Donderdag 5 September 1907. 5iste Jaargang No. 4288 EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. Tilt:" - -- Alt imteiiie- kLaidhomhlal Dit nummer bestaat uit twee bladen. GEMEENTE SCHAGEN. {O)— Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, verzoeken den bestuurders van rijtuigen, in 't belang der bestrating van de kom der gemeente, niet steeds in hetzelfde spoor to ryden. Schagen, 3 September 1907. Burgemeester en Wethouders, Be Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. Raad te Winkel. Vergadering van den Ksad der gemeente WINKEL, op Dinsdag den 3den September 1907, des morgen» 10 nar. Behelst de heer Sloos, die kennis gegeven heeft, door ongesteld heid verhinderd te nyn, eyn alle leden aanweaig. Ds Vooruit er opent de vergadering, heet da leden welkom, in 't bijzonder de heer B eebaart, dien hij feliciteert met zijn herstel. De nolalen der vorige byeenkomst worden gebzen en goedge- kenrd. Ingekomen van Ged. Staten o.m. goedkeuring van het be loit om grond in erfpacht uit te geven, bestemd voor het b.uwen van een woonhuis voor den Sec etaris. De Voorzitter deelt vervolgens ruede, dat 7 sollicitanten zich hebben aangemeld oor de betrekking van onde wyzerea aan de school te Winkel. Na evenwel de tchoolbladen de datum van slni ting der aangifte op 7 Sept. stelden, acht de Rrad, op voorstel des Voorzitters, het beter den datnm van 7 Sept. alg uitersten termyn van aangi'te te beschouwen. De Voorzitter leest vervolgens voor een schtyven van het dopt. Alkmaar van de Maatech. tot Nat van 't Algemeen, waarby de geldelijke steun wordt verzroht voor het honden van een wedstrijd en tentoonstelling vsn voorwerpen vervaardigd door handwerkslieden in Alkmaar en omgeving. B. en W. meenen niet gnnstig in deze te moeten adviseeren. De Raad veieenigt zich eenstemmig met dat advies. Volgt nn de inetallat e der herbenoemde raadsleden, de hee en Koomen en B-eebaa t. De heer Koomen legt in handen van den heer Nobel, de heer Breebsart in die des Voorzitters de gevorderde eeden af. Beide heeren worden daarna door den Raad gefeliciteerd, waarvoor zij danken en de heer Breebaart daarbij herinnert, dat het heden jnist twee-en-veertig jaar geleden is, dat hjj voor de eerste maal a's raadslid zitting nam, welk ambt sedert dien tyd onafgebroken door hem is bekleed. De rekening en verantwoording van het Algemeen Bu-gerlijk Arm bestuur over 1908 wordt ter ttfel gebracht. De rendant van ge noemd college, de heer P. Vries kcmt ter vergadering. Nagehouden onderzoek wordt de rekening vastgesteld op een ontvangst van f 5486.3z'/z> de ui'gaaf op een bedrag van f4497.22. latende een voardeelig saldo van f 988.1C/2. Bjj de rondvraag vestigt de heer Breebaart de zandacht op het ei', dat de noodzakelyke ontsmetting van kleeding, enz. van een aan tuberculose overleden ljjJer in deze gemeente een uitgaaf had gevorderd van f 18-60. Hjj vraagt of Bijk ot Gemeente dat bedrag vergoedt. De Voorzitter merkt op, dat het Kijk slechte bij besmette lijke ziekten ve-go^dt en tuberculose niet oDder de besmettelijke ziekten is opgenomen. In dit geval zou dus de gemeente de eenige zyn, weshalve bjj den Riad de vraag voorlegt, om het genoemde bedrag van f13.60 nit de gemeentekas te kwy'en. Allen voor. Hierna sluiting. Raad te Callantsoog. Vergadering op Dinsdag 3 SeptemOer »9u7. Afwezig de heer Zipp 1 vacature. Na opening worden eerst de