaakte haar veelal een branderige pijn bij de loozing. Het water was meestal vuil en troebel en wanneer het 'n poosje stond, liet het veel bezinksel na. Het arme kind was steeds moe en afgemat en ofschoon wij al het mogelijke aange wend hadden om haar van deze ziekte te genezen, had toch niets verandering in haar toestand gebracht, dan Uw Foa- ter's Rugpijn Nieren Pillen. Toen zij hiermede begon, werd de pijn onmiddel lijk verzacht, er was geen bloed in het water, dat tot mijne groote verwondering geheel helder werd. Nadat het kind een enkel doosje gebruikt had, knapte zij zeer op, zij is veel frisscher en opge wekter en ik wil haar thans nog een paar weken Uw voortreffelijke pillen laten innemen, teneinde zeker te zijn, dat zjj geheel genezen is. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan, dat er een over matige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden, want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen, welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Posters Rug- pijD Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren, om het op na tuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Appel gehad beeft. Geboren; JOHANNES HUBERTUS, zoon van H. WESTENBERG en J. W. M. WESTENBERG-K LEIJER. Anna Paulowna. 27 Juni 1907. Getrouwd: A. JONKER en A. BLOEMENDAAL, die tevens door deze hunnen harte- lijken dank betuigen voor de vele blijken-vanbelangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Winkel, 27 Juni 1907. Heden overleed, na een langdu rig doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorgdragende Moeder in den ouderdom van 56 jaar en 7 maanden. Allen die haar gekend hebben in haar werkzaam leven, zullen beseffen hoe zwaar ons dat verlies treft. Uit aller naam, Jb. VAN ZOONEN en Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Winkel, 26 Juni 1907. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van onzen zoon DIRK CORNELIS, betuigen wij onzen harteiijken dank. J. SPAANS Dz. G. SPAANS-RAAT. Barsingerhorn, 28 Juni 1907. otvjen-oo ion® Op den 4 Juli hopen onze ge- f ip liefde Ouders (P hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, T. WENDEL. J. WENDEL-Schreuder. H. WENDEL dj M. WENDEL-Blokhuizen. A. WENDEL. J. L WENDEL. 9 Jb. WENDEL. A. WENDEL-Boonacker. JAC. WENDEL M. HOLLANDER-Wendel. 3j K. HOLLANDER. Anna Paulowna, 27 Juni '07. Voor de vele blijken van belangstel ling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon JACOB, betuigen wij onzen harteiijken dank. C. PEETOOM, en Echtgenoote en Kinderen. St. Maarten, Juni 1907. T evredenheidsverklaring. Tot mijn genoegen kan ik verklaren* dat de ALGEMEENE PAARDEN- EN VEEVERZEKER1NG-MAAT8CHAPP1J te 's-Gravenhage (opgericht te Zwolle), Directeur D. P. LINTHOUT, de schade van mijn gestorven rund spoedig heeft uitbetaald. Deze Maatschappij verdient ook vanwege hare inrichting alle aan beveling. Agent en verzekerde, 8. SPIGT. Anna Paulowna, den 26 Juni 1907. Terstond gevraagd: bij Wed. J. BLOEMENDAAL en Zn., Enkhnizen. in de oude baan van A. DROOG, Gevraagd: in klein gezin, niet onder de 20 jaar. Zich te vervoegen Maandag- en Woens dagavond na 7 uur, Berkenrodestraat 12 bij 't Schouwtjesplein te Heemstede nabij Haarlem. tyj H. v. LINT, Mr. Smid, Sohagen. J Liefst zoo spoedig mogelijk. ia In Hotel „Vader" wordt gevraagd Gevraagd, te Sehagen Informatiën te bekomen aan 't Bureau van dit Blad. T" Adres „HEERENHUIS", Beemster. Terstond gevraagdeen gevorderd bij A. VAN EGMOND te Burgerbrug. Wegens ziekte van den tegenwoordige wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd; goed kunnende melken, hoog loon. Brieven letter H, aan Burger's boekh., Sehagen. bestaat in een teeder vlekkeloos gezicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte fluweel