Donderdag 26 September 1907. 51ste Jaargiisg No. o294 Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A.DVERTKNTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. BSureaaa80ÜA6IM, iLaan, ifê Interc. Telepkooa Mo. 20. UitgeversTRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3 60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. 8D- 10. SCHA DRAAIT Aiurteitit- II al. Dit nummer bestaat uil twee bladen. GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen. (O) Vergunning tappers. De Burgorneestor der gemeente Schagen; Gezien de artikelen 8, 9, 10 en 12 der politieverorde ning voor die gemeente, verleent vergunning aan de tappers, om op Dinsdag, den 1 October a.s. muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats hebben en te tappen, een en ander na den bepaalden tijd. Schagen, den 24 September 1907. De lo. Burgemeester: P. BUIS Jz. o— Stapvoets rijden. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Gelet op art. 46 der Politieverordening voor die ge meente; brengen ter algemeene kennis, dat het op Dinsdag, don 1 October a.s. in het belang der openbare veiligheid is verboden in de kom der gemeente, vanaf de punten waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingen zijn go- plaatst, anders dan stapvoets te rijden. Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 24 September 1907. Burgemeester en Wethouders: P. BUIS Jz., lo. Burgemeester. ROGGEVEEN, Secretaris. o— Loting voor de Militie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen maken bekend, dat de loting voor de lichting van 1908 voor deze gemeente zal plaats hebben in de „Cérès" op Maandag, den 14 October 1907, des namiddags te 1.30 uren. king „curator" goldt don meerderjarige, die ondor cura- teele staat. Belanghebbenden worden er nog uitdrukkelijk op ge wezen, dat na'atigheid in het doen opmaken en in het tijdig inleveren van do veroischte bewijsstukken ten gevolge zal hebben, dat de lotelingen tot den dienst zul len worden aangewezen. By de loting zullen de lotelingen voorzien moeten zijn van hunne oproepingsbiljetten. Gedaan voor de eerste maal te Schagen, den 24sten September 1907. De lo. Burgemeester, P. BUIS Jzi De Secretaris, ROGGEVEEN. Bij het naderen van het Winterseizoen zijn de lange avonden weer in aantocht, en is er weer gelegenheid te over om aan de verschillende bestaande instellingen, of die nog in het leven zullen worden geroepen, alle aandacht te wijden. Voor verschillende takken van bedrijf en zaken wordt het hoe langer hoe meer een eisch, zich de kennis eigen te maken, die daarvoor noodig is en daaronder mag als eerste toch zeker wel genoemd worden voor den handel- dryvenden en industriëelen stand in zijn geheeldege lijk boekhouden en een goede winkeladministratie. Het is, helaas, een erkend feit, dat boekhouden en winkeladministratie meestal op zoer primitieve wijze worden beoefend. En het was dan ook een verblijdend verschijnsel, dat bij de organisatie van den handeldry- venden en industriëelen middenstand, van dezen kant reeds dadelijk de vinger op de wondeplek werd gelegd, en op vele plaatsen de handen aan den ploeg werden geslagen, met als gevolg eene kentering ten goede. Het was dan ook zeer bemoedigend en opbeurend, dat toen in het winterseizoen van 1905—'06 vanwege do Schager Winkeliersvereniging een cursus in het boekhouden in het leven werd geroepen, daarvoor zuik een groote deelname was en alhoewel alle begin moei- Aan de loding nemen deel de ingeschrevenen voor die ijjk is, reeds de beste resultaten verkregen werden, lichting, wier inschrij ving plaats^ had vóór den lsten Een voortzetting en herhaling van een dergelijken cur sus in de naaste toekomst scheen, lettende op deze zoo gunstige resultaten, als verzekerd, en het was dan ook een groote teleurstelling, dat er voor den volgen don cursus zoo luttel weiriïg belangstelling bestond en als gevolg daarvan deze niet kon doorgaan. Werd er eenerzijds