nieuwbeaoemda raadsleden btëedigd daarna worden dezen gefeliciteerd en vervolgens de notu len gelezen en goedgekeurd. Door het overlyien van mej. T Gris, verpleegde te Meerenberg, kan deze post van de bcgrooting worden afgevoerd Hiervoor zullen B en W. een suppl. begrooting m ken, dan kan deze zoo b'ijven als ze ia opgemaakt. Wo dt algemeen gced gevonden en de begrooting onveranderd aargebod>n- B en W. stel len voor,om nit het aaldoder rekening van 1908, groot f651, de koeten van bestrating f 450 te betalen, dan behoeft er geen geld- leeniog te worden aaogegaan. Allen voor. Op het verzoek van een commiasie te Alkmaar, om een toelage ter bestryding der kosten, welke door die Comm moeten worden g. maakt om een. wedstrijd en een tentoonstelling te organiseeren van voorwerpen, gemaakt door hsndwerklieden, nit Alkmaar en omliggende gemeenten, werd met algemcere stemmen afwijzend beschikt. De rondvraag niets opleverende, sluit de Vooiz. de vergadering. Landbouw Schagcibrug Vergadering van de afdeeling Zijpe der Holl. Mij. van L ndbonw op Maandag 2 Sapt. te SCHAGERBRUG. Aanwezig 14 leden. De vooiz. de Heer G. C. Halst opent de vergadering en de notnlen worden zonder aanme, kiogen goedgekeu d. De voorz. vraagt of de.Commissie tot oprichtingeecerIjjrkceken- fjbrnk ook inlichtingen' aan de vergadering wil geven hoe het daarmede staat. De heer Bossen, voorzitter dier ccmmissie deelt de vergadering mede, dat de commissie na haar eerste teleurstelling zich op uitnoodiging van heeren nit Medemblik in verbinding stolde mst dergel jjke rommissit ëa te Medembl k en Stom jetoren om gezamenlijk te trachten het gewenschte doel te bereiken. Ook die pogingen zijn mislukt. De deelneming was zoo gering eu de be* wijzen van belangstelling zoo klein, dat de commissie van oordeel i", de zaak voorloopig te laten rusten en betere tijden af te wach ten Nog deelt de heer Bossen mede, dat de commissie heeft niv* gegeven f 105.—, terwjjl de Afdeeling heeft toegestaan f 100.— en vraagt of de Afdeeling ook genegen is de meerdere uitgave te wi len goedkeuren. Met op één na algemeene stemmen wordt aan d<t verzoek voldaan. De 8ec etaris leest nn den beschrijvingsbrief -"er Algemeene vergade-icg te 's-Hsge voor. Besloten wordt, dat de afge vaardigde zal stemmen voor lid van het Hoofdbestuur voor Noord- Holland den heet J. Koopman, en als plaats voor de volgende A g- Vergadering Ttiel. A!s afgevaardigde wordt grkozen de heer Jb. de Al oor. Tot keu meesters voor de tentoonstelling te Sehagerbmg worden met enkele vernederingen dezelfde personen van het vorige jaar benoemd. Tot commissieleden voor toezicht op den landbouwwintercursus worden he benoemd de heeren M- Bossen, Odendaal en J. v. Leverink, terwjjl san d e commissie nog wo-den toegevoegd op verzoek vzn den beer Bossen, twte landbouwers. Gekozen worden daarvoor de hteren D. B emmer en J. de Moor. Als bes'uuraledtn moes'en aftreden de heeren G. Vrjjbnrg, pen ningmeester 'herkiesbaar) en G. Nienwland en A. Bakker Jnz. (beiden niet he kiesbaar.) De heer G. Vrjjbnrg, penningmeester wordt met algemeene atemmen herbenoemd, terwjjl in de plaat» van de beide anderen wo den gekozen de heeren Jn. Mirees Jnz. en D. Brommer. De heer Jb.de Moor zegt by de rondvraag door den hr. /uidsche'. woude is permissie gevraagd om op het tentoonstellingster-ein gedu rende de tentoonstelling mons'ers melkte onderzoeken. Hiervoor