zachte huid en verblindend mooie gelaats kleur. Dit alles verkrijgt men door van BERGMANN Co., Radebeul met Fabrieksmerk „Stokpaardjes". p. St. 50 ets. bijA. HOVENIER, Coiffeur, Sehagen. onder controle. Gelegenheid voor restaureeren in de Gelagkamer. Ruime Danszaal Uitstekende consumptie tegen gewoon tarief. JW Voor bestellingen van dranken enz. raadplege men mijn Prijscourant. Aanbevelend, Ondergeteekende beveelt zich bjj ieder een aan voor het alsmede voor ander Metselwerk. Voor best werk wordt ingestaan. KEINSMERBRUG. Terstond gevraagd- tot November werk, bij K. BLOK, St. Maarten. Te koop: twee gebruikte ijzeren prijs billijk. - Een zoo goed als nieuwe prijs f100. - Weinig gebruikte Prijs f90. CALLANTSOOG. Te koop; een makke, flink loopende of Zwartbonte, bij Jb. SMIT, winkelier, Dirkshorn. Te WIJ1RINGERWAARD wordt gevraagd: Geen wascb. Br. fr. met inlichtingen aaD het Bur. v. d. Blad, lett. Z. Te koop: (bruine Merrie of zwarte Ruin), oud 7 jaar, mak bij den weg, bij M. BOOD» Limmersohouw, Winkel. met het oog op de kas gewezen van de hand. De eerste gold het verzoek van de afdeoling Haastrecht en Om streken, de laatste dat van de heerenJb. Zijp, K. Broe- baartJz. en P. D. Schenk in verband met op ubne veezen ding naar de tentoonstelling in 's-Gravenbage. De eigen inzending dor afdeeling voor den landbouw bracht te veel onkosten mee, dan dat men nog aan anderen steun zou kunnen schenken. Na de behandeling dezer ingekomen stukken werd de lijst opgemaakt der artikelen, die op de vóór-keuring zouden kunnen aan gevoerd worden. Deze artikelen waien: 1. Tarwe (Zeeuwsche, Wilhelmma, Premier, Willem I). 2. Rogge (Zeeuwsche). 3. Gerst (Winter-, Chevallior-, Schotsche-, Hongaarsohe). 4. Haver. 0. Paardeboonen (Wierboonen, Friesche-, Walchersche-, Schapen-) 6. Duivenboonen. 7. Verschillende soorten vale-, grauwe- en groene erwten. 8. Zaden (mosterd-, maanzaad, karwij-, klaver-, bieten- j zaad, spinazie-, kanarie-, raapzaad.) 9. Vlas. 10. Voerbieten en fabrieksbieten in verschillende soorten. Den verbouwers", die op de vergadering inzending toe zegden werd aangeraden, van stonde aan het beste van hun bouw te bewaren voor de vóór-keuring. Nog werd vanwege het bestuur medegedeeld, dat van zaden min stens 5 L. moest worden ingezonden en dat de schooven eenen oi trek moesten hebben van 25 c.M., terwijl ze van wortels ontdaan moesten zjjn. De beste artikelen, uitgezocht bij de vóórkeuring, zou den worden opgezonden naar Amsterdam, om het beste van alles wat de afdeelingen hadden gestuurd, (vandaar uit) naar de Haagsche tentoonstelling te zenden. Een voorstel van het bestuur, om geen prijzen beschikbaar te stellen bij de vóórkeuring, vond algemeenen bijval, ovenzoo een ander, waarbij in overweging werd gegeven, voor keurmeesters landbouwers uit den Waard-en- Groetpolder te vragen. De vraag, of inwoners van Anna Paulowna, die geen leden der afdeeling waren, ook artikels naar den vóórkeuring mochten zenden, werd bevestigend beantwoord, mits zii zich vooraf wendden tot het bestuur. Hierna gaf het bestuur als zijne mee ning te kennen, dat het noodig zou zijn eene Commissie van voorbereiding te benoemen. De vergadering wilde die voorbereiding liever aan het bestuur overlaten en gaf het de vrije beschikking over de kas, waarop het bestuur de opdracht aanvaardde. Besloten werd verder, vóór de keuring nog eene ver gadering te houden. Bij de rondvraag wees de heer Jb. Groot er op, dat alhier vroeger een cursus voor land- bouw-onderwjjs had bestaan, maar dat deze was verloopen. Hij achtte nu een beteren tijd aangebroken voor derge lijk onderwijs en zou gaarne willen, dat de afdeeling het initiatief nam om opnieuw zulk eene gelegenheid voorde jongelui in het leven te roepen. Algemeen was men het over