IAlllflAki kmuwitktriigkiik W erk in a ii, Burgerdienstbode, Een Slagersknecht Brood- en Koekbakkorskiieeht, Dn firwi dn Saint finnnain In Kneeht m twen Innstnrs een SCHOT, BURGERS' E. N. R. een Meid-Huishoudster, Boerenmeid lliesehliouwcrij. Sptèlapü UITVOERING te St. Maartensbrug, oi de Duivel van Parijs, oi een dag vo! vergissingen, Het Rijwiel, Vertegenwoordigers der te Rotterdam. Uit en voor de pers. I Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Zondag 22 September 1907* Marktberichten. Burgerlijke Stand. REüfLAüES. Kog een overwinning. ADV ERTENTIEN. Jb. Kwast. Maart je Blom, Jacoba Dekker, VERMIST, Mt'l'IJ (1! 1111 te SCHAGEN, op Diasdag 1 Octobw 'OT. of vergevorderd Leerling, een flinke JONGEN, op Maandag 7 Oct. 1907, Na afloop Kermis. E. SCHILD Jr. r>mir7 v?r wn Eerlang zal de Grondwet aan de orde komen eerlang is een woord met rekbare beteekeois. Daar om krijgt de Kamer vermoedelijk behalve hare gewone werkzaamheden als begrootingen enz., ook nog wat werk van de ministers van Waterstaat, Justitie en Land bouw: te weten de drooglegging of liever, inpolde ring van een deel der Zuiderzee, Wetboeken-herzie- ning en arl>cidsverzekering. De Kamer kan dus, als ze wil, zich dit jaar nuttig bezig houden, mits ze geen spaak in haar eigen wie len steekt. Voor Voorzitter der Tweede Kamer is de volgende nominatie opgemaakt: 1. Jhr. Roëll. 2. Mr. H. Goeman Borgesius 3 Mr H. Kolkman. - Anna Paulowiia. Wy vernemen van goed ingelichte zijde, dat onze af gevaardigde Mr. Z. van den Bergb, van zijne aanwezig heid op v\ leringen gebruik heeft gemaakt, om zich door eenige visschers te doen inlichten over het gebruik van do kuil; dat vischtuig werd daarbij voor den dag ge haald, en de vóór- en nadeelen besproken. De heer v. d. Bergh moet ook met de besturen van verschillende kiesvereenigingen in zijn district langdurig hebben geraadpleegd, over de al- of niet wenschelijkheid om het Wethouderschap van Amsterdam te aanvaarden. Do algemeene opvatting scheen te zijn, dat het wet houderschap geen overwegend bezwaar zou opleveren voor de werkzaamheden in de Kamer, en dat in elk geval zonder bezwaar de proef genomen kon worden. Het Handelsblad schrijft hierover Mr. Z. van den Bergh blijft lid van de Tweede Kamer voor Den Helder. Uitmuntend. Wij kunnen het in de tegenwoordige omstandigheden best begrijpen. Partij overwegingen maken het wenschelyk. Mr. Van den Bergh heeft meer dan eens verklaard, dat hij het lidmaatschap van de Tweede Kamer niet vereenigbaar achtte met het wethouderschap van Am sterdam hij zeide o.a. op 28 Oct. 1902 in den Raad dat hy het eens was met den heer Gerritsen, „dat de belan gen van de Gemeente ernstig worden geschaad, wanneer oen wethouder tevens is lid van de Tweede Kamer". Hy herinnerde daaraan nog onlangs, terstond na zijn verkiezing tot wethouder. Thans vernemen wij dat mr. Van den Bergh het wet houderschap voorgoed aanvaard heeft en de opvolger is geworden van den heer Serrurierhij is thans ook wet houder van publieke werken en handelsinrichtingen. Wat mr. Van den Bergh dus af keurde toen een ander, mr. Heemskerk, het deed, dat schijnt geoorloofd nu mr. Van den Bergh zelf het doet. Quod licet Jovi non licet bovi 1 Partjjoverwegingen maken het mr. Van den Bergh onmogelijk voor Den Helder af te tredenmaar recht vaardigen zij ook het besluit om toch wethouder te worden Zoo neen, wat dan Naar een verklaring van de houding van den heer Van den Bergh zal men met verlangen uitzien. Hy wil toch niet aan don lijve de ervaring gaan opdoen of zy'n o.i. niet onjuiste critiek op mr. Heemskerk ge grond was Anna Paulowna. De heer Van Eek, vroeger brievenbesteller alhier, is overgeplaatst naar Apeldoorn. Wieringer