Pit blad vergchijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADV ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geulaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groote letters wordon naar plaatsruimte berekend. Luxe- en Rijluïtfpaardenmarkt te Schagecii Dü. derdag I I Juli 1907. A tuis- 5Lstc Jaargang No. 4272 ABT. Alitrimtit- k UillimiM glureaa8CHASIEM, fjaas. li 4. Intere. Tdeplsoim No. 20. UiigaversTRAPMAN Co. Dit nummer bestaat uit 'wei bladen K E RS^TE B LA L). GEMEENTE SCIIAG EN. Bekendmakingen. Politie. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpenoen pprtemonnaie mot oenig gold, oon hoeren remontoir-horlogo en eon pet. Ter Secretarie worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren portomonnaio, inhoudende oenig gold en een kwitantie Burgemees'er en "Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in hunne gemeente de paardenmarkt, welke hoofdzakelijk is bestemd voor luxo- en rytuigpaarden, geschikt voor den buitenland- schen handel, zal worden gebonden op Woensdag 24 Juli 1907. Gelijk bekend, heeft dezo markt plaats op don dag vóór dien, waarop eenzelfde paardenmarkt wordt gehou den te Haarlemmermeer. Voor de aangevoerde paarden zal geen marktgeld verschuldigd zijn. Heoron Paardenfokkers e.a. worden beleefd verzocht tot deze markt, dio o.a. zeer wenschelijk wordt geacht door het Hoofdbestuur der Vereeniging „Het Noder- landsch Paardenstamboek", door het aanvoeren hunner diarvoor geschikte dieren ook thans te willen mede werken, mede in hun eigen belang. Kunnen toch die dieren te Schagen van de hand worden gedaan, dan worden daardoor de belangrijke kosten vermeden, aan het vervoeren naar verder afgo- legen markten, b.v. te Haarlem en elders, verbenden. Buitenland^che kooplieden hebben reeds verklaard, de markt te zullen bezaokon, indien op oenigen aanvoer gerekend kan worden. Schagen, 6 Juli 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. J. POT. Do Secretaris, i ROGGEVEEN". —o—o— De Burgemeester dor gemeente S:hagen, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat het kohier der belasting op Bodrijfs- en andere inkom sten, dienst 1907 8, No. 1, op den 4 Juli 1907 door den heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den heer Ont vanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgogevon. Ieder ingezetene, welko daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldooning van zijnen aanslag behoorlijk acht te gevon, teneinde allo gerechtelijke ver volgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schagon, den 6 Juli 1907. Do Burgemeester voornoemd H. J. POT. bedoeling zou dan zijn te weigeren op te treden als uitvoerder van de vonnissen der veldkrijgsraden en soortgelijke instellingen en bij straatrumoeren de wa penen te voeren tegen het betoogende volk. I Wordt dit bericht van de Standard bevestigd, dan I is het bijna gedaan met de macht der Russische bu- j rcaueratie, omdat dan haar laatste en hec.htste steun, I het leger, haar gaat ontvallen. De naaste toekomst zal wel meer nieuws van dezen bond brengen. Telkenmale moet er worden gewezen op den ge spannen toestand tusschen Japan en Amerika. Een voorval, dat niet geschikt zal zijn om de span ning tusschen die beide volken te doen verminderen, wordt van de Philippijnen gemeld: Alle Japansche werklieden, die bij de verdedigingswerken van Manilla werkzaam waren, zijn plotseling ontslagen. Dit is het gevolg van het gerucht, dat onder die werklieden Ja pansche officieren waren, die zich als koelie hadden laten aanwerven, om spionnendienst te verrichten. Op zichzelf is het een weinig beteekenend feit, maar in verband met al het andere wat gebeurd is, teekenend voor de tegenwoordige verhouding. Dat de Amerikaansehe vloot in