in le il STROOIER, ALKMAAR. van Op reis. Goedkoope Trein, RIJWIELEN Voor de inmaak PERCAMENT i Co., Scha po. KNECHT, Smidsknecht t, PI, BREUKBANDEN X u 1 penin kt, f BI PIAS I Co., 8Ép. Hectograaf-lnkt. reclames. Prijs per geheele Pagina II— halve II—, Holl. IJzeren Spoorweg Maatschappij, I. Beijneveld, Winkel. De „SffAB-fDLPEll" Groenteveilingen. Het is slechts een paar Kilome ters van hier verwijderd, ADVERTENT1ËN. AART, Maart je, I C. van der Oord P. KAAN Cz., H. H. Veehouders! Voor den Feestdag de - beste reclame (2e en 3e klasse) op Donderdag 15 Aug'07, naar BAARN of APELDOORN Twee gebruikte prima dik merk „THE SWAN", - met Vul-Spuitje. - Ook voorradig m- Broek op"l,;int;iii<lijk. Dinsdag werd besteed voor: Aardappolen gladblaadjes f0.— a fO.— per 1 i K.G. graafjes ronde muizen kleine Wortelen Bloemkool, 1ste soort, 2de Roode kool Gele kool Witte kool Zilveruien Slaboonen 0.65 •0.50 -0.55 0.20 -2.50 -0.80 -0.55 -0.60 -0.40 -8.40 100 bos. f 4.50 a f 7.50 per 100 stuks. - 3.- a f 4.25 - 4.50 a 6.50 per 100 stuks. - 7.— a -10.25 - 7.- a - 8.75 2.20 a - 2.60 per 50 K.G. 0.85 per 1000. 0.70 a Marktbericht van de Land- en Tuinbouw-vereeniging „De Bendracht" te Medeinhlik, gehouden den 3 Aug. 1907: Opperdoezer groote ronde fO.— a f0.—Opperdoezer kleine ronde fO.— a fO.—groote muizen f 1.30 af 1.40, kleine muizen f0.45 a f0.55, blauwe f 1.a fl.05 per i H.L. Aanvoer 1300 manden of zakken. 5 Augustus 1907. Opperdoezer groote ronde fO.-— a fO.—Opperdoezer kleine ronde fO.— a fO.- groote muizen fl.25 af 1.35, kleine muizen f0.40 a f0.50, blauwe f0.85 a fl.— per H.L. Aanvoer 1610 manden of zakken. 6 Augustus 1907. Opperdoezer groote roinfe fO.— a f0.Opperdoezer kleine ronde fO.— a fO.—gioote muizen f 1.15 af 1.25, kleine muizen f0.35 a f0.40, blauwe f0.85 a f0.95 per j H.L. Aanvoer 1800 manden of zakken. Winkel, 5 Aug. 1907. Aardapelen f 1.10 per 35 K.G., kruisbessen 5LL cent, roode aalbessen 6 a 10 cent per pond, aardbeien 0 cent per mandje, frambozen a 0 cent per pd., slaboonen f 0.60 a f 0.80 per 1000, komkommers f 0 per 100, eieren f 0.— a f 0.— per 100, uien 0 cent per bos, peren f 3.50 a f 3.60 pej- mand, peulen 7 cent per pond, sla f 0.85 per 100 krop. Anna Paulnwna, 2 Aug. Aardat pelen, groote, zak, f 0.80 a f 1.20, kleine f0.60 a f0.— per zak. Bloemkool le soort stuks f 7.— a f 12.—, 2de soort f 3.— a f 4.— per 100 stuks. Bessen, pond, per 100 pond f 5.— a f 7.-. Dopners, pond, per 100 pond f 0.— Peulen, pond f'2.— a f2.50 per 100 pond. st. roode kool f8.75 a io.—, Savoye kool stuks f a f 0.— per 100. Slaboonen f 0.50 a f 10.— per 1000. „Nieuw Leven", station \oord-Scliarwoude, 3 Aug. 1907. Aanvoer 375 zak aardappelen, 187 baal zilver uien, 0 stuks roode kool. Groote muizen fl.— a f 1.10, drielingen f0.50a f0.60, kleine f 0.30 a f 0.40, gladblaadjes f 0.— a fO.—Eigen heimers f 0.90 a f 1.— per 35 K.G. Zilvernep 1ste soort f 2.60 a f 2.80, 2de soort f 2.30 af 2.50, drielingen f 1.90 a f 2 20 per 50 K.G., roode kool f 0.— per 100 stuks. 5 Aug. Aanvoer 161 zak aardappelen, 189 baal zilver- uion, 0 stuks roode kool. Groote muizen f 1.10 a fl.25, drielingen f0.60a f0.70, kleine f 0.25 a f 0.40, ronde f 0.- a f 0.—, Eigenheimers f 0.90 a fl.— per 35 K.G. Zilvernep 1ste soort f 2.80 a f 3._ 2de soort f 2.40 a f 2.70, drielingen f 2.~ a f2.30 per 50 K.G., roodakool f 8.— af8.50per 100 stuks. 6 Aug. Aangevoerd 311 zak aardappelen. 