waard. De heer Groneman alhier, die reeds in het bezit was van een volbloed Lincoln-ram, heeft thans ook volbloed Lincold ooien gekocht. Krult-ontploffing. Een ernstig ongeluk had j.1. Dinsdag te Schagerbrug plaats. De zoon van mej. Wed. van Schaik, wonende aan de Grootsloot, was bezig door middel van kruit boomstronken te rooien. Op een gegeven oogenblik ont plofte eene lading te vroegen liep de man hevige brand wonden op in 't gelaat, terwy'1 daarop ook het kruit zy'ne sporen achterliet. Ook de kleeren waren geschroeid. Dadelijk werd in Schagen geneeskundige hulp gezocht, waar hij voorloopig geholpen werd. Voor verdere behan deling moest hy zich naar Alkmaar begeven, waar wel spoedig zal blijken, of het ongeluk niet ernstige gevol gen voor den man zal hebben. Geen onnoodige kosten. Een deurwaarder te 's-Gravenhage had op last van een collega te Rotterdam iemand, wonende te Hof van- Delft, gedagvaard om voor het tweede kantongerecht te Rotterdam te verschijnen. De kantonrechter schrapte op de kosten van de dagvaarding f 2 omdat die dag vaarding evengoed had kunnen uitgebracht worden door den deurwaarder te Delft die f 2 minder afstand zou berekend hebben. Het gaat niet aan zeide de kan tonrechter iemand onnoodig op kosten te jagen. Kamerverkiezing Franeker. De Centrale Antirevolutionnaire Kiesvereeniging heeft thans als candidaat gesteld den heer J. van der Molen, schoolopziener te Dokkum. Stofplaag. Men schrijft uit Zeist: Het bestuur der gemeento had zich in Mei j.1. gencopt gezien de aandacht van den minister van Waterstaat te vestigen op de meer dan verschrikkelijke stofplaag, ver oorzaakt door de automobielen op do Rijkswegen en den wensch kenbaar te maken de Rijkswegen op 's Rijks kosten stofvrij te maken en te houden, welke kosten zouden kunnen gevonden worden door het leggen eener bijzondere belasting op de automobielen. Thans heeft het gemeentebestuur een antwoord ont vangen van den minister, die daarin te kennen geeft, dat het stofvrij maken der wegen is een aangelegenheid van overwegend plaatselijk belang en als zoodanig valt buiten de bemoeiing van het Rijk, dat alleen voor het doorgaand verkeer heeft te zorgen. Maatregelen tot het stofvrij maken van Rijkswegen behooren dus uit te gaan van de gemeentebesturen. Voorts wjjst de minister er op, dat Zeist in een gun stige omstandigheid verkeert, omdat het onderhoud van den hoofdverkeersweg uitgaat van een ander gezag en dus niet de gemeentebegrooting bezwa irt. De minister zegt toe, een aanvraag van het gemeentebestuur of van particulieren om vergunning tot het stofvrij maken van den Rijksweg in gunstige overweging te némen. Ten slotte verwijst de minister het gemeentebestuur, aangaande 't denkbeeld eener bijzondere belasting voor motorrijtuigen, naar zjjn ambtgenoot van Financiën, doch deelt terloops mede, dat bij het aanhangige ont werp tot wijziging der wet op de personeele belasting dienaangaande voorzieningen zy'n voorgesteld. (U. D.) Broeker Markt. De bloemkool-aanvoer aan de Broekermarkt begint zeer te verminderen. Verschillende bouwers, die er geen meer op den akker hebben. De qualiteit is ook heel wat minder geworden. Zou men evenwel gedacht hebben, dat door minderen aanvoer, de prijzen zouden sty'gen, het tegendeel is waar gebleken. Zaterdag werd slechts f 2.50 besteed, Maandag kon men weer tot f4.