het nut hiervan met spreker eens en al werden enkele bezwaren geopperd met het oog op afstand en weder, dit punt zou op het volgende convocatie-biljet geplaatst worden ter nadere bespreking. Het is te wenschen, dat de ambitie voldoende zal zijn, want land bouwonderwijs is zeer zeker een groote behoefte voor zoons van landbouwers en daar een onderwijzer met landbouwakte aanwezig is en het Rijk bij genoegzame deelneming (10 leerlingen) in de kosten voorziet, zou het dubbel jammer zijn, als deze zaak schipbreuk zou leiden. Ten slotte werd op zijn verzoek den heer J. A. Kaan medegedeeld, dat de vóórkeuring waarschijnlijk in de le week van September zou plaats hebben. Hierna sluiting. Schoolfeest Wieringen. Dinsdag j.1. maakten de kinderen der beide hoogste klassen van de school le Westerland hun jaarlijkseh uilslapje. Een bezoek aan Amsterdam was wederom het doel der reis. Ofschoon het weer dreigend was, besloot men toch de reis door te zetten, en juist kwart voor zessen verlieten de kinderen, vergezeld van een twaalftal ouders en geleiders met den motor van den heer Bais de haven. Nauwelijks was men in zee, of er kwam een hevige stortbui. Gelukkig echter zaten allen droog en de kin deren zongen er lustig op los. Juist toen men den motor aan de Kleine Sluis verliet, werd het wee rdroog. Wel kwam er later toen ze in den trein-zaten nog een bui, maar in Amsterdam aangekomen klaarde het weer op en bleef zich den geheelen dag goed houden. Het eerst werd nu een bezoek aan de Artis gebracht. De groote en vreemde dieren trokken aller aandacht, terwijl de apen en papegaaien hen hartelijk deden lachen. Van de Artis ging het gezelschap naar het Pa nopticum, waar de glooien zoowel als de kinderen volop hebben genoten. De tocht ging nu naar het Rembrandtplein en vervol gens door de Kalverstraat naar den Dam. Langs den Nieuwendijk, alwaar nog een kort bezoek aan de Bazar werd gebracht, wandelde men naar het station terug. Ümstreeks half negen arriveerde het gezelschap in vroo- lijke stemming en recht voldaan weer op Wieringen. Jacht op ceu inensch. Te Weesp kwamen dezer dagen twee rijksveldwach ters van Amersfoort ter opsporing van een man, die lijdelijk te Nigtevecht als maaier werk had bekomen. Hij had nog een gevangenisstraf van (j weken te onder gaan en stond bij de politie bekend als een hardloo- per, waarom dan ook de liulp werd verkregen van den le Weesp gestationneerden Rijksveldwachter en de ge meenteveldwachters van Weesperkarspel en Nigtevecht. Een paar agenten begaven zich in den polder, doch zoodra de man hen bemerkte zette hij het op een loopen, en hield koers naar Nigtevecht, gevolgd door agen ten. Achter het geboomte van een boerderij raakte hij eenigen lijd uil 't gezicht, doch werd later weder in den polder opgemerkt. Toen werd de polder, begrensd door Weesp, Nigtevecht, Merwedekanaal en Klomp, door po litieposten afgezet en begon de eigenlijke jacht. Twee agenten per fiets bestrijken een groot deel van het terrein en kunnen met hun kijkers steeds 's mans gangen volgen om hem steeds tijdig den pas af te snijden. Twee agenten maken voortdurend jacht. Met de klompen in de hand snelt de vluchteling als een hert voort, niet lettende op greppels en slooten. De agenten dringen steeds op en kleiner wordt de kring waarin hij zich kan bewegen. Eindelijk na uren jagen ziet de man geen kans meer om 't gevaar dat hem dreigt te ontloopen en verbergt zich achter een schut ting. Ook daar hebben 'de agenten hem met hunne kijkers zien gaan en nogmaals doet de man een poging tot ontsnapping nu de agenten naderen, doch te vergeefs, 's Avonds arriveerden de gezamenlijke agenten met den zwaar geboeide te Weesp. Contract groenteliandel a. d. Langedgk. Den 26sten deze rvergaderden ten huize van den