CONCESIT, ielapel, Uitslag Veiling, Extra aanbieding Schagen, ïïoogzijfle. lej. I KOOT-Jongkees. een Boerenmeid en Boerenknecht, KNECHT gevraagd, Een Boerenknecht, 3 ScHerstaliti, Kaasmakersknecht van Dames- en Kinderhoeden, Kaasmaker Melkknechten Bouwterrein, een Schildersknecht, I een Schildersknecht, bevloeren met Beton, een Burgerwoonhuis, Metselwerk. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Per Telegraaf. RECLAMES. Ten voordeele van Schagen. ADVERTENTIEN. Dieuwertje Wagemaker, Jacob Prins, Dankbetuiging. op Zondag 14 Juli '07, des avonds te 8 uur, DEGELIJKE PERSONEN gevraagd, Dinsdag 9 Juli 1907, te SCHAGENj BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING - en verder alle Mo de-artikelen, zooals Kan ten Kragen, Ceintuurs, prachtige Bladgalons, zwart en gekleurd zijden Stoffen, Knoopen, W Dames-Naaisters, doet Uw voordeel. Aanbevelend, H. PEETOOM, KEINSMERBRUG. Terstond gevraagd: voor AMERIKA, Gemeente Schagen. Ingesubleven van 6-9 Juli 1907. GeborenMaria Jannetje d. v. Rudolphiua Sjerp Boersma en Hepeltje de Waal. OndertrouwdTheodorus Johannes Eilers, 30 jaar, weduwnaar van Alberdina Theodora Otten, wonende te Kampen en Hillegonda Maria van Leeuwen, 30 jaar, wonende alhier. Gemeente Noord-Scharwoutle. Ingeschreven van 1—30 Juni 1907. GeborenPieter, z. v. Arie de Geus en Aafje Halff. Jan, z. v. Cornelis Winkel en Bertha Jonk. Albertus Adrianus, z. v. Johannes Bakker en Anna Balvers. Maria Catharina, d. v. Cornelis Bruin en Aagje Heilig. Grietje, d. v. Jan Cam en Antje Spanjaard. Simon Johannes, z. v. Simon de Graaf en Trijntje Ens. Cornelis, z. v. Cornelis Meijer en Maartje de Wit. Ondertrouwd, en GetrouwdGeene. OverledenDirk Mienis, oud 11 maanden. Jan Schoen maker, weduwnaar van Elisabetb Stins, oud 88 jaren. Gemeente St. Maarten. Ingeschreven van 1—30 Juni 1907. GeborenJohannes Jacobus, z. v. Pieter Borst en Anna Jongejan. OndertrouwdFrederik Keetman, oud 25 jaren en Jannetje Bruin, oud 21 jaren. Gehuwd: Geene. Overleden Jacob Peetoom, oud 23 jaren, z. v. Cornelis Peetoom en Guurtjo Stammes, overleden. Gemeente Wieringerwaard. Ingeschreven van 1 30 Juni 1907. Geboren: Klaas, z. v. Jb. Kooy en C. Smit. Willem Niesolaas, z. v. D. Bax en D. Kaan. Ondertrouwd en Gehuwd: H. Slikker en M. C. Kooij. OverledenGeene. m de Brahininen. In een particuliere correspondentie in de Nieuwe Courant, vertelt Maurits Wagenvoort het een en ander over de bruiloltsgewoonten van de Brahininen. Vooral, zoo begint hij zijn brief uit Oetocamond, on der de kuste der Brahininen zijn de kinderhuwelij ken een wet van noodzakelijkheid, waaraan streng de hand wordt gehouden. Wanneer men in deze omge ving een knaap ziet van twaalf of dertien jaar of een meisje van zes of zeven kan men zeker zijn, ge huwde lieden voor zich te hebben. Het is vooral in de maanden Mei, Juni en Juli, dat deze en andere huwelijken onder de Hindoesehe bevolking worden gesloten, wijl dan de landbouw stil staat. Het is de tijd voor de Moesson, die einde Juni, be gin Juli eerst met kracht intreedt: hel aemechtige land hijgt naar water; de dagen zijn verschrikkelijk van zonnegloed. Maar niet zoodra duistert het, of van Kaap Komarijn tot den voel van het Himalaya-gebergte ont waken steden en dorpen. Daar worden lichten ontsto ken, véél lichten; het geluid van handtrommel en vin gerkleppers, van snaarinstrumenten en fluiten, wordt gehoord in de soms wilde en soms kwijnende maat, welke op een afstand met den Oosterschen nacht zoo heerlijk stemt. Vuurpijlen snijden scherpsissend met een lichtscheur