BAL, VAD KOP TOT TEtn Passage-biljetten No" eei,ige J. VLETER, Betonwerken. Tentoonstelling Nu wordt het tijd. Bloedmiddel. THOMSONS PUDDING een Boerenknecht, Kermis Kolhorn. Max Havelaar 811 te SCHAGERBRUG. L. Beijneveld, Winkel- Stofbril Bnitöngawönrffitvoering I. 't Lied van Moeder, II. Een fijne Familie, bij I). lams, Koegras B'auwe Keek jjxcelsior,[j Cliemiselie Fabriek Wanders, Arnhem. H.H. Veehouders. K'!ST600Mi l« ALKHAAB Uitverkoop III1 SSIIK - fficrip. CAflffletBITSPASIISfi Mr. Tinimorman WIMGiWAARD, IS trekt i September, 5 hi ALMAAR I. iiokkeiilouw. I. PRINS Az, scïfgoÏTn aFomf' REZELiIAN te J.MOQIJBOER te Obdaiïl. beneden inkoopsprijs. Biimenlandsch Nieuws. 385ste Staatsloterij. ADVERTENTIEN. Hoofdgracht 28, Heldor, heeft de praktijk hervat. Brood- en Koekbakkers- leerling, fe KOLHORN, op Dinsdag 10 Sept. '07. Na afloop Bal. Zondag 8 September tot teen endervindt men de goede wer kingder Abdijsiroop, Klooster SantaPaulo. 35 cent. 35 cent. MULTATULI. ijijjiiü Excelsior-Borax Tand- poeder en Zeep, - vlug gesneden worden, Melk voedsel voor Kinderen enZiekeni tegen zeer lage prijzen. verkrijgbaar bij SPORTWAGENS Ruime Stalling. alle soorten Zegt het voort A. van Twuijver, Dorschzeilen, Hokkenzeilen, Droogzeilen, Zandzakken. Karwijbalen. L. BeijneveldWinkel. J.Schipper te Purmerend. BRONGAS houten Welpijpenf Zij worden door mij op elke diepte geleverd onder garantie A. Sleutel, Weet gij 1 15ct per pakje De steden in de provincie zijn er niet beter aan toe. Men schat dat daar 60.000 tot 70.000 mensehen onbehuisd zijn. liet recent nog altijd door. In het weekblad „Buitenleven" schrijft II. over na- De zon in de slaapkamer. Van oudshor bestaat in vele families het gebruik om de kleeren en bedden van personen, die ziek geweest of gestorven zijn, in de zon te leggen. „Zy luchten dan beter en de onaangename reuk, dien zy soms hebben, verdwijnt eerder," zegt men gewoonlijk. Dat dit werke lijk zoo is, bewijst de volgende eenvoudige proef, waarbij van twee flesscheii, beide gevuld met slecht riekende gassen, de eene in de zon, de andere in 't donker gezet wordt. Bij de eersto zal na eenigen tijd de onaangename reuk geheel verdwenen zijn, terwijl hij bij de laatste eerder erger dan minder geworden is. Dat de zon werkelijk een desinfecteorende werking uitoefent is oerst door prof. Esmarch, in Kiel, door talrijke weten schappelijke ondorzoekingen bewezen. Hij infocteerde kleeren, bedden, meubels en wasch-1 goed met de meest verschillende ziektekiemen, steide ze toen aan het zonlicht bloot en onderzocht telkens na verloop van een uur, of en hoeveel bacteriën nog aanwezig waren. De resultaten waren zeer gunstig. Niet alleen aan de oppervlakte der voorwerpen, maar ook binnen in waren de cholerabacillen al heel spoedig gedood. Ook de kiemen van typhus, miltvuur, longont steking, tuberculose en andere infectiezieken werden, ofschoon niet zoo snel, door de zonnestralen vernietigd. In de zon bezitten wij dus een uitstekend, niets kostend desinfectiemiddel, waarmee in het dagelijksch leven nog veel te weinig rekening wordt gehouden. Niet alleen bü ziekte- en sterfgevallen, maar bijna overal kunnen zonder dat we 't weten, allerlei ziektekiemen voorkomen. Stellen we dus onze kleeren, onze bedden en ons waschgoed af en toe aan de zon bloot, dan verminderen we hierdoor de kans om door een besmettelijke ziekte aangetast te worden. Ook de slaapkamers beschutte men niet angstvallig voor het doordringen van