heeft bij ech'or een tent noodig en nu wilde by dat het bestuur voor een tent zou zorgen. Dat is van de hand gewezen. Ik vind dat jammer. Man begint onder den boerenstand, doordat verschei dene rib ieken op vetgehalte nitbetslen en ook vele boeren zoo a en toe de melk van hun koeien laten onderzoeken, daar veel be.ang in te stellen, en bet zen beslist wel interessant zyn wanneer zy eens konden zien, hoe dat onderroek gedaan wo dt. De voorzitter en ook de overige leden van het bestuur schynen echter niets van het verzoek van Zaidscherwoude El te weten. Ook de secre aris, tot wien Zuidscberwoude zich had gewend, herinnert zich daar niets meer van. Algemeen is »eo het met des heer De Moor eens, det zoo iets op de tentoors'ellir,g op-zyn plaats is en met algemrene atemmen wordt besloten de kos'co van een tent daarvoor disponibel te stellen en Zuidscherwoude hie van kennis te geven. Niets meer te ver handelen, sluit de Voorz de vergadering. Raadsvergadering Rarsingcrliorn. Vergadering van den Raad dor gemeente Barsinger- horn op Dinsdag 3 September 1907, des middags 2 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Spaans Dz., Burgemeester. Allereerst worden de opnieuw gekozen raadsleden heeren C. Spaans en De Zeouw, beëedigd. Beide heerey leggen de vereischte oeden in handen van den voorzitter af. Deze wenscht do heeren geluk, dat zy weer opnieuw in het midden van den Raad zyn teruggekeerd en weer aan de beraadslagingen kunnen deelnemen. Spr. hoopt dat zy de belangen der gemeente met al hun krachten zullen voorstaan en bevorderen, en daar zij reeds eenige jaren lid van den raad zyn, mag dat ook wel van hen worden verwacht. Hy hoopt daarom dan ook, dat zij dit nog vele jaren zullen mogen doen. Hierbij heeft hij vooral het oog op den heer C. Spaans, den nestor der vergadering, die ïeeds is gekomen op vrij hoogen leeftijd. Hy hoopt, dat hy nog lange jaren den lust en de kracht moge vinden, om aan de beraadslagingen deel te nemen. Hierna volgt do lezing en goedkeuring der notulen. Van Gedeputeerde Staten is de goedkeuring ontvangen van de suppletoirs begrooting en op de geldleening. Er is ingekomen een adres van een comité te Alkmaar dat zich ton doel stelt een wedstrijd te houden tusschen ambachtslieden en oen tentoonstelling van het door hen ingezonden werk. Benoodigd is f2000, welk bedrag nog niet voldoende byeen is. Zal in een volgende vergade ring worden behandeld. Is aan de orde de interpellatie-Jonker, aangaande het gelijktijdig lid-zyn van den Raad en van het Burgerlijk Armbestuur of Weezenbestuur. B. cn W. brengen over deze kwestie het volgend advies uit Volgons de bepalingen van de Gemeentewet behoort het lidmaatschap van het Algemeen Burgerly'k Armbe stuur niet tot die betrokkingen, welke een lid van den beëedigd, dus hjj heeft aan alle wettelijke vereischton Raad niet mag bekleeden, zoodat een gelijktijdige waar- j voldaan. Wat er nu gezegd is aan een derden persoon, noming van beide betrekkingen door één persoon volgens gaat den raad niemendal aan. Wy moeten ons»bepalen de wet zonder bezwaar kan plaats hebben. tot het onderwerp. Ook achten wy een gelijktijdige waarneming niet in De heer Jonker stelt voor om aan de bestaande ver- stryd met het gemeentelijk belang, omdat, voor zooverro ordening niets te veranderen. ons bekend, nooit een feit i3 voorgevallen, waardoor wy- Voorzitter wyst er nog op, dat do