— per 100 stuks komen. Nep is goed van prijs, er zy'n er die reeds f 4.50 per baal hebben bedongen dit zyn echter uitzonderingen. Maar wat hot ergste hierbij is al werd de gemiddelde prijs f 5, dan nog was de op brengst der uienteelt nog beneden de bescheidene ver wachting. Rederijkers St. Maartensbrug. Dat er te St. Maartensbrug nog veel liefhebberij be staat voor tooneelspel, bewy'st wel het feit, dat er nu reeds meer dan 200 plaatsen zijn besproken voor de aanstaande kermis-uitvoering op Maandag 7 October a.s. Beda nkt. Ds. Scholte te Heerhugowaard heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Zuid-Zype bedankt. Het geheimzinnige geval. Naar men meldt, heeft de heer Otto Müller, lid van het Philharmonisch Orkest te Scheveningen, by' den Duitschen gezant te 's-Gravenhage een klacht ingediend over de beleedigingen, waaraan hij blootstaat en de wille keurige vryheidsberooving, welke men hem deed onder gaan. Het moet in het voornemen der orkestleden liggen ook collectief een klacht by den Duitschen gezant in te dienen. liet vermiste vaandel. (Zie bijblad.) Het vaandel is teruggevonden. Luitenant Kapteyn, die met eenige manschappen in het kamp van Zeist is achtergebleven, loofde in overleg met de politie f25 uit voor het vinden van het vaandel, wat voor de man schappen en de burgers uit den omtrek een aansporing was tot ijverig zoeken. Dinsdagmorgen nu vond een boer in de nabijheid van den Soesterberg het vaandel onbeschadigd terug. Dade lijk reisden eenige vertrouwde manschappen met het doek rechtstreeks naar Den Haag, waar het te kwart voor twaalf aankwam. Met een auto werd de stok, die nog in Leiden was, gehaald en zoo kon het vaandel bij de plechtigheid van de opening der Staten-Generaal nog gebruikt worden. Het was juist geheschen, toen H. m. de Koningin het 4e regiment passeerde. Gisteravond kwamen de troepen met groote opgewekt heid, het vaandel fier omhoog geheven, weder in de kazerne by de Morschpoort. Daar hadden zich heel wat menschen verzameld, die een luid hoerah aanhieven, welke attentie door den overste met een hartelijke be groeting werd beantwoord. Te Zuid-Scharwoiide zjjn voor het herbalingson- derwys aangewezende heeren J. Ham, J. du Burck en J. Miedema en voor de handwerken dé dames N. Buurs en L. A. Greidanus. Veldwachter St. Maarten. Voor de vacante betrekking van Gemeente-veldwach ter te St. Maarten hebben zich aangemeld vijftig solli- citanten. Verkiezing Schiedam. Men meldt aan de „N. R. Crt.: De liberale kiesvereeniging Vlaardingen heeft besloten 1 voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district 1 Schiedam candidaat te stellen den heer H. J. Versteegli, gewezen burgemeester van Schiedam. Schagen: C. H. N. TATES, W. H. ROGGEVEEN. Sehoorldam P. J. LAURMAN. Anna Paulowna: G. BRANDS. Barsingerhorn N. DUBBELMAN, K. SCHOORL. Bcnningbroek: A. OUDHEUSDEN. HoogwoudA. ROOKER. Ilippoly'tushocfT. VISSER. Nieuwe Niedorp: F. C. R. KOELEMEIJ, J. PEERE BOOM. OterleekJ. ZIJP. Petten J. CONSTANT Cz. WarmenhuizenA. MIENES Pz. Winkel: A. VOLGER. ZjjpcE. HOLTERMAN. Verschillende bladen wijden min of meer uitvoerige artikelen aan de gisteren door de Koningin uilgespro ken Troonrede. De N. R. Ct wijst er op, dat ook nu weer bleek, hoe de regeering rusteloos voortwerkt aan haar pro gram. Sprekende over de Grondwetsparagraaf, schrijft dit blad: „Veel zal ervan afhangen, welken omvang de re geering aan haar voorstellen geeft. Over dat, voor het oogenblik eigenlijk meest aangelegen punt, geeft echter de Troonrede niet veel licht. De ontwerpen zullen het derde en vierde hoofdstuk der Grondwet betreffen, dat zijn de hoofdstukken, welke over de Staten-Ge neraal en over de Provinciale Staten en de Gemeen tebesturen handelen. Dit wijst op beperking. In het kleed eener meer algemeene herziening der Grondwet wil dus de regeering haar voorstellen, die invoering van een paar blanoo-kiesrecht-artikelen in hoofdzaak ten doel hebben, blijkbaar niet steken.. Doch de hoofd stukken, welke in de wijziging zullen worden betrokken, bevatten nog heel wat, waaruit slof op