de duisternis boven ons zien door; donderbussen knallen. Maar de muziek nadert; het trom- melgebonk wordt zwaarder; het is een huwelijksop- loeht. Is dit het hongerlijdende Indië denkt gij. Het is als een droom van weelde en pracht, mits ge niet van dichtbij onderzoekt wat zoo blinkt en zoo schit tert. Dat doet er niet toe. De sprookjes der „Duizend en Een Nacht" worden hier werkelijkheiddaar rijdt de Sultan, de Maharadsjah, gevolgd door veel licht: kristallen kandelaars die op schragen staande op de hoofden van huurlingen ge dragen worden; voorgegaan en gevolgd door veel muzi kanten ook, rijdt hij daar op zijn paard onder een blinkend tuig dat een en al diamant lijkt, maar welbe- beschouwd van kleine stukjes spiegelglas gemaakt is. Hijzelf heeft zijn kostbaarsten mantel omgeslagen, van goudlaken schijnt het, ol van gebloemde zijde; op zijn uiman schittert een kostelijke agraf; hel kromzwaard hangt aan zijn zijde. En, natuurlijk hoven zijn hoofd worut een zonnescherm gedragen, ofschoon het nacht is, en dat zonnescherm! de fonkels schijnen er van af le druipen op het fonkelende tuig van liet paard. Ja, zeker, dit is de Sultan uit het sprookje, die voorbij rijdt. Het is maar de zoon van den eersten den besten handwerksman, liet gewoonste bazarkoopmannetje, den zwoegendsten landbouwer, maar zijn vader heeft er jaren voor opgespaard, en er zich voor jaren, zoo niet voor heel zijn leven, voor in de schuld gestoken. Zoo nederig, zoo veracht kan niemand in lndië we zen, of één dag in zijn leven heeft hij het heerlijke gevoel gekend maharadsjah te zijn. Alen is tot hem gekomen, 's morgens, met veel plichtplegingen en bui gingen die aardige groet van het Oosten, die de twee Itanden als voor een smeekbede gevouwen naar hel buigende hoofd opheft, en heeft hem naar het had geleid; toen is zijn haar en zijn lichaam besprenkeld met geurige oliën, de schoonste kleeren zijn hem aan gedaan. Nauw was de zon ondergegaan of hij is met muziek en licht, terwijl op zijn weg vuurwerk voor hem werd afgestoken, door zijn dorp gereden. Dan in het huis gekomen waarvan de voorgevel versierd is met vlaggen, en bundels bloemen en vruchtenba nanen, mango's, cocosnoten enz., heeft hij zich op kussens nedergezet, omringd van zijn hof en danseressen hebben voor Hem gedansi en voordraagsters zijn moed, i zijn fiere gestalte, zijn deugd en rijkdom bezongen. Dan, i eindelijk, üeeft hij zich teruggetrokken met „de schoon ste dei' schoonen," haar mei wie bij dien dag gehuwd was, en die inet de vrouwen afzonderlijk feest ge- I vierd heeft, en zij hebben beiden die uitnemende lief- 1 de gedronken, die zoeter is dan wijn. De bruiloft duurt Iwee of drie dagen, en het hu welijksfeest, zooals hier boven beschreven, wordt eer door de lagere kasten aldus gevierd, dan onder de Brahininen, bij wie de bruiloft steeds in twee helften verdeeld is: het formeeie huwelijk en dan, na een jaar of later, fiet eigenlijke huwelijk. Alaar de lagere kas ten trouwen, dank zij: den invloed der Britsche over- heersching, eerst wanneer de jongelieden min of meer volwassen zijn: de jongeman op zestien, zeventien, acht tien jaar; het meisje op dertien-, veertienjarigen leef tijd. Soms zelfs later, indië is een overbevolkt land, dezen indruk krijgt de reiziger, die door het land, trekt, reeds in gewone tijden; de Indiër reist veel; waarom en waarheen hij reist is zijn geheim, maar alle derde klas-wagens zijn steeds opgepropt met In dische menschen. Doch in deze huwelijksmaanden is de dooreenwoeling nog drukker, en kunt ge