139 baal zil veruien, 466 stuks roode kool. Groote muizen f 1.10 a fl.25, drielingen f0.60a f0.70, kleine f 0.30 a f 0.40, gladblaadjes f 0.— a f 0.—, ronde f 0.— a f 0.— Eigenheimers f 0.90 a fl.05 per 35 K.G. Zilvernep 1ste soort f 2.90 a f 3.20, 2de soort f 2.30 a f 2.70, drielingen f 2.10 a f2.40 per 50 K.G., roode kool f 5 25 f 6.25 per 100 stuks. Dorp Noord-Scharwoude. 5 Aug. Bloemkool le srt. f6.75 a f8.—, 2ef3.50 af5. 6 Aug. Bloemkool le srt. f6-a f7.50, 2e f3.50af4.50. 7 Aug. Bloemkool le srt. f6 a f7.75, 2e f3.50af4.50. Roode kool f 5.75. „Door Ons, Voor Ons", Dirkshorn. Zaterdagavond hield de vereeniging „Door Ons, Voor Ons tot ondersteuning bij ziekte, hare gewone jaar vergadering in het lokaal van den heer L. Wink, alhier. Als gewoonlijk was ook nu weer de opkomst der le den zeer groot: 62 leden en 2 donateurs woonden de vergadering bij. De (voorzitter, de heer C. Nierop, opende de ver gadering met een hartelijk welkomstwoord, waarna het woord was aan den secretaris, den heer K. IJff, voor het lezen der notuleij Deze werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De penningmeester der vereeniging, de heer A. Kis- temaker, deed rekening van zijn gehouden beheer over het afgeloopen boekjaar. De ontvangsten bedroegen f 2187.66, de uitgaven 1 1491.085, zoodat er een batig saldo is van f 7ul.575. De rekening, na door de hee- ren K. Spaans en E. Meijer Drees onderzocht te zijn, werd goedgekeurd. Hierop bracht de secretaris het jaar verslag uit. De vereeniging neemt nog steeds in ledental toe en ook het aantal donateurs vermeerderde met 2. Thans hebben zich ruim 280 personen bij haar aangesloten, het aantal donateurs bedraagt 8. In t afgeloopen boek jaar zijn in t geheel 228 uilkeeringen van f5 gedaan; 5 teden .ontvingen 13 weken lang een uitkeering van f 5 1 lid 12 weken, 3 leden 10 weken enz. Aan de orde kwam hierna een voorstel van liet bestuur om de toetreding van nieuwe leden mogelijk te maken op 16 jarigen leeftijd en aanneming te wei geren van personen die ouder zijn dan 30 jaar. ('t Be slaande artikel 2 van het reglement zegt, dat men om lid te kunnen worden den leeftijd van 18 jaar moet bereikt hebben en niet ouder mag zijn, dan 50 ja ren.) De aanneming van personen die 16 jaar oud zijn, ontmoette weinig tegenkanting, doch er waren er, die terugbrengen van 50 op 30 jaar als uiterste grens van toelating niet wenschelijk achtten. Hoe zal 't gaan,vroeg men, met hen, die op een leeftijd ouder dan 30 jaar zich in de gemeente komen vestigen en er in hun vorige woonplaats geen ziekenfonds bestond, waarvan zij lid konden worden Ten slotte werd een bemiddelingsvoorstel aangeno men en bepaald, dat zij, die uit een gemeente komen, waar geen ziekenfonds beslaat, binnen zekeren termijn nu hun vestiging in Harenkarspel, lid kunnen wor den, mits zij niet ouder zijn dan 10 jaar. Gedurende eenige jaren is D. O. V. O. herverzekerd j bij „De Philantroop te Bolsward. Langzamerhand is echter liet bestuur tot de overtuiging gekomen, dat deze herverzekering een dure geschiedenis voor de ver- eeniging is; daarom had het op de agenda geplaatst I een voorstel om het contract met „De Philantroop" op te zeggen. Met bijna algemeene stemmen werd dit aangenomen. Bij de nu volgende rondvraag werden door het Be stuur enkele vragen, nog door sommigen der aanwezi gen gedaan, beantwoord, waarna de voorzitter met een woord van dank aan allen de vergadering sloot. Veefonds, Harenkarspel. Zaterdag