te jagen valt. Men zal zich dus nog eenigen tijd in geduld hebben te oefenen. De „N. Courant" spreekt uitvoerig over de plan nen tot Grondwetsherziening en merkt op „dat een strenge beperking wat de Regeering betreft, tot de on derwerpen, waarvan de Grondwetsherziening door haar werd ondernomen, ons nog zoo onverstandig niet voor komt." Wat van den overigen inhoud der Troonrede te zeggen? vraagt het blad verder. Er staan veel goede dingen in, maaréén zin snede ware in de plaats van al deze nieuwe toe zeggingen voldoende geweest. Iets in dezen geest: Ter vermindering, zoo niet afdoening van den stapel wets ontwerpen, bij U, Mijne Heeren, nog aanhangig, roep Ik voop het volgende zittingsjaar uw krachtdadige me- dewerking in. Nieuwe wetsontwerpen, behalve die, welke aan tijd gebonden, dringende voorzieningen inhouden, zullen U inmiddels niet worden aangeboden." Bij de Kamers is werk voor minstens eenige jaren aanhangig. Dat zij minder zouden afdoen, indien niet iedere Troonrede den druk nog eens aanmerkelijk kwam verhoogen, gelooven wij niet. Intusschen, van die ge woonte komen wij hier zoo op eenmaal niet af en aan het zittende ministerie mag de eisch niet gesteld worden er ons af te brengen Het vrijz.-dem. orgaan Land en Volk ziet veel, dat tot bemoediging stemt in de troonrede. Vooreerst de gansche opzet, de rustige toon van het geheele sltuk. Blijkbaar arbeidt de Regeering ernstig voort aan de afwerking van het program, dat zij zich heeft gesteld. Zij laat zich niet van de wijs brengen door prikkeling, van welke zijde ook; zij blijft onver vaard, trots de deelnemende beschouwingen over hare zwakheid Sprekende ovea" de zinsnede betreffende de Grond wetsherziening zegt Land en Volk Voorshands vertrouwen wij, dat de Regeeringsvoor- dracht een onbekrompen democratischen geest zal ademen. i Gelijk reeds bij den aanvang dezer vier-jarige cam pagne door onze geestverwanten is verklaard: niets zal ons liever zijn dan het ministerie te kunnen steu nen door ons woord en onze stem. Op een meerderheid, machtig door getalsterkte en gemakkelijk door gewilligheid, kunnen de tegenwoor dige bewindslieden niet bouwen. Zij moeten hun kracht zoeken in de deugdelijkheid der voorstellen, die zij verdedigen, en in beginselvastheid, die zij daarbij aan den dag leggen. Op die degelijkheid en die beginsel vastheid rekenen en vertrouwen wij. Overgeplaatst. De heer B. Roep, commies aan het Inspectiebureau te Alkmaar, wordt met 1 October overgeplaatst naar het Hoofdbureau te Amsterdam. Bevordering. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. W. A. Peeters, is met 1 October aangesteld tot conducteur by de H. IJ. S. M., standplaats Rotterdam. Mazelen in de gemeente. In het gezin van den heer J. J. v. d. M. alhier, komt een geval van mazelen voor. Naar de Tentoonstelling. Wanneer de verschillende plaatsen een aan Schagen evenredig getal bezoekers aan de Tentoonstelling te 'sGravenhage leveren, dan heeft deze Expositie niet te klagen. Maandag vertrokken van ons station 44 personen, Dinsdag met verschillende treinen 83 personen naar Den Haag. Schager Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 36 stapels kaas, waarvan 36 stapels kleine kaas, hoogste prys f 27.50, 0 stapels commissie f 0 stapel middelbare f—Aan gewicht 9836 K.G. NEDERLANDSCH HERVORMDE GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Herman. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. De Boer. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Reinders. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Barsingerhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Zuid-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Wyk, Burgerbrug. Noord-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld, Oudesluis. Winkel, voorm., Ds. Adriani. Anna Paulowna, v.m. 9.30 uur, Dr. Toxopeüs. Valkoog en Sint Maarten, geen dienst. Oude Niedorp, voorm. 