elk zonne straaltje. I Liever geen gordijnen en tapijten, dan dat men er de zon om buiten sluiten moet. Groote aanbeveling verdient het ten slotte nog om sponsen, waschlappen, tand-en nagelborstels, die zoo gemakkelijk tot kweek plaatsen van bacteriën kunnen worden, 's morgens, nadat ze schoongemaakt zijn, op de vensterbank aan het zonlicht bloot te stellen. Zoowel onfrissche reuk als bacteriën moeten dan verdwijnen. Dc effecten Volgens een opgaaf van zeker Engelsch orgaan is de waarde van 387 der voornaamste fondsen aan de 1 Londensche beurs in het tijdsverloop 20 Juni tot 20 Augustus van 3.633.717.000 tot 3.488.130.000 pond ver- 1 minderd. Dat is dus een achteruitgang van 135.587.000 j pond. Sedert het begin des jaars bedraagt de waarde vermindering der bedoelde fondsen 345.000.000 pond, zegge 4000 millioen gulden 1 waarvan 111.000.000 pond komt op Amerikaansche spoorwegwaarden 48.000.000 op Britsche staatsfondsen en 36.000.000 op Engelsche spoorwegwa.irden. Naar verhouding is in- tusschen de daling wel het grootst geweest in Zuid-1 Afrikaansche minwaarden, die in den loop van het jaar ongeveer met 25 pCt. zijn teruggegaan. A^Arit, 6l°0pen maand was de daline het sterkst in Amerikaansche spoorwegwaarden, die ongeveer 52 ew!*?61! po?d st®rling in waarde verminderden. Ook Lngelsche Staatsfondsen bereikten een nieuw laag „record en ofschoon de koers sedert weer iets is opge komen, bedraagt de waardevermindering voor dit fonds m den loop van één maand toch nog ongeveer 17 mil lioen pond sterling. Arm Rusland. Een merkwaardig kijkje op de toenemende verwilde ring van de zeden in den Kaukasus geeft volgende bekendmaking van kolonel Neugebauer, militair chef der Transkaukasische spoorwegen „Gedurende de eerste helft van het loopende jaar zijn 30 ambtenaren van de Transkaukasische spoorwegen op gewelddadige wijze om het leven gekomen, tien oudere en 20 jongere. Ofschoon dan gewoonlijk bekend wordt gemaakt, dat op bevel van de eene of andere revoluti- onnaire organisatie de doodstraf aan deze ambtenaren werd voltrokken, bestaat er alle grond voor het ver moeden, dat het meerendeel dezer misdaden bedreven werd om bezette plaatsen vacant te maken. Teneinde nu voor het vervolg te verhinderen, dat deze moordenaars nog voordeelen genieten van hun schandelijke daad, heb ik besloten plaatsen in den spoorwegdienst, die openvallen ten gevolge van den gewelddadiger, dood van ambtenaren, niet meer te doen bezetten door ambtenaren van den Transkaukasischen spoorweg, die volgens anciënniteit daarvoor in aanmerking moesten komen, maar door ambtenaren uit Europeesch Rusland. Men kan zich dus in het vervolg daarnaar richten." Dat gaat zoo goed. De strijd tegen het corset is in do laatste tien jaren althans in Duit.schland niet onvruchtbaar geweest. Vol gens statistische opgaven is de vervaardiging en verkoop van bedoeld kleedingstuk in dat ty'dvak met 18 pOt. verminderd. Misschien ook wel op andere plaatsen noodig. Doortastende vrouwen vindt men in den Amerikaan- schen Staat Iowa. Te Bayard in dien staat zyn Zater dagavond zwaar gesluierde vrouwen de tapperijen en drankhuizen rondgegaan en hebben zoven beschonken personen, die zij er vonden, naar 's lands wijs naakt uitgekleed, ingeteerd in veeren gerold en de straat op gejaagd; onder hen twee rijke en invloedrijke mannen! De dames hebben gezworen voortaan alle dronkaards op geljjke wijze te zullen behandelen. Twee kreupelen. Twee kreupelen, ieder met slechts een