Aliuuitlt DoaderJag 4 Juli 1907. 51ste Jaargang No. 4270. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzendrng tot 's morgens 0 ure, worden A.DVSRTENTIEN in h6t eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau ®CfïA<ÖI3JSr, K<aan, S'l 4. Snturc. Teiepltoon No. 20. UiigevarsTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVÊRTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLADT INGEZONDEN. Buitenlandscb Nieuws. FEUILLETON. OOM PIET. Bianenlasidsch Nieuws. SCHA AUbieeb Siern- DRAAIT Dit nummer bestaat uit twee bladen. Mynheer de Redacteur 1 Ik stel er hoogen prijs op te verklaren, dat ik my niet vergist heb27 of 28 Mei werd de heer Schermer- horn tot Voorzitter der banne gekozen en oerst 20 Juni werd het in Uw blad 'vermeld. Met dar.k voor de plaatsing, H. F. MORRA. Amsterdam, 30 Juni 1907. o—o— Aan de Redactie der Schager Courant te Schagen- Een kleine plaatsruimte s. v. p. voor onderstaande regelen, waarvoor mijn dankUw lezer X. Geachte medekiezers van Wieriiigcii GÜ allen zyt opgeroepen, a. s. Zaterdag uwe stem uit te brengen voor de stemming van twee leden voor den Gemeenteraad. Een zevental namen van candidaten prijken op de oproepingskaarten. Ondor dezo vindt gij ook den naam van den heer Jb. Kaptein, die Roomsch- Katholiek is. Ik weet heel goed, dat het stellen van candidaten voor een ieder viy is, doclx ik vroeg my bij 't lezen van dezen naam afhoe is het mogelijk, dat men in een gemeente als de onze, met eón zoo gering aantal katholieke kiezers, een Katholieken candidaat durft stellen? Naar ik vernoem, zyn er onder do ruim 540 kiezers ongeveer 30 katholieken. Op de persoonlijkheid van den heer Kaptein heb ik niemendal tegen, wel op zyn geloof, waarop ikU wijzen wil. Stc-l u eens voor, dat de verhouding andersom was en wy stelden van onzen kant eens een candidaat; och, ik goef U de verzekering, dat zij ons allemaal uit lachten; al was de man ook by ieder gezien en bemind, nimmer zou ook maar één zetel te veroveren zijn. Daarom medekiezersgaat niet in op allerlei praatjes, die verspreid worden: dat de heer Kaptein dit en dat zal doen, maar stemt volgens uw beginsel. Er staan nog zes namen op het stembiljet, waaruit U de vry'e keuze hebt. Nogmaals, weestnu niet laks en toegevend, want waren de katholieken in de meerderheid, do anders denkenden moesten, onverschillig in welk geval, beslist het onderspit delven. Thans zorge gy daarv oor Wieringen, 2 Juli 1907. Uw mede-kiezer, X. De Russische regeering heeft Vrijdag j.1. het belang rijke besluit genomen, de agrarische kwestie nog vóór het bijeenkomen der derde Doema uit de wereld te helpen. De regeering beschikt over een giondbezit van 10 millioen deszjatinen, dat zij onder de boeren verdoe len wil in stukken van 2 tot 28 deszjatinen, al naar de bodemgesteldheid meer of minder gunstig is. 't Land wordt den boeren onder uiterst gunstige condities over gedaan. Ze krijgen bet niet in pacht. Het stuk grond wordt geheel 'en al hun eigendom. Daar, waar zulks noodig geacht wordt, zal de gemeente ^elf grond kunnen aankoopen, om het vervolgens onder de boeren te verdeelen. Ooic dan gaat elk stuk in particulier bezit over. Een bepaalde commissie zal met de verdeeling belast worden. Iedere provincie heeft haar eigen comité, dat weer met sub-commissies werkt. Door dit besluit der regeering worden kleine particuliere eigen dommen geschapen, iets waar de boeren reeds sedert lang naar sireefden. Wij zullen maar hopen, dat dit alles mag meewerken om dit ongelukkige land tot rust te brengen. De rust keert zoo langza'merhand in Zuid-Frankrijk torug. Alles wat revolutionnair of misdadig genoemd mag worden, blijft achterwege, ofschoon het verzet van gemeenteraden enz. nog blijft voortduren. Minister-president Clemenceau slaapt anders nog lang niet op rozen. In de Kamer makende vijanden het hem geducht lastig. Van MAX DREYER. 