vergaderde alhier het bestuur van het On derling Veefonds voor de gemeente Harenkarspel, ter 'bepaling van den omslag over de 3 afgeloopen maan den. Er waren gedurende dat tijdvak 938 runderen verzekerd, waarvan 6 dieren stierven. De schade hier door beloopen bedroeg f515.90. Per rund werd de omslag tol dekking dier schade vastgesteld op 55 cent. Benoeming. De heer A. C. Bol van Barsingerhorn is aangesteld als gasfitter te Loosduinen. Winkel. De reizigers van den stoomtram SchagenWognum, die Maandagmorgen in den tram van 7.19 gezeten wa ren, hebben geen voorspoedige reis gehad, aangezien de tram, even voorbij Winkel, door den wissel is ge reden, en zij allen uit moesten stappen en te voet of per as hun reis voort moesten zetten. Het verkeer was spoedig hersteld. Ilaadsvergadering Barsingerhorn. Vergadering van den Raad dei gem. Barsingerhorn, op Dinsdag 6 Augustus 1907, des middags ten 2 uur. Afwezig de heer Smit met kennisgeving. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., Burgemeester. Na opening der vergadering leest de gemeente-secre taris, de heer P. Bronder, de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Van de dames Kant en Van Albada zyn brieven ingekomen, dat zy hare benoemingen tot onderwijzeres te Haringhuizen en te Barsingerhorn hebben aangenomen. Van Ged. Staten waren de goedkeuringen ingekomen j op de betalingen uit den post van onvoorziene uitgaven en voor de verschillende af- en overschrijvingen. De heer C. Spaans Hz., lid van den Raad, deelt in i een schrijven mede, dat hij tot 10 Juli j.1. niet langer als Weesmeester wenscht te fungeeren. De laatste kasverificatie gaf een ontvangst aan van j f 26405.391, e©n uitgaaf van f 24742.901, dus moest er in kas zijn en is bevonden f 1662.49. Voorzitter deelt mede, dat van den heer K. Jonker i een verzoek is ingekomen, om den Raad te interpelleeren over de al- of niet-wenschelijkheid van het gelijktijdig 1 lid zijn van deri Raad en van het Weezenbestuur. Goed- gevonden wordt, dat de heer Jonker in de volgende zitting de interpellatie zal houden. Het door den heer Jonker daarover ingezonden schrij- 1 ven luidt als volgtMijneheeren. Als gevolg der mijns inziens vrij krasse bepaling der Kolhorner kiesvereeni- j ging (n.1. het uitspreken der onvereenigbaarheid van j Arm- of Weezenbestuurslid met het raadslidmaatschap) en het als zoodanig in praktijk brengen door een raads lid te verplichten volgens hun persoonlijke opvatting te handelen, acht ik in strijd met de belangen der ge meente niet alleen, maar plaatst den Raad op een zeer afkeurenswaardig standpunt, daar wij als zoodanig sedert jaren een tegenstrijdige zaak hebben bestendigd. „En daar ik-zelf als zoodanig al eenige jaren zitting heb in beide corporatiën en rondweg kan verklaren, dat ik nooit tegenstrijdigheden heb ontdekt, maar veeleer de wenschelijkheid durf betoogen der vereenigbaarheid van beide corporaties (tot een maximum zooals heden) om zoodoende verschillende zaken in het belang dei- gemeente met elkander te kunnen overwegen en be spreken. „Redenen, welke mij er toe brengen, in deze een besluit van den Raad uit te lokken en als zoodanig, öf de zaak zooals zij is en bestaat, te bestendigen, öf een verande ring aan te brengen in art. 3 van het reglement op het Algemeen Burgerlijk Armbestuur." Voorzitter doet vervolgens mededeeling van de ver schillende aanbestedingen, die in den loop van