been, zijn van Marseille naar Parijs gewandeld. Zes weken geleden gingen zij op weg. Het was hun daarbij niet te doen om een record te vestigen, zij hadden een zending te vervullen. Zy zouden onder weg oen onderzoek instellen naar de valsche kreupelen, meest Italianen en Spanjaarden, gezond vanlyf en leden, die een gebrek voorwenden, en dus het medelijden op wekken en geld binnenhalen, dat alleen den waren kreu pelen toekomt. De twee hinkeis voorzitter en secre taris van het Verbond van Kreupelen en Lammen te Marseille hebben te Lyon, Dyon en andere plaatsen, die zy langs kwamen, voor hun vakgenooten lezingen gehouden over de oneerlijke mededinging der schynge- brekkigen. Weer wat nieuws. By de onlangs begonnen militaire manoeuvres in Italië, zal voor het eerst in ruime mate gebruik worden ge maakt van automobielen. Niet minder dan 150 machines I zijn voor dit doel aangekocht. Met nog een andere nieuwigheid zullen proeven wor den genomen, nJ. met oorlogshonden, die gebruikt zullen worden in den correspondentie- en wachtdienst, j vooral by de voorposten. Voor dit doel zijn prachtige exemplaren Schotsche herdershonden, collies,aangeschaft. Een financiëele krach te Arnhem. Sinds eenige dagen is, zooals bekend is, de Arnhemsche Baukvereeniging Pliester en Co. te Arnhem failliet en er schijnt maar even een tekort van 3 millioen. Een der directeuren de heer C. C. Lincker is voortvluchtig, waarschijnlijk met medeneming van belangrijke sommen. Van uit Bonn heeft hij zijn mede directeuren ingelicht, daarby te kennen gevende, dat reeds bij zijn optreden, verscheiden jaren geleden, de toestand der bank „rot' zou zijn geweest. Deze brief is in handen der justitie gesteld. Voor de commissarissen der Bank kwam de débacle als een donderslag by helderen hemel. Hoe het moge lijk geweest is, dat de werkelijke toestand jarenlang voor het college van commissarissen verborgen kon bly'ven en b.v. het dividend over het vorig boekjaar nog werd vastgesteld op 6 pCt. terwy'1 het over het daaraan voorafgaande jaar zelfs nog 12 pCt. bedroeg, verklaarde een der commissarissen aan onzen zegsman aldus„Elk jaar zijn door de directie valsche balansen aan commis sarissen voorgelegd. De debetposten van de beheerende vennooten in privé werden daarop omgetooverd in credit-saldo's, terwijl de debet-saldo's gesteld werden ten name van derden, die in werkelijkheid by de Bank een te goed hadden. Commissarissen hadden zooveel vertrouwen in de directeuren, dat zy geen nader onderzoek naar de juist heid der balansen instelden." De balansen werden steeds opgemaakt door den mede directeur Lincker, den eenige in het driemanschap die grondige kennis van boekhouden bezat. Zijn beide mede-directeuren, mr. G. W. K. Pliester en mr. K. M. G. de Mey'er, moeten dan ook alle medeplichtigheid aan deze malversatiën ontkennen en beweren, dat zij de balansen in goed vertrouwen op hun mede-directeur Lincker, aan wien veel werd overgelaten, hebben onder teekend. De voortvluchtige directeur stond reeds, toen hy nog bediende by de Bank was, bekend als iemand die zwaar speculeerde, vooral in petroleum-aandeelen. "Voor veel ingezetenen van Arnhem, waar in de laatste jaren tengevolge van mislukte speculaties ook nog al eens ernstige klappen vielen, is de val van de Arnhem sche Bank een zware slag. Van een bekende, vermogende familie moeten verschillende leden elk voor meer dan een ton in aandeelen en credit-saldo's op chèque-rekening bü de Bank betrokkne