den Stil len Oceaan versterkt wordt en de verdedigings werken te land aan de kust van dien Oceaan ver beterd en aangevuld, is volgens president Roosevelt geen oorlogs- maar een vredesbeweging. Hij wil het treffende en overtuigende bewijs leveren, dat de Vereenigde Staten in staat zijn de beide kus ten van hun gebied te verdedigen. En nooit was de gelegenheid daartoe beter dan thans, nu de Vereenigde Staten met elkeen in vollen vrede zijn. Het is duidelijk, dat Amerika op alle mogelijkheden voorbereid wil zijn, als het noodig mocht blijken zijn bezittingen in den Stillen Oceaan te verdedigen. Daaruit behoeft men nog niet af te leiden, dat een conflict met Japan voor de deur staat, want in Japan wordt het plan van de Vereenigde Staten met een ?oort kalmte opgevat. Maar dat achter dit alles een bedoeling steekt, is duidelijk. En die wordt door mooie verklaringen wel- INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Een muzikaal mensch gevoelt zich beslist ongelukkig, als hij een fanfarecorps hoort en ziet toeteren; en er is reden voor immers: het verschrikkelijk knetteren, do groote rombomtromslag, de onzuivere ruwe tonen, enz enz., zyn voldoende om zich maar weêr gelukkig t te gevoelen als moest alle fanfaregezelschappcn gespeeld hebben. Nooit heb ik van fanfare gonoten behalve éen het fanfarecorps van Twisk, directeur Koolhaas, to Kolhorn, op 't festival j.1. 7 Juli gehoord. Kan men iots volmaaktersverlangenvan koper?? wat 'n eenvoudig, gewoon mensch dir. Koolhaas en zekor wel een groot man op muzikaal gebiedzijn leden zullen wel oerbied voor zoo'n begaafd leider gevoelen want uit elk zijner bewegingen in leiding spreekt kunst. Directeur on leden van West-Frisia te T wisk verdienen de meeste achting: alles wordt beschaafd uit hun instrumenten gezegd de tonen zyn edel on zuivel, alles is correct on het ensemble zeor te roemen de teokensprachtig! 't is van koper-instrumenton hooge klMogè het ons gegeven zijn het hoerlyk spel van West-Frisia weder eens te genieten. Dankbaar voor do plaatsing, Binneiilandsch Nieuws. G.'inccntcraadsvcrkicziiig Nieuwe Niedarp. Aftiedeiid de hoerenJ. Wijn en P. Koopman. Uit gebracht 166 geldige biljetten. Hiervan verkregen de hoerenII. Huiz mga 60, P. Koopman 140. J. B. Wilken 66, en J. Wijn 68 stemmen. Alzoo gokozen de heer Koopman en herstemming tusschen do heoren Huizonga en Wijn. Gemeenteraadsverkiezing Winkel. Aftredend de heerenJ. Breebaart Kz. en J. Koomen Hz. Uitgebiaehc 259 geldige biljetten. Hiervan verkregen de heeren J. Breebaart Jz.112, J. Breebaart Kz. 169, J. Koomen II?. 166, J. P. Koorn 51 stemmen. Gekozen do heerenJ. Breebaart Kz. en J. Koomen Hz. Gemeenteraadsverkiezing Zij'pc. Aftrtdend de heeren: G. C. Hulst, H. G. Th. Mann, G. de Wit en Jb. Kator. Uitgebracht 402 goldige bil jetten. DistrictBest. Hulst. Kater. Mann. Schuit. De Wit Burgerbrug 18 94 76 81 59 51 St. Maartensbrug 18 67 50 45 89 53 Schagerbrug 36 90 68 69 35 55 't Zand 17 91 62 28 40 80 Oudesluis 13 31 17 30 22 17 SIM. DROOG. Kolhorn, 8 Juli 1907. Buitenlandscfa Nieuws. IQ— Uit Rusland komt een bericht, dat als het waai is, het begin kon zijn voor een ganschen ommekeei De "correspondent van dc Standard te Petersburg zond aan zi n blad een bericht, ove rde vorming van een Bond van Russische officieren der landmacht, jw bond heeft zich gevormd en zijn programma pu bliek gemaakt. En in dat programma staat, volgens het Slandard-bcriclitdat tle .reg«nn| aaien. „eergele«d i" l7V0, jj ^0Illcn de broederbanden, die natie en leger moeten '"liet doel van den bond moet derhalve zijn: de ver lichte elementen uit het leger te vereemgert, het e- ge op te leiden in de beginselen van het grondwettig staatsbestuur en het er toe te brengen een dienst te weigeren die het karakter van politieleen spionnendienst draag èn die leiden moet lot het gebruik van de wapens tegen het volk, dat zijn rechten verded»gl. De Totaal 97 373 273 253 195 256 Dus gekozen de heerenHulst, Kater, Mann en Do Wit. Alkmaar, 9 Juli 1907. By de heden gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftreding, werden uitgebracht: in het le kiesdistrict, met 789 kiezers, 586 geldige stemmen, waarvan op de heeren: Mr. B. van der Feen de Lille (lib. aftr.) 474, H. L. Dingemans (A.