Gemeentewet in ziging van den bestaanden toestand wenschelyk zou zijn. art. 23 uitdrukkelijk toestaat het lidmaatschap van den Het komt ons zelfs voor, dat, daar het armbestuur een raad en dat van het armbestuur. Voorz. wyst de heeren gemeentelijke instelling is, het gewenscht is, dat een der er op, dat als zy besloten tot wijziging der armenver- wenscht en zou door den raad ook worden afgekeurd. Als er geen beperkingen worden gemaakt is dat toch nugelyk. Spr. is ook van oordeel, dat het samengaan der beide functiën ongewenscht is. De heer Breebaart zegt, dat de heer Jonker zooeven heeft beweerd, dat de oogen der kiezers moeten worden geopend. Dat Is goed, elke kiezer heeft het recht te weten wat men aan een raadslid heeft, wat een raads lid denkt. De heer Jonker heeft in zyn schrijven gezegd, dat de raadsleden als 't ware afhingen van de kiesvereeniging te Kolhorn en dat men verplicht werd een persoonlijke opvatting op te volgen, maar daarmede ben ik het niet eens. Elk raadslid, dat mogen we toch vertrouwen, zal, als hy het niet eens is met deze opvatting, zeggenhoor eens, jelui mogen my candidaat stellen, maar ik ben het met jelui daarover niet eens. Men zal geheel vry bly ven. Maar het is hier een persoonlijke kwestie. Het is mot 13 November 3 jaar geleden, dat de heer Schoorl lid is geworden van den Raad. Toen dat heer candidaat werd onzer kiesvereeniging, is hem gevraagd, hoe hy dacht over het gelijktijdig zyn van armvoogd en raadslid. Daarop is door hem niet geantwoord, maar wel gezegd, dat, als hy raadslid werd, hij als armvoogd zou bedanken. Ik heb een 4 maanden na zyn verkiezing mot hem daar over gesproken. Toen beweerde de heer Schoorl, dat er nog het een en ander in het armbestuur te behandelen was, dat hy gaarne meemaakte en daarom nog een J of een jaar wilde aanblijven. By de herkiezing van den heer Schoorl is over deze zaak niet gesproken, dan zou men oude kooien uit de sloot bobben gehaald, maar nog steeds is de heer Schoorl lid van het Armbestuur. Mis schien dat er nog steeds wat te behandelen is, dat hy gaarne zou meemaken. Ik zou nu wel eens willen weten, wanneer de heer Schoorl zal bedanken als raadslid of als armvoogd, want f7 b., de zit- Yoorzitter valt den heer Breebaart in de rede met de - opmerking, dat deze bezig is iets te behandelen wat niet genoemde heeren gestoken aan de orde is. De heer Schoorl is indertijd gekozen tot raadslid, de geloofsbrieven zyn onderzocht, hy is Cornelis P. Enkhuizen, mishandeling, f 10 boete, sub sidiair 10 dagen hechtenis. Picter G., Berkhout, mishandeling, f 15 boete subsi diair 10 dagen hechtenis. Jacab W., den Helder, diefstal van een rok, subsidiair 7 dagen hechtenis. Statcn-Gciicraal. Bij Kon. Besluit is benoemd tot voorzitter van Eersle Kamer der Staten-Generaal, gedurende de ting die zal aanvangen op den derden Dinsdag in Sep tember 1907, J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, lid van die Kamer. De „St.-Ct." bevat een Kon. Besluit luidende: Art. 1. De tegenwoordige zitting van de Staten-Ge neraal zal worden gesloten op Zaterdag 14 September des namiddags te drie uren. Art. 2. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd zich op het in art. 1 vermelde tijd stip te begeven naar de vergadering der Staten-Ge neraal, ten einde in eene vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in Onzen naam te sluiten. Een ridderorde geweigerd. Naar wij vernemen heeft de heer P. Nol ting, die zooals men zich herinnert ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin werd benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, aan de Regee ring te kennen gegeven, dat hij deze onderscheiding niet verlangt en dus zijn benoeming niet aanvaardt. Wedstrijd te Anna Paulowna. Uitslag der ringstekerij op fietsen, gehouden op Zon dag 1 September te Breezand. Er waren 27 deelne mers. Elk deed 3 ritten. Op eiken rit konden hoogstens 3 ringen worden gestoken. De heer C. Rol, behaalde den eersten prijs, n.1. f 6, de heer W. Cornelissen den tweeden f 3, en de heor J. Kooy den derden f 2. Achtereenvolgens werden door 9 ringen, 8 ringen en 7 ringen. Het feest werd opgeluisterd door de muziek van de leden van den Raad zitting heeft in het Armbestuur, omdat daardoor voeling tusschen bside besturen wordt gehouden. Dat dit inzicht ook gedeeld wordt in andere,ja, zelfs grootere gemeenten dan de onze, bly kt wel hieruit, dat in sommige verordeningen, regelende de samenstelling van het Armbestuur, is bepaald, dat de voorzitter van het Armbestuur uit en door den Raad moet worden gekozen. Wy herinneren ons nog zeer goed, toen voor eenige jaren de financiëele toestand van het armbestuur van dien aard was, dat een beduidend bedrag uit de gemeente kas als subsidie moest worden verstrekt en nadere regelingen zyn gemaakt omtrent de armenpraktijk, hoe goed de bestaande regeling heeft gewerkt. Op grond van het bovenstaande komt het ons dan ook niet noodzakelijk voor, dat het bestaande reglement op het Algemeen Burgerlyk Armbestuur wordt gewijzigd. De heer Jonker acht in zyn ingezonden schryven de zaak van zyn kant voldoende toegelicht. Dit schryven wordt nogmaals voorgelezen en luidt als volgt „Myne Heeren! Als gevolg der myns inziens vry krasse bepaling der Kolhorner kiesvereeniging (n.1. het uitspreken der onver- eenigbaarheid van Arm- of Weezenbestuurslid met het raadslidmaatschap) en het als zoodanig in praktyk bren gen, door een raadslid te verplichten volgens hun per soonlijke opvatting te handelen, acht ik in stryd met de belangen der gemeente niet alleen, maar plaatst den Raad op een zeer afkeurenswaardig standpunt, daar wij als zoodanig sedert jaren een tegenstrijdige zaak hebben bestendigd. „En daar ik-zelf als zoodadig al eenige jaren zitting heb in beide corporatiën en rondweg kan verklaren, dat ik nooit tegenstrijdigheden heb ontdekt, maar veeleer de wenschelykheid durf betoogen der vereenigbaarheid van beide corporaties (tot een maximum zooals heden), om zoodoende verschillende zaken in het belang der gemeente met elkander te kunnen overwegen en be spreken. ordening, deze wijziging door Gedeputeerde Staten zal moeten worden goedgekeurd. En daar deze wijziging in stryd is mot de Gemeentewet, zouden Ged. Staten de wijziging wel niet goedkeuren. Harmonie, is uitstekend geslaagd en werd door een groot publiek bijgewoond. De prijzen werden met een toepasselijk woord uit gereikt door den heer Jb. v. d. Werff. 