6. - Was het het schelmachtige, het guitige, zorgelooze spel, dat om de trillende vleugels van Ellen s k ei- nen, zacht gebogen neus zich vertoonde? Of de stille, bijna klagende diepte hare groote, grijze oogen Was de mond machtiger dan het voorhoofd deze volle, droomerig gewelfde, zelfbewuste mond, achtci «ei ken zoo prachtige witte tanden blonken? En het voor hoofd, zoo bleek, zoo koel schemerend, zoo hoekig en hard - zoo jongensachtig. Was dal liet blijvende, het toekomstige, wat was het vrouwengezicht in deze kindertrekken Wanneer Pieler zoo naar het toekomstige spcui cc, •leed hij het evenwel met de grootste onverschilligheid, zonder vrees, want die toekomst was neg verre, die behoefde hem geen bekommernis te bareit. liet kind was nog kind in elk opzicht. En omdat hem dat zor gelooze vreugde bereidde, drukte hij hare hand nog eens hartelijk, voor hij die losliet. „Oom slaapt al langer dan een half uur, puster- Ellen hem toe, en toen bracht zij in schalksi sPel de bloem van haren hoed in zachte aanraking '"et den van een rijk leven getuigenden, glimmenden keus van den slaper. Oic bracht zijn hand in de boogie, als wilde luj een insekt verjagen, schudde even het hoofd en zette zijl 'aapje voort. leter wendde zich nu tot den koetsier, dal hij hem plaatsje zou inruimen op den bok. Onder hel nj- Ut;n door steeg hij op, hij het opschuiven evenwel In een langdurige zitting, gevolgd doorheen nacht- j zitting, heeft do Kamer Vrydag do interpollaties over i de gebeurtenissen in het Zuiden behandeld. Verschillende i sprekers, socialisten, radicalen en conservatieven, hebben j het woord gevoerd tegen de regeering, aan welke zy, j in don persoon van minister Clemenceau, verweten ge- j brek aan helderziendheid en voorzichtigheid in de zaken I van het wynbouwendo Zuidon aan den dag te hebben gelogd en die ze verantwoordelijk stelden voor de bot- sing te Narbonno. De heer Clemenceau antwoordde, dat hy alles had gedaan om een conflict te vermijden en las de instruc ties voor, dia aan de troepen waren gegoven, by welke werd verboden gebruik te maken van de wapens, behalve in de hoogste noodzakelijkheid. Hy las de rapporten voor van de commandeerende officieren te Narbonne, waaruit bleek, dat do menigte de militairen met stee- nen bombardeerde en dat de woedende soldaten toen vuur hadden gegeven, zonder daartoe bevel te hebben ontvangen. Nadat sprekers van verschillende partijen nog het woord hadden gevoerd, werd een motie van vertrouwen aangenomon met 323 stemmen tegen 233. Nog één zulk een overwinning en Clomenceau is ge- duikeld. By de feesten te Kiel heeft de Duitsche keizer, met zyn gewone hoffelijkheid ook de Fransche gasten ont- vangon, en bij hen een alleraangenaamsten indruk ge wekt. In do Fransche bladen wijden zy, nu zij in Parijs zyn teruggokeerd, werkelijk geestdriftige artikelen aan den Keizer. Zijn natuurlijke beminnelijkheid, zijn har telijke ontvangst, de hoffelijke wijze waarop by de har ten zijner gasten wist te veroveren, hebben klaarblijke lijk Gaston Mounier en zyn vrienden doen inzien, dat de Keizer in werkelijkheid heel anders is, dan do Fran sche teekenaars van boulevard-spotblaadjes hem voor stellen. En allen zijn zy overtuigd van de wenschelykheid en da noodzakelijkheid eener toenadering tusschen Frank rijk on Duitschland, in het belang der beide landen niet alleen, maar van geheel Europa, van don wereldvrede. Tegelijkertijd zyn er andere Franschen, die hetzelfde denkbeeld koesteren en er ijverig