uit deze weinige belangstelling de conclusie getrokken, dat de cursus zoo goed en doel treffend was geweest, dat de leerlingen zich volleerd achtten, zoo was ik meer van oordeel, dat de waarde en de groote beteekenis van een richtige boekhouding en winkeladministratie in de rijen der Handeldrijvende en Industriëele middenstanders niet werd gevoeld en begrepen. Bovendien nog,omdat de wettelijke bepalingen, September j.1., met inbegrip van hen, wier inschrijving voor die lichting na ovenvermelden datum krachtens art. 24 der Militiewet 1901 mocht zijn bevolen. Bedoelde ingeschrevenen worden mitsdien uitgenoodigd om op het hierboven vermelde uur ter aangegeven plaatse aanwe zig te zijn. Bepalingen betrekkelijk de loting. De ingeschrevenen worden in de volgorde der alpha betische naamlijst afgeroepen ten einde zelf een nommer to trekken. Voor den ingeschrevene die niet is opge komen of, hoezeer opgekomen, buiten staat of onwillig is zelf een nommer to trekken, kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgekomen, dan geschiedt het trekken door den Burge- [omtrent het houden der boeken, vermeld in het Wetboek meester of het Lid van den Gemeenteraad, by de loting 1 tegenwoordig; het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter Gemeentesecretarie, waar de loteling het binnen drie maanden na de trekking kan afhalen of doen afhalen. Voor hen, die op den dag der loting blijken te zijn overleden, wordt niet geloot. Door belanghebbende lotelingen cf door hun vader, moe van koophandel, artt. 6—9, van te weinig algemeene bekendheid geacht mogen worden. Maar omdat de wet hot voorschrijft zal het meeren- deel der zakenmenschen niet tot het aanleggen en bij houden van een doelmatige boekhouding te bewegen zy'n, te meer niet, omlat het genoegzaam bekend is, dat I de bepalingen van het Wetboek van Strafrecht, nopens der voogd of curator kunnen tegen de wijze, waarop de het houden dor boeken, niet met kracht worden gehand loting is geschied, bezwaren worden ingebracht by Ge-1 haafd Ne«n «llopn hot. fiiomnh.ianor munt h«n Hwinmr deputeerde Staten. Het bezwaarschrift kan op ongeze geld papier worden gesteld, doch moet, na behoorlijk te zijn onderteekend, binnen vyf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen bewijs van ontvang worden ingeleverd bij den Burgemeester. Gedurende vyf dagen, te rekenen van den dag waarop de uitspraak ter kennis van belanghebbenden is gebracht, kan daarvan by de Koningin in beroep worden gekomen door belanghebbende lotelingen, of door hun vader, moe der, voogd of curator. Het daartoe strekkend verzoek schrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Hot moet rechtstreeks aan Hare Majesteit worden verzonden en behoeft niet gefrankeerd te zijn. Vrijstelling van den dienst. De loteling, die vermeent recht te hebben op vrijstel ling van den dienst, geeft de redenen van vrijstelling op by de loting, na het trekken van zy'n nommer. Is de loteling niet in persoon by de loting tegenwoordig, of is hy, hoewel tegenwoordig, buiten staat die opgave zelf te doen, dan kan het opgeven der redenen van vrij stelling ook geschieden door zyn vader, moeder, voogd of curator. Onverminderd de opgave by de loting gedaan, moet haafd. Neen, alleen het eigenbelang moet hen dwingen goed boek te houden. En al geeft men nu telkens gretig toe, wanneer op het bestaande euvel wordt gewezen en een lans wordt gebroken voor een goede boekhouding, dat dit alles noodig en nuttig is, dan moet men maar direct niet gelooven, dat die menschen vanaf dat oogenbiik hun leven gaan beteren. Och neen, zijn kunnen en durven goedschiks immers g9en andere meening uiten. Maar de teleurstelling, die men op dit gebied zoo dikwijls ondervindt, mag geen aanleiding zyn, om die laksheid te bestendigen. Ik weet maar al te goed hoevele vlijtige zakenmen schen een ware afschuw hebben van administratie ven arbeid; hoe die arbeid in strijd is möt hun natuur