-R.) 256, Mr. J. Verdam (V.-D.) 108 en C. G. Zaadnoordjjk (lib.) 234 stemmen, zoodat herkozen is de heer Mr. B. van der Feen de Lille en horstemming moet plaats hebben tusschen de heeren H. L. Dingemans cn C. G. Zaadnoord ijk. In het 2e kiosdistrict, met 709 kiezers, werden uit gebracht 530 geldige stemman, waarvan op de heeren ■J. F. M. Endel (R.-K.) 196, D. Govers (lib.) 153, K. Koster Jz. (V.-D.) 89. D. A. Luiting (lib. aftr.) 281 en G. W. Melchers (S.-D.) 248 stemmen, zoodat gekozen is do heor D. A. Luiting en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. F. M. Endel en G. W. Mel chers. Arrolidisseinciifs-Rechtbank le Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Gerrit W., Klaas B., Kokke P., Hendrik do V., Jacob de J., Rinze, R. en Hendrik de V., den Helder, verduis tering, allen schippers, die beschuldigd waren, dat zij tarwe achtergehouden hadden; werden allen vrijge sproken. Jan D. en Arie B., Andyk, mishandeling, iedor f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. Willem B., Nieuwe Niedcrp, mishandeling, f 7 boete subsidiair 7 dagen hechtenis. Theodorus van der H., Hoorn, wedorspannighcid, 1 maand gevangenisstraf. Martha Maria K., echtgenoote van Willem K., den Helder, mishandeling, f 15 boete, subsidiair 15 dagen hechtonis. Johanna S., echtgenoote van Cornelis Johannes Q., den Helder, mishandeling, f 10 boete, subsidiair 10 da gen hechtenis. Piotc-r de ZCastricum, misdrijf tegen de zeden, 4 maanden gevangenisstraf. Winkel. Ten huize van C. Jes aan de Langoreis, binnen deze gemeente hoeft zich eon geval van roodvonk voorge daan. Dit is het tweede geval binnen korten 1 y'd in hetzelfde gedeelte dor gemeente. Tot do 2o klasse dor R. II. B. S. te Alkmaar is toegelaten do jongoheer J. J. Mann to llazepolder, leerling dier school.' Wieringen. De herstemming voor lid van den gemeenteraad tusschen do hoeren Koops en Tjjsen is bepaald op Maaudag 15 Juli a.s. De Gomoenteraad vau Noord-Srliarwoudc hooft de markt in beheer afgestaan aan de landbouwvoreeni- ging „Landbouwbelang" aldaar. Dit is e9n gevolg van de afscheiding dezer vereeniging van de Naatnlooze Landbouw- en Handelsvereniging aan den Langëdy'k, die tot dien tijd de markt in behoor had. Genoemde vereeniging zal het afmijntoestel tegen de getaxeerde dagwaarde overnemen. Zooals bekend is, zijn do plannen mot voorloopige raming van kosten voor den aanleg van de spoorlijn station—dorp Noord-Schar wou de aanhangig by' de I betrokken gemeente- en polderbesturen. Het bestuur der I Banne Oudkarspel heeft in verband daarmee een ver gadering gehouden, waarin besproken werd "het al of niet vericonen van subsidie. Men heeft zich verklaard tegen deelname in de rontegarantie van bedoelde spoor verbinding. Da's mal Eonige dagen geleden werd te Hoorn f 500 aan bank papier vermist by den hoer De Boer. Thans zyn in den kelder aldaar f 375 teruggevondon in een gesloten enveloppe. Het zonderlinge van het geval is, dat deze biljetten geheel andere zyn dan de vermiste. N.v.d. D. Met ingang 15 Juli is benoemd tot tydelyk onder wijzer aan de O. L. school to Veeiiliuizen de hoer C. v. Twuiver te Moerbeek. Mej. D. Engelkes, thans te Hengelo (O.), is be" noemd tot leerares in de Wiskunde aan de Bijz. II. B- S. voor meisjes