propaganda voor maken. Hot schijnt werkelijk, dat de mogelijkheid van een toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk over de M irokkaansche quaestie en op ander gebied niet meer tot do onmogelijkheden wordt gerekend. Ook op ander gebied is de toenadering mogelijk. Bij de ontmoeting te Kiel zoide de Keizer tot Mabilleau „Ik zou een internationaal verbond tot het invoeien en onderhouden van werken van sociale voorzorg met groote bevrediging begroeten". Die woorden, door den heer Mabilleau wereldkundig gemaakt, hebben in Fran- j sche Mutualiscen-kringen groote ingenomenheid gewekt, j In één woord van verschillende zyden wordt in j Frankrijk thans de behoefte gevoeld, de oude voeten te vergeton en toenadering te zoeken tot Keizer en Ryk, overtuigd, dat de eerste stap de moeilijkste is, maar dat de uitgestoken hand aan do overzijde der grens gaarne gedrukt zal worden. Zulk een stem ming kan, onder omstandigheden, een gooden invloed hebben op de betrekkingen tusschen de beide landen. -Over do vriendelijkheid van keizer Wilhelm wordt de volgende aardigheid verteld. Wie 'is de beminnelijkste en wie de meest beminde mensch van den tegenwoordigen tyd Carnegie, de Amerikaansche milliardair, heeft, naar aanleiding van zyn ontvangst te Kiel by de zeilwed strijden, aan boord van den „Hohenzollorn", nadrukke lijk en met overtuiging verklaard, dat keizer Wilhelm op den eeretitol aanspraak maakt, de beminnelijkste mensch ter wereld te zyn. Nu heeft evenwel juist Donderdag te Cambridge in Massachusetts aan de Harvard-Hoogeschool, de Fransche gezant te Washington, de hoer Jusserand, de verklaring afgelegd, dat president Roosevelt de meest beminde mensch ter wereld is. Zou 't ook kunnen wezen, dat beide partijen gely'k hebbenkoizer Wilhelm 't- beminnelijkst, maar toch niet 't meest bemind, en president Roosevelt 't meest bemind, maar niet 't beminnelijkst? Flinke daad. Zondagmiddag geraakte by het spelen op eon schuit in do vaart voorby de remise der E. S. M. buiten Haar lem oen jongen te water, toen juist een tram naar Zandvoort passeerde. Dadelijk stopte do wagen en zon der zich te bedenken sprong de conducteur J. Nix te water en had het genoegen don jongon, hoewel bewuste loos, boven -te brengen. Onnoodig te zeggen, dat het cordate optreden van dezen beambte op ieder der aan wezigen indruk maakte. Kwartjesvinders. Vier Amsterdamsehe „kwartjesvinders" hadden Zon dag in het Belgische Park te 's-Gravenhago iemand met kaartspelen al zyn geld, ruim tien gulden, „afge wonnen" en hem ton slotte nog van twee ringen met edelgesteenten beroofd, waarmee een van hen zich per rijwiel verwijderde. Een brigadier van politie, die toe vallig ter plaatse kwam,wist den vluchteling in te ha len on na eenig verzet over to brengen naar het post huis aan het Gevers-Deynootplein, waar geld en ringen in beslag werden genomen Bedankt. Bedankt voor het beroep by do Nod. Herv. Gem. te Zuid Zijpe door den heer O. Tiddons te Ezinge. De hoor P. R. A. van Meurs te Oudkarspel bedankte voor het beroep naar Tiel. Aardbeien. j Men schryft uit Beverwijk: De aardbeienoogst dreigt dit jaar verre van gunstig te worden, vooral in de meest zanderige gronden, gele gen onder Heemskerk. Daar zyn de planten vroeger giau bloeien dan op do zwaardere gronden onder de gemeente Wijk aan Zeeen Duin en hobben alzoo 't meest te verduron gehad van de nachtvorsten en van het bijzonder koude weder in Juni. 