heer Kist te Zuidscharwoude afgevaardigden van de vereenigingen van akkerbouwers met afgevaardigden van „Koophandel" voor het opmaken van een contract en de samenstelling van een reglement betreffende den on- derhandschen handel in landbouwproducten voor den Langedijk en omstreken. De voorz. van „De Naam- looze", de heer A. Nobel, fungeerde als voorzitter dezer vergadering, de heer S. Zeeman als secretaris, terwijl mede vertegenwoordigd waren: Groentencultuur, Een dracht, Landbouwbelang, Nieuw Leven, Ons Belang en Waarland"en oinstr; „Koophandel" was vertegenwoor digd door ecu achttal afgevaardigden. Na voorlezing van verschillende formulieren voor een contract en enkele bepalingen, welke in een reglement zullen moeten worden vastgesteld, besluit de vergade ring na eenige discussie eerst een contract samen te stellen, ^waarvoor het bestaande contract der „Naam- looze tot grondslag wordt genomen. Om tengevolge van het in te voeren stelsel gerechts gedingen te vermijden, wordt voorop gesteld, dat het aangaan der overeenkomst insluit een zich onderwer pen aan de uitspraak der in het reglement te vermel den comm. belast met het toezicht op de naleving der contracten. Door beide partijen wordt dus die com missie geacht uitspraak te doen in hoogste ressort. In het contract wordt opgenomen de verklaring van koop en verkoop onder in te vullen voorwaarden lietreffende leveringstijd, overleggeld, uitschot, grootte der partij of van het aantal sneezen, plaats van levering en uil betaling. De verplichting van onderhoud tot en met den dag van levering en de verklaring, dat kooper en verkooper afstand doen van uitspraak door de rech terlijke macht. Na behoorlijke formuleering wordt dit contract met algemeene stemmen aanvaard, onder voor behoud, dal het reglement eveneens kan worden aan vaard. Dat de samenstelling van dit contract niet zoo vlug in zijn werk ging, als men uit het vorenstaande zou kunnen opmaken, mag wel hieruit blijken, dat' de verg. er twee volle uren aan besteedde. Daarna kwam liet re glement aan de orde, doch na de behandeling ,van enkele artikelen moesten de handelaars naar de vei ling, zoodat de vergadering geschorst werd tot 7 uur. In dien tussehentijd had echter het blijvend gedeelte met de heeren Snellen en Hazeloop een samenkomst ter /bespreking vande wenschelijkheid van inzending op (de tentoonstelling te Mannheim op 13, 14 en 15 Aug. Door den heer Snellen werd er zeer op aange drongen, dat in die richting zal worden gewerkt. De bestaande commissie voor de Haagsche tentoonstelling kan zich gevoegelijk belasten met hel verzamelen van producten, welke dan 11 Sept. in Den Haag moeten aan komen om daar te worden verpakt en met een door- gaanden trein te worden verzonden. Van verschillende producten, welke in deze omgeving worden geteeld zal een grootere of kleinere hoeveelheid worden toegezon den. Genoemd werdenRoode-, gele- en bloemkool, wortelen, stamboonen, uien, waaronder zilveruien, vroege aardappelen en een inzending van groentesoorten. Door den heer Snellen, werd er met nadruk op gewezen dal bij het verzamelen vooral dient te worden gelet op de grootte der producten. Besloten werd om in den morgen van 11 Sept. de producten van de laadplaats te Broek op Langcndijk te verzenden. De leden der Haag sche comm. worden beschouwd als subcomm. van die der Mannheimsche tentoonst. Deze comm. zal zooveel mogelijk zorg dragen voor verpakking. Ongeveer half acht werd de geschorste vergadering heropend en opnieuw aan de orde gesteld het concept reglement, betreffende den handel op contract. In dit reglement werd o.m. bepaald, dat door de betaalkan- toren aan de verkoopers geen betaling mag worden gedaan, dan op vertoon van een coupon in verband met het contract, waarvan 't nummer