's Avonds van 9—10 uur werd op een stuk land een flink vuurwerk afgestoken, dat dank zij mede het mooie weer, uitstekend slaagde. Veel mensehen woon den dit vuurwerk bij. Ter aanvulling. In het raadsverslag der gemeente Vieringen van den SOsten Augustus j.1. voorkomend^ ,in het nummer van Zondag 1 Sept. j.1. r.taat: Namens B. en W. stelt voorzitter voor den heer Peereboom vergunning te ver- leenen den bedoelden grond fn.m. 12 5 15 vierk. M. De vreemde toestand zooals de heer C.Spaans opnoemde, van den ouden Poelweg), «tot het nemen van proeven af dat alle armvoogden raadslid waren, kan niet, omdat er 8 armvoogden en 7 raadsleden zyn. Na nog een kieine discussie wordt er gestemd. De heeren C. Spaans, De Zeeuw en Breebaart verklaren zich vóór wijziging, de heeren Jonker, Smit, Biaauboer en Schoorl tegen; zoodat de verordening onveranderd bly ft. Van den heer C. Buis Pz. en anderen is, zooals bo- kend, een adres ingekomen, om het gedeelte tot de Oos- terbrug te verlichten. B. en W. stellen voor, om op dit adres gunstig te beschikken en eveneens nog in Kolhorn een paar lantaarns te plaatsen en te verplaatsen. De heer C. Spaans vindt dit goed, maar wil het Westeind ook voorzien van een drietal lantaarns, en bovendien een paar lantaarns by de kluften aan de Kreil en Poolland. De heer De Zeeuw is bang, dat, als men dien weg opgaat, men te ver gaat. Er is besloten 'indertyd de kommen te verlichten en als er na aan denwensch van Buis c.a. gevolg gegeven wordt, zullen er spoedig meerdere aanvragen volgen. Niet dat Spr. het aan de Oosterbrug onnoodig vindt, maar de onkosten zullen te zwaar worden. te staan ter verkrijging van brongas) en indien zulks geïuKKen mocht, later over overname of erfpacht te beslissen. Men leze hierachter verder: Met algemeene stemmen goedgekeurd. Wieringen. Naar wij vernemen, zal de uitvoering der zangver- eeniging Oefening Kweekt Kunst niet plaals hebben op Maandag 23 Sept. a.s. (tentoonstellingsdag) maar op Zondag 22 Sept. a.s. dus daags er voor. Roodvonk Heer Hugowanrd. Ten huize van den heer L. Rood, broodbakker alhier, doet zich een geval van roodvonk voor. Maandagmiddag j.1. geraakten 8 jonge varkens van den heer JL. de Bo-er alhier, onder den trein van Alk maar naar Hugowaard. Vijf er van werden gedood. Tentoonstelling Wieringen. Op Zaterdag 7 en Zondag den 8sten Sept. houdt de bloemcnvereeniging „Flora" te den Oever hare 2e tentoonstelling in het achterlokaal van de kapel te den Oever. De muziekvereeniging „Harmonie" heeft op uit noodiging van het bestuur van „Flora" welwillend haar De heer Jonker gaat mee met het advies van B. enW., gewaardeerde medewerking toegezegd, door des middags maar wenscht geen lantaarns aan de kluften van Pool- van 3 tot 5 uur aldaar een concert te geven, land en Kreil. Begint men aan de buitenwijken, dan Inzending der planten zal kunnen geschieden a.s. komt er geen eind. Het westeinde wil spr. evenwel Zaterdag des namiddags van 2 tot 3 uur. De ten- wel een paar lantaarns geven. toonstelling zal toegankelijk zijn des Zaterdagsnamiddags De hoer C. Spaans wyst op het rytuigverkeer aan van 4 tot 6 en des 'Zondags van voormiddags 11 tot Poolland en Kreil, wat den heer Jonker aanleiding geeft namiddags 7 uur, tegen betaling van 10 cent per per- te zeggen, dat de rijtuigen zelf licht moeten hebben en soon. Leden met huisgenooten vrijen toegang, men dus voor die niet heeft te zorgen. Raadsvergadering Ondcarspcl. Voorzitter zegt, dat B. en W. eens hebben nagegaan Vergadering van den raad der gemeente Oudkarspel de onkosten, aan de straatverlichting verbondenen nu 0p Dinsdag 3 September, des morgens 10 uur. „Redenen, welke my er toe brengen, in deze een besluit bleek het, dat, als de lantaarns te Kolhorn en a.d. Ooster- De voorzitter opent