't Zonnetje kan nog heel wat goed maken, doch algemeen derven de tuinders de ontvangsten van den eersten verkoop, dien aan particulieren in kleine mandjes. Den expedi teurs, die in voorkoop kochten, moet natuurlijk zooveel eenigszins mogelijk is geleverd worden wat gekocht word en hiertoe zal dit jaar door velen vrijwel de ge- heele oogst gebruikt worden. Terwijl andore jaren de verzending naar het buiten land ongeveer 20 Juni begon, werd nu pas ongeveer 9 dagen later de eerste wagon verzonden. Gemeenteraadsverkiezing Anna Paulowna. Dinsdag j.1. had de stemming plaats met den volgen-- d"n uitslag, Candidaten: Kleine Sluis. Breezand. Totaal. Jn. Blaauboer 102 19 121 G. H. Geerlings 146 78 224 A. de Graaf 98 101 199 P. List 78 31 109 G. van, Mullem 86 103 189 D. C. Rezelman 159 86 245 Alzoo gekozen de heerenGeerligs, De Graaf, Van Mullem en Rezelman, allen aftredend. Er waren te Kleine Sluis 182 geldige biljetten inge-1 komen en te Breezand 117, samen 299; volstrekte meer-1 heid dus 150. Geiucenteraadsstcunning Barsingcrliorn. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor 2 leden van den Gemeenteraad (aftredend de heeren C. Spaans Hz. en P. de Zeeuw) was de uitslag als volgt: Spaans. De Zeeuw. stemm. maker. Barsingerhorn 91 15 86 72 Kolhorn 109 12 97 108 Haringhuizen 18 5 14 15 218 32 197 195 Dus herkozen de heeren C. Spaans IIz. en I'. de Zeeuw. Stadsgeneesheer Alkmaar. Naar wij vernemen heeft dr. J. C. Overduin tegen 1 October a.s. by het gemeentebestuur ontslag aangevraagd als stads-genees- en verloskundige. Broek op Langeiulijk, 2 Juli. Heden werd besteed voor: Aardappelen (gladbl.) f 1.— a f 1.30, muizen f 1.— a f 1.10, kleine f 0 50 a f 0.70 per 17-j K.G. Wortelen f 2.60 a 4J0 per 100 bos. Winkel, 1 Juli 1907. Groote muizen f 1.80 a f 220, kleine f 0.70 a f 0.80 per 35 K.G. Aardbeien 5j a 6j cent per mandje. Winkel. De heer J. Breebaart Jz., candidaat voor den gemeente raad zal aanstaanden Zaterdagavond om half 8 eene lezing houden by den heer Kieft in de kolfbaan, en behandelen het onderwerp: „Waarom een arbeider in den gemeenteraad." rukte de koetsier te sterk aan het leidsel, zoodat de paarden begonnen te draven en nu werd oom Lode- vvijk opgeschrikt uit het rijk der sluimeringen. Hel duurde eenig eminuten, voor hij het wilde geloo- ven, dat in plaats van één man er nu twee op den koetsiersbok zaten. Hij keek de kleine aan, en toen die met guitig Vragenden blik hem i^inzag werd hij er verlegen onder. - Eindelijk vatte hij moed en vroeg: Wie is het dan? Toen ,kon Ellen niet anders dan den hulpbehoe venden reus de waarheid te zeggen. Hij schraapte een paar malen de keel hm hm liij aarzelde toch nog. Daar riep hij: „Goeden dag, Pieter!" En het was een belachelijk pieperig stemmetje, dat er kwam uit dat reuzenlichaam en Pieter scheple er behagen in, te doen alsof hij het niet hoorde. En nu waagde de professor iets ongewoons. Hij tikte Pieter met zijn geweldige vingers oji den rug toen werd de ban verbroken Pieter draaide zich om, wierp de armen in de hoogte en heette hem welkom. Wees welkom, mijn berg met den rood schitteren den top. Het eiland gevoelt zich gelukkig, door u eene landschaps-schoonheid rijker te worden I" De professor gicgelde Vergenoegd. O berg, zijt gij een piepende berg? Het is mij, als hoorde ik' een belachelijk muisje!" En de voorname geleerde, wien Pieter s scherts o\er zijn jiersoon zelvcn niet weinig opvroolijkte, gie- gelde met vernieuwden lust. Daarna ingaande op dc scherts vroeg hij, of er al dikke paling was, en hij evenals vroeger eenige jaren geleden, in Picter's gast vrij huis dit meest gezegende dier der schepping we der kou kunnen begroeten. Gij zult ook dikken paling hebben, uitgehongerde trekvogel! Niettegenstaande gij groofe zoöloog, m uw nieuwe boek zijn familieleven verloochend hebt, is er toch nog een geweest, die zich ten uwen behoeve in den rook heefl 'laten hangen." Ellen keek haar oom Pieter