lijken aanleg en zy er daarom zoo gemakkelijk toe gera ken, dezen arbeid na te laton en zich met allerlei schyn- redeneeringen in slaap wiegen. Zy vragen zichzelf af: doe ik niet boter met myn etalage netjes in orde te houden, waardoor myn zaak de aandacht blijft trekken; heb ik er niet meer belang bij om een wakend oog in myn winkel te houden en dat allos rein en zindelijk wordt behandeld, zelf hard mee te werken, zelf myn klanten rond te gaan, kortom, allos te doen, wat een de vrijstelling in elk geval nog worden gevraagd by den goed winkelier of industrieel, die hart voor zijn zaak Militieraad zulks op het tijdstip nader by openbare ken- heeft, meent te moeten doen, om zyn zaak vooruit to nisgeving bekend te maken. brengen Voorts wordt ter kennis gebracht: I Ik ben de eerste, die zal erkennen, dat er in deze rede 1« dat tot het bekomen van vrijstelling wegens neering veel waarheid ligt. Maarhet is immers zeer eigen militairen dienst moet worden overgelegd hetzij een goed mogelijk het eene te doen, zonder het andere na paspoort of ander bewijs van ontslag, hetzy een uitrek- te laten. sel uit het stamboek of een bewijs van werkelyken Want nietwaar, hoevele gevallen kunnen er niet ge- tliorrst noemd worden, waarin het gemis van een goede 2°. 'dat tot het erlangen van vrijstelling op grond van broederdienst ten aanzien van eiken dienenden of gediend hebbenden broeder moet worden overgelegd een bewys als onder 1°. bedoeld, alsmede een door den Burgemees ter af te geven getuigschrift, waaruit blijkt het getal t t tlöt gezin böhlOOrGndO nrrir> Qi'ntarnirQrQncr mor mcrlrnn men Txrrorrr Mi>h in oIqqta 1 30. dat een getuigschrift als onder 2°. bodoeld, ook moet worden overgelegd, indien vrijstelling wordt ge- wenscht wegens vermoedelijke aanwijzing tot den dienst van één of meer in hetzelfde jaar geboren broeders 40 dat hot getuigschrift hierboven onder 2<>. en 3°. bedoeld door of vanwege de lotelingen aan don Burge meester kan worden aangevraagd op Woensdag, den 16 October 1907, des voormiddags te 10 uren, ter Gemeente secretarie; 50 dat de hiervoren genoemde bewysstukken, noo dig 'voor het erlangen van vrijstelling wegens eigen militairen dienst of wogens dienst van een broeder o. van broeders, ten minste veertien dagen vóór de opening der zitting van den Militieraad, alzoo voor den 25sten November 1907, moeten worden ingeleverd by den Bur gmeester, althans voor zoover bedoelde stukken op dat fiidstio niét reeds ter Gemeentesecretarie berusten. - Waar in het bovenstaande sprake is van vader, moe dor of voogd, heeft zulks betrekking op minderjarigen en strekt de uitdrukking „vader" voor het geval dat boekhouding zich geducht liet gevoelen. Wanneer er maar een zeer eenvoudige boekhouding had bestaan, zou er in vele gevallen veel jammer en ellende zyn voor komen. Voor velen is dat niet byhouden van boeken het volgen van een struisvogelpolitiek: men wil eigen achteruitgang niet merken, men wiegt zich inslaap. Had men boek gehouden, men had zichzelf en de zynen veel verdriet bespaard. Heb ik my, met het bovenstaande neer te schrijven, ten doel gesteld om op het groote euvel, het groote kwaad van velen der middenstanders te wy'zen, ik wil ook het middel aangeven waardoor verbetering kan komen. Maar evenmin als een voorzichtig arts zyn patiënt een middel voorschrijft, dat niet is te bekostigen, wensch ook ik niet een weg aan to wy'zen, die voor velen onbe gaanbaar zou blijken te zyn. Ik zal daarom geen opwek king doen, dat een elk gaat studeeren om het boekhou den in de puntjes te loeren, maar ik roep allen toe, die niet met een richtige boekhouding op de hoogte zy'n neem deel aan een cursus, die in het a.s. winterseizoen vanwege de Schager Winkeliersvereeniging zal worden gehouden. (Zie de in dit no. voorkomende advertentie.) Die cursus geeft, met eenigen goeden wil en een wei nig opoffering van uw kant, voldoende gelegenheid, om in korten tyd het eenvoudige