zün; een hoofd van een school die een aardig kapitaaltje deels spaarpenningen in aandeelen van de Bank had belegd, zal dit voor een groot gedeelte kwyt zyn, evenals een bedrag aan effecten, welke hy onlangs aan de Bank in handen gaf om te verkoopen, doch die niet verkocht zyn, maar in den bodemloozen put verdwenen. Ook verschillende winkeliers en andere handeldryven- de personen die zaken met de Bank deden, worden door haar faillissement in moeilykheden gebracht en moeten andere banken ter hulp roepen om hun debet saldo's onverwachts aan te zuiveren en hun rekening-courant te liquideeren. Aan een reconstructie der Bank, die over een prachtig kantoorgebouw beschikt, zal volgens deskundig oordeel wel niet te denken vallen. Naar men verneemt, is doop den officier van justitie uitgevaardigd het bevel tot inhechtenisneming van Lincker, wegens verduistering van 52 aandeelen Konink- lyke Petroleum, ter waarde van f 140.000. Het vermoede- lyk tekort der Bank bedraagt f2.800.000. De Rechtbank verleende rechtsingang met bevel tot gevangenneming van Lincker. Ilarenkarspcl (Waarland.) Donderdagnamiddag had alhier de openbare verkoo- ping plaats van de tulpen-bloembollen, afkomstig van het proefveld. Het vorige jaar was een oppervlakte van ruim één snees (V42 H-A.) bezet met 10000 bollen, n.1. Gele Prins, La Reine, 1' Immaculée, Prins de Lygue en La Presieuse, van elke soort 2000 bollen. Verkocht konden nu worden ruim 10000 leverbare en bovendien byna 2£ H.L. kleinere bollen, voorzeker een ryke opbrengst, die het bewys geleverd heeft, dat de bodem zich alhier uitstekend voor deze teelt leent. De bollen werden dan ook byna allen door ingezetenen gekocht. Daar enkelen zich bovendien van elders heb ben voorzien, zal het volgend voorjaar menig hoekje in den polder Waarland een schoon gezicht opleveren. Uit de rekening en verantwoording van de commissie van uitvoering bleek, dat na aftrek van alle onkosten aan landhuur, bemesting, arbeidsloonen en administratie nog een winst overbleef, die een uitkeering van 8 aan de aandeelhouders veroorlooft. Een briefkaart 18jaar onderweg. De heer (Ad. Dethmann, vertegenwoordiger voor Hol- stein van de firma Jurgens, margarinefabrikanten te Oss, verzond den 21en October 1889, tydens de wereld tentoonstelling Parijs bezoekende, van den Eifeltoren een prentbriefkaart per luchtballon aan zyn familie te Meldorf in Holstein. Thans in het Oranje-Hotel te Scheveningen logeerende, ontving hy uit Meldorf de tyding, dat zijn briefkaart van 1889 1.1. Maandag haar bestemming had bereikt. Een wyngoedbezitter te Luxemburg heeft de kaart ge vonden en haar behoorlyk met een begeleidend schryven naar Meldorf doorgestuurd. 2de KLASSE, 4de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 5000; 2951. f 1000: 2687, 6872. f 200; 19717. f 100: 12242. Prjjeen van f 46. 218 376 743 768 783 1071 801 918 928 976 2173 886 2761 904 3291 666 4144 712 6185 646 795 960 962 6231 6531 8950 789 9191 747 283 997 686 7068 765 179 814 818 10068 8219 74 367 248 412 749 581 786 669 11103 11888 699 854 890 912 12044 410 666 634 960 13095 416 13616 800 14325 868 652 721 989 16220 232 424 620 651 16814 867 965 16709 728 961 17327 655 828 929 968 18071 18121 19189 612 518 661 609 622 977 20188 896 927 j) lillMlUgU; liefst tusschen 40 en 50 jaar oud, ge vraagd, in een kleine boerderij, bij J. DIJKMAN te Nieuwe Niedorp. Gevraagd tegen half Uotobers Een bij K. 8AGEKUËLE, Callantsoog. Half October Wieringerwaard. Gevraagd: goed kunnende melken, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, bij Wed. HONING, Winkel. verloren, op den weg van Schager- brug naar 't Zand Verzoeke terugbezorging aan 't Bureau ven dit blad, tegen belooning. van de Rederij kerskamer „A IJ H O R A" van WINKEL, in de zaal van den Heer Jb. SMIT, Programma: Oorspronkelijk Tooneelspel met Zang, in drie bedrijven en een voorspel, door ANTONIE (Anth. S. Reule Nz.) Gezelschaps-scène voor 6 of meer personen. r, 50 Cent de persoon. n r eHeer en Dame f 0.75. Aanvang half acht uur. Piaatsen te bespreken bij Jb SMIT a 10 Cent extra, bij bespreking te voldoen. De Hoer D. CIJVAT te Wolfertsdijk, verklaarde aan onzen verslaggever het volgende In de maand October van het vorige jaar werd ik overvallen door een be nauwdheid op de borst. Ik hoestte van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Heele nachten tobde ik op. Zoo sukkelde ik 5 lange maanden voort. Weliswaar was het den eenen dag erger dan den andere, maar voortdurend had ik toch benauwdheden. Myn kennis sen dachten niet anders of ik zou den een of anderen dag in een hoestbui bly'ven. Op een avond, toen ik het weder hevig benauwd had, viel myn oog toevallig op een advertentie van ABDIJSIROOP. Ik liet direct een flesch halen by den Heer H.BUTEIN alhier en het is op myn eerewoord waar, dat ik van dat enkele flaconnetje totaal genezen ben. Opdat al myne lydende medemenschen van de ge neeskracht der heerlijke ABDIJSI ROOP kunnen profiteeren, verzoek ik U dit bekend te maken. De Abdijsi roop Klooster Santa Paulo kost f I.— f2. - en I 3.50 per flacon en is ver krijgbaar by de bekende verkoopers. In den Boekhandel van TI< A E*- MLA. V Sc Co. is verkrijgbaar DOOR Elsevier-editie, 102 blad/.. - '"Ij! Uitstekend middel voor behandeling der huid, welke hierdoor zacht en zui ver blank wordt gehouden. Gebruiksaanwijzing in ieder doosje. 't FIJNSTE VOOR TOILET. Wilt gij, dat Uw BIGGEN (Zeugjes) waardoor U minder gevaar heeft van vervuren, dan is als adres voldoende. C beveelt ondergeteekende zijn beleefd aan. Goede consumptie en nette bediening. V. DEEN, Café nabij het Klooster te N. Niedorp beveelt zich beleefd aan voor het maken van o Belanghebbenden worden herinnerd, dat de aangifte tot en met den 12 e n September openstaat bij den heer Th E. J. ODENDAAL aldaar, voor alle rubrieken. De inleggelden voor de rubrieken „Bloemen" en „Planten" zijn vastgesteld op f0.50. Scliagen. Ondergeteekende heeft weder uren br schikbaar ter opleiding' voo praktyk en examens. DIJK C 12, ALKMAAR. Lijst der namen van vele geslaagden voor verschillende examens ter inzage ONMISBAAR voor ieder Veehouder is SCHIPPER's Het is het beste genees- en voorbe hoedmiddel tegen alle voorkomende ziekte kiemen bij den Veestapel, waarvan wij dagelijks de bewijzen ontvam Men lette er evenwel stt ona fabrikaat te ontvangen, daar alie f dere namaak is. Prijs per flesch met gebruiksaanw. fO.GO Verkrijgbaar bij G. DORBECK te Sohagen A. DE LEEUW, St. Maartens brug; Wed. C. A. DE WIT, 't Zand. Eenig fabrikant: Iidergeteekendo beveelt zich beleefd aan tot het aanleggen van en het maken van Mr. Timmerman, DIRKSHORN. Dat gjj behalve een heer lijke Ijspudding ook IJS kunt maken zonder Ijsmachine, voor 30 et. totaal, voor acht personen, door slechts te koopen EEN pakje A A A ook «onder veer. Vraag de eenvoudige gebruiks aanwijzing hjj uw winkelicr- WANTROUW ALLE GOED. KOOPERE NAMAAKSELS

Schager Courant | 1907 | | pagina 11