met een hartelijk woord .i rt j -a. i.i_ii ixf /jrv r»r.olr hm cr mnnl on hncranl aolfir. na nnsr. vnnr nA Vfir if.nr.ina ni _t i i van den Raad uit te lokken en als zoodanig, öf de zaak zooals zy is en bestaat, te bestendigen, öf een verande ring aan te brengen in art. 3 van het reglement op het Algemeen Burgerlijk Armbestuur." Voorzitter zegt. dat, zooals men gehoord heeft het advies van B. en' W. is, het bewuste reglement niet te wyzigen. Aan de kiezers wordt natuurlyk de uitspraak in deze kwestie overgelaten. Wil do meerderheid daar van goen samenvoeging van de beide functies, dat staat hun natuurlyk geheel vry. De heer De Zeeuw meent, dat de uitspraak over de bewuste kwestie hier in den Raad niets beteekent. De kiezers hebben daarin alleen uitspraak te doen. Er van de Kiesver- brug worden bijgeplaatst, de post voor de verlichting welkom de vergadering, die door alf eleden wordt uitgetrokken, niet zal worden overschreden. Aan het bijgewoond, met uitzondering van den heer C. Borst. Westeinde heeft nog niemand om verlichting gevraagd, Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering aanvraag, dan zullen B. en W. dit jaarne worden deze onveranderd goedgekeurd en gearresteerd. Als punt 1 der agenda is aan de orde beëediging komt die aanvraag, dan zullen B. en W, overwegen. Bovendien, als eon volgend jaar een bedragje over is, dan zullen B. en W. ook gaarno het Westeinde lantaarns geven. De heer Jonker wil liever geen aanvrage afwachten, maar als het noodig is, zelf lantaarns geven, en aan het Westeinde is het noodig. Voorzitter zegt dat B. en W. reeds hebben te kennen gegeven, dat volgend jaar gaarne te zullen doen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen van de nieuwbenoemde raadsleden, de heeren J. But- ter en A. Kroon. De voorzitter wenscht de heeren van harte geluk en hoopt nog vele jaren mét hen te mogen samenwerken tot den bloei der gemeente. Aan d:o orde komt nu verkiezing wethouder. Met 4 stemmen tegen 1 blanco wordt de heer A. Kroon herbenoemd, die verklaart, de benoeming aan te ne men. De gemeente-begrooting wordt vastgesteld op f18921.17 is eenmaal een uitspraak geweest, nl. - eeniging te Kolhorn, daar achtte de meerderheid de Hierna worden de gomeentebegiooting en die van de ;n ontvangst en uitgaaf. In verband daarmede acht d- samenvoeging van de betrekkingen van armvoogd en armeninstellingen aangeboden. voorzitter het wensehelijk, voor 1908 een geldleening raadslid ongewenscht. En nu zou spr. het zeer gewenscht De gemeente-begrootmg geeft in uitgaaf en ontvangst aan je gaau van f njoo ter voorziening in de be vinden, dat ten gerieve van de heeren raadsleden-arm- aan een bedrag van f 20862.50. De heeren bchoorJ, Jon- koelte aan kasgeld.. Kan aller goedkeuring wegdragen, meestors, de raad zich eveneens in dien zin uitsprak. ker en Breebaart zpllen deze begrooting nazien, de het- ])e begrooting van het Burgerl. Armbestuur is vast- - ren De Zeeuw en Spaans die van de armeninstellingen. gestcld op {177o ontvangst en f 1707,12 uitgaaf; batig Hierna sluiting. saldo f62.88. De vereenigde zitting. Wordt hiern;i gelezen een verzoek om een geldelijke Men verneemt, dat H. M. de Koningin welwillend bijdrage in do kosten van een te Alkmaar in den heeft goedgevonden de vereenigde zitting der Staten- zomer van 1908 te houden wedstrijd voor handwerks- Generaal op 17 September te openen in de