met groote oogen aan. Zulke grappenmakerij was haar nieuw en deed haar aan genaam aan. Haar vader leefde in een saaie wereld, zijn huis was als vergeten, pis uitgestorven; daar had zich een dikke laag stof gelegd op hare natuurlijke vroolijk- heid en wanneer het kind dan vluchtte naar het huis van oom Lodewijk, kwam zij daar terecht tusschen vette onverschilligheid en wijsgeerige ongevoeligheid. Een werkelijke vriendin onder kinderen van haren leeftijd vond zij niet, en haar dagelijksch vrouwelijk gezelschap bestond in de (huishoudster van haar vader, die nu eens dwceple met haren Heiland, dan weer vuur en vlam was over het ongevoelige hart van haren mees ter, waardoor zij zich belachelijk en terugstootend maakte. Dat was de wereld geweest, waarin Ellen had ge leefd. Hoe verrukkelijk zag zij nu het nieuwe leven aan, hoe gaarne volgde zij oom Pieter, die zoo anders was dan de anderen, in een nieuwen tijd. Oom Pieler had nu de teugels genomen, want de slaperige koetsier reed hem te langzaam. De bruinen draafden er nu lustig op los en weldra stonden zij stil voor de hoogte, waarop Pieter's woonhuis prijkte. I Met alle aandacht beschouwde Ellen dit gebouw. 1 Dat zou nu haar tehuis worden. Zij had het huis al lief, nog voor zij het was binnen getreden. Beneden bij de tuinpoort, ontving moeder Weefgoed dc gasten. Met onverholen hoofdschudden bekeek zij Lodewijk, den Colossus, loen hij zich met veel moeite uit den wagen sverkle en eindelijk na veel gewring op den grond kwam. Dat was voor haar in dit oogen- blik het belangrijkste. Pieter stelde haar nu de kleine voor. „Zie, mama Wcelgoed, dat is Ellen. Ik hoop, dal gij beiden goed inet elkaar over weg zult kunnen!" Nu gunde de oude ook het kind een genadigen blik, daarna vestigden zich hare oogen weder op "den reusaehtigen oom Lodewijk, die zich geweldig uitrekte Zij kon niet nalaten te brommen: „Jongen, jongen, - Winkel. Aan mejuffrouw M. Maas, onderwijzeres aan d« openbare lagere school te Winkel (Groetpolder) is alsnog 14 dagen verlof verleend tot herstel van gezondheid, bare plaats aan genoemde school wordt gedurende dien tyd vervuld door mejuffrouw T. M. Beun uit Alkmaar, Winkel. De vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Maatschappij in het belang van Huizenverhuurder3 gevestigd te Winkel, bepaalde het dividend op 5%. De heeren L. Beyneveld, J. Kuilman en A. Wit, uit makende de commissie tot het nazien der rekening en verantwoording over het gëeindigd boekjaar, adviseerde tot goedkeuring der balans, en winst-en-verlies-reke- ning, op welk advies dezo door de aandeelhouders werden goedgekeurd, onder dankzegging aan den heer D. Kuilman, den Directeur, voor diens richtig gehouden beheer. Scbooni-ijilerij Anna Paulowna. De „Sportclub" te Anna Paulowna vergaderde Zaterdag 29 Juni in de Vlas- en Korenbeurs aldaar. Er waren weinig leden aanwezig. Er werd besloten op Zondag 11 Augustus eene schoonrijderij te hou den en wel, in tegenstelling met andere jaren, ook voor paarden uit andere gemeenten. Rijkspostspaarbank Anna Paulowna. Gedurende de maand Juni 1907 werd gestort in de Rijks-postspaarbank verbonden aan het postkantoor te Anna P a u 1 o w n a, (met de daaronder ressorteerende bijkantoren) de som van f 13731.63 en daaruit terug betaald f 6172,12. Het laatste boekje draagt het nommer 516. Grocntenveiling te Anna Paulowna. Veiling van aardappelen en groenten te Anna Pau lowna op Maandag 1 Juli. Aangevoerd werden 32i/2 zak aardappelen, groote, prijs f 1.70 a f2.20 per zak; 5 zak kleine, prijs f 0.75 5 f 1.10 per zak. Bloemkool le soort 121 stuks, prijs f 10.25 k f 11.25 p. 100 stuks. 