9.30 uur, Ds. Kanis. Harenkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. Damstè, Kerkbuurt DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, Ds. Haars. Noord- en Zuid-Zype, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., Oudesluis. Barsingerhorn, Ds. Kooiman, Barsingerhorn. Wieringen, Ds. Onnes, Hippolytushoef. LOKAAL .BETHEL HOEP, SCHAGEN voorm. 10 uur, Ds. Weener van Haarlem. Alkmaar, 16 September 1907. 15 Koeien en ossen f 200.—a 295.—107 vette kalveren f 40.— a 100.—, per Ned. P. f 0.85 a 0.95 40 nuch tere idem f 8.— a 20.—, 1168 vette schapen f 20.— a 32.—, 239 vette varkens f 0.44 a 0.52 per P., 35 magere idem f 15.— a f 18.—. Purmerend, 17 September. Aangevoerd 687 runderen, waaronder 550 vette, 62 a 76 cent per kilo, prysh. stug, 137 melke- en gelde- f 130 a 260 per stuk, prh. st. 49 stieren, 189 vette kalveren 65 a 85 ct. per kilo, handel matig 228 nuchtere id. f 10.— a 24.— per stuk, handel matig, 39 paarden, 3470 scha pen f 22.— a 33.—, prysh. stug, 600 lammeren f 15.— a 22, prysh. stug, 402 vette varkens 46 a 50 cent per kilo, handel vlug, 42 magere dito f 18.— a 24.— per stuk handel vlug, 268 biggen f 6.— a 10.— per stuk, stug, 15 ganzen f 2.50 a 3.—, zwanen f 0, 500 mand appelen f4.— a 5.—, 900 mand peren f2 a5. Kaas. 211 Kleine f29.—, 5 middelb. f 26.—, 1 Goud- sche f 26.— a aangev. 217 stapels, handel matig. 1001 K.G. boter f 1.30 a 1.40, kipeieren f 4.— a 5.— eendeieren f 0.a f0.— per 100. Gemeente Schagen. Ingeschreven van 15—18 September 1907. GebotenGeertruida Maria Henriette, d. v. Cornelis Brügemann en Geertje Kok. Gemeente Hoogwoud. Ingeschreven van 1 Sept.—15 Sept. 1907. GeborenJohannes Hendrikus, z. v. Jan Schimmel en Grietje Groen. Theodorus, z. v. Cornelis Klaver en Geertje van Diepen. Overleden Jan Burger, 64 jaar, echtgenoot van Guur- tje Moret. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Zöper Verloting. De volgende hoofdprijzen zy'n heden getrokken Paard, wagen en tuig 6736bakwagen 45732j-jarig paard 213; veulens 1786, 1913, 5152, 3600, 3507, 405 en 9589; driewiel 4711 en 9810; Naaimachine 323; korf met kippen 2074, 4634 en 6507; kettingegge 5848; wasch- machine 9319, 6877. Overhouders 8462, 7146, 8470, 5769, 3488, 6293, 176, 1107, 9065, 3226, 4481, 3745, 8659, 6483, 7051, 3254, 6031, 5750, 553, 8055, 2324, 5778, 6189, 8241, 5699, 2957, 6386, 5284, 3609, 9515, 2771, 4599, 6017, 8726, 8849, 2323. Schapen 9502, 9665, 5326, 280, 2199, 7715, 3260, 4465, 2889, 9415. Klooster N. Niedorp. Zy'ne Doorl. Hoogwaardigheid Mgr. Callier komt 22 dezer hierheen, om Maandag 23 de kapel van het Franciscanen-klooster te consacreeren. De laatste helft dier plechtigheid is publiek. Onzen vertegenwoordiger werden de volgende feiten medegedeeld, welke voor het algemeen welzijn gepubliceerd wor den. De heer J. Gods, wonende Turfhaven 24 te Hoorn, meldt onsVoor het ge bruik uwer Postei's Rugpijn Nieren Pillen heb ik gedurende vier-en-twintig jaar ontzettend veel geleden aan een nierziekte. Ik had bijna voortdurend een vlijmende pijn in den rug en zjjdende urine was veelal troebel en vuil en liet veel bezinksel achter. Ook had ik veel last van neusbloedingen en duizelingen veeltijds was ik erg vermoeid, loom en afgemat en bij de minste beweging had ik zware zweetingen. Ik heb jaren onder behandeling gestaan van welbekende specialiteiten, maar steeds werd ik onge neeslijk verklaard. Tot mijn geluk hoorde ik spreken van Uwe goede Pillen, welke alom geprezen werden. Ik begon deze dadelijk in te