eenigen tijd in de gemeente zijn gehouden en waarvan de uit slagen reeds in ons blad zijn medegedeeld. Het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw- gekozen raadsleden, de heeren Spaans en De Zeeuw, is nu aan de orde. De heeren Jonker en Breebaart belasten zich met dit onderzoek, terwijl de heeren Spaans en De Zeeuw de verg. verlaten en deze wordt geschorst. De Commissie vindt alles in orde, zoodat tot toelating wordt besloten en kunnen de beide heeren den eersten Dinsdag in September wederom zitting nemen. De heer C. Spaans informeert, of voor een herkozen raadslid de beëediging weer noodig is. Voorz. antwoordt op deze vraag bevestigend. Volgt nu het rapport over de gemeente-rekening. De heer C. Spaans zegt, namens de commissie met het onderzoek belast, dat alles in uitnemende orde is be vonden, waarna met algemeene stemmen tot goedkeu ring wordt besloten. De ontvangst was f 21354.22, de uitgaaf f 19639.795, het batig saldo f 1714.421/2- De heer Blaauboer rapporteert tot goedkeuring der rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en 1 der Weezenadministratie, waartoe de Raad eveneens met' algemeene stemmen besloot. De rekening van het Arm bestuur sloot met een ontvang van f 9437.065, waaronder een batig saldo der vorige rekening van f1583.505, een uitgaaf van f8576.525, dus een batig saldo van f860.54. De rekening van het Weezen Armenbestuur had een ont vangst van f4277.725, een uitgaaf van f3477.62, dus een voordeelig slot van f 800.11B. Van de heeren C. Buis en anderen was ingekomen een adres om de staatverlichting uit te breiden tot over de Oosterbrug. Daar dit adres nog niet door B. en W. was behandeld, zal het in een volgende vergadering aan de beurt komen. Allen voor. Door het bedanken van den heer C. Spaans Hz. is noodig benoeming van een Weesmeester .De voordracht èn van het gemeentebestuur én van het WeezenArmenbestuur luidde: no. 1 K. Kossen Wz., no. 2 S. Spaans Cz. De heer Kossen werd met 5 stemmen benoemd, 1 blanco, Bij de rondvraag informeert de heer Breebaart, of het wielrjjden op de Streek te Kolhorn tegenwoordig geoor loofd is? Voorzitter deelt mede, dat door de in-werking-treding der motor- en rijwielwet, de Streek zal moeten worden uitgesloten van het verkeer met die vervoermiddelen daarvoor zullen er aan beide zijden borden moeten wor den opgesteld, die dat aangeven. Het ligt ook in de be doeling van B. en W., om dat te doen, als, wat wel zal blijken, dit noodzakelijk is. De heer Breebaart vraagt, of dan eerst een ongeluk moet gebeuren, vóórdat dit geschiedt? Voorzitter zegt, dat dit geenszins de bedoeling is. Nog sedert maar korten tijd weet men, dat bij een toestand j zoo als die nu is, een verbod bij politieverordening niet j voldoende is; wij kregen een proces-verbaal terug, i De heer Breebaart zegt, dat motorfietsen langs de Streek snorren en dat de jongens boven langs de trap naar beneden vliegen, het straatje op, wat naar Spr.'s meening zeer gevaarlijk is. Spr. vestigt tevens de aan- j dacht op de waterplaats achter de school te Kolhorn. i Bij het festival is Spr. gebleken, hoe de urine achter het i schut wegzakt en daar als 't ware een poel vormt, die verbazend stinkt. Door die urine af te voeren naar de sloot, zal de toestand zeer verbeteren. Voorzitter belooft een onderzoek. Hierna sluiting. Paardew-Stamboek. De Provinciale Regelings-Commissie voor de Paarden fokkerij in Noord-Holland zal op Texel, Terschelling en Wieringen op 20, 21 en -22 dezer keuringen houden van 3-jarige en oudere hengsten, waarvoor 3 premiën tot een gezamenlijk bedrag van f800.