boekhouden te leeren, dat men dan zelf, naar den aard en naar de behoeften van de vader de ouderlijke macht uitoefent; de uitdrukking eigen zaak of handel, kan inrichten, moeder" voor het geval dat de moeder de ouderlijke Het is myn hartelijke wensch, dat deze opwekking macht uitoefent, en de uitdrukking „voogd" voor het weerklank moge vinden by velen, geval de minderjarige onder voogdij staat. De uitdruk- P. RAAT Dz- Bianenlandsch Nieuws. Te Nieuwe Niedorp heeft men een nieuwe rede rijkerskamer opgericht, „Nieuw levon" gedoopt, die aanvankelijk 16 leden telt. Nieuwe N'iedorp. Voor de betrekking van lantamiopstoker hadden zich 6 sollicitanten aangemeld en daaruit is de heer C. Joffer (het baantje ging by inschrijving) gekozen. „Het Witte Kruis." Vergadering van de afdeeling Nieuwe N'iedorp der Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", ge houden op Maandagavond 23 Sept. j.1., ten lokale van den hoer H. de Vries te N. Niedorp. j Voorzitter de heer J. v. d. Stok, die de vergadering een dozyn leden is aanwezig opent. I Enkele ingekomen stukken geven geen aanleiding tot discussie. Voorzitter stelt de vraag, of de 10 exemplaren van het tijdschrift „Het Groene en Witte Kiuis", zuinigheidshalve ook tot 5 moeten worden gereduceerd, doch do meesten zyn er voor, om die 10 exemplaren toch maar te hand haven en alzoo wordt bepaald. Verder wordt besloten een woning te laten ontsmetten. Ds. Haars vraagt even het woord over een uit Twisk afkomstig verzoek van dokter Demmers aldaar, die een patiënt heeft, voor wien groote behoefte bestaat aan eene ligtent. Nu wilde genoemde dokter er gaarne eene hebben zooals N. Niedorp, redenen waarom hy er van hier eene vraagt, om ais model te dienen. Ds. Haars gevoelde er veel voor, om van hieruit zoo'n openluchttent aan Dr. Dommers te verstrekken en heeft in overleg met Voorzitter aan den verzoeker een schrijven gericht, met verzoek daar tijdig telegrafisch antwoord op te mogen ontvangen. En dit kwam, meldende dat het aanbod om eene tent uit N. Niedorp te mogen gebrui ken, ook om den patiënt daarmee voorloopig al direct te kunnen gerieven, dankbaar werd aanvaard. Dit feit nu wonschte de heer Haars aan het oordeel der vergadering te onderwerpen. Dr. Maats verklaarde op 't moment geen enkele patiënt, die voor 't gebruik van eene openiuchttent in aanmerking komt, onder zijne behandeling to hebben. Wat dat betreft, kan men Twisk dus wel zoo'n tentje in bruikleen geven. Bepaald wordt, dat Ds. Haars zal schrijven dat in de vergadering het verzoek welwillend is ontvangen. Volgt lezing der notulen door den heer P. H-aring- huizen, Secretaris. Ze worden onveranderd vastgesteld. Dr. Maats brengt het onderwerp ontsmetting nog even ter sprake, er op wijzende, hoe nü nog maar alloen bij zware gevallen wordt ontsmet. In lichte gevallen wordt het thans hier nog niet gedaan. Toch vindt spreker het logisch, om het in alle gevallen te doen, doch dan zit men met de kosten, watot, zegt dokter, geef ik advies, dan zit feitelijk do gemeente er aan vast, terwijl, geef ik geen officieol advies, de menschen het recht hebben, de ontsmetting te weigeren. Het is eigenlijk ook niet billijk als particulieren de ontsmetting botaien, daar de I wet zegt, dat de gemeente dit moet doen, die het van 'tRy'k kan terug krijgen. De heer D. Kuilman zou graag in elk geval waar 't noodig is, ontsmetting zien. In de woning door hem bewoond, Waar vroeger de heer J. Coster woonde, wiens kinderen daar eens roodvonk kregen en in welk gebouw later de hoer van Eden zyn intrek nam, kregen de kinderen van laatstgenoemden heer toch wel 4 jaar 1 later nog roodvonk. Wordt dan ook overeengekomen, dat dokter, waar noodig, steeds aan de gemeente zal adviseeren tot ont smetting. Volgt benoeming van 2 afgevaardigden tor algemeene vergadering op Dinsdag 1 October a.s. te Amsterdam; benoemd worden de heeren D.Kuilmanen Jb.deVries. Volgt behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering, die weinig stof tot discussiën oplevert en alzoo niet veel tyd in beslag neemt. Daarnarondvraag. De hoer Jb. Visser Sr. zou or wel voor zyn, een paar springveeren matrassen voor rekening der afdeeling aan te schaffen, die zijn er nog niet. 1 Na oenige bespreking wordt bepaald, dat er een zal worden aangekocht en dan op de vereischte afmeting. I De heer J. de Vries Az. brengt in 't midden, dat er onder zyne scholieren zoo vreeselyk zeer zy'n, enkelen zien er uit, dat 't erg is. Dokter Maats erkent, in Moerbeek wel eenige zulke kinderen to hebben gezien, maar de menschen vragen hem niet om er iets aan te doen, dus kan spreker er in zooverre ook niets aan doen. I De heer D. Kuilman denkt wel, dat er iets van in de verordening staat cn dat het advies van een dokter er ook by te pas komt. 1 Dokter vindt: als er by verordening niets van wordt' gerept, dan is er ook niets aan te doen, want wanneer de ouders de kinderen naar de school sturen, mogen de onderwijzers ze niet weigeren. 1 Men zal er nog eens op nazien, hoever de verordening hiervoor strekt. Verder levert de rondvraag geene bij zonderheden op, zoodat Voorzitter met een passend woord de bijeenkomst sluit. Hollend paard te Burgerbrng. Zaterdagmiddag 1.1. geraakte het paard van den heer K., dat voor een drie wiclige kar gespannen was op hol. Gelukkig wist de zoon van den eigenaar die hel paard bestuurde tijdig van het rijtuig te springen. Gelukkig kwamen geen ongelukken voor. 1 llollandsrlie groenten naar Mannlieiiii. De Hollandsehe inzending van groenten te Mann- heim, behaalde van de 15 mededingingen 12 bekronin gen, waaronder 6 werste, 4 tweede prijzen en 2 (liploma's. Brand te St. Maartensbrug. Door onbekende oorzaak is Maandagavond aan den Ruigenweg, het door twee gezinnen bewoonde werk manshuis van den heer C. Groenveld tot den grond toea fgebrand. Wegens het spoedig ter plaatse zijn van de brand spuit is er nog cenig huisraad gered kunnen worden. Naar men zegl was alles verzekerd. Zeehond te Aardswoud. Aan de Zuiderzeekust te Aardswoud werd Zaterdag door C. Timmerman, jager, een zeehond geschoten, die achter een bootje van den visscher J. Koorn zwom. Vee lvan deze beesten worden er gelukkig niet ju dit gedeelte van de Zuiderzee gevonden, meer in de Wadden en op de Zandbanken in de Schelde, Jtva&r zijg root nadeel toebrengen aan de zecvissciherij. Bloemententoonstelling Barsingerhorn. De kolfbaan van den heer Scheringa was Zondag en Maandag j.1. bezocht door een talrijk publiek bij gele genheid der daar gehouden bloemententoonstelling. Een groot aantal bloemen in 5 verschillende soorten waren ingezonden voor den wedstrijd in het bloemen kweeken, eenige andere planten waren ter opluistering daarbij gevoegd en de lieer Teerink, bloemist te Alk maar, had voor versiering en voor verkoop nog veel bijzonders en moois bijgebracht. De uitslag van den wedstrijd- in het bloemen kwee- ken (de hoofdzaak) was als volgt: Voor bonte Fuchsia: Ha. de Groot le prijs, Dr. Bee- ker 2e, N. .de Jong 3e en C. Rampen, eervolle vermel ding. Voor knolbegonia: P. Keesman le pr., P. Sluis 2e, C. v. Stipriaan 3e, en C. Smit Pz. eerv. verm. Voor Begonia Erfordia: H. Reeker le prijs (bij loting met) Ha. de Groot 2e, prijs, J. Beeker 3e en N. de Jong, J. Kooiman en J. de Boer, eerv. verm. Voor Ageratum: J. de Groot, le pr., Ha. de Groot 2e, J. Beeker 3o en Jb. Bakker Az. en H. Beeker, Eervolle vermeit- ding. Voor Mesembrianthemum C. Smit Dz. le pr., J. Beeker 2e, K. Beek 3e en Jb. Kuiper Eerv. verm. Voor de Groep van de 5 planten: Ha. de Groot le prijs, J. Beeker 2e, H. Beeker 3e en Ca. Rampen en P. Sluis, eerv. verm. Voor d eingezonden planten ter opluistering: N. Dubbelman, met bladbegonia en Coleiis, le prijs, Wed. Kater, met Azalia, 2e pr. en J. Eriks, met Ficus Elastica, 3e pr. Op Maandagavond werd, als naar gewoonte, de uit reiking der prijzen gehouden met eene kleine verlo ting lvan planten, en gaf het muziekgezelschap T. O. N. I. I). O. leven en vroolijkheid aan de bijeenkomst in de bloemrijke omgeving, waarvoor de voorzitter van D. O. G., onder blijken van instemming, zijn dank be tuigde. Groentebouw Ilarenknrspcl. De j.1. Vrijdag gehouden vergadering van de Afdee ling Harenkarspel der N. L. en H. V. werd bijgewoond door 33 leden. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan jvan een ingekomen schrijven van den heer Jac. Keijser, oud voorzitter der afdeeling, waarin dank betuigd wordt voor het stoffelijk blijk van waardeering, hem bij zijn vertrek naar Bergen geschonken. De secretaris geeft nu een overzicht van de opper vlakte grond met verschillende gewassen beleefd door leden ider afdeeling. 900 snees gele kool, 475 snees Deensche witte, 1330 snees gewone witte, bijna 400 snees vroege roode, 4050 snees late roode, 1200 snees aardappelen, 875 snees uien. Het Huishoudelijk Reglement der afdeeling werd in enkele zijner artikelen, deels door vroegere besluiten gewijzigd, herzien. Zoo mede dat voor den handel in uitschot. De leden van de commissie van uitvoering, de h.h. J11. Burger, Jb. Molenaar en Jb. Pater werden herbenoemd, terwijl tot ophaler benoemd werd de heer P. Boekei Pz. te Kalverdijk. I11 de commissie tot cöop. aankoop van kunstmest door de N. L. en II. V. werd door deze afdeeling be noemd 'de heer Jn. Burger Barsingerhorn. In deze gemeente is ©nder het vee van de heeren J. Jimmink en A. Velhman (aan het Poolland en de Kreil) .mond- en klauwzeer geconstateerd. Onderwijs—Winkel. Voor het herhalingsonderwijs cursus 1907—1908, heb ben zich slechts 2 Teerlingen aangemeld. Anna l'aulowna. Het eerste geval van mond- en klauwzeer heeft zich hier voorgedaan onder het vee van den heer R. Wai- boer, aan den Kneesweg aldaar. Posterijen Anna Panlowna. Met ingang van 1 October wordt de heer J. P. Kor ving, klerk ten kantore alhier overgeplaatst naar Am sterdam, terwijl in zijne plaats benoemd is de heer II. Eindhout van Amsterdam. Door Bunzings aangevallen. Een zeldzaam voorval had Zaterdag te BellingWolde plaats. Het zoontje van den heer H. J. Ottens werd overvallen door 7 volwassen bunzings. Op zijn angst hulpgeroep mocht het aan spoedig toegeschoten hulp gelukken ze te verjagen en er 3 te dooden. Vete gaten in de kleeren van den knaap waren maar al te duide lijke sporen van den aanval. IlarddravrrQ Mcdcinbllk. Begunstigd door heerlijk weer en opgeluisterd door muziek, had Maandag te Medemblik de jaarlijksche harddraverij plaats. 17 paarden namen aan den wedstrijd deel. De uitslag was: le prijs f150, schimmelmerrie Nella van H. Schaap Leeuwarden, berijder G. W. Veen; le premie f 100, seh.-ruin Napoleon II van J. \V. Jan sen, Bussem, ber. C. Bier; 2e premie 160, schimmel- ruin Tibbc van Haarmeijer, Beverwijk, berijder S. Si- derius; 3e premie 40 gulden, bruine ruin Kruger van W. Veen, Ilardegarijj», ber. G. \V. Veen; 4e premie f 25, bruine merrie D. D. van .1. A. Bak ker, Oudesluis, ber. de eigenaar. Burger brug. Tot lantaarnopsteker is voor deze gemeente benoemd J. Schenk, alhier. 't Nut te Borgerbrug. Door het hoofdbestuur der Maatsch. tot N. v. 't A., is de heer M. v. Kleeff te Leiden uitgenoodigd, om als spreker op te treden in hel dept. Burgerbrug dier maat schappij. Vermoedelijk zal dit gesehieden in de a.s. Januari-bijeenkomst. Hoogwoud. Bij de veehouders G. Vel Jnz., P. Schekkcrnian en de veehoudster wed. F. de Beurs allen te Aardswoud is het mond- en klauwzeer onder het rundvee uitgebroken. Sliin. Dezer dagen vervoegde zich aan een der bijposLkan- toren eene dienstbode met een telegram, waarin den geadresseerde, in een Gcldersch plaatsje woonachtig verzocht werd, per omgaande een pot boter te zen den. Na afrekening met den ambtenaar bleef ze een poosje wachten en vroeg eindelijk heel naïef: „Meneer, kan ik er misschien op wachten; dat ik de boter mee kan krijgen

Schager Courant | 1907 | | pagina 1