2e soort 105 stuks, pr. f6. f7.90 per 100 stuks. Wortelen 450 bos, prijs f 2.20 f 2.50 per 100 bos. Uien 50 bos 5 f 3 per 100 bos. Sla 1Ö0 kroppen voor f 1.10. Rabarber 4 bos 11 cent per bos. Buiisingvangst. Bij den heer R. te Anna Paulowna werd Zaterdag een nest met vijf bunsings in de boet gevon den. Natuurlijk werden de diertjes in verzekerde be waring gehouden. Den volgenden dag werden de oude gelokt, en de moeder ontving bij hare komst een schot hagel. De omgeving mag 'zich wel gelukkig achten, dat dit schadelijk gedierte zoo juist van pas werd opgeruimd. Diiiinspijkertjcs. De heer D. A. Zoethoud schrijft aan „Neerlandia", dat een plattelandsbode in Groningen eens punaises moest haien, maar hel vreemde woord hem „uut de kop rokl was." Hij moest hebben: 'n dubbeltje van die kleine dingskes, och duvekaoters, hoe mochte ze nau weer heete... och, juffrouw wist 't wel... van die doemspiekertjes (duimspijkertjes)" „Ja, ja, punaises," knikte de juffrouw. „Krek, punaises," bevestigde de bode, die niet wist wat een prachtig Hollandsch woord hij zoo juist had uitgevonden. Dynamiet tc Cuyk. Terwijl de dienstbode van den landbouwer C. het kachelvuur oppookte, ontplofte met donderend geraas, vermoedelijk een gedeelte van een dynamietpatroon, die zich tusschen de kolen bevond. De kachel vloog hierdoor geheel kort en klein; eenige huismeubelen werden door de wegspringende stukken ijzer vernield. De dienstbode, die zich gelukkig alleen in het ver trek bevond, bekwam een kleine wonde aan de rech terhand en den linkerbovenarm. Slaapziekte. Te Beerta (Gr.) is een oude vrouw overleden, die tien dagen aan slaapziekte heeft geleden. Van eene Raadsvergadering. Men meldt uit Wamel: In den raad is aan de orde: gratificatie voor buiten gewone door de veldwachters bewezen diensten. Het lid S.De t raak temen te vaan de veldwachters zin hier nie lêeg. Vlèje jaor zin ze paas verhogd. Ze verdiene 't gemckkelijk genog; aanders zoue ze zuv- veul nie in de haarrebaarg zitte. Dc voorzitter (meent, dat de klacht over het her bergbezoek wel wat overdreven zal zijn. die kan zich voor geld laten zien in Bergen op een schuttersfeest," en nu, als zij zich aan dien grooten man had zat gekeken, wendde zij zich tot de kleine en zeide: „Nu, kom dan maar mede!" Zij wilde met lassche schreden het huis binnen gaan, maar Pieter riep haar na: „Halt, Zotskap, zoo gaat dat niet er op af! Ik zou er ook bij willen zijn, wanneer de kleine haar kamer binnengaat!" Toen ging Ellen naast hem loopen en hij nam het kind bij de hand. Zoo liepen beiden door den tuin, voor hen uit draafde mama Weetgoed, achteraan wag gelde langzaam de professor. En zoo, haijd in hand traden Pieter en de kleine het huis binnen. Hij liet het kind niet veel tijd, in de hal rond te kijken; met op ge wek ten spoed trok hij Ellen da delijk mede naar de deur der voor haar bestemde kamer, stiet de deur driftig open, tilde de kleine bij de schouders op en plaatste haar in de kamer. „Hier. Dat is voor u!" En hoe straalden de oogen van dit kind van ge luk, toen hij dat zng, keerde hij zicli verlegen om. Ellen stond nog altijd bij den drempel, zonder een woord /te kunnen, uiten. Oom Pieter liep intusschcn rusteloos in dc gang heen en weder. Als nu ook de anderen kwamen dc professor en moeder Weetgoed toen kwam het kind lot bezinniu» en kreeg zij haar .spraak terug. „Hier zal ik wonen dat alles zal ik hebben zie toch zij zocht naar een deelgenoot in hare vreugde, naar een vriend in haar geluk, zij zocht rond en vond geen ander dan oom Pieter hem hem moest zij aanwijzen, laten zien, wat hij toch ai lang kende. >,Zie toch eens, dit alles is voor mij." En zij nam hem mede in haar rijk.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1