— zijn toegestaan. Teven zullen vanwege de afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden-Stamboek, op genoemde dagen aldaar stamboek- en premiekeuringen worden gehouden. Hiervoor is een bedrag van f 500.— beschikbaar gesteld, waarvoor in aanmerking kunnen komen2-jarige merriën, onder verplichting, dat dezen in 1908 worden gedekt en 3- 7-jarige merriën, die in 1908 moeten veulen. Door een steen gedood. De dames Caroline Beijerinck, 24 jaar oud, wonende in Den Haag, en Anna Pilto, 35 jaar, onderwijzeres te Leiden, met vacantie te Chamonix, bestegen Zaterdag den Mont Anvers. Op een kilometer van het hotel van den Mont Anvers raakte eensklaps een reusachtige steen van den berg los en raakte mej. Beijerinck aan het hoofd. Het meisje werd door den hevigen schok omvergeworpen. Hare vriendin zag, dat ze een diepe hoofdwond had. De dood was onmiddellijk. De ouders van het slachtoffer in Den Haag zijn door den burgemeester van Chamonix verwittigd. De beide toeristen waren daags tevoren uit Martigny (Zwitserland) aangekomen. ('S-H. Ct.) Raadsverkiezing Sint Maarten. Uitslag der stemming voor een lid van den Gemeen teraad van Sint Maarten, vacature: K. Blom Dz., Dins dag gehouden. Uitgebracht 101 geldige stemmen. Hier van bekwamen de heeren D. Kuiper Wz. 72, en A. Wit 29 stemmen, dus gekozen de heer D Kuiper Wz. Polderverkiezing. Tot dijkgraaf van den Slootgaardpolder is herkozen de heer C. Limmen te Bergen. St. Pankras. Tot Gemeenteveldwachter te St. Pancras is tegen 1 Sept. benoemd de hr. Jn. Dekker van Egmond aan Zee. Aangesteld. De heer B. Eggers van Kolhorn is aangesteld tot Rijks- hulpkeurmeester bij de exportslagerijen te Osch. dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en de straat, mogelijk kent gij ook den heer Jan Kempe, Breedelaan D 132 te Heiloo, die ons het volgende schrijft Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijn moeten lijden onder in den rug en in de lendenen. Het was alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield. Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn, vooral het bukken viel mij moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen om consult geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor gens meer vermoeid op, dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was af wisselend. Ik leed aan rheumatiek, in één woord, ik was er ellendig aan toe. Ik had niet de minste hoop op herstel na al de medicijnen en geneesmiddelen, die vergeefs gebleken waren, en mijn laa'ste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik kan U niet zeggen, 'hos verwonderd en verheugd ik was, toen ik bij de inname hiervan dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de stramheid verdwenen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga thans nog eenigen tijd voort met Uw voortreffelijk geneesmiddel en hoop U binnen korten tijd mijn algeheele genezing te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar en kan Uw geneesmiddel met vertrouwen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme r Rheumatiek spruit voort uit het urine zuur dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen dit urine zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U, dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Plllen SeefJ> dezelfde die do heer Kempe gehad beeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foeter voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bg den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Geboren: zoon van A. HOOIJ en A HOOIJ-Pluister. Oudesluis, 6 Augustus 1907. Geboren: Maria Catharina, dochter van K. ROL en T. ROL-KOOIJ Sobagen, 4 Aug. 1907. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lijden, onze lieve Doch ter en Zuster in den ouderdom van 19 jaar. A. BARTEN, Echtgenoote en Kinderen. Noord-Scharwoude, 4 Aug. 1907. 1 oor T Den 12en Augustus a.s. hoopt onze geliefde Vader den dag te herdenken, waarop bij voor 25 jaar werd aangesteld als brugwachter bij de banne Haren- karspel. Namens zijne dankbare Kinderen. Harenkarspel, Augustus 1907, De Heer en Mevrouw D. VAN DIJK- Van der Kamp geven kennis van de geboorte van hun Zoon FREDERIK. Amsterdam, D Ruysdaelstraat 91, 6 Au«u8tu8 190L In den FEESTGIDS zal gelegenheid bestaan tot Er gaat niets boven een goed bereide THOM- SON'S PUDDING. (Men vrage receptenboek by zyn kruidenier.) Het 2e toelatings-examen zal worden afgenomen op Maandag 2 en Dinsdag 3 September, des voormiddags te 9 uur. Aan belanghebbenden wordt verzoch'. zich vóór 29 Augustus schriftelijk op te geven bij Dr. G. BLOKHUIS, Gymn. rector. zeer aanbevelenswaardig voor het mes ten van Varkens. l>aiakbetiiigiiigf. Bij deze betuigen wij onzen bartelijken dank aan Familie, Vrienden en Buren f n verder aan allen, voor de zoovele harte lijke bewjjzen van deelneming, betoond bij hot overlijden van onze geliefde Moe der. In 't bijzonder aan A. SMIT, voor zijne onvermoeide goede zorgen, aan haar bewezenaan Dr. BEEKER, die zoo veel heeft gedaan om haar lijden te ver- zachten, en aan 't-Armbestuur van Bar singerhorn, voor den 'steun, dien zij heef genoten. C. KLEIJER en Echtgenoote. Sohagerwaard, Augustus 1907. voor het opfokken en mesten van Kal veren, steeds verkrijgbaar, benovers alle andere FOURAGE-ARTIKELEN, bij Hippolytushocf op Wieringen. Tot het voorkomen van doodbloe den en tot het herstellen van net breuk en verzakking bij pas gecas treerde Paarden blijtt steeds het adres Bewijzen van bekwaamheid in der gelijke gevallen voorhanden. Opgaven hiervoor worden gaarne in gewacht vóór Woensdagavond 14 Aug. bij den Directeur van „Lycurgus", Jb. ROGGEVEEN Lz. van DEN HELDER, ANNA PAULOW- NA, SCHAGEN, NOORD-SCHAR WOUDE, HEER HUGOWAARD, ALK MAAR, HEILO, CASTRICUM, UIT GEEST, KROMMENIE, WORMER- VEER. KOOG/ZAANDIJK, ENKHUI ZEN, BOVENKAR SPEL GROOTE BROEK, HOOGKARSPEL, WEST WOUD, HOORN, AVENHORN, OOST- HIJIZEN, KWAD1JK-EDAM, PUR- MEREND, OOSTZAAN en ZAANDAM en terug. Heen en terug op één dag: 2e KLASSE I 1.50 3e KLASSE f I.—, Terug den volgenden dag 2e KLASSE f2.— 3e KLASSE f 1.25. Inlichtingen aan de stations. Zie de aanplakbiljetten. te koop aangeboden, zonder ge breken, bij C. DE GRAAF in de Moer beek, Nieuwe Niedoip. Inrichting van Kaas- en Boterberei- ding te Amsterdam vraagt een BEKEND MET HET VAK, om DI RECT in dienst te treden. Br, fr. met opgave referentiën en verlangd salaris bureau van dit blad, lett. P. gevraagd, tegen half September, goed bekend met Hoefbeslag en Burgerwerk, bij Jn. VISSER, Ged. Hoefsmid, Bonds- rijwielhersteller, Oudkarspel. Terstond gevraagd: een flinke tegen flink loon, bij J. SCHAGER, Loet, Schagen. ook zonder veer. Aanbevelend,

Schager Courant | 1907 | | pagina 3