te Amsterdam. Te Noord-Schai'woude brachten van de 328 kie zers 279 personen geldige stommen uit. Do heer C. Slo- temaker (lib.) verkreeg 241 stommen, C. Trompetter (kath.) 98 stemmen en J. Vlug (lib.) 183 stemmen, zoo dat zijn gekozen de heeren Slotemaker en Vlug. De heer P. Pranger (aftr.) heeft als lid van den ge meenteraad bedankt. Benoemd. Door Gedeputeerde Staten van Noord Holland is in de plaats van wijion den heer C. Pyper te Hoogwoud, be noemd tot lid van de commissie van aanslag voor de bedrijfsbelasting in den kring Hoorn, de heer M. Taconis te Spanbroek, thans plaatsvervangend lid, en in diens plaats den heer H. Stam te Oudendyk. Uitslag besteding herbouw of restauratie School No. 1, (kom dorp) to Nieuwe N'iedorp, a'daar gehou den Dinsdag 9 Juli 1907. De bedragen betreffen hot timmer-, metsel- en schilderwerk te zamen. Ingeschre ven door: J. L. Timmerman, timmerman, voor f 797; J. Lodder, metselaar, voor f 775; K. Lodder, timmer man, voor f 765.40Wed. K. Olie Zonen, timmerlieden, voor f 764; C. de Graaf, timmerman, voor f 697; W. do Heer, timmerman, voor f 546, allen te Nieuwe Nie- dorp. A. Sleutel, Dirkshorn, f 510, aan wien het wei'k als laagste inschrijver werd gegund. „Waarland en Omstreken". Vergadering van de Groenten-Vereeniging „Waar land en O instreken", gehouden op Maandagavond in het lokaal van den heer T. de Jong. Aanwezig 36 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter en voor lezing der notulen, die worden goedgekeurd, komen eenige ingekomen stukken ter tafel, die voor kennisge ving worden aangenomon, of waarvan to gelegener tijd gebruik zal worden gemaakt. Aan de aanwezigen wordt een exemplaar uitgereikt van het tuinbouwblad „Semper- virens", zoo mede een afdruk van de bepalingen op het marktwezen, zooals die door „Nieuw Loven" vastgesteld en sinds één Juli van kracht zyn op do mat kt aan hot Station Noord-Scharwoude. In verband daarmede wordt ook voorgelezen oen ingekomen schrijven van „de Koop handel", waarin ten sterkste op goede sorteering, enz., der marktproducten wordt aangedrongen, ter bevorde ring van een goeden handel. Hoewel men met den in houd dier circulaire op zichzelf instemt, begrijpt men toch niet, hoe „de Koophandel" in dozen met zoodanig schryven heeft durven optreden, tegenover do verteni- gingen, van welke in deze zaak het initiatief is uitge gaan waar nog in een vorige vergadering alhier te dier zake de conclusie is genomen, dat niet de landbou wers, maar integendeel de handelaars de markt bederven door vermenging der soorten en geen rekening to houden met goede sorteering, enz. der producten. Ook nu kwa- mon vanuit de vergadering al weder tal van klachten. De handelaars misbruiken de gemaakte bepalingen en beschouwen de boete als „oerste winst". Van een en ander worden treurige staaltjes medegedeeld. Zoo brengt men dan de beste en nuttigste bepalingen weer in discrediet. Ook verklaart men de guldensrol onge schikt voor sorteering van langwerpigo aardappelen, zooals muizen zyn. Keuring van een willekeurig geno men zak uit de party vóór do veiling zou in dezen het rechtvaardigst zyn, is aller oordeel. Alsnu doet de heer Bos verslag van de door hem met den heer Krabman bij gewoonde vergadering inzake instelling van het zooge naamde „bonstelsel", we'k verslag door den voorzitter werd aangevuld mot de mededeeling, hoe men door verdere beraadslaging in verschillende vergaderingen, waaraan ook deze vereeniging telkens had deelgenomen, er toe gekomen was, om voor dit bonstelsel het Contract stelsel in de plaats te stellen. Vervolgens komt als govolg van een en ander in bo- handelinghet ontwerp-reglement voor den onder- handschen handel van landbouwproducten met ontwerp- instructie voor de betaalmeesters en