geen spoor- reis doen, of een of meer bruiloftspartijen reizen mee de vrouwen met geurige jasmijnen in het gitzwarte haar, de schoonste sieraden aan de ooren, aan den neus; de zwaarste banden van goud en zilver aan armen en beenen. De mannen, waarvan velen groote in doeken gewikkelde muziekinstrumenten dragen, zijn ook rijk versierd: kostbare ringen aan de vingers, zware gouden ketens om den naakten hals, aan hun gordel een met juweelen bezet horloge. En men vraagt zich opnieuw af of dit het hongerlijdende lndië is? Maai bij het zien van deze kostbare kleinoodiën moet men niet vergeten, dat althans een deel ervan voor de ge legenheid gehuurd is, en dat het andere deel geheel de rijkdom is van den drager of de draagster. Van geldbelegging weten deze menschen niets, of liever zij kennen slechts de geldbelegging in den vorm van sie raden, waarmee zij zich tooien kunnen. En dan. vergeet ook niet dit voornaamste: achter één die geld sparen kan om er sieraden voor zich en de zijnen van te koopen, staan er tien, staan er twintig, die van geboorte tot dood niet eens het primitieve genot kennen van verzadigd te zijn. Het noodlijdende Indië bestdét, maar het doet zich maar al te vaak vergeten. En nu ik toch over Indische huwelijksgebruiken spreek wil ik ten slotte dit zonderlinge gebruik onder de Brahininen vermelden: mannen, die rondtrekken als eeuwige bruidegom met steeds nieuwe bruiden. On der deze kaste moet, zei ik reeds, de dochter gehuwd zijn, vóór haar volwassenheid is ingetreden; daarvan hangt heel liet geluk der familie in Uit leven, en voor den vader zelfs in het volgend leven af. Maar indien de vader bij geen mogelijkheid het geld kan opbrengen om een man te koopen, wat dan V Hij kan zelfs niet een grijsaard betalen, of een gebrekkige voor zijn kind van zes of zeven jaar, of wat ouder, want hij heeft reeds met het huwelijk gewacht tot het gevaar dreigt, dat het te laat zal zijn.' Dan verschaft hij zich voor zijn kind niet een man, doch enkel een bruigom. Dat wil zeggen: hij roept de hulp in van een dier trouw- brahminen, die allerminst trouw zijn, en van wie trouw ook niet wordt verwacht, mannen wier leven een voort durende bruiloft is. Deze stellen zich met weinig geld tevreden, en het huwelijk wordt voltrokken. Het wordt in den kortst mogelijken tijd, althans wanneer de brui gom dit verlangt, want de vader van de bruid heeft er gewoonlijk niets tegen dat hij blijft, weer ontbonden. Voor het jonge meisje is dit huwelijK op korten termijn nog niet het ergste wat haar boven liet hoofd hing. Zij zal voortaan als gescheiden vrouw leven, het is waar, doch althans niet net jammerlijke weduwschap der Indische vrouwen te dulden hebben. Immers de man met wien zij in liet huwelijk is verbonden, gaat kort na de' bruiloft heen, en niemand ziet hem ooit we der. Kampen. Donderdag brak de dijk door van het Buena Vista- meer te Bakersfield in Californië, waardoor 15.000 hectare land overstroomd werden en daarna brak er brand uit te Graindfields op zes uur afstands van het meer, waardoor groote schade werd aangericht. Door een tornade, die Laerosse in Wiseonsin (Ver. Staten) teisterde, zijn Woensdagavond vijftien menschen gedood en velen gewond. Ken ontploffing. Te Schlebusch bij Keulen is in de afdeeling voor gelatine en dynamiet van de karbonietfabriek, welke afdeeling geheel afgezonderd ligt op het vrije veld, een j hevige ontploffing voorgekomen. Vier werklieden werden j met'het gebouw de lucht ingeslingerd en de lichamen I der ongelukkigen werden uiteengerukt. Ver in