door den kooper aan den Betaalmeester is verstrektdat het contract dui delijk moet weergevenhet verkochte product, getal of gewicht ongeveer, prijs- en leveringsvoorw. en dat het wederzijds in duplo wordt geteekend; dat een verkoop tot een bedrag van f 25 mag worden gesloten .zon der contract. Verder dat boeten, ingevolge uitspraak der commissie, worden voldaan door den Betaalmeester, die ,ze verhaalt op den schuldige, of, waar dit niet mogelijk is, ze terug ontvangt van de betrokken vereeni- ging. Aan de commissie is het te beoordeelen of wet tige redenen hebben bestaan voor niet nakoming van het contract, terwijl kooper en verkooper met weder- zijdseh goedvinden den leveringstermijn kunnen verlen gen. Wie een onderhandschen verkoop sluit, zonder con tinet of weigert de opgelegde boete te voldoen, komt buiten de organisatie te staan. Voor elk betaalkantoor word! benoemd een comm. van 7 personen n.1. 3 landbouwers en 3 handelaars die een 7en persoon kie zen tot voorzitter. Deze commissie zorgt voor de na leving van de contracten en het bij reglement bepaal de. De landbouwers, zitting hebbende in die comm. vormen meteen, zoonoodig met toevoeging van meer dere leden, de comm. van toezicht op het betrokken Betaalkantoor. De vergadering benoemt de h.h. Zeeman, Dirkmaat en Brugman tot comm. van redactie voor contract /en reglement, waarna de verg. te 10 uur ongeveer wordt gesloten. Gemeenteraadsverkiezingen. Bij enkele candidaatstelling zijn gekozen tot leden van den gemeenteraad le Oudkarspel de heeren J. Rutter Cz. en A. Kroon Pz. Noord-Scharwoude. Aftredend de heeren: P. Pranger Cz., die bedankt heeft en C. Slotemaker Kz. Tol candidaat gesteld de heeren: C. Slotemaker Kz., C. Trompetter enJ.VIugJr. Ernstige treinbotsing. Heden-, Zaterdagmorgen heeft te Arnhem eene ernstige treinbotsing plaats gehad. Een trein uit Nij megen liep op een stilstaanden trein van Amsterdam, vermoedelijk door de schuld van den wissel wachter. Een rangeerder werd ernstig gekwetst, terwijl de ma- teriëele schade zeer belangrijk is. Drukfout. De „Banketbakker" schrijft Dezer dagen werd in een drukkerij tegelijk met de krant een kookboek gezet. Door een onhandigheid van den zetter geraakte bij het opmaken der courant een stuk zetsel van hel kookboek tusschen de kolommen van het dagblad. Het was een gedeelte van een recept voor morellensaus, dat in een artikel over de heidenbekee- ring aan den Kongo verzeild raakte. Door deze nood lottige omstandigheid luidde het artikel als volgt: „De .missionarissen deelen mede, dat het zendings werk ongetwijfeld vooruitgaat. Gedurende de laatste 3 jaren heeft de zending in het binnenland van Afrika vasten voet gezet en zijn verschillende zendelingen naai de grootste negerstaten aan den Aequator gezonden. Zij leggen er zich vooral op toe om jonge negerkinde ren te doopen. De gemakkelijkste en beste manier om ze daarna week en malsch te maken is, ze langdurig te kloppen, totdat het vleesch murw en zacht is, dan met bouillon en witte peper in een verglaasde pan te leggen en langzaam te laten snerken, totdat ze ge schikt zijn om in kleine stukjes te worden gesneden en door een zeef te wrijven. Dim 2 5 3 uur langzaam koken en met Gods hulp zullen er eenmaal belangstel lende Christenen uit groeien, die op hunne beurt we der anderen zullen helpen leiden en ontwikkelen." Sint Maarten, Zondag 30 Juni, Ds. Tinholt. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foeter voor komt. Ze zijn te Schagenverkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post- wisBol 5 f 1,75 voor één, of f 10.voor ses doozen. GEVRAAGD: V. g. g. v., loon en verval f 180 in't jaar. GEVRAAGD Ga b(j haar te gast, die U THOMSON's PUDDING voorzet.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3