ontwerp-contract. Eerst worden genoemde ontwerpen in hun geheel voor gelezen en vervolgens artikelsgewyze behandeld. De meeste artikelen werden onveranderd goedgekeurd. Omtrent enkelen werd een meer nauwkeurige of strengere redactie wenschelijk geacht. Alleen over Art. 7. dat de wijze vaststelt, waarop niet aan het contract vol- doonde partijen kunnen beboet worden, werd heel wat gediscussieerd. Waar aan de eene zyde de voorgestelde wyze van benoeming der commissie, welke in dezen uitspraak zal doen, nl.drie handelaars, drie landbou wers en een door dezen te kiezen voorzals eenig afdoende werd beschouwd, vreesde men aan den anderen kant, dat de landbouwersleden dezer commissie tegenover de handelaars niet zolfstandig genoeg zouden durven optre den en dat daardoor in de meeste gevallen geen recht vaardig oordeol zou geveld wordon, maar ton slotte de bouwers het kind van do rekening,zouden zyn. By hoofdelijke stemming word ten slotte uitgemaakt, dat het Bestuur zal deelnemen aan do vergadering van Besturen, eerlang te houden, waarin een en ander zal worden vastgesteld en wel op den grondslag van de besproken ontwerpen. Het volgende punt der agenda „bloembollenveld" kwam alsnu aan de orde. Besloten werd op voorstel van den Voorz., dat de bollen zullen worden opgenomen gedroogd en gesorteerd en dat ze daarna zullen worden verkocht, om ieder in de gelegenheid te stellen de teelt verder voor eigen rekening voort te zetten. Geconstateerd kon echter reeds nu worden, dat de bodem van Waarland zich uitstekend voor deze toelt loent. Mocht er .dan ook', wat te voorzien is, een vol gend jaar meer aan gedaan worden, dan zal men zich ook tot een afdeeling vereenigen, om te zijner tyd hier groen-veilingen te kunnen houden. De Commissie ia dezen zal na afloop van den verkoop der bollen aan de aandeelhouders rekening en verantwoording doen van haar gehouden beheer. By de nu volgende rondvraag kwamen nog verschil lende zaken ter sprake. De heer Zut doelde reeds nu mede, dat hy by volgende inschrijvingen van kunstmest, zaden enz. niet meer als administrateur wenschte op te treden. De heer Bakker wenschte zich ook, indien mo gelijk, coöperatief te voorzion van paardonmest voor de teelt van vroege aardappelen. Eindelyk deelde de voorz. nog mede, dat de benoodigde zilveruien voor de eerlang te houden tentoonstelling te Mannheim van hier zouden betrokken worden. Met den wensch, dat men daarmede bekroond zou mogen worden en tevens, dat al het be sprokene en verhandelde op deze vergadering zou mogen strekken tot heil der vereeniging en haar leden, werd de vergadering te ruim tien uur door den Yoorz. ge sloten. Festival te Kolhorn. Het was den vooravond van het feest een gezel lige drukte langs schoollaan en speelplaats. De oudjes van het dorp gingen mee om een kijkje en oude Keezer, rechtop nog en flink, vond, als allen, dat het mooi was. De commissie had eer van d'r arbeid, Louw Strij der van zijn onvermoeid werken. Kranig stond ze daar, de muziektent, wegschuilend in het groen, kwistig aan gebracht, getooid door de driekleur, vroolijk golvend in het avondkoeltje, geflankeerd door houten gevaar ten in min schitterenden tooi, haar de eereplaats ge vend. Nog een praatje over het weer, een vraag naar den barometer en elk ging ter ruste; den volgenden morgen zou '1 vroeg dag zijn, dan zou men de eerepoorten plaat sen. 1 Heerlijk scheen het zomerzonnetje den feestmorgen, blijder weerschijn lichtte op aller gelaat. „Al om zes uur vlogen de bijen, nog niet gebeurd dezen zomer," zeide één en een oude visscher voorspelde,,'t Zei gaan vandaag." De groote boog op den Dijk met haar: „Welkom aan de Zusterverenigingen," stond al; de versierde bootjes in de haven weerkaatsten in het even gerimpel de water, de