den om- trek werden alle ruiten vernield. Ook een wagen met nytro-glyeerine, die in de buurt stond, kwam tot ont ploffing en een gebouw in de buurt brandde ge heel af. Keu groot werk. De slad New-York zet eeri groote onderneming op touw om in de klimmende behoefte aan drinkwater te voorzien. Wat dal werk in heeft blijkt duidelijk uit het vol gende bericht, dat in een der Amerikaansch-Holland- sche bladen stond: Met een zilveren troffel stak Mayr Mc. Clellan de eerste zode in de heuvelen achter Peekskill, aan de Hudson-rivier, als het begin van het graven van een waterleiding, die, wanneer voltooid, de stad New-York iederen dag van 800.000.000 gallons water voorzien moet. Deze waterleiding, genoemd de „Catskill," zal 162.000.000 dollars kosten. Zij zal 150 mijlen lang zijn en de Ashokan-„reservoir" in de Esopus-vallei verbin den met iedere wijk der stad, zelfs Staten-Island in sluitende. Reeds twee jaren is er aan de voorberei- j dende werkzaamheden besteed. De hoogte van de wa- 1 terleiding zal 17 voeten zijn. Zij zal gebouwd wor- den onder verscheidene waterbeken. Te Storm King, boven West Point, zal zij meer dan 1000 voeten da- len en loopen 600 voeten beneden cke bedding der i Hudson-rivier. Na de Bronx bij Yonkers bereikt te I hebben, zal zij onder de East River loopen, onder j Brooklyn en eindelijk onder de Narrows naar Staten- Island. Eerst zal er een reservoir gebouwd worden door een dam 230 voeten hoog door Esopus „creek." Er zal aldus een waterplas komen 12 mijlen lang en twee mijlen breed langs de beek zelf. De maximum-capa- citeit van het vergaderen van water in deze enorme i bak zal zijn 120.000.000.000 gallons. Men zal tot 1930 noodig hebben om dit reuzen werk te voltooien, doch een deel van het water zal vóór dien tijd in gebruik komen. De stadsautorileiten beschouwen deze zaak hoofdzakelijk van het stand punt van New-Y'ork, en schatten, dat in 1930 de stad 7.000.000 inwoners zal hebben, en die dagelijks onge veer 1.000.000.000 gallons water gebruiken. Vredesconferentie-patroon. Tijdens de vredeskomediemaanden heeft volgens de Daily Telegraph, het Engelsche legerbestuur proeven genomen met een nieuwen geweerkogel. Hel moordend voorwerp moet een groot voordeel geven boven de oude geweerpatronen, wat zeggen wil, dat daarmee gemakkelijker menschen naar de maan worden geholpen. Tot 800 yards afstands, ruim 720 M., zal de soldaat recht op een vijand kunnen aanleggen. Het Engelsche legerbestuur moei er zelfs aan den ken den kogel„vredesconferentie-patroon" te doopen. Indianen. De Indianen in Amerika, die tol uitsterven gedoemd zijn (volgens de laatste telling van 1905 waren er nog 284.079, verdeeld over verschillende staten en ge bieden van de Vereenigde Staten) doen zich nog wel eens gelden, toonen althans nog wel eens eén overblijf sel van persoonlijkheids- en rechtsgevoel tegenover de onafgebroken beperking van hun rechten en bezittin gen. Nu heefl men de ontdekking gedaan, dat hun aantal weer toeneemt, daar er in 1904 maar 274.706 waren, maar iets verontrustends heeft de regeering der Unie daarin niet gezien, omdat de overgroote meer derheid zich, omdat het niet anders kan, schikt naai de wetten en gebruiken der bleekgezichlen, wat hun alle kenmerkende hoedanigheden doet verliezen natuur lijk. Gelukkig evenwel zijn er nog of juister waren er in 1904 nog een kleine 43.000, die aan de heer lijke verhalen van Aimard herinnerden, althans naar het uiterlijk, door hun kleedij, bestaande uit dierenhuiden en veeren. De Amerikaansche regeering onderhoudt 