nemen, en kon reeds vijf dagen later een groote verbetering be speuren. Ik gevoelde mij zeer gelukkig en ging door met uw middeleiken dag nam de beterschap toe, de pijn verdween en mijn geheele gestel frischte op. Of schoon ik thans nog niet geheel beter ben, zal ik nog eenige dagen met uw geneesmiddel doorgaan, in het vaste ver trouwen, dan eene algehoele genezing tot 8(and te brengen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. De ziekte der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug De zieke kan nauwelijks loepen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurend den dag. 's Nachts is het hetzelfde, ter wyl hij met smart in zijn bed woelt, en tracht in te slapen, nimmer rustende op den rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U, dat men U de échte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Gons gehad beeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel h f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen De Heer en Mevrouw ZIJLSTRA Van Es geven kennis van de geboorte van hun Zoon DIRK. Alkmaar, 14 September 1907. Heden overleed in den ouderdom van 86 jaar. de Heer C. KOOIJ en Kinderen. Kolhorn, 16 Sept. 1907, Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Ecbtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 69 jaar en 3 maanden. Haar bedroefde Echtgenoot en Kinderen, P. v. d. MOLEN. C. v. d. MOLEN. H. v. d MOLEN-Voorthuijzen, en Kinderen. Poolland, Bar.ingerhorn, 14 Sept.'07. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: in een klein gezin gezin, loon f150 per jaar, by M. VISSER te Barsingerhorn( Heden overleed fot dhp8 droef heid van mij en wederzijdsche Familie, ra een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Doch ter en Zuster in den ouderdom van 30 jaar, mij na latende één kindje, nog te jong het zware verlies te beseffen Mede namens Familie, C POPPEN. Dordrecht, Tulpstraat 19,10 Sept. '07. Voor de vele bewijzen van deelneming bij ons smartelijk verlies ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. H. BöTTGER. B. H. BöTTGER. W. Th. A. BöTTGER- Ecoma Verstege Wieringerwaard, 17 Sept. 1907. Biedt zich aan: een vast om spoedig in dienst te treden. Fr. br. lett. H, Hulppostkantoor Oude- sluis. Er biedt zieh aan: een flinke P.G. Ook genegen voor boerderij.'t Liefs in Schagen. Br fr. lett. R, Bureau van dit Blad. tussehen Zondag en Maandag, aan da Sohagerbrugger lermis Harddraver ij, aanvang 1 uur. Vuurwerk, half tien, Inschrijvingen voor de VER PACHTING van den TOTALI8ATOR in te zenden vóór 27 Sept. bij den Secretaris der Harddr.-Vereen., den Heer W. ROGGEVEEN Cz. Met Kersttijd of eerder wordt gevraagd te Watergraafsmeer nabij Am sterdam, eene flinke P.G., die goed kan melken en te vens in het kleine gezin de geheele Huishouding kan waarnemen. Br. fr. bij J. GRIN, Ringdijk 38, bovenhuis, Watergraafsmeer. gevraagd, bij Jb STINS te Anna Paulowna. Wegens ziekte van den tegenwoordige direct gevraagd: een bekwaam bij J. LANGEREI3 te Nieuwe Niedorp. merk Hecla Tangent, - Beleefd, doch dringend verzocht, terug te bezorgen bij D. APPEL, St. Maarten. Gevraagd: liefst eonigszins met het vak bekend. AdresJ. DE BEURS, Spoorgraoht 20, Helder. door de Rederijkerskamer „ONDTT, KN EMING", in de koltbaan van den Hr. W. Swarthof. Op te voeren X' Drama in 5 Bedrijven door Donatus. Geheel gecostumeerd. II- Kluehtepel in 1 Bedrijf, door A. A. v. d. S t e m p e 1 Jr. E h t r e 50 Cent. Aanvang? uur. Plaatsbespreking k 10 Cents extra aan het lokaal. Te koop; Dinsdag 16 dezer gekalfd, bij D. JIM- MINK Hz 't Zand. dat in alle opzichten voldoening geeft, is Fabriek en HoofdkantoorDeventer. Agent voor N. Niedorp

Schager Courant | 1907 | | pagina 3