driekleur in de masten wapperde vroolijk in het morgenkoeltje. Aan de eerepoort in de Schoollaan werd de laat ste hand gelegd; haar welkom aan Fanfare en Har monie was welgemeend. Op het feestterrein stond een enkel blauw gedecoreerde vergenoegd rond te kijken „Ze mochten komen," vond hij. Bij de toegangswegen. I tot het dorp schilderde hier en daar een begeleider, het rood roset op de borst, turend in de verte, of zijn corps reeds verscheen en weldra daagden ze op van alle zijden en straks begon' de stroom naar het feestterrein. Allen waren gekomen, alleen Hoorn was verhinderd. i Klokke elf opende de eere-voorzitter de edelachtbare heer J. Spaans Dz., burgemeester van Barsingerhorn, het feest met een hartelijk woord van welkom aan allen. In dezen lijd van sport was het hem een groot genoegen zoovelen bijeen te zien, die een deel van hun vrijen tijd wijdden aan de muziek, bron van hoog cn edel genot. Fit naam der feestcommissie en vooral uit dien der ontvangende vereeniging verwelkomde daarna de voorzitter de verschillende corpsen. Hij sprak de hoop uit, dat de kunst, zij het ook op bescheiden wijze, door allen beoefend, moge profiteeren van dezen dag, dat de vriendschapshand der corpsen door dit feest worde versterkt. Wordt dit bereikt, dan is alle moeite dub bel beloond. Dc wensch door hem geuit, dat welhaast een hond worde gesticht tot 't jaarlijks organiseeren van; een festival nu hier, dan daar in Hollands Noorden, vond warmen bijval. De eerewijn in dien tusschentijd door jonge dames den vertegenwoordigers geschonken, scheen van een goed merk te zijn en in den smaak te vallen. Bij den marsch met muziek bleek al weer, hoe wei nig militaire neigingen den Hollander zijn aangeboren. Een Duitscher zou over pas en houding een weinig vleiende critiek hebben geveld. Laten wij als veront schuldiging mogen aanvoeren, dat de marsch tc lang en bijna elke deelnemer dilettant was. Teruggekeerd op het feestterrein opende Kolhorn de rij. In aanmerking genomen den recentcn datum zijner verandering in een Harmoniegezelsehap, bracht dit corps zijne nummers vrijwel ten gehoore. Ijverige studie en een goede dosis moed zullen het, naar wij hopen, in den aanstaanden winter een goeden stap vooruit helpen. Doch liet is geen gewoonte op een festival ie critiseeren. Toch moet het uwen correspondent van het hart, dat naar zijn bescheiden meening „West- Frisia" van Twisk op kranige wijze zijn ouden roem heeft gehandhaafd. Geen corps, waar zoo de puntjes op de i worden gezet, hoewel met name Wieringen cn Den Helder mooi spel leverden. Het' was een gezellige drukte op het terrei|n. Vlak voor de tent, stijf opeengedrongen, de echte liefheb bers, die geen noot wilden missen. Daar achter zij, die voor afwisseling een praatje niet versmaadden, soms te luidruchtig en hinderlijk hij de piano's der muziek. Aan het eind zij, die gingen' en kwamen, in bonte afwisseling, maar overal blijde gezichten en vroolijk- heid, want het weer hield zich kranig. Mocht ook een enkel buitje een rimpel plooien, weldra streek het heerlijk zonnetje dien glad; het was voor het stof en geen blijver. Nauw had de laatste noot van het fanfarecorps uit Benningbroek geklonken, of feestcommissie en afgevaar digden stroomden naar de tent voor de verloting. Eerst getrokken om de volgorde, daarna voor de prijzen en hoe weinig no. 11 zijn slechten naam ver dient, bleek weer hier. daar de joviale oude heer Speels van Abberberk met dit nummer het beste instrument won. Winkel trok f25, Barsingerhorn de cornet; Abbekerk een piccolo; Berkhout, Benningbroek, Twisk en Dirks horn elk 10 gulden. W ieringen, Den Helder. Oude Sluis, Anna Paulow- na, Mcdemblik en N. Niedorp ieder 5 gulden.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1