261 inrich tingen van onderwijs voor de opvoeding, onderrich ting en beschaving der Indianen, wat jaarlijks tien millioen dollars kost, waarlijk niet te veel in ruil voor het vele, dat de Indianen allengs noodgedwongen moes ten afstaan. De resultaten van dit opvoedingsstelsel moe ten alleszins bevredigend zijn, voor zoover naar 't uiterlijk geoordeeld kan worden, daar er reeds een 63.000-tal kunnen lezen en 69.000 een gesprek voeren in het Engelsch. De Cherokees, de Chickasaws, de Croctaws, de Creeks en de Seminoles zijn de zoogenaamde beschaaf de Indianen, maar de Apachen (o glorie van de le zende mannelijke jeugd) zijn nog steeds op het oorlogs pad tegen de Bleekgeziehten, die zich daar evenwel niet bijster veel van aantrekken. Alleen worden er nabij de den Indianen afgestane terreinen bezettingen gehouden en enkele der krijgslieden worden in de ves-' ting Sill jn Oklahama als krijgsgevangenen bewaakt. Een trek nit de loterij. Het water loopt niet altijd naar de zee. Het groote lot van 100.000 fr. der vervroegde trekking van de stad Brussel is gewonnen door een werkman van Roubaix, die slechts ééne obligatie bezat. Indien hij het geld aanstonds in bezit wil nemen, zal hij slechts 78.000 fr. (rekken, wat nog niet te versmaden is. De gelukkige tap is de genaamde Pierre Debarge, 56 jaar, machinist in eene ververij, waar hij reeds 20 jaar werkzaam is. Hij is vader van vijf kinderen, waarvan er drie getrouwd zijn. Debarge was sedert vier maanden ziek en werke loos. (Hbl. v. A.) Een schouwburgbrand. Marseille, 9 Juli. De „Echo de Chine" deelt mede, dat de schouwburg te Sainkong in de nabijheid van Kanton gedurende een voorstelling in brand is geraakt. Vijfhonderd personen zijn verbrand en vele honder den zwaar gekwetst. De Eerste Kanier heeft heden de Wet op het Arbeidscontract aangenomen met 29 tegen 15 st. Dit zijn geen woorden van 'n inwoner van Engeland of Duitschland, doch die van een bnnrman. De Heer i. V ader, wonende Artillerie- straat 2 te Den Helder, meldt ons: Aan uw voortreffelijke Poster's Rugpijn Nieren PilleD heb ik het te danken, dat ik een zeer groote verlichting bekwam in mijne nierziekte, waaraan ik reeds lange jaren lijdende ben geweest. Ik had veel pijn in den rug en zjjden, die zicb soms tot in de borst uitstrekte. Het urineeren ging zeer moeilijk en veroor zaakte mij veel pijn het water zag er vuil, troebel uit, en wanneer ik 't eenigen tijd liet staan was er veel bezinksel in. Bij het minste werk dat ik deed, moest ik hevig transpireeren, ik gevoelde mij immer zeer vermoeid, loom en lusteloos, en ik wist niet wat ik moest gaan be ginnen, want het leven viel mij werkelijk zwaar. Men wees mij toen op de gene zingen, door uw pillen teweeggebracht, en ik wenechte hier ook ODmiddellgk een proef mede te nemen. Na een paar dagen werd mijn pijn minder en mijn goheele gestel knapte or> en ik was zeer ver- '.V-: toen ik twee weken ser van mijn ziekte i-il dan ook met ver- de geneesmiddol aan die mochten lijdon Houwen G't ui :.„0. -„-ó. als ikzelf voorheen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rngpijn is 't eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde brengeD, die zich daaronder bevinden, want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U, dat men U de échte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Vader gehad beeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bg den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.—voor zes doozen. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van ruim 54 jaar. Namens allen, JACOB METSELAAR. Hippolytushoef, Wieringen, 7 Juli 1907. Heden overleed na langdurige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot en zorgdragende Vader in den ouderdom van bijna 43 jaar. Uit aller naam, Wed. Jb. PRINS-De Boer. Oude Niedorp, 5 Jali 1907. Getroffen door de vele blijken van belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde Ecbtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, betuigen ondergetee- kenden hunnen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden en ook aan de Pleegzuster Bute, voor hare toewijding, in de laatste dagen aan de lij- deres betoond, en ook aan den Heer Ds. Schermerhorn, voor de troostvolle woorden, aan ons allen toegesproken. Jb. VAN ZOONEN en Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Winkel, 10 Juli 1907. te geven door onder directie van den Heer L. A. Schouten, in den tuin van het Hotel „Vredelust", van den Heer BROERSMA. Kunstlievende leden hebben v r ij e n toegang met hun gezin. Entrée voor vreemdelingenHeer f 0.50, Dame f 0.25. Leden van Harmonie- of Fanfarekorp sen f 0.25. Kinderen zonder geleide wor den NIET toegelaten. In de Gemeenten BAR8INGERHORN, NIEUWE NIEDORP, DIRKSHORN en SINT MAARTEN worden die genegen zijn voor een Levensver zekering werkzaam te zijn. Inlichtingen te bekomen bij J. Ai v. KETEL,Roggeveenstraat (Laan),Schagen. Terstond gevraagd- tot November werk, bij K. BLOK, St. Maarten. gehouden bij opbod op in het hotei Vredelnst van C. Broersma, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van de volgende perceelen te KOEGRAS, gem.Den Helder: t. Arbeiderswoning en Wei land, te zamen groot ongeveer 9.99.10 H.A., Strijkgeld P. THOMAS te Den Helder f 5395.14. 2. Weiland en Bouwland, te zamen groot ongeveer 16.50.00 H.A Strijkgeld J. SLIKKER te Den Helder, f 6930.—. 3. Weiland, groot 6.85.80 H.A. Strijdgeld P. THOMAS, f 3291.84. 4. Weiland, groot 16.65.40 H.A. Strijkgeld P. THOMAS, f 8327.-. Te zamen f 23943.98. De afslag en combinatiën zullen plaats hebben op DINSDAG 16 JULI 1907, des morgens te 11 uur, in bovengemeld hetel. - en al wat voor een nieuw Seizoen plaats inoet maken. - Wordt gevraagd: bi) C. SCHAGEN, Oudesluis (Grootsloot). om direct in dienst te treden, aan de Kaasfabiiek „DE HOOP", Zuiderweg te Beemster. Tertond gevraagd: bij W. LANGEDIJK, Schilder, Oude Niedorp. GEVRAAGD om direct in dienst te treden, bij J. OOSTERMAN, Spoorbuurt, Anna Pau- lowna. Plaatsing gezocht voor TERSTOND GEVRAAGD: die goed kan melken. H. OOSTERMAN. St. Maartensbrug, Ondergeteekende beveelt zich bij ieder een aan voor het alsmede voor ander Voor best werk wordt ingestaan. Terstond gevraagd: bij G. DE BOER te Barsingerhorn. gevraagd, aan de Kaasfabriek te St. i Maartensbrug. Zicb te vervoegen bij W. SWARTHOF te St. Maartensbrug tot en met 20 Jnli a.s. Gevraagd: een flinke loon f 5 per week, met vrijen kost en inwoning, met reisgeld vrij. Adres CORNELIS SCHENK, Molkerei, Elten bij Emmerioh, Duitschland. Adres: N. G. WEIJLAND, West straat 103, Helder. LOON aanvankelijk 75 GULDEN per maand,boven kost en inwoning. Vast werk. Zich in persoon te vervoegen bij J. R. MOOIJBOER, te O b d a m. TE HUUR GEVRAAGD: met ongeveer 80 k 100 roeden groen- of bouwland, geschikt om een bloemis terij op te zetten, liefst in of dicht bij de plaats Schagen. Te aanvaarden met Kersttijd. Br. lett. W, aan het Bur. dezer Courant.: Te koop; gelegen aan de Schagerbrug, mooie stand. Te bevragen bij W. NIEMAN, Keins- merbrng.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3