vergader- lieden met daaraan verbonden tentoonstelling. De voor- zaai van de Tweede Kamer, ten einde aan de Vre- zitter is van meening, dat van uit de gemeente Ottd- Dat maakte voor die heeren de retraite gemakkelijker. Dat was mooier, dan dat de kiezers dat doen, en men door dezen als 't ware aan den dyk werd gezet. Nu is, zooals gozegd, het initiatief uitgegaan van de Kiesver eeniging to Kolhorn, die bowezon heeft een groote macht te bezitten, maar beter achtte spr. het, als de raad do onverenigbaarheid uitsprak. De heer Jonker is het niet met den heer De Zeeuw eens. Spr. hecht meer aan de uitspraak van den Raad, omdat daarmee wordt aangegeven, of de raad zich tot dusverre heeft geplaatst op een verkeerd standpunt. Als de raad zich nu over dit geval uitspreekt, zal mon daarmee nog menig kiezer voorlichten. Men zal zeggen dat de raad deze kwestie grondig kent en hoeft onder zocht en dan zal men aan de uitspraak vau dat lichaam meer hechten dan aan die van de kiesvereeniging te Kolhorn, wat niot anders toch is dan een persoonlijke opvatting. De heer Do Zeeuw meent toch wel, dat het idóe van onveroenigbaarheid wel eenige reden heeft van bestaan. Er wordt volstrekt niet getwijfeld aan de eerlijkheid, rechtschapenheid of wat ook van heeren raadsleden armvoogden, maar Spr. kan zich toch best een geval donken, en dat is er misschien ook reeds geweest, dat het beter was dat die beide functiën niet waren ver- eenigd in één persoon. De heer C. Spaans stelt de mogelijkheid, dat alle arm- voogdea eens raadsleden waren, dat was toch onge- desconferentie nog de beschikking te kunnen lalen over karspel weinig ambachtslieden aan dien wedstrijd zullen de Grafelijke Zaal, zooals die titans voor hare ver gaderingen is ingericht en waarin te veel veranderd en verplaatst zou moeten worden om voor de openings plechtigheid te kunnen dienen. Arroudisscnicnts-Rcclilbank te Alkmaar. Uitspraak van Dinsdag. Maartje K., Texel, Kinderwettenzaak, diefstal, zal zon der toepassing van eenige straf ter beschikking der Regeering gesteld worden. Pieter H., Hoorn, mishandeling van een koe, f 5 b., subsidiair 5 dagen hechtenis. Adriaan G., Bien Cornelis G. en Jan B., Texel mis handeling, aio. 1 en 2 ieder f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis, no. 3 vrijgesproken. Jan B., Hoogwoud, melkvervalsching, 6 dagen gcv. Willem R., Uitgeest, beleediging van eon Rijksveld wachter, f5 boete, sults. 5 dagen hechtenis. Cornelis K., Enkhuizen, mishandeling, f6 boete, sub sidiair 3 dagen hechtenis. deelnemen en kan daarom niet adviseeren, daarvoor een bedrag beschikbaar te stellen. Er zal eehler na der worden onderzocht, of wellicht ook inzendingen worden gedaan en met algemeene stemmen wordl nu aangenomen het voorstel van den voorzitter: aanhou ding tol de volgende vergadering. Gedurende de be handeling van dit punt der agenda was de heer Borst Ier vergadering verschenen. De rondvraag niets opleverende, wordt de vergade ring gesloten. Raad dor Genieenfe Zijpe. Vergaderirg op Dinsdag 3 Sept. 1907. Aanwezig alle leden. Na opening wordt eerst aan de orde gesteldde be- eediging der nieuwbenoemde raadsleden. Toen deze plechtigheid was afgeloopen, waarna algemeene felicitatie volgde, verzocht de Voorzitter den Secretaris, de notulen